Turistické a cestovateľské informácie

Slovensko vo vianočnom šate: Takéto stromy zdobia ulice a námestia našich miest

19.12.2018 |

Najkrajšie obdobie roka o chvíľu vrcholí a život v mestách sa bude postupne vracať do normálnych koľají. Zatiaľ je však ešte stále čas vychutnať si v uliciach a na námestiach jedinečnú čarovnú atmosféru, ktorú dotvára aj svetelná výzdoba a neodmysliteľný vianočný stromček. Pozrite, ako sa vyparádili slovenské mestá.

Viac článkov

Archeológovia našli južne od Káhiry hrobku kňaza

Egyptskí archeológovia objavili hrobku
18.12.2018

Egyptskí archeológovia objavili hrobku kňaza spred viac ako 4400 rokov v pyramídovom komplexe v Sakkáre južne od Káhiry. Informovala o tom v sobotu agentúra AFP s odvolaním sa na miestne úrady. viac »

V Snowparadise Veľká Rača otvorili sezónu, k dispozícii je aj najdlhšia bobová dráha v strednej Európe

V stredisku Snowparadise Veľká
17.12.2018

Lyžovačku na 14 kilometroch zjazdoviek rôznej náročnosti v troch prepojených dolinách Dedovka, Marguška a Laliky ponúka lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica, v ktorom v sobotu otvorili lyžiarsku sezónu 2018/2019. viac »

Vyše 10.000 ľudí bolo proti, aj tak prišli: Piešťany rozpálil pochod čertov (FOTO)

Na snímke účastník druhého
16.12.2018

Až vyše trinásťtisíc ľudí podpísalo petíciu proti piešťanskému pochodu krampusov. Na rozdiel od minulého roka sa však touto akciou nezaoberalo mestské zastupiteľstvo a na plagátoch sa už v tomto roku objavilo aj logo Piešťan ako spoluorganizátora. Aj s podporou mesta sa teda v sobotu uskutočnil druhý ročník pochodu čertov, na ktorom sa v sprievode predstavilo 150 krampusov. viac »

Advent na českých hradoch: Spojte prehliadku s vianočnými produjatiami

Loket, Česká republika
15.12.2018

České historické objekty v správe Národného pamiatkového ústavu (NPÚ) zvyšujú svoju úspešnú tohtoročnú návštevnosť adventnými a vianočnými podujatiami na hradoch a zámkoch vo svojej správe. Okrem prehliadok a výstav sú to koncerty, divadelné predstavenia, jarmoky, remeselné dielne, zabíjačkové, mikulášske a iné aktivity. viac »

Počas víkendu bude možné vidieť meteory i Vianočnú kométu

Na snímke Mliečna cesta
14.12.2018

Končiaci sa rok 2018 bude i v znamení dvoch významných astronomických úkazov. V najbližších dňoch bude viditeľné množstvo meteorov, jasne a bez ďalekohľadu bude vidno aj kométu. viac »

Na Skalke pri Kremnici pribudne ďalšia atrakcia - visutý lanový mostík

Skalka pri Kremnici má
14.12.2018

Na Skalke pri Kremnici pribudne na budúci rok ďalšia atrakcia. Kremnická samospráva tam na via ferrate pripravuje visutý lanový mostík. Primátor Kremnice Alexander Ferenčík priblížil, že lanový mostík bude z oceľových lán a bude mať dĺžku 72 metrov. "Nad terénom bude približne 20 až 30 metrov a jeho previs bude približne päť metrov," priblížil. viac »

Vianočné trhy inak: V Trnave sa prenesiete do stredoveku

Stredoveké adventné trhy v
13.12.2018

Máte radi tradičné Vianoce? Zvyknete si predstavovať, ako ich asi oslavovali naši predkovia pred stáročiami? Chcete tento rok zažiť niečo špeciálne? Tak sa počas víkendu od 14. do 16. decembra 2018 vydajte do Trnavy a ochutnajte svojskú atmosféru Stredovekých adventných trhov! viac »

Prvý vianočný darček pre cestovateľov: Miesto Ježišovho krstu je opäť prístupné

Kasr al-Jahúd, Izrael
11.12.2018

Tri kláštory na území Kasr al-Jahúd, kde bol podľa kresťanskej tradície pred približne 2000 rokmi pokrstený Ježiš, sú znova prístupné, informovala v nedeľu agentúra DPA. viac »

O vianočné trhy vo Viedni je veľký záujem, autobus už jazdí každú hodinu

Vianočné trhy vo Viedni
10.12.2018

Autobusový dopravca Slovak Lines mení od nedele 9. decembra cestovný poriadok. V rámci neho prímestskú dopravu v Bratislavskom kraji, ale aj medzi Bratislavou a Viedňou. Pre cestujúcich lietadlami je to zmena k lepšiemu, pretože pribudnú zrýchlené spoje. viac »

Obľúbená tradícia je späť: Centrom Bratislavy jazdí vianočná električka

Na snímke mikulášska jazda
08.12.2018

Ulicami centra Bratislavy začala vo štvrtok jazdiť vianočná električka. Svoju sezónu otvorila mikulášskou jazdou a previezť sa ňou budú môcť ľudia zadarmo až do 30. decembra. Tohtoročná téma vianočnej električky sa nesie v stvárnení biblického príbehu narodenia Ježiša. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 19. december. 2018. Meniny má Judita.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa