Turistické a cestovateľské informácie. Aktuálne tipy na dovolenku - v lete destinácie pri mori a spoznávacie zájazdy, v zime lyžiarske strediská. Tlačové a PR správy, zaujímavé novinky zo sveta cestovania, aktuality.

Zavítajte do Malého Ríma: Trnavskí sprievodcovia si pre vás pripravili úžasné prekvapenie

22.02.2018 | | Hodnotenie článku: 5.00

Svetový deň sprievodcov je skutočným sviatkom pre všetkých svetobežníkov. Každý, kto rád objavuje, ocení prehliadku jedného z najkrajších miest Slovenska zadarmo. Objaviť Trnavu netradičným spôsobom môžete vďaka bezplatným prehliadkam v rámci Svetového dňa sprievodcov.

Viac článkov

Z Bratislavy sa bude do Moskvy lietať častejšie, predaj leteniek od 28 eur už spustili

Moskva, Ruská federácia
08.02.2018

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa bude na jar lietať do Moskvy častejšie. Letecká spoločnosť Pobeda, ktorá prevádzkuje linku z BTS na letisko Moskva-Vnukovo 3 x týždenne, dnes spustila predaj leteniek na jarnú a letnú sezónu. Zároveň oznámila, že od konca apríla do konca mája zvyšuje počas frekvencií z Bratislavy a do nej na 5 letov týždenne. viac »

Paríž zasiahlo 30-ročné sneženie: FOTO Eiffelovku zavreli, na Montmartri sa lyžuje

Paríž pod snehom
08.02.2018

Len pred pár dňami hrozili Parížu záplavy a dnes už čelí iným ťažkostiam. Tento týždeň zasiahlo hlavné mesto Francúzska intenzívne sneženie, aké si tu nepamätajú od roku 1987. Pre nepriaznivé počasie dokonca uzavreli Eiffelovu vežu, najslávnejší symbol mesta. viac »

Slovensko sa uchádza o zapísanie ôsmej lokality do Zoznamu svetového dedičstva

Slovensko sa môže pochváliť
07.02.2018

O zápis do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO sa uchádza v poradí ôsma pamiatka, ktorá má súvis so Slovenskom. Ide o pamiatky niekdajšej hranice Rímskej ríše na Slovensku, ktoré sú súčasťou nominácie lokality Dunajský Limes. Túto nomináciu predkladá Slovensko v spolupráci s Nemeckom, Rakúskom a Maďarskom. viac »

Unikátny pohľad do zákulisia: Takto bojuje so snehom bratislavské letisko

Zimná údržba na bratislavskom
07.02.2018

Do Bratislavy dnes zavítala poriadna zima a husté sneženie komplikuje dopravu nielen na cestách, ale aj vo vzduchu. Ako však informovala hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková, letecké spoločnosti sú na nástrahy počasia pripravené. Pozrite sa, ako so snehom bojuje bratislavské letisko. viac »

Črtá sa objav storočia: Archeológovia začali s radarovým skenovaním Tutanchamónovej hrobky

Archeológovia v Egypte začali
04.02.2018

Tím archeológov začal s radarovým skenovaním hrobky egyptského faraóna Tutanchamóna. Informovalo o tom egyptské ministerstvo pre pamiatky, podľa ktorého sa odborníci v hrobke pokúšajú nájsť pomocou georadaru skryté miestnosti. viac »

Sklamanie pre turistov: Benátky majú ďaleko od romantiky

Benátky, Taliansko
03.02.2018

Deň svätého Valentína je za dverami, ale obľúbený výlet do Benátok tento rok nie je dobrým nápadom. Romantiku by ste tam totiž hľadali ťažko, v dôsledku počasia je „mesto na vode“ bez vody a vyzerá bezútešne. viac »

Bachledova dolina: Starú trojsedačku nahradí nová kabínková lanovka

Chodník korunami stromov, Bachledova
02.02.2018

Už tento rok nahradí trojsedačkovú lanovku v lyžiarskom stredisku Ski Bachledova pri Ždiari nová desaťmiestna kabínková lanovka. "Jej trasa bude identická s terajšou, no cesta ňou sa skráti na sedem minút. Jazda bude bezpečná aj pre peších turistov a zároveň bezbariérová," uviedla PR manažérka strediska Martina Múdra s tým, že do prevádzky chcú novú lanovku uviesť ešte v tomto roku. viac »

Nevídaný krok: Jeden z najlepších kuchárov požiadal o odobratie michelinských hviezd

Nevídaný krok: Jeden z
02.02.2018

Gastronomický sprievodca Michelin pristúpil k bezprecedentnému kroku, keď vyhovel želaniu šéfkuchára Sébastiena Brasa a jeho trojhviezdičkovú reštauráciu Le Suquet v mestečku Laguiol na juhu Francúzska vyradil zo svojho zoznamu pre rok 2018 a odobral mu aj všetky tri hviezdičky. viac »

Peru: Kamionista poškodil vzácne obrazce na plošine Nazca

Nazca, Peru
01.02.2018

Jainer Flores vošiel kamiónom v sobotu do verejne neprístupnej časti plošiny, na ktorej sú obrazce zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Na mieste zostali stopy po pneumatikách a čiastočne poškodené tri z línií, ktoré sú súčasťou geoglyfov znázorňujúcich imaginárne postavy, zvieratá či rastliny. viac »

Nezvyčajný pohľad na Maroko: Po vyše polstoročí na juhu krajiny nasnežilo

V Maroku nasnežilo
31.01.2018

Oblasti na východe, juhovýchode a juhu Maroka zasiahlo tento týždeň výdatné sneženie. Zimné počasie zažili aj obyvatelia mesta Zagora v blízkosti púšte Sahara pri hraniciach s Alžírskom. viac »


Štvrtok, 22. február. 2018. Meniny má Etela.

Ponuka zájazdov

Foto dňa