Turistické a cestovateľské informácie

Nezmeškajte skvelú šancu: Veľký letný výpredaj leteniek končí o polnoci

12.07.2017 |

Leto je v plnom prúde, no cestovatelia by už mali plánovať svoje jesenné výlety. Letecké spoločnosti totiž práve teraz prichádzajú s veľkým letným výpredajom leteniek, a to je ideálna príležitosť spoznať nové destinácie za pár eur.

Viac článkov

OBRAZOM Najnovšou atrakciou Zemplínskej Šíravy je Pieskové kráľovstvo

Pieskové kráľovstvo je najnovšou
11.07.2017

Vymenili ľad za piesok. Partia umelcov pod vedením hlavného autora a architekta Adama Bakoša vytvorili na pláži Glamour na Zemplínskej Šírave unikátne Pieskové kráľovstvo. Umelci predtým tvorili monumentálne ľadové sochy, v zime napríklad vybudovali ľadový dom v Tatrách. viac »

8 skvelých dovolenkových inšpirácií: Tour de France odhaľuje najkrajšiu tvár Francúzska

Tour de France
30.06.2017

Cyklistické preteky Tour de France patria každoročne k najsledovanejším podujatiam na svete. Pred televízor si však nesadajú len milovníci športu, ale aj všetci obdivovatelia krajiny galského kohúta. Trať totiž lemujú nádherné dediny a mestá, ktoré vytvárajú tú najkrajšiu kulisu. A ktoré by ste rozhodne mali vidieť tento rok? viac »

Pripravte si peňaženky: Cesta do Chorvátska od soboty zdražie

Pripravte si peňaženky: Cesta
29.06.2017

Už od tejto soboty zaplatíme za cestovanie v Chorvátsku viac. Ide pritom už o druhé zvýšenie diaľničných poplatkov počas tohto roka. O koľko hlbšie teda siahneme do peňaženky? viac »

Terorizmus na dovolenke: Tieto rady vám môžu zachrániť život

Terorizmus na dovolenke: Tieto
24.06.2017

Tunisko, Turecko, ale aj Egypt – to sú dovolenkové destinácie, na ktoré Slováci zanevreli. Necítia sa v nich totiž dostatočne bezpečne a uprednostňujú radšej iné krajiny. Aj v nich však treba vedieť, aké zásady dodržiavať, aby ste znížili riziko na minimum a čo robiť v prípade reálneho ohrozenia. viac »

Osvieženie pri vode: Takéto sú aktuálne teploty jazier a morí

Osvieženie pri vode: Takéto
23.06.2017

Už sme si pomaly zvykli na to, že leto prichádza aj odchádza skôr ako kedysi. Mnohí z nás preto už v týchto chvíľach dovolenkujú v obľúbených prímorských destináciách. Aj teploty vodných plôch na Slovensku sú pritom priaznivé. Či sa už chystáte cestovať k moru, alebo budete v najbližších dňoch oddychovať doma, pozrite si, akú teplotu mala voda včera popoludní. viac »

Vyhľadávače sú skvelou pomôckou na dovolenkách: Dokonca vám jednu môžu zaplatiť

Vyhľadávače sú skvelou pomôckou
21.06.2017

Vyhľadávače sú niečo, čo dnes berieme ako samozrejmosť. Je to náš hlavný zdroj informácií na internete aj vtedy, keď sa chystáte cestovať. Avšak, vedeli ste, že taký vyhľadávač dokáže dovolenku nielen vyhľadávať, ale dokonca vám ju môže aj zaplatiť? Poďte si s nami o vyhľadávačoch prečítať viac a zistíte, ako na to. viac »

Banská Štiavnica zmení tvár: Jedna z dominánt dostane inú farbu

Banská Štiavnica
20.06.2017

Jedno z našich najkrajších miest Banská Štiavnica bude už čoskoro vyzerať inak. Horný kostol na kalvárii totiž čaká rekonštrukcia, ktorej súčasťou bude aj zmena farby fasády. V týchto dňoch sa s obnovou tejto pamiatky z roku 1751 začína. viac »

UberBoat v Chorvátsku: Takéto sú ceny vodného taxi

UberBoat v Chorvátsku: Takéto
20.06.2017

Nedávno sme vás informovali o tom, že spoločnosť Uber ponúka od tohto leta v Chorvátsku aj lodnú dopravu, ktorou sa jednoducho dostanete na niektorý z ostrovov. Teraz zverejnili aj ceny vybraných trás. viac »

Rím bojuje proti neslušným turistom: Za toto vo Večnom meste poriadne zaplatíte

Fontana di Trevi, Rím,
19.06.2017

Niekoľko talianskych miest zápasí s nadmerne intenzívnym cestovným ruchom, najmä v letnej sezóne. Starosta Florencie Dario Nardella nedávno nariadil oplachovať dlažbu a schodiská tamojších slávnych kostolov vodou, aby sa tak turistom zamedzilo v dlhodobom pobyte na týchto vyhľadávaných miestach. Rím dokonca zavádza pokuty. viac »

Skvelé načasovanie: Roamingové poplatky sú minulosťou

Skvelé načasovanie: Roamingové poplatky
16.06.2017

Všetci občania Európskej únie môžu odvčera v rámci Únie telefonovať, zasielať textové správy či využívať dátové služby bez dodatočných príplatkov. Za používanie mobilného telefónu v ktorejkoľvek krajine EÚ vrátane Nórska, Islandu a Lichtenštajnska budú totiž platiť rovnakú cenu, akú platia doma. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 28. júl. 2017. Meniny má Krištof.

Ponuka zájazdov

Foto dňa