U susedov - kam na výlet

Český Angkor Wat: Najvzácnejší barokový betlehem nájdete v Kukse

21.03.2017 |

Predstavte si prechádzku lesom, pri ktorej sa pred vami zrazu objaví nečakané bohatstvo. Práve takto príjemne vás šokuje najvzácnejší barokový betlehem v Čechách. Ten nenájdete ukrytý v žiadnej galérii, ale v lone krásnej prírody. Aj preto odborníci neváhali nazvať Braunov kamenný betlehem v Kukse českým Angkor Watom alebo Palenque.

viac
Najvzácnejší barokový betlehem nájdete

FOTO Český Angkor Wat: Najvzácnejší barokový betlehem nájdete v Kukse

21.03.2017 | 

Predstavte si prechádzku lesom, pri ktorej sa pred vami zrazu objaví nečakané bohatstvo. Práve takto príjemne vás šokuje najvzácnejší barokový betlehem v Čechách. Ten nenájdete ukrytý v žiadnej galérii, ale v lone krásnej prírody. Aj preto odborníci neváhali nazvať Braunov kamenný betlehem v Kukse českým Angkor Watom alebo Palenque.

Najunikátnejšia ZOO Európy je

FOTO Najunikátnejšia ZOO Európy je na skok od nás: Zvierat v nej sa báť netreba

25.02.2017 | 

Neďaleko slovenských západných hraníc možno spoznať unikátnu zoologickú záhradu. V Starom Meste pri Uherskom Hradišti na Morave je asi 200 zvierat v životnej veľkosti vytvorených zo železného šrotu.

Vyskúšali sme lyžovačku v

Vyskúšali sme lyžovačku v Tirolsku na vlastnej koži: Kvalita, za ktorú sa oplatí zaplatiť

07.02.2017 | 

Prečo by sme si mali nechať ujsť kombináciu talianskej extravagancie a rakúskych služieb? Žiadna tlačenica, široké zjazdovky, dokonale zasnežené a upravené. Svojou náročnosťou vyhovujú aj rodinám s deťmi.

Zámok Schloss Hof je

FOTO Zámok Schloss Hof je v zime ako kulisa rozprávky o Popoluške

25.01.2017 | 

Mladé dievča, ktoré trápi krutá macocha a žije v neúctivých podmienkach často celá zašpinená od popola, sa jedného dňa navzdory všetkým tajne vyberie na kráľovský ples a získa si srdce princa. Popoluška musí ples náhle opustiť, ale vďaka črievičke, ktorú po ceste stratila, sa ju princovi podarí nájsť a rozprávkový koniec už všetci iste poznajú.

Tip na milovníkov koní:

FOTO Tip pre milovníkov koní: Spravte si výlet do Maďarska

17.01.2017 | 

Ak patríte aj vy k milovníkom majestátnych zvierat, mali by ste sa vydať do Maďarska. Po troch hodinkách cesty sa ocitnete v inom pokojnejšom svete, kde majú hlavné slovo zvieratá a ich šľachetná aura, ktorú okolo seba šíria.

Akvaparky na juhu Maďarska

FOTO Do Maďarska za relaxom: Akvaparky na juhu krajiny zabavia aj liečia

28.11.2016 | 

Maďarsko sa môže pochváliť najvyššou hustotou termálnych prameňov. S humorom sa zvykne hovoriť, že tam v každej dedine nájdete aspoň malé kúpele. Oddych v tunajšej teplej vode obľubujú aj slovenskí cestovatelia, ktorí najčastejšie zájdu na krátkodobé jednodňové výlety tesne za spoločné hranice. Ak sa však vyberiete viac na juh, môžete si urobiť zaujímavý výlet, ktorý spojíte s návštevou rôznych pamiatok a atrakcií.

Krajinou tisícich jazier je

FOTO Krajinou tisícich jazier je aj Poľsko: Spoznajte nádheru Warmie a Mazurska

06.03.2017 | 

Warmia a Mazursko sú často nazývané Krajinou tisíca jazier. Jazier a vodných nádrží na tomto území je skutočne niekoľko tisíc, z čoho približne tritisíc je takých, ktoré majú rozlohu viac ako jeden hektár. Vytvárajú akúsi pavučinu prepojenú riekami alebo kanálmi a tvoria nádhernú vodnú turistickú cestu. Väčšina jazier Warmie a Mazurska je ľadovcového pôvodu.

Poľsko má najväčší snežný

FOTO Poľsko má najväčší snežný labyrint: Je na skok od Slovenska

30.01.2017 | 

Poľská strana Tatier je zase o krok pred tými našimi. Tento rok sa im podarilo vytvoriť takú atrakciu, o ktorej hovorí celý svet. Informácie o ich unikátnom labyrinte a snežnom hrade priniesli viaceré zahraničné médiá. Slováci však môžu byť hrdí, pretože k ich vzniku prispel aj jeden z nás. Zatiaľ čo labyrint vznikal pod režisérskou taktovkou domácich zástupcov Artura Haberu a Jaroslava Sitarza, nad stavbou hradu a za zostrojením tohto druhého projektu stál Slovák Peter Horník.

Výnimočná expozícia v Maďarsku: Kaštieľ v Gyule vás prenesie do minulosti

Výnimočná expozícia v Maďarsku:
08.03.2017

Múzeá a historické pamiatky sa snažia bojovať o turistov rôznymi inováciami. Ponúkajú modernejšie prehliadky a atrakcie, kvôli ktorým sú ľudia ochotní cestovať aj viac kilometrov. Maďarské mesto Gyula láka aj na možnosť prehliadky zrekonštruovaného kaštieľa Almássy s interaktívnymi miestnosťami. viac »

Krajinou tisícich jazier je aj Poľsko: Spoznajte nádheru Warmie a Mazurska

Krajinou tisícich jazier je
06.03.2017

Warmia a Mazursko sú často nazývané Krajinou tisíca jazier. Jazier a vodných nádrží na tomto území je skutočne niekoľko tisíc, z čoho približne tritisíc je takých, ktoré majú rozlohu viac ako jeden hektár. Vytvárajú akúsi pavučinu prepojenú riekami alebo kanálmi a tvoria nádhernú vodnú turistickú cestu. Väčšina jazier Warmie a Mazurska je ľadovcového pôvodu. viac »

Najunikátnejšia ZOO Európy je na skok od nás: Zvierat v nej sa báť netreba

Najunikátnejšia ZOO Európy je
25.02.2017

Neďaleko slovenských západných hraníc možno spoznať unikátnu zoologickú záhradu. V Starom Meste pri Uherskom Hradišti na Morave je asi 200 zvierat v životnej veľkosti vytvorených zo železného šrotu. viac »

Česko sa dostalo do Guinessovej Knihy rekordov: Najdlhšia magistrála porazila Kanadu

Česko sa dostalo do
13.02.2017

Z Lipenskej priehrady v Česku je korčuliarske nebo. V dôsledku dlhých mrazov pokryl jazero vyše 18-centimetrový ľad a na jazere sa už tri týždne nepretržite korčuľuje. viac »

Vyskúšali sme lyžovačku v Tirolsku na vlastnej koži: Kvalita, za ktorú sa oplatí zaplatiť

Vyskúšali sme lyžovačku v
07.02.2017

Prečo by sme si mali nechať ujsť kombináciu talianskej extravagancie a rakúskych služieb? Žiadna tlačenica, široké zjazdovky, dokonale zasnežené a upravené. Svojou náročnosťou vyhovujú aj rodinám s deťmi. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 28. marec. 2017. Meniny má Soňa.