DROMEDÁR

Antarktídu pravdepodobne ako prví objavili Polynézania

14.06.2021 |

Polynézski moreplavci pravdepodobne dosiahli pobrežie Antarktídy už niekoľko storočí pred západnými prieskumníkmi, ktorým sa zvyčajne pripisuje objavenie tohto zamrznutého kontinentu. Vyplýva to z novej štúdie, ktorý uskutočnil novozélandský výskumný inštitút Manaaki Whenua–Landcare Research. Informovala o tom v noci na pondelok tlačová agentúra AFP.

Viac článkov

Najkrajšie pláže na Cypre: Doprajte si na jednej z nich luxusnú dovolenku

Afroditina pláž
14.06.2021

Cyprus patrí medzi najväčšie dovolenkové hity ostatných rokov. V tej správnej miere kombinuje grécku pohostinnosť s vysokou kvalitou tureckých služieb a u cestovateľov boduje aj vďaka úžasným plážam, ktoré tam nájdete vo viacerých regiónoch. viac »

Predstavili TOP vychytávku na leto: Futuristický slnečník vďaka solárnej energii ochladí vaše nápoje

Futuristický slnečník
14.06.2021

Pozná to azda každý z nás. Prídeme k moru, vrhneme sa do chladivých vĺn a potom sa s radosťou vystavíme horúcim slnečným lúčom. Po chvíli ich však už začne byť akosi priveľa, a tak zatúžime po tieni a studenom nápoji. To prvé zoženieme pomerne ľahko, tekuté ľadové osvieženie však často zostáva len v podobe nesplniteľného sna. Prelomová novinka talianskeho výrobcu by mala všetko zmeniť. viac »

Nálezy zo Sudánu potvrdili výskyt násilia medzi ľuďmi už pred 13.000 rokmi

Archeológovia v Egypte objavili
14.06.2021

Násilné konflikty a zabíjanie medzi rôznymi skupinami ľudí sa vyskytovali už v období pred približne 13.400 rokmi. Vyplýva to z výsledkov analýzy vykopávok z pohrebiska v severnom Sudáne, informoval na svojej webovej stránke denník El País. viac »

Unikát na východe: V hrobke pod hradom Čičva sa kedysi tancovalo

Hrobka rodiny Barkóczyiovcov pod
13.06.2021

Hrobka rodiny Barkóczyiovcov pod hradom Čičva v obci Sedliská v okrese Vranov nad Topľou podstúpila v uplynulých mesiacoch obnovu. Vďaka skultivovaniu jej okolia je tiež možné jednu z národných kultúrnych pamiatok (NKP) nachádzajúcich sa na hradnom kopci vidieť už zďaleka. Ako pre TASR povedal starosta Matej Sabol, obec by v budúcnosti rada nadviazala na jej predchádzajúce využitie ako kultúrneho stánku. viac »

Nemusíte iba leňošiť na pláži: 5 najlepších celodenných výletov v Chorvátsku

Senj
13.06.2021

Ako trávite vašu dovolenku v Chorvátsku? Väčšina z vás si vyberie jedno obľúbené mesto, kde strávite celý svoj pobyt. Pozriete si tunajšie pamiatky, zájdete do obľúbených reštaurácií a zaplávate si v mori. Namiesto túlania sa po okolí by ste si tentoraz mali naplánovať pestrejší program. Využite služby miestnych tour operátorov a vyberte sa na niektorý zo zaujímavých denných výletov. viac »

Príroda bola ku Korutánsku veľmi štedrá: Užite si dovolenku na slnečnej strane Álp

Weissensee
13.06.2021

Korutánsko je spolková krajina s najväčším vodným bohatstvom v Rakúsku – na jeho území sa nachádza 200 jazier, 8000 kilometrov riek, 60 liečivých prameňov a 43 ľadovcov. Okrem toho sú tu hory, siahajúce od majestátnych trojtisícoviek až po oblé kopce pohoria Nockberge. Z ich vrcholkov sa pohľad zatúla ponad krajinu, ktorú charakterizuje kultúrna rozmanitosť alpsko-jadranskej oblasti, mierne a slnečné podnebie na južnej strane Álp a ľudia, ktorí vítajú hostí s radosťou, otvorenosťou a veľkou dávkou chuti do života. viac »

Víkendová túra na vrch Javor: Možností je viac a všetky sú atraktívne

Trás na Javor je
12.06.2021

Turistických trás na vrch Javor je niekoľko a všetky sa vyznačujú striedaním lesov s lúkami a panoramatickými výhľadmi na Podpoľanie. „Túra je mimoriadne atraktívna. Na vrchole sa nachádzajú andezitové skaly, drevený kríž s vrcholovou knihou a vysielač,“ uviedla pre TASR Nikola Sibylová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie. viac »

Slávneho surfistu napadol žralok, teraz sa venuje ich záchrane

Slávny surfista sa venuje
12.06.2021

Bežná situácia, plávate v mori a zrazu vás napadne žralok. Šok, panika a podľa stavu, v akom sa zo šlamastiky dostanete, posttraumatický stav. Každý bežný smrteľník by sa po napadnutí žralokom obrátil tomuto živočíchovi chrbtom. viac »

Top výletná lokalita na skok od Bratislavy: Objavte opäť krásy zámku Schloss Hof

Objavte opäť krásy zámku
11.06.2021

Hľadáte miesto, kde by ste sa odpútali od monotónnosti všedných dní a zažili niečo výnimočné? Neďaleko slovensko-rakúskej hranice sa v malebnej prírodnej kulise na ploche 70 hektárov rozprestiera zámocký areál Schloss Hof, ktorý ponúka mimoriadne zážitky. viac »

Dovolenka na Slovensku plná dobrodružstiev: Objavte čarovný kraj Pieniny!

Dovolenka na Slovensku plná
11.06.2021

V Tatrách ste už boli veľakrát, Liptov máte prechodený a neláka vás tlačiť sa s davmi turistov v Slovenskom raji? Máme pre vás skvelý tip na aktívnu dovolenku na Slovensku za príjemné ceny. Vydajte sa spoznávať Pieniny a ich okolie. viac »


<< Predchádzajúci Nasledujúci >>
Pondelok, 14. jún. 2021. Meniny má Vasil.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa