Turistické a cestovateľské informácie

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave otvorilo pozorovateľňu lietadiel pre verejnosť a spotterov

24.04.2018 |

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vytvorilo v blízkosti dráhy 31 miesto pre pozorovanie príletov a odletov lietadiel. Vyhliadka so schodmi a lavičkou umiestnená za oplotením letiska je určená pre verejnosť, rodiny s deťmi a nadšencov fotografovania lietadiel, ktorí tak môžu odteraz pohodlne sledovať prílety neďaleko letiskovej plochy. Miesto je prístupné pre peších či cyklistov cestou z Leknovej ulice popri Malom Dunaji v mestskej časti BA-Vrakuňa, resp. z Majerskej ulice.

Viac článkov

Slovensko môže závidieť: Zahraniční turisti minuli v Poľsku v roku 2017 takmer 10 miliárd eur

Od júna budeme lietať
18.04.2018

Zahraniční turisti minuli v Poľsku vlani viac než 41 miliárd zlotých. Príjmy Poľska sa tak vďaka nim zvýšili oproti predchádzajúcemu roku o viac než 6 %. Ukázali to zverejnené údaje poľského štatistického úradu GUS. viac »

Maďarská diaľnica M1, smerujúca aj k Bratislave, bude do augusta plná obmedzení

Maďarská diaľnica M1
17.04.2018

Maďarská diaľnica M1, ktorá vedie z Budapešti k rakúskym hraniciam, ale je napojená aj na cestu k maďarsko-slovenskému hraničnému priechodu Rusovce-Rajka smerujúcu do Bratislavy, bude do augusta tohto roka plná dopravných obmedzení. Agentúru MTI o tom informovalo Ministerstvo národného rozvoja (NFM). viac »

K leteckému spojeniu do New Yorku bude premávať autobus z Košíc

Socha slobody, New York,
17.04.2018

Ľudia z východného Slovenska budú mať najkratší prístup na medzikontinentálny let bez prestupovania do New Yorku z poľského Rzeszówa. Pravidelné letecké spojenie do USA oficiálne začína z medzinárodného letiska Rzeszów – Jasionka 30. apríla s odchodom o 14.00 h, ďalšie lety sú naplánované každý pondelok. Pre pasažierov zo Slovensku bude premávať na letisko Jasionka k tomuto spoju medzinárodné autobusové spojenie z Košíc s odchodom o 6.30 h, s možnosťou nástupu aj v Prešove. viac »

Klimatické zmeny na vlastnej koži: Najväčší nárast teplôt hrozí Viedni a Prahe

Klimatické zmeny na vlastnej
16.04.2018

Najväčší nárast teplôt počas letných horúčav hrozí v najbližších tridsiatich až sedemdesiatich rokoch spomedzi európskych veľkomiest Viedni, Prahe, Rímu, Štokholmu, Aténam a Nikózii. Vyplýva to z najnovšej štúdie tímu európskych klimatológov, o ktorej píše server Quartz. viac »

Autobusom do Chorvátska: FlixBus spustil z Bratislavy nové spojenie do Slavónie

FlixBus
16.04.2018

Autobusový dopravca FlixBus spája Bratislavu s chorvátskym regiónom Slavónia. Autobusy budú zastavovať aj na letisku v Budapešti. viac »

Filipíny z dôvodu znečistenia uzatvoria vyhľadávaný ostrov Boracay

Turisti sa opaľujú na
15.04.2018

Filipínsky prezident Rodrigo Duterte súhlasil s uzatvorením malého ostrova Boracay, ktorý patrí medzi obľúbené turistické destinácie. viac »

Smutná správa: Zomrela ochrankyňa slonov Daphne Sheldrick

Slony v Keni
14.04.2018

Vo veku 83 rokov zomrela kenská ochrankyňa slonov Daphne Sheldrick, podľahla rakovine. Počas svojho života zachránila viac ako 230 slonov, z ktorých mnohé prišli o svoje matky rukou pytliakov alebo ich zabilo sucho. Podarilo sa jej totiž vyvinúť mliečnu náhradu, s pomocou ktorej ich úspešne odchovala. viac »

V Belehrade odstránili Gagarinov pamätník, poburoval domácich

Gagarinova socha v Belehrade
14.04.2018

Kontroverzný, len nedávno osadený pomník ruskému kozmonautovi Jurijovi Gagarinovi v srbskej metropole Belehrad celý odstránia a postavia nový. V utorok o tom informoval mestský manažér Goran Vesič, ktorého citoval srbský portál b92.net. viac »

Súčasný svet očami žurnalistov: Toto sú víťazi súťaže World Press Photo 2018

Jedna z víťazných fotografií
13.04.2018

Víťazom žurnalistickej ceny World Press Photo 2018 v hlavnej kategórii sa vo štvrtok večer stal venezuelský fotoreportér Ronaldo Schemidt pracujúci pre francúzsku tlačovú agentúru AFP. Jeho snímka, zachytávajúca horiaceho demonštranta vo Venezuele, podľa poroty symbolizuje aktuálny stav tejto krajiny. viac »

Saudská Arábia chystá veľké novinky: Po 35 rokoch otvoria prvé kino, onedlho spustia metro aj operu

Rijád, Saudská Arábia
10.04.2018

V Saudskej Arábii otvoria 18. apríla prvé kino po viac než 35 rokoch. Stane sa tak v hlavnom meste Rijád, pričom prvým premietaným filmom bude Čierny panter. Ďalších približne 40 kín by mali otvoriť počas najbližších piatich rokov v asi 15 mestách. V Rijáde tiež začali testovať prevádzku prvého metra a plánujú založenie národnej opery a orchestra. viac »


Utorok, 24. apríl. 2018. Meniny má Juraj.

Ponuka zájazdov

Foto dňa