DROMEDÁR

To najkrajšie z východného Slovenska: Víťazné FOTO prestížnej súťaže vás absolútne očaria

22.11.2019 |

Fotografická súťaž Choď a foť z dielne Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska úspešne napísala svoju ďalšiu kapitolu. Do siedmeho ročníka súťaže o najkrajšie zábery z Prešovského kraja bolo prihlásených 431 snímok, najviac v kategórii Príroda.

Viac článkov

Vo vlaku ako v skvelej reštaurácii: Železnice testujú nové menu, to sú ale pochúťky!

Sushi, hovädzie teriyaki s
21.11.2019

Aj vo vlaku sa môžete cítiť ako v modernej trendovej reštaurácii. Reštauračné služby v diaľkových vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) sa dlhodobo tešia veľkej obľube, teraz sa národný dopravca rozhodol ich ponuku zmodernizovať a zatraktívniť. Do pilotnej prevádzky sa tak dostáva prvý reštauračný vozeň, ktorý okrem absolútne nového jedálneho lístka prináša celkom nový moderný koncept služieb. viac »

Tajomstvá slávnych atrakcií: Ukrývajú v sebe skryté miestnosti pre vyvolených

Tajomstvá slávnych atrakcií. Skrývajú
21.11.2019

Máte pocit, že známe atrakcie dôverne poznáte a ničím vás už nemôžu prekvapiť? Tak to zrejme ani len netušíte, že mnohé z nich skrývajú tajné miestnosti, do ktorých nahliadne len málokto. viac »

Národná kultúrna pamiatka po rokoch ožila: Obnovili bývalú kvasiareň areálu Steinu

Pohľad na národnú kultúrnu
21.11.2019

Do Spilky, pôvodnej kvasiarne a jediného zachovaného objektu areálu bývalého pivovaru Stein v Bratislave, by sa mal čoskoro opäť vrátiť život. Táto národná kultúrna pamiatka (NKP) je v súčasnosti pamiatkovo obnovená a bolo pre ňu vydané kolaudačné rozhodnutie. Obnova s dohľadom pamiatkarov čaká ešte vnútorné priestory podľa požiadaviek budúcich nájomníkov administratívnych priestorov. viac »

Plastové peklo na slovenský spôsob: Nádrž Ružín sa zmenila na smetisko

Nádrž Ružín sa zmenila
20.11.2019

Vodná nádrž sa opäť zmenila na smetisko po tom, ako po výdatných dažďoch skončil odpad z brehov vo vode. Vodohospodári predpokladajú, že v tomto roku ho vytiahnu viac ako vlani. Nasvedčuje to aktuálna situácia po minulotýždňovej povodni na tokoch riek Hornád a Hnilec. Aktuálny pohľad na fotografie nádrže je tragický. viac »

Fantastický úspech: Tri najlepšie historické hotely Európy sú na Slovensku

Tri najlepšie historické hotely
20.11.2019

Slovenské historické hotely bodovali na medzinárodnom podujatí Heritage Hotels of Europe Awards Gala Ceremony 2019. Členovia Historických hotelov Slovenska (HHS) si v konkurencii viac ako 100 hotelov z 13 krajín odviezli osem cien, z toho tri víťazstvá z celkovo siedmich kategórií. Ceny sa odovzdávali v nedeľu (17. 11.) vo Viedni. viac »

Svetový unikát: V Kodani bez jediného kopca otvorili lyžiarsku zjazdovku

Amager Bakke
20.11.2019

Dánsko je krajinou bez jediného kopca, aj tak tam ale už zopár týždňov môžete lyžovať. A to priamo v hlavnom meste – unikátnu zjazdovku otvorili na budove spaľovne odpadu! viac »

Slovenskú Route 66 chcú predĺžiť od Jadranu po Baltské more

Zo slávnostnej emisie passportu
20.11.2019

Slovenskú cestu I. triedy I/66, nazvanú tiež SK Route 66, plánujú predĺžiť do ďalších európskych krajín. Cieľom je spojiť Baltské more s Jadranským morom, pričom jadrom tejto trasy má byť práve slovenská cesta. Rokovanie predstaviteľov Slovenskej asociácie Route 66 so zahraničnými partnermi pre dosiahnutie tohto cieľa sa koná vo štvrtok v Šahách. viac »

15 rád od proficestovateľov: Osmička vám ušetrí nemalé peniaze

15 rád od proficestovateľov:
19.11.2019

Austrálčania Alesha Bradford a Jarryd Salem šesť rokov spravujú obľúbený blog Nomadasaurus. Spoznávanie sveta bolo vždy ich koníčkom a venujú sa mu už viac ako jedenásť rokov. Počas tohto času spoznali rôzne krajiny a najmä nazbierali mnoho skúseností, ktoré sa rozhodli odovzdať ostatným cestovateľom. viac »

Pred 15 rokmi zasiahla Vysoké Tatry tragická víchrica, z FOTOgrafií ešte stále mrazí

19. novembra 2004 sa
19.11.2019

Mimoriadne silná veterná smršť sa územím Slovenska prehnala 19. novembra 2004 a najviac zasiahla Vysoké Tatry. Vyžiadala si dva ľudské životy a len na území našich veľhôr zničila lesný porast na rozlohe 12.600 hektárov. Dnes uplynie 15 rokov od tejto prírodnej katastrofy. viac »

Rusko spustí osobnú železničnú dopravu na Krym: Vlak bude jazdiť po najdlhšom moste Európy

Krymský most
19.11.2019

Prvé vlaky z pevninského Ruska na anektovaný Krymský polostrov po novovybudovanom moste cez Kerčský prieliv začnú premávať v decembri. Služby bude zabezpečovať súkromný železničný dopravca Grand Service Express, ktorý oznámil, že prvú vlakovú súpravu vypravia z Petrohradu do Sevastopola 23. decembra. Informovala o tom stanica Slobodná Európa s odvolaním sa na správu tlačovej agentúry TASS. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 22. november. 2019. Meniny má Cecília.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa