DROMEDÁR

Pozor na miestne pravidlá: Týchto 8 vecí v zahraničí radšej neskúšajte!

16.04.2021 |

V Európe sme zvyknutí na to, že máme veľmi podobné hlavné pravidlá vo všetkých krajinách. No len čo sa dostaneme do exotiky, tam nás môžu niektoré zákazy poriadne prekvapiť. Pred každou cestou do cudziny si preto preštudujte aj takéto kuriózne nariadenia, aby ste sa nedostali do problémov so zákonom, alebo neurazili domácich obyvateľov.

Viac článkov

Boj o turistov už začal: Obľúbený európsky ostrov vám za pobyt zaplatí

Ghajn Tuffieha, Malta
15.04.2021

Čoraz viac krajín sa pripravuje na letnú sezónu, od ktorej si sľubujú návrat turistov. A sú ochotní o nich aj zabojovať. Thajsko ruší karanténu, Španielsko chystá „zelený koridor“ pre zaočkovaných a Chorvátom dokonca stačí negatívny test. Eso z rukáva však vytiahla Malta. viac »

Najkrajší ostrov sveta z vtáčej perspektívy: Z videa talentovaného Slováka vám padne sánka

Najkrajší ostrov sveta z
15.04.2021

Mladý filmár Richard Raymann z projektu Zdronu má na konte ďalšie nádherné video. Spolu so známym youtuberom Gogom a kameramanom Alexom sa vybral na výlet do Škótska, aby tam nakrútil najväčšie krásy ostrova Isle Of Skye a Škótskej vysočiny. Z výsledku jeho práce vám padne sánka. viac »

Leto bez koronavírusu: Obľúbené destinácie plánujú masívne očkovanie

Toto sú najkrajšie pláže
15.04.2021

V snahe o obnovenie cestovného ruchu v lete sa chcú Sicília a Sardínia stať bezkoronovými ostrovmi. Oba najväčšia talianske ostrovy, ktoré majú celkovo 6,6 milióna obyvateľov, tlačia na vládu, aby ich kompletne preočkovala. Ako bezkoronové regióny chcú opäť prilákať turistov. Chorvátsko chce zas ešte pred letnou sezónou urýchlene zaočkovať zamestnancov v oblasti cestovného ruchu. viac »

Londýn sa takmer topil vo vlastných splaškoch: Zachráni ho moderný systém za 5 miliárd

Mestská kanalizácia za päť
14.04.2021

Každý to poznáme, niektorí jedinci si cestou domov uľavia na plot vášho domu alebo na stĺp v okolí. Nepríjemný zápach obťažuje každého naokolo. V mestách však žije niekoľko stotisíc až milióny ľudí, ktorí potrebujú niekam „odpratávať“ odpad z toaliet, kúpeľní a kuchýň. Mestská kanalizácia sa tak zaraďuje medzi popredné dôležité priečky mestskej infraštruktúry. viac »

Užialení domorodci na Vanuatu smútia: Zomrel im boh

Domorodci na Vanuatu uctievali
14.04.2021

Domorodý kmeň z neveľkého vanuatského ostrova Tanna trúchli nad úmrtím princa Philipa, vojvodu z Edinburghu. Jeden z kmeňov súostrovia, ktoré sa nachádza približne 2.350 kilometrov východne od Austrálie, uctieval vojvodu niekoľko desaťročí ako boha. viac »

Rodný dom Ľ. Štúra a A. Dubčeka v Uhrovci dostane novú strechu

Rodný dom Ľudovíta Štúra
14.04.2021

Rodný dom Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka v Uhrovci (okres Bánovce nad Bebravou) dostane novú strechu. K jej rekonštrukcii pristúpilo Trenčianske múzeum v Trenčíne, ktoré objekt spravuje, z dôvodu jej narušeného technického stavu a zatekania do podkrovných priestorov expozície. Múzeum o tom informovalo na svojom webe. viac »

Patrí k najkrajším, no aj tak mu hrozí zánik: Umierajúce talianske mestečko prosí o záchranu

Civita di Bagnoregio
13.04.2021

Civita di Bagnoregio leží v strednom Taliansku asi 120 kilometrov severne od Ríma a s okolitým svetom ho spája jediný most pre peších. A to je príliš málo. Oblasť pomaly vymiera a záchrannú ruku mu môže podať iba turizmus. Aj s tým to však v súčasnosti vyzerá všelijako... viac »

Zaujímavosti i slovenských mestách: Najvyššie miesto v Trnave stráži zlatý kohút

Zaujímavosti i slovenských mestách:
13.04.2021

Kostolné veže patria k dominantám mnohých slovenských a európskych miest. Trnava nie je výnimkou. K jej výrazným črtám patrí dvojica veží Baziliky sv. Mikuláša. Málokto však vie, že aj keď dvojica veží vyzerá takmer rovnako, ich osud je odlišný. Navyše bazilika je aj po stáročiach najvyššou budovou v meste a ukrýva zaujímavé predmety. viac »

Krompachy: Mesto chce v bývalej železiarni zriadiť hutnícke múzeum

Mesto Krompachy chce v
13.04.2021

V Krompachoch sa realizuje už štvrtá etapa obnovy národnej kultúrnej pamiatky Železiareň, zlievareň v lokalite Stará Maša. Tento rok by mali na nej osadiť okná a dvere. Pre TASR to uviedla primátorka mesta Iveta Rušinová s tým, že v budúcnosti plánujú v tomto historickom objekte založiť hutnícke múzeum. viac »

Vysoké Tatry a ich NAJ: Spoznajte 10 rekordov najmenších veľhôr sveta

Capie pleso v Mlynickej
12.04.2021

Väčšina Slovákov vie, že naše Vysoké Tatry sú najmenšími veľhorami na svete. Poznáte však aj rekordy, ktorými sa môžu pýšiť v rámci Slovenska? My sme pre vás vybrali desať z nich. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 16. apríl. 2021. Meniny má Dana, Danica.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa