Adrenalínové športy vo svete a na Slovensku

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 |

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Viac článkov

Svetové tobogany, ktoré poskytujú vzrušenie a naháňajú hrôzu

Super S Ride, Vivaldi
22.05.2014

Najvyšším toboganom na svete sa už o chvíľu môžu pochváliť v Kansase, ktorého otvorenie sa plánuje teraz v máji. Volá sa Verrückt a bude vraj vyšší ako Socha slobody s Niagarskými vodopádmi. Od ostatných vodných dráh sa vraj nebude odlišovať len výškou, ale aj technológiami, spôsobujúcimi ten najlepší možný zážitok. Okrem neho však na svete možno nájsť niekoľko ďalších výnimočných toboganov s jedinečnými vlastnosťami, ktoré vám teraz predstavíme. viac »

Šialené dobrodružstvá s príchuťou nebezpečenstva (2. časť)

Billabong Pro Teahupoo, Tahiti,
14.03.2014

Na svete je množstvo adrenalínových miest a neustále pribúdajú nové. Zaradiť k nim môžeme napríklad Tahiti s najnebezpečnejšou surferskou vlnou sveta, Južnú Afriku s najdlhším bungee jumpingom či Aljašku s medveďmi grizzly. Nasledujúce možnosti vám predstavia tieto a aj ďalšie tipy na zdolávanie osobných výziev. viac »

Šialené dobrodružstvá s príchuťou nebezpečenstva (1. časť)

Cerro Negro, Nikaragua
13.03.2014

Rafting v Afrike, prechádzka po čínskom chodníku smrti, surfovanie na sopke či kŕmenie žralokov? Aktívna zážitková turistika je momentálne veľmi žiadaná a tí, ktorí chcú zažiť pocit rýchlo stúpajúceho adrenalínu, ho zaručene nájdu v nasledujúcich tipoch. viac »

Kam ísť za najnebezpečnejšími zvieratami planéty?

Žralok biely
04.03.2014

„Neprepadajte panike,“ hovorí skúsený rančer tichým hlasom, keď sa k vášmu džípu blíži mohutný lev. Je však ťažké zachovať pokoj, keď hľadíte z očí do očí jednému z najnebezpečnejších zvierat sveta. Niektoré stretnete v púšti, iné v hlbinách pralesov, zakaždým vám však pri stretnutí s nimi bude behať mráz po chrbte. Prečítajte si, kam sa vydať za najnebezpečnejšími zvieratami sveta. viac »

FOTO Najdesivejšia túra na svete

Cestu horou vybudovali mnísi,
04.02.2014

ČÍNA - Ak si myslíte, že pri turistike ste si už prešli snáď každým terénom, vyvedieme vás z omylu. Čína ponúka to najdramatickejšie dobrodružstvo, a to s minimálnou úrovňou bezpečnosti a dostupné v sandáloch a aj malým deťom. viac »

FOTO Bolívijská cesta smrti

Cesta smrti, Bolívia
28.01.2014

BOLÍVIA - Pre niekoho je cesta z La Paz do dedinky Coroico adrenalín, pre iného zahrávanie sa s osudom. Isté je, že prívlastok najnebezpečnejšia cesta sveta nedostala táto komunikácia náhodou. Začína pod zasneženými končiarmi Ánd a končí v tropickej džungli, počas 64 kilometrov klesne o 3 600 metrov. Je úzka, plná kameňov, nečakaných zákrut a ročne prináša stovky zranených. viac »

Najstrmšia lanovka Európy je vo Švajčiarsku

lanovka Gelmerbahn, Švajčiarsko
28.10.2013

ŠVAJČIARSKO - Najstrmším stúpaním v celej Európe sa pýši lanovka Gelmerbahn nad švajčiarskym jazerom Gelmersee - na niektorých úsekoch stúpa až pod uhlom 106°! A hoci sa z vozňa pozeráte do prudkého skalného zrázu, v lanovke nenájdete jediný bezpečnostný pás. viac »

Extrémna dovolenka - lyžovanie v Afrike či jazdenie na boboch na pláži

extrémna dovolenka
09.10.2013

Ak nastúpite do lietadla do Juhoafrickej republiky s opaľovacím krémom, plavkami, potápačskými okuliarmi, ale tiež s lyžami, prilbou a rukavicami, kontrolórovi pri skeneri batožiny iste zabzučí v hlave kontrolka podozrivosti. Ale zbytočne. Dovolenka dnes môže mať mnoho podôb a kombinovať extrémy podľa vášho vkusu. viac »

Najextrémnejšie road tripy na svete

Transsaharská magistrála, Alžírsko, Niger
03.10.2013

Vydať sa na cesty pohodlne po niekoľkoprúdovej diaľnici s kvalitnou vozovkou a upravenými odpočívadlami - to nie je pre každého! Niektorí dobrodruhovia vyhľadávajú čo najextrémnejšie podmienky, v ktorých by si mohli otestovať svoje sebazaprenie i vodičské schopnosti. viac »

Osem najnebezpečnejších mostov planéty

Visutý most Trift vo
15.09.2013

Prinášame vám zoznam fascinujúcich a najdesivejších mostov z celého sveta. Vyskúšali by ste si adrenalínovú prechádzku ponad skalné zrazy a rozbúrené rieky? viac »


Nedeľa, 5. júl. 2020. Meniny má Cyril a Metod.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa