Turistické a cestovateľské informácie

Na zoznam UNESCO pribudli nové skvosty: Teší sa aj Slovensko!

02.12.2022 |

V Reprezentatívnom zozname nehmotného kultúrneho dedičstva (NKD) ľudstva bude mať Slovensko zapísaný už deviaty prvok. Spolu s ďalšími siedmimi krajinami uspelo so spoločnou nomináciou "Tradície spojené s chovom koní plemena lipican". Ako informovala agentúra STA, o zápise do prestížneho svetového zoznamu rozhodol vo štvrtok Medzivládny výbor Dohovoru na ochranu NKD UNESCO na svojom 17. zasadnutí v marockom Rabate.

Viac článkov

Naplánujete si čarovný adventný výlet: Veľký prehľad vianočných trhov v slovenských mestách

Vianočné trhy v centre
29.11.2022

Po dvoch náročnejších rokoch si advent konečne vychutnáme naplno! Na viacerých miestach už otvorili vianočné trhy a okrem pekných darčekov, vareného vínka či lahodného jedla sa môžeme tešiť aj na zaujímavý program. Ponúkame vám veľký prehľad toho, čo si pre obyvateľov i návštevníkov pripravili v najväčších slovenských mestách. viac »

Slovensko má zlato! Európska komisia ocenila našu kampaň na podporu turistiky

Slovensko má zlato! Európska
16.11.2022

Víťazom druhého ročníka súťaže o najlepšiu európsku kampaň v oblasti železničnej turistiky získali SLOVAKIA TRAVEL a Železničná spoločnosť Slovensko za spoločnú kampaň „Letné vlaky“. Cenu prebral na slávnostnom galavečere v Prahe v stredu 15. novembra generálny riaditeľ SLOVAKIA TRAVEL Václav Mika. viac »

Lyžovačka v Poľsku výrazne zdražie: Pripraviť sa treba aj na ďalšiu veľkú zmenu

Martinky
16.11.2022

Poľský denník Rzeczpospolita v utorok upozornil, že dovolenková lyžovačka v poľských horách môže túto zimu stáť finančne oveľa viac. Dôvodom sú prudko stúpajúce ceny tovaru a služieb a zvyšujúca sa inflácia. Informovala o tom aj poľská tlačová agentúra PAP. viac »

Slováci chcú cestovať napriek inflácii, vyberajú lacnejšie destinácie

Turisti odpočívajú pri chodníku,
15.11.2022

Takmer štvrtina Slovákov plánuje cestovať tak, ako je zvyknutá, bez ohľadu na vyššie ceny. Viac než polovica ľudí však bude hľadať lacnejšie spôsoby prepravy, lacnejšie destinácie, svoju dovolenku si skráti, prípadne sa vzdá iných vecí, aby si cestovanie mohla dovoliť. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu pre travel-tech spoločnosť Kiwi.com od agentúry STEM/MARK, ktorý sa konal v októbri tohto roka. viac »

Muž z Terminálu: Zomrel Iránec, ktorý prežil 18 rokov na letisku

Muž z Terminálu: Zomrel
14.11.2022

Iránsky politický utečenec, ktorého životný príbeh poslúžil ako námet pre film Terminál s Tomom Hanksom v hlavnej úlohe, zomrel v sobotu na parížskom letisku Charla de Gaulla, kde strávil viac ako 18 rokov života. Podľa informácií televízie BFM 76-ročný muž zomrel prirodzenou smrťou krátko pred poludním v termináli 2F. viac »

Panika na palube: Lietadlo z Poľska do Británie núdzovo pristálo pre bombovú hrozbu

Lietadlo Airbus A320 spoločnosti
14.11.2022

Dopravné lietadlo smerujúce z Poľska do britskej metropoly Londýn v nedeľu večer núdzovo pristálo v Nemecku pre bombovú hrozbu. TASR o tom informuje podľa správy agentúry DPA. viac »

Trenčiansky hrad patril čertom: Cez víkend turistov strašili krampusáci (VIDEO)

Trenčiansky hrad patril čertom:
14.11.2022

Zvedavosť, napätie, strach, ale aj smiech a uvoľnenie ponúklo v sobotu Trenčianske múzeum v Trenčíne na Trenčianskom hrade počas podujatia Nebo, peklo, krampus. Informovalo o tom múzeum na svojej webovej stránke. viac »

Život afganských žien opäť oťažel: Taliban im zakázal aj tú trochu zábavy

Život afganských žien opäť
13.11.2022

Ženám tento týždeň zakázali vstup do parkov a lunaparkov v afganskom hlavnom meste Kábul. Ako informovala agentúra Reuters, talo sa tak na základe rozhodnutia ministerstva pre šírenie cnosti a prevenciu neresti. viac »

V obľúbenej destinácii našli smrť traja mladí turisti: Neviditeľný zabijak, o ktorom sa nehovorí

V obľúbenej destinácii našli
11.11.2022

Obrovská tragédia. Traja mladí Američania sa vybrali na oslavu Dňa mŕtvych v Mexico City, no domov sa už nevrátili. Všetkých našli v prenajatom byte mŕtvych bez známok násilia. Mexické úrady tento týždeň zverejnili, čo sympatických mladých ľudí zabilo. viac »

Veľká nádhera: Talianski archeológovia našli zachovalé bronzové sochy z čias starovekého Ríma

Veľká nádhera: Talianski archeológovia
10.11.2022

Archeológovia objavili viac ako 20 dobre zachovalých bronzových sôch z čias starovekého Ríma v ruinách kúpeľov v talianskom regióne Toskánsko. TASR informuje podľa správy agentúry Reuters. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 4. december. 2022. Meniny má Barbora, Barbara.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa