Turistické a cestovateľské informácie

Egypt je späť: Príjmy z turizmu vzrástli o viac než 200 %

20.10.2017 |

Po rokoch politických otrasov sa egyptskému cestovnému ruchu začína opäť dariť. Ako uviedol zdroj z egyptskej vlády, príjmy z turizmu od začiatku tohto roka vzrástli o vyše 200 %.

Viac článkov

Viac za menej: Ryanair mení prepravné podmienky pre batožinu

Viac za menej: Ryanair
07.09.2017

Letecká spoločnosť Ryanair znižuje od 1. novembra 2017 poplatok za podanú batožinu a zároveň povolí jej vyššiu hmotnosť – až 20 kg namiesto 15 kg. Na palubu lietadla budú však od novembra umiestnené len také kufre, ktoré si zakúpia cestujúci v rámci služby prioritný nástup. Ostatní cestujúci budú musieť svoj príručný kufor odovzdať pri nástupnej bráne a umiestniť ho zdarma do podpalubia. viac »

Dobre vedieť: V prípade straty batožiny máte právo na vysoké odškodné

Dobre vedieť: V prípade
06.09.2017

V letných mesiacoch letecké spoločnosti mnohým cestujúcim stratili alebo poškodili batožinu. Väčšina z nich pritom netuší, že má nárok na finančnú kompenzáciu. Takéto sú podmienky. viac »

Vo svete zavádzajú pasy pre genderovo neutrálnych: Pohlavie X už pozná 9 krajín

Vo svete zavádzajú pasy
06.09.2017

Komunita LGBTI oslavuje ďalšie malé víťazstvo, možnosť označiť svoje pohlavie neutrálnym X najnovšie zaviedla Kanada. Krajín, kde sa ľudia nedelia len na mužov a ženy, je tak už deväť. viac »

Brazília: V Amazonskom pralese objavili 381 nových druhov rastlín a zvierat

Amazonský prales, Brazília
04.09.2017

Počas dvojročného výskumu v oblasti Amazonského pralesa objavili vedci 381 nových druhov zvierat a rastlín. Správa Svetového fondu na ochranu prírody (WWF) a brazílskej organizácie Mamiraua pre trvalo udržateľný rozvoj uvádza, že nový druh objavili v priemere každé dva dni. viac »

Letisko M. R. Štefánika chystá Deň otvorených dverí: Zajtra začína registrácia

Letisko M. R. Štefánika
03.09.2017

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave Vás pozýva na Dni otvorených dverí. Brány letiska sa pre záujemcov otvoria 22., 23. a 24. septembra 2017. Registrácia na DOD sa začína na webovej stránke letiska www.bts.aero dňa 4. 9. a potrvá do 18. 9., resp. do obsadenia kapacity termínov. Nezaregistrovaným účastníkom nebudú exkurzie umožnené. viac »

Len pre vyvolených: Chorvátsky Dubrovník obmedzí vstup turistov

Dubrovník, Chorvátsko
30.08.2017

Chorváti bijú na poplach. Do Dubrovníka priviezlo vlani 529 výletných lodí takmer 800.000 turistov, ďalší prišli na autách a autobusoch. Znepokojený primátor historického chorvátskeho mesta Mat Frankovič rozhodol, že sa ich počet musí výrazne obmedziť. viac »

V 24 mestách Zlínskeho kraja možno zdarma spoznať 29 sakrálnych pamiatok

Zlín, Česká republika
25.08.2017

V rámci rozvoja cestovného ruchu Zlínsky kraj umožňuje záujemcom bezplatne spoznať sakrálne pamiatky pomocou projektu Otvorené brány. Ten obsahuje 29 historických objektov v 24 mestách a obciach na území tohto prihraničného moravského kraja, ktoré možno navštíviť do konca septembra. viac »

Ekologická katastrofa: Väčšina švajčiarskych ľadovcov sa už nedá zachrániť

Švajčiarsko
25.08.2017

Väčšina ľadovcov vo Švajčiarsku sa vzhľadom na nárast teplôt už podľa názoru expertov nedá zachrániť. Aj v prípade maximálneho úsilia o zníženie emisií skleníkových plynov sa 80-90 percent týchto más ľadu roztopí do roku 2100, uviedol pre denník Tages-Anzeiger glaciológ Matthias Huss z technickej univerzity ETH Zürich. viac »

Letecké dni s obrovskou hviezdou: Na Sliač mieri dvojposchodový Airbus

Airbus A380
24.08.2017

Špičky svetovej leteckej techniky, ale aj doposiaľ najvyššiu divácku návštevnosť očakávajú organizátori tohtoročných Medzinárodných leteckých dní (MLD) SIAF, ktoré sa uskutočnia v sobotu a nedeľu 26. a 27. augusta na Leteckej základni v Sliači. viac »

Problémoví turisti: Rusi a Číňania nedbajú na zákaz fajčenia v hotelových izbách

Problémoví turisti: Rusi a
24.08.2017

V Maďarsku platia veľmi prísne protifajčiarske opatrenia, čo v mnohých prípadoch prekvapuje návštevníkov z cudziny. Hotelovým hosťom najviac prekáža, že si už nemôžu zapáliť v reštauráciách, na terasách iba ďaleko od vchodu a v zime musia ísť na ulicu, píše dnes hospodársky denník Világgazdaság. viac »


Nedeľa, 22. október. 2017. Meniny má Sergej.

Ponuka zájazdov

Foto dňa