Cestovateľské zaujímavosti

Mexiko: Objavili svätyňu, ktorá podľa vedcov stvárňuje vesmír

16.01.2018 |

Mexickí archeológovia odkryli kamennú svätyňu, ktorá zrejme predstavuje miniatúrny model vesmíru. K nálezu došlo na úpätí sopky Iztaccíhuatl východne od hlavného mesta Mexico City, informovala o tom agentúra AP.

Viac článkov

Veľké porovnanie aeroliniek: Tie NAJ na svete lietajú aj ku nám

Veľké porovnanie aeroliniek: Tie
10.01.2018

Britská agentúra OAG sa zameriava na štatistiky a analýzy rôznych oblastí cestovného ruchu. K tým najsledovanejším patrí aj presnosť leteckých spoločností, ktorú agentúra hodnotila na základe 54 miliónov letov, uskutočnených v celom roku 2017. Na čelo rebríčka sa opäť vrátili lotyšské aerolinky airBaltic. viac »

Ostrov Sokotra: Rajská záhrada s dračou krvou

Ostrov Sokotra, Jemen
10.01.2018

Svet pred nami ukrýva mnoho tajomstiev. Tie nájdeme najmä v nedotknutých častiach, kde ešte stále príroda víťazí nad človekom. Napríklad na ostrove Socotra, ktorý patrí pod správu Jemenu. Medzi botanikmi je známy vďaka vzácnym starobylým rastlinám, ktoré dosahujú vek až 20 miliónov rokov. viac »

Krása na pokraji vyhynutia: Možno posledné FOTO fascinujúceho prírodného divadla

Stovky lekien s názvom
09.01.2018

Príroda opäť previedla svoje magické schopnosti. Na hladine rieky Salado neďaleko paraguajského Limpia zakvitli začiatkom tohto týždňa stovky obrovských lekien a vytvorili tak fascinujúce divadlo. Či sa však ešte niekedy zopakuje, to je otázne. Ľudia totiž opäť ignorovali fakt, že najväčší a najkrajší druh lekna z tropických pralesov treba chrániť. viac »

V ríši draka: Navštívili sme najväčšie jaštery na svete FOTOREPORTÁŽ

Ostrov Komodo, Indonézia
07.01.2018

Kde bolo tam bolo, žil raz jeden obrovský drak. Volal sa Pravaran Megalania, bol dlhý sedem metrov a vážil dve tony. Bol najväčším jedovatým jašterom, aký kedy žil na našej planéte. Dnes, o 100 miliónov rokov neskôr, žije na Zemi už len jeho priamy následník - varan komodský. Je síce oveľa menší, zo svojej pôsobivosti však nič nestratil. Presvedčili sme sa o tom v jeho domove v Indonézii. viac »

Horolezec Peter Hámor: Po horách chcem liezť ešte aj ako storočný

Peter Hámor
04.01.2018

Horolezec Peter Hámor sa stal v roku 2017 prvým Slovákom, ktorý zdolal všetky osemtisícovky. Uzatvoril takzvanú Korunu Himalájí, teda zoznam všetkých štrnástich himalájskych osemtisícoviek. Má však ešte dostatok motivácie, aby si svoje horolezcké sny plnil aj v budúcnosti. Okrem toho by chcel dosiahnuť aj ďalšiu métu, vystúpiť na Hrebienok ako storočný. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 16. január. 2018. Meniny má Kristína.