Cestovateľské zaujímavosti

VIDEO Tvárou v tvár predátorovi: Šnorchlovali sme so žralokmi veľrybími

19.05.2017 | | Hodnotenie článku: 4.00

Ostrov Cebu patrí medzi najkrajšie miesta na Filipínach. Nájdete tu nádhernú prírodu, tyrkysové more, krásne vodopády a rozmanitý podmorský svet. A práve tu sa vám núka aj jeden vskutku jedinečný zážitok - šnorchlovanie so žralokmi veľrybími.

viac

Dve tisícky na ruku, lacný nájom a božský pokoj: Talianske mestečko láka nových obyvateľov

Dve tisícky na ruku,
11.05.2017

Ospalé mestečko Bormida v talianskom regióne Ligúria postupne vymiera, a tak prišiel jeho starosta so skutočne originálnou ponukou. Každému, kto sa tam prisťahuje, sľubuje 2000 eur a prenájom nehnuteľnosti za 50 eur na mesiac. K tomu si pridajte panenské lesy v okolí a čarovné pláže 25 kilometrov odtiaľ a možno máte nad čím premýšľať. viac »

Malý zázrak v kráteri sopky: Tri jazerá, a každé inej farby

Sopka Kelimutu, ostrov Flores,
05.05.2017

Indonézia je ako mozaika poskladaná z tisícov ostrovov a ostrovčekov. Tie turistov lákajú nielen na nádherné pláže či nedotknutú prírodu, ale aj množstvom sopiek. Tou najkrajšou je však len jedna - Kelimutu na ostrove Flores. Len tá vo svojom kráteri ukrýva až tri jazerá - a každé inej farby! viac »

Najstráženejšie hranice sveta: Tieto krajiny oddeľujú ostnaté ploty a múry

Najstráženejšie hranice sveta: Tieto
30.04.2017

Fyzické bariéry sú staré ako samo ľudstvo a počas stáročí dokázali, že sú účinné pri ochrane hraníc. Takéto oplotenie však môže mať aj neželané dôsledky - napríklad môže poškodiť životné prostredie, zabrániť nevinným obetiam dostať sa do bezpečia či zničiť mestské štvrte, ktorými prechádza, ako sa stalo v Berlíne. Toto sú podľa agentúry AP najznámejšie bezpečnostné bariéry na svete. viac »

Unikátne porovnanie: RETRO foto leteckej dopravy v Československu a súčasnosť

Unikátne porovnanie: RETRO foto
28.04.2017

Blíži sa leto a mnohí z nás sa opäť rozletia do sveta, aby získali množstvo zážitkov a načerpali nové sily. V minulosti sa letecká doprava využívala v oveľa menšej miere ako dnes, no my sme preskúmali archív a našli množstvo zaujímavých fotografií. Tie ilustrujú, ako sa v priebehu rokov menili letiská, lietadlá aj personál, ktorý nás na cestách sprevádza. viac »

Práca snov či nočná mora? Toto sú najbizarnejšie požiadavky na letušky

Práca snov či nočná
26.04.2017

Práca letušiek nepatrí medzi tie najjednoduchšie nielen kvôli náročným povinnostiam, ale často až bizarným podmienkam, ktoré na nich kladú aerolínie. Kuriózne príkazy sa týkajú ich zovňajšku, ale aj správania, ktorým majú prezentovať aj mimo pracovnej doby. Imidž firmy, v ktorej sú zamestnané, nemôžu poškodiť ani v rámci svojho súkromia. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 27. máj. 2017. Meniny má Iveta.