Cestovanie po Európe

Nenápadný klenot Strednej Dalmácie: Mestečko Supetar na ostrove Brač

20.05.2017 | | Hodnotenie článku: 4.14

Supetar je chorvátske mestečko rozprestierajúce sa na legendárnom ostrove Brač. Preslávilo sa bohatou históriou, pozoruhodnými architektonickými pamiatkami a borovicovými hájmi. Supetar obkolesujú z jednej strany hornaté kopce, z ďalších strán Jadranské more s priľahlými ostrovmi. Niet divu, že je to po Bole druhé najvyhľadávanejšie letovisko Strednej Dalmácie.

viac
Supetar, Chorvátsko

FOTO Nenápadný klenot Strednej Dalmácie: Mestečko Supetar na ostrove Brač

20.05.2017 | 

Supetar je chorvátske mestečko rozprestierajúce sa na legendárnom ostrove Brač. Preslávilo sa bohatou históriou, pozoruhodnými architektonickými pamiatkami a borovicovými hájmi. Supetar obkolesujú z jednej strany hornaté kopce, z ďalších strán Jadranské more s priľahlými ostrovmi. Niet divu, že je to po Bole druhé najvyhľadávanejšie letovisko Strednej Dalmácie.

Odvezte sa na dovolenke

FOTO Odvezte sa na dovolenke motorovým člnom: UBER v Chorvátsku už aj na mori

18.05.2017 | 

Na Slovensku Uber bojuje s nevôľou taxikárov, v Chorvátsku rozširuje svoje pôsobenie. Už toto leto si budete môcť objednať UberBOAT, teda lodné taxi.

Kolín nad Rýnom, Nemecko

FOTO Nová letecká linka do Nemecka: Kolín nad Rýnom je viac než len prestupná stanica

11.05.2017 | 

Od jesene predstavilo bratislavské letisko niekoľko zaujímavých noviniek. Zaostávať však nechcú ani Košice, ktoré uvádzajú dve nové letecké spojenia. Jedno z nich bude už od konca júna smerovať do nemeckého Kolína nad Rýnom.

Vroclav je jedno z

FOTO OBRAZOM: Vroclav je jedným z najkrajších miest v Poľsku

28.04.2017 | 

Vroclav patrí k najstarším a najkrajším mestám v Poľsku. Leží na rieke Odre a je popretkávané jej mnohými prítokmi a kanálmi. Nachádza sa teda na 12 ostrovoch a má viac ako 100 mostov. Dlhé stáročia, z ohľadu na prihraničnú polohu, je Vroclav mestom stretnutí rôznych národností a kultúr. K jeho hlavným hodnotám patrí skvelá poloha, kultúrne pamiatky, bohatá kultúrna ponuka, výborné reštaurácie a veľmi priateľskí obyvatelia.

Jaskyňa Postojna Jama, Slovinsko

FOTO Famózny výlet do podzemia: Najkrajšou slovinskou jaskyňou je Postojna jama

07.05.2017 | 

Veľkolepá podzemná sieť tunelov, pasáží, galérií a hál Postojna jama sa nachádza v juhozápadnej časti Slovinska. S dĺžkou vyše 24 km je druhou najdlhšou jaskyňou krajiny a mnohí ju považujú aj za tú najkrajšiu. Vyše 5 kilometrov z nej je sprístupnených verejnosti.

FunPark Mirnovec v Chorvátsku

FOTO V Chorvátsku otvoria v júni prvý zábavný park: Vieme kde, čo a za koľko

07.04.2017 | 

Zábavné parky po celom svete privítajú každý rok viac ako miliardu návštevníkov. Od júna sa budete môcť počas dovolenky zabaviť na kolotočoch, autíčkach či adrenalínových dráhach aj pri „slovenskom mori“ v Chorvátsku. Poznáme podrobnosti.

400, Budapešť

FOTO Budapešť: čo nenájdete v bedekri

29.12.2012 | 

MAĎARSKO - Ako vyzerajú najlepšie podniky u našich južných susedov? Kde sa dá výborne najesť za rozumnú cenu? Kam sa ísť zabaviť, ak nemáte chuť na otrepané diskotéky? V tomto článku sa dočítate o reštauráciách a baroch, ktoré by ste inak našli zrejme len náhodou. Nebudeme totiž hovoriť o žiadnych „michelinských“ hviezdach, ale o skutočných prekvapeniach, ktoré Budapešť ponúka.

The Coburg Bar, Londýn,

Top londýnske kokteilové bary

01.12.2012 | 

VEĽKÁ BRITÁNIA - Synonymom pre Londýn je pivárska kultúra a pinta ležiaka alebo čierneho piva. Zatiaľ čo sa ale momentálne hovorí o úpadku tradičných pivární, pokroková kokteilová scéna prekvitá a začína určovať trend, myslí si Kara Newmanová, autorka knihy Spice & Ice: 60 tongue-tingling cocktails (Korenie a ľad: 60 jazyk-brniacich kokteilov).

Norimberský nacistický areál

FOTO Svätyňa nacistov prežila dodnes: V Norimbergu sa Hitler hral na boha

19.05.2017 | 

Mesto Norimberg je neslávne známe ako prvá Hitlerova bašta. Nacisti mali v jeho okolí už od začiatku veľmi silnú pozíciu a práve toto mesto sa stalo centrom ich moci krátko pred 2. svetovou vojnou. Po Mníchove sa tam v roku 1923 konalo druhé stretnutie NSDAP v Nemecku. Hitler vstúpil do Norimbergu ako malý boh. Celú cestu lemovali nadšené davy ľudí, ktorí ho zdravili hajlovaním a oslavovali ho ako najväčšieho vodcu dejín. I z toho dôvodu sa tam rozhodol postaviť svoje najveľkolepejšie stavby, ktoré mali slúžiť na stranícke snemy. Dnes sú ich ruiny tichým mementom nacistických zverstiev.

Mekka milovníkov vesmíru: Múzeum

FOTO Mekka milovníkov vesmíru: V nemeckom múzeu spoznáte najstaršie zobrazenie nočnej oblohy

15.03.2017 | 

Rok 1999 znamenal vo svete astronómie veľký rozruch. Hľadači pokladov vtedy v Nemecku našli vzácny poklad, ktorý poodhalil nové informácie z tohto oboru. Disk s prvým obrazom nočnej oblohy svedčí o tom, že o skúmanie hviezd a vesmíru sa naši predkovia zaujímali už pred tisíckami rokov. Dve hodiny cesty od miesta objavu dnes sídli moderné interaktívne múzeum, ktoré ponúka zábavu pre celú rodinu a možnosť na krátky výlet s peknou vyhliadkou.

Najkrajšie hotely vznikli v

FOTO Oddychujte ako králi: Najkrajšie hotely vznikli v zámkoch a hradoch

17.05.2017 | 

Pri návštevách hradov a zámkov ste sa už určite zamysleli nad tým, ako sa panstvu kedysi žilo v takýchto honosných priestoroch. Teraz to môžete spoznať na vlastnej koži. V Európe existuje množstvo hotelov, ktoré zariadili práve v bývalých historických sídlach. Toto sú tie najkrajšie z nich.

Trondheimská katedrála ukrýva nórske

FOTO Nidaroský dóm je plný prekvapení: Prečo láka pútnikov aj metalistov?

04.05.2017 | 

Katedrála v meste Trondheim si drží niekoľko prvenstiev. Najcennejším z nich je post najsevernejšie položenej stredovekej katedrály na svete. V Nórsku je to zároveň najstarší a najväčší gotický chrám. Niet divu, že práve v ňom sú uložené aj korunovačné klenoty.

Spojte cestovanie s najlepšími

FOTO Dovolenka ako veľký žúr: Spojte cestovanie s najlepšími hudobnými festivalmi v Európe

04.05.2017 | 

Ak milujete cestovanie a radi si vypočujete dobrú hudbu, môžete sa vybrať na niektorý zo známych európskych festivalov. Tie si však naplánujte tak, aby ste v danej krajine zostali pár dní navyše a urobili si tak zároveň aspoň krátku poznávaciu dovolenku.

IGA je najväčšou kvetinovou

FOTO Dokonalá pastva pre oči: Berlín sa pripravuje na najväčšiu kvetinovú slávnosť v Európe

30.03.2017 | 

Nemecko sa tento rok stane opäť centrom záhradníctva a najkrajších kvetov na svete. Medzinárodná výstava IGA sa tentoraz bude konať v Berlíne. Vďaka tomu sa stáva dostupnejšou aj pre slovenských turistov, ktorí sa môžu tešiť na prehliadku pestrých farieb, floristických noviniek a prekvapení od najlepších záhradníkov v Európe.

Bled a Bohinj: Dve

FOTO Bled a Bohinj: Dve najkrajšie jazerá Slovinska len na skok od seba

18.05.2017 | 

Obe sa nachádzajú v obklopení majestátnych Júlskych Álp, no každé z nich je iné. Jazero Bled po celom svete preslávil malebný ostrovček s kostolom a najstarší hrad v Slovinsku, Bohinj si vás zas opantá svojou drsnou krásou. Tieto dva skvosty navyše delí len 26 kilometrov. Tak prečo nenavštíviť oba?

Sliezsky park v Katoviciach

FOTO Sliezsky park v Katoviciach – ako spojiť prírodu so zábavou

29.06.2016 | 

Na rozmedzí medzi Katovicami a Chorzówom sa nachádza najväčší európsky mestský park tohto druhu. Nájdete v ňom krajinné oblasti, ponúka možnosti na turistiku, vychádzky, ale zároveň združuje aj niekoľko populárnych atrakcií. Je dokonca dvakrát väčší ako oveľa populárnejší newyorský Central Park. Turisticky preferovaná oblasť v Poľsku prináša aj niekoľko možností na ubytovanie, čiže si môžete rozložiť základný stan priamo uprostred tohto raja a odtiaľ zorganizovať pár výletov.

Utorok, 23. máj. 2017. Meniny má Želmíra.

Ponuka zájazdov

Foto dňa