Adrenalínové športy vo svete a na Slovensku

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 |

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Viac článkov

Najnebezpečnejšie letiská sveta: ľadová dráha i strmý zráz

Tenzing-Hillary Airport, Nepál
14.07.2013

Podľa väčšiny pilotov, vzlet a pristátie sú najviac nebezpečné aspekty letu. Aj napriek tomu, že niektoré podmienky na týchto letiskách sú oveľa rizikovejšie ako na iných, neodrádza to odvážnych pilotov od lietania sem denno denne. Poďme sa pozrieť na najextrémnejšie a najnebezpečnejšie letiská po celom svete. Pripútajte sa! viac »

Tipy na adrenalínovú dovolenku

Masové hry, mohutné stavby
09.06.2013

Lákali vás odjakživa miesta, kde sa nedalo ľahko dostať, ktoré ponúkali adrenalínové zážitky a trochu dobrodružstva? I dnes sa ešte také nájdu, i keď už je to v dôsledku masového prenikania turistiky i do tých najodľahlejších oblastí stále ťažšie a ťažšie. Miesta ako Severná Kórea, Mjanmarsko, Izrael, Gruzínsko alebo Kolumbia si ešte stále držia svoju auru „odlišnosti“. viac »

Na bicykli po Himalájach

Cyklista odpočíva pri vysokohorskom
19.03.2013

INDIA - Cesta v roku 1987 akoby vyrezaná do pohoria Himaláje, ktorá bola verejnosti sprístupnená o dva roky neskôr, ponúka nadšencom na dvoch kolesách 500-kilometrové dobrodružstvo. Vysokohorská spojnica miest Manali a Leh v severozápadnej Indii sa stala vrcholnou výzvou v horskej i cestnej cyklistike. viac »

Kde nájdete raj pre motorkárov?

Rocky Mountains, USA
14.03.2013

Dobrodružstvo, romantika, adrenalín, ale aj nebezpečenstvo a boj s počasím - toto všetko je spojené s dovolenkou na motocykli. Majitelia 2-kolesových tátošov zvyčajne nedajú dopustiť na zápach benzínu, vietor vo vlasoch a zvuk motora. Vonia aj vám táto predstava? Pomaly sa blíži jar a s ňou aj ten správny čas na zamyslenie, kam sa na motorke vydáte. viac »

Najextrémnejšie športy sveta

Base Jumping
04.03.2013

Extrémne športy sa spájajú s veľkou dávkou nebezpečenstva a u väčšiny týchto športov hrozí účastníkom už pri veľmi malej chybe vážne zranenie alebo dokonca aj smrť. Ale práve táto neistota láka mnoho zvedavcov a odvážlivcov vyskúšať športy, na ktoré by si trúflo len veľmi málo ľudí. viac »

Zažite divoký rafting na rieke Tara v Čiernej Hore

rafting na rieke Tara,
19.02.2013

ČIERNA HORA - Pýchou Národného parku Durmitor v Čiernej Hore je najdlhší kaňon v Európe. Rieka Tara, ktorá preteká kaňonom, je vyhľadávaným rajom všetkých nadšencov kvalitného raftingu. Pramení v Komovi a dosahuje dĺžku 145 km. Splavovanie kaňonu trvá obvykle tri dni. viac »

Last minute na bicykli v Chorvátsku

Chorvátsko
28.08.2012

CHORVÁTSKO - Leto sa pomaly, ale iste blíži ku koncu. Opätovne prezeráte katalógy s last minute zájazdmi a možno máte chuť na zmenu. No vzhľadom na pomer dostupnosti, ceny a predpokladu vášho uspokojenia stále vyhráva staré známe Chorvátsko. Ak máte chuť zavŕšiť prázdninovú sezónu rekreáciou, ktorá bude finančne nenáročná, no zároveň bohatá na adrenalín a športové zážitky, ponúkame vám rovnicu, ktorá nesklame: „Chorvátsko + bicykel = super dovolenka“. viac »

Raftujte v Slovinsku

Slovinsko
28.08.2012

SLOVINSKO - Dolina Soce je rajom pre milovníkov prírody a aktívneho oddychu (rafting, kaňoning. Soča pramení v národnom parku Julské Alpy pod Triglavom. Rieka preteká hlbokým údolím lemovaným nádhernými štítmi. Soča je jednou z najkrajších a vodácky najatraktívnejších alpských riek. Má nádhernú, krištáľovo čistú vodu priehľadnú do hĺbky niekoľkých metrov. viac »

Rafting po slovensky

Najdivokejší splav na Slovensku
20.08.2011

Divoké a tiež pokojné vody s čarovnými scenériami máme aj na Slovensku. Za skvelými zážitkami z raftingových splavov nemusíte cestovať za hranice. Naše rieky ponúkajú adrenalín, oddych, prekrásne prírodné prostredie aj zábavu. To všetko, samozrejme, pod dohľadom profesionálov. Čo pôsobí nebezpečne, nemusí byť nemožné. Aj vy dokážete splaviť nepokojné rieky Slovenska. viac »

Športový striptíz

Športový striptíz
01.11.2010

RUSKO/ video - Športový striptíz alebo "pole dance", je novou záľubou, ktorá nadchla ženy. Po brušných tancoch, boxovaní a ďalších výstredných spôsoboch spevňovania tela sa v telocvičniach oddávajú výuke zvodných pohybov pri tyči... viac »


Streda, 22. január. 2020. Meniny má Zora.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa