DROMEDÁR

Cestovné kancelárie a agentúry nechcú dovolenkárom vracať peniaze, majú inú predstavu

27.03.2020 |

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) očakáva od novej vlády zmiernenie ich povinností vyplývajúcich zo zákona o zájazdoch. Podobný prístup má aj väčšina ich kolegov z Európskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr (ECTAA).

Viac článkov

To je ale maco! Fotograf zachytil zrejme najtučnejšieho medveďa na svete

Fat Albert
27.03.2020

Hovorí sa, že v USA je všetko väčšie a zdá sa, že to platí aj o ľadových medveďoch. Ten, ktorého zachytil fotograf na Aljaške, má podľa odhadov takmer 700 kilogramov, čo je o štvrť tony viac, než je bežné. viac »

Austrália: Veľkú koralovú bariéru postihol veľký úbytok koralov

Veľká koralová bariéra
27.03.2020

Austrálsku Veľkú koralovú bariéru zasiahlo ďalšie masové blednutie koralov - už tretie počas piatich rokov. Vedci predpokladajú, že obrovské straty naprieč najväčším systémom koralových útesov na svete spôsobili vyššie teploty vody, najmä vo februári. Informuje o tom spravodajský portál BBC aj britský denník The Guardian. Vedci zaznamenali rozsiahle blednutie aj veľké oblasti vážneho poškodenia, no našli tiež zdravé časti. viac »

Národné múzeum v Prahe sa otvára návštevníkom aj v čase karantény: Výstavy sprístupňuje online

Národné múzeum v Prahe
26.03.2020

Národné múzeum a všetky jeho objekty vrátane výstav a expozícií sú síce v súčasnej dobe pre návštevníkov uzavreté, múzeum však chce i tak slúžiť verejnosti a udržať kontakt s návštevníkmi. Začalo preto ponúkať virtuálne prehliadky svojich aktuálnych výstav online prostredníctvom svojich webových stránok. viac »

KORONAVÍRUS má aj jedno pozitívum: Boj proti nákaze znížil znečistenie ovzdušia

Na snímke ženy s
26.03.2020

Európska environmentálna agentúra (EEA) vo svojej najnovšej správe v stredu uviedla, že v dôsledku cestovných obmedzení s cieľom zastaviť šírenie pandémie koronavírusu SARS-CoV-2 došlo k zvýšeniu kvality ovzdušia v Európe, píše tlačová agentúra AP. viac »

Šesť najčudnejších stavieb na svete: Niektoré nápady vás uchvátia, pri iných si budete ťukať na čelo

Kelpies, Škótsko
25.03.2020

Z praktický dôvodov, potvrdených dlhými stáročiami, má väčšina budov tvar kvádra. Občas však architekti popustia uzdu svojej fantázii a vytvoria diela, pri ktorých sa okoloidúci nestačia diviť. Pozrite si šesť stavieb, ktoré rozhodne patria k tým najčudnejším. viac »

Pouličný predavač píše históriu: V Mexiku objavili hlavné mesto starovekého mayského kráľovstva

Palenque, Chiapas, Mexiko
25.03.2020

Archeológovia objavili v mexickom štáte Chiapas stratené hlavné mesto starovekého mayského kráľovstva Sak Tz'i'. Centrum mesta bolo zhruba 600 metrov dlhé a 400 metrov široké a nachádzali sa tam pyramídy, kráľovský palác, ihrisko a viacero domov. Vedecký tím, ktorý viedli profesor antropológie Charles Golden z Brandeis University a bioarcheológ Andrew Scherer z Brown University, informoval o svojom náleze v štúdii publikovanej v odbornom časopise Journal of Field Archaeology. viac »

Grónsko počas minulého leta stratilo 600 miliárd ton ľadu

Grónsko
25.03.2020

Počas dvoch mesiacov minulého leta sa v Grónsku roztopilo 600 miliárd ton ľadu, čo zdvihlo hladinu svetových oceánov o 2,2 milimetra. Uvádza to nový výskum vedcov z Kalifornskej univerzity, o ktorom v štvrtok napísal britský denník The Guardian. viac »

Neruš pobyt, zmeň termín: Podporiť turizmus môže každý z nás

Neruš pobyt, zmeň termín:
24.03.2020

Aktuálna situácia v súvislosti s novým koronavírusom negatívne zasiahla aj turizmus. Všetci však dúfame, že o pár týždňov či mesiacov sa veci vrátia do normálnych koľají a opäť si budeme môcť užívať slobodu pohybu a spoznávať nové zaujímavé miesta. Ak chceme, aby služby fungovali ako predtým, je dôležité turizmus podporiť aj v tejto dobe. Pripomína to aj výzva „Neruš pobyt, zmeň termín“. viac »

V Antarktíde skončilo krvavé leto: Vedcov obklopoval sneh ako po masakre

Červený sneh na Antarktíde
24.03.2020

Keď je u nás zima, v Antarktíde sa teploty šplhajú najvyššie a vládne leto. Tento rok však malo zvláštnu príchuť. Sneh sa totiž v tomto období sfarbil do červena a pripomínal scénu príšerného zločinu, viac »

Zväz cestovného ruchu vyzýva vládu na prijatie opatrení, CK už zastavujú predaj zájazdov

Vyľudnené Tatry
23.03.2020

Situácia v odvetví cestovného ruchu je kritická. Upozornil na to Zväz cestovného ruchu (ZCR) SR, ktorý zároveň vyzval novú vládu, aby prijala okamžité opatrenia na zmiernenie negatívnych dosahov na odvetvie cestovného ruchu. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 28. marec. 2020. Meniny má Soňa.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa