DROMEDÁR

Tip na výlet v Podpoľaní: V Klokoči uvidíte zvonicu, prameň i múzeum v starej škole

26.09.2021 |

Múzeum v starej škole, zvoničku na cintoríne i minerálny prameň môžu navštíviť turisti v podpolianskej obci Klokoč v Detvianskom okrese. Ako pre TASR povedal bývalý starosta obce Jozef Výbošťok, prvé zmienky boli o tom, že do zvoničky ukladali zosnulého, pretože je tam kamenný múr. „Následne sa osadil aj zvon a ten plnil úlohu umieračika, ktorý oznamuje úmrtie našich obyvateľov,“ spomenul.

Viac článkov

Syrakúzy – Archimedovo rodisko, ktoré spája grécku a taliansku kultúru

Syrakúzy
26.09.2021

Ktorá časť Talianska je pre vás dovolenkovým rajom? Milujete Rím s jeho jedinečnou históriou, Toskánsko ako rodisko famóznej gastronómie, alebo radšej prichádzate do Sicílie, kde ešte stále zažijete pravú atmosféru tejto krajiny? Tunajšie mesto Syrakúzy navyše spája grécku a rímsku kultúru, takže tu o zážitky nebude núdza. viac »

OBRAZOM Víťazný oblúk v Paríži zabalili do látky ako poctu umelcovi Christovi

Zahalený Víťazný oblúk v
25.09.2021

Víťazný oblúk v Paríži zahalili do striebristo-modrej trblietavej látky a previazali červeným lanom v rámci projektu s názvom "L'Arc de Triomphe, Wrapped". Autorom projektu je Christo, zosnulý americký umelec bulharského pôvodu, ktorý sa preslávil "balením" známych stavieb. viac »

Za krásami podhoria: V meste Rtyně v Podkrkonoší stojí najcennejšia zvonica v Čechách

Rtyně
24.09.2021

Chcete výhľad na Krkonoše, ktorý nikde inde nenájdete? Lákajú vás architektonické naj? V tom prípade zamierte do mesta Rtyně v Podkrkonoší, kde vás osloví pohľad nahor, ale tunajšia expozícia vám priblíži aj útroby dávnych miestnych baní. viac »

Pláž prasiat či zajačí ostrov: Do týchto destinácií sa cestuje kvôli ich zvieracím obyvateľom

Gibraltár
24.09.2021

Zoologické záhrady sa už medzi milovníkmi fauny netešia až tak veľkej obľube. Deti si ešte s nadšením pozrú nezvyčajné druhy, ale dospelí ich čoraz radšej pozorujú skôr vo voľnej prírode. Popri safari preto získali popularitu aj destinácie, v ktorých namiesto ľudí kraľujú práve zvieratá. viac »

Vzácnosť v Bratislave: Na Rudnayovom námestí svietia lampáše z roku 1909

Dóm svätého Martina v
24.09.2021

Na Rudnayovom námestí v Bratislave, pri Dóme sv. Martina, rozsvietili po obnove lampáše z roku 1909. Projekt ich rekonštrukcie realizovalo oddelenie osvetlenia, sietí a energetiky na bratislavskom magistráte, aby boli dôstojne zachované pre budúce generácie Bratislavčanov. Na sociálnej sieti o tom informuje hlavné mesto. viac »

Maldivy na čínsky spôsob: Jazero Dongtai Jinel je očarujúco krásne, no kúpať sa v ňom nedá

Maldivy na čínsky spôsob:
23.09.2021

Maldivy považujú mnohí za stelesnenie predstavy o raji na Zemi. Kombinácia čistučkej tyrkysovej vody a bielych brehov je skrátka neodolateľná. Rovnako lákavo vyzerá na pohľad aj jazero Dongtai Jinel. No hoci ho domáci považujú za čínsku verziu obľúbenej exotickej destinácie, nahradiť ju predsa len nemôže. viac »

Historická chvíľa pre Ilavu: Dobrovoľníci čiastočne obnovili židovský cintorín

Obnova židovského cintorína v
23.09.2021

Židovský cintorín v Ilave prešiel čiastočnou obnovou. Revitalizáciu najmä v podobe očistenia náhrobkov pochovaných ľudí zabezpečili dobrovoľníci z radov obyvateľov mesta pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva. Naposledy prešlo pietne miesto väčšou úpravou v polovici 90. rokov 20. storočia. viac »

Rakúsko otvorí zimné strediská: Lyžovačku si užijete za týchto podmienok

Na archívnej snímke z
22.09.2021

Rakúsko v nadchádzajúcej sezóne otvorí lyžiarske strediská, aj keď s istými obmedzeniami. Protipandemické pravidlá, ktoré budú platiť na lanovkách či v gastronómii a hoteloch, predstavili v pondelok ministerka pre cestovný ruch Elisabeth Köstingerová, šéf rezortu zdravotníctva Wolfgang Mückstein a tirolský hajtman Günther Platter, informovali agentúra APA a stanica ORF. viac »

Cestovateľka Dorota Nvotová: Ocitnúť sa v nebezpečných situáciách je korením môjho života (ROZHOVOR)

Dorota Nvotová
22.09.2021

Dorota Nvotová je herečka, speváčka, spisovateľka, no v neposlednom rade vášnivá cestovateľka. Mnohí slovenskí turisti mali možnosť v jej sprievode spoznať nádherný Nepál či Indiu. Vyspovedali sme túto nevyliečiteľnú svetobežníčku, ktorá bude dnes jedným z hostí v diskusnej talkshow Hry v DPOH. viac »

Šokujúci zvrat z Chorvátska: Tajomná žena so stratou pamäte má byť Slovenka!

Na ostrove Krk našli
22.09.2021

Len včera sme vás informovali o záhadnej žene, ktorú objavili v nedostupnom teréne chorvátskeho ostrova Krk. Nakoľko si nepamätala svoje meno a nemala pri sebe žiadne doklady, miestna polícia požiadala o pomoc pri jej identifikácii. Českej televíznej stanici Nova sa podarilo zistiť, že by sa malo jednať o Slovenku! viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 26. september. 2021. Meniny má Edita.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa