Cestovanie po Európe

Lübeck: Nemecké mesto, ktoré patrilo Slovanom

28.03.2017 | | Hodnotenie článku: 5.00

Nemecké mesto Lübeck nepatrí k najznámejším turistickým destináciám, rozhodne však návštevníkom má čo ponúknuť. Starobylé uličky, rozprávkovú vstupnú bránu, vyberané sladké delikatesy, ktoré potešia každý mlsný jazýček... Mesto sa nachádza na severe krajiny len 20 kilometrov od Baltického mora. Vďaka tomu môžete po prechádzke v meste poľahky chvíľu oddychovať na pláži a nabrať sily na ďalšie objavovanie.

viac
Krása týchto pláží vás

FOTO Krása týchto pláží vás prekvapí: Skvelú dovolenku pri mori ponúka aj Anglicko

11.02.2017 | 

Ak si robíte plány na budúce leto, mali by ste zvážiť všetky výhody dovolenky v Anglicku. Žiadne turistické víza, prílišné horúčavy či zlá infraštruktúra. Pomerne lacné lety do hlavného mesta, ako aj vlakové spojenia po celej krajine. Nákupy v akciových cenách či nám známe potravinové reťazce na každom kroku. A ak máte deti, oceníte ihriská od výmyslu sveta. A to najlepšie na záver – v Anglicku si počas dovolenky nemusíte odoprieť ani radovánky pri mori.

Inšpirácia na leto: Košický

FOTO Inšpirácia na leto: Košický primátor Raši dovolenkoval so svojimi ženami v Chorvátsku

16.08.2016 | 

Košický primátor Richard Raši nedá na Chorvátsko dopustiť. Po roku sa s celou svojou rodinou opäť vybral na juh Európy – do Chorvátska. Do auta naložil všetky svoje ženy, manželku Máriu a tri dcéry, a vyrazili na cesty.

Lübeck, mesto, ktoré vás

FOTO Lübeck: Nemecké mesto, ktoré patrilo Slovanom

28.03.2017 | 

Nemecké mesto Lübeck nepatrí k najznámejším turistickým destináciám, rozhodne však návštevníkom má čo ponúknuť. Starobylé uličky, rozprávkovú vstupnú bránu, vyberané sladké delikatesy, ktoré potešia každý mlsný jazýček... Mesto sa nachádza na severe krajiny len 20 kilometrov od Baltického mora. Vďaka tomu môžete po prechádzke v meste poľahky chvíľu oddychovať na pláži a nabrať sily na ďalšie objavovanie.

Bulharská Sofia

FOTO Nová letecká linka už od 10 eur: Čo ponúka bulharská Sofia?

16.03.2017 | 

Z bratislavského letiska Milana R. Štefánika pribudne od 30. júna tohto roka nová letecká linka do Sofie v Bulharsku. Prevádzkovať ju bude nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air štyrikrát do týždňa. A čo vám hlavné mesto Bulharska ponúka?

Isle of Skye –

FOTO Najkrajší ostrov sveta vraj nie je v exotike: Fajnšmekri milujú Isle of Skye

15.02.2017 | 

Hlavným prírodným lákadlom Škótska pre turistov je nepochybne Škótska vysočina. Tam sa však zaujímavosti tejto krajiny rozhodne nekončia. Stačí zájsť dve hodiny jazdy autom ďalej a naskytne sa vám neuveriteľný pohľad. Ostrov Isle of Skye, ktorý sa nachádza na severozápade krajiny, je top destináciou najmä pre turistických fajnšmekrov. Dobre ukrytý pred očami davov ponúka dostatok súkromia pre pravé prepojenie sa s tunajšou prírodou.

Lanzarote, pláž Papagayo

Európa má svoje prvé podmorské múzeum. Nájdete ho pri Lanzarote

27.01.2017 | 

Od 10. januára môžu turisti na Lanzarote navštíviť novú atrakciu v podobe prvého európskeho podmorského múzea. Jeho kompletná výstavba od vytvorenia sôch až po ich inštaláciu na podmorskú hladinu trvala tri roky. Autorom tohto projektu je Jason de Cairesa Taylor, ktorý už predtým vytvoril dve podobné múzeá a nainštaloval aj sériu sôch pri londýnskej Temže. Cena jednej prehliadky je od 50 do 90 eur, konečná suma závisí od miesta, kde vás vyzdvihnú na začiatku plavby.

400, Budapešť

FOTO Budapešť: čo nenájdete v bedekri

29.12.2012 | 

MAĎARSKO - Ako vyzerajú najlepšie podniky u našich južných susedov? Kde sa dá výborne najesť za rozumnú cenu? Kam sa ísť zabaviť, ak nemáte chuť na otrepané diskotéky? V tomto článku sa dočítate o reštauráciách a baroch, ktoré by ste inak našli zrejme len náhodou. Nebudeme totiž hovoriť o žiadnych „michelinských“ hviezdach, ale o skutočných prekvapeniach, ktoré Budapešť ponúka.

The Coburg Bar, Londýn,

Top londýnske kokteilové bary

01.12.2012 | 

VEĽKÁ BRITÁNIA - Synonymom pre Londýn je pivárska kultúra a pinta ležiaka alebo čierneho piva. Zatiaľ čo sa ale momentálne hovorí o úpadku tradičných pivární, pokroková kokteilová scéna prekvitá a začína určovať trend, myslí si Kara Newmanová, autorka knihy Spice & Ice: 60 tongue-tingling cocktails (Korenie a ľad: 60 jazyk-brniacich kokteilov).

Mekka milovníkov vesmíru: Múzeum

FOTO Mekka milovníkov vesmíru: V nemeckom múzeu spoznáte najstaršie zobrazenie nočnej oblohy

15.03.2017 | 

Rok 1999 znamenal vo svete astronómie veľký rozruch. Hľadači pokladov vtedy v Nemecku našli vzácny poklad, ktorý poodhalil nové informácie z tohto oboru. Disk s prvým obrazom nočnej oblohy svedčí o tom, že o skúmanie hviezd a vesmíru sa naši predkovia zaujímali už pred tisíckami rokov. Dve hodiny cesty od miesta objavu dnes sídli moderné interaktívne múzeum, ktoré ponúka zábavu pre celú rodinu a možnosť na krátky výlet s peknou vyhliadkou.

Vedecké centrum Aurelium zaujme

FOTO Bratislava má nové bezplatné vedecké centrum: Aurelium zaujme deti i dospelých

22.01.2017 | 

V novembri otvorili v Bratislave nové interaktívne centrum, určené pre deti aj dospelých, ktorých láka svet vedy a prírodných zákonov. Svoje meno dostalo podľa známeho slovenského fyzika Aurela Stodolu, rodáka z Liptovského Mikuláša. Aurelium vzniklo vďaka spolufinancovaniu z fondov EÚ a na ploche menšieho výstaviska predstavuje jedno z najlepších múzeí na Slovensku.

Jediná zachovaná mestská brána

FOTO Veža, zámok a mestská brána v jednom: Spoznajte dominantu Bruselu

01.03.2017 | 

Zubu času a modernizácii Bruselu odolala len jediná stredoveká mestská brána – Porte de Hal. Opevnená budova mala počas svojej existencie mnohoraké využitie. Kedysi bola len jedným z mnohých bodov hradieb, dnes je obkolesená modernými budovami a človek sa k nej dostane metrom.

Hrad v Sione

FOTO Aj Švajčiarsko je krajinou zámkov: Navštívte najkrajšie z nich

16.01.2017 | 

Za hlavnú krajinu zámkov a hradov sa obvykle považuje Francúzsko, pretože sa ich práve tu podarilo najviac zachovať vo výbornom stave. Zaostávať určite nebude ani Slovensko s perlami ako Bojnice, Červený Kameň alebo Spiš. O slovo sa však už milovníkov histórie hlási aj Švajčiarsko. Krajina panenskej prírody ukrýva niekoľko krásnych hradov a zámkov, ktoré síce nie sú natoľko známe, no o to čarovnejšie.

Nádherná atmosféra a gurmánske

FOTOVIDEO Vianočné trhy v Budapešti: Gastronomický zážitok svetovej úrovne!

05.12.2016 | 

V adventnom období sa všetky metropoly predbiehajú v zorganizovaní tých najatraktívnejších vianočných trhov. Niekde sa sústreďujú na nádhernú výzdobu, inde kladú väčší dôraz na gastronómiu či prezentovanie tradičných remesiel. V Budapešti venovali pozornosť každému detailu a jej návšteva je v predvianočnom období skutočnou pastvou pre všetky zmysly.

Rakúska verzia Halloweenu: Región

FOTO Rakúska verzia Halloweenu: Región Retz sa pripravuje na jesenný festival tekvíc

03.10.2016 | 

Jeseň sa z cestovateľského hľadiska spája so širšou ponukou poznávacích zájazdov, ktoré sa odvíjajú aj od rôznych festivalov a podujatí organizovaných v tomto období. K nemu už neodmysliteľne patria tiež rôzne druhy tekvíc, ktoré si našli svoje špeciálne dni v Rakúsku. Región Retz je známy pestovaním tejto zeleniny a každoročne sa jeho obyvatelia stretávajú, aby oslávili ďalšiu úspešnú sezónu.

Sliezsky park v Katoviciach

FOTO Sliezsky park v Katoviciach – ako spojiť prírodu so zábavou

29.06.2016 | 

Na rozmedzí medzi Katovicami a Chorzówom sa nachádza najväčší európsky mestský park tohto druhu. Nájdete v ňom krajinné oblasti, ponúka možnosti na turistiku, vychádzky, ale zároveň združuje aj niekoľko populárnych atrakcií. Je dokonca dvakrát väčší ako oveľa populárnejší newyorský Central Park. Turisticky preferovaná oblasť v Poľsku prináša aj niekoľko možností na ubytovanie, čiže si môžete rozložiť základný stan priamo uprostred tohto raja a odtiaľ zorganizovať pár výletov.

Isola, ostrov, ktorý bol

FOTO Isola, ostrov, ktorý bol skrýšou talianskeho panstva

20.06.2016 | 

Na hraniciach medzi Talianskom a Švajčiarskom sa nachádza jazero Maggiore. Ide o druhé najväčšie jazero v Taliansku, ktoré sa rozprestiera priamo v Alpách. Okrem nádhernej prírody ponúka aj jednu zaujímavosť. Na malom ostrove Isola Bella vzniklo unikátne miesto pre šľachtu, ktorá tam hľadala útočisko pred rušným životom. Každé ráno si vychutnávali pokoj a výhľad na okolie, ktoré je teraz k dispozícii aj vám.

Utorok, 28. marec. 2017. Meniny má Soňa.

Ponuka zájazdov

Foto dňa