Zdravie

Cestovanie sa po korone zmení. Aké hygienické zásady budeme dodržiavať?

02.05.2020 |

Momentálna situácia v turizme nie je jednoduchá. Pre cestovateľov je ťažké odrazu sa zmieriť s tým, že sa treba zastaviť. Nech už túto krízu prežívajú akokoľvek, všetci sa zhodujú v tom, že dovolenkovanie sa po korone zmení. Jednou z vecí istotne bude, že začneme viac dbať na dôležité hygienické zásady počas cestovania.

Viac článkov

ZDRAVIE Grilovačka (2)

ZDRAVIE Grilovačka (2)
20.07.2010

SLOVENSKO - Pri výbere kvalitného grilu je podstatnejší materiál. Najkvalitnejšie grily sú vyrobené z nízkouhlíkovej ocele spracovávanej za studena. viac »

ZDRAVIE Grilovačka

ZDRAVIE Grilovačka
19.07.2010

SLOVENSKO - Grilovanie vyžaduje prísne dodržiavanie hygienických pravidiel, pretože v letnom období, kedy sa najčastejšie táto úprava pokrmov využíva, sa zvyšuje aj aktivita baktérií.... viac »

NA MORI Keď sa všetko kníše

NA MORI Keď sa
15.07.2010

Pod pojmom morská choroba (seasickness, nauzea) rozumieme nevoľnosť spôsobenú pohybom člna. Obdobne existujú choroby z pohybu automobilov, lietadiel, vlakov, kolotočov, výťahov, pozerania cez ďalekohľad a podobne. viac »

ZDRAVIE Alkohol poteší, ale nezabráni nákaze

ZDRAVIE Alkohol poteší, ale
14.07.2010

Pri cestách do zahraničia by ste nemali zabúdať na očkovanie, používanie repelentov, dostatok nesladených a bezpečných tekutín a mali by obmedziť alkohol. Fľaša slivovice síce môže potešiť, nezabráni však nákaze. viac »

ZDRAVIE Letný strašiak menom salmonelóza

ZDRAVIE Letný strašiak menom
13.07.2010

SLOVENSKO - Salmonelóza je črevné infekčné ochorenie. Prejavuje sa nevoľnosťou, bolesťou hlavy a zimnicou. Nasleduje zvracanie, bolesti brucha a hnačky. Dôležitá je preto rehydratácia organizmu, pretože hnačkami odchádza z tela veľa vody a minerálnych látok. viac »

ZDRAVIE Úpal a iné horúčavy

ZDRAVIE Úpal a iné
08.07.2010

SLOVENSKO - Organizmus nemá pri vysokých teplotách možnosť odvádzať patričné množstvo tepla a tým sa zvyšuje jeho telesná teplota... viac »

ZDRAVIE Pozor na čierne tetovanie

ZDRAVIE Pozor na čierne
06.07.2010

Chystáte sa v lete na dovolenku k moru alebo do exotických krajín, kde pouliční umelci bežne ponúkajú dočasné tetovanie "black" henou? viac »

ZDRAVIE Hrozby leta

ZDRAVIE Hrozby leta
02.07.2010

SLOVENSKO - Aké sú riziká konzumácie potravín počas letnej sezóny. Medzi druhy rizikových potravín patria najmä cukrárske a lahôdkarské výrobky, potraviny vyžadujúce si chladenie alebo mrazenie (potraviny živočíšneho pôvodu a zmrzliny) a hotové pokrmy a pokrmy rýchleho občerstvenia. viac »

KÚPALISKÁ Zdravotné riziká z kúpania

KÚPALISKÁ Zdravotné riziká z
30.06.2010

Riziká vzniku ochorení z kúpania hrozia najmä tam, kde nie je kvalitná prevádzka, kde sa prekračuje povolená návštevnosť, kde sa nedostatočne vymieňa a dezinfikuje voda. viac »


Streda, 15. júl. 2020. Meniny má Henrich.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa