Turistické a cestovateľské informácie

Turecko je späť: Príjmy z cestovného ruchu vzrástli v 1. polroku o vyše 30 %

17.08.2018 |

Turecký cestovný ruch zaznamenal úspešný 1. polrok, keď počet zahraničných návštevníkov vzrástol o vyše 30 % a zhruba rovnakým tempom sa zvýšil aj príjem z cestovného ruchu.

Viac článkov

Začala sa obnova fasády najstaršej budovy divadla na Slovensku

Trnavské divadlo
17.08.2018

udova Divadla Jána Palárika v Trnave bude mať ešte do zimy obnovenú fasádu. Stavebná spoločnosť z Nitry začala s prácami za 176 000 eur v pondelok, trvať by mali do konca novembra. Budovu divadla v Trnave postavili v roku 1831 vedľa hostinca U čierneho orla, pôvodnému účelu slúži dodnes. Je tak najstaršou divadelnou budovou na Slovensku, ktorá stále slúži Tálii. viac »

Nízka hladina Dunaja spôsobuje problémy aj lodiam s turistami

Bratislava
16.08.2018

Nízka hladina rieky Dunaj pre horúčavy a nedostatok zrážok spôsobuje okrem nákladných lodí problémy aj lodiam s turistami. Väčšie kabínkové lode stoja v Budapešti alebo vo Viedni a výlety do Bratislavy nahrádzajú autobusovou dopravou. Pre TASR to potvrdila Bratislavská organizácia cestovného ruchu – Bratislava Tourist Board (BTB). viac »

Jaskyniar: Vďaka UNESCO sa zahraničie pozerá na Slovensko tak, ako si zaslúži

Harmanecká jaskyňa
16.08.2018

Zviditeľneniu slovenských prírodných hodnôt v zahraničí veľmi pomáhajú zápisy do Zoznamu svetového a kultúrneho prírodného dedičstva UNESCO. Myslí si to slovenský jaskyniar a geológ Ľudovít Gaál, ktorý si prevzal Cenu ministra životného prostredia aj za svoj prínos k zapísaniu jaskýň Slovenského a Aggtelekského krasu do zoznamu UNESCO. viac »

Na Letisku Bratislava padol absolútny historický rekord

Letisko M. R. Štefánika
15.08.2018

Letiska M. R. Štefánika odbavilo počas júla historicky najvyšší počet cestujúcich počas jediného mesiaca! V júli 2018 vybavilo spolu na prílete a odlete rekordných 349 720 cestujúcich, čo je najvyšší mesačný počet cestujúcich počas úplne celej prevádzky na letisku od jeho vzniku v roku 1951! Minuloročný júlový rekord sa podarilo prekonať ešte o viac ako 45-tisíc cestujúcich! viac »

Pocta veľkej osobnosti: Vo vlakoch sprístupnili výstavu fotografií A. Dubčeka

Vo vlakoch sprístupnili výstavu
15.08.2018

Výstavu unikátnych fotografií z archívu Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR), ktoré zachytávajú súkromie jednej z najvýznamnejších slovenských osobností - Alexandra Dubčeka, dnes sprístupnili vo vybraných vlakoch národného dopravcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). viac »

Smeti vo francúzskom zábavnom parku budú zbierať havrany

Smeti vo francúzskom zábavnom
13.08.2018

Smeti po návštevníkoch v zábavnom parku Puy du Fou na západe Francúzska začínajú od pondelka v rámci netradičného experimentu zbierať noví pracovníci - havrany. viac »

Ľudia sa zbláznili - kvôli najlepšej fotke sa už aj bijú!

Snaha urobiť si najlepšiu
12.08.2018

Veľa sa už popísalo o tom, že mnohé svetové metropoly sú doslova preplnené turistami. Novinkou nie je ani fenomén "selfie" a fakt, že mnohí pri honbe za najlepším záberom poriadne riskujú. V Ríme však museli minulý týždeň volať políciu k prípadu, ktorý rozhodne bežný nie je. viac »

Fascinujúci úkaz v Piešťanoch: FOTO Kolonádový most zaplavili podenky

Kolonádový most v Piešťanoch
12.08.2018

Návštevníci Kolonádového mosta v Piešťanoch boli svedkami zaujímavého úkazu, keď prechod cez rieku Váh doslova zaplavil lietajúci hmyz. Išlo o živočíšny druh Ephoron Virgo, ktorého dospelé jedince prežijú iba niekoľko hodín. TASR informoval vedúci Katedry ekológie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Tomáš Derka. viac »

Do Tatier by mali pribudnúť nové "zubačky" za takmer 40 miliónov eur

Zubačka v Štrbe
10.08.2018

Do Vysokých Tatier by mohli pribudnúť nové "zubačky", teda ozubnicové elektrické jednotky. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vyhlásila súťaž na nákup piatich takýchto jednotiek, a tiež na jeden multifunkčný rušeň. viac »

Dovolenkári v Portugalsku a na Cypre, pozor: MZVaEZ vydalo dôležité upozornenia

Dovolenkári v Portugalsku a
09.08.2018

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR na svojej webovej stránke zverejnilo aktuálne varovania v súvislosti s dvomi obľúbenými destináciami Slovákov. Veľvyslanectvo SR v Lisabone upozorňuje slovenských občanov v Portugalsku na pretrvávajúce zvýšené riziko vyskytnutia lesných požiarov a dôležitá informácia sa týka aj Cypru. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 19. august. 2018. Meniny má Lýdia.

Foto dňa