Turistické a cestovateľské informácie

Fantastický úspech egyptských archeológov: V Luxore objavili dve hrobky

11.12.2017 |

Archeológovia objavili v egyptskom meste Luxor dve hrobky. Zástupcovia ministerstva pre pamiatky uviedli, že jedna z nich má päť vchodov vedúcich do obdĺžnikovej miestnosti a nachádzajú sa v nej maľované drevené masky, hlinené nádoby a zabalené múmie.

Viac článkov

Prehľad vianočných trhov: Slovenské mestá prinášajú overenú klasiku aj viacero noviniek

Prehľad vianočných trhov: Slovenské
26.11.2017

V Bratislave už zavládla pravá vianočná atmosféra. Primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal v piatok podvečer rozsvietením 12 metrov vysokého vianočného stromčeka odštartoval mestské vianočné trhy. Varené vínko či iné dobroty si môžete vychutnať už aj v Prešove a Žiline, čoskoro k nim pribudnú ďalšie mestá po celom Slovensku. viac »

Nová letecká spoločnosť: Georgian Airways spojí Bratislavu a Tbilisi

Hlavné mesto Tbilisi, Gruzínsko
24.11.2017

Na Letisko M. R. Štefánika v Bratislave prichádza nová letecká spoločnosť! Gruzínsky dopravca Georgian Airways spustí od 27. marca 2018 novú pravidelnú priamu linku z Bratislavy do hlavného mesta Gruzínska Tbilisi a späť s frekvenciou 2 x týždenne, a to každý utorok a piatok. viac »

Začali stavať Tatranský ľadový dóm, na prvú lyžovačku sa stále čaká

Ľadové kráľovstvo v Tatrách:
23.11.2017

Najväčšiu atrakciu zimnej sezóny vo Vysokých Tatrách - Tatranský ľadový dóm oficiálne sprístupnia širokej verejnosti 8. decembra, na jeho výstavbe sa už pracuje. viac »

Nová linka z Bratislavy: S Wizz Air DENNE do Londýna

Budova britského parlamentu v
22.11.2017

Wizz Air, najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a východnej Európe, otvorí v lete priame letecké spojenie medzi Letiskom Bratislava a Londýnom-Lutonom. viac »

Varené vínko či punč vo Viedni: Na vianočné trhy v Rakúsku choďte autobusom

Varené vínko či punč
21.11.2017

V hlavnom meste Rakúska už začali vianočné trhy, ktoré sú obľúbeným výletom pre mnohých Slovákov. Nechajte tentokrát auto doma a spravte si výlet autobusom, lístky sú k dispozícii už od jedného eura. viac »

Taliansko: Taxikárom v Ríme ponúkajú kurzy angličtiny a dobrého správania

Taliansko: Taxikárom v Ríme
20.11.2017

Stovkám taxikárov zabezpečili úrady v talianskej metropole Rím výučbu angličtiny a zásad dobrého správania. Vedenie mesta vo štvrtok uviedlo, že zhruba 750 vodičov začne už čoskoro navštevovať dovedna osem kurzov "praktickej" angličtiny. Dostanú tiež lekcie dobrého správania aj inštrukcie, ako jednať so zákazníkmi tak, aby sa v Ríme cítili vítaní. viac »

Vianoce u susedov: Veľký prehľad adventných trhov v Dolnom Rakúsku

Vianoce u susedov: Veľký
16.11.2017

V predvianočnom období sa Dolné Rakúsko premieňa na krajinu adventných trhov. Nájdete ich takmer všade. Za hradnými a mestskými bránami, v starých zrúcaninách, vo vínnych uličkách, na námestiach a priamo v horách. Prinášame vám výber tých, ktoré vás určite očaria a prinesú nevšedné zážitky. Odporúčame navštíviť trhy na zámockých nádvoriach, vo vínnych pivničkách, remeselné i kováčske trhy a nevšedné trhy uprostred prírody. viac »

Svit: Železničná stanica vráti návštevníkov do čias socializmu

Železničná stanica, Svit
16.11.2017

Návštevníci železničnej stanice vo Svite sa v piatok 17. novembra vrátia späť o niekoľko desaťročí. Pripomenúť Medzinárodný deň študentstva, ale aj život v podtatranskom meste Svit a v celom vtedajšom Československu počas obdobia socializmu so všetkým, čo k tomu patrilo, sa rozhodli členovia miestneho Mládežníckeho parlamentu. viac »

Lyžiarska sezóna je za rohom: Zasnežujú už aj Donovaly

Lyžiarska sezóna je za
16.11.2017

Lyžiarske strediská sa prebúdzajú. Tento týždeň začali s postupným zasnežovaním aj v Donovaloch, zjazdovky Nová hoľa aj svah Záhradište sú už biele. viac »

Pri Varšave má vzniknúť najväčšie letisko sveta: Bude stáť 8 miliárd

Pri Varšave má vzniknúť
14.11.2017

V roku 2016 sa na prvých troch miestach rebríčka najvyťaženejších letísk sveta umiestnili Atlanta, Peking a Dubaj. Ak by sa splnil zámer poľskej vlády, v neďalekej budúcnosti by mohlo byť na niektorej z popredných priečok aj nové varšavské letisko. Jeho výstavba sa plánuje 40 kilometrov na západ od hlavného mesta. viac »


Utorok, 12. december. 2017. Meniny má Otília.

Ponuka zájazdov

Foto dňa