Slovensko - tipy na výlet

SMOPAJ – liptovské múzeum, z ktorého sa vám nebude chcieť odísť

16.05.2017 | | Hodnotenie článku: 3.00

Na Slovensku máme len pár múzeí, ktoré by nám mohli vo svete závidieť. Držať krok s tými najlepšími nie je jednoduché, no Slovenskému múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva (SMOPAJ) v Liptovskom Mikuláši sa to nepochybne podarilo. Od minulého roka, keď zažili po dlhej rekonštrukcii očakávané otvorenie, ich navštívili už tisíce turistov. Interaktívne časti v spojení s nenúteným vzdelávaním a krásnym výhľadom ich dokonca často motivujú vrátiť sa späť.

viac
Dokonalé letné osvieženie: Veľký

FOTO Dokonalé letné osvieženie: Veľký prehľad kúpalísk a akvaparkov na VÝCHODE

28.07.2016 | 

Milovníci vodných radovánok si na svoje prídu aj na východe Slovenska. V porovnaní s ostatnými časťami je tu síce kúpalísk a vonkajších akvaparkov trochu menej, určite si však medzi nimi vyberiete a nájdete miesto na oddych aj zábavu presne podľa vašich predstáv.

V okolí Bardejovských Kúpeľov

FOTO V okolí Bardejovských Kúpeľov otvorili kyslíkovú cestu Napoleon

10.01.2017 | 

V okolí Bardejovských Kúpeľov dokončili druhú etapu liečivých singletrackov – čo je v podstate ďalšia nová turistická trať pre cyklistov a peších. Nová trasa nesie názov Napoleon, podľa jedného z prameňov v Bardejovských kúpeľoch a aj pojem „liečivé singletracky“ naznačuje väzbu na kúpele. Oficiálne bude trasa Napoleon otvorená na jar, ale verejnosť ju môže využívať už teraz.

Hrad Devín

FOTO FOTO Devín konečne v plnej kráse: Po deviatich rokoch opäť sprístupnili horný hrad

09.05.2017 | 

Dlhých 104 mesiacov trvalo, kým verejnosti opäť sprístupnili horný hrad na Devíne v Bratislave. Ten bol z bezpečnostných dôvodov pre trhlinu v hradnom múre nad kamenným prístupovým schodiskom od septembra 2008 zatvorený. Návštevníci Devína si tak môžu vzácnu historickú a kultúrnu pamiatku konečne opäť vychutnať v plnej kráse.

Jaskyňa Zlá diera

FOTO Zlá diera: Jedinú jaskyňu v Prešovskom kraji prevádzkuje otec známej speváčky

05.04.2017 | 

Jedinou sprístupnenou jaskyňou na území Prešovského okresu je Zlá diera (Zla džura). V sobotu 1. apríla ju opäť otvorili po zimnej prestávke a návštevníci sa znova môžu vydať na tajuplnú výpravu do podzemia.

Banská Bystrica

FOTO Tip na víkend: Banská Bystrica ponúka pamiatky i krásnu prírodu

05.05.2017 | 

Banská Bystrica leží v srdci Slovenska a bola by škoda nespoznať ju lepšie. Spoločne s nami si aspoň raz naplánujte návštevu jej najzaujímavejších dominánt, ktoré vás prevedú pútavou históriou, ale aj nádhernou prírodou tohto mesta.

Zrekonštruovaný Fabkovie dom ukazuje,

FOTO Náhľad do života predkov: Zrekonštruovaný Fabkovie dom ukazuje, ako kedysi miestni žili

03.10.2016 | 

V zástavbe starších, či novších rodinných domov v obci Brehy neďaleko Novej Bane zaujme už na prvý pohľad malý domček so slamenou strechou a belasou fasádou. Fabkovie domu, ktorý obec pred rokmi kúpila v schátranom stave, sa podarilo miestnym vdýchnuť nový život. Dnes v ňom návštevníci nájdu malú ukážku toho, ako sa kedysi na Brehoch žilo.

Pivnica z 12. storočia

FOTO Cesta do tajomného podzemia: V Nitre sprístupnili najstaršiu pivnicu

27.04.2017 | 

Nitrianske biskupstvo oficiálne ukončilo projekt rekonštrukcie Nitrianskeho hradu. Vybudovaním nového náučného chodníka a nového informačno-oddychového centra sa podarilo zlepšiť a doplniť chýbajúcu turistickú infraštruktúru. Najväčším prekvapením je však sprístupnenie najstaršej pivnice pod hradom.

Čertovu dolinu a náučný

FOTOVIDEO Skalný kaňon Čertova dolina: Malý Slovenský raj je v zime krajší ako v lete

02.03.2017 | 

Skalný kaňon Čertova dolina a náučný chodník zbojníka Jakuba Surovca, ktorý ním prechádza, vyhľadávajú turisti aj v zime. TASR to potvrdila Andrea Vlčková zo Zbojníckeho dvora v sedle Zbojská nad Tisovcom v okrese Rimavská Sobota, v rámci ktorého funguje i miestne turistické informačné centrum.

Mláďa kengury červenokrkej

Mláďatá v slovenských ZOO. Čo zaujímavé nás čaká pri návšteve?

24.04.2015 | 

Pri cestovaní po Slovensku sú určite zaujímavé aj zoologické záhrady. Milujú ich ako deti, tak aj dospelí. My sa tomu nedivíme, však pohľad na prekrásne zvieratá je uchvacujúci. Navyše sa vždy dozvieme niečo nové. Keďže je tu jar, zoologické záhrady sa môžu popýšiť novými prírastkami. Malé stvorenia sú obrovským lákadlom a slovenské ZOO sa aj tento rok môžu popýšiť zaujímavými kúskami.

Zlá voda: Na Liptove

FOTO Zlá voda: Na Liptove opravili vzácne travertínové jazierko

15.11.2016 | 

Neďaleko liptovskej obce Rojkov sa v nádhernom prostredí nachádza jazierko Zlá voda, kde sa najmä v letných mesiacoch s obľubou kúpu domáci. V skutočnosti sa jedná o vzácny o travertínový útvar s kráterom na vrchu. Minerálna voda v ňom pôsobí blahodarne a liečivo na kĺby a kožné choroby.

Utorok, 23. máj. 2017. Meniny má Želmíra.