Turistické a cestovateľské informácie

First moment: Kam plánujú Slováci vycestovať v lete 2018?

20.01.2018 |

Zľavy až do 35 %, dieťa zadarmo a široký výber destinácií s dostatočnými ubytovacími kapacitami. To sú výhody nákupu first moment zájazdov, ktoré sú medzi Slovákmi mimoriadne obľúbené.

Viac článkov

Najdrahší obraz sveta budú vystavovať v Louvri v Abú Zabí

Obraz Salvator Mundi od
14.12.2017

Maľbu Ježiša Krista od renesančného majstra Leonarda da Vinciho, ktorú v novembri v New Yorku vydražili za rekordnú sumu, budú vystavovať v novootvorenom múzeu Louvre v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch. Prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter to oznámilo samotné múzeum, nešpecifikovalo však, či si obraz na aukcii kúpilo. viac »

Taliansko sa raduje: Ich najobľúbenejšia pochúťka to dotiahla až do zoznamu dedičstva UNESCO

Taliansko sa raduje: Ich
13.12.2017

Na zoznam nehmotného svetového kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO sa dostalo Neapolské pečenie pizze, píše agentúra DPA s odvolaním sa na štvrtkové vyhlásenie talianskeho ministra poľnohospodárstva Maurizia Martinu. viac »

Fantastický úspech egyptských archeológov: V Luxore objavili dve hrobky

V Luxore objavili dve
11.12.2017

Archeológovia objavili v egyptskom meste Luxor dve hrobky. Zástupcovia ministerstva pre pamiatky uviedli, že jedna z nich má päť vchodov vedúcich do obdĺžnikovej miestnosti a nachádzajú sa v nej maľované drevené masky, hlinené nádoby a zabalené múmie. viac »

Malý zázrak vedľa cesty: V Demänovskej doline vznikol unikátny ľadopád

Ľadopád medzi Demänovskou jaskyňou
11.12.2017

Približne štyri metre vysoký a 25 metrov široký ľadopád môžu v zimných mesiacoch obdivovať domáci aj turisti smerujúci za zážitkami do Demänovskej doliny. Nevšedný prírodný úkaz vyniká priamo pri hlavnej ceste v úseku medzi Demänovskou jaskyňou slobody a lokalitou Lúčky, podľa starých zápiskov a máp sa nazýva Plačlivá stienka. viac »

FOTO studenej krásy: Tento rok na vás v Tatrách čaká takýto Ľadový dóm

Tatranský dóm
08.12.2017

Na Hrebienku vo Vysokých Tatrách dnes po prvýkrát oficiálne sprístupnia verejnosti tohtoročný Tatranský ľadový dóm. Oproti predošlým rokom je bazilika väčšia, sochári zo Slovenska, Česka a Španielska ju postavili za necelé tri týždne zo 190 ton ľadu. viac »

Advent v Bratislave: Vianočná električka je vyzdobená v duchu známej rozprávky

Vianočná električka v Bratislave
07.12.2017

Ulicami historického centra Bratislavy začala v stredu premávať Vianočná električka. Sezónu otvorila Mikulášskou jazdou a previezť sa ňou budú môcť ľudia zadarmo až do 30. decembra. Tento rok je vyzdobená v duchu rozprávky Perníková chalúpka. viac »

Bojnický zámok sa odeje do vianočného šatu, navštívi ho aj Mikuláš

Bojnický zámok sa odeje
05.12.2017

Atmosféru príprav na vianočné sviatky v prostredí Bojnického zámku budú môcť zažiť jeho návštevníci počas podujatia Svätý Mikuláš a Vianoce na zámku. Začne príchodom svätého Mikuláša 6. decembra a potrvá do sviatku Troch kráľov 6. januára 2018. viac »

Nič pre pre prázdne peňaženky: Toto sú najdrahšie nákupné ulice sveta

Nič pre pre prázdne
05.12.2017

Správa Najdrahšie nákupné ulice sveta každoročne hodnotí 451 najvychýrenejších nákupných destinácií na svete. Najdrahšou nákupnou ulicou na svete ostáva horná časť newyorskej Piatej avenue, nám je z prvej desiatky najbližšia jedna z najstarších viedenských ulíc Kohlmarkt. viac »

Historické hotely Slovenska k nám lákajú aj maďarských turistov

Historické hotely Slovenska k
04.12.2017

Asociácia Historické hotely Slovenska prezentovala ponuku slovenských historických hotelov maďarským novinárom a tour operátorom. Záštitu nad prezentáciou prevzal slovenský veľvyslanec v Maďarsku Rastislav Káčer. O podujatie bol veľký záujem a hotelieri už dnes dúfajú, že nielen na blížiacu sa zimnú sezónu prilákajú oveľa viac maďarských turistov. viac »

Fantastický úspech: Slováci zlanili druhý najvyšší vodopád sveta

Fantastický úspech: Slováci zlanili
02.12.2017

Slovenskej expedícii sa podaril prvý priestup oficiálne druhým najvyšším vodopádom sveta nazývaným Tugela. Vodopád s výškou 948 metrov sa nachádza v národnom parku Royal Natal v Dračích horách v Juhoafrickej republike. TASR o úspechu informoval dokumentarista Pavol Barabáš. viac »


Sobota, 20. január. 2018. Meniny má Dalibor, Sebastián.

Ponuka zájazdov

Foto dňa