Slovensko - tipy na výlet

Slovenské Plitvice: Šútovo pripomína Poklad na Striebornom jazere

17.08.2017 | | Hodnotenie článku: 4.00

Slovenské Plitvické jazerá, aj takto mnohí volajú zatopený kameňolom v miestnej časti obce Kraľovany - Rieke. Nielen domáci, ale aj turisti z rôznych kútov Slovenska či zo zahraničia ho vyhľadávajú na kúpanie, potápanie a relaxovanie najmä vďaka čistej a tyrkysovej vode i pohľadu na okolité horské svahy.

Viac článkov
Komoča ponúka kemp s

FOTO Tip pre každú peňaženku: Piesočnú pláž nájdete aj na Slovensku

10.07.2017 | 

Pri rieke Váh v katastri obce Komoča v okrese Nové Zámky sa nachádza kemp, v areáli ktorého je vytvorená prírodná piesočnatá pláž. Ako TASR informoval prevádzkovateľ areálu Tibor Lukács, kemp je známy najmä tým, že sa tu organizuje medzinárodná súťaž vo varení - gastro festival.

V okolí Bardejovských Kúpeľov

FOTO V okolí Bardejovských Kúpeľov otvorili kyslíkovú cestu Napoleon

10.01.2017 | 

V okolí Bardejovských Kúpeľov dokončili druhú etapu liečivých singletrackov – čo je v podstate ďalšia nová turistická trať pre cyklistov a peších. Nová trasa nesie názov Napoleon, podľa jedného z prameňov v Bardejovských kúpeľoch a aj pojem „liečivé singletracky“ naznačuje väzbu na kúpele. Oficiálne bude trasa Napoleon otvorená na jar, ale verejnosť ju môže využívať už teraz.

Kostol sv. Margity Antiochijskej

FOTO Historické skvosty Holíča: Jeden z najstarších kostolov Slovenska aj krásny zámok

23.05.2017 | 

Na Záhorí nájdeme viacero známych zaujímavostí ako napríklad Záhorská vínna cesta či skvelý Baťov kanál. Vidieť tu však môžeme aj niekoľko významných historických pamiatok. JK tým najcennejším patrí Kostol sv. Margity Antiochijskej v Kopčanoch a Holíčsky zámok.

Belianska jaskyňa

FOTO Belianska jaskyňa: Sintrovú výzdobu obdivujeme už 135 rokov

08.08.2017 | 

Belianska jaskyňa patrí medzi najviac navštevované sprístupnené jaskyne na Slovensku. Okrem bizarných skalných tvarov je známa bohatým výskytom kalcitovej sintrovej výplne. Včera sme si pripomenuli 135 rokov od jej sprístupnenia verejnosti. Stalo sa tak presne 7. augusta 1882 a jej krása fascinuje návštevníkov dodnes.

Trnava

FOTO Tip na víkend: Vychutnajte si čaro letnej Trnavy

14.07.2017 | 

Trnava a jej okolie sú plné skrytých pokladov. Ak hľadáte miesto, kde stráviť príjemný víkend s rodinou alebo zábavné chvíle s priateľmi, neváhajte a navštívte slovenský Malý Rím. Mesto a jeho pamiatky jednoznačne majú čo ponúknuť. V zozname toho najlepšieho, čo Trnava ponúka, si každý nájde to svoje.

Zrekonštruovaný Fabkovie dom ukazuje,

FOTO Náhľad do života predkov: Zrekonštruovaný Fabkovie dom ukazuje, ako kedysi miestni žili

03.10.2016 | 

V zástavbe starších, či novších rodinných domov v obci Brehy neďaleko Novej Bane zaujme už na prvý pohľad malý domček so slamenou strechou a belasou fasádou. Fabkovie domu, ktorý obec pred rokmi kúpila v schátranom stave, sa podarilo miestnym vdýchnuť nový život. Dnes v ňom návštevníci nájdu malú ukážku toho, ako sa kedysi na Brehoch žilo.

Kravský hotel vo Východnej

FOTO Najzábavnejšia hodina biológie: Ukážte deťom Kravský hotel vo Východnej

01.08.2017 | 

Na Liptove dokázali, že aj prehliadka bio farmy môže byť originálna, zážitková a zaujme dospelých aj deti. V najvyššie položenej farme Liptova, vo Východnej, totiž majú tunajšie kravy namiesto maštale „hotel spokojných kráv“. Jeho návštevníci si tak užijú zrejme najzábavnejšiu hodinu biológie.

Prístupový chodník na Ferratu

FOTO Martinské hole: Prístupový chodník na Ferratu HZS zvládnu aj menej zdatní turisti

14.08.2017 | 

Turistický chodník Ferrata Horskej záchrannej služby (HZS) z Martina – Strání na Martinské hole je dlhý 4,8 kilometra s prevýšením 800 výškových metrov a ročne ho navštívi vyše 10.000 ľudí.

Mláďa kengury červenokrkej

Mláďatá v slovenských ZOO. Čo zaujímavé nás čaká pri návšteve?

24.04.2015 | 

Pri cestovaní po Slovensku sú určite zaujímavé aj zoologické záhrady. Milujú ich ako deti, tak aj dospelí. My sa tomu nedivíme, však pohľad na prekrásne zvieratá je uchvacujúci. Navyše sa vždy dozvieme niečo nové. Keďže je tu jar, zoologické záhrady sa môžu popýšiť novými prírastkami. Malé stvorenia sú obrovským lákadlom a slovenské ZOO sa aj tento rok môžu popýšiť zaujímavými kúskami.

Slovenské Plitvice: Šútovo pripomína

FOTOVIDEO Slovenské Plitvice: Šútovo pripomína Poklad na Striebornom jazere

17.08.2017 | 

Slovenské Plitvické jazerá, aj takto mnohí volajú zatopený kameňolom v miestnej časti obce Kraľovany - Rieke. Nielen domáci, ale aj turisti z rôznych kútov Slovenska či zo zahraničia ho vyhľadávajú na kúpanie, potápanie a relaxovanie najmä vďaka čistej a tyrkysovej vode i pohľadu na okolité horské svahy.

Štvrtok, 17. august. 2017. Meniny má Milica.