Cestovateľské zaujímavosti

Krajina snov: 10 zaujímavostí o Švédsku, ktoré mu ostatné krajiny závidia

25.09.2017 | | Hodnotenie článku: 4.62

Hoci kroky väčšiny turistov mieria počas dovolenky najmä na juh, obrovským lákadlom je aj drsná krása škandinávskych krajín. Najväčšou z nich je Švédsko, fascinujúci kút Zeme s nádhernou prírodou, bohatou históriou, hrdinskými legendami a otvorenou mysľou. Len pozor, aby ste po jeho návšteve nezvažovali zmenu trvalého bydliska!

Viac článkov

Najznámejšie lanové mosty sveta: Zážitok vstúpiť

Najzaujímavejšie lanové mosty sveta
23.09.2017

Jedným naháňajú strach, iní ich pokladajú za najlepšiu adrenalínovú zábavku na svete. Lanové mosty spájajú ťažko dostupné miesta a vo svete ich nájdete tisíce. Niekedy však na ich zdolanie potrebujete poriadnu dávku odvahy. Trúfli by ste si vstúpiť na tie najznámejšie? viac »

Malý zázrak prírody: V Brazílii sa okúpete uprostred púšte

Lencóis Maranhenses, Brazília
21.09.2017

Príroda nás nikdy neprestane fascinovať svojou silou a umením. Dokáže vytvoriť oveľa väčšie zázraky ako my ľudia. Práve vďaka nej sa potom môžeme potešiť aj takými unikátnosťami, ako je napríklad kúpanie uprostred púšte. A v Brazílii k tomu ani netreba ani oázu. viac »

Originálna atrakcia Amsterdamu: V centre mesta kotví Loď mačiek

Loď Catboat v Amsterdame
19.09.2017

V srdci holandského hlavného mesta, na kanáli v blízkosti jednej z najrušnejších obchodných ulíc, kotví loď s názvom Catboat, ktorá poskytuje útočisko pre 50 túlavých a opustených mačiek. viac »

Najkrajší prístav sveta: Estónsky Tallinn získa novú tvár

Prístav v Tallinne
11.09.2017

Tallinn je jedným z najrýchlejšie rastúcich prístavov v Európe. Rapídne zvýšenie počtu výletných, dopravných, ale aj nákladných lodí si však vyžaduje aj zlepšenie služieb. S tým najlepším návrhom na ich zabezpečenie prišli architekti z dielne slávnej Zahy Hadid. viac »

Pravda či lož: Pilot dopravného lietadla zverejňuje šokujúce selfie

Pravda či lož: Pilot
09.09.2017

Tak sa zdá, že ľudia už naozaj uveria čomukoľvek a zabúdajú používať rozum. V súčasnej dobe moderných technológií sa pritom nedá veriť ani vlastným očiam. Dokázal to aj šikovný mladý muž, ktorého fotografie na instagramovom profile rozpútali hotové vášne. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 26. september. 2017. Meniny má Edita.