Cestovanie po Európe

Tajný skvost Španielska: Najkrajšia nemocnica na svete je v Barcelone

17.10.2017 | | Hodnotenie článku: 4.00

Len desať minút od Sagrady Familia sa nachádza ďalší menej známy barcelonský skvost. Historické budovy nemocnice Sant Pau boli postavené v štýle secesie a Španieli ich označujú ako klenot modernej architektúry. Počas prechádzky medzi jednotlivými budovami sa až človeku nechce veriť, koľko lásky a pozornosti venovali jej tvorcovia priestorom, u ktorých sa väčšinou hľadí na účelnosť a nie na krásu. No práve vďaka ich precíznej práci sa dnes môžeme pokochať majestátnosťou celého tohto objektu.

Viac článkov
Azory

FOTO Nikdy nespiace Azory: Exotika na európsky spôsob

22.09.2017 | 

Chcete exotiku, no zároveň ostať v Európe? Poďte si teda užiť pobyt na Ilhas dos Açores - Azoroch, portugalskom súostroví uprostred Atlantického oceánu 1500 km od Lisabonu. Už len samotný fakt, že ostrovy sú sopečného pôvodu a plné minerálnych prameňov im dávajú neobyčajný charakter.

Skvelý tip na september:

FOTO Skvelý tip na september: V juhovýchodnej Sicílii zažijete na pol nádrže úplne všetko

06.09.2017 | 

Pláže s pieskom jemným ako múka, biele útesy obmývané krištáľovo čistým morom a očarujúce barokové mestečká? A čo tak pridať k tomu ešte kúpanie v azúrových jazierkach na dne kaňonu či pochutnávanie si na tej najlahodnejšej zmrzline, akú si viete predstaviť? Verte či nie, toto všetko nájdete na kúsku zeme menšom než Bratislavský kraj. Vitajte v juhovýchodnej Sicílii.

Toulouse, Francúzsko

FOTO Toulouse – ružové mesto, ktoré vás naučí milovať francúzštinu

13.10.2017 | 

Francúzske mesto Toulouse dostalo svoju prezývku podľa budov, ktoré sú postavené z typických ružových tehál. Domáci mu preto nepovedia inak ako „Ville Rose“, čo v preklade znamená „ružové mesto“. Charakteristickým znamením tunajších obyvateľov je pomalší štýl reči. Zatiaľ čo zvyšok Francúzska rozpráva pomerne rýchlo, čo komplikuje aj výučbu tohto cudzieho jazyka, Toulousania hovoria rozvážne a s dobrou výslovnosťou. Cudzincom preto vždy odporúčajú, aby sa vo svojich jazykových schopnostiach zdokonalili práve v týchto končinách.

Riga, Lotyšsko

FOTO Lotyšská Riga: Hlavné mesto s ohnivým srdcom

12.10.2017 | 

Pobaltské krajiny lákajú v ostatných rokoch čoraz viac turistov. Lotyšsko hrá medzi nimi prím a s radosťou sa vždy pochváli najmä hlavným mestom Rigou. O tom sa hovorí, že má ohnivé srdce. Jeho centrum je neustále živé, stretávajú sa v ňom mladí ľudia, ktorí sa radi zabávajú, milujú hudbu a tanec. Energia, ktorá prúdi ich žilami, sa potom prenáša i do ulíc samotnej Rigy. Okrem toho vám však prináša i bohatú zmes pamiatok, medzi ktorými vynikajú najmä secesný štýl architektúry.

Nemocnica Sant Pau, Barcelona,

FOTO Tajný skvost Španielska: Najkrajšia nemocnica na svete je v Barcelone

17.10.2017 | 

Len desať minút od Sagrady Familia sa nachádza ďalší menej známy barcelonský skvost. Historické budovy nemocnice Sant Pau boli postavené v štýle secesie a Španieli ich označujú ako klenot modernej architektúry. Počas prechádzky medzi jednotlivými budovami sa až človeku nechce veriť, koľko lásky a pozornosti venovali jej tvorcovia priestorom, u ktorých sa väčšinou hľadí na účelnosť a nie na krásu. No práve vďaka ich precíznej práci sa dnes môžeme pokochať majestátnosťou celého tohto objektu.

Nórsko

FOTO Nedotknutá príroda v tej najkrajšej podobe: 7 TOP atrakcií Nórska

15.10.2017 | 

Sever Európy oslovuje turistov najmä svojimi prírodnými atrakciami. Nórsko je v tomto smere najkrajšou krajinou. Fjordy s priezračnou vodou, pozorovanie polárnej žiary, divoká príroda, stovky turistických chodníkov a vynikajúce freerideové zóny na lyžovanie. Niet sa čomu čudovať, že do týchto končín smeruje čoraz viac dovolenkárov, ktorí už nezostávajú iba vo väčších mestách, ale postupne skúmajú aj neprebádané menšie zákutia.

400, Budapešť

FOTO Budapešť: čo nenájdete v bedekri

29.12.2012 | 

MAĎARSKO - Ako vyzerajú najlepšie podniky u našich južných susedov? Kde sa dá výborne najesť za rozumnú cenu? Kam sa ísť zabaviť, ak nemáte chuť na otrepané diskotéky? V tomto článku sa dočítate o reštauráciách a baroch, ktoré by ste inak našli zrejme len náhodou. Nebudeme totiž hovoriť o žiadnych „michelinských“ hviezdach, ale o skutočných prekvapeniach, ktoré Budapešť ponúka.

The Coburg Bar, Londýn,

Top londýnske kokteilové bary

01.12.2012 | 

VEĽKÁ BRITÁNIA - Synonymom pre Londýn je pivárska kultúra a pinta ležiaka alebo čierneho piva. Zatiaľ čo sa ale momentálne hovorí o úpadku tradičných pivární, pokroková kokteilová scéna prekvitá a začína určovať trend, myslí si Kara Newmanová, autorka knihy Spice & Ice: 60 tongue-tingling cocktails (Korenie a ľad: 60 jazyk-brniacich kokteilov).

Najoriginálnejší nemecký hrad je

FOTO Najoriginálnejší nemecký hrad je domovom filmárov a jedinečnej výstavy

17.08.2017 | 

Konkurencia medzi nemeckými hradmi a zámkami je veľmi veľká. Pokiaľ nie sú spájané s výnimočným miestom, známym panovníkom alebo dôležitou udalosťou, dostávajú sa do povedomia ľudí podstatne ťažšie. Hrad Querfurt, približne hodinu cesty od Lipska, sa to podarilo. Návštevníkom ponúka nielen návštevu zaujímavej historickej pamiatky, ale zároveň netradičný pohľad do zákulisia filmového natáčania.

Norimberský nacistický areál

FOTO Svätyňa nacistov prežila dodnes: V Norimbergu sa Hitler hral na boha

19.05.2017 | 

Mesto Norimberg je neslávne známe ako prvá Hitlerova bašta. Nacisti mali v jeho okolí už od začiatku veľmi silnú pozíciu a práve toto mesto sa stalo centrom ich moci krátko pred 2. svetovou vojnou. Po Mníchove sa tam v roku 1923 konalo druhé stretnutie NSDAP v Nemecku. Hitler vstúpil do Norimbergu ako malý boh. Celú cestu lemovali nadšené davy ľudí, ktorí ho zdravili hajlovaním a oslavovali ho ako najväčšieho vodcu dejín. I z toho dôvodu sa tam rozhodol postaviť svoje najveľkolepejšie stavby, ktoré mali slúžiť na stranícke snemy. Dnes sú ich ruiny tichým mementom nacistických zverstiev.

