Zdravie

Metropolou s najhoršou kvalitou ovzdušia je indické Naí Dillí

08.03.2019 |

Indická metropola Naí Dillí bola v minulom roku najznečistenejším hlavným mestom sveta. Vyplýva to zo štúdie, ktorú v utorok zverejnili dve environmentálne organizácie monitorujúce kvalitu ovzdušia - IQ AirVisual a Greenpeace, informuje tlačová agentúra Reuters.

Viac článkov

Príšerná bilancia: Najčastejšou príčinou predčasnej smrti v Európe je znečistenie ovzdušia

Smog v Prešove
27.11.2018

Znečistenie ovzdušia je najčastejšou príčinou predčasnej smrti v 41 európskych krajinách. Uviedla to v pondelok vo svojej správe Európska environmentálna agentúra (EEA), ktorá je jednou z agentúr EÚ. Znečistenie ovzdušia podľa nej stále predstavuje nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a životné prostredie. viac »

Dýchanie v niektorých mestách zaťaží organizmus rovnako ako cigareta

Eiffelova veža, Paríž, Francúzsko
18.09.2018

Znečistenie vzduchu v niektorých metropolách Európy je také silné, že niekoľkodňový pobyt v nich zaťaží organizmus rovnako ako vyfajčenie jednej až štyroch cigariet. Uvádza sa to v štúdii Európskej federácie pre dopravu a životné prostredie, zverejnenej denníkom Le Parisien. viac »

Vedci skúmali vodu z Balatonu, výsledky ich nepotešili

7 pamiatok a zaujímavostí,
12.09.2018

Vody najväčšieho maďarského jazera Balaton obsahujú pomerne veľké množstvo účinnej látky antidepresív a liekov proti epilepsii. Vyplýva to z výsledkov výskumu vedcov Balatonského limnologického ústavu (BLI), o ktorých v piatok informoval regionálny spravodajský server Sonline.hu. viac »

Smrtiaca hrozba: V dovolenkových rajoch Slovákov vyčíňajú nebezpečné komáre

Komár
20.08.2018

V Chorvátsku, Taliansku, Bulharsku aj iných obľúbených destináciách sa objavili komáre prenášajúce západonílsku horúčku. Ich obetí nie je málo, do minulého týždňa v Európe zaznamenali 335 prípadov a 17 úmrtí. viac »

Leto je plné nástrah: 6 najčastejších úrazov a rady, ktoré musí poznať každý rodič

Leto je plné nástrah:
29.06.2018

Krvácajúca rana, zlomenina, úraz hlavy, podvrtnutý členok či úpal. Rodičia sú podľa záchranárov často svedkami takýchto úrazov detí počas prázdnin, nie každý však vie, ako v takejto situácii zareagovať. viac »

Týmto sa zďaleka vyhnite: Najšpinavšie pláže pripomínajú smetisko a ohrozujú zdravie

Týmto sa zďaleka vyhnite:
14.05.2018

Keď sa povie „pláž“, väčšina z nás si predstaví oddych na piesku alebo drobných kamienkoch, horúce slnko a šum mora. Bohužiaľ je však už čoraz ťažšie nájsť miesto, kde by vás skutočne nič nerušilo. Množstvo pláží po celom svete špatia odpadky,za ktoré sú zodpovední nielen dovolenkári, ale aj domáci jednotlivci či dokonca celé spoločnosti. Toto je desiatka najšpinavších, ktoré by ste mali radšej zďaleka obísť. viac »

Lesné a horské studničky - užitočné otázky a odpovede

Lesné a horské studničky
09.05.2018

So stúpajúcou teplotou hľadá množstvo ľudí počas výletov občerstvenie v lesných a horských studničkách. Do akej miery je však voda v nich bezpečná, to približuje Úrad verejného zdravotníctva SR. viac »

Na očkovanie pred dovolenkou treba myslieť včas!

Na očkovanie pred dovolenkou
08.05.2011

SLOVENSKO - Odborníci upozorňujú, že príprava na letnú dovolenku v zahraničí by sa mala začať čo najskôr. viac »

Pozor na kliešte!

Pozor na kliešte!
06.04.2011

SLOVENSKO - S príchodom jarného počasia sa v prírode aktivizujú kliešte, ktorých poštípanie môže u človeka spôsobiť zápal mozgových blán alebo lymskú boreliózu. viac »

Na tenkom ľade...

Na tenkom ľade...
27.12.2010

SLOVENSKO - Deti a mladí ľudia by nemali chodiť na zamrznutú vodnú plochu bez dozoru dospelej a zodpovednej osoby, pretože nie sú schopní posúdiť pevnosť ľadu. Čo robiť, keď sa ľad prelomí... viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 25. január. 2020. Meniny má Gejza.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa