Cestovateľské zaujímavosti

Najoriginálnejší hotel Portugalska: Raj pre všetkých knihomoľov

19.07.2017 | | Hodnotenie článku: 5.00

Hotelové knižnice sú veľkým hitom v oblasti ubytovacích služieb. Dobrá kniha patrí k obľúbenému oddychu viacerých hostí a tak sa im snažia vyjsť v ústrety, aby nemuseli so sebou z domu ťahať ťažkú batožinu. Nie je výnimkou, ak sa v ich ponuke nachádzajú viacjazyčné exempláre, ktoré sa prispôsobujú krajinám, z ktorých pochádzajú ich klienti. Portugalský hotel The Literary Man sa rozhodol založiť si práve na tomto trende svoju jedinečnosť a ponúknuť hotel ako ušitý na mieru pre všetkých knihomoľov.

Viac článkov

Výnimočný zážitok pre chlapcov a chlapov: Zažite odstrel v aktívnej povrchovej bani

Baňa v Erzbergu, Štajersko,Rakúsko
17.07.2017

Štajerský vrch Erzberg, kde sa nachádza najväčšia ešte stále aktívna povrchová baňa železnej rudy v Strednej Európe, ponúka svojim návštevníkom nevšedný pohľad do vnútra baníckeho priemyslu. Môžete sledovať baníkov pri práci, odviezť sa na poriadnej mašine a zažiť sa tu dá aj ozajstný odstrel! viac »

Najotravnejšie typy cestujúcich: Títo ľudia na cestách poriadne pijú krv

Najotravnejšie typy cestujúcich: Títo
17.07.2017

Cestovanie môže byť niekedy poriadna skúška nervov. Najmä ak váš čaká dlhá cesta a vedľa vás sedí niektorý z typov najotravnejších cestujúcich. Dávajte si však zároveň pozor, aby ste sa časom aj vy nepremenili na niektorého z nich a neničili nervy ostatným ľuďom v dopravnom prostriedku alebo členom vášho zájazdu. viac »

Na dovolenke pri mori môžu ublížiť aj vám: Na tieto tvory si treba dať riadny pozor

Na dovolenke pri mori
11.07.2017

V Chorvátsku, Taliansku či Bulharsku, kam cestuje každý rok k moru najviac Slovákov, sa našťastie životu nebezpečných tvorov obávať nemusíme. Napriek tomu však treba byť obozretní, žijú tam totiž také, ktoré nám môžu dovolenku poriadne znepríjemniť. Na ktoré zvieratá si treba dávať najväčší pozor? viac »

Vandali zničili Trollov penis: Nóri ho prilepili späť

Trollpikken, Nórsko
09.07.2017

Nóri opäť vztýčili skalu v tvare penisu, ktorú minulý mesiac zničili vandali. Na zdvihnutie 12-tonovej skaly použili lešenie a na skalnú stenu ju opätovne upevnili s pomocou cementu, špeciálneho lepidla a kovových klinov. viac »

Riziko globálnej pandémie: K najzákernejším zabijakom patria KOMÁRE

K najzákernejším zabijakom na
06.07.2017

Komáre v súčasnosti zabíjajú neuveriteľných 750 tisíc ľudí ročne, najčastejšie sú pritom obeťami deti. Spoločnosť Discovery chce s príchodom leta pritiahnuť pozornosť celého sveta k tomuto možno najzákernejšiemu zabijakovi v modernej ľudskej spoločnosti. Nový dokument je aktuálnym pohľadom na toto nebezpečné stvorenie a na jeho neuveriteľnú schopnosť adaptácie. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 21. júl. 2017. Meniny má Daniel.