Zdravie

Metropolou s najhoršou kvalitou ovzdušia je indické Naí Dillí

08.03.2019 |

Indická metropola Naí Dillí bola v minulom roku najznečistenejším hlavným mestom sveta. Vyplýva to zo štúdie, ktorú v utorok zverejnili dve environmentálne organizácie monitorujúce kvalitu ovzdušia - IQ AirVisual a Greenpeace, informuje tlačová agentúra Reuters.

Viac článkov

ZDRAVIE Ako proti infekciám pri kúpaní

ZDRAVIE Ako proti infekciám
19.06.2010

SLOVENSKO - Pri kúpaní vo voľnej prírode, ale aj na kúpaliskách sa deti a dospelí dostávajú do kontaktu s množstvom mikroorganizmov, ktoré môžu ohroziť ich zdravie. Ide o všetky druhy mikróbov od vírusov a baktérií cez prvoky, huby a plesne, až po črevné parazity. viac »

ZDRAVIE Žltačka - zaočkujte sa kým je čas

ZDRAVIE Žltačka - zaočkujte
18.06.2010

SLOVENSKO - V Banskobystrickom kraji v posledných dňoch vzrástol počet ľudí nakazených hepatitídou typu A. Vírus žltačky si Slováci prinášajú nielen z exotických, ale aj z okolitých krajín. viac »

ZDRAVIE Cesta za exotikou sa môže premeniť na peklo

ZDRAVIE Cesta za exotikou
12.06.2010

Slnečné pláže v tieni paliem, opálené vyšportované telá, skvelé miestne špeciality, jednoducho romantika. viac »

ZDRAVIE Kliešte v mlieku

ZDRAVIE Kliešte v mlieku
09.06.2010

SLOVENSKO/ video - Nielen uhryznutie kliešťom, ale aj konzumácia infikovaného a nedostatočne tepelne upraveného ovčieho, kozieho či kravského mlieka sa môže stať zdrojom nebezpečného ochorenia - kliešťovej encefalitídy. viac »

ZDRAVIE Kliešte - zaočkujte sa, kým je čas

ZDRAVIE Kliešte - zaočkujte
15.05.2010

SLOVENSKO/ video - Najspoľahlivejšou ochranou proti kliešťovej encefalitíde je očkovanie. Na začatie očkovania sú ideálne zimné a jarné mesiace, keď aktivita kliešťov nie je ešte výrazná. viac »

ZDRAVIE Infekčné choroby a iné suveníry

ZDRAVIE Infekčné choroby a
14.05.2010

ZDRAVIE - Pobyt na exotických miestach má aj tienisté stránky. Vo vzdialených krajinách hrozí nákaza infekčnými chorobami, ktoré môžu navždy podlomiť vaše zdravie. viac »

ZDRAVIE Horúčka z údolia Rift

ZDRAVIE Horúčka z údolia
06.05.2010

JUŽNÁ AFRIKA - Svetová zdravotnícka organizácia varuje turistov smerujúcich do Juhoafrickej republiky pred zvýšeným nebezpečenstvom nákazy krvácajúcou horúčkou z údolia Rift, ktorá si pri nedávnych epidémiách v Keni vyžiadala už stovky životov. viac »

POZOR Malajzia varuje pred horúčkou dengue

POZOR Malajzia varuje pred
24.03.2010

MALAJZIA - Malajzia varuje pred šírením horúčky dengue, na ktorú počas prvých dvoch mesiacov tohto roku zomrelo už 31 ľudí a viac ako osem tisíc sa tropickou chorobou nakazilo. viac »

ZDRAVIE Keď vás chytí hnačka

ZDRAVIE Keď vás chytí
05.03.2010

Každému druhému cestovateľovi naruší dovolenku v južných krajinách - hnačka. Takzvanej Montezumovej pomste sa vyhnete, keď sa pri zostavovaní svojho jedálneho lístka budete riadiť pravidlom: prevar, ošúp, upeč alebo nechaj tak! viac »

ZDRAVIE Ako prežiť podchladenie

ZDRAVIE Ako prežiť podchladenie
19.02.2010

K podchladeniu (Hypotermia) sa dá prísť veľmi jednoducho, stačí rýchla zmena počasia, úraz, pokazené auto a podobne. viac »


Streda, 29. január. 2020. Meniny má Gašpar.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa