Turistické a cestovateľské informácie

Egypt je späť: Príjmy z turizmu vzrástli o viac než 200 %

20.10.2017 | | Hodnotenie článku: 1.00

Po rokoch politických otrasov sa egyptskému cestovnému ruchu začína opäť dariť. Ako uviedol zdroj z egyptskej vlády, príjmy z turizmu od začiatku tohto roka vzrástli o vyše 200 %.

Viac článkov

Dominanta Pchjongjangu v novom šate: KĽDR odhalila úpravy gigantickej "pyramídy"

105-poschodový hotel v tvare
02.08.2017

Severná Kórea potichu odhalila výsledok rekonštrukčných prác na objekte patriacom k najväčším architektonickým dominantám hlavného mesta - 105-poschodovom hoteli v tvare futuristickej pyramídy, ktorý sa už 30 rokov od svojho vzniku radí medzi najvyššie neobývané budovy na svete. Informovala o tom agentúra AP. viac »

OBRAZOM Vo Švajčiarsku sprístupnili najdlhší visutý most pre peších na svete

Najdlhší visutý most pre
31.07.2017

Takmer 500 metrov dlhý most pre peších turistov sprístupnili cez víkend neďaleko švajčiarskeho mesta Zermatt. Podľa spravodajskej stanice BBC je to vôbec najdlhší visutý most pre peších na svete. viac »

Nezmeškajte skvelú šancu: Veľký letný výpredaj leteniek končí o polnoci

Nezmeškajte skvelú šancu: Veľký
12.07.2017

Leto je v plnom prúde, no cestovatelia by už mali plánovať svoje jesenné výlety. Letecké spoločnosti totiž práve teraz prichádzajú s veľkým letným výpredajom leteniek, a to je ideálna príležitosť spoznať nové destinácie za pár eur. viac »

OBRAZOM Najnovšou atrakciou Zemplínskej Šíravy je Pieskové kráľovstvo

Pieskové kráľovstvo je najnovšou
11.07.2017

Vymenili ľad za piesok. Partia umelcov pod vedením hlavného autora a architekta Adama Bakoša vytvorili na pláži Glamour na Zemplínskej Šírave unikátne Pieskové kráľovstvo. Umelci predtým tvorili monumentálne ľadové sochy, v zime napríklad vybudovali ľadový dom v Tatrách. viac »

8 skvelých dovolenkových inšpirácií: Tour de France odhaľuje najkrajšiu tvár Francúzska

Tour de France
30.06.2017

Cyklistické preteky Tour de France patria každoročne k najsledovanejším podujatiam na svete. Pred televízor si však nesadajú len milovníci športu, ale aj všetci obdivovatelia krajiny galského kohúta. Trať totiž lemujú nádherné dediny a mestá, ktoré vytvárajú tú najkrajšiu kulisu. A ktoré by ste rozhodne mali vidieť tento rok? viac »

Pripravte si peňaženky: Cesta do Chorvátska od soboty zdražie

Pripravte si peňaženky: Cesta
29.06.2017

Už od tejto soboty zaplatíme za cestovanie v Chorvátsku viac. Ide pritom už o druhé zvýšenie diaľničných poplatkov počas tohto roka. O koľko hlbšie teda siahneme do peňaženky? viac »

Terorizmus na dovolenke: Tieto rady vám môžu zachrániť život

Terorizmus na dovolenke: Tieto
24.06.2017

Tunisko, Turecko, ale aj Egypt – to sú dovolenkové destinácie, na ktoré Slováci zanevreli. Necítia sa v nich totiž dostatočne bezpečne a uprednostňujú radšej iné krajiny. Aj v nich však treba vedieť, aké zásady dodržiavať, aby ste znížili riziko na minimum a čo robiť v prípade reálneho ohrozenia. viac »

Osvieženie pri vode: Takéto sú aktuálne teploty jazier a morí

Osvieženie pri vode: Takéto
23.06.2017

Už sme si pomaly zvykli na to, že leto prichádza aj odchádza skôr ako kedysi. Mnohí z nás preto už v týchto chvíľach dovolenkujú v obľúbených prímorských destináciách. Aj teploty vodných plôch na Slovensku sú pritom priaznivé. Či sa už chystáte cestovať k moru, alebo budete v najbližších dňoch oddychovať doma, pozrite si, akú teplotu mala voda včera popoludní. viac »

Vyhľadávače sú skvelou pomôckou na dovolenkách: Dokonca vám jednu môžu zaplatiť

Vyhľadávače sú skvelou pomôckou
21.06.2017

Vyhľadávače sú niečo, čo dnes berieme ako samozrejmosť. Je to náš hlavný zdroj informácií na internete aj vtedy, keď sa chystáte cestovať. Avšak, vedeli ste, že taký vyhľadávač dokáže dovolenku nielen vyhľadávať, ale dokonca vám ju môže aj zaplatiť? Poďte si s nami o vyhľadávačoch prečítať viac a zistíte, ako na to. viac »

Banská Štiavnica zmení tvár: Jedna z dominánt dostane inú farbu

Banská Štiavnica
20.06.2017

Jedno z našich najkrajších miest Banská Štiavnica bude už čoskoro vyzerať inak. Horný kostol na kalvárii totiž čaká rekonštrukcia, ktorej súčasťou bude aj zmena farby fasády. V týchto dňoch sa s obnovou tejto pamiatky z roku 1751 začína. viac »


Pondelok, 23. október. 2017. Meniny má Alojzia.

Ponuka zájazdov

Foto dňa