Zaujímavosti, atrakcie

Do New Yorku za 3,5 hodiny: Legendárny Concorde má nástupcu

23.06.2017 | | Hodnotenie článku: 5.00

Vyše 13 rokov po vyradení nadzvukového dopravného lietadla Concorde sa jeho návrat v novej podobe javí ako čoraz pravdepodobnejší. Mladý americký podnik Boom získal na svoje lietadlo už 76 objednávok od piatich leteckých spoločností.

Viac článkov
Mladá americká firma Boom

FOTO Do New Yorku za 3,5 hodiny: Legendárny Concorde má nástupcu

23.06.2017 | 

Vyše 13 rokov po vyradení nadzvukového dopravného lietadla Concorde sa jeho návrat v novej podobe javí ako čoraz pravdepodobnejší. Mladý americký podnik Boom získal na svoje lietadlo už 76 objednávok od piatich leteckých spoločností.

Holotúria (morská uhorka)

FOTO Čudo na dne mora: 10 prekvapivých faktov o morských uhorkách

18.06.2017 | 

Ľuďom pripomínajú viacero vecí, preto bývajú kvôli svojmu tvaru a veľkosti často terčom posmechu. Holotúrie sú však veľmi užitočné živočíchy, ktoré navyše patria k vyhľadávaným delikatesám. To však nie sú jediné prekvapenia tohto výnimočného tvora, s ktorým sa počas dovolenky bežne stretávame aj my.

Letné linky z Bratislavy:

FOTO Letné linky z Bratislavy: 5 fantastických tipov na dovolenku podľa vlastných predstáv

16.05.2017 | 

Spoločnosť Ryanair prevádzkuje z bratislavského letiska v letnom období päť sezónnych liniek do prímorských destinácií, a to je ideálna príležitosť preskúmať tieto miesta na vlastnú päsť. Poradíme vám, ako spojiť oddych na pláži s poznávaním krajiny a užiť si dovolenku na maximum.

7 miest, ktoré by

FOTO 7 miest, ktoré by ste mali navštíviť, kým budú populárne

05.02.2017 | 

Občas je to ako začarovaný kruh. Prírodné alebo umelecké krásy objavia turisti, prihrnú sa davy a čaro sa stráca. Ak ho chcete na vlastnej koži zažiť na niektorých miestach aj vy, mali by ste sa poponáhľať. Týchto sedem miest už svoju autentickú podobu dlho mať nebude.

O tomto sa vám

FOTOVIDEO O tomto sa vám bude snívať: Bazén so skleneným dnom a pod ním 40 poschodí

13.04.2017 | 

Prekonávanie vlastného strachu má nepochybne veľký význam. Ak sa však bojíte výšok, tento bazén rozhodne nie je nič pre vás. Časť jeho dna je totiž vyrobená zo skla a pod nohami tak máte len 152 metrov prázdneho priestoru. A to je už naozaj poriadna dávka adrenalínu.

Snowboard bez snehu? Aj

FOTO Snowboard bez snehu: Zajazdite si na piesočných dunách

30.01.2017 | 

Ak máte už zimy a snehu „plné zuby“, no svojho obľúbeného snowboardu sa nechcete vzdať, máme pre vás riešenie. Tam, kam sa dnes vyberieme, si vystačíte s krátkymi nohavicami a tričkom, a namiesto mrazu vás budú ohrozovať nemilosrdné lúče horúceho slnka. Predstavíme vám totiž sandboarding – adrenalínovú jazdu na doske na piesočných dunách.

Most je v noci

Zažite USA – 10 vecí, ktoré patria k tej správnej americkej atmosfére

05.10.2015 | 

USA by nebolo USA, keby ste tam nezažili tieto veci. Ide o akúsi povinnú jazdu, ktorá vám pomôže lepšie spoznať túto krajinu a nasať jej atmosféru. Nesnažte sa preto chodiť iba po známych atrakciách a pamiatkach, ale vyskúšajte i tieto veci, ktoré ju tak charakterizujú a robia odlišnou oproti ostatným krajinám.

Louvre

10 faktov, ktoré ste netušili o známych pamiatkach

10.08.2014 | 

Možno ste to už zažili aj na vlastnej koži. Plní očakávania sa konečne dostanete k vašej vysnívanej pamiatke, no realita ako by vám dala poriadnu facku. Všetko na vlastné oči vyzerá inak a vy ste si ju mohli viac vychutnať doma na fotografiách ako na vlastné oči. Pripravte sa teda na týchto desať faktov, ktoré ste o niektorých pamiatkach ešte nepočuli.

Čudo na dne mora: 10 prekvapivých faktov o morských uhorkách

Holotúria (morská uhorka)
18.06.2017

Ľuďom pripomínajú viacero vecí, preto bývajú kvôli svojmu tvaru a veľkosti často terčom posmechu. Holotúrie sú však veľmi užitočné živočíchy, ktoré navyše patria k vyhľadávaným delikatesám. To však nie sú jediné prekvapenia tohto výnimočného tvora, s ktorým sa počas dovolenky bežne stretávame aj my. viac »

Mladý Slovák si splnil sen: Za jeden rok precestoval päť kontinentov a 30 krajín

Mladý Slovák si splnil
17.06.2017

Mladý právnik Tomáš Vilček zažil na svojej ceste nevídané dobrodružstvá a stretol mnoho inšpiratívnych ľudí. Ocitol sa zoči-voči občianskym vojnám, teplotným extrémom, pozeral sa do tváre chudobe. Popritom stopoval tisíce kilometrov a kempoval v divočine. Cestoval v čase, aby sa nadýchol čarovnej histórie a dotkol sa fascinujúcich kultúr. viac »

Revolúcia na kolesách: Prvý mezonetový karavan na svete je zo Slovenska

Prvý mezonetový karavan na
16.06.2017

Známy konštruktér, vynálezca a otec legendárneho kabrioletu K1 Attack Roadster Dick Kvetňanský sa po viac než desiatich rokoch rozhodol oživiť úspešnú automobilovú značku Attack. V rámci portfólia však neprináša očakávaný superšportiak, ale svetový unikát – prvý mezonetový karavan, ktorý svojimi technológiami, riešením, cenou a ponúknutým veľkorysým priestorom prináša revolúciu do sveta karavaningu. Nový Attack Homester je jednoducho transformer, ktorý ovládate prostredníctvom svojho mobilu. viac »

FOTO Neapol má nový skvost: Nádhernú futuristickú stanicu navrhla Zaha Hadid

FOTO Neapol má nový
11.06.2017

V talianskom meste Neapol tento týždeň slávnostne otvorili futuristickú stanicu vysokorýchlostných vlakov. Stavba, ktorú navrhla vlani zosnulá britská architektka irackého pôvodu Zaha Hadidová, má podobu 400 metrov dlhého hadovitého mosta zo skla, ocele a betónu. Jedna z najkrajších staníc sveta je oddnes v prevádzke. viac »

Unikátne dielo človeka: Desiatky chrámov vytesaných v skale

Éllóra  je skutočným
07.06.2017

UNESCO má vo svojom zozname mnoho ojedinelých atrakcií. Každá z nich vyniká niečim výnimočným, vďaka čomu na seba upriamuje aj pozornosť turistov. India sa môže pochváliť napríklad vzácnym systémom Éllóra. Na ploche dvoch kilometrov sa rozprestiera 34 vzácnych chrámov, kláštorov, jaskýň a svätýň. Tie však nie sú zasvätené iba jedinému náboženstvo a i na takomto príklade nás ešte aj o storočia neskôr presviedčajú, že symbióza medzi rôznymi náboženstvami je možná, stačí len chcieť a naučiť sa rešpektovať jeden druhého. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 23. jún. 2017. Meniny má Sidónia.