Turistické a cestovateľské informácie

Lodiari počítajú s rastúcim dopytom po plavbách trajektmi

18.06.2018 |

Prevádzkovatelia trajektov počítajú v budúcnosti s rastúcim dopytom, preto začali investovať do nových lodí. Podľa analýzy Združenia lodnej dopravy a turistiky (VFF) v priebehu piatich rokov si plavbu na jednej z 200 liniek v Severnom, Baltickom, Írskom a Stredozemnom mori kúpilo zhruba 24 miliónov cestujúcich. Najžiadanejším cieľom boli Škandinávia (43 %), stredomorský región (30 %) a Veľká Británia a Írsko (23 %).

Viac článkov

Japan Airlines zakladajú nízkonákladové aerolínie pre diaľkové a stredné lety

Japan Airlines
15.05.2018

Japonská letecká spoločnosť Japan Airlines zakladá nízkonákladové aerolínie, ktoré budú ponúkať diaľkové lety a lety na stredné vzdialenosti. Firma tak chce využiť rastúci dopyt v Ázii po nízkonákladovej leteckej preprave. viac »

Vlakom po Európe úplne zadarmo: Sen mladých cestovateľov sa splní už toto leto

Vlakom po Európe úplne
15.05.2018

Mladí Slováci sa budú môcť už o mesiac, 12. júna, uchádzať o bezplatné cestovanie po Európe v rámci iniciatívy Spoznávaj EÚ. Prihlasovanie bude otvorené dva týždne, teda do 26. júna. V prvom kole sa môžu prihlásiť len obyvatelia členských štátov, ktorí budú mať 1. júla 2018 presne 18 rokov. Žiadatelia budú ešte musieť absolvovať krátky kvíz a zároveň prejaviť záujem navštíviť aspoň jednu z pamiatok kultúrneho dedičstva EÚ. Či boli vybraní, zistia začiatkom júla. viac »

Juhoeurópske mestá spájajú sily proti masovej turistike

Protest proti turizmu v
14.05.2018

Juhoeurópske krajiny spájajú sily v boji proti masovej turistike. Belgická televízna stanica RTBF upozornila, že obyvatelia niektorých turistických regiónov členských krajín EÚ na juhu kontinentu chcú spoločne čeliť negatívnym dopadom, ktoré so sebou prináša masový cestovný ruch. viac »

Tip na výlet: Spoznajte ideálneho spoločníka človeka

Tip na výlet: Spoznajte
14.05.2018

Ak patríte k milovníkom štvornohých priateľov človeka, rozhodne by ste tento víkend nemali obísť mestečko Tlmače pri Leviciach. Práve tam sa v sobotu koná výstava plemien psa, ktorý patrí k najideálnejším spoločníkom človeka. viac »

Týmto sa zďaleka vyhnite: Najšpinavšie pláže pripomínajú smetisko a ohrozujú zdravie

Týmto sa zďaleka vyhnite:
14.05.2018

Keď sa povie „pláž“, väčšina z nás si predstaví oddych na piesku alebo drobných kamienkoch, horúce slnko a šum mora. Bohužiaľ je však už čoraz ťažšie nájsť miesto, kde by vás skutočne nič nerušilo. Množstvo pláží po celom svete špatia odpadky,za ktoré sú zodpovední nielen dovolenkári, ale aj domáci jednotlivci či dokonca celé spoločnosti. Toto je desiatka najšpinavších, ktoré by ste mali radšej zďaleka obísť. viac »

Nová linka z Bratislavy: Ryanair bude lietať do Maroka

Nová linka z Bratislavy:
10.05.2018

Z Letiska M. R. Štefánika pribudne nová letecká linka do afrického Marrákeša v Maroku. Lety z Bratislavy do Maroka spustí letecká spoločnosť Ryanair od 30. októbra 2018 s frekvenciou 2 x týždenne. Lietať z BTS do Marrákeša sa bude každý utorok a v sobotu. viac »

Z Košíc sa bude lietať do Nemecka: K Düsseldorfu pribudol aj Mníchov

Mníchov, Nemecko
10.05.2018

Nemecký dopravca Eurowings zavedie od októbra tohto roka pravidelnú leteckú linku medzi Košicami a Mníchovom. Letecká spoločnosť prišla s touto novinkou len týždeň po tom, čo oznámila letecké spojenie Košice – Düsseldorf. Informovalo o tom v piatok košické letisko. viac »

Lesné a horské studničky - užitočné otázky a odpovede

Lesné a horské studničky
09.05.2018

So stúpajúcou teplotou hľadá množstvo ľudí počas výletov občerstvenie v lesných a horských studničkách. Do akej miery je však voda v nich bezpečná, to približuje Úrad verejného zdravotníctva SR. viac »

Sklamanie v Egypte: V Tutanchamónovej hrobke sa skryté miestnosti nenachádzajú

Archeológovia v Egypte začali
08.05.2018

V hrobke faraóna Tutanchamona sa nenachádzajú nijaké predtým neznáme pohrebné komory. Nové radarové analýzy vyvrátili tézu o dvoch ďalších takýchto komorách v blízkosti miesta posledného odpočinku známeho egyptského faraóna, oznámilo v nedeľu podľa BBC egyptské ministerstvo pre starožitnosti. viac »

Slávny Tádž Mahal stráca farbu, najvyšší súd bije na poplach

Tádž Mahal, India
07.05.2018

Indický najvyšší súd poveril vládu, aby požiadala o zahraničnú pomoc a zastavila "znepokojivú zmenu farby" známej pamiatky Tádž Mahal. Slávne mauzóleum zo 17. storočia je postavené z bieleho mramoru a ďalších materiálov. Podľa súdu však stavba najprv zožltla a teraz miestami chytá farbu do hneda či zelena. Na príčine je znečistenie i hmyzí trus. viac »


Utorok, 19. jún. 2018. Meniny má Alfréd.

Ponuka zájazdov

Foto dňa