Slovensko - tipy na výlet

Oltár Majstra Pavla, vzácny kostol aj gotický most: Obec Dravce ukrýva mnoho vzácností

25.04.2017 | | Hodnotenie článku: 4.67

Neveľká rozlohou, veľká významom, taká je východoslovenská obec Dravce. Nachádza sa tam skutočne mnoho pokladov kultúrneho dedičstva. Kostol, ktorý postavili križiaci alebo mnísi z rádu antonitov, vzácne ranogotické fresky v ňom, oltár z dielne Majstra Pavla z Levoče alebo jeden z najstarších mostov na Spiši, ktorý sa navyše dodnes používa... Len ťažko vybrať tú najväčšiu vzácnosť.

viac
Dokonalé letné osvieženie: Veľký

FOTO Dokonalé letné osvieženie: Veľký prehľad kúpalísk a akvaparkov na VÝCHODE

28.07.2016 | 

Milovníci vodných radovánok si na svoje prídu aj na východe Slovenska. V porovnaní s ostatnými časťami je tu síce kúpalísk a vonkajších akvaparkov trochu menej, určite si však medzi nimi vyberiete a nájdete miesto na oddych aj zábavu presne podľa vašich predstáv.

V okolí Bardejovských Kúpeľov

FOTO V okolí Bardejovských Kúpeľov otvorili kyslíkovú cestu Napoleon

10.01.2017 | 

V okolí Bardejovských Kúpeľov dokončili druhú etapu liečivých singletrackov – čo je v podstate ďalšia nová turistická trať pre cyklistov a peších. Nová trasa nesie názov Napoleon, podľa jedného z prameňov v Bardejovských kúpeľoch a aj pojem „liečivé singletracky“ naznačuje väzbu na kúpele. Oficiálne bude trasa Napoleon otvorená na jar, ale verejnosť ju môže využívať už teraz.

Barokový kaštieľ v Bernolákove

FOTO FOTO Skutočný skvost našej histórie: Po rekonštrukcii otvorili obľúbený kaštieľ Márie Terézie

07.04.2017 | 

Po takmer trojročnej rekonštrukcii včera slávnostne otvorili jedno z najvýznamnejších barokových diel na Slovensku - kaštieľ v Bernolákove, zapísaný v zozname národných kultúrnych pamiatok. Svoje narodeniny tu oslavovala Mária Terézia a navštívil ho aj americký prezident Theodore Roosevelt.

Jaskyňa Zlá diera

FOTO Zlá diera: Jedinú jaskyňu v Prešovskom kraji prevádzkuje otec známej speváčky

05.04.2017 | 

Jedinou sprístupnenou jaskyňou na území Prešovského okresu je Zlá diera (Zla džura). V sobotu 1. apríla ju opäť otvorili po zimnej prestávke a návštevníci sa znova môžu vydať na tajuplnú výpravu do podzemia.

Ružomberok ponúka viaceré krásy

FOTO Tip na víkend: Ružomberok, centrum Dolného Liptova

21.04.2017 | 

Liptov patrí medzi naše najkrajšie a najnavštevovanejšie regióny, čo potvrdila aj minuloročná sezóna. Jedným z jeho významných lokalít je Ružomberok, centrum Dolného Liptova.

Zrekonštruovaný Fabkovie dom ukazuje,

FOTO Náhľad do života predkov: Zrekonštruovaný Fabkovie dom ukazuje, ako kedysi miestni žili

03.10.2016 | 

V zástavbe starších, či novších rodinných domov v obci Brehy neďaleko Novej Bane zaujme už na prvý pohľad malý domček so slamenou strechou a belasou fasádou. Fabkovie domu, ktorý obec pred rokmi kúpila v schátranom stave, sa podarilo miestnym vdýchnuť nový život. Dnes v ňom návštevníci nájdu malú ukážku toho, ako sa kedysi na Brehoch žilo.

Obec Dravce

FOTO Oltár Majstra Pavla, vzácny kostol aj gotický most: Obec Dravce ukrýva mnoho vzácností

25.04.2017 | 

Neveľká rozlohou, veľká významom, taká je východoslovenská obec Dravce. Nachádza sa tam skutočne mnoho pokladov kultúrneho dedičstva. Kostol, ktorý postavili križiaci alebo mnísi z rádu antonitov, vzácne ranogotické fresky v ňom, oltár z dielne Majstra Pavla z Levoče alebo jeden z najstarších mostov na Spiši, ktorý sa navyše dodnes používa... Len ťažko vybrať tú najväčšiu vzácnosť.

Čertovu dolinu a náučný

FOTOVIDEO Skalný kaňon Čertova dolina: Malý Slovenský raj je v zime krajší ako v lete

02.03.2017 | 

Skalný kaňon Čertova dolina a náučný chodník zbojníka Jakuba Surovca, ktorý ním prechádza, vyhľadávajú turisti aj v zime. TASR to potvrdila Andrea Vlčková zo Zbojníckeho dvora v sedle Zbojská nad Tisovcom v okrese Rimavská Sobota, v rámci ktorého funguje i miestne turistické informačné centrum.

Mláďa kengury červenokrkej

Mláďatá v slovenských ZOO. Čo zaujímavé nás čaká pri návšteve?

24.04.2015 | 

Pri cestovaní po Slovensku sú určite zaujímavé aj zoologické záhrady. Milujú ich ako deti, tak aj dospelí. My sa tomu nedivíme, však pohľad na prekrásne zvieratá je uchvacujúci. Navyše sa vždy dozvieme niečo nové. Keďže je tu jar, zoologické záhrady sa môžu popýšiť novými prírastkami. Malé stvorenia sú obrovským lákadlom a slovenské ZOO sa aj tento rok môžu popýšiť zaujímavými kúskami.

Zlá voda: Na Liptove

FOTO Zlá voda: Na Liptove opravili vzácne travertínové jazierko

15.11.2016 | 

Neďaleko liptovskej obce Rojkov sa v nádhernom prostredí nachádza jazierko Zlá voda, kde sa najmä v letných mesiacoch s obľubou kúpu domáci. V skutočnosti sa jedná o vzácny o travertínový útvar s kráterom na vrchu. Minerálna voda v ňom pôsobí blahodarne a liečivo na kĺby a kožné choroby.

Utorok, 25. apríl. 2017. Meniny má Marek.