Turistické a cestovateľské informácie

Kedysi pýcha Južnej Ameriky, dnes hotové smetisko: Aktuálne FOTO jazera Titicaca trhá srdce

27.03.2017 |

Starovekí Inkovia verili, že v hlbokých modrých vodách jazera Titicaca na hraniciach medzi Bolíviou a Peru sa zrodilo samo Slnko. Kedysi bolo ozdobou celej Južnej Ameriky, živilo tisíce miestnych obyvateľov a jeho krásu obdivovalo každý rok takmer milión turistov z celého sveta. Dnes je to všetko len smutnou spomienkou. Najväčšie jazero v Južnej Amerike pripomína obrovské smetisko.

viac

Jarná dovolenka pre každú peňaženku: Môžete spoznávať svet aj oddychovať pri mori

Jarná dovolenka pre každú
27.03.2017

Typický Slovák cestuje v tomto ročnom období autobusom do európskych veľkomiest za poznávaním. Práve jar je pre podobné cesty ideálna – ponuka je široká a turistov pri pamätihodnostiach je menej než počas hlavnej sezóny. Vyraziť však možno aj omnoho ďalej – i na začiatku jari totiž majú v niektorých vzdialených destináciách vysoké teploty a perfektné podmienky pre odpočinok pri mori. viac »

Po nákladnej rekonštrukcii sprístupnili Boží hrob: Podľa vedcov mu však hrozí zrútenie!

Po nákladnej rekonštrukcii sprístupnili
24.03.2017

Po deviatich mesiacoch rekonštrukčných prác tento týždeň slávnostne sprístupnili Svätý hrob, ktorý sa nachádza v konštantínovskej Bazilike Svätého hrobu v Jeruzaleme. Nadšenie veriacich po celom svete však veľmi rýchlo schladili vedci, ktorí na jeho obnove pracovali. Varujú, že hrobke hrozí zrútenie! viac »

Začnite si plánovať letnú dovolenku: Veľký prehľad leteckých liniek z Bratislavy

Začnite si plánovať letnú
23.03.2017

V nedeľu 26. marca vstupuje do platnosti nový letný letový poriadok, ktorý prináša dobre známe, ale aj úplne nové pravidelné linky. Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa tak budú môcť cestujúci tento rok dostať až do 41 destinácií v 22 krajinách. Prinášame ich prehľad. viac »

Keď nie teroristi, tak vandali: V Čade poškodili vzácne praveké maľby

Plošiny Ennedi v Čade
22.03.2017

Praveké jaskynné maľby v čadskej lokalite Ennedi poškodili neznámi vandali nanesením grafiti. Oznámil to tamojší minister kultúry Muhammad Sálih Hárún, ktorého v pondelok citovala stanica BBC. viac »

Svet sa zafarbil na zeleno: Íri dnes oslavujú sviatok sv. Patrika

Deň sv. Patrika oslavujú
17.03.2017

Deň svätého Patrika (Saint Patrick's Day) je kultúrny, náboženský a štátny sviatok, ktorý každoročne pripadá na 17. marca. Oslavujú ho nielen v Írsku, ale patrí medzi najrozšírenejšie sviatky v mnohých krajinách sveta. K írskej národnosti sa totiž hlási až okolo 70 miliónov ľudí. viac »

O FIRST MINUTE zájazdy je obrovský záujem: Vieme, kam a za koľko pocestujú Slováci tento rok

O FIRST MINUTE zájazdy
14.03.2017

Slováci si vyberajú, kam pôjdu tento rok v lete na dovolenku. Z prvých ukazovateľov je jasné, že po niektorých destináciách je vyšší dopyt ako vlani, a to až o 45 %. Počas minulého leta si dovolenkári vyskúšali, čo znamenajú vypredané kapacity v obľúbených destináciách, preto zájazdy do týchto obľúbených krajín nakupujú v predpredaji viac ako vlani o takomto čase. Navyše sa znovu zvyšuje záujem o dovolenky v destináciách, ktoré v minulom roku zažili útlm, čo platí predovšetkým pre Egypt. viac »

FOTO Muránsky hrad ľudia navštevujú aj v zimnom období

Muránsky hrad ľudia navštevujú
11.03.2017

Zrúcaninu Muránskeho hradu nad obcou Muráň v okrese Revúca navštevujú turisti, napriek jej ťažšie dostupnej polohe, aj počas zimného obdobia. TASR to potvrdil starosta Roman Goldschmidt. viac »

VIDEO skazy: Najväčšia atrakcia Malty je nenávratne preč

Najväčšia atrakcia Malty čoskoro
09.03.2017

Populárny symbol Malty - skalný oblúk známy ako Azure Window (Azúrové okno) sa včera pre silný vietor s dažďom zrútil do mora. Maltský premiér Joseph Muscat to označil za bolestnú stratu a obyvatelia ostrova aj tisícky turistov z celého sveta smútia s ním. viac »

Nová atrakcia Pisy: Šikmá veža bude mať konkurenciu

Šikmá veža v Pise
28.02.2017

Talianske mesto Pisa sa rozhodlo pridať k svojim turistickým zaujímavostiam atrakciu, ktorá sa mnohým obyvateľom mesta nepáči. Neďaleko vzácnych stredovekých pamiatok chcú postaviť obrie ruské kolo. viac »

FOTO čistej vášne: Ulice brazílskych miest zaplavili sexy krásky

FOTO čistej vášne: Ulice
27.02.2017

Milovníci hudby, tanca a pestrofarebných kostýmov z celej Brazílie sa zišli v piatok v Riu de Janeiro na otvorení tradičného karnevalu, ktorý oficiálne potrvá päť dní. Najvýznamnejšie karnevalové sprievody sa očakávajú práve v Riu a v Sao Paole. Pokochajte sa pohľadom na sprievody aj vy. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 28. marec. 2017. Meniny má Soňa.

Ponuka zájazdov

Foto dňa