Turistické a cestovateľské informácie

Z Bratislavy pribudnú nové linky: Potešia najmä letných dovolenkárov

20.09.2017 | | Hodnotenie článku: 4.00

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave pribudnú na budúci rok už tri nové letecké linky. Letecká spoločnosť Ryanair včera oznámila, že od letného letového poriadku 2018 spustí okrem novej linky na Maltu aj nové linky do dovolenkových destinácií Burgas v Bulharsku a Pafos na Cypre. Všetky nové linky budú v prevádzke 2 x týždenne.

Viac článkov

Zlé správy: Rušenie letov a krach cestovných kancelárií

Zlé správy: Rušenie letov
13.09.2017

Nesolventné nemecké aerolínie Air Berlin pokračujú v rušení diaľkových letov, najnovšie sa spoločnosť rozhodla zrušiť lety z Düsseldorfu do Karibskej oblasti. Cestovné kancelárie Azur Reizen a Max Reisen skrachovali a sú pripravené riešiť pohľadávky. viac »

Počasie vyčíňa aj v Európe: Chorvátskemu Jadranu a Toskánsku sa radšej vyhnite

Počasie vyčíňa aj v
12.09.2017

Mnoho Slovákov chce využiť nadchádzajúci predĺžený víkend na posledný oddych pri mori. Aktuálne to však neznie ako veľmi dobrý nápad, chorvátske pobrežie Jadranského mora totiž zasiahli prívalové dažde. Do oblasti priniesli záplavy, ktoré spôsobili rozsiahle výpadky prúdu a vynútili si zatvorenie viacerých ciest, informovala agentúra AP. viac »

Novinky Ryanairu: Z Bratislavy pribudne nová linka na Maltu

Novinky Ryanairu: Z Bratislavy
12.09.2017

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa budú môcť cestujúci dosť na obľúbený dovolenkový ostrov Malta novou priamou pravidelnou leteckou linkou. Od 25. marca 2018 ju spustí letecká spoločnosť Ryanair s frekvenciou 2 x týždenne, každý štvrtok a v nedeľu. viac »

Bojnice majú turistického sprievodcu v podobe mobilnej aplikácie

Bojnice
11.09.2017

Nového turistického sprievodcu v podobe mobilnej aplikácie môžu od začiatku tohto mesiaca využívať návštevníci či obyvatelia Bojníc. Novinku pripravili Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Horná Nitra - Bojnice (OOCR RHNB) a mesto Bojnice. viac »

Najdlhší vínny bar: V Rakúsku štartuje Pôžitkárska míľa

Najdlhší vínny bar: V
08.09.2017

Dolné Rakúsko každoročne počas Vinárskej jesene organizuje originálne podujatia. Medzi tie najkrajšie a najpopulárnejšie patrí tzv. "Pôžitkárska míľa", ktorá sa koná už tento víkend a miesto jej konania sa nachádza len 1 hodinu od Bratislavy. Zažijete netradičnú turistiku, ochutnávky a predovšetkým pôžitok, pretože 80 vinárskych prevádzok tu v rámci najdlhšieho "šenku" v Rakúsku ponúka na ochutnávku všetko, čo sa vyrába z hrozna. viac »

Do Poľska autobusom: Nové cezhraničné spojenia uľahčia turistom život

Do Poľska autobusom: Nové
07.09.2017

Štyri cezhraničné autobusové spojenia vo verejnom záujme chce zriadiť vicemaršalek Malopoľského vojvodstva, čiže regiónu so sídlom v Krakove, ktorému patrí aj Nový Targ, Zakopané a poľská časť Tatier, Pienin a Oravy. viac »

Viac za menej: Ryanair mení prepravné podmienky pre batožinu

Viac za menej: Ryanair
07.09.2017

Letecká spoločnosť Ryanair znižuje od 1. novembra 2017 poplatok za podanú batožinu a zároveň povolí jej vyššiu hmotnosť – až 20 kg namiesto 15 kg. Na palubu lietadla budú však od novembra umiestnené len také kufre, ktoré si zakúpia cestujúci v rámci služby prioritný nástup. Ostatní cestujúci budú musieť svoj príručný kufor odovzdať pri nástupnej bráne a umiestniť ho zdarma do podpalubia. viac »

Dobre vedieť: V prípade straty batožiny máte právo na vysoké odškodné

Dobre vedieť: V prípade
06.09.2017

V letných mesiacoch letecké spoločnosti mnohým cestujúcim stratili alebo poškodili batožinu. Väčšina z nich pritom netuší, že má nárok na finančnú kompenzáciu. Takéto sú podmienky. viac »

Vo svete zavádzajú pasy pre genderovo neutrálnych: Pohlavie X už pozná 9 krajín

Vo svete zavádzajú pasy
06.09.2017

Komunita LGBTI oslavuje ďalšie malé víťazstvo, možnosť označiť svoje pohlavie neutrálnym X najnovšie zaviedla Kanada. Krajín, kde sa ľudia nedelia len na mužov a ženy, je tak už deväť. viac »

Brazília: V Amazonskom pralese objavili 381 nových druhov rastlín a zvierat

Amazonský prales, Brazília
04.09.2017

Počas dvojročného výskumu v oblasti Amazonského pralesa objavili vedci 381 nových druhov zvierat a rastlín. Správa Svetového fondu na ochranu prírody (WWF) a brazílskej organizácie Mamiraua pre trvalo udržateľný rozvoj uvádza, že nový druh objavili v priemere každé dva dni. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 26. september. 2017. Meniny má Edita.

Ponuka zájazdov

Foto dňa