Turistické a cestovateľské informácie

Jednorazové plasty sú pohromou pre moria, Británia im vyhlásila vojnu

24.04.2018 |

Britská vláda plánuje zakázať predaj jednorazových plastových slamiek, miešadiel a vatových tyčiniek. K iniciatíve sa pridávajú aj hudobné festivaly, ktoré už na tomto ročníku nebudú používať plastové slamky. Postupne plánujú obmedziť aj plastové poháre, taniere či príbory.

Viac článkov

Dobrá správa: Ochranári a lesníci sa dohodli, že v pralesoch sa nebude zasahovať

Na snímke cca 50-ročný
03.04.2018

Ochranárske organizácie sa s Lesmi SR, š. p., Banská Bystrica, po dlhých, rok trvajúcich rokovaniach dohodli na zabezpečení ochrany v doposiaľ nechránených slovenských pralesoch. Vylúčenie ľudských zásahov v pralesoch na rozlohe 2230 hektároch je ústretový krok zo strany lesníkov. Informoval o tom hovorca Lesov SR Radko Srnka s tým, že je to zároveň výrazný príspevok k naplneniu záväzkov vyplývajúcich SR z Karpatského dohovoru. viac »

Izrael začína s odmínovaním územia, kde bol podľa Biblie pokrstený Ježiš

Na archívnej snímke grécky
30.03.2018

Izraelské ministerstvo obrany začalo minulý týždeň s odstraňovaním nášľapných mín, ktoré boli nastražené pred viac ako 50 rokmi na mieste, kde bol podľa kresťanskej tradície pred 2000 rokmi pokrstený Ježiš. viac »

Prehľad tradičných zvykov počas jednotlivých dní Veľkonočných sviatkov

Veká noc
29.03.2018

Veľká noc je najstarším a jedným z najvýznamnejších sviatkov kresťanského cirkevného roka, počas ktorého si kresťania pripomínajú umučenie, smrť a vzkriesenie Ježiša Krista. Termín Veľkej noci nie je stály, každoročne sa mení, pripadá však na prvú nedeľu po prvom jarnom splne mesiaca po 21. marci. viac »

Zaujímavé tradície: V minulosti sa ľudia chodili počas Veľkej noci na hroby najesť

Veľká noc
28.03.2018

Kresťanské veľkonočné obrady našich predkov boli prepojené s rozmanitými domácimi tradíciami, ktoré majú korene v dávnej minulosti a súviseli s ich spôsobom života. Jedným zo zvykov Slovanov bolo, že počas Veľkej noci sa chodili na hroby v prítomnosti mŕtvych najesť. Túto i ďalšie tradície počas veľkonočného obdobia priblížila etnologička Tatiana Bužeková z Univerzity Komenského v Bratislave. viac »

Letecky k moru: Ryanair spustil z Bratislavy novú leteckú linku do Solúna, do Burgasu aj na Cyprus

Letecky k moru: Ryanair
27.03.2018

Cestujúci majú od pondelka 26. marca k dispozícii z bratislavského letiska Milana R. Štefánika novú leteckú linku do gréckeho Solúna. Nové spojenie spúšťa letecká spoločnosť Ryanair a cestujúci môžu na linke lietať v pondelky a v piatky, teda dvakrát do týždňa. Dnes začal letecký dopravca Ryanair lietať aj do Burgasu v Bulharsku a na Pafos na Cypre. Obe tieto nové linky možno využiť 2x týždenne, v utorky a v soboty. viac »

Tatry očakávajú na Veľkú noc nával turistov, Slováci vyhľadávajú najmä netradičné aktivity

Vodopád Skok
27.03.2018

Veľká noc je jedným z najstarších a najvýznamnejších sviatkov kresťanského roka. Mnohí Slováci ju oslavujú doma v kruhu svojich najbližších, no čoraz viac je takých, ktorí počas veľkonočných sviatkov vyhľadávajú netradičné aktivity. Od vlaňajška je v tomto období citeľný nárast počtu turistov vo Vysokých Tatrách. Mnohí sa takto snažia vyhnúť „oblievačom“ a radšej si zvolia turistiku, lyžovanie či iné zimné športy. viac »

Kúsok Chorvátska u nás: Bratislavu zdobí obria kraslica

Veľkonočné vajcia z Chorvátska
26.03.2018

V chorvátskej Koprivnici a Križevci majú zaujímavú tradíciu. Každý rok pred Veľkou nocou tam domáci ľudoví umelci zdobia obrovské veľkonočné vajcia. Tie potom skrášľujú námestia nielen v Chorvátsku, ale aj v iných európskych mestách. Tento rok sa jedna z takýchto kraslíc dostala aj do Bratislavy. Vidieť ju môžete na Hviezdoslavovom námestí. viac »

Z Bratislavy pribudne nová letecká linka do Kyjeva-Borispolu

Z Bratislavy pribudne nová
26.03.2018

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave pribudne ďalšia nová letecká linka! Letecká spoločnosť Ryanair spustí od novembra 2018 novú pravidelnú linku z Bratislavy do Kyjeva-Borispolu s frekvenciou 3 x týždenne. Nová linka na Ukrajinu pribudne od začiatku zimného letového poriadku, od 2. novembra 2018. viac »

Od zajtra platí letný letový poriadok: Bratislavské letisko má najvyšší počet pravidelných liniek v histórii

Od zajtra platí letný
24.03.2018

Letecké spoločnosti budú počas tohtoročného letného letového poriadku prevádzkovať z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave najvyšší počet pravidelných liniek v celej histórii letiska! Cestujúci budú mať k dispozícii 49 pravidelných liniek do 45 destinácií v 23 krajinách. Počas letného letového poriadku, ktorý začne platiť od nedele 25. marca, bude z Bratislavy otvorených až 9 úplne nových pravidelných liniek. viac »

Zajtra je Hodina Zeme: Pripojte sa k ochrane našej planéty aj vy

Hodina Zeme
23.03.2018

Už zajtra, v sobotu 24.3., sa Slovensko zapojí po deviaty raz do najväčšej svetovej kampane na ochranu životného prostredia HODINA ZEME. Presne o 20:30 na hodinu zhasnú svetlá, a to doslova. Významné metropoly na svete vrátane Bratislavy tak podporia veľkú myšlienku na ochranu našej planéty. viac »


Utorok, 24. apríl. 2018. Meniny má Juraj.

Ponuka zájazdov

Foto dňa