Slovensko - tipy na výlet

Ťahák sezóny: V rokline Kyseľ v Slovenskom raji pribudol nový ferratový chodník

27.06.2017 |

Roklina Kyseľ v Slovenskom raji, ktorú vlani v auguste po 40 rokoch otvorili, je po viac ako sedemmesačnej uzávere opäť prístupná pre turistov. Novinkou tohtoročnej sezóny je stometrový ferratový chodník v spodnom úseku pri nástupe.

Viac článkov
Dokonalé letné osvieženie: Veľký

FOTO Dokonalé letné osvieženie: Veľký prehľad kúpalísk a akvaparkov na VÝCHODE

28.07.2016 | 

Milovníci vodných radovánok si na svoje prídu aj na východe Slovenska. V porovnaní s ostatnými časťami je tu síce kúpalísk a vonkajších akvaparkov trochu menej, určite si však medzi nimi vyberiete a nájdete miesto na oddych aj zábavu presne podľa vašich predstáv.

V okolí Bardejovských Kúpeľov

FOTO V okolí Bardejovských Kúpeľov otvorili kyslíkovú cestu Napoleon

10.01.2017 | 

V okolí Bardejovských Kúpeľov dokončili druhú etapu liečivých singletrackov – čo je v podstate ďalšia nová turistická trať pre cyklistov a peších. Nová trasa nesie názov Napoleon, podľa jedného z prameňov v Bardejovských kúpeľoch a aj pojem „liečivé singletracky“ naznačuje väzbu na kúpele. Oficiálne bude trasa Napoleon otvorená na jar, ale verejnosť ju môže využívať už teraz.

Kostol sv. Margity Antiochijskej

FOTO Historické skvosty Holíča: Jeden z najstarších kostolov Slovenska aj krásny zámok

23.05.2017 | 

Na Záhorí nájdeme viacero známych zaujímavostí ako napríklad Záhorská vínna cesta či skvelý Baťov kanál. Vidieť tu však môžeme aj niekoľko významných historických pamiatok. JK tým najcennejším patrí Kostol sv. Margity Antiochijskej v Kopčanoch a Holíčsky zámok.

Jaskyňa Zlá diera

FOTO Zlá diera: Jedinú jaskyňu v Prešovskom kraji prevádzkuje otec známej speváčky

05.04.2017 | 

Jedinou sprístupnenou jaskyňou na území Prešovského okresu je Zlá diera (Zla džura). V sobotu 1. apríla ju opäť otvorili po zimnej prestávke a návštevníci sa znova môžu vydať na tajuplnú výpravu do podzemia.

Banská Bystrica

FOTO Tip na víkend: Banská Bystrica ponúka pamiatky i krásnu prírodu

05.05.2017 | 

Banská Bystrica leží v srdci Slovenska a bola by škoda nespoznať ju lepšie. Spoločne s nami si aspoň raz naplánujte návštevu jej najzaujímavejších dominánt, ktoré vás prevedú pútavou históriou, ale aj nádhernou prírodou tohto mesta.

Zrekonštruovaný Fabkovie dom ukazuje,

FOTO Náhľad do života predkov: Zrekonštruovaný Fabkovie dom ukazuje, ako kedysi miestni žili

03.10.2016 | 

V zástavbe starších, či novších rodinných domov v obci Brehy neďaleko Novej Bane zaujme už na prvý pohľad malý domček so slamenou strechou a belasou fasádou. Fabkovie domu, ktorý obec pred rokmi kúpila v schátranom stave, sa podarilo miestnym vdýchnuť nový život. Dnes v ňom návštevníci nájdu malú ukážku toho, ako sa kedysi na Brehoch žilo.

Románsky kostolík sv. Jána

FOTO Malebný Pominovec: V románskom kostolíku J. Krstiteľa býva iba jediná svätá omša za rok

15.06.2017 | 

Románsky kostolík sv. Jána Krstiteľa v katastri obce Sedmerovec v Ilavskom okrese postavili podľa odborníkov pravdepodobne v druhej polovici 12. až prvej tretine 13. storočia. Je národnou kultúrnou pamiatkou a patrí medzi tri najstaršie stavby v Trenčianskom kraji.

Roklina Kyseľ

FOTO Ťahák sezóny: V rokline Kyseľ v Slovenskom raji pribudol nový ferratový chodník

27.06.2017 | 

Roklina Kyseľ v Slovenskom raji, ktorú vlani v auguste po 40 rokoch otvorili, je po viac ako sedemmesačnej uzávere opäť prístupná pre turistov. Novinkou tohtoročnej sezóny je stometrový ferratový chodník v spodnom úseku pri nástupe.

Mláďa kengury červenokrkej

Mláďatá v slovenských ZOO. Čo zaujímavé nás čaká pri návšteve?

24.04.2015 | 

Pri cestovaní po Slovensku sú určite zaujímavé aj zoologické záhrady. Milujú ich ako deti, tak aj dospelí. My sa tomu nedivíme, však pohľad na prekrásne zvieratá je uchvacujúci. Navyše sa vždy dozvieme niečo nové. Keďže je tu jar, zoologické záhrady sa môžu popýšiť novými prírastkami. Malé stvorenia sú obrovským lákadlom a slovenské ZOO sa aj tento rok môžu popýšiť zaujímavými kúskami.

Zlá voda: Na Liptove

FOTO Zlá voda: Na Liptove opravili vzácne travertínové jazierko

15.11.2016 | 

Neďaleko liptovskej obce Rojkov sa v nádhernom prostredí nachádza jazierko Zlá voda, kde sa najmä v letných mesiacoch s obľubou kúpu domáci. V skutočnosti sa jedná o vzácny o travertínový útvar s kráterom na vrchu. Minerálna voda v ňom pôsobí blahodarne a liečivo na kĺby a kožné choroby.

Štvrtok, 29. jún. 2017. Meniny má Peter a Pavol, Petra.