Zdravie

Smrtiaca hrozba: V dovolenkových rajoch Slovákov vyčíňajú nebezpečné komáre

20.08.2018 |

V Chorvátsku, Taliansku, Bulharsku aj iných obľúbených destináciách sa objavili komáre prenášajúce západonílsku horúčku. Ich obetí nie je málo, do minulého týždňa v Európe zaznamenali 335 prípadov a 17 úmrtí.

Viac článkov

Leto je plné nástrah: 6 najčastejších úrazov a rady, ktoré musí poznať každý rodič

Leto je plné nástrah:
29.06.2018

Krvácajúca rana, zlomenina, úraz hlavy, podvrtnutý členok či úpal. Rodičia sú podľa záchranárov často svedkami takýchto úrazov detí počas prázdnin, nie každý však vie, ako v takejto situácii zareagovať. viac »

Týmto sa zďaleka vyhnite: Najšpinavšie pláže pripomínajú smetisko a ohrozujú zdravie

Týmto sa zďaleka vyhnite:
14.05.2018

Keď sa povie „pláž“, väčšina z nás si predstaví oddych na piesku alebo drobných kamienkoch, horúce slnko a šum mora. Bohužiaľ je však už čoraz ťažšie nájsť miesto, kde by vás skutočne nič nerušilo. Množstvo pláží po celom svete špatia odpadky,za ktoré sú zodpovední nielen dovolenkári, ale aj domáci jednotlivci či dokonca celé spoločnosti. Toto je desiatka najšpinavších, ktoré by ste mali radšej zďaleka obísť. viac »

Lesné a horské studničky - užitočné otázky a odpovede

Lesné a horské studničky
09.05.2018

So stúpajúcou teplotou hľadá množstvo ľudí počas výletov občerstvenie v lesných a horských studničkách. Do akej miery je však voda v nich bezpečná, to približuje Úrad verejného zdravotníctva SR. viac »

Na očkovanie pred dovolenkou treba myslieť včas!

Na očkovanie pred dovolenkou
08.05.2011

SLOVENSKO - Odborníci upozorňujú, že príprava na letnú dovolenku v zahraničí by sa mala začať čo najskôr. viac »

Pozor na kliešte!

Pozor na kliešte!
06.04.2011

SLOVENSKO - S príchodom jarného počasia sa v prírode aktivizujú kliešte, ktorých poštípanie môže u človeka spôsobiť zápal mozgových blán alebo lymskú boreliózu. viac »

Na tenkom ľade...

Na tenkom ľade...
27.12.2010

SLOVENSKO - Deti a mladí ľudia by nemali chodiť na zamrznutú vodnú plochu bez dozoru dospelej a zodpovednej osoby, pretože nie sú schopní posúdiť pevnosť ľadu. Čo robiť, keď sa ľad prelomí... viac »

ZDRAVIE Cestovná nevoľnosť

ZDRAVIE Cestovná nevoľnosť
15.11.2010

Cestovanie na dovolenku či prázdniny môže byť nepríjemným štartom k inak príjemným dňom voľna: veľa ľudí trpí v aute, lietadle, vlaku či na lodi cestovnou nevoľnosťou, takzvanou kinetózou. viac »

ZDRAVIE Ako prežiť jesennú depku

ZDRAVIE Ako prežiť jesennú
25.10.2010

SLOVENSKO - Depresia je podľa lekárov chorobný stav, ktorý sa neprejavuje len prejavmi smútku, úzkosti a stratou záujmu o okolie, ale aj bolesťami hlavy či tráviacimi ťažkosťami. Ťažké depresívne stavy dokonca spôsobujú halucinácie či vedú k pohybovým poruchám... viac »

ZDRAVIE Limetka a pivo

ZDRAVIE Limetka a pivo
21.10.2010

V americkej reklame na pivo značky Corona žena na pláži – nahnevaná, že jej spoločník zíza na blondínu v bikinách – muža postrieka limetkou vloženou v hrdle fľaše.... viac »

ZDRAVIE Pred cestou do exotických krajín

ZDRAVIE Pred cestou do
18.10.2010

SLOVENSKO - Pracovníci Kliniky pre infekčné choroby upozorňujú na včasné očkovanie pred odchodom do exotických krajín, kam cestuje čoraz viacej turistov aj počas zimných mesiacov. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 20. august. 2018. Meniny má Anabela.

Foto dňa