Turistické a cestovateľské informácie

Lodiari počítajú s rastúcim dopytom po plavbách trajektmi

18.06.2018 |

Prevádzkovatelia trajektov počítajú v budúcnosti s rastúcim dopytom, preto začali investovať do nových lodí. Podľa analýzy Združenia lodnej dopravy a turistiky (VFF) v priebehu piatich rokov si plavbu na jednej z 200 liniek v Severnom, Baltickom, Írskom a Stredozemnom mori kúpilo zhruba 24 miliónov cestujúcich. Najžiadanejším cieľom boli Škandinávia (43 %), stredomorský región (30 %) a Veľká Británia a Írsko (23 %).

Viac článkov

Na Bratislavskom hrade pribudla oddychová zóna s ležadlami a wifi

Bratislavský hrad
05.06.2018

V areáli Bratislavského hradu pribudli ležadlá, ľudia ich môžu využívať na oddych. Oddychová zóna bude cez leto prístupná od 9.00 h do 21.00 h. V areáli hradu, V Barokovej záhrade, je aj bezplatná wifi. Oznámili to predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) a kancelár parlamentu Daniel Guspan. viac »

Na Costa Brava to vrie: Boj Kataláncov sa dotýka aj turistov

Boj Kataláncov o samostatnosť
04.06.2018

Letná dovolenková sezóna ešte len štartuje, ale na plážach v Katalánsku už prebieha "boj". Tentoraz nejde o súboj turistov o najlepšie ležadla, ale konfrontácie stúpencov a odporcov nezávislosti regiónu. Uviedol to denník El País. viac »

Pastva pre oči: Tisíce kosatcov sibírskych sfarbili Hostovické lúky do fialova

Tisíce kosatcov sibírskych sfarbili
03.06.2018

Tisíce kosatcov sibírskych sfarbili Hostovické lúky v Sninskom okrese do fialova. Túto prírodnú rezerváciu vyhlásili v roku 1980 za účelom ochrany najmasovejšieho výskytu tejto zákonom chránenej rastliny na Slovensku. Územie, na ktorom sa rozprestiera, sa totiž malo poľnohospodársky využívať. Kosatec sibírsky rastie v trsoch, kvitne v priebehu mája. Dorastá do výšky viac ako meter. viac »

Začína sa letecká dovolenková sezóna, z Bratislavy pribudnú tri nové pravidelné linky

Letisko M. R. Štefánika
01.06.2018

Letisko M. R. Štefánika očakáva podľa počtu naplánovaných dovolenkových charterových letov najlepšiu dovolenkovú sezónu v celej svojej histórii! Historicky rekordnú letnú sezónu zaznamenalo už vlani, počet nahlásených charterových letov však tento rok ešte stúpol o 37 % na vyše 2 500 letov. Od júna sa začína hlavná letecká dovolenková sezóna. Len v júni pritom pribudnú z Bratislavy 3 úplne nové pravidelné letecké linky. viac »

Snívajte s nami: Súkromné sídlo speváka Princea je na predaj, vyzerá ako raj na Zemi

Súkromné sídlo speváka Princea
31.05.2018

Súkromné útočisko na karibských ostrovoch Turks a Caicos je na predaj v aukcii - údajne ide o jedinú nehnuteľnosť, ktorá ešte zostala v portfóliu nehnuteľného majetku zosnulého amerického hudobníka, speváka a herca Princea. viac »

Je to oficiálne: Najčistejšia voda na kúpanie je v týchto krajinách

Je to oficiálne: Najčistejšia
30.05.2018

Európska agentúra pre životné prostredie (EEA) a Európska komisia (EK) zverejnili včera správu o stave vodných plôch v jednotlivých krajinách Európy. Slovensko sa ocitlo až na chvoste rebríčka, najlepšia voda na kúpanie je v Luxembursku, na Malte, Cypre, v Grécku a Rakúsku. viac »

Na dovolenku rýchlejšie: Srbsko zvyšuje maximálnu povolenú rýchlosť na diaľniciach

Nemecká diaľnica
29.05.2018

Najvyššia povolená rýchlosť na diaľniciach v Srbsku sa zmení zo 120 na 130 kilometrov za hodinu. Informovali o tom tamojšie médiá, ktorých údaje prevzala agentúra DPA. viac »

V Košiciach začala charterová sezóna, v ponuke je devätnásť prímorských destinácií

V Košiciach začala charterová
29.05.2018

Let číslo 3414 egyptskej leteckej spoločnosti FlyEgypt v pondelok 28. mája 2018 odštartoval letnú charterovú sezónu na letisku Košice. Lietadlo typu Boeing 737-800 so 180 cestujúcimi na palube nabralo o 8:15 smer Hurghada. Z metropoly východu v lete poletíte aj do mnohých ďalších prímorských destinácií. viac »

Rozdeľovanie Afriky je len začiatok, svet čakajú obrovské zmeny

Zem
25.05.2018

Koncom marca sa na vedeckých serveroch objavili nové dôkazy, ktoré svedčia o postupnom rozdeľovaní Afriky na dve časti. Proces, ktorý súvisí s pohybom litosférických dosiek pozdĺž tektonických zlomov, je známy už dlho, prekvapivé je, ako ľahko sú zmeny viditeľné aj v priebehu niekoľkých rokov. Jasným dôkazom postupného rozdeľovania africkej pevniny je podľa vedcov aj obrovská prasklina, ktorá sa nedávno objavila na juhozápade Kene a tiahne sa v dĺžke niekoľkých kilometrov. viac »

9 z 10 ľudí dýcha nadmerne znečistený vzduch, najhoršie je na tom Ázia

Deväť z desiatich ľudí
24.05.2018

Sedem miliónov ľudí zomrie každý rok na celom svete v dôsledku zo znečisteného ovzdušia. Deväť z desiatich ľudí na celom svete dýcha vzduch nadmerne znečistený škodlivými látkami, ktoré môžu spôsobiť choroby vedúce k predčasnej smrti, varuje Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). viac »


Utorok, 19. jún. 2018. Meniny má Alfréd.

Ponuka zájazdov

Foto dňa