Turistické a cestovateľské informácie

Už oddnes: Ryanair mení prepravné podmienky

15.01.2018 |

Od pondelka 15. januára 2018 mení najväčšia európska letecká spoločnosť Ryanair podmienky prepravy príručných batožín! Väčšia príručná batožina cestujúceho už bude prepravená v podpalubí, na palube bude povolený len druhý menší kus batožiny, napr. kabelka. Iba cestujúci, ktorí si zakúpia prioritný nástup, si budú môcť väčšiu príručnú batožinu (kufor, cestovnú tašku, väčší batoh) vziať so sebou aj na palubu lietadla. Pravidlá o zakázaných predmetoch a limity na tekutiny sa vzťahujú na obe príručné batožiny!

Viac článkov

Stresujúce situácie majú následky: Symbol Tatier mizne z našich hôr

Stresujúce situácie majú následky:
15.01.2018

Tatranská kamzičia populácia v súčasnosti zažíva najväčšie straty od roku 1971. Vtedy v Žiarskej doline prišlo o život 12 kamzíkov po páde do rokliny v snahe uniknúť pred hlukom zábavnej pyrotechniky z neďalekého Baranca. Ku koncu minulého týždňa Správa Tatranského národného parku (TANAP) evidovala už 15 uhynutých kamzíkov. viac »

Čierny týždeň kresťanov: Kostoly búrali v Nemecku aj v Číne

Čierny týždeň kresťanov: Kostoly
13.01.2018

Čínske úrady dali zbúrať kostol veľkého protestantského zboru v meste Lin-fen na severe krajiny. Demoláciu vykonali príslušníci polovojenskej polície za pomoci bagrov a dynamitu. Rovnakým spôsobom začiatkom týždňa zničili aj kostol v nemeckom Immerathe. viac »

Bratislava: Turistické zaujímavosti regiónu predstavia na viedenskom veľtrhu

Bratislava: Turistické zaujímavosti regiónu
12.01.2018

Bratislavský región a jeho turistické zaujímavosti budú môcť spoznať návštevníci veľtrhu cestovného ruchu Ferien Messe vo Viedni. V dňoch 11. až 14. januára 2018 tam destinačnú ponuku regiónu predstaví Bratislavský samosprávny kraj (BSK) spolu s oblastnými organizáciami Bratislava Tourist Board, Región Senec, Malé Karpaty a Záhorie. viac »

Kultúrne barbarstvo: V Nemecku zbúrali historický kostol, dôvod ľudí pobúril

Kultúrne barbarstvo: V Nemecku
11.01.2018

Vyše sto rokov sa v ňom veriaci utiekali k Bohu, teraz musel ustúpiť ťažbe uhlia. Začiatkom týždňa prišli do nemeckej dediny Immerath ťažké stroje a napriek nesúhlasu množstva aktivistov aj domácich obyvateľov zrovnali historický kostol sv. Lamberta so zemou. viac »

Aktuálne FOTO: Známe lyžiarske strediská sú odrezané od sveta

Švajčiarske lyžiarske stredisko Zermatt
10.01.2018

V švajčiarskom lyžiarskom stredisku Zermatt zostáva naďalej odrezaných od sveta okolo 13.000 turistov. Intenzívne sneženie, zosuvy pôdy a enormné lavínové nebezpečenstvo spôsobili, že všetky cestné komunikácie i železničné trate v tejto lokalite, a to nielen do Zermattu, ale aj do neďalekého Saas-Fee, sú dočasne uzavreté. viac »

Návšteva Iránu: Ženy, ktoré sa neobliekajú podľa predpisov islamu, už nebudú zatýkať

Návšteva Iránu: Ženy, ktoré
08.01.2018

Teheránska polícia už nebude zatýkať ženy, ktoré nedodržiavajú islamom predpísaný spôsob obliekania. Ten v Iráne platí od revolúcie v roku 1979 a zahŕňa napríklad zahalené vlasy, krk, poprsie a voľné dlhé šaty. Informovala o tom agentúra AP. viac »

V Taliansku aj Švajčiarsku sneh odrezal od sveta alpské strediská

Cervinia
06.01.2018

Sneh odrezal od okolitého sveta alpské lyžiarske strediská v mestách Cervinia v Taliansku a Adelboden vo Švajčiarsku. Informovala o tom v piatok spravodajská televízia BBC. viac »

Letecké novinky 2018: Sedem nových liniek a zmena pravidiel

Letecké novinky 2018: Sedem
03.01.2018

Slovenských cestujúcich, a nielen ich, čakajú v roku 2018 viaceré zmeny v leteckej doprave. Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave budú môcť využiť až 6 úplne nových pravidelných leteckých liniek a 1 novú pravidelnú charterovú linku. Od polovice januára zase vstúpia do platnosti nové pravidlá prepravy príručných batožín spoločnosti Ryanair. viac »

Gigantovi možno odzvoní: Airbus zvažuje ukončenie výroby lietadla A380

Airbus A380 je najväčším
03.01.2018

Airbus načrtáva rezervný plán týkajúci sa budúcnosti najväčšieho dopravného lietadla na svete A380. Ak nezíska kľúčovú objednávku od dubajských aerolínií Emirates, zrejme postupne zastaví jeho výrobu, uviedli pre agentúru Reuters tri zdroje oboznámené so záležitosťou. viac »

Ľadová krása, akú často nevidieť: Niagarské vodopády takmer zamrzli

Niagarské vodopády, USA
03.01.2018

Spojené štáty americké sužujú rekordné mrazy, na niektorých miestach však vďaka nim vznikla skutočná zimná rozprávka. Na ľadové kráľovstvo sa zmenili aj slávne Niagarské vodopády. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 17. január. 2018. Meniny má Nataša.

Ponuka zájazdov

Foto dňa