Zaujímavosti, atrakcie

Tádž Mahal - najkrajší podvod na turistov (FOTOREPORTÁŽ)

20.05.2018 | | Hodnotenie článku: 5.00

Tádž Mahal je opisovaný ako najextravagantnejší monument, aký bol kedy postavený z lásky. Podľa indického básnika Rabindranatha Tagoreho je to vraj slza na tvári večnosti a anglický básnik Sir Edwin Arnold o ňom povedal: „Nie je iba kusom architektúry, akým sú iné budovy. Tádž Mahal je vášňou kráľovej lásky, napísanou v živých kameňoch“. Je to však skutočne tak?

Viac článkov
Tádž Mahal, India

Tádž Mahal - najkrajší podvod na turistov (FOTOREPORTÁŽ)

20.05.2018 | 

Tádž Mahal je opisovaný ako najextravagantnejší monument, aký bol kedy postavený z lásky. Podľa indického básnika Rabindranatha Tagoreho je to vraj slza na tvári večnosti a anglický básnik Sir Edwin Arnold o ňom povedal: „Nie je iba kusom architektúry, akým sú iné budovy. Tádž Mahal je vášňou kráľovej lásky, napísanou v živých kameňoch“. Je to však skutočne tak?

Austrálsky horolezec Steve Plain

Horolezec zdolal najvyššie vrcholy všetkých siedmich kontinentov v rekordnom čase

15.05.2018 | 

Austrálsky horolezec Steve Plain zdolal v pondelok Mount Everest, čím dosiahol svoj ciel pokoriť najvyššie hory všetkých siedmich kontinentov v rekordnom čase.

Veľký prehľad cien: Najlacnejšiu

Veľký prehľad cien: Najlacnejšiu dovolenku zažijete v Bulharsku

06.03.2018 | 

Britská pošta uskutočnila nedávno prieskum, ktorý by nemal uniknúť žiadnemu dovolenkárovi. Vo vybraných destináciách totiž sledovali ceny vecí, ktoré si bežne kupujeme počas ciest v zahraničí. Z nich vypočítali priemernú sumu a určili najlacnejšiu dovolenkovú destináciu. Víťazom sa stalo Bulharsko.

Zážitok na celý život:

FOTO Zážitok na celý život: 6 perfektných tipov na plavbu pre milovníkov zvierat

05.10.2017 | 

Pes, mačka alebo rybičky – nuž keď chcú milovníci zvierat popustiť uzdu svojej vášni, tak sa vydajú do ZOO. Ale ani to sa nedá porovnať s tým veľmi silným momentom, keď dostanete príležitosť fotiť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Zaujíma vás to? Čítajte ďalej.

Adrenalínová prehliadka, na ktorú

Adrenalínová prehliadka, na ktorú nezabudnete: V Švédsku vás povodia po strechách domov

03.03.2018 | 

Ak máte radi nové zážitky a nevadí vám ani trochu adrenalínu, vyberte sa do Švédska. V dvoch škandinávskych mestách totiž ponúkajú naozaj netradičné prehliadky - na svet sa tam môžete pozrieť z výšky striech.

Dvaja Slováci, dva psy

Neskutočné dobrodružstvo Slovákov: 30 000 kilometrov na bicykli a s dvomi psami!

15.02.2018 | 

Kanadský Vancouver a mesto Ushuaia na Ohňovej zemi delí 30 tisíc kilometrov - celá Južná a Stredná Amerika aj časť Severnej. Hoci to znie priam neuveriteľne, dvaja odvážni Slováci sa rozhodli zdolať túto trasu na bicykloch. A aby toho nebolo málo, spoločnosť im pritom robia dvaja štvornohí členovia rodiny!

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Horolezec zdolal najvyššie vrcholy všetkých siedmich kontinentov v rekordnom čase

Austrálsky horolezec Steve Plain
15.05.2018

Austrálsky horolezec Steve Plain zdolal v pondelok Mount Everest, čím dosiahol svoj ciel pokoriť najvyššie hory všetkých siedmich kontinentov v rekordnom čase. viac »

Letná sezóna klope na dvere: Vieme, kam Slováci cestujú najčastejšie

Letná sezóna klope na
14.05.2018

Letná dovolenková sezóna klope na dvere a cestovné kancelárie už ponúkajú záujemcom najnovšie dovolenkové hity. Kam to bude tento rok a kde to bolo minulý rok? Po roku sme s Market Locatorom opäť pozreli, ako sa zmenili reálne cestovateľské návyky Slovákov. viac »

Týmto sa zďaleka vyhnite: Najšpinavšie pláže pripomínajú smetisko a ohrozujú zdravie

Týmto sa zďaleka vyhnite:
14.05.2018

Keď sa povie „pláž“, väčšina z nás si predstaví oddych na piesku alebo drobných kamienkoch, horúce slnko a šum mora. Bohužiaľ je však už čoraz ťažšie nájsť miesto, kde by vás skutočne nič nerušilo. Množstvo pláží po celom svete špatia odpadky,za ktoré sú zodpovední nielen dovolenkári, ale aj domáci jednotlivci či dokonca celé spoločnosti. Toto je desiatka najšpinavších, ktoré by ste mali radšej zďaleka obísť. viac »

V Austrálii na turistov útočia kengury závislé na mrkve

Kengura
13.05.2018

Poslanci aj odborníci vo východnej časti Austrálie upozorňujú turistov, aby nekŕmili tamojšie kengury. Tieto divoké zvieratá sa totiž stali závislými na mrkve a iných nevhodných potravinách a začali útočiť na ľudí. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na miestne médiá. viac »

Dobrovoľník v Rwande: Aj v ošumelom malom obchode môžete platiť mobilom (ROZHOVOR)

Čech Petr Kočnar je
13.05.2018

Odletel do Rwandy, lebo sa chcel naučiť po francúzsky a pomáhať v sirotinci. Ani jeden z týchto plánov mu nevyšiel, no v Kigali založil neziskovú organizáciu Talking Through Art, ktorá pomáha fyzicky postihnutým zaradiť sa späť do spoločnosti. Podporiť ich môžete nákupom ručne vyrábaných misiek alebo aj tak, že si u nich objednáte prehliadku hlavného mesta Kigali. Viac o živote v Rwande aj o fungovaní organizácie prezradil jej zakladateľ Petr Kočnar v rozhovore. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 21. máj. 2018. Meniny má Zina.