Turistické a cestovateľské informácie

Veľkolepý záver sezóny v Rakúsku: Skvelá lyžovačka a koncert Lennyho Kravitza úplne zadarmo

19.02.2019 |

Lyžiarska oblasť Silvretta Arena ponúka svojim hosťom až do začiatku mája výborné podmienky na 239 km zjazdoviek vo výške od 1.377 do 2.872 metrov, skvelý firn, zjazdy do údolia a rozmanitý terén pre freeriding. K tomu neodmysliteľne patrí veľa slnka, perfektná zábava après-ski a skvelá nálada na piatich veľkých open air podujatiach. To najnavštevovanejšie tento rok ovládne Lenny Kravitz.

Viac článkov

Zimná atrakcia Kremnice: Na Skalke pripravili pre milovníkov adrenalínových športov ľadopád

Ľadová stena na Skalke
19.02.2019

Vyznávači adrenalínových športov majú o dôvod viac, prečo navštíviť Skalku pri Kremnici. Mesto Kremnica v spolupráci s prevádzkovateľmi športových zariadení a dobrovoľníkmi vybudovali pre priaznivcov adrenalínových športov ľadopád. viac »

VIDEO Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019 propagujú aj cudzinci žijúci na Slovensku

VIDEO Majstrovstvá sveta v
19.02.2019

Prilákať zahraničných fanúšikov na hokejové majstrovstvá sveta (MS) na Slovensku pomôžu aj videopozvánky nahovorené rodákmi z krajín, ktorých tímy budú hrať na šampionáte. V jednominútových videách prezentujú cudzinci žijúci na Slovensku zaujímavosti hostiteľských miest – Bratislavy a Košíc. viac »

Nepríjemný dôsledok brexitu: Letecká linka do Mníchova končí

Mníchov, Nemecko
18.02.2019

Brexit, teda odchod Británie z Európskej únie, pripravil Brno o jeho pravidelné letecké spojenie s nemeckým Mníchovom. V dôsledku plánovaného odchodu Británie z EÚ skrachovalo už niekoľko európskych leteckých dopravcov a najnovšie krach oznámila aj spoločnosť Flybmi zabezpečujúca pre Juhomoravský kraj práve linku Brno-Mníchov. Informoval o tom server novinky.cz. viac »

Čínske úrady zatvorili pre turistov základný tábor na Mount Evereste

Dobrovoľníci vyzbierali na čínskej
16.02.2019

Čína zatvorila základný tábor na svojej strane Mount Everestu pre návštevníkov, ktorí nemajú výstupové povolenie. Úrady pristúpili k tomuto nezvyčajnému kroku pre problém s hromadiacim sa odpadom. viac »

V Pompejach objavili ďalšiu fresku, zobrazuje Narcisa

Na nedatovanej snímke pompejského
15.02.2019

Archeológovia objavili v talianskych Pompejach fresku zobrazujúcu antickú mytologickú postavu, mladého lovca Narcisa, ktorý sa zamiloval do vlastného odrazu na hladine rieky. O náleze informovali vo štvrtok talianske úrady. viac »

Nádherné výročie: Legendárny cestovateľ Miroslav Zikmund má 100 rokov

Miroslav Zikmund v roku
14.02.2019

Priatelia Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka tvorili legendárnu dvojicu českých cestovateľov. Napriek tomu, že ich politika na dvadsať rokov zastavila v rozlete, cestovatelia napísali viacero zaujímavých kníh o krajinách, ktoré navštívili. Český spisovateľ, publicista a fotograf Miroslav Zikmund sa vo štvrtok 14. februára dožíva 100 rokov. viac »

V Dánsku odstránili sochu Michaela Jacksona, nahradil ho Brad Pitt

Michael Jackson
13.02.2019

Voskovú sochu Michaela Jacksona odstránili z priestorov najstaršieho nákupného centra v Dánsku, ktoré bolo vystavené sťažnostiam zákazníkov súvisiacim s obvineniami zosnulého amerického speváka zo zneužívania maloletých chlapcov. V utorok o tom informovala agentúra AP. viac »

Do Viedne za kultúrou: Štátna opera vo feburári privíta tie najväčšie hviezdy na svete

Štátna opera vo Viedni,
13.02.2019

Milovníkom klasickej opery asi nie je potrebné predstavovať mená ako Oľga Peretyatko, Juan Diego Flórez, či Thomas Walter Hampson. A práve všetci títo budú zdieľať vo februári 2019 pódiové dosky Viedenskej štátnej opery. Blízkosť dvoch hlavných miest dvoch krajín má svoje výhody. Stačí pohodlne nasadnúť na autobus Slovak Lines a v centre Viedne navštíviť jeden z 5 najvýznamnejších svetových stánkov klasickej opery. viac »

České dovolenkové destinácie navštívil vlani rekordný počet turistov

Karlštejn, Česká republika
12.02.2019

Česko zažilo vlani skutočnú inváziu turistov. Krajinu ich navštívilo rekordných 21 miliónov. Počet Čechov v destináciách a cudzincov bol takmer vyrovnaný. Rýchlejšie však rástol počet domácich návštevníkov. Majú viac peňazí než v minulosti a cestujú aj niekoľkokrát do roka. viac »

Pred 90 rokmi namerali najnižšiu teplotu v histórii Slovenska

Pred 90 rokmi namerali
12.02.2019

Rieka Slatina plná ľadu, popraskané či dokonca celkom rozštiepené stromy a mŕtve vtáky na zemi - to bol obraz obce Vígľaš v okrese Detva pred 90 rokmi. Vrchol extrémne tuhej zimy prišiel 11. februára 1929, keď na tamojšej meteorologickej stanici v časti Pstruša namerali najnižšie teploty v celej histórii Slovenska mínus 41 stupňov Celzia. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 20. február. 2019. Meniny má Lívia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa