Cestovanie po Európe

Najkrajšia tvár Talianska: 10 ostrovov a ich tajomstvá

27.06.2017 | | Hodnotenie článku: 4.55

Taliansko jednoznačne patrí k najkrajším krajinám planéty. Vďačí za to najmä bohatej kultúre a množstvu pamiatok aj v tých najmenších mestečkách. Nemenej atraktívne sú však aj jeho prírodné krásy. To všetko nájdete nielen na pevnine, ale aj na ostrovoch. Sicília a Sardínia sú nám už dobre známe, poznáte však aj tie ostatné?

Viac článkov
Ischia, Taliansko

FOTO Najkrajšia tvár Talianska: 10 ostrovov a ich tajomstvá

27.06.2017 | 

Taliansko jednoznačne patrí k najkrajším krajinám planéty. Vďačí za to najmä bohatej kultúre a množstvu pamiatok aj v tých najmenších mestečkách. Nemenej atraktívne sú však aj jeho prírodné krásy. To všetko nájdete nielen na pevnine, ale aj na ostrovoch. Sicília a Sardínia sú nám už dobre známe, poznáte však aj tie ostatné?

Ostrov Mykonos, Grécko

FOTO Grécky Mykonos: Obľúbený ostrov najnáročnejších turistov

26.06.2017 | 

Každý z gréckych ostrovov je niečím výnimočný a kvôli tomu sa špecializuje na inú klientelu. Zatiaľ čo Santorini vyhľadávajú milovníci gréckej kultúry a Krétu preferujú rodiny s deťmi, ostrov Mykonos dokáže splniť požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov. Známy je príjemnými plážami s najteplejším morom, nádhernou prírodou a výbornými službami. Často ho nazývajú aj druhým domovom celebrít, lebo tu svoju dovolenku často trávia aj známe osobnosti.

Prince Islands

FOTO Turecký Istanbul: Orientálna rozprávka na dvoch kontinentoch

19.06.2017 | 

Pri zbieraní cestovateľských zážitkov a túžbe vidieť a zažiť niečo zaujímavé jednoducho niektoré miesta na Zemi vynechať nemôžete. Veď kto by sa nenechal zlákať rušným orientom, kde sa vzduchom šíria vône korenín, pečeného mäsa, sladkej baklavy či práve ulovených rýb. Aj takýto môže byť Istanbul, no ponúka oveľa viac.

Chorvátsky Split: Nádherné centrum

FOTO Chorvátsky Split: Nádherné centrum Strednej Dalmácie

14.06.2017 | 

Chorvátsko patrí dlhodobo medzi stálice slovenských dovolenkárov. Lákajú nás tam nielen dobré ceny, nenáročná cesta, ktorú zvládne aj priemerný vodič, ale hlavne atmosféra, ktorú vytvárajú domáci obyvatelia. Tú najsrdečnejšiu zažijete aj v nádhernom centre Strednej Dalmácie, slávnom meste Split.

Ostrov Vis, Chorvátsko

FOTO Chorvátsko, ako ho nepoznáte: 8 zaujímavostí, ktoré treba vidieť aspoň raz v živote

22.06.2017 | 

O hradbách v Dubrovníku, Diokleciánovom paláci v Splite či Plitvických jazerách ste už určite počuli. Chorvátsko však ponúka aj množstvo ďalších zaujímavostí, aké inde nenájdete. Ak sa budete počas vašej najbližšej dovolenky pohybovať v ich okolí, túto osmičku miest by ste rozhodne nemali obísť.

Kaleici, Antalya,Turecko

FOTO Dovolenka v tureckej Antalyi: 7 tipov na zaujímavé výlety v okolí

25.05.2017 | 

Turecko dlhodobo patrí spolu s Gréckom a Chorvátskom k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám Slovákov. Veľkej popularite sa teší aj Antalya s nádherným morom a viacerými zaujímavosťami, ktoré vyplnia váš voľný čas. Ak vás slnenie omrzí, môžete sa vybrať na zaujímavý výlet do okolia.

400, Budapešť

FOTO Budapešť: čo nenájdete v bedekri

29.12.2012 | 

MAĎARSKO - Ako vyzerajú najlepšie podniky u našich južných susedov? Kde sa dá výborne najesť za rozumnú cenu? Kam sa ísť zabaviť, ak nemáte chuť na otrepané diskotéky? V tomto článku sa dočítate o reštauráciách a baroch, ktoré by ste inak našli zrejme len náhodou. Nebudeme totiž hovoriť o žiadnych „michelinských“ hviezdach, ale o skutočných prekvapeniach, ktoré Budapešť ponúka.

The Coburg Bar, Londýn,

Top londýnske kokteilové bary

01.12.2012 | 

VEĽKÁ BRITÁNIA - Synonymom pre Londýn je pivárska kultúra a pinta ležiaka alebo čierneho piva. Zatiaľ čo sa ale momentálne hovorí o úpadku tradičných pivární, pokroková kokteilová scéna prekvitá a začína určovať trend, myslí si Kara Newmanová, autorka knihy Spice & Ice: 60 tongue-tingling cocktails (Korenie a ľad: 60 jazyk-brniacich kokteilov).

Norimberský nacistický areál

FOTO Svätyňa nacistov prežila dodnes: V Norimbergu sa Hitler hral na boha

19.05.2017 | 

Mesto Norimberg je neslávne známe ako prvá Hitlerova bašta. Nacisti mali v jeho okolí už od začiatku veľmi silnú pozíciu a práve toto mesto sa stalo centrom ich moci krátko pred 2. svetovou vojnou. Po Mníchove sa tam v roku 1923 konalo druhé stretnutie NSDAP v Nemecku. Hitler vstúpil do Norimbergu ako malý boh. Celú cestu lemovali nadšené davy ľudí, ktorí ho zdravili hajlovaním a oslavovali ho ako najväčšieho vodcu dejín. I z toho dôvodu sa tam rozhodol postaviť svoje najveľkolepejšie stavby, ktoré mali slúžiť na stranícke snemy. Dnes sú ich ruiny tichým mementom nacistických zverstiev.

Mekka milovníkov vesmíru: Múzeum

FOTO Mekka milovníkov vesmíru: V nemeckom múzeu spoznáte najstaršie zobrazenie nočnej oblohy

15.03.2017 | 

Rok 1999 znamenal vo svete astronómie veľký rozruch. Hľadači pokladov vtedy v Nemecku našli vzácny poklad, ktorý poodhalil nové informácie z tohto oboru. Disk s prvým obrazom nočnej oblohy svedčí o tom, že o skúmanie hviezd a vesmíru sa naši predkovia zaujímali už pred tisíckami rokov. Dve hodiny cesty od miesta objavu dnes sídli moderné interaktívne múzeum, ktoré ponúka zábavu pre celú rodinu a možnosť na krátky výlet s peknou vyhliadkou.

Posavje, Slovinsko

FOTO Rodisko Melánie Trumpovej: Navštívili sme slovinské Posavje

09.06.2017 | 

V Slovinsku je takmer všetko malé, pivo sa predáva trojdecové, hlavné mesto Ľubľana má iba pár stotisíc obyvateľov, celá krajina dva milióny. Aj Posavje je miniregión s niekoľkotisícovými mestečkami. My sme ho navštívili niekoľkokrát a zistili, že tam možno ochutnať mnoho lahôdiek, pokochať sa prírodou, vstúpiť do stredovekých hradov a najmä – zažiť Slovinsko mimo hlavných turistických trás.

Domitiline katakomby

FOTO Mesto mŕtvych pod Rímom: Unikátny pohľad do tajuplných katakomb

01.06.2017 | 

Každý turista vie vymenovať najslávnejšie pamiatky Ríma, málokto však tuší, že v podzemí večného mesta existuje ešte druhý paralelný svet. Hoci patrí zosnulým, navštíviť ho môžete aj vy.

Spojte cestovanie s najlepšími

FOTO Dovolenka ako veľký žúr: Spojte cestovanie s najlepšími hudobnými festivalmi v Európe

04.05.2017 | 

Ak milujete cestovanie a radi si vypočujete dobrú hudbu, môžete sa vybrať na niektorý zo známych európskych festivalov. Tie si však naplánujte tak, aby ste v danej krajine zostali pár dní navyše a urobili si tak zároveň aspoň krátku poznávaciu dovolenku.

IGA je najväčšou kvetinovou

FOTO Dokonalá pastva pre oči: Berlín sa pripravuje na najväčšiu kvetinovú slávnosť v Európe

30.03.2017 | 

Nemecko sa tento rok stane opäť centrom záhradníctva a najkrajších kvetov na svete. Medzinárodná výstava IGA sa tentoraz bude konať v Berlíne. Vďaka tomu sa stáva dostupnejšou aj pre slovenských turistov, ktorí sa môžu tešiť na prehliadku pestrých farieb, floristických noviniek a prekvapení od najlepších záhradníkov v Európe.

Bled a Bohinj: Dve

FOTO Bled a Bohinj: Dve najkrajšie jazerá Slovinska len na skok od seba

18.05.2017 | 

Obe sa nachádzajú v obklopení majestátnych Júlskych Álp, no každé z nich je iné. Jazero Bled po celom svete preslávil malebný ostrovček s kostolom a najstarší hrad v Slovinsku, Bohinj si vás zas opantá svojou drsnou krásou. Tieto dva skvosty navyše delí len 26 kilometrov. Tak prečo nenavštíviť oba?

Sliezsky park v Katoviciach

FOTO Sliezsky park v Katoviciach – ako spojiť prírodu so zábavou

29.06.2016 | 

Na rozmedzí medzi Katovicami a Chorzówom sa nachádza najväčší európsky mestský park tohto druhu. Nájdete v ňom krajinné oblasti, ponúka možnosti na turistiku, vychádzky, ale zároveň združuje aj niekoľko populárnych atrakcií. Je dokonca dvakrát väčší ako oveľa populárnejší newyorský Central Park. Turisticky preferovaná oblasť v Poľsku prináša aj niekoľko možností na ubytovanie, čiže si môžete rozložiť základný stan priamo uprostred tohto raja a odtiaľ zorganizovať pár výletov.

Štvrtok, 29. jún. 2017. Meniny má Peter a Pavol, Petra.

Ponuka zájazdov

Foto dňa