Zdravie

Cestovanie sa po korone zmení. Aké hygienické zásady budeme dodržiavať?

02.05.2020 |

Momentálna situácia v turizme nie je jednoduchá. Pre cestovateľov je ťažké odrazu sa zmieriť s tým, že sa treba zastaviť. Nech už túto krízu prežívajú akokoľvek, všetci sa zhodujú v tom, že dovolenkovanie sa po korone zmení. Jednou z vecí istotne bude, že začneme viac dbať na dôležité hygienické zásady počas cestovania.

Viac článkov

ZDRAVIE Huby a žalúdok

ZDRAVIE Huby a žalúdok
27.09.2010

SLOVENSKO - Pri konzumácii húb platí všeobecná zásada, že huby by mali konzumovať len ľudia, ktorí majú dobrý žalúdok... viac »

ZDRAVIE Kambodžský komár a horúčka dengue

Kambodža, Dengue komár
20.09.2010

KAMBODŽA - Komára v nadživotnej veľkosti , ako symbol smrtiacej horúčky dengue, použili v informačnej kampani zdravotnícke organizácie kambodžského hlavného mesta Phnom Penh. viac »

ZDRAVIE Ako sa neotráviť hubami

ZDRAVIE Ako sa neotráviť
13.09.2010

SLOVENSKO - Aj keď na Slovensku v posledných rokoch neboli zaregistrované smrteľné otravy muchotrávkou zelenou, stále ostáva v Európe najčastejšou príčinou otráv hubami. viac »

ZDRAVIE Cestovanie a tuberkulóza

ZDRAVIE Cestovanie a tuberkulóza
09.09.2010

NEMECKO - Milovníci dobrodružstva, ktorí radi cestujú na vlastnú päsť do chudobnejších častí sveta, by si mali dávať pozor na tuberkulózu, pretože v týchto krajinách im hrozí zvýšené nebezpečenstvo nákazy, varujú nemeckí vedci. viac »

ZDRAVIE Pozor na plesne

ZDRAVIE Pozor na plesne
26.08.2010

SLOVENSKO - Nielen počas leta, ale aj v prechodnom a zimnom období na termálnych kúpaliskách, plavárňach či rehabilitačných zariadeniach vám hrozía nebezpečenstvá v podobe rôznych plesní.... viac »

ZDRAVIE Ako sa vyhnúť pásmovej chorobe

ZDRAVIE Ako sa vyhnúť
24.08.2010

Ak sa chystáte lietadlom prekonať dlhšie vzdialenosti medzi rôznymi časovými pásmami, je lepšie už týždeň pred cestou pozmeniť svoje spacie návyky a postupne sa aklimatizovať na časové pásmo krajiny, ktorú sa chystáte navštíviť. viac »

ZDRAVIE Ako prežiť búrku

ZDRAVIE Ako prežiť búrku
18.08.2010

SLOVENSKO/ video - Pri blížiacej sa búrke v prvom rade treba zvážiť všetky riziká zásahu bleskom. Blesk si vždy hľadá cestu najmenšieho elektrického odporu. Ani budovy nie sú úplne bezpečné. Keď sa blíži búrka, nečakajte na blesky a konajte. viac »

CESTOVATEĽKA Problémy s trávením

CESTOVATEĽKA Problémy s trávením
16.08.2010

Milé cestovateľky, tiež mávate cestovnú horúčku, keď niekam idete? Ste nervózne, nespíte, máte pocit, že ste určite na niečo zabudli a do toho všetkého vás ešte rozbolí žalúdok. viac »

ZDRAVIE V Európe sa šíri epidémia osýpok

ZDRAVIE V Európe sa
03.08.2010

EÚ - V niektorých európskych krajinách sa šíri epidémia osýpok.Osýpky dostávajú ľudia, ktorí neboli proti nim očkovaní. Početné epidémie sú v Bulharsku, Taliansku, Grécku a Nemecku. viac »

ZDRAVIE Hrozby leta (2)

ZDRAVIE Hrozby leta (2)
02.08.2010

SLOVENSKO - Aby sa dovolenka nezmenila na nočnú moru medzi hlavné zásady prevencie infekcií patrí preventívne očkovanie, dodržiavanie všetkých zásad osobnej hygieny, konzumácia bezpečných potravín a vody, opatrenia proti poštípaniu hmyzom a bezpečný sex. viac »


Nedeľa, 5. júl. 2020. Meniny má Cyril a Metod.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa