Cestovateľské rady, tipy, publikácie

Cestovateľ Pavel Hirax Baričák o Nepále: Nežijú tam bytosti zmorené únavou a chemickým jedlom (ROZHOVOR)

29.10.2017 | | Hodnotenie článku: 4.34

Pavel „Hirax“ Baričák je slovenskej verejnosti známy ako hudobník, spisovateľ, fotograf a cestovateľ. O svojich potulkách po svete vydal niekoľko kníh, tou najnovšou je cestopis o jeho nepálskej ceste okolo Annapúrn. V rozhovore nám prezradil viac.

Viac článkov
Autom okolo Islandu: Užitočné

FOTO Autom okolo Islandu: Užitočné tipy pred cestou do krajiny ľadu a ohňa

21.10.2017 | 

Čoraz populárnejšiu dovolenkovú a turistickú krajinu, akou Island rozhodne je, snáď ani netreba predstavovať. Krajina ľadu a ohňa zažíva vrcholiaci turistický boom. S postupne klesajúcimi cenami leteniek prirodzene narastá počet turistov, ktorí chcú zažiť Island na vlastnej koži. My sme kúzlu tejto krajiny neodolali tiež a rozhodli sme sa, že Island precestujeme na prenajatom aute. V tomto článku sa s vami podelíme o naše poznatky a skúsenosti, ktoré sme nadobudli práve počas plánovania a cestovania po ostrove.

Jednoduchšie plánovanie ciest či

FOTO Jednoduchšie plánovanie ciest či dovolenky: Google sprístupňuje služby Letenky a Destinácie

14.09.2017 | 

V dnešnej dobe sa proces plánovania dovolenky začína na webe. Google Slovákom sprístupňuje svoje dve cestovateľské služby, takže odteraz môže byť dovolenkový plán realitou opäť o niečo jednoduchší a rýchlejší. Prvou je služba Letenky Google, vďaka ktorej budú môcť používatelia vyhľadať lacné letenky do vysnívanej destinácie, druhou je služba Destinácie na Googli, ktorá zas poskytuje užitočné cestovateľské informácie na kartách v mobile, vrátane cien ubytovania, či miestnych atrakcií, ktoré jednoducho treba vidieť.

Prvýkrát na výletnej lodi:

FOTO Prvýkrát na výletnej lodi: Všetko, čo ste vždy chceli vedieť o dovolenke na mori

08.09.2017 | 

Čo, ako, kde, kam? Dnes vám odpovieme na všetko, na čo si môžete spomenúť a čo by ste naozaj chceli vedieť pred prvou okružnou plavbou.

Tipy na originálne denníky:

FOTO Tipy na originálne denníky: Takto na svoje cesty nikdy nezabudnete

31.07.2017 | 

Keď ste dlho na cestách alebo máte za sebou veľa dovoleniek, časom sa vám začnú jednotlivé krajiny a zážitky zlievať dokopy. Aby ste si na ne uchovali peknú spomienku, mali by ste si po vzore iných cestovateľov založiť malý diár. Do neho si môžete okrem zapisovania niektorých momentov z ciest pridávať aj drobnosti, ktoré urobia práve ten váš diár jedinečným.

10 tipov, ako si

10 tipov, ako si poradiť so strachom z lietania

25.07.2017 | 

Ľudia sa najčastejšie boja lietania najmä vtedy, keď využívajú tento spôsob dopravy po prvýkrát. Obvykle z nich však aj vtedy obava spadne v momente, keď sa lietadlo odlepí od zeme a nájde si stabilnú polohu. Niektorí sa však ani vtedy neupokoja a veľký stres prežívajú pred každý letom. Práve pre nich je určených niekoľko techník, ktoré im pomôžu s ich problémom.

S kreditnou kartou je

Návod, ako si s kreditkou užijete dovolenku a ešte aj ušetríte

24.07.2017 | 

Letné dovolenkové obdobie je tu a my vám prinášame návod, ako ho prežiť bez starostí, a ako maximálne využiť všetky výhody, ktoré vám ponúka kreditná karta. Poradíme vám ako pohodlne a bezpečne využívať služby medzinárodnej kreditnej karty Mastercard World od VÚB v obchodoch, ale aj e-shopoch a ako mať financie pod kontrolou aj v zahraničí.

Lekár radí: Ako zvládnuť

Lekár radí: Ako zvládnuť dlhú cestu a čo zbaliť do lekárničky na dovolenku?

20.07.2017 | 

Obdobie letných dovoleniek je v plnom prúde a mnohí Slováci sa vyberú na dovolenku autom či autobusom do okolitých krajín alebo k „slovenskému moru“, do Chorvátska. Treba však myslieť dopredu a pripraviť sa na dlhšiu a vyčerpávajúcu cestu, a to hlavne ľudia so zdravotnými ťažkosťami.

Radíme: Čo robiť, ak

Radíme: Čo robiť, ak vám na dovolenke ukradnú alebo vykradnú auto

18.07.2017 | 

Pricestovali ste na dovolenku autom a v zahraničí vám ho ukradli? Aj keď pre každého vodiča je to určite stresová situácia, netreba panikáriť. Ak vám ukradnú auto, nečakajte a krádež ihneď nahláste polícii a následne svojej poisťovni. Preplatenie škody za ukradnuté auto si môžete nárokovať z havarijného poistenia. Táto poistka kryje aj škody spôsobené krádežou výbavy vozidla.

Odborník radí: Vývoj kurzov

Odborník radí: Vývoj kurzov praje týmto destináciám

15.07.2017 | 

Ak sa chystáte dovolenkovať mimo eurozóny, veľký vplyv na vaše náklady bude mať aktuálny výmenný kurz. Ktoré krajiny sú z tohto pohľadu výhodné a v ktorých si za euro kúpite tento rok menej? Na to sa pozrel ekonóm Marek Gábriš.

Dovolenka s deťmi: S

Dovolenka s deťmi: S našimi radami zvládnu lietanie aj tí najmenší

13.07.2017 | 

Bez lietania sa dnes pri cestách na dovolenku zaobídeme málokedy. Stalo sa bežnou súčasťou moderného života a prekážkou nemusí byť ani čerstvý prírastok do rodiny. Lietanie deťom nespôsobuje žiadne zdravotné komplikácie, dokonca ho znášajú lepšie než zdĺhavé cesty v aute. Letecké spoločnosti okrem toho väčšinou vychádzajú rodinám s malými deťmi v ústrety. Pokiaľ vás ale ani toto neupokojilo a chcete byť na cestu s vašimi ratolesťami čo najlepšie pripravení, máme pre vás štyri rady, vďaka ktorým sa nebudete trápiť pred náročným presunom na rodinnú dovolenku.

Sobota, 18. november. 2017. Meniny má Eugen.