Exotická dovolenka

Koľko stojí sen: Mladí Slováci strávili 48 dní v exotike, celkové náklady vás príjemne prekvapia

11.04.2017 | | Hodnotenie článku: 4.88

Filip a Anitka je dvojica sympatických mladých ľudí, ktorých spoločnou vášňou je cestovanie. Minulé leto strávili 48 dní v Ázii, kde navštívili Thajsko, Malajziu, Bali a Singapur. Po návrate spočítali, koľko ich to stálo.

viac
Réunion stojí za návštevu

FOTO Pustatiny ako z Marsu a nedotknutá príroda: Réunion stojí za návštevu

14.02.2017 | 

Ostrov Réunion nájdete v Indickom oceáne, jeho najbližším susedným štátom je Madagaskar. Až do 17. storočia bol neobývaný, potom ho však objavili ľudia z Francúzska, Madagaskaru a Afriky. Tí ho začali postupne osídľovať a v 20. storočí prešiel ostrov pod francúzsku správu. Na Réunione žije menej ako milión obyvateľov. Veľkú časť preto stále tvoria aj turisti, ktorí sa tam vyberajú hľadať najmä krásnu prírodu a pokoj.

Boh sa nahneval a

FOTO Boh sa nahneval a vytvoril skutočný koniec sveta: Nájdete ho v Namíbii

04.02.2017 | 

Asi najvýstižnejšie popísali pobrežie Namíbie portugalskí moreplavci. Tí ho nazvali pekelnou bránou a nič netušiac tak nadviazali na jednu z tradičných povier, podľa ktorej túto časť sveta zrodil Boh v časoch, keď bol nahnevaný.

Päť najúžasnejších miest USA,

FOTO Päť najúžasnejších miest USA, ktoré musíte vidieť: Obrovská arizonská „podkova” a ďalšie lahôdky

21.01.2017 | 

Spojené štáty sú rozsiahle a nabité rozprávkovo nádhernými miestami, ktorá len čakajú, kým ich objavíte. Čarovné krajiny ako vystrihnuté z iných svetov sa pohrávajú snáď so všetkými živlami a to spôsobom, ktorý ľahko prekonáva i tie najsmelšie produkty fantázie. Pozrite sa na 5 najúžasnejších miest, ktoré nesmiete pri ceste po USA minúť.

Návšteva ľadového kráľovstva: Glacier

FOTO Návšteva ľadového kráľovstva: Glacier Bay ponúka dobrodružstvo i pokojné pozorovanie prírody

12.01.2017 | 

Prechádzame drsnou, avšak krásnou panenskou prírodou, máme pred sebou vrcholky hôr so snehovou pokrývkou, husté lesy, na každom kroku čučoriedie. Z vrtuľníka a lode si cestovatelia zas vychutnávajú pohľad na ohromné fjordy. Sme na Aljaške, v najsevernejšom a najväčšom štáte USA.

Dvojica strávila v Ázii

FOTO Koľko stojí sen: Mladí Slováci strávili 48 dní v exotike, celkové náklady vás príjemne prekvapia

11.04.2017 | 

Filip a Anitka je dvojica sympatických mladých ľudí, ktorých spoločnou vášňou je cestovanie. Minulé leto strávili 48 dní v Ázii, kde navštívili Thajsko, Malajziu, Bali a Singapur. Po návrate spočítali, koľko ich to stálo.

Tel Aviv, Izrael

FOTO Nová letecká linka do Izraela: Tel Aviv ponúka kúpanie aj pamiatky

10.04.2017 | 

Počtom letov zatiaľ košické letisko nemôže konkurovať tomu v hlavnom meste. Vďaka novým dopravcom sa však postupne otvára celému svetu a ponúka viacero výborných liniek. Jednou z nich je izraelský Tel Aviv, do ktorého môžete lietať od konca júna.

Z Barbadosu pochádza aj

FOTO Krásny, divoký a nespútaný: Ostrov Barbados je taký, ako jeho najslávnejšia rodáčka Rihanna

17.03.2017 | 

Barbados sa podarilo najviac spopularizovať speváčke Rihanne. No zatiaľ čo mu svet venoval viac pozornosti až po jej zviditeľnení sa, cestovatelia ho vyhľadávali už dávno predtým. Krajina bradatých figovníkov, ktoré z diaľky pôsobia ako starí fúzatí muži, dostala pomenovanie práve vďaka tomuto stromu. V minulosti tam s obľubou oddychoval George Washington a jeho bývalé sídlo je v súčasnosti premenené na múzeum venujúce sa jeho plodnému životu.

Ostrov mládeže ukrýva pirátske

FOTO Lákadlo pre dobrodruhov: Ostrov mládeže ukrýva pirátske poklady

20.01.2017 | 

Indiáni, revolucionári, mládež, piráti. Na „Ostrove borovíc“, ako sa v minulosti Isla de la Juventud hovorilo, sa vystriedalo mnoho rozdielnych skupín obyvateľov. V tamojších jaskyniach sa našli staré indiánske maľby, takže život tu má dlhú históriu. Skrátka romantika všade, kam sa pozriete.

Nová Kaledónia: Z drsnej

FOTO Nová Kaledónia: Z drsnej trestaneckej kolónie sa stali ostrovy večnej jari

17.10.2016 | 

Keď v minulosti Francúz spáchal ťažký zločin, mohli ho poslať do Tichomoria na ostrovy plné paliem, šťavnatého exotického ovocia a slnkom zaliatych piesočných pláží. Takéto idylické to pre trestancov na izolovanom súostroví nebolo. Zato teraz prekrásne francúzske zámorské územie v Tichom oceáne poskytuje zázemie všetkým milovníkom pokoja.

Antarktída: drsné i krásne

FOTO Antarktída: drsné i krásne ľadové kráľovstvo, ktoré neprestáva fascinovať

15.10.2016 | 

Zažiť pobyt na najchladnejšom svetovom kontinente, a pritom mať skutočne luxusné zázemie, preplaviť sa cez významný Magalhaesov a Drakeov prieliv, i to môže byť báječná a zážitkami nabitá dovolenka. Vydajte sa na plavbu superloďou po okolí Antarktídy a vráťte sa domov so skutočne neobyčajnými spomienkami!

Utorok, 25. apríl. 2017. Meniny má Marek.

Ponuka zájazdov

Foto dňa