Turistické a cestovateľské informácie

Vianoce u susedov: Veľký prehľad adventných trhov v Dolnom Rakúsku

16.11.2017 | | Hodnotenie článku: 4.00

V predvianočnom období sa Dolné Rakúsko premieňa na krajinu adventných trhov. Nájdete ich takmer všade. Za hradnými a mestskými bránami, v starých zrúcaninách, vo vínnych uličkách, na námestiach a priamo v horách. Prinášame vám výber tých, ktoré vás určite očaria a prinesú nevšedné zážitky. Odporúčame navštíviť trhy na zámockých nádvoriach, vo vínnych pivničkách, remeselné i kováčske trhy a nevšedné trhy uprostred prírody.

Viac článkov

Svit: Železničná stanica vráti návštevníkov do čias socializmu

Železničná stanica, Svit
16.11.2017

Návštevníci železničnej stanice vo Svite sa v piatok 17. novembra vrátia späť o niekoľko desaťročí. Pripomenúť Medzinárodný deň študentstva, ale aj život v podtatranskom meste Svit a v celom vtedajšom Československu počas obdobia socializmu so všetkým, čo k tomu patrilo, sa rozhodli členovia miestneho Mládežníckeho parlamentu. viac »

Lyžiarska sezóna je za rohom: Zasnežujú už aj Donovaly

Lyžiarska sezóna je za
16.11.2017

Lyžiarske strediská sa prebúdzajú. Tento týždeň začali s postupným zasnežovaním aj v Donovaloch, zjazdovky Nová hoľa aj svah Záhradište sú už biele. viac »

Pri Varšave má vzniknúť najväčšie letisko sveta: Bude stáť 8 miliárd

Pri Varšave má vzniknúť
14.11.2017

V roku 2016 sa na prvých troch miestach rebríčka najvyťaženejších letísk sveta umiestnili Atlanta, Peking a Dubaj. Ak by sa splnil zámer poľskej vlády, v neďalekej budúcnosti by mohlo byť na niektorej z popredných priečok aj nové varšavské letisko. Jeho výstavba sa plánuje 40 kilometrov na západ od hlavného mesta. viac »

Kam na lyže: Vo viacerých strediskách už začali so zasnežovaním

Kam na lyže: Vo
13.11.2017

Hoci počasie na Slovensku ešte stále pripomína skôr jeseň, v lyžiarskych strediskách sa už naplno pripravujú na zimnú sezónu. Lyžiarov určite poteší, že na viacerých miestach začali tento víkend so zasnežovaním. viac »

Vianočné trhy na zámku Schloss Hof: Nalaďte sa na najkrajšie sviatky v roku

Vianoce v Schloss Hofe
10.11.2017

Vianočné sviatky sú pre väčšinu ľudí tie najobľúbenejšie v roku. Sú vnímané ako sviatky pokoja a mieru, kresťania si pripomínajú narodenie Božieho Syna, sú časom rodinných stretnutí, oddychu i zimných dovoleniek. Sviatočné dni na sklonku decembra sú späté s viacerými zvykmi. Prečo vlastne Vianoce slávime a odkiaľ jednotlivé tradície pochádzajú, sa dozviete vďaka vianočnej výstave na zámku Schloss Hof. viac »

Slovenský raj: Po šiestich rokoch obnovia lanovku na Geravy

Slovenský raj: Po šiestich
09.11.2017

Slovenský raj je krásny kút nášho Slovenska. Známa je najmä severná časť, ale nádherný je i jeho juh, kde sa nachádzajú Dedinky a ďalšie atraktívne turistické lokality. Žiaľ, od roku 2011 turistická návštevnosť klesala, najmä kvôli odstaveniu lanovky na Geravy. To by sa malo čoskoro zmeniť. viac »

FOTO Arabi si kúpili európsku kultúru: V Abú Zabí otvárajú Louvre, stál vyše miliardy

FOTO Arabi si kúpili
09.11.2017

Tak sa zdá, že všetko na svete je naozaj len otázkou dopytu a ponuky. Za slušný obnos si môžete kúpiť napríklad aj svetoznáme múzeum. Už túto sobotu otvárajú v hlavnom meste Spojených arabských emirátov zhruba desať rokov pripravovanú pobočku Musée du Louvre. Licenčné poplatky za použitie jeho názvu, výpožičky umeleckých diel na 20 rokov a ďalšie poplatky Francúzsku vyšli arabskú stranu na viac než 1,3 miliardy dolárov. viac »

S jediným prestupom: Z Bratislavy oddnes poletíte do celého sveta

S jediným prestupom: Z
08.11.2017

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa cestujúci dostanú len s jediným prestupom už aj do Číny, Austrálie, Singapuru, Južnej Kórey, ale aj do Vietnamu či na Filipíny. Umožní to codeshare dohoda medzi leteckou spoločnosťou flydubai a Emirates, ktorá dnes začína platiť aj pre lety z Bratislavy. Cestujúci sa tak letecky z Bratislavy s prestupom v Dubaji dostanú do desiatok svetových destinácií! viac »

Ako na dlani: Rozhľadňa Háj ponúka výhľad na nádherné okolie Novej Bane

Rozhľadňa Háj, Nová Baňa
08.11.2017

Pohľad na Novobanskú kotlinu, Pohronský Inovec, ale aj časť Podunajskej nížiny či Vtáčnik sa naskytne turistom, ktorých kroky zavedú na novú Rozhľadňu Háj nad Novou Baňou. Celkom 21 metrov vysoká vyhliadková veža sa nachádza na turistickej zastávke Háj vo výške 625 metrov nad morom a je súčasťou náučného chodníka Zvonička. viac »

Horúca novinka na rok 2018: Airbus predstavil lietajúci taxík

CityAirbus
08.11.2017

Budúcnosť je tu. Najväčší svetový výrobca civilných dopravných lietadiel ukončil testovanie pohonného systému CityAirbusu, prvého mestského lietajúceho taxíka. Rýchla, cenovo dostupná a ekologická doprava vzduchom by sa už onedlho mohla stať súčasťou bežného života. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 19. november. 2017. Meniny má Alžbeta.

Ponuka zájazdov

Foto dňa