Turistické a cestovateľské informácie

Skúsený cestovateľ na Slovensku: V Bratislave som zažil jednu z najhorších nocí v živote

21.04.2017 | | Hodnotenie článku: 3.00

Bloger a fotograf Dev pochádza z Naí Dillí, no od roku 2015 je takmer neustále na cestách. V rámci svojho spoznávania Európy navštívil cez Veľkú noc aj Slovensko. Naša krajina sa mu však neukázala práve v najlepšom svetle. V Bratislave zažil noc, na ktorú len tak ľahko nezabudne.

viac

OBRAZOM Slovenský kras vo svojej najkrajšej podobe

Zádielska tiesňava, Slovenský kras
20.04.2017

Vyzerá to tak, že sa na Slovensko opäť vrátila zima. Príroda nám však v uplynulých dňoch ukázala aj svoju veselšiu jarnú tvár, a tak si ju v týchto chladných dňoch pripomeňme aspoň obrazom. Napríklad fotografiami nádhernej Zádielskej tiesňavy v Slovenskom krase. viac »

Ministerstvo varuje pred dovolenkou v Egypte: V krajine platí výnimočný stav

Ministerstvo varuje pred dovolenkou
19.04.2017

Priemerná teplota dosahuje v egyptských letoviskách v máji až 29 stupňov, a to je veľké lákadlo pre všetkých, ktorí sa už nevedia dočkať slnka a mora. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) však varuje, že by ste tento rok mali návštevu niektorých častí tejto severoafrickej krajiny dobre zvážiť. viac »

Veľká noc vo svete: Šibačke konkurujú ďalšie zaujímavé zvyky

Muž zdobí strom veľkonočnými
17.04.2017

Počas veľkonočných sviatkov zostáva doma menej ľudí ako na Vianoce, keď si chceme vychutnať súkromnú atmosféru a spoločnosť svojich blízkych. Jarné oslavy však čoraz častejšie trávime na dovolenkách a počas nich môžeme spoznať aj neobvyklé veľkonočné tradície vo svete. Nie sme totiž jediní, kto dokáže turistov prekvapiť šibačkou a polievačkou. viac »

Kam utiecť pred šibačkou: Najlepšie ďaleko do bezpečia

Električka, Lisabon, Portugalsko
13.04.2017

Prútené korbáče, studená voda, šialené naháňačky či niekedy aj skutočne stresujúce a siahodlhé prípravy slávnostného menu. Nie každému sa chce tráviť vzácnych pár dní voľna práve tradičným občakávaním šibačov a polievačov. Najmä teda ženskému pokoleniu isto nie. Čo takto zbaliť seba alebo aj celú rodinu a zaletieť si niekam, kde vás tradície nedobehnú? viac »

Začiatok súťaží „NAJ mesto a obec Slovenska 2017“ a „Primátor/Starosta Slovenska 2017“

Začiatok súťaží „NAJ mesto
12.04.2017

Portál SLOVAKREGION.SK – www.slovakregion.sk je celoslovenským informačným portálom. Okrem užitočných informácií o Slovensku na portáli nájdete prezentácie miest a obcí doplnené fotografiami, údaje o krajoch Slovenska, turistické informácie, prezentácie škôl, fotogalérie... Portál je pravidelne aktualizovaný a dopĺňaný o podujatia, aktuality a všeobecné informácie z regiónov. viac »

Aerolinky čelia megaškandálu: VIDEO Cestujúceho násilím vyvliekli z lietadla, dôvod je šokujúci

Cestujúceho vytiahli proti jeho
11.04.2017

Búrku nevôle vyvolal postup amerických aerolínií United Airlines, ktoré z preplneného lietadla nechali v pondelok vyviesť pasažiera proti jeho vôli. Nahrávky incidentu zhotovené mobilmi sa včera šírili sociálnymi sieťami a patrili medzi najviac diskutované témy na Twitteri, Facebooku a Googli. Niet divu - to, čo sa dialo na palube lietadla, je jednoducho nehoráznosť. viac »

Svetová premiéra: V Nórsku vybudujú prvý tunel pre námorné lode

Nórsko vybuduje morský tunel
10.04.2017

Nórsko predstavilo plány na vybudovanie morského tunela, ktorý povedie cez horský masív, pričom pôjde o vôbec prvý projekt svojho druhu na svete. Účelom projektu na západnom pobeží krajiny je, aby sa plavidlá mohli vyhnúť polostrovu Stad a okolitým nebezpečným vodám. viac »

Dobré vedieť: Najdôležitejšie správy zo sveta cestovania za uplynulý týždeň

Dobré vedieť: Najdôležitejšie správy
09.04.2017

Uplynulý týždeň bol opäť bohatý na udalosti, ktoré sa týkajú cestovania. Prinášame vám ich rýchly prehľad, aby vám pri spoznávaní sveta už nič dôležité neuniklo. viac »

FOTO Skutočný skvost našej histórie: Po rekonštrukcii otvorili obľúbený kaštieľ Márie Terézie

Barokový kaštieľ v Bernolákove
07.04.2017

Po takmer trojročnej rekonštrukcii včera slávnostne otvorili jedno z najvýznamnejších barokových diel na Slovensku - kaštieľ v Bernolákove, zapísaný v zozname národných kultúrnych pamiatok. Svoje narodeniny tu oslavovala Mária Terézia a navštívil ho aj americký prezident Theodore Roosevelt. viac »

Dôležitá správa pre cestujúcich: Od zajtra nás čakajú prísnejšie kontroly na hraniciach

Dôležitá správa pre cestujúcich:
06.04.2017

Hraničná a cudzinecká polícia Prezídia Policajného zboru SR a Letisko M. R. Štefánika v Bratislave upozorňujú na nové pravidlá hraničnej kontroly občanov Európskej únie, ktoré začnú platiť od piatka 7. apríla 2017 pri vstupe do krajiny schengenského priestoru a pri odchode z nej. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 25. apríl. 2017. Meniny má Marek.

Ponuka zájazdov

Foto dňa