Adrenalínové športy vo svete a na Slovensku

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 |

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Viac článkov

ADRENALÍN Skikros

ADRENALÍN Skikros
04.01.2010

Skikros (Skicross), je disciplína akrobatického lyžovania, pri ktorej niekoľko lyžiarov zároveň zjazďuje trať s umelými prekážkami. viac »

ADRENALÍN Skifox

ADRENALÍN Skifox
30.12.2009

SLOVENSKO/video - Sedadlo s kvalitným odpružením vzdialene pripomínajúce skibob alebo snowbike. viac »

ADRENALÍN Skialpinizmus

ADRENALÍN Skialpinizmus
22.12.2009

Skialpinizmus (al. Ski mauntaineering, Ski touring, Ski mounting, Ski climbing, Alpine touring) - kombinácia lyžiarskej turistiky, vysokohorského lyžovania a horolezectva. bezpečného pohybu na lyžiach alebo bez nich v zimných horských podmienkach. viac »

ADRENALÍN Freeriding

ADRENALÍN Freeriding
17.12.2009

Jazda vo voľnej prírode ako kráľovská snoubordová a lyžiarska disciplína. viac »

ADRENALÍN Snežný skúter

ADRENALÍN Snežný skúter
08.12.2009

SLOVENSKO/ video - Kedysi drevené sane, na ktoré sa primontoval malý motor. Dnes technologicky vyspelé, ekologické stroje, bez ktorých si nevie predstaviť prácu v zasneženom horskom teréne žiadny záchranár či hoteliér. viac »

ADRENALÍN Kitewing

ADRENALÍN Kitewing
19.11.2009

Kitewing je krídlo v tvare letiaceho šarkana (kite). Vďaka jeho tvaru sa rozšírila skratka krídlo (wing). Používa sa v kombinácii s lyžami, snoubordom, korčuľami alebo inline korčuľami. Považuje sa za kombináciu kitesurfingu a windsurfingu. viac »

ADRENALÍN B.A.S.E.Jumping

ADRENALÍN B.A.S.E.Jumping
28.10.2009

B.A.S.E. jump, je zoskok s padákom z pevného bodu na zem. BASE okrem významu základne, čiže pevného bodu, vyjadruje aj skratku jednotlivých možných objektov z ktorých je možné skákať. viac »

ADRENALÍN Visutá hrazda

ADRENALÍN Visutá hrazda
19.10.2009

Aj keď nie vždy úplne bez strachu, vrhajú sa odvážni muži a odvážne ženy na nový spôsob, ako si trochu okoreniť kondičné cvičenie – novým hitom medzi extrémnymi športami sú prelety a saltá na visutej hrazdne (flying trapeze). viac »

ADRENALÍN SlamBall

ADRENALÍN SlamBall
01.10.2009

SLAMBALL - je adrenalínový šport s prvkami basketbalu, akrobatiky a hokeja. Z basketbalu si vzal atraktívne „zavesenie“ koša, z akrobacie figúry na trampolíne a z hokeja, tvrdé zastavenie, atakovanie súpera či už na zemi, alebo pod košom. V tomto prípade i nad košom. viac »

ADRENALÍN Nordic walking

ADRENALÍN Nordic walking
27.09.2009

Stále častejšie je možné vidieť turistov s "lyžiarskymi" paličkami v ruke. Športové náčinie najprv vyhradené len pre lyžiarov zažíva nečakaný rozkvet. Slúži k zníženiu záťaže kĺbov, ale tiež k zvýšeniu športového výkonu. viac »


Nedeľa, 23. február. 2020. Meniny má Roman, Romana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa