Cestovateľské rady, tipy, publikácie

Lekár radí: Ako zvládnuť dlhú cestu a čo zbaliť do lekárničky na dovolenku?

20.07.2017 | | Hodnotenie článku: 3.00

Obdobie letných dovoleniek je v plnom prúde a mnohí Slováci sa vyberú na dovolenku autom či autobusom do okolitých krajín alebo k „slovenskému moru“, do Chorvátska. Treba však myslieť dopredu a pripraviť sa na dlhšiu a vyčerpávajúcu cestu, a to hlavne ľudia so zdravotnými ťažkosťami.

Viac článkov
Lekár radí: Ako zvládnuť

Lekár radí: Ako zvládnuť dlhú cestu a čo zbaliť do lekárničky na dovolenku?

20.07.2017 | 

Obdobie letných dovoleniek je v plnom prúde a mnohí Slováci sa vyberú na dovolenku autom či autobusom do okolitých krajín alebo k „slovenskému moru“, do Chorvátska. Treba však myslieť dopredu a pripraviť sa na dlhšiu a vyčerpávajúcu cestu, a to hlavne ľudia so zdravotnými ťažkosťami.

Radíme: Čo robiť, ak

Radíme: Čo robiť, ak vám na dovolenke ukradnú alebo vykradnú auto

18.07.2017 | 

Pricestovali ste na dovolenku autom a v zahraničí vám ho ukradli? Aj keď pre každého vodiča je to určite stresová situácia, netreba panikáriť. Ak vám ukradnú auto, nečakajte a krádež ihneď nahláste polícii a následne svojej poisťovni. Preplatenie škody za ukradnuté auto si môžete nárokovať z havarijného poistenia. Táto poistka kryje aj škody spôsobené krádežou výbavy vozidla.

Odborník radí: Vývoj kurzov

Odborník radí: Vývoj kurzov praje týmto destináciám

15.07.2017 | 

Ak sa chystáte dovolenkovať mimo eurozóny, veľký vplyv na vaše náklady bude mať aktuálny výmenný kurz. Ktoré krajiny sú z tohto pohľadu výhodné a v ktorých si za euro kúpite tento rok menej? Na to sa pozrel ekonóm Marek Gábriš.

Dovolenka s deťmi: S

Dovolenka s deťmi: S našimi radami zvládnu lietanie aj tí najmenší

13.07.2017 | 

Bez lietania sa dnes pri cestách na dovolenku zaobídeme málokedy. Stalo sa bežnou súčasťou moderného života a prekážkou nemusí byť ani čerstvý prírastok do rodiny. Lietanie deťom nespôsobuje žiadne zdravotné komplikácie, dokonca ho znášajú lepšie než zdĺhavé cesty v aute. Letecké spoločnosti okrem toho väčšinou vychádzajú rodinám s malými deťmi v ústrety. Pokiaľ vás ale ani toto neupokojilo a chcete byť na cestu s vašimi ratolesťami čo najlepšie pripravení, máme pre vás štyri rady, vďaka ktorým sa nebudete trápiť pred náročným presunom na rodinnú dovolenku.

Zdravie na prvom mieste:

FOTO Zdravie na prvom mieste: S takýmito chorobami radšej nelietajte

07.07.2017 | 

Letecká doprava patrí k tým najpohodlnejším a najrýchlejším spôsobom presunu pre cestovateľov. Zatiaľ čo pre zdravý organizmus nepredstavuje žiadne problémy, pri niektorých ochoreniach by ste si mali dávať pozor a v niektorých prípadoch dokonca aj zvážiť, či by nebolo lepšie cestu odložiť.

10 najčastejších chýb dovolenkárov

10 najčastejších chýb dovolenkárov pred odletom do zahraničia

04.07.2017 | 

Obdobie od polovice júna do polovice septembra je na letisku najvyťaženejším dovolenkovým obdobím, keď ku pravidelným linkám pribúdajú aj nepravidelné dovolenkové charterové lety. Pre mnohých cestujúcich sa však každý rok dovolenka skončí skôr, ako vôbec čakala. A to len kvôli chybám, ktorým sa dá veľmi ľahko vyhnúť.

Praktický manuál pre dovolenku

FOTO Praktický manuál pre dovolenku v Chorvátsku: Všetky dôležité čísla a informácie na jednom mieste

03.07.2017 | 

Ministerstvo vnútra SR posiela aj tento rok slovenských policajtov do najnavštevovanejších častí Chorvátska, aby tam pomáhali naši turistom. Ako sa na nich nakontaktovať, čo robiť v prípade autonehody či straty pasu, aké sú dopravné predpisy a pokuty za ich nedodržanie a ešte mnoho ďalších dôležitých informácií nájdete v praktickom manuáli, ktorý by mal mať pri sebe každý návštevník Chorvátska.

Pasce na turistov: Na

FOTO Pasce na turistov: Na toto si dajte v Chorvátsku pozor

29.06.2017 | 

V priebehu ostatných rokov sa z Chorvátska stala jedna z najobľúbenejších dovolenkových destinácií, a to nehovoríme len o Slovákoch. Nádherné pláže na pobreží Jadranského mora, národné parky s pôsobivými vodopádmi a malebné mestečká – to všetko láka do krajiny stále viac cudzincov. A s nimi si na svoje prichádzajú aj špekulanti.

Pri prevoze bicykla treba

FOTO Dovolenka na kolesách: Pri prevoze bicykla treba dbať na jeho bezpečné upevnenie

13.06.2017 | 

Každý majiteľ bicykla, ktorého lákajú vzdialenejšie cyklotúry, sa zaoberá otázkou, ako ho bezpečne a spoľahlivo prepraviť autom. Trh ponúka viacero možností. Každá z nich má svoje pre aj proti.

Na dovolenke si môžete

FOTO Na dovolenke si môžete poriadne zavariť: Tieto suveníry vás vyjdú draho

31.05.2017 | 

Pri nákupe dovolenkových suvenírov treba byť opatrný – môžu byť totiž vyrobené z chránených druhov živočíchov alebo rastlín. Upozorňuje na to Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR, podľa ktorej dovoz bez potrebných povolení môže mať za následok nielen zhabanie exemplára, ale aj finančnú sankciu.

Sobota, 22. júl. 2017. Meniny má Magdaléna.