Cestovanie po Európe

Utrecht - to najkrajšie, čo môžete v Holandsku vidieť

18.11.2019 |

Utrecht patril už od začiatku svojich dejín k významným miestam v tomto regióne. Vďaka jeho výbornej polohe sa tam združovala politická a ekonomická moc v krajine, z čoho významne ťažil. V súčasnosti sa tam podarilo zachovať viacero významných pamiatok, ktoré vám ukážu to najkrajšie, čo môžete v Holandsku vidieť.

Viac článkov
Gradac, Chorvátsko

Gradac – ideálna chorvátska dovolenka pre rodiny s deťmi

11.07.2019 | 

Dovolenkový rezort a mestečko Gradac sa nachádza len 40 kilometrov od hraníc s Bosnou a Hercegovinou. Jeho výhodou je, že tam vládne pokojná atmosféra, pláže a more sú čisté s výbornými podmienkami na plávanie, takže ho kvôli tomu vyhľadávajú najmä rodiny s deťmi. Zároveň im ponúka možnosti na aktívnu dovolenku plnú športových zaujímavostí.

Zadar

Víkend pri mori: 7 miest s ideálnym leteckým spojením

04.07.2019 | 

Dovolenka nám vie niekedy ubehnúť veľmi rýchlo a po zvyšok leta už len snívame o tom, kedy sa ešte budeme môcť vybrať k moru. Jednou z možností je rozdeliť si vaše voľno na niekoľko častí a ísť do cudziny počas leta niekoľkokrát. Využite priame lety z Bratislavy, ktoré vás zavezú rovno na pláž, kde si môžete oddýchnuť počas predĺženého víkendu. Tieto alternatívy sú ideálne aj pre tých, ktorí majú málo dní dovolenky alebo menší rozpočet.

Utrecht

Utrecht - to najkrajšie, čo môžete v Holandsku vidieť

18.11.2019 | 

Utrecht patril už od začiatku svojich dejín k významným miestam v tomto regióne. Vďaka jeho výbornej polohe sa tam združovala politická a ekonomická moc v krajine, z čoho významne ťažil. V súčasnosti sa tam podarilo zachovať viacero významných pamiatok, ktoré vám ukážu to najkrajšie, čo môžete v Holandsku vidieť.

Holandské mesto Delft

Holandský Delft - malé mesto s veľkou minulosťou

03.11.2019 | 

V oblasti súčasného mesta Delft bola kedysi jednoduchá stredoveká dedinka, ktorá sa postupne začala rozrastať, až nadobudla pozíciu významného obchodného uzla. Vďaka tomu sa postupne stala jedným z najkrajších historických miest v Holandsku. Po celom svete ju preslávil maliar Vermeer, porcelán a významná technologická univerzita, ktorú založili v 19. storočí.

Bale, Chorvátsko

Obľúbená destinácia dokáže stále prekvapiť: Chorvátsko a jeho netradičné zážitky

21.10.2019 | 

Chorvátsko navštívia ročne tisícky Slovákov, pričom väčšina z nich si ho spája s dovolenkou pri mori. Táto malebná krajina však okrem krásnych pláží a prírody ponúka aj mnohé menej tradičné aktivity, ktoré si vás určite získajú. Mnohé z nich sú časovo nenáročné, preto si ich návštevu môžete naplánovať aj v rámci vašej cesty a urobiť si tak zastávku, na ktorú len tak nezabudnete.

Milované Taliansko – užite

Milované Taliansko – užite si to najlepšie z Kampánie

20.10.2019 | 

Kampánia sa nachádza na juhu Talianska a ponúka to najlepšie z tejto krajiny. Hlavným mestom je Neapol, okolo ktorého je sústredených množstvo historicky cenných pamiatok. Dovolenka v týchto končinách je skvelou voľbou počas akéhokoľvek ročného obdobia, pretože si tam vychutnáte všetko od letných radovánok pri mori, až po pokojné jesenné a zimné spoznávanie celého regiónu.

Moulin Rouge

Moulin Rouge oslavuje 130 rokov: FOTO Najslávnejší kabaret sveta preslávili odhalené nohy

09.10.2019 | 

Tak ako patrí k Parížu Eiffelova veža či múzeum Louvre, tak je jeho symbolom aj „červený mlyn“ Moulin Rouge, pôvodne nevestinec, neskôr koncertná sála, kde ženskú krásu, šarm a zvodnosť oslavujú už 130 rokov.

Demel, Viedeň, Rakúsko

Pre maškrtné jazýčky: Toto sú najlepšie cukrárne na svete

04.10.2019 | 

Milujete zákusky, zmrzlinu a iné chutné dezerty? Vytiahnite si váš cestovateľský zápisník a pero, pretože teraz dostanete hneď niekoľko tipov, kam by ste sa mali vybrať počas vašich potuliek po svete. Po túre alebo návšteve pamiatok je ideálne trošku si oddýchnuť v peknej cukrárni, kde si objednáte kávu a chutný zákusok.

Sziklakorhaz, Nemocnica v skale

Výnimočné múzeum v Budapešti: Protiatómový bunker ukrýva nemocnicu z 2. svetovej vojny

10.10.2019 | 

Sziklakorhaz, teda Nemocnica v skale, patrí k najoriginálnejším a najfascinujúcejším atrakciám maďarskej metropoly. Nachádza sa v podzemných priestoroch pod Budapeštianskym hradom, ktoré boli v povojnových rokoch upravené na protiatómový bunker. Počas 2. svetovej vojny v nich ale sídlila tajná vojenská nemocnica a dnes ju v jej pôvodnej podobe môžete navštíviť aj vy.

Louvre

Najnavštevovanejšie múzeum sveta: 20 zaujímavostí, ktoré ste netušili o Louvri

27.09.2019 | 

Francúzske múzeum Louvre sa pýši najvzácnejšou zbierkou umeleckých predmetov a archeologických nálezov. Pôvodne bol tento komplex sídlom kráľovskej rodiny, kvôli čomu musel čeliť útokom povstalcov a nepriateľov. Na konci 18. storočia sa tam rozhodli inštalovať prvú expozíciu, ktorá odštartovala dejiny jedného z najlepších múzeí.

Palác Pena v Sintre

Palác Pena – jeden zo siedmich divov Portugalska

12.11.2019 | 

Mestečko Sintra leží neďaleko Lisabonu a je známe vďaka bohatému zastúpeniu historických pamiatok. Nachádza sa tam niekoľko šľachtických sídiel, medzi ktoré patrí aj palác Pena. Ten je zaradený medzi sedem divov Portugalska a pestrosťou svojej fasády odkazuje na orientálnu a portugalskú kultúru, ktoré mali vplyv na formovanie celej tejto oblasti.

Belgický zámok Freÿr –

Belgický zámok Freÿr – miesto, kde sa tajne stretávali šľachtici

06.11.2019 | 

Sto kilometrov od Bruselu sa nachádza jeden z najkrajších a najzachovalejších zámkov v Belgicku. Freÿr stojí na krásnom mieste pri rieke Mása, čo z neho urobilo veľmi obľúbené dovolenkové miesto šľachticov. Tajne tam chodili oddychovať nielen európski, ale aj ázijskí králi, ktorí si obľúbili jeho záhrady a majestátne zdobené komnaty.

Vianoce v Schloss Hofe

Vianočné trhy na zámku Schloss Hof: Krása, ktorá vyráža dych

15.11.2019 | 

Vianoce sú časom milých prekvapení a malých zázrakov, časom mimoriadnych zážitkov, kedy zdieľame chvíle šťastia s našimi blízkymi. Krásne chvíle s rodinou a tú pravú sviatočnú náladu si môžete vychutnať aj v malebnom zámockom komplexe Schloss Hof, ktorý má obzvlášť v predvianočnom období neopakovateľné čaro.

Výstava Leonarda da Vinci

OBRAZOM Obrovské poklady po jedinou strechou: V Louvri otvorili výstavu Leonarda da Vinci

27.10.2019 | 

V parížskom múzeu Louvre otvorili retrospektívnu výstavu jedného z najväčších umelcov všetkých čias – Leonarda da Vinci, ktorý zomrel pred 500 rokmi. Návštevníci majú jedinečnú možnosť vidieť mnohé najvýznamnejšie diela na jedinom mieste.

Malebná scenéria z vrchom

Aktívna dovolenka, na ktorú nezabudnete: Šesť najkrajších turistických trás vo Švajčiarsku

08.09.2019 | 

Švajčiarske Alpy ešte nie sú slovenskými turistami natoľko prebádané. Kvôli bližšej polohe uprednostňujú najmä ich rakúsku časť, ale niekedy sa oplatí zájsť aj o niečo ďalej a spoznať prírodné krásy novej krajiny. Týchto šesť turistických trás je určených od začiatočníkov až po skúsených milovníkov hôr, takže si každý môže nájsť niečo ušité na vlastnú mieru.

Plitvické jazerá, Chorvátsko

Plitvické jazerá a ich bosnianska verzia: Porovnali sme oboje a výsledok nás prekvapil

27.05.2019 | 

Plitvica a Ljubuški sú dedinky na Balkáne, ktoré spája voda. Plitvické jazerá pozná snáď každý, minimálne o Winnetouovom striebornom jazere ste už počli. Naopak o Ljubuškách a vodopáde Kravica vie len málokto. V kráse pritom veľmi nezaostáva.

Vianočné trhy na zámku Schloss Hof: Krása, ktorá vyráža dych

Vianoce v Schloss Hofe
15.11.2019

Vianoce sú časom milých prekvapení a malých zázrakov, časom mimoriadnych zážitkov, kedy zdieľame chvíle šťastia s našimi blízkymi. Krásne chvíle s rodinou a tú pravú sviatočnú náladu si môžete vychutnať aj v malebnom zámockom komplexe Schloss Hof, ktorý má obzvlášť v predvianočnom období neopakovateľné čaro. viac »

Palác Pena – jeden zo siedmich divov Portugalska

Palác Pena v Sintre
12.11.2019

Mestečko Sintra leží neďaleko Lisabonu a je známe vďaka bohatému zastúpeniu historických pamiatok. Nachádza sa tam niekoľko šľachtických sídiel, medzi ktoré patrí aj palác Pena. Ten je zaradený medzi sedem divov Portugalska a pestrosťou svojej fasády odkazuje na orientálnu a portugalskú kultúru, ktoré mali vplyv na formovanie celej tejto oblasti. viac »

Belgický zámok Freÿr – miesto, kde sa tajne stretávali šľachtici

Belgický zámok Freÿr –
06.11.2019

Sto kilometrov od Bruselu sa nachádza jeden z najkrajších a najzachovalejších zámkov v Belgicku. Freÿr stojí na krásnom mieste pri rieke Mása, čo z neho urobilo veľmi obľúbené dovolenkové miesto šľachticov. Tajne tam chodili oddychovať nielen európski, ale aj ázijskí králi, ktorí si obľúbili jeho záhrady a majestátne zdobené komnaty. viac »

Holandský Delft - malé mesto s veľkou minulosťou

Holandské mesto Delft
03.11.2019

V oblasti súčasného mesta Delft bola kedysi jednoduchá stredoveká dedinka, ktorá sa postupne začala rozrastať, až nadobudla pozíciu významného obchodného uzla. Vďaka tomu sa postupne stala jedným z najkrajších historických miest v Holandsku. Po celom svete ju preslávil maliar Vermeer, porcelán a významná technologická univerzita, ktorú založili v 19. storočí. viac »

Francúzsko je vinárskym kráľom: Vyberte sa na jednu z vínnych ciest

Katedrála v Remeši
28.10.2019

Ani sme sa nenazdali a máme tu jeseň, ktorá sa spája s vinobraním a potulkami po obľúbených vinárskych regiónoch. Každý fajnšmeker, ktorý si potrpí na pohár tohto lahodného moku, sníva o dovolenke vo Francúzsku. Jednotlivé kraje prinášajú svoje tromfy, ktoré potešia vaše chuťové bunky a doladia chutné jedlo na vašom tanieri. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 18. november. 2019. Meniny má Eugen.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa