Cestovateľské rady, tipy, publikácie

Dovolenka na kolesách: Pri prevoze bicykla treba dbať na jeho bezpečné upevnenie

13.06.2017 |

Každý majiteľ bicykla, ktorého lákajú vzdialenejšie cyklotúry, sa zaoberá otázkou, ako ho bezpečne a spoľahlivo prepraviť autom. Trh ponúka viacero možností. Každá z nich má svoje pre aj proti.

Viac článkov
Pri prevoze bicykla treba

FOTO Dovolenka na kolesách: Pri prevoze bicykla treba dbať na jeho bezpečné upevnenie

13.06.2017 | 

Každý majiteľ bicykla, ktorého lákajú vzdialenejšie cyklotúry, sa zaoberá otázkou, ako ho bezpečne a spoľahlivo prepraviť autom. Trh ponúka viacero možností. Každá z nich má svoje pre aj proti.

Na dovolenke si môžete

FOTO Na dovolenke si môžete poriadne zavariť: Tieto suveníry vás vyjdú draho

31.05.2017 | 

Pri nákupe dovolenkových suvenírov treba byť opatrný – môžu byť totiž vyrobené z chránených druhov živočíchov alebo rastlín. Upozorňuje na to Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR, podľa ktorej dovoz bez potrebných povolení môže mať za následok nielen zhabanie exemplára, ale aj finančnú sankciu.

Leto sa blíži: Pripravte

FOTO Leto sa blíži: Pripravte na vysoké teploty aj svoj automobil

30.05.2017 | 

Letné prázdniny, čas dovolenky a vysokých teplôt sa nezadržateľne blížia a treba na ne pripraviť aj vaše auto. Predtým, ako údržbu zveríte do rúk odborníkov, mali by ste poznať, akým nástrahám je vaše auto v letných mesiacoch vystavené. Prečítajte si rady skúsených odborníkov.

Skôr, ako odletíte: Päť

FOTO Skôr, ako odletíte: Päť užitočných rád pred dovolenkou

25.05.2017 | 

Leto, čas dovoleniek a s tým spojené lietanie do vytúžených vzdialených destinácií sa nezadržateľne blíži. Bola by ale škoda pokaziť si náladu obavami z predletových procedúr či starosťami, čo nás to vlastne na samotnom letisku čaká. Na čo nezabudnúť, aké doklady si zaobstarať, ako je to s odbavením online? Prinášame vám päť užitočných rád, ktoré pri cestovnej horúčke isto oceníte.

Deťom vstup zakázaný: Hotely

Deťom vstup zakázaný: Hotely len pre dospelých sú na veľkom vzostupe

12.05.2017 | 

Konkurencia v hotelierstve je veľmi veľká a pokiaľ si chcú jednotlivé zariadenia udržať svojich klientov, musia sa prispôsobiť aj ich špecifickým požiadavkám. Práve vďaka tomu vznikol za ostatné roky trend ubytovacích zariadení s označením „only adults“. Tak ako existujú špeciálne rezorty, ktoré sa venujú rodinám s deťmi, svoj priestor pre oddych si nakoniec vydupali i tí, ktorí by si radi oddýchli od kriku a pobehovania tých najmenších.

Veľký prehľad pre lyžiarov:

FOTO Idete sa cez jarné prázdniny s deťmi lyžovať? Tu je niekoľko rád, ako si týždeň prázdnin skutočne užiť

18.02.2017 | 

Prázdniny deti milujú, pre rodičov však väčšinou znamenajú viac stresu a starostí. Osobitne to platí pri jarných prázdninách, ak sa snažíte svoje ratolesti naučiť lyžovať. Pripravili sme pre vás 6 rád, ako zvládnuť celý týždeň plný radovánok na snehu bez zbytočného stresu.

Silvester trochu inak: Tento

FOTO Silvester, na aký sa nezabúda: Oslávte koniec roka v exotike

15.12.2016 | 

Predstava ideálneho Silvestra sa u väčšiny z nás pohybuje okolo zasnežených hôr, priateľov, dobrej zábavy a ohňostrojov. Čo keby ste však jeden rok využili na úplne iný zážitok a zobrali svoju rodinu niekam do exotiky? Oneskorený vianočný darček poteší určite každého a vy môžete prvý január osláviť na pláži s miešaným drinkom v ruke.

Záchrana na poslednú chvíľu:

FOTO Záchrana na poslednú chvíľu: 8 kníh, ktoré potešia každého cestovateľa

14.12.2016 | 

Knihy patria nepochybne k najobľúbenejším vianočným darčekom a určite potešia aj dušu každého cestovateľa. Správnym výberom nemôžete nič pokaziť a vaši blízki sa budú môcť kochať nádhernými fotografiami či zaujímavými cestovateľskými historkami ešte dlho po sviatkoch. Ba možno dokonca nájdu v niektorej z kníh inšpiráciu na svoju ďalšiu cestu. Ak ich objednáte do konca týždňa, stihnú k vám doraziť včas.

Tieto darčeky potešia každého

FOTO Vianoce cestovateľa: 12 skvelých tipov na darčeky pod stromček

05.12.2016 | 

Dobrých inšpirácií na vianočné darčeky nie je nikdy dosť. Ak neviete, čím by ste potešili vášho cestovateľa, poradíme vám niekoľko zaujímavých vychytávok a tipov, ktoré istotne pri vianočnom stromčeku rozžiaria jeho oči. A keby bolo tých dobrých nápadov viac, odložte si niektoré do rezervy na ďalšie sviatky, ktoré vás čakajú v nasledujúce mesiace.

Skvelá správa pre cestujúcich

FOTO Skvelá správa pre cestujúcich s postihnutím: Bezbariérový nákup leteniek už aj u nás

01.12.2016 | 

Aerodom, cestovná online agentúra s kamennou prevádzkou v Bratislave prináša klientom zážitky z celého sveta už viac ako desať rokov a stále pracuje na rozširovaní služieb pre svojich zákazníkov. Tou najnovšou sa rozhodli vyjsť v ústrety klientom so zrakovým či motorickým postihnutím.

Piatok, 23. jún. 2017. Meniny má Sidónia.