Cestovateľské rady, tipy, publikácie

Idete sa cez jarné prázdniny s deťmi lyžovať? Tu je niekoľko rád, ako si týždeň prázdnin skutočne užiť

18.02.2017 | | Hodnotenie článku: 5.00

Prázdniny deti milujú, pre rodičov však väčšinou znamenajú viac stresu a starostí. Osobitne to platí pri jarných prázdninách, ak sa snažíte svoje ratolesti naučiť lyžovať. Pripravili sme pre vás 6 rád, ako zvládnuť celý týždeň plný radovánok na snehu bez zbytočného stresu.

viac
Veľký prehľad pre lyžiarov:

FOTO Idete sa cez jarné prázdniny s deťmi lyžovať? Tu je niekoľko rád, ako si týždeň prázdnin skutočne užiť

18.02.2017 | 

Prázdniny deti milujú, pre rodičov však väčšinou znamenajú viac stresu a starostí. Osobitne to platí pri jarných prázdninách, ak sa snažíte svoje ratolesti naučiť lyžovať. Pripravili sme pre vás 6 rád, ako zvládnuť celý týždeň plný radovánok na snehu bez zbytočného stresu.

Silvester trochu inak: Tento

FOTO Silvester, na aký sa nezabúda: Oslávte koniec roka v exotike

15.12.2016 | 

Predstava ideálneho Silvestra sa u väčšiny z nás pohybuje okolo zasnežených hôr, priateľov, dobrej zábavy a ohňostrojov. Čo keby ste však jeden rok využili na úplne iný zážitok a zobrali svoju rodinu niekam do exotiky? Oneskorený vianočný darček poteší určite každého a vy môžete prvý január osláviť na pláži s miešaným drinkom v ruke.

Záchrana na poslednú chvíľu:

FOTO Záchrana na poslednú chvíľu: 8 kníh, ktoré potešia každého cestovateľa

14.12.2016 | 

Knihy patria nepochybne k najobľúbenejším vianočným darčekom a určite potešia aj dušu každého cestovateľa. Správnym výberom nemôžete nič pokaziť a vaši blízki sa budú môcť kochať nádhernými fotografiami či zaujímavými cestovateľskými historkami ešte dlho po sviatkoch. Ba možno dokonca nájdu v niektorej z kníh inšpiráciu na svoju ďalšiu cestu. Ak ich objednáte do konca týždňa, stihnú k vám doraziť včas.

Tieto darčeky potešia každého

FOTO Vianoce cestovateľa: 12 skvelých tipov na darčeky pod stromček

05.12.2016 | 

Dobrých inšpirácií na vianočné darčeky nie je nikdy dosť. Ak neviete, čím by ste potešili vášho cestovateľa, poradíme vám niekoľko zaujímavých vychytávok a tipov, ktoré istotne pri vianočnom stromčeku rozžiaria jeho oči. A keby bolo tých dobrých nápadov viac, odložte si niektoré do rezervy na ďalšie sviatky, ktoré vás čakajú v nasledujúce mesiace.

Skvelá správa pre cestujúcich

FOTO Skvelá správa pre cestujúcich s postihnutím: Bezbariérový nákup leteniek už aj u nás

01.12.2016 | 

Aerodom, cestovná online agentúra s kamennou prevádzkou v Bratislave prináša klientom zážitky z celého sveta už viac ako desať rokov a stále pracuje na rozširovaní služieb pre svojich zákazníkov. Tou najnovšou sa rozhodli vyjsť v ústrety klientom so zrakovým či motorickým postihnutím.

Cestovanie na vlastnú päsť:

Do sveta na vlastnú päsť: 8 tipov na cestovanie bez agentúry

03.11.2016 | 

Pokiaľ ste ešte stále nevyskúšali na vlastnej koži sólo cestovanie bez cestovných kancelárii, mali by ste to čo najskôr urobiť. Ponúknutá voľnosť vám dodá ešte viac radosti z dovolenky a pripraví vám oveľa viac dobrodružstiev, ako by ste mali pri striktne danom programe. Navyše si takto celý pobyt uspôsobíte len svojim potrebám a všetko vás to bude stáť podstatne menej peňazí. Keď ste v tomto smere nováčikmi, istotne sa inšpirujte našimi tipmi, ktoré vám uľahčia sólo cestovanie.

Originálna mapa, ktorú musíte

FOTO Originálna mapa, ktorú musíte poznať: Koniec nudy na letiskách, máme heslá k Wi-Fi

11.10.2016 | 

Čakanie na letisku môže byť niekedy poriadne otravné. Svoje o tom vie aj bloger a počítačový bezpečnostný inžinier Anil Polat, ktorý doteraz precestoval 80 krajín. Ten však dokáže s nudou zatočiť – zistí heslá od Wi-Fi a čas trávi surfovaním po internete. Teraz to umožňuje aj ostatným - vďaka interaktívnej mape letísk celého sveta sa aj vy dozviete, kde a ako sa pripojíte na Wi-Fi. Bezplatne.

Rada nad zlato: Za

Rada nad zlato: Za omeškané a zrušené lety máte nárok na odškodnenie

06.10.2016 | 

Cestujúci majú v prípade zrušeného, alebo omeškaného letu o viac ako 3 hodiny nárok až na 600 €. Aj Keď nárok na kompenzáciu je jasne stanovený nariadením EÚ, dobrovoľne ju letecké spoločnosti vyplácajú len v pätine prípadov. Vyhovárajú sa predovšetkým na mimoriadne technické poruchy. Súdy však tieto argumenty neuznávajú a potvrdzujú nároky cestujúcich. Vyplýva to z databázy spoločnosti Vaše nároky.cz, ktorá cestujúcim na Slovensku pomáha od leteckých spoločností získať náležité odškodnenie.

Veľké porovnanie cien v

FOTO Veľké porovnanie cien v Európe: Toto sú najlacnejšie a najdrahšie dovolenkové destinácie

18.08.2016 | 

Rodinná dovolenka vždy predstavuje veľký nápor na našu peňaženku. Doprava, ubytovanie, stravovanie, služby... To všetko nebýva v obľúbených prímorských destináciách práve lacné. Ak nevolíte "all inclusive", už pri vyberaní dovolenky je dobré vedieť, s akými cenami nad rámec hotelových služieb treba počítať.

RADÍME: Praktické tipy ku

RADÍME: Praktické tipy ku kúpe letenky

08.08.2016 | 

Ako nájsť tie najvýhodnejšie ceny leteniek? Dá sa neskôr zmeniť meno či termín zarezervovaného letu? A dá sa letenka zakúpiť aj priamo na letisku? To všetko vám prezradíme v spolupráci s Letiskom M. R. Štefánika.

Utorok, 25. apríl. 2017. Meniny má Marek.