DROMEDÁR

Dovolenka v Rudohorí: Turistov láka Muránska planina, zubačka a krásy Gemera

16.07.2020 |

Slovenské Rudohorie je rozlohou najväčším slovenským pohorím. Obsahuje podcelky (od západu na východ) Veporské vrchy, Spišsko-gemerský kras, Stolické vrchy, Revúcka vrchovina, Rožňavská kotlina, Slovenský kras, Volovské vrchy a Čierna hora. Na úpätí Veporských vrchov s najvyšším vrcholom – Klenovským Veprom (1338 m n. m.) leží trojica samôt Sihla, Lom nad Rimavicou a Drábsko.

Viac článkov

Juh stredného Slovensku: Majestátne hrady, kúpele, akvaparky aj zaujímavé múzeá

Ruiny hradu Somoška
15.07.2020

Juh stredného Slovenska ponúka historické a kultúrne pamiatky, turisticky atraktívne prírodné zákutia a rozmanité možnosti kúpania. Smerom na juh od Zvolena ho tvoria aj historické regióny Novohrad a Hont. viac »

Bývalý kláštor v Rožňave ožíva: Ponúka posedenie v kaviarni aj zaujímavé aktivity

Bývalý františkánsky kláštor na
15.07.2020

Sprevádzkovaním kaviarne Rajský dvor v piatok v Rožňave oficiálne otvorili kultúrno-kreatívne centrum Kláštor v budove bývalého františkánskeho kláštora na Námestí baníkov. TASR o tom informoval Tomáš Székely, predseda občianskeho združenia Otvor dvor, ktoré centrum prevádzkuje. viac »

Veľký manuál pre dovolenku v Tunisku: 4 najlepšie pláže, výlety, jedlá a praktické tipy

Veľký manuál pre dovolenku
15.07.2020

Od konca júna otvorilo svoje hranice pre cestovateľov aj Tunisko. Turizmus v tejto krajine mierne opadol po teroristických útokoch. No situácia je opäť pod kontrolou a domáci hotelieri lákajú dovolenkárov na ešte kvalitnejšie služby a spoznávanie ich kultúry. Možno vás na výlet do týchto končín zlákajú aj ich „4 naj“. viac »

Cenné rady autoturistom: Cesta do Bulharska

Sinemorec, Bulharsko
14.07.2020

Ani v silnej konkurencii najrozmanitejších prímorských destinácií nestráca Bulharsko, ktoré ponúka až 180 slnečných dní v roku, svoj pôvab. Dovolenkárov zo Slovenska lákajú rok čo rok najmä pláže Čierneho mora v letoviskách - ako napríklad Slnečné pobrežie, Zlaté piesky, Primorsko, Pomorie, Albena, Nessebar alebo Sozopol, pričom nemálo turistov zamieri do Bulharska autom. viac »

Roztomilá štvorica: V košickej zoo sa narodili mláďatá tučniakov jednopásych

V košickej zoo sa
14.07.2020

Štyri mláďatá tučniakov jednopásych sa v uplynulých dňoch vyliahli v košickej zoologickej záhrade. TASR o tom za zoo informovala Eva Malešová s tým, že tieto nelietavé vtáky pochádzajúce z Južnej Ameriky chovajú ako jediná zoo na Slovensku. viac »

Spoznajte krásy domoviny: 12 TOP skvostov Oravy vás úplne uchváti

Najväčšie poklady Oravy
14.07.2020

Región Orava na severozápade Slovenska je známy najmä prekrásnou prírodou. Nájdete tu však aj množstvo turistických atrakcií a zaujímavých aktivít, čo z neho robí ideálnu destináciu na letnú dovolenku. O zábavu budete mať postarané každý deň. viac »

Fantastická novinka: Z Bratislavy sa začne lietať priamou linkou do Chorvátska

Fantastická novinka: Z Bratislavy
13.07.2020

Chorvátsko je top zahraničnou destináciou Slovákov v tejto letnej sezóne. Letecká spoločnosť AirExplore reaguje na veľký dopyt od dovolenkárov a spúšťa v spolupráci s najobľúbenejším slovenským vyhľadávačom leteniek Pelikan.sk dovolenkové lety z bratislavského letiska do Splitu od nedele 19.júla. Letenky sa dajú zakúpiť exkluzívne na Pelikan.sk alebo na webstránke dopravcu. Lietať sa bude každú stredu a nedeľu. Cena jednosmernej letenky začína od 69 eur a je v nej zahrnutá aj veľká batožina. viac »

Múzeum slovenskej dediny má novú expozíciu, zvonkársku dielňu zo Zázrivej

Múzeum slovenskej dediny v
13.07.2020

Tradičnú kultúru, remeslá a ľudovú umeleckú výrobu z Oravy prezentujú v nedeľu v Múzeu slovenskej dediny Slovenského národného múzea (SNM) v Martine. Súčasťou Oravskej nedele je predstavenie novej expozície – zvonkárskej dielne z obce Zázrivá. viac »

Obľúbené kukuričné bludisko má netradičný tvar: Vo Vlčkovciach vytvorili dinosaura

Kukuričné bludisko
13.07.2020

Kukuričné bludisko vo Vlčkovciach má v tomto roku podobu dinosaura a pre dospelých bez ohraničenia veku je pripravené vo forme viacerých geometrických tvarov. Na poli pri rýchlostnej ceste v smere na Trnavu vyrástlo už tretie leto. Vlani ho podľa konateľa organizátorskej spoločnosti Sezaland Miroslava Sedláka navštívilo viac ako 15.000 ľudí. viac »

Dovolenka na Slovensku takmer ako pri mori: Slnečné jazerá

Senecké jazerá
13.07.2020

Slnečné jazerá sú jasnou voľbou pre tých obyvateľov hlavného mesta, ktorí si chcú oddýchnuť v obklopení nádhernej prírody a zároveň si potrpia na dobré služby. Od Bratislavy sa nachádzajú len 30 kilometrov, takže sú ideálnou voľbou na oddych od rušného mesta. Využiť ich môžu aj návštevníci z iných kútov Slovenska, ktorí chcú spojiť vodné radovánky so spoznávaním našej metropoly. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 16. júl. 2020. Meniny má Drahomír.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa