Turistické a cestovateľské informácie

Najnenávidenejší hotel súčasnosti je vo Švajčiarsku: Vedenie šikanovalo židovských hostí

16.08.2017 | | Hodnotenie článku: 2.43

Má síce priam nebeský názov a nachádza sa uprostred nádhernej panenskej prírody, apartmánový hotel Paradies v švajčiarskej Arose je však pre mnohých ľudí skôr stelesnením pekla na Zemi. Za všetko môže oficiálny oznam pri vstupe do spŕch.

Viac článkov

Tip na príjemný výlet: V Banskej Belej otvorili nový lesný park

V Banskej Belej otvorili
26.05.2017

Obec Banská Belá má o dôvod viac, prečo ju navštíviť. Na okraji dediny včera otvorili lesný park Belian určený pre rodiny s deťmi. Areál, za realizáciou ktorého stoja obecné lesy Banská Belá, ponúka náučné i zábavné stanovištia, výhľady či miesto pre oddych. viac »

Otvorenie letnej sezóny: V Bratislave už fungujú kúpaliská

Otvorenie letnej sezóny: V
26.05.2017

Na bratislavských kúpaliskách, o ktoré sa stará Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) hlavného mesta SR, sa dnes oficiálne začína tohtoročná letná sezóna. V prípade priaznivého počasia môžu návštevníci využiť oddnes služby kúpaliska Rosnička, Lamač, Delfín a Tehelné pole, počas prvého júnového víkendu sa k nim pripoja Zlaté piesky a Krasňany, v polovici júna i kúpalisko v Rači. viac »

Dlhoočakávané sa stalo skutočnosťou: Ryanair predáva letenky do Ameriky a Karibiku

Dlhoočakávané sa stalo skutočnosťou:
24.05.2017

Skvelá správa pre všetkých cestovateľov - spoločnosť Ryanair odteraz ponúka aj letenky do zámoria. S jediným prestupom v Madride sa dostanete napríklad do Dominikánskej republiky, na Kubu či do Spojených štátov. viac »

Trumpova vila v Karibiku: Kúsok raja za 25 miliónov

Trumpova vila v Karibiku:
22.05.2017

Americký prezident Donald Trump predáva svoje luxusné sídlo na karibskom ostrove Svätý Martin. Lukratívna nehnuteľnosť s názvom Le Chateau des Palmiers (Palmový zámok) mu patrí od roku 2013 a podľa Trumpa je to "jedno z najnádhernejších sídiel na svete". Za mastnú sumičku je k dispozícii aj majetným dovolenkárom. viac »

Je to oficiálne: Toto sú najdrahšie a najlacnejšie mestá na svete

Luxusný komplex Marina Bay
22.05.2017

Odborníci z EUI (divízie spoločnosti Economist Group) zostavujú dvakrát ročne rebríček najdrahších miest podľa životných nákladov. Porovnávajú ceny viac ako 400 položiek vrátane potravín, nápojov, oblečenia, hygienických potrieb a potrieb pre domácnosť. Nezabúdajú ani na náklady na bývanie, vzdelávanie, rekreáciu a zábavu, ale tiež ceny áut a náklady na ich prevádzku, vrátane cien benzínu. A takéto sú ich zistenia. viac »

Poslednému pralesu v Európe hrozí záhuba: Vláda v ňom chce ťažiť drevo

Bielovežský prales, Poľsko
21.05.2017

Na území Európy sa nachádza už len posledný prales, aj ten je však v ohrození. Napriek tomu, že je od roku 1979 na zozname svetového dedičstva UNESCO, chcú v ňom zintenzívniť ťažbu dreva. A to je zlá správa pre 20 000 živočíšnych druhov, ktoré v pralese našli svoj domov. viac »

Skvelá správa z Himalájí: Hámor so Sabovčíkom vystúpili na Dhaulágirí

Skvelá správa z Himalájí:
15.05.2017

Slovenskí horolezci Peter Hámor a Michal Sabovčík dnes vystúpili na osemtisícovku Dhaulágirí (8161 m) v nepálskych Himalájach. Na sociálnej sieti o tom informoval samotný Sabovčík. viac »

Na zaplakanie: Dobrovoľníci vyzbierali na Mount Evereste tony odpadu

Dobrovoľníci vyzbierali na čínskej
14.05.2017

Čínski dobrovoľníci vyzbierali počas prvých piatich dní upratovacej akcie štyri tony odpadkov zo severnej strany Mount Everestu, najvyššej hory sveta. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na tamojšie štátne médiá. viac »

Peter Hámor na Dhaulágirí: Výstup komplikuje počasie

Dhaulágirí, Nepál
13.05.2017

Počasie a najmä sneh komplikuje najúspešnejšiemu slovenskému horolezcovi Petrovi Hámorovi a jeho členom výpravy výstup na poslednú ním nezdolanú osemtísicovku Dhaulágirí (8167 m n. m.) v nepálskych Himalájach. Ako uviedla jeho manželka Mária Hámorová, vrch Dhaulágirí je známy tým, že počasie je tam nevyspytateľné. viac »

Dve tisícky na ruku, lacný nájom a božský pokoj: Talianske mestečko láka nových obyvateľov

Dve tisícky na ruku,
11.05.2017

Ospalé mestečko Bormida v talianskom regióne Ligúria postupne vymiera, a tak prišiel jeho starosta so skutočne originálnou ponukou. Každému, kto sa tam prisťahuje, sľubuje 2000 eur a prenájom nehnuteľnosti za 50 eur na mesiac. K tomu si pridajte panenské lesy v okolí a čarovné pláže 25 kilometrov odtiaľ a možno máte nad čím premýšľať. viac »


Štvrtok, 17. august. 2017. Meniny má Milica.

Ponuka zájazdov

Foto dňa