Zdravie

Metropolou s najhoršou kvalitou ovzdušia je indické Naí Dillí

08.03.2019 |

Indická metropola Naí Dillí bola v minulom roku najznečistenejším hlavným mestom sveta. Vyplýva to zo štúdie, ktorú v utorok zverejnili dve environmentálne organizácie monitorujúce kvalitu ovzdušia - IQ AirVisual a Greenpeace, informuje tlačová agentúra Reuters.

Viac článkov

ZDRAVIE Cestovná nevoľnosť

ZDRAVIE Cestovná nevoľnosť
15.11.2010

Cestovanie na dovolenku či prázdniny môže byť nepríjemným štartom k inak príjemným dňom voľna: veľa ľudí trpí v aute, lietadle, vlaku či na lodi cestovnou nevoľnosťou, takzvanou kinetózou. viac »

ZDRAVIE Ako prežiť jesennú depku

ZDRAVIE Ako prežiť jesennú
25.10.2010

SLOVENSKO - Depresia je podľa lekárov chorobný stav, ktorý sa neprejavuje len prejavmi smútku, úzkosti a stratou záujmu o okolie, ale aj bolesťami hlavy či tráviacimi ťažkosťami. Ťažké depresívne stavy dokonca spôsobujú halucinácie či vedú k pohybovým poruchám... viac »

ZDRAVIE Limetka a pivo

ZDRAVIE Limetka a pivo
21.10.2010

V americkej reklame na pivo značky Corona žena na pláži – nahnevaná, že jej spoločník zíza na blondínu v bikinách – muža postrieka limetkou vloženou v hrdle fľaše.... viac »

ZDRAVIE Pred cestou do exotických krajín

ZDRAVIE Pred cestou do
18.10.2010

SLOVENSKO - Pracovníci Kliniky pre infekčné choroby upozorňujú na včasné očkovanie pred odchodom do exotických krajín, kam cestuje čoraz viacej turistov aj počas zimných mesiacov. viac »

ZDRAVIE Kondičné prechádzky v nákupných centrách

ZDRAVIE Kondičné prechádzky v
09.10.2010

SPOJENÉ ŠTÁTY - Kondičné prechádzky a cvičenia v nákupných centrách sú pre mnohých Američanov obľúbeným spôsobom, ako spraviť niečo pre svoje zdravie. Niektoré obchodné reťazce dokonca pre týchto klientov vytvorili špeciálne zdravotné programy, ktorých sa nezúčastňujú len seniori. viac »

ZDRAVIE Ploštice a cestovanie

ZDRAVIE Ploštice a cestovanie
07.10.2010

SLOVENSKO/ video – Ploštice sa v posledných rokoch, okrem západnej Európy a Spojených štátov, stávajú stále častejšie nezvaným hosťom aj na Slovensku.... viac »

ZDRAVIE Ako prežiť saunu

ZDRAVIE Ako prežiť saunu
06.10.2010

SLOVENSKO - Sauna je fínsky výraz, ktorý pôvodne znamenal dieru či jamu v zemi alebo v snehu. Neskôr označoval typickú drevenú stavbu s komínom. viac »

ZDRAVIE Ako poraziť chrípku

ZDRAVIE Ako poraziť chrípku
04.10.2010

SLOVENSKO - Chrípka je veľmi nákazlivé vzduchom sa šíriace prenosné ochorenie. V našich podmienkach má sezónny charakter. K jej nástupu ako aj ku vzniku chrípke podobných ochorení dochádza neskoro v jesenných mesiacoch. viac »

ZDRAVIE Huby a žalúdok

ZDRAVIE Huby a žalúdok
27.09.2010

SLOVENSKO - Pri konzumácii húb platí všeobecná zásada, že huby by mali konzumovať len ľudia, ktorí majú dobrý žalúdok... viac »

ZDRAVIE Kambodžský komár a horúčka dengue

Kambodža, Dengue komár
20.09.2010

KAMBODŽA - Komára v nadživotnej veľkosti , ako symbol smrtiacej horúčky dengue, použili v informačnej kampani zdravotnícke organizácie kambodžského hlavného mesta Phnom Penh. viac »


Štvrtok, 12. december. 2019. Meniny má Otília.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa