Cestovateľské zaujímavosti

Dážďovníky - tajomné vtáky trávia celý život vo vzduchu, za letu lovia, pijú aj spia

25.05.2018 | | Hodnotenie článku: 4.86

Celý svoj život strávia vo vzduchu s výnimkou hniezdenia, nezosadajú na zem, lietajú aj v noci počas spánku a sú výnimočné najmä svojou tajomnosťou. Také sú dážďovníky podľa Petra Lipovského z Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia (BROZ). Ako tvrdí, ešte pred piatimi rokmi boli populácie dážďovníkov v silnom úpadku. Hoci sa v Bratislave tento stav podarilo zastaviť, nevidí ešte dôvod na oslavy.

Viac článkov

Toto by ste nechceli zažiť: Zvieratá vedia leteckú dopravu poriadne skomplikovať

Toto by ste nechceli
25.05.2018

Zvieratá a lietadlá - to je poriadne ošemetná kombinácia. Nemáme pritom na mysli domácich miláčikov, s ktorými pasažieri neraz cestujú na kratšie i dlhšie trasy. Zamestnancov aeroliniek a letísk zvyknú potrápiť najmä nepozvaní jedinci - či sa už potulujú na palube lietadla alebo v jeho blízkosti. viac »

Slovenskí vedci objavili v Tatrách nové stopy dinosaurov

Slovenskí vedci objavili v
22.05.2018

Dvom slovenským vedcom sa podarilo vo Vysokých Tatrách v uplynulých dňoch objaviť ďalšie stopy dinosaurov. Presnejšie ide o odliatky stôp, ktoré sa zachovali stovky miliónov rokov. Po ich spracovaní ich sprístupnia verejnosti v Košiciach. viac »

Tádž Mahal - najkrajší podvod na turistov (FOTOREPORTÁŽ)

Tádž Mahal, India
20.05.2018

Tádž Mahal je opisovaný ako najextravagantnejší monument, aký bol kedy postavený z lásky. Podľa indického básnika Rabindranatha Tagoreho je to vraj slza na tvári večnosti a anglický básnik Sir Edwin Arnold o ňom povedal: „Nie je iba kusom architektúry, akým sú iné budovy. Tádž Mahal je vášňou kráľovej lásky, napísanou v živých kameňoch“. Je to však skutočne tak? viac »

Horolezec zdolal najvyššie vrcholy všetkých siedmich kontinentov v rekordnom čase

Austrálsky horolezec Steve Plain
15.05.2018

Austrálsky horolezec Steve Plain zdolal v pondelok Mount Everest, čím dosiahol svoj ciel pokoriť najvyššie hory všetkých siedmich kontinentov v rekordnom čase. viac »

Nový Zéland má už dosť toho, že ho nezaraďujú na mapy sveta. Spúšťa vtipnú kampaň

Nový Zéland
09.05.2018

Nový Zéland, malý ostrovný štát v juhozápadnej časti Pacifiku, má už dosť toho, že ho často vynechávajú z mapy sveta. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 26. máj. 2018. Meniny má Dušan.