Exotická dovolenka

Dokonalý oddych v exotike: 7 najkrajších pláží Južnej Ameriky

07.08.2017 | | Hodnotenie článku: 5.00

Cestovatelia si obvykle plánujú dovolenky na takých miestach, kde sa dá vidieť čo najviac zaujímavostí a prírodných krás. Po niekoľkých takýchto cestách však príde obrat a väčšina ocení, keď si môže pár dní iba oddýchnuť na pláži a navštíviť maximálne najbližšie mesto či dedinku. Na takéto leňošenie je najlepšie hľadať destinácie v Južnej Amerike, kde si za rozumnú cenu môžete užiť tie najkrajšie pláže.

Viac článkov
Dračie vrchy, Juhoafrická republika

FOTO Skryté drahokamy Južnej Afriky: Tieto miesta raz musíte vidieť

04.06.2017 | 

Energia, ktorá prúdi celou Južnou Afrikou, je neuveriteľne silná. Každý cestovateľ vám potvrdí, že na tomto kúsku sveta panuje iná atmosféra, vďaka ktorej sa medzi ľuďmi zotierajú všetky rozdiely. Najlepšiu atmosféru pochopiteľne zažijete mimo veľkomiest. Vyberte sa preto po stopách tých odvážnejších a objavte aj skryté poklady tejto krajiny, o ktorých nevie až tak veľa turistov.

Réunion stojí za návštevu

FOTO Pustatiny ako z Marsu a nedotknutá príroda: Réunion stojí za návštevu

14.02.2017 | 

Ostrov Réunion nájdete v Indickom oceáne, jeho najbližším susedným štátom je Madagaskar. Až do 17. storočia bol neobývaný, potom ho však objavili ľudia z Francúzska, Madagaskaru a Afriky. Tí ho začali postupne osídľovať a v 20. storočí prešiel ostrov pod francúzsku správu. Na Réunione žije menej ako milión obyvateľov. Veľkú časť preto stále tvoria aj turisti, ktorí sa tam vyberajú hľadať najmä krásnu prírodu a pokoj.

Los Roques, Venezuela

FOTO Dokonalý oddych v exotike: 7 najkrajších pláží Južnej Ameriky

07.08.2017 | 

Cestovatelia si obvykle plánujú dovolenky na takých miestach, kde sa dá vidieť čo najviac zaujímavostí a prírodných krás. Po niekoľkých takýchto cestách však príde obrat a väčšina ocení, keď si môže pár dní iba oddýchnuť na pláži a navštíviť maximálne najbližšie mesto či dedinku. Na takéto leňošenie je najlepšie hľadať destinácie v Južnej Amerike, kde si za rozumnú cenu môžete užiť tie najkrajšie pláže.

Destinácia mesiaca: Národné parky

FOTO Destinácia mesiaca: Národné parky USA

21.07.2017 | 

Uvažovali ste niekedy o menej tradičnej dovolenke, než klasické slnenie sa pri mori, návšteva európskych metropol alebo turistika v okolitých horách? Stačí sa zahľadieť o niečo ďalej a môžete sa vybrať na dobrodružnú cestu „za veľkú mláku“. Čo takto národné parky USA, ktoré vám ukážu úplne odlišnú prírodu a pomôžu zregenerovať sa na začiatku leta?

Kalifova veža, Dubaj, Spojené

FOTO Unikáty v SAE: Botanická záhrada na púšti i najvyššia vyhliadková veža sveta

28.07.2017 | 

Spojené arabské emiráty tvorí sedem menších emirátov. Najznámejšími z nich sú Dubaj a Abú Dabí, ktoré sa zároveň stali turisticky najvyhľadávanejšími oblasťami v SAE. Známe sú vďaka vysokej kvalite služieb a luxusným hotelom, ktorým konkuruje len pár rezortov na svete. Vďaka bohatým ložiskám ropy si dovolili vybudovať priamo na púšti moderné mestá s neobmedzenými možnosťami. Tomu zodpovedajú aj najobľúbenejšie atrakcie, ktoré tam môžete navštíviť počas vašej dovolenky.

Filipínsky ostrov Bohol

FOTO Postrehy z Filipín: 4 veci, ktoré musíte vidieť na ostrove Bohol

23.07.2017 | 

Filipíny tvorí viac ako 7000 ostrovov, ktoré sú známe svojimi úžasnými plážami a priezračne azúrovým morom. Málokto však hovorí o krásnej prírode, ktorou sa môže táto krajina pýšiť. Či už máte chuť ležať na pláži alebo stráviť čas v prírode, na ostrove Bohol je možné oboje a dokonca oveľa viac!

Dominikánska republika

FOTO Prázdniny v Dominikánskej republike: 5 tipov na exotickú dovolenku s deťmi

01.07.2017 | 

Letné prázdniny už začali a vy stále neviete, kam sa tento rok vybrať na dovolenku? Porozmýšľajte nad exotickou destináciou Punta Cana v Dominikánskej republike. Tunajšie hotelové rezorty sú známe vysokou kvalitou a špičkovou úrovňou služieb. Vaše deti zabavia profesionálni animátori a vy tak budete mať čas aj sami pre seba. Na výlet sa vydajte napríklad za pirátmi na ostrov Saona alebo za delfínmi na Dolphin Island.

Palm Beach, Aruba

FOTO Dokonalý raj na Zemi: 7 najkrajších pláží Karibiku

23.05.2017 | 

Zo všetkých miest na svete spĺňajú najmä krajiny Karibiku pre mnohých dovolenkárov predstavu ideálnej dovolenky. Stabilne dobré počasie, exotická príroda a k tomu úžasné tiché pláže plné paliem s výhľadom na ligotavé more. Či sú to malé ostrovčeky alebo väčšie ostrovné krajiny, pohľad na fotografie týchto lokalít vo vás vyvolá pocit zasnenej nostalgie a tajných snov. Stačí však iba trochu chcieť, vystihnúť tie správne akcie a i vy sa môžete ocitnúť na niektorej z najkrajších pláží Karibiku.

Najväčší ľadoborec sveta pláva

FOTO Najväčší ľadoborec sveta pláva na Severný pól: Na palube môžete byť aj vy

12.07.2017 | 

A máme ho! Kúsok od nás beží majestátny ľadový medveď. Je to krásne zviera. Vydali sme sa za ním poriadne ďaleko od domova, ale spoznať tento nádherný kút sveta za to stálo. Plávame k severnému pólu!

Nový Zéland

FOTO Nový Zéland: Dva ostrovy, 13 národných parkov a ôsmy div sveta

02.05.2017 | 

Nemáme to práve blízko, no aj tak by ste niekedy mali zažiť dovolenku na Novom Zélande. Ostrov u protinožcov ponúka prekrásnu prírodu, oceán, úžasnú históriu aj vynikajúcich hostiteľov. A to už stojí aj za dlhšiu cestu.

Štvrtok, 17. august. 2017. Meniny má Milica.

Ponuka zájazdov

Foto dňa