Zámok Miramare, Terst, Taliansko

FOTO Zámok Miramare: Prekliata krása na brehu Jadranského mora

10.10.2017 | 

Na brehoch Jadranského mora nájdete množstvo zaujímavých pamiatok. Ak by ste však mali vybrať tú najvýnimočnejšiu, určite by k nim patril aj zámok Miramare. Svojim významom síce nepatrí medzi najznámejšie stavby v Taliansku, ale všetko dokáže vykompenzovať unikátnou polohou. Spojenie eklektickej stavby, výhľadu na šíre more a prírody v okolí Terstu bolo tou správnou voľbou pre sídlo vtedajšej šľachty.

Santiago de Compostela, Španielsko

FOTO Santiago de Compostela: Veľká výzva nielen pre veriacich

15.09.2017 | 

Španielske mesto Santiago de Compostela má významnú pozíciu najmä medzi cirkevnými turistickými pamiatkami. Práve tam vedie najznámejšia európska púť, ktorá je veľkou výzvou nielen pre kresťanov. Pridať sa môžu i neveriaci, ktorí počas dlhých dní kráčania prehodnotia svoj život a nájdu v ňom to, čo je pre nich najdôležitejšie. Na konci putovania ich čaká nádherné miesto, ktoré sa im odmení nielen silnou duchovnou atmosférou, ale tiež množstvom zaujímavých turistických atrakcií.

Vinárska jeseň v Dolnom

FOTO Vinárska jeseň v Dolnom Rakúsku: 5 kulinárskych podujatí, aké inde nezažijete

24.09.2017 | 

Celé mestá, mestečká a dediny v Dolnom Rakúsku počas Vinárskej jesene oslavujú zber hrozna a pôžitok z lahodného vína. Osem dolnorakúskych vínnych oblastí sa počas tohto obdobia spája a spoločne vytvoria až 830 km dlhú vínnu cestu, ktorá patrí medzi najdlhšie na svete. Aj keď je víno v tomto období stredobodom pozornosti, v Dolnom Rakúsku nájdete tie najoriginálnejšie festivaly jedla, ktoré ponúkajú nevšedné kulinárske zážitky. Neďaleko od Bratislavy môžete navštíviť zemiakový a tekvicový festival, ale aj festivaly syrov a orechov.

Keukenhof, Holandsko

FOTO Keukenhof: Záhrada Európy, ktorej kraľujú tulipány

13.09.2017 | 

Holandsko je známe ako krajina tulipánov. V čase hlavnej sezóny tu polia zdobia státisíce týchto kvetov, ktoré potom vyvážajú do celého sveta. Turisti vtedy obdivujú nielen desiatky rôznych odtieňov, ale vždy aj nejaké nové druhy. Hlavným domovom tulipánov je záhrada Keukenhof. Na rozdiel od iných botanických záhrad je sprístupnená vždy iba dočasne a dvere pre návštevníkov otvára len počas pár mesiacov v roku. Ako odmenu za čakanie im však ponúkne tie najnádhernejšie kvetinové koberce sveta.

Národný park Kopački rit,

FOTO Chorvátsko: Park Kopački rit je európsky prírodný unikát

03.08.2017 | 

Blízko chorvátskeho mesta Osijek sa rozprestiera národný park Kopački rit (Kopačevská močarina), jedna z najväčších a najzachovalejších európskych močiarovitých oblastí. Leží na sútoku Drávy a Dunaja - na miestach, kde Dunaj vytvára prírodnú hranicu medzi Chorvátskom a Srbskom.

Aareschucht, Švajčiarsko

FOTO Z vtáčej perspektívy: Slovák zvečnil nádhernú roklinu pomocou dronu

16.07.2017 | 

Slovenský raj patrí k najobľúbenejším miestam turistov u nás, Švajčiari zas vyhľadávajú roklinu Aareschucht. Nedávno ju navštívil aj 24-ročný Bratislavčan Richard, ktorý využil, že je v tejto krajine povolené lietať s dronmi, a zvečnil jej krásu z vtáčej perspektívy.

Štvrtok, 19. október. 2017. Meniny má Kristián.

Ponuka zájazdov

Foto dňa