DROMEDÁR

KVÍZ pre milovníkov pamiatok: Spoznáte slovenské hrady na leteckých fotografiách?

03.10.2022 |

Na Slovensku máme dokopy 220 hradov a zrúcanín. Spoznáte tie najnavštevovanejšie aj na leteckých snímkach?

Viac článkov

V Rimavskej Bani pribudol nový náučný chodník, približuje boje z obdobia SNP

Rimavská Baňa
03.10.2022

V Rimavskej Bani v okrese Rimavská Sobota pribudol nový náučný chodník s piatimi zastávkami, ktorý návštevníkom približuje tunajšie boje z obdobia Slovenského národného povstania (SNP). Náučný chodník slávnostne otvorili v sobotu, súčasťou podujatia bola i komentovaná prehliadka a historická rekonštrukcia bojov. Pre TASR to uviedol Viktor Brádňanský z oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Gemer. viac »

Z chlapca z ulice ikonou umenia: Viedenská Albertina vystavuje diela slávneho Basquiata

Z chlapca z ulice
02.10.2022

Jean-Michel Basquiat začínal ako pouličný umelec, z ktorého sa za desať rokov stala superstar a umelecká ikona 80. rokov 20. storočia. Dnes sa o jeho diela trhajú svetové galérie i súkromní zberatelia a hold jeho tvorbe zložila i viedenská Albertina. O veľkú retrospektívnu výstavu je medzi návštevníkmi od prvých dní obrovský záujem. viac »

Roadtrip po Slovinsku – nádherná príroda, no tiež plné kempy a hrozba pokuty, ak nocujete nadivoko

Roadtrip po Slovinsku –
01.10.2022

O prírodných krásach Slovinska sa toho popísalo už veľa. Táto destinácia je však stále mimoriadne atraktívna, lebo na relatívne malom území ponúka všetky ingrediencie potrebné pre vydarenú dovolenku. Majestátne Júlske Alpy, priezračné jazerá, výnimočná Ľubľana a síce malé, ale blízke pobrežie Jadranu lákajú masy turistov z celej Európy. Využite babie leto na výlet týmto smerom. Máte to „na skok“ – len 4 hodiny pohodlnej jazdy po diaľnici. viac »

Nová expozícia v Prievidzi: Múzeum Vtedy predstavuje byt z obdobia socializmu

Nová expozícia v Prievidzi:
01.10.2022

Nábytok, zariadenia i veľké koberce, ktoré boli typické pre socializmus, môžu vidieť návštevníci v novej expozícii Múzea Vtedy v Galérii Jabloň v Prievidzi. Bytu z obdobia 70. a 80. rokov minulého storočia nechýbajú ani steny so vzormi kvetov maľované špeciálnym valčekom. viac »

Archanjel Michal sa v nedeľu vráti späť na Michalskú vežu v Bratislave

Archanjel Michal sa v
01.10.2022

Zreštaurovaná a pozlátená socha Archanjela Michala bojujúceho s drakom, vytvorená v 18. storočí, sa v nedeľu (2. 10.) vráti späť na vrchol Michalskej veže v Bratislave. Po nainštalovaní sochy bude do jej hlavy vložená aj nová časová schránka. Sochu sňali vlani pre komplexnú rekonštrukciu Michalskej veže, ktorá jej má prinavrátiť jej pôvodnú barokovú podobu z roku 1758. viac »

Dokonalý komfort: Letecká spoločnosť American Airlines predstavila úplne novú luxusnú triedu

Dokonalý komfort: Letecká spoločnosť
30.09.2022

Letecká spoločnosť American Airlines prichádza s prevratnou novinkou. Okrem toho, že stroje na dlhé lety dostanú modernejší interiér, pribudne aj úplne nová luxusná trieda. Cestujúcim sľubuje dokonalý komfort! viac »

Obrovská dráma: Počas pristávania lietadla postrelili pasažiera

Lietadlo mjanmarských štátnych aerolínií
30.09.2022

Mjanmarskí povstalci bojujúci proti vládnucej vojenskej junte začali údajne strieľať na pristávajúce dopravné lietadlo so 63 osobami na palube. Postrelili pri tom do tváre jedného cestujúceho, uviedli predstavitelia junty. viac »

Grenada – lahodne omamné korenie Karibiku

Grenada – lahodne omamné
30.09.2022

Karibik už dávno nie je pre cestovateľov tak nedostupný, ako to bolo v minulosti. Lacné letenky teraz zoženiete do viacerých krajín a navyše sa môžete vybrať na výlet loďami na susedné ostrovy. Dnes vám predstavíme ďalšiu krásavicu Grenadu. viac »

Nemecko prišlo pre mimoriadne teplé počasie o jeden z piatich ľadovcov

Nemecko prišlo pre mimoriadne
30.09.2022

Nemecko prišlo počas leta vplyvom mimoriadne teplého počasia o jeden zo svojich ľadovcov. Južný Schneeferner stratil štatút ľadovca pre rýchle topenie kedysi rozľahlej ľadovej pokrývky. "Hrúbka ľadu (ľadovca) Schneeferner sa výrazne zmenšila... na väčšine miest už nedosahuje ani dva metre," dodala Bavorská akadémia vied vo vyhlásení. viac »

Rajská jaskyňa je najdlhšou v Ázii: Meria viac ako 30 kilometrov

Rajská jaskyňa je najdlhšou
29.09.2022

Quáng Bính patrí k najkrajším regiónom Vietnamu a nachádza sa v ňom aj viacero zaujímavých jaskýň. Tou najvzácnejšou je Hang Thien Duóng, čo v preklade znamená „Rajská alebo nebeská jaskyňa“. Každý návštevník potvrdí, že toto meno dostala právom. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 3. október. 2022. Meniny má Stela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa