Fantastická novinka: Z Bratislavy bude lietať najmodernejší Airbus A350-900!

2023-06-24 10:00:00 |   |    | 

Destinácie, s ktorými bude mať Bratislava priame letecké spojenie, sa rozšíria o Vietnam, Dominikánsku republiku a Kubu. Lety od jesene spustí skupina DER Touristik Eastern Europe, ktorá uzavrela exkluzívny kontrakt so španielskymi aerolinkami World2fly. Tie budú na Slovensko lietať najmodernejším Airbusom A350-900! 

Moderný a úsporný

Cena jedného takéhoto stroja je 350 miliónov eur a hodnota kontraktu pre tohtoročnú zimnú sezónu presahuje 21 miliónov eur. Cestovným kanceláriám FISCHER a KARTAGO Tours zaručuje od konca októbra do začiatku mája tri lety týždenne na vietnamský ostrov Phu Quoc, do dominikánskej Punta Cany a kubánskej Santa Clary.

Španielske aerolinky World2fly na tieto lety poskytnú Airbus A350-900 pre 432 pasažierov. Táto konfigurácia ponúka najlepší pomer celkovej ceny letu a počtu cestujúcich, a tým aj najvýhodnejšiu cenu letenky. Airbus A350-900 má navyše vďaka použitým materiálom (uhlíkové vlákna, titán a zliatiny hliníka) až o 25 % nižšiu spotrebu paliva oproti súčasnému štandardu.

 

Zvýšený komfort

Okrem úspory ponúka A350 aj maximálne pohodlie pre cestujúcich. Stroj dlhý 66,80 metrov je vybavený najmodernejšou kabínou Airspace™ so širšími sedadlami a vyššími stropmi. Hladina hluku na palube na úrovni iba 59 db, čo z nej robí vôbec najtichšiu kabínu zo všetkých súčasných lietadiel.

Veľkou výhodou je aj lepšia kvalitu vzduchu (vlhkosť 22 percent oproti bežným 4 – 5), vďaka čomu sa cestujúci cítia aj po dlhom lete svieži a oddýchnutí. Zásadným benefitom je aj moderný filtračný systém, ktorý na palube zaručuje neustálu výmenu vzduchu a vďaka nižšiemu tlaku v kabíne sa výrazne znižuje únava a jet lag.

V základnej cene letenky dostanú pasažieri hlavné jedlo s 3 chodmi a desiatu alebo raňajky pred pristátím. Počas celého trvania letu budú mať klienti k dispozícii aj wifi pripojenie a bohatý systém palubnej zábavy v češtine s 200 hodinami filmov, hudby, audiokníh a hier na obrazovkách pred každým sedadlom. Na palubu si budú môcť vziať 10 kg batožinu, odbavená sa musí zmestiť do 23 kg.

 

Medzipristátie v Prahe

Spoločnosť DER Touristik Eastern Europe, ktorá zastrešuje značky KARTAGO Tours a FISCHER, pôsobí okrem slovenského aj na českom, poľskom, maďarskom a rumunskom trhu. To využije pri leteckých rotáciách u všetkých troch spomínaných destinácií.

Lietadlo odštartuje vždy z Bratislavy, poletí do Prahy na dotankovanie a z pražského letiska už potom priamo do destinácie. Spiatočný let bude smerovať znova najskôr do Prahy a následne potom pokračovať do Bratislavy. Vďaka tomu prinesieme exotický produkt našim českým aj slovenským klientom zároveň,“ vysvetľuje Jiří Jelínek, predseda predstavenstva skupiny DER Touristik Eastern Europe.

Vo všetkých destináciách budú klientom k dispozícii česky hovoriaci delegáti. Vo vybraných hoteloch navyše aj animátori, ktorí sa v rámci nového klubového konceptu postarajú o program a zábavu deťom i dospelým. Celá dovolenka navyše stojí len o čosi viac ako samotná letenka zo susednej Viedne a let tiež trvá oveľa kratšie. Zástupcovia DER Touristik preto predpokladajú, že o ich ponuku budú mať záujem aj Rakúšania.

 

Tri destinácie

Najväčší vietnamský ostrov Phu Quoc, ktorý je domovom možno najkvalitnejšieho korenia na svete, je úplnou novinkou v ponuke cestovných kancelárií KARTAGO Tours a FISCHER. Až 70 % plochy ostrova tvorí národný park zapísaný na zozname UNESCO. Medzi zážitky, ktoré by si turisti nemali nechať ujsť, patrí návšteva rekordnej 8 kilometrov dlhej lanovky spájajúcej ostrov s národným parkom Hon Thom. Phu Quoc je turistom z celého sveta známy vďaka jednému z najväčšej zábavných parkov v Ázii VinWonders a obchodnému centru Gran World, ktoré sa podobá Benátkam. Cena týždenného pobytu v luxusnom 5* hoteli Melia Vinpearl Phu Quoc začína od 1 385 EUR.

V prípade Dominikánskej republiky budú zájazdy smerovať do letoviska Punta Cana, v najvýchodnejšie položenej provincii La Altagracia. Klientom cestovných kancelárií FISCHER a KARTAGO Tours je to dobre známa destinácia, ktorá láka na karibské pláže s bielym pieskom, palmy, luxusné hotelové rezorty a bohatý nočný život. V poslednej dobe sem ale mnoho aerolínií (napr. Air France) zrušilo lety, čo výrazne zvýšilo cenu leteniek. Vďaka charterovému letu je cena za týždenný pobyt v 4* hoteli s all inclusive od 1 259 EUR.

Na Kubu bude FISCHER s KARTAGO Tours lietať na koralový ostrov Cayo Santa María, ktorý ponúka najkrajšie pláže z celej Kuby a novú hotelovú infraštruktúru. Milovníci histórie určite nevynechajú návštevu koloniálneho mesta Trinidad, dobrodružne založení návštevníci sa môžu vypraviť na pešiu túru dažďovým pralesom pohoria Sierra del Escambray. Týždenný zájazd do 5* hotela s all inclusive stravou sem klienti kúpia od 1 259 EUR.

 

Autor: © Zoznam/ako

Zdieľať článok na Facebooku

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Novinky.sk

Gurman.sk

Streda, 27. september. 2023. Meniny má Cyprián, Damián.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa