Cestovateľské zaujímavosti

FOTO Arabi si kúpili európsku kultúru: V Abú Zabí otvárajú Louvre, stál vyše miliardy

09.11.2017 | | Hodnotenie článku: 4.14

Tak sa zdá, že všetko na svete je naozaj len otázkou dopytu a ponuky. Za slušný obnos si môžete kúpiť napríklad aj svetoznáme múzeum. Už túto sobotu otvárajú v hlavnom meste Spojených arabských emirátov zhruba desať rokov pripravovanú pobočku Musée du Louvre. Licenčné poplatky za použitie jeho názvu, výpožičky umeleckých diel na 20 rokov a ďalšie poplatky Francúzsku vyšli arabskú stranu na viac než 1,3 miliardy dolárov.

Viac článkov

Kostol duchov: Jedno z najstrašidelnejších miest sveta je v Čechách

Kostol duchov: Jedno z
31.10.2017

V neveľkej dedinke Luková na západe Čiech nenájdete na prvý pohľad nič zaujímavého, aj tak sem každú sobotu popoludní prúdia desiatky zvedavcov z celého sveta. Dôvod ich záujmu sa skrýva za stenami ošarpaného kostola - a je poriadne desivý! viac »

Cestovanie 3. tisícročia: Vďaka 360° videám spoznáte svet z pohodlia domova

Cestovanie 3. tisícročia: Vďaka
30.10.2017

Najväčšia svetová databáza originálnych 360° videí spoločnosti Sygic Travel stále rastie. V súčasnosti je ich dostupných viac ako 1 300. Vďaka databáze, ktorá je neporovnateľná s ostatnými, sa ľudia môžu ocitnúť na najkrajších miestach sveta od Barcelony až po Bangkok. viac »

KVÍZ Na konci sveta a úplne sami: Dokázali by ste prežiť v divočine?

KVÍZ Na konci sveta
27.10.2017

Hovoria si prepperi, survivalisti alebo jednoducho trampovia či dobrodruhovia. Nájdete ich najmä v nehostinných vysokohorských krajinách či na opustených ostrovoch. Kým málokto z nás sa vydá do neznámych končín bez auta, stanu alebo mobilného telefónu čo len na víkend, oni dlhodobú samotu v nedotknutej prírode doslova vyhľadávajú. Dokázali by ste tam však prežiť vy? viac »

Najčudnejší chrám sveta: Na Jáve sa modlia v bruchu sliepky

Chrám Gereja Ayam, Jáva,
26.10.2017

Svätostánky jednotlivých náboženstiev sa niekedy podobajú ako vajce vajcu. Na indonézskej Jáve však postavili chrám, aký nemá vo svete páru. Ľudia rôznych vierovyznaní sa tam modlia v obrovskej sliepke z betónu. viac »

Planina džbánov: Jedna z najväčších záhad na Zemi

Planina džbánov, Laos
23.10.2017

Najväčšej pozornosti turistov sa tešia tie atrakcie, ktoré sú opradené nejakými tajomstvami. Stačí si spomenúť na miesta ako Stonehenge, egyptské pyramídy alebo sochy na Veľkonočných ostrovoch. V podobnom duchu sa nesú aj legendy okolo laoskej Planiny džbánov. Nikto dodnes nevie, načo a komu tieto predmety mohli v minulosti slúžiť. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 18. november. 2017. Meniny má Eugen.