Cestovanie po Európe

To najlepšie z Macedónska: Rieka Treska, kaňon Matka aj staroveké ruiny

24.04.2017 | | Hodnotenie článku: 5.00

Balkánsky polostrov patrí z cestovateľského hľadiska medzi najmenej prebádané časti Európy. Môžu za to i viaceré konflikty, ktoré sa tiahnu novodobými dejinami jeho krajín. Výnimku netvorí ani Macedónsko, ktoré prešlo dlhou cestou k svojej samostatnosti. Nepokojom je však už koniec a bohatú cestovateľskú studnicu tejto krajiny začínajú objavovať aj cestovatelia. Slováci už nepotrebujú na jeho návštevu ani turistické víza. Ak sa budete na území Macedónska zdržiavať menej ako tri mesiace, postačí vám platný cestovný pas alebo občiansky preukaz.

viac
Krása týchto pláží vás

FOTO Krása týchto pláží vás prekvapí: Skvelú dovolenku pri mori ponúka aj Anglicko

11.02.2017 | 

Ak si robíte plány na budúce leto, mali by ste zvážiť všetky výhody dovolenky v Anglicku. Žiadne turistické víza, prílišné horúčavy či zlá infraštruktúra. Pomerne lacné lety do hlavného mesta, ako aj vlakové spojenia po celej krajine. Nákupy v akciových cenách či nám známe potravinové reťazce na každom kroku. A ak máte deti, oceníte ihriská od výmyslu sveta. A to najlepšie na záver – v Anglicku si počas dovolenky nemusíte odoprieť ani radovánky pri mori.

Inšpirácia na leto: Košický

FOTO Inšpirácia na leto: Košický primátor Raši dovolenkoval so svojimi ženami v Chorvátsku

16.08.2016 | 

Košický primátor Richard Raši nedá na Chorvátsko dopustiť. Po roku sa s celou svojou rodinou opäť vybral na juh Európy – do Chorvátska. Do auta naložil všetky svoje ženy, manželku Máriu a tri dcéry, a vyrazili na cesty.

Grécky Solún

FOTO Mesto v tieni bájneho Olympu: Ryanair spúšťa novú linku do Solúnu

18.04.2017 | 

Vo februári sa slovenskí cestovatelia dozvedeli zaujímavé novinky. Spoločnosť Ryanair pridala do svojho zoznamu ďalšie dve destinácie. Jednou z nich je grécky Solún, kde sa okrem oddychu pri mori môžete tešiť aj na bohatú dávku gréckych dejín. Ak ešte váhate s rezerváciou leteniek, prezradíme vám niekoľko dôvodov, prečo by ste to tak mali urobiť čo najskôr.

Lübeck, mesto, ktoré vás

FOTO Lübeck: Nemecké mesto, ktoré patrilo Slovanom

28.03.2017 | 

Nemecké mesto Lübeck nepatrí k najznámejším turistickým destináciám, rozhodne však návštevníkom má čo ponúknuť. Starobylé uličky, rozprávkovú vstupnú bránu, vyberané sladké delikatesy, ktoré potešia každý mlsný jazýček... Mesto sa nachádza na severe krajiny len 20 kilometrov od Baltického mora. Vďaka tomu môžete po prechádzke v meste poľahky chvíľu oddychovať na pláži a nabrať sily na ďalšie objavovanie.

FunPark Mirnovec v Chorvátsku

FOTO V Chorvátsku otvoria v júni prvý zábavný park: Vieme kde, čo a za koľko

07.04.2017 | 

Zábavné parky po celom svete privítajú každý rok viac ako miliardu návštevníkov. Od júna sa budete môcť počas dovolenky zabaviť na kolotočoch, autíčkach či adrenalínových dráhach aj pri „slovenskom mori“ v Chorvátsku. Poznáme podrobnosti.

Spoznajte tajomstvá najkrajších hradov

FOTO Divokosť a romantika: Spoznajte tajomstvá najkrajších hradov v Škótsku

29.03.2017 | 

Krajina krásnej prírody, divokosti v srdci, keltskej mágie, tajomnej príšerky a veľkého kusu zaujímavých dejín. Dovolenka v Škótsku by vám pokojne mohla zabrať aj celý mesiac. Neustále by ste prichádzali na nové miesta, ktoré by ste chceli ešte navštíviť a prím by medzi nimi hrali nepochybne aj hrady a zámky. Tých je po celej krajine neúrekom a niektoré z nich sú opradené zaujímavými legendami.

400, Budapešť

FOTO Budapešť: čo nenájdete v bedekri

29.12.2012 | 

MAĎARSKO - Ako vyzerajú najlepšie podniky u našich južných susedov? Kde sa dá výborne najesť za rozumnú cenu? Kam sa ísť zabaviť, ak nemáte chuť na otrepané diskotéky? V tomto článku sa dočítate o reštauráciách a baroch, ktoré by ste inak našli zrejme len náhodou. Nebudeme totiž hovoriť o žiadnych „michelinských“ hviezdach, ale o skutočných prekvapeniach, ktoré Budapešť ponúka.

The Coburg Bar, Londýn,

Top londýnske kokteilové bary

01.12.2012 | 

VEĽKÁ BRITÁNIA - Synonymom pre Londýn je pivárska kultúra a pinta ležiaka alebo čierneho piva. Zatiaľ čo sa ale momentálne hovorí o úpadku tradičných pivární, pokroková kokteilová scéna prekvitá a začína určovať trend, myslí si Kara Newmanová, autorka knihy Spice & Ice: 60 tongue-tingling cocktails (Korenie a ľad: 60 jazyk-brniacich kokteilov).

Mekka milovníkov vesmíru: Múzeum

FOTO Mekka milovníkov vesmíru: V nemeckom múzeu spoznáte najstaršie zobrazenie nočnej oblohy

15.03.2017 | 

Rok 1999 znamenal vo svete astronómie veľký rozruch. Hľadači pokladov vtedy v Nemecku našli vzácny poklad, ktorý poodhalil nové informácie z tohto oboru. Disk s prvým obrazom nočnej oblohy svedčí o tom, že o skúmanie hviezd a vesmíru sa naši predkovia zaujímali už pred tisíckami rokov. Dve hodiny cesty od miesta objavu dnes sídli moderné interaktívne múzeum, ktoré ponúka zábavu pre celú rodinu a možnosť na krátky výlet s peknou vyhliadkou.

Vedecké centrum Aurelium zaujme

FOTO Bratislava má nové bezplatné vedecké centrum: Aurelium zaujme deti i dospelých

22.01.2017 | 

V novembri otvorili v Bratislave nové interaktívne centrum, určené pre deti aj dospelých, ktorých láka svet vedy a prírodných zákonov. Svoje meno dostalo podľa známeho slovenského fyzika Aurela Stodolu, rodáka z Liptovského Mikuláša. Aurelium vzniklo vďaka spolufinancovaniu z fondov EÚ a na ploche menšieho výstaviska predstavuje jedno z najlepších múzeí na Slovensku.

Skara Brae – neolitické

FOTO Skara Brae: Sídlo staršie ako Stonehenge aj pyramídy

03.04.2017 | 

Veľká Británia je z historického hľadiska plná zaujímavých miest, ktoré neraz potrápia svojim významom aj skúsených archeológov. Za všetky stačí spomenúť Stonehenge, o ktorého úlohe sa polemizuje dodnes. Práve tento kamenný kruh sa mylne pokladá za najstaršiu pamiatku na ostrovoch. V skutočnosti ju však predstihol škótsky Skara Brae, ktorý je podľa odhadov ešte o 80 rokov starší.

Jediná zachovaná mestská brána

FOTO Veža, zámok a mestská brána v jednom: Spoznajte dominantu Bruselu

01.03.2017 | 

Zubu času a modernizácii Bruselu odolala len jediná stredoveká mestská brána – Porte de Hal. Opevnená budova mala počas svojej existencie mnohoraké využitie. Kedysi bola len jedným z mnohých bodov hradieb, dnes je obkolesená modernými budovami a človek sa k nej dostane metrom.

IGA je najväčšou kvetinovou

FOTO Dokonalá pastva pre oči: Berlín sa pripravuje na najväčšiu kvetinovú slávnosť v Európe

30.03.2017 | 

Nemecko sa tento rok stane opäť centrom záhradníctva a najkrajších kvetov na svete. Medzinárodná výstava IGA sa tentoraz bude konať v Berlíne. Vďaka tomu sa stáva dostupnejšou aj pre slovenských turistov, ktorí sa môžu tešiť na prehliadku pestrých farieb, floristických noviniek a prekvapení od najlepších záhradníkov v Európe.

Nádherná atmosféra a gurmánske

FOTOVIDEO Vianočné trhy v Budapešti: Gastronomický zážitok svetovej úrovne!

05.12.2016 | 

V adventnom období sa všetky metropoly predbiehajú v zorganizovaní tých najatraktívnejších vianočných trhov. Niekde sa sústreďujú na nádhernú výzdobu, inde kladú väčší dôraz na gastronómiu či prezentovanie tradičných remesiel. V Budapešti venovali pozornosť každému detailu a jej návšteva je v predvianočnom období skutočnou pastvou pre všetky zmysly.

Sliezsky park v Katoviciach

FOTO Sliezsky park v Katoviciach – ako spojiť prírodu so zábavou

29.06.2016 | 

Na rozmedzí medzi Katovicami a Chorzówom sa nachádza najväčší európsky mestský park tohto druhu. Nájdete v ňom krajinné oblasti, ponúka možnosti na turistiku, vychádzky, ale zároveň združuje aj niekoľko populárnych atrakcií. Je dokonca dvakrát väčší ako oveľa populárnejší newyorský Central Park. Turisticky preferovaná oblasť v Poľsku prináša aj niekoľko možností na ubytovanie, čiže si môžete rozložiť základný stan priamo uprostred tohto raja a odtiaľ zorganizovať pár výletov.

Isola, ostrov, ktorý bol

FOTO Isola, ostrov, ktorý bol skrýšou talianskeho panstva

20.06.2016 | 

Na hraniciach medzi Talianskom a Švajčiarskom sa nachádza jazero Maggiore. Ide o druhé najväčšie jazero v Taliansku, ktoré sa rozprestiera priamo v Alpách. Okrem nádhernej prírody ponúka aj jednu zaujímavosť. Na malom ostrove Isola Bella vzniklo unikátne miesto pre šľachtu, ktorá tam hľadala útočisko pred rušným životom. Každé ráno si vychutnávali pokoj a výhľad na okolie, ktoré je teraz k dispozícii aj vám.

Utorok, 25. apríl. 2017. Meniny má Marek.

Ponuka zájazdov

Foto dňa