Turistika na Slovensku

Turisti majú v Tatrách počas zimy k dispozícii 20 kilometrov chodníkov

20.02.2018 |

Vo Vysokých a Nízkych Tatrách je v zime pre turistov vytýčených približne 20 kilometrov značkovaných turistických chodníkov. Sú však sprístupnené len po vysokohorské chaty.

Viac článkov

Lyžovačka na Liptove: Vďaka zľavovej karte ušetríte nemalé peniaze

Lyžovačka na Liptove: Vďaka
09.02.2018

Aj túto zimnú sezónu sa lyžovačka na Liptove oplatí. Región nielenže ponúka široké možnosti a výborné svahy, ale aj príležitosť ušetriť nemalé peniaze. V prevádzke sú strediská Jasná Nízke Tatry, Ski Žiarce v Pavčinej Lehote, Malinô Brdo pri Ružomberku, Dolinky v Žiarskej doline, Skicentrum na Čertovici, Vyšná Boca a Opalisko v Závažnej Porube. Práve posledné spomenuté ponúka vďaka Liptov Region Card lyžovačku lacnejšiu až o 30 percent. Okrem toho karta zliav ponúka výhody aj na zapožičanie lyžiarskeho či snowboardového výstroja, či jeho servis. S kartou sa lyžiari bezplatne prepravujú na linkách SKI & AQUA BUS-ov a využívajú aj bezplatné WIFI pripojenie na vybraných miestach. viac »

Výstava miniatúr na Hrebienku: Najkrajšie tatranské chaty pod jednou strechou

Výstavy miniatúr tatranských chát
06.02.2018

Tri bývalé rozhodcovské veže na Hrebienku, ktoré boli postavené pre Svetový pohár v roku 1976, ešte donedávna chátrali. Dnes v nich môžete navštíviť unikátnu výstavu. Tá vám predstaví dvanásť tatranských chát s výhľadmi na doliny a plesá, ktorých modely vytvoril umelec Peter Trembáč z prírodných materiálov. Výstava je otvorená denne od 9:00 do 16:00 hod. viac »

Perinbaba čarovala: Nádherné FOTO Kubínskej hole pod snehovou perinou

Kubínska hoľa
24.01.2018

Leto obľubuje väčšina ľudí, o zime sa to už tak jednoznačne povedať nedá. Studené počasie vie byť niekedy kruté a v mestách zima tiež veľa pekného neprináša. Na horách však zvykne každý rok vytvoriť priam rozprávkovú krajinu. Keď zem pokryje biele perina, obloha je blankytne modrá a slnko sa odráža od kryštálikov snehu, ťažko by ste hľadali krajší pohľad. Najlepšie to dokazujú aktuálne snímky Kubínskej hole. viac »

Veľká Fatra - nádherný domov vzácnych šeliem

Veľká Fatra
22.01.2018

Pohorie Veľkej Fatry sa rozprestiera na území Žilinského a Banskobystrického kraja, zasahuje územie Liptova, Turca, Horehronia a Oravy. Veľkosť územia v smere západ-východ je 30 kilometrov, v smere sever-juh 50 kilometrov. Najvyšším vrchom Veľkej Fatry je Ostredok (1592 metrov nad morom). Reliéf pohoria je veľmi členitý s veľkým výškovým rozpätím a patrí k najvyšším pohoriam na Slovensku. viac »

Lomnický štít a Hrebienok sú opäť krajšie: Zdobí ich vyše 30 ľadových sôch

Lomnický štít a Hrebienok
15.01.2018

Uplynulý víkend sa na vo Vysokých Tatrách konal trojdňový festival Tatry Ice Master, na ktorom sa zúčastnili tímy z desiatich krajín sveta. Umelci v rámci troch tém vytvorili nádherné ľadové sochy, ktoré zdobia naše veľhory aj naďalej. Väčšinu z nich môžete vidieť na Hrebienku, jedno unikátne dielo sa však nachádza aj na najvyššie položenom obývanom mieste na Slovensku. viac »

Novinka pre odvážnych: Otvorili najťažšiu ferratu na Slovensku

Skalka pri Kremnici má
09.11.2017

Ferrata Komín v Skalke pri Kremnici je oficiálne najťažšou zaistenou cestou na Slovensku. V Kremnických vrchoch v podcelku Flochovský chrbát ju vybudovalo mesto Kremnica a od soboty 28. októbra je prístupná aj verejnosti. viac »

Test správneho turistu: Spoznáte tatranské štíty na FOTO?

Vysoké Tatry
05.09.2017

Vysoké Tatry sú síce najmenšími veľhorami na svete, no zároveň patria k tým najkrajším. Aj preto sem nielen cez leto prichádza oddychovať množstvo Slovákov, Čechov aj turistov z väčšej vzdialenosti. Mnohí sa sem vracajú opakovane a poznajú už všetky tatranské štíty. Ak uhádnete, čo je zobrazené na našich fotografiách, určite k nim patríte aj vy. viac »

Martinské hole: Prístupový chodník na Ferratu HZS zvládnu aj menej zdatní turisti

Prístupový chodník na Ferratu
14.08.2017

Turistický chodník Ferrata Horskej záchrannej služby (HZS) z Martina – Strání na Martinské hole je dlhý 4,8 kilometra s prevýšením 800 výškových metrov a ročne ho navštívi vyše 10.000 ľudí. viac »

Ťahák sezóny: V rokline Kyseľ v Slovenskom raji pribudol nový ferratový chodník

Roklina Kyseľ
27.06.2017

Roklina Kyseľ v Slovenskom raji, ktorú vlani v auguste po 40 rokoch otvorili, je po viac ako sedemmesačnej uzávere opäť prístupná pre turistov. Novinkou tohtoročnej sezóny je stometrový ferratový chodník v spodnom úseku pri nástupe. viac »

OBRAZOM Turistika vo Vysokých Tatrách: Okruh Mlynickou a Furkotskou dolinou

Na snímke sedlo Bystrá
22.06.2017

Turistický okruh Mlynickou a Furkotskou dolinou po žltej turistickej značke zo Štrbského Plesa s prechodom cez sedlo Bystrá lávka (2300 m n. m.) je obľúbeným cieľom návštevníkov Vysokých Tatier. Je to náročná celodenná túra, počas ktorej uvidíte tretí najvyšší vodopád, ôsme najväčšie pleso a tretie najvyššie turisticky dostupné sedlo v slovenskej časti Tatier. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 22. február. 2018. Meniny má Etela.