DROMEDÁR

Karibik inak: Svätý Krištof a Nevis prekvapia ponukou zaujímavých atrakcií

20.09.2019 |

Karibik nám dnes odhalí ďalšiu zo svojich menej poznaných krás. Súostrovie Svätý Krištof a Nevis je súčasťou Commonwealthu, čo výrazne ovplyvnilo jeho dejiny. Práve tam si Briti urobili jednu zo svojich základní, z ktorej potom kolonizovali aj ostatné okolité ostrovy. Domáca kultúra sa prepojila s tou anglickou a pre turistov tak pripravila zaujímavú zmes exotiky s niečím, čo už dôverne poznajú.

Viac článkov

Nádherný zámok Highclere poznáte z megaúspešného seriálu: Na jednu noc môže byť aj váš

Zámok Highclere, domov Downton
19.09.2019

Panstvo Downtown (Downtown Abbey) z rokov 2010 až 2016 patrí k najúspešnejším historickým seriálom v dejinách. Pred týždňom mala v kinách premiéru aj filmová podoba príbehu šľachtickej rodiny Crawley z obdobia spred 1. svetovej vojny. A pri tejto výnimočnej udalosti si dvaja šťastlivci budú môcť obzrieť skutočný zámok Highclere. viac »

Sýria sa prebúdza: Francúzska sieť otvorí v Damasku dva luxusné hotely

Damašek
19.09.2019

Francúzska skupina Louvre Hotels Group otvorí v Damasku svoje dva hotely. Informoval o tom francúzsky denník Le Monde. Päťhviezdičkový hotel Royal Tulip Semiramis a štvorhviezdičkový Golden Tulip Mazzeh by mali začať fungovať na jar 2020, po rekonštrukcii ich budov a areálov. viac »

Poľsko je všetkým na smiech: Krajinu propagujú fotky slovenských hôr a Prahy

Poľsko je všetkým na
19.09.2019

Poľsko si vyrobilo poriadnu medzinárodnú hanbu. Na sociálnej sieti sa chváli fotografiami z iných krajín, propagácia nikoho nezaujíma a táto neúspešná kampaň navyše stála daňových poplatníkov obrovské peniaze. viac »

Karlovy Vary - svetový unikát medzi kúpeľnými mestami

Kúpele Karlove Vary, Česká
18.09.2019

V aktuálnej nominácii 11 slávnych historických európskych kúpeľných miest na zápis na Zoznam svetového a kultúrneho dedičstva UNESCO sú aj tri západočeské mestá - Mariánske Lázne, Františkove Lázne a Karlove Vary. Práve tie sú aj vďaka slávnemu filmovému festivalu najznámejšie. viac »

Z Bratislavy do Viedne loďou - najkrajší spôsob prepravy do rakúskej metropoly

Z Bratislavy do Viedne
18.09.2019

Na trase Viedeň - Bratislava - Budapešť začali pravidelne premávať lode pred 189 rokmi. Plavba po prúde Dunaja trvala 14,5 hodiny, kým proti prúdu parník trasu zdolával aj dva dni. Dnes trvá plavba výletnou loďou z bratislavského prístavu na Fajnorovom nábreží do Viedne hodinu a trištvrte. viac »

Nočná mora cestovania: 7 miest, ktoré zničili Instagrameri

Benátky
18.09.2019

Vplyv sociálnych sietí je na trendy v cestovaní nepochybne veľký. No to so sebou prináša aj negatívne dôsledky. Niektoré miesta sú kvôli Instagramerom už natoľko vyhľadávané, že množstvo návštevníkov zničilo nielen pôvodné čaro, ale aj samotné atrakcie. viac »

Dvadsaťdva štítov na jedinej FOTO: Takto ste Tatry ešte nikdy nevideli

Panoráma Tatier
17.09.2019

Petr Horálek je český fotograf a astronóm, ktorý sa zameriava najmä na snímanie oblohy. Za svojimi zábermi cestuje po celom svete a zožal s nimi už mnoho úspechov. Jeho najnovší úlovok je ale z trochu iného súdka... viac »

Jeden z najslávnejších horolezcov sveta Reinhold Messner má 75 rokov

Reinhold Messsner
17.09.2019

Taliansky horolezec Reinhold Messner vystúpil ako prvý na Mount Everest bez kyslíka, neskôr zdolal všetkých 14 svetových osemtisícoviek. Okrem výstupov na vrcholy prešiel taliansky dobrodruh naprieč Antarktídou a pokoril aj púšť Gobi. Dobrodruh, bývalý poslanec Európskeho parlamentu i autor bestsellerov sa v utorok 17. septembra dožíva 75 rokov. "Bez túžby prekonať nemožné zmiznú výzvy," hovorí Reinhold Messner a dodáva: "Okolo Everestu sa dnes točia len peniaze, honba za prestížou a bezduchý turizmus." viac »

Thajsko patrí medzi top destinácie: Toto sú jeho skryté poklady

Jaskyňa Phraya Nakhon
17.09.2019

Exotická príroda, skvelá gastronómia a priaznivé ceny pasujú Thajsko už niekoľko rokov medzi top dovolenkové destinácie a Bangkok je dokonca najnavštevovanejším mestom sveta. To si však vyžiadalo daň v podobe preľudnenia niektorých obľúbených oblastí. Počas vašej dovolenky sa preto vyhnite davom a zájdite si k doposiaľ stále dobre skrytým perlám tejto úžasnej krajiny. viac »

Veľký výpredaj leteniek iba dnes: Z Bratislavy poletíte už za 4,99!

Veľký výpredaj leteniek iba
16.09.2019

Letecká spoločnosť Ryanair dnes spustila veľký výpredaj leteniek od 4,99 €. Do predaja umiestnila 1 milión leteniek po celej Európe a výhodné ceny platia pre vybrané dátumy jednosmerných leteniek v období od októbra 2019 do mája 2020. Tak hor sa do plánovania dovolenky! viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 20. september. 2019. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa