Cestovateľské rady, tipy, publikácie

Skôr, ako odletíte: Päť užitočných rád pred dovolenkou

25.05.2017 |

Leto, čas dovoleniek a s tým spojené lietanie do vytúžených vzdialených destinácií sa nezadržateľne blíži. Bola by ale škoda pokaziť si náladu obavami z predletových procedúr či starosťami, čo nás to vlastne na samotnom letisku čaká. Na čo nezabudnúť, aké doklady si zaobstarať, ako je to s odbavením online? Prinášame vám päť užitočných rád, ktoré pri cestovnej horúčke isto oceníte.

viac
Skôr, ako odletíte: Päť

FOTO Skôr, ako odletíte: Päť užitočných rád pred dovolenkou

25.05.2017 | 

Leto, čas dovoleniek a s tým spojené lietanie do vytúžených vzdialených destinácií sa nezadržateľne blíži. Bola by ale škoda pokaziť si náladu obavami z predletových procedúr či starosťami, čo nás to vlastne na samotnom letisku čaká. Na čo nezabudnúť, aké doklady si zaobstarať, ako je to s odbavením online? Prinášame vám päť užitočných rád, ktoré pri cestovnej horúčke isto oceníte.

Deťom vstup zakázaný: Hotely

Deťom vstup zakázaný: Hotely len pre dospelých sú na veľkom vzostupe

12.05.2017 | 

Konkurencia v hotelierstve je veľmi veľká a pokiaľ si chcú jednotlivé zariadenia udržať svojich klientov, musia sa prispôsobiť aj ich špecifickým požiadavkám. Práve vďaka tomu vznikol za ostatné roky trend ubytovacích zariadení s označením „only adults“. Tak ako existujú špeciálne rezorty, ktoré sa venujú rodinám s deťmi, svoj priestor pre oddych si nakoniec vydupali i tí, ktorí by si radi oddýchli od kriku a pobehovania tých najmenších.

Veľký prehľad pre lyžiarov:

FOTO Idete sa cez jarné prázdniny s deťmi lyžovať? Tu je niekoľko rád, ako si týždeň prázdnin skutočne užiť

18.02.2017 | 

Prázdniny deti milujú, pre rodičov však väčšinou znamenajú viac stresu a starostí. Osobitne to platí pri jarných prázdninách, ak sa snažíte svoje ratolesti naučiť lyžovať. Pripravili sme pre vás 6 rád, ako zvládnuť celý týždeň plný radovánok na snehu bez zbytočného stresu.

Silvester trochu inak: Tento

FOTO Silvester, na aký sa nezabúda: Oslávte koniec roka v exotike

15.12.2016 | 

Predstava ideálneho Silvestra sa u väčšiny z nás pohybuje okolo zasnežených hôr, priateľov, dobrej zábavy a ohňostrojov. Čo keby ste však jeden rok využili na úplne iný zážitok a zobrali svoju rodinu niekam do exotiky? Oneskorený vianočný darček poteší určite každého a vy môžete prvý január osláviť na pláži s miešaným drinkom v ruke.

Záchrana na poslednú chvíľu:

FOTO Záchrana na poslednú chvíľu: 8 kníh, ktoré potešia každého cestovateľa

14.12.2016 | 

Knihy patria nepochybne k najobľúbenejším vianočným darčekom a určite potešia aj dušu každého cestovateľa. Správnym výberom nemôžete nič pokaziť a vaši blízki sa budú môcť kochať nádhernými fotografiami či zaujímavými cestovateľskými historkami ešte dlho po sviatkoch. Ba možno dokonca nájdu v niektorej z kníh inšpiráciu na svoju ďalšiu cestu. Ak ich objednáte do konca týždňa, stihnú k vám doraziť včas.

Tieto darčeky potešia každého

FOTO Vianoce cestovateľa: 12 skvelých tipov na darčeky pod stromček

05.12.2016 | 

Dobrých inšpirácií na vianočné darčeky nie je nikdy dosť. Ak neviete, čím by ste potešili vášho cestovateľa, poradíme vám niekoľko zaujímavých vychytávok a tipov, ktoré istotne pri vianočnom stromčeku rozžiaria jeho oči. A keby bolo tých dobrých nápadov viac, odložte si niektoré do rezervy na ďalšie sviatky, ktoré vás čakajú v nasledujúce mesiace.

Skvelá správa pre cestujúcich

FOTO Skvelá správa pre cestujúcich s postihnutím: Bezbariérový nákup leteniek už aj u nás

01.12.2016 | 

Aerodom, cestovná online agentúra s kamennou prevádzkou v Bratislave prináša klientom zážitky z celého sveta už viac ako desať rokov a stále pracuje na rozširovaní služieb pre svojich zákazníkov. Tou najnovšou sa rozhodli vyjsť v ústrety klientom so zrakovým či motorickým postihnutím.

Cestovanie na vlastnú päsť:

Do sveta na vlastnú päsť: 8 tipov na cestovanie bez agentúry

03.11.2016 | 

Pokiaľ ste ešte stále nevyskúšali na vlastnej koži sólo cestovanie bez cestovných kancelárii, mali by ste to čo najskôr urobiť. Ponúknutá voľnosť vám dodá ešte viac radosti z dovolenky a pripraví vám oveľa viac dobrodružstiev, ako by ste mali pri striktne danom programe. Navyše si takto celý pobyt uspôsobíte len svojim potrebám a všetko vás to bude stáť podstatne menej peňazí. Keď ste v tomto smere nováčikmi, istotne sa inšpirujte našimi tipmi, ktoré vám uľahčia sólo cestovanie.

Originálna mapa, ktorú musíte

FOTO Originálna mapa, ktorú musíte poznať: Koniec nudy na letiskách, máme heslá k Wi-Fi

11.10.2016 | 

Čakanie na letisku môže byť niekedy poriadne otravné. Svoje o tom vie aj bloger a počítačový bezpečnostný inžinier Anil Polat, ktorý doteraz precestoval 80 krajín. Ten však dokáže s nudou zatočiť – zistí heslá od Wi-Fi a čas trávi surfovaním po internete. Teraz to umožňuje aj ostatným - vďaka interaktívnej mape letísk celého sveta sa aj vy dozviete, kde a ako sa pripojíte na Wi-Fi. Bezplatne.

Rada nad zlato: Za

Rada nad zlato: Za omeškané a zrušené lety máte nárok na odškodnenie

06.10.2016 | 

Cestujúci majú v prípade zrušeného, alebo omeškaného letu o viac ako 3 hodiny nárok až na 600 €. Aj Keď nárok na kompenzáciu je jasne stanovený nariadením EÚ, dobrovoľne ju letecké spoločnosti vyplácajú len v pätine prípadov. Vyhovárajú sa predovšetkým na mimoriadne technické poruchy. Súdy však tieto argumenty neuznávajú a potvrdzujú nároky cestujúcich. Vyplýva to z databázy spoločnosti Vaše nároky.cz, ktorá cestujúcim na Slovensku pomáha od leteckých spoločností získať náležité odškodnenie.

Štvrtok, 25. máj. 2017. Meniny má Urban.