Turistické a cestovateľské informácie

Rozdeľovanie Afriky je len začiatok, svet čakajú obrovské zmeny

25.05.2018 | | Hodnotenie článku: 5.00

Koncom marca sa na vedeckých serveroch objavili nové dôkazy, ktoré svedčia o postupnom rozdeľovaní Afriky na dve časti. Proces, ktorý súvisí s pohybom litosférických dosiek pozdĺž tektonických zlomov, je známy už dlho, prekvapivé je, ako ľahko sú zmeny viditeľné aj v priebehu niekoľkých rokov. Jasným dôkazom postupného rozdeľovania africkej pevniny je podľa vedcov aj obrovská prasklina, ktorá sa nedávno objavila na juhozápade Kene a tiahne sa v dĺžke niekoľkých kilometrov.

Viac článkov

9 z 10 ľudí dýcha nadmerne znečistený vzduch, najhoršie je na tom Ázia

Deväť z desiatich ľudí
24.05.2018

Sedem miliónov ľudí zomrie každý rok na celom svete v dôsledku zo znečisteného ovzdušia. Deväť z desiatich ľudí na celom svete dýcha vzduch nadmerne znečistený škodlivými látkami, ktoré môžu spôsobiť choroby vedúce k predčasnej smrti, varuje Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). viac »

Trvalo udržateľný turizmus: Cestujte tak, aby ste planétu nezaťažovali

Trvalo udržateľný turizmus: Cestujte
24.05.2018

Pri cestovaní si rád všímam rôzne grafity na budovách jednotlivých miest. V Lisabone ma raz zaujal jeden nahnevaný, ale v mnohom pravdivý odkaz: „Najväčším znečistením našej planéty sú turisti.“ V jednej vete sa skrýva podstata nášho sebeckého správania, pri ktorom nemyslíme na budúce generácie, ale ani na seba. Ak budeme naďalej ignorovať tento alarmujúci stav, o pár rokov sa už bude ťažko cestovať aj nám. Túto problematiku rieši trvalo udržateľný turizmus, ktorý nás učí, ako sa správať počas dovolenkovania. viac »

Bratislava spúšťa novú kampaň, prilákať má turistov zo Slovenska

Bratislava
24.05.2018

Hlavné mesto chce prilákať na návštevu okrem zahraničných aj viac domácich turistov. Počas aktuálnej letnej sezóny preto spúšťa najväčšiu kampaň zameranú na návštevníkov z ostatných končín Slovenska pod názvom Spoznaj svoje hlavné mesto. viac »

Strach na Malorke: Dovolenkárov ohrozuje jedovatá medúza

Medúza mechúrová
23.05.2018

Malorka sa teší mimoriadnej obľube turistov a každé leto sem cestuje aj množstvo Slovákov. Tento rok by však pri mori mali byť opatrnejší, pri populárnej pláži Ciudad Jardin neďaleko hlavného mesta Palma sa objavila mimoriadne nebezpečná medúza. viac »

Austrália prisľúbila pol miliardy dolárov na obnovu Veľkej koralovej bariéry

Veľká koralová bariéra
22.05.2018

Austrálska vláda vynaloží v nasledujúcich rokoch 500 miliónov austrálskych dolárov (380 miliónov USD) na pomoc pri obnove a ochrane Veľkej koralovej bariéry. Minulý týždeň to oznámila samotná vláda. viac »

Slováci, pozor! Na internete sa objavila falošná cestovná kancelária, od ľudí láka peniaze

Slováci, pozor! Na internete
22.05.2018

Na Slovensku sa objavili ďalší podvodníci, tentoraz lákali z dôverčivých ľudí peniaze cez sociálnu sieť Facebook. Tam im prišla správa, že sa stali výhercom atraktívnej dovolenky a majú poslať finančný poplatok, prípadne číslo kreditnej karty. Nenechajte sa oklamať! viac »

Neuveriteľné: Island opäť obnovuje lov ohrozených veľrýb

Islandská spoločnosť Hvalur oznámila,
19.05.2018

Islandská spoločnosť Hvalur oznámila, že po dvojročnej pauze obnoví svoj kontroverzný lov ohrozených veľrýb druhu vráskavec myšok. Rozhodnutie vyvolalo pobúrenie zo strany ochranárskych združení, informovala agentúra AP. viac »

Najväčší sviatok múzeí je tu: Na toto sa môžete tešiť vo vašom meste

Najväčší sviatok múzeí je
18.05.2018

Sobota 19. mája bude opäť patriť múzeám a galériám, ktoré sa už po štrnásty raz zapoja do celoeurópskeho podujatia Noc múzeí a galérií. Do neskorých večerných hodín budú pre návštevníkov pripravené výstavy, autorské výklady, tvorivé dielne, animácie či prehliadky vo viac ako 100 lokalitách na Slovensku. Podujatie organizuje Zväz múzeí na Slovensku v spolupráci so Slovenským národným múzeom, ktoré je zároveň hlavným koordinátorom múzeí a galérií v Bratislave. viac »

Slovenské a poľské kúpeľné mestá spojí 230 km dlhý cyklistický okruh

Dolné Rakúsko ponúka najväčší
18.05.2018

Do konca roka by mal slovenské a poľské kúpeľné pohraničné obce a mestá spojiť 230 kilometrov dlhý cyklistický okruh. Projekt si vyžiada viac ako päť miliónov eur a je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 85 % z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Práce začali pred rokom a pokračujú v súlade s harmonogramom. Po ich ukončení by mal región severovýchodného Slovenska dostať nový impulz na rozvoj turizmu. viac »

22 krát na vrchole sveta: Nepálsky šerpa pokoril svetový rekord

22 krát na vrchole
17.05.2018

Nepálsky šerpa Kami Rita zdolal v stredu Mount Everest už po 22. raz, čím prekonal rekord pre najviac výstupov na najvyššiu horu sveta. Vládni predstavitelia spresnili, že šerpa vystúpil na Čomolungmu v stredu a bezpečne z vrcholu aj zostúpil. Štyridsaťosemročný Kami Rita bol medzi tromi mužmi, ktorí stanovili predchádzajúci rekord 21 výstupov na 8850-metrový vrchol. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 26. máj. 2018. Meniny má Dušan.

Ponuka zájazdov

Foto dňa