Turistické a cestovateľské informácie

Archeológovia prepisujú stredovekú históriu Žitného ostrova

25.04.2019 |

Stopy po intenzívnom osídlení zo záveru včasného a začiatkov vrcholného stredoveku (10. - 11. storočie) našli archeológovia pri obci Trnávka v okrese Dunajská Streda. Výskum realizovali na dvoch zemníkoch na rozlohe asi desať hektárov v katastri obce v súvislosti s prípravou na ťažbu stavebného materiálu pre stavbu rýchlostnej cesty R7.

Viac článkov

Uzemnenie Boeingov ohrozuje dovolenky Čechov, spozornieť musia aj slovenskí turisti

Uzemnenie Boeingov ohrozuje dovolenky
23.04.2019

Ohrozené dovolenky s odletom z menších českých letísk alebo "zosekané" spoje na Kapverdské ostrovy či do susedného Senegalu. To sú prvé komplikácie pre českých turistov, ktoré spôsobil zákaz lietadiel Boeing 737 MAX. viac »

Veľká noc vo svete: Šibačke konkurujú ďalšie zaujímavé zvyky

Muž zdobí strom veľkonočnými
22.04.2019

Počas veľkonočných sviatkov zostáva doma menej ľudí ako na Vianoce, keď si chceme vychutnať súkromnú atmosféru a spoločnosť svojich blízkych. Jarné oslavy však čoraz častejšie trávime na dovolenkách a počas nich môžeme spoznať aj neobvyklé veľkonočné tradície vo svete. Nie sme totiž jediní, kto dokáže turistov prekvapiť šibačkou a polievačkou. viac »

Briti zmenili obľúbenú pláž Slovákov na nepoznanie: Namiesto rodinnej dovolenky semenisko hriechu

Briti zmenili obľúbenú pláž
18.04.2019

Chorvátsko, Taliansko, Grécko, Turecko a Bulharsko – to je pätica krajín, kam mieria Slováci na dovolenku k moru najčastejšie. Niektoré destinácie objavujú až v ostatných rokoch, iné sa tešia obľúbenosti už celé desaťročia. K takým patrí aj bulharské Slnečné pobrežie, ktoré bolo dlho vyhľadávané najmä rodinami s deťmi. Časy sa však menia a vytúžený oddych by už tento rok mali radšej hľadať inde. viac »

Katedrála Notre-Dame bude zatvorená päť až šesť rokov: Obnova bude stáť až miliardu eur

Katedrála Notre-Dame v Paríži
17.04.2019

Katedrála Notre-Dame v Paríži, ktorú v pondelok ťažko poškodil požiar, bude zatvorená najbližších päť až šesť rokov. V stredu to oznámil jej správca, biskup Patrick Chauvet. Biskup tiež povedal, že ničivý požiar "veľmi oslabil jeden sektor katedrály". Ktorú časť mal na mysli, však nespresnil. Dodal, že zatiaľ nie je jasné, čo bude po požiari robiť 67 cirkevných zamestnancov. viac »

Poznáte rodisko a dušu slovenských novošlachtencov?

Poznáte rodisko a dušu
17.04.2019

Nové slovenské odrody viniča – „novošlachtence“ si získavajú nielen u slovenských spotrebiteľov ale aj v zahraničí mnoho priaznivcov. Veľký podiel na vzniku nových odrôd mali práve Šenkvice. Vo Výskumnej stanici vinohradníckej a vinárskej v Šenkviciach vznikla najvýznamnejšia časť slovenských novošlachtencov. viac »

Výnimočná udalosť: Z katedrály Notre-Dame v Paríži demontovali sochy apoštolov a evanjelistov

Z katedrály Notre-Dame v
15.04.2019

Z veže parížskej katedrály Notre-Dame demontovali vo štvrtok pomocou žeriavu 16 medených sôch predstavujúcich 12 apoštolov a štyroch evanjelistov. Sochy, ktoré boli na vežu osadené v roku 1860, sa teraz podrobia obnove. viac »

Londýnske letisko Heathrow vystavuje svetový unikát – kostru dinosaura v hodnote vyše 2 miliónov

Letisko Heathrow kontroluje dinosaurus
13.04.2019

Londýnske letisko Heathrow patrí k najrušnejším na svete a počas svojich ciest do sveta ho využíva aj množstvo Slovákov. Až do 3. júna tu môžu na vlastné oči vidieť svetový unikát – na Termináli 5 totiž vystavujú vzácnu kostru obrovského dinosaura. viac »

Nepálska vláda vyslala tím na Mount Everest, aby preveril polohu vrcholu

Mt. Everest
12.04.2019

Nepálska vláda vyslala v stredu na najvyšší vrch sveta Mount Everest štvorčlennú výpravu, ktorej úlohou bude nanovo zamerať polohu jeho vrcholu vrátane nadmorskej výšky. Štátny znalec a traja šerpovia vyrazili z hlavného mesta Káthmandu, kde sa s nimi slávnostne rozlúčil nepálsky premiér Khadga Prasád Olí, informovala agentúra DPA. viac »

Takmer polovica Slovákov pôjde na letnú dovolenku: Prieskum odhalil ich cestovateľské plány

Takmer polovica Slovákov pôjde
12.04.2019

Takmer polovica Slovákov plánuje tento rok vyraziť na dovolenku. Kam sa chystajú a na ako dlho, to zisťoval výskum spoločnosti Nielsen Admosphere, ktorý sa uskutočnil na vzorke päťsto respondentov starších ako 15 rokov z internetovej populácie Slovenského národného panela. viac »

Unikátna príležitosť nazrieť do histórie Bratislavy: Na 9 dní sprístupnia originál privilégií kráľa Ondreja III.

Stará radnica v Bratislave
11.04.2019

Magistrát hlavného mesta chce historicky prvýkrát ukázať širokej verejnosti originál prvého známeho mestského dokumentu Bratislavy. Privilégiá kráľa Ondreja III. majú byť najväčším lákadlom tohtoročných Bratislavských mestských dní. V relácii Hlavné mesto na Tablet.TV to potvrdil bratislavský primátor Matúš Vallo. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 25. apríl. 2019. Meniny má Marek.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa