Turistické a cestovateľské informácie

Dlhoočakávané sa stalo skutočnosťou: Ryanair predáva letenky do Ameriky a Karibiku

24.05.2017 | | Hodnotenie článku: 4.20

Skvelá správa pre všetkých cestovateľov - spoločnosť Ryanair odteraz ponúka aj letenky do zámoria. S jediným prestupom v Madride sa dostanete napríklad do Dominikánskej republiky, na Kubu či do Spojených štátov.

viac

Trumpova vila v Karibiku: Kúsok raja za 25 miliónov

Trumpova vila v Karibiku:
22.05.2017

Americký prezident Donald Trump predáva svoje luxusné sídlo na karibskom ostrove Svätý Martin. Lukratívna nehnuteľnosť s názvom Le Chateau des Palmiers (Palmový zámok) mu patrí od roku 2013 a podľa Trumpa je to "jedno z najnádhernejších sídiel na svete". Za mastnú sumičku je k dispozícii aj majetným dovolenkárom. viac »

Je to oficiálne: Toto sú najdrahšie a najlacnejšie mestá na svete

Luxusný komplex Marina Bay
22.05.2017

Odborníci z EUI (divízie spoločnosti Economist Group) zostavujú dvakrát ročne rebríček najdrahších miest podľa životných nákladov. Porovnávajú ceny viac ako 400 položiek vrátane potravín, nápojov, oblečenia, hygienických potrieb a potrieb pre domácnosť. Nezabúdajú ani na náklady na bývanie, vzdelávanie, rekreáciu a zábavu, ale tiež ceny áut a náklady na ich prevádzku, vrátane cien benzínu. A takéto sú ich zistenia. viac »

Poslednému pralesu v Európe hrozí záhuba: Vláda v ňom chce ťažiť drevo

Bielovežský prales, Poľsko
21.05.2017

Na území Európy sa nachádza už len posledný prales, aj ten je však v ohrození. Napriek tomu, že je od roku 1979 na zozname svetového dedičstva UNESCO, chcú v ňom zintenzívniť ťažbu dreva. A to je zlá správa pre 20 000 živočíšnych druhov, ktoré v pralese našli svoj domov. viac »

Skvelá správa z Himalájí: Hámor so Sabovčíkom vystúpili na Dhaulágirí

Skvelá správa z Himalájí:
15.05.2017

Slovenskí horolezci Peter Hámor a Michal Sabovčík dnes vystúpili na osemtisícovku Dhaulágirí (8161 m) v nepálskych Himalájach. Na sociálnej sieti o tom informoval samotný Sabovčík. viac »

Na zaplakanie: Dobrovoľníci vyzbierali na Mount Evereste tony odpadu

Dobrovoľníci vyzbierali na čínskej
14.05.2017

Čínski dobrovoľníci vyzbierali počas prvých piatich dní upratovacej akcie štyri tony odpadkov zo severnej strany Mount Everestu, najvyššej hory sveta. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na tamojšie štátne médiá. viac »

Peter Hámor na Dhaulágirí: Výstup komplikuje počasie

Dhaulágirí, Nepál
13.05.2017

Počasie a najmä sneh komplikuje najúspešnejšiemu slovenskému horolezcovi Petrovi Hámorovi a jeho členom výpravy výstup na poslednú ním nezdolanú osemtísicovku Dhaulágirí (8167 m n. m.) v nepálskych Himalájach. Ako uviedla jeho manželka Mária Hámorová, vrch Dhaulágirí je známy tým, že počasie je tam nevyspytateľné. viac »

Dve tisícky na ruku, lacný nájom a božský pokoj: Talianske mestečko láka nových obyvateľov

Dve tisícky na ruku,
11.05.2017

Ospalé mestečko Bormida v talianskom regióne Ligúria postupne vymiera, a tak prišiel jeho starosta so skutočne originálnou ponukou. Každému, kto sa tam prisťahuje, sľubuje 2000 eur a prenájom nehnuteľnosti za 50 eur na mesiac. K tomu si pridajte panenské lesy v okolí a čarovné pláže 25 kilometrov odtiaľ a možno máte nad čím premýšľať. viac »

Boeing a Airbus majú konkurenciu: Vlastné lietadlo predstavilo Čína

Boeing a Airbus majú
10.05.2017

Skúšobný let z medzinárodného letiska v Šanghaji absolvovalo prvé veľké dopravné lietadlo čínskej výroby, ktoré by v budúcnosti mohlo konkurovať strojom od najväčších výrobcov určeným pre krátke a stredné trate, ako sú Boeing 737 a Airbus A320, informovala na svojej internetovej stránke BBC. viac »

FOTO Devín konečne v plnej kráse: Po deviatich rokoch opäť sprístupnili horný hrad

Hrad Devín
09.05.2017

Dlhých 104 mesiacov trvalo, kým verejnosti opäť sprístupnili horný hrad na Devíne v Bratislave. Ten bol z bezpečnostných dôvodov pre trhlinu v hradnom múre nad kamenným prístupovým schodiskom od septembra 2008 zatvorený. Návštevníci Devína si tak môžu vzácnu historickú a kultúrnu pamiatku konečne opäť vychutnať v plnej kráse. viac »

Chorvátsky Dubrovník: Ako sa žilo za mohutnými hradbami v čase jeho rozmachu?

Zábery z nového chorvátskeho
03.05.2017

Dubrovník – perla Jadranu, svetové dedičstvo UNESCO, jedno z najkrajších chorvátskych miest, obľúbená turistická destinácia. Všetci ho poznáme, ale kto z nás vie niečo o jeho histórií? Prečo je toto mesto obohnané dvojkilometrovými vysokými hradbami? Kto za nimi žil a pred kým ho chránili? viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 25. máj. 2017. Meniny má Urban.

Ponuka zájazdov

Foto dňa