Exotická dovolenka

Súostrovie Galapágy: Raj korytnačiek a jašterov

10.06.2017 | | Hodnotenie článku: 5.00

Súostrovie Galapágy vo východnej časti Tichého oceánu preslávila najmä Darwinova evolučná teória. Okrem množstva jedinečných živočíchov ponúkajú návštevníkom aj rajský pokoj a jedinečnú atmosféru.

Viac článkov
Dračie vrchy, Juhoafrická republika

FOTO Skryté drahokamy Južnej Afriky: Tieto miesta raz musíte vidieť

04.06.2017 | 

Energia, ktorá prúdi celou Južnou Afrikou, je neuveriteľne silná. Každý cestovateľ vám potvrdí, že na tomto kúsku sveta panuje iná atmosféra, vďaka ktorej sa medzi ľuďmi zotierajú všetky rozdiely. Najlepšiu atmosféru pochopiteľne zažijete mimo veľkomiest. Vyberte sa preto po stopách tých odvážnejších a objavte aj skryté poklady tejto krajiny, o ktorých nevie až tak veľa turistov.

Réunion stojí za návštevu

FOTO Pustatiny ako z Marsu a nedotknutá príroda: Réunion stojí za návštevu

14.02.2017 | 

Ostrov Réunion nájdete v Indickom oceáne, jeho najbližším susedným štátom je Madagaskar. Až do 17. storočia bol neobývaný, potom ho však objavili ľudia z Francúzska, Madagaskaru a Afriky. Tí ho začali postupne osídľovať a v 20. storočí prešiel ostrov pod francúzsku správu. Na Réunione žije menej ako milión obyvateľov. Veľkú časť preto stále tvoria aj turisti, ktorí sa tam vyberajú hľadať najmä krásnu prírodu a pokoj.

Galapágy sú posledným rajom

FOTO Súostrovie Galapágy: Raj korytnačiek a jašterov

10.06.2017 | 

Súostrovie Galapágy vo východnej časti Tichého oceánu preslávila najmä Darwinova evolučná teória. Okrem množstva jedinečných živočíchov ponúkajú návštevníkom aj rajský pokoj a jedinečnú atmosféru.

Vodopády Havasupai, USA

FOTO Vodopády Havasupai: Rajská záhrada uprostred pustatiny

01.06.2017 | 

V slávnom Veľkom kaňone vytvorila príroda množstvo nádherných miest, k tým najpôsobivejším patria vodopády Havasupai. Nie nadarmo ich prezývajú aj „rajskou záhradou uprostred púšte“. Ich tyrkysová voda v obklopení červenkastých skál totiž naozaj pôsobí ako malý zázrak.

Video mladých Slovákov z

VIDEO Video mladých Slovákov z Filipín vás dostane: Tri minúty úplnej dokonalosti

02.06.2017 | 

Kedysi bolo našou jedinou hmatateľnou spomienkou na dovolenku len zopár blednúcich fotografií, dnes môžeme vďaka zdokonalenej technike zdokumentovať každý moment na cestách. Čoraz viac ľudí siaha aj po kamere a s väčším či menším úspechom tvorí vlastné videá. Nám sa podarilo nájsť také, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani profesionáli z Hollywoodu. Za všetkým pritom stojí talentovaný Matej z východného Slovenska.

Mjanmarsko očami Slovenky Zuzany

FOTO Slovenka v Ázii: 5 vecí, ktoré vás v Mjanmarsku vyvedú z miery

15.05.2017 | 

Mjanmarsko je krajinou v juhovýchodnej Ázii, ktorej brány sa v súčasnosti čoraz viac otvárajú turistom. Je to iný svet so špecifickou kultúrou a zvykmi. Tie najneobvyklejšie nám predstavila Slovenka Zuzana, ktorá počas svojich ciest navštívila aj túto krajinu.

Palm Beach, Aruba

FOTO Dokonalý raj na Zemi: 7 najkrajších pláží Karibiku

23.05.2017 | 

Zo všetkých miest na svete spĺňajú najmä krajiny Karibiku pre mnohých dovolenkárov predstavu ideálnej dovolenky. Stabilne dobré počasie, exotická príroda a k tomu úžasné tiché pláže plné paliem s výhľadom na ligotavé more. Či sú to malé ostrovčeky alebo väčšie ostrovné krajiny, pohľad na fotografie týchto lokalít vo vás vyvolá pocit zasnenej nostalgie a tajných snov. Stačí však iba trochu chcieť, vystihnúť tie správne akcie a i vy sa môžete ocitnúť na niektorej z najkrajších pláží Karibiku.

Trumpova vila v Karibiku:

FOTO Trumpova vila v Karibiku: Kúsok raja za 25 miliónov

22.05.2017 | 

Americký prezident Donald Trump predáva svoje luxusné sídlo na karibskom ostrove Svätý Martin. Lukratívna nehnuteľnosť s názvom Le Chateau des Palmiers (Palmový zámok) mu patrí od roku 2013 a podľa Trumpa je to "jedno z najnádhernejších sídiel na svete". Za mastnú sumičku je k dispozícii aj majetným dovolenkárom.

Nový Zéland

FOTO Nový Zéland: Dva ostrovy, 13 národných parkov a ôsmy div sveta

02.05.2017 | 

Nemáme to práve blízko, no aj tak by ste niekedy mali zažiť dovolenku na Novom Zélande. Ostrov u protinožcov ponúka prekrásnu prírodu, oceán, úžasnú históriu aj vynikajúcich hostiteľov. A to už stojí aj za dlhšiu cestu.

Nová Kaledónia: Z drsnej

FOTO Nová Kaledónia: Z drsnej trestaneckej kolónie sa stali ostrovy večnej jari

17.10.2016 | 

Keď v minulosti Francúz spáchal ťažký zločin, mohli ho poslať do Tichomoria na ostrovy plné paliem, šťavnatého exotického ovocia a slnkom zaliatych piesočných pláží. Takéto idylické to pre trestancov na izolovanom súostroví nebolo. Zato teraz prekrásne francúzske zámorské územie v Tichom oceáne poskytuje zázemie všetkým milovníkom pokoja.

Štvrtok, 29. jún. 2017. Meniny má Peter a Pavol, Petra.

Ponuka zájazdov

Foto dňa