U susedov - kam na výlet

Poľský hrad Nedeca: Miesto, kde vraj odsúdili Jánošíka

23.04.2017 | | Hodnotenie článku: 2.70

Hrad Nedeca nájdeme v regióne poľský Spiš, ktorý je rovnako ako náš menovec bohatý na turistické atrakcie. Zároveň je so Slovenskom prepojený zaujímavou cyklotrasou, ktorá ponúka okružnú jazdu cez Červený Kláštor a Spišské Hanušovce. Podľa legendy práve na tomto mieste súdili a väznili Jánošíka. A hoci sa film o našom známom zbojníkovi v Nedece nenakrúcal, tento hrad poslúžil ako filmová kulisa pre mnoho iných príbehov.

viac
Archeoskanzen Modrá

FOTO Archeoskanzen Modrá: Veľkomoravské mestečko s upírskym hrobom

18.04.2017 | 

Archeoskanzen v Modrej sa môže pochváliť niekoľkými „naj“. Ako jediní v Európe verne kopírujú pôvodné osídlie z 9. storočia, ktoré navyše stojí aj na pôvodnom mieste bývalej keltskej osady, ako jediní sprístupnili vodný tunel, ktorý má na rozdiel od iných svetových lokalít iba sladkovodné ryby a navyše len tu na jednom mieste ponúkajú vínnu a slivovicovú cestu zároveň. A to ešte nie sú všetky tromfy tejto lokality.

Najvzácnejší barokový betlehem nájdete

FOTO Český Angkor Wat: Najvzácnejší barokový betlehem nájdete v Kukse

21.03.2017 | 

Predstavte si prechádzku lesom, pri ktorej sa pred vami zrazu objaví nečakané bohatstvo. Práve takto príjemne vás šokuje najvzácnejší barokový betlehem v Čechách. Ten nenájdete ukrytý v žiadnej galérii, ale v lone krásnej prírody. Aj preto odborníci neváhali nazvať Braunov kamenný betlehem v Kukse českým Angkor Watom alebo Palenque.

Dolné Rakúsko ponúka najväčší

FOTO Objavte raj pre cyklistov: Dolné Rakúsko ponúka najväčší výber cyklotrás v Strednej Európe

16.04.2017 | 

Žiadna iná krajina v strednej Európe neponúka cyklistom väčší výber ako Dolné Rakúsko. Sieť cyklistických chodníkov s celkovou dĺžkou viac ako 4 200 kilometrov, osem top cyklotrás s premyslenou infraštruktúrou, cykloregióny s tematickým zameraním, hviezdicové cyklistické chodníky, novozriadené Bike Parky a Traily a rodinné cyklochodníky, to všetko vytvára ideálne podmienky pre aktívny relax kúsok za hranicami.

Zámok Schloss Hof

FOTO Veľká noc na zámku Schloss Hof: Privítajte jar kráľovsky

31.03.2017 | 

Obdobie veľkonočných sviatkov má v dejinách ľudstva už tisícročia neopomenuteľný význam. Kresťanské oslavy Kristovho zmŕtvychvstania či pohanské slávnosti príchodu jari a s nimi spojené tradície sú pre nás každoročnou samozrejmosťou. Aj zámok Schloss Hof už tradične otvára dva týždne pred Veľkou Nocou obľúbené veľkonočné trhy. Tento rok sa z nich návštevníci môžu po prvýkrát tešiť nielen dva víkendy pred Veľkou Nocou, ale aj počas Veľkonočného víkendu.

Tip na milovníkov koní:

FOTO Tip pre milovníkov koní: Spravte si výlet do Maďarska

17.01.2017 | 

Ak patríte aj vy k milovníkom majestátnych zvierat, mali by ste sa vydať do Maďarska. Po troch hodinkách cesty sa ocitnete v inom pokojnejšom svete, kde majú hlavné slovo zvieratá a ich šľachetná aura, ktorú okolo seba šíria.

Akvaparky na juhu Maďarska

FOTO Do Maďarska za relaxom: Akvaparky na juhu krajiny zabavia aj liečia

28.11.2016 | 

Maďarsko sa môže pochváliť najvyššou hustotou termálnych prameňov. S humorom sa zvykne hovoriť, že tam v každej dedine nájdete aspoň malé kúpele. Oddych v tunajšej teplej vode obľubujú aj slovenskí cestovatelia, ktorí najčastejšie zájdu na krátkodobé jednodňové výlety tesne za spoločné hranice. Ak sa však vyberiete viac na juh, môžete si urobiť zaujímavý výlet, ktorý spojíte s návštevou rôznych pamiatok a atrakcií.

Poľský hrad Nedeca

FOTO Poľský hrad Nedeca: Miesto, kde vraj odsúdili Jánošíka

23.04.2017 | 

Hrad Nedeca nájdeme v regióne poľský Spiš, ktorý je rovnako ako náš menovec bohatý na turistické atrakcie. Zároveň je so Slovenskom prepojený zaujímavou cyklotrasou, ktorá ponúka okružnú jazdu cez Červený Kláštor a Spišské Hanušovce. Podľa legendy práve na tomto mieste súdili a väznili Jánošíka. A hoci sa film o našom známom zbojníkovi v Nedece nenakrúcal, tento hrad poslúžil ako filmová kulisa pre mnoho iných príbehov.

Krajinou tisícich jazier je

FOTO Krajinou tisícich jazier je aj Poľsko: Spoznajte nádheru Warmie a Mazurska

06.03.2017 | 

Warmia a Mazursko sú často nazývané Krajinou tisíca jazier. Jazier a vodných nádrží na tomto území je skutočne niekoľko tisíc, z čoho približne tritisíc je takých, ktoré majú rozlohu viac ako jeden hektár. Vytvárajú akúsi pavučinu prepojenú riekami alebo kanálmi a tvoria nádhernú vodnú turistickú cestu. Väčšina jazier Warmie a Mazurska je ľadovcového pôvodu.

Archeoskanzen Modrá: Veľkomoravské mestečko s upírskym hrobom

Archeoskanzen Modrá
18.04.2017

Archeoskanzen v Modrej sa môže pochváliť niekoľkými „naj“. Ako jediní v Európe verne kopírujú pôvodné osídlie z 9. storočia, ktoré navyše stojí aj na pôvodnom mieste bývalej keltskej osady, ako jediní sprístupnili vodný tunel, ktorý má na rozdiel od iných svetových lokalít iba sladkovodné ryby a navyše len tu na jednom mieste ponúkajú vínnu a slivovicovú cestu zároveň. A to ešte nie sú všetky tromfy tejto lokality. viac »

Objavte raj pre cyklistov: Dolné Rakúsko ponúka najväčší výber cyklotrás v Strednej Európe

Dolné Rakúsko ponúka najväčší
16.04.2017

Žiadna iná krajina v strednej Európe neponúka cyklistom väčší výber ako Dolné Rakúsko. Sieť cyklistických chodníkov s celkovou dĺžkou viac ako 4 200 kilometrov, osem top cyklotrás s premyslenou infraštruktúrou, cykloregióny s tematickým zameraním, hviezdicové cyklistické chodníky, novozriadené Bike Parky a Traily a rodinné cyklochodníky, to všetko vytvára ideálne podmienky pre aktívny relax kúsok za hranicami. viac »

Veľká noc na zámku Schloss Hof: Privítajte jar kráľovsky

Zámok Schloss Hof
31.03.2017

Obdobie veľkonočných sviatkov má v dejinách ľudstva už tisícročia neopomenuteľný význam. Kresťanské oslavy Kristovho zmŕtvychvstania či pohanské slávnosti príchodu jari a s nimi spojené tradície sú pre nás každoročnou samozrejmosťou. Aj zámok Schloss Hof už tradične otvára dva týždne pred Veľkou Nocou obľúbené veľkonočné trhy. Tento rok sa z nich návštevníci môžu po prvýkrát tešiť nielen dva víkendy pred Veľkou Nocou, ale aj počas Veľkonočného víkendu. viac »

Český Angkor Wat: Najvzácnejší barokový betlehem nájdete v Kukse

Najvzácnejší barokový betlehem nájdete
21.03.2017

Predstavte si prechádzku lesom, pri ktorej sa pred vami zrazu objaví nečakané bohatstvo. Práve takto príjemne vás šokuje najvzácnejší barokový betlehem v Čechách. Ten nenájdete ukrytý v žiadnej galérii, ale v lone krásnej prírody. Aj preto odborníci neváhali nazvať Braunov kamenný betlehem v Kukse českým Angkor Watom alebo Palenque. viac »

Výnimočná expozícia v Maďarsku: Kaštieľ v Gyule vás prenesie do minulosti

Výnimočná expozícia v Maďarsku:
08.03.2017

Múzeá a historické pamiatky sa snažia bojovať o turistov rôznymi inováciami. Ponúkajú modernejšie prehliadky a atrakcie, kvôli ktorým sú ľudia ochotní cestovať aj viac kilometrov. Maďarské mesto Gyula láka aj na možnosť prehliadky zrekonštruovaného kaštieľa Almássy s interaktívnymi miestnosťami. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 25. apríl. 2017. Meniny má Marek.