Turistické a cestovateľské informácie

Šokujúci zvrat z Chorvátska: Tajomná žena so stratou pamäte má byť Slovenka!

22.09.2021 |

Len včera sme vás informovali o záhadnej žene, ktorú objavili v nedostupnom teréne chorvátskeho ostrova Krk. Nakoľko si nepamätala svoje meno a nemala pri sebe žiadne doklady, miestna polícia požiadala o pomoc pri jej identifikácii. Českej televíznej stanici Nova sa podarilo zistiť, že by sa malo jednať o Slovenku!

Viac článkov

USA vrátia Iraku 3500-ročnú tabuľku s Eposom o Gilgamešovi

Na archívnej snímke z
22.09.2021

Spojené štáty tento týždeň oficiálne vrátia Iraku 3500-ročnú hlinenú tabuľku obsahujúcu časť Eposu o Gilgamešovi. Informovala o tom agentúra AFP. viac »

Záhada na chorvátskom ostrove: Medzi skalami našli neznámu cudzinku, trpí stratou pamäti

Na ostrove Krk našli
20.09.2021

Chorvátska polícia žiada o pomoc. Na obľúbenom ostrove Krk objavili v ťažko dostupnom teréne ženu, ktorá si nepamätá, kto je a nikto z domácich ju nepozná. Záhadu môžu pomôcť rozlúsknuť aj slovenskí turisti. viac »

Na ostrove La Palma vybuchla sopka, evakuovali 5000 ľudí (VIDEO)

Erupcia sopky La Cumbre
20.09.2021

Na sopke La Cumbre Vieja na španielskom ostrove La Palma, ktorý je súčasťou Kanárskych ostrovov, došlo v nedeľu k erupcii. Predchádzal jej týždeň, keď vulkanológovia na sopke pozorovali zvýšenú seizmickú aktivitu. viac »

Pakistan nechce pustiť českých horolezcov: Žiada zaplatiť náklady na záchranu

Hora Rakapoši, pohorie Karakoram,
19.09.2021

Českí horolezci Jakub Vlček a Petr Macek, ktorých pakistanská armáda zachránila na hore Rakapoši, zostávajú v nemocnici v pakistanskom meste Gilgit. Zadržiavajú ich tam úrady, pretože žiadajú zaplatiť pokutu za neoprávnený výstup na horu. Česi na to nemali potrebné povolenia a údajne mali už neplatné víza. Informoval o tom portál Novinky.cz. viac »

Dovolenka budúcnosti realitou: Na obežnú dráhu Zeme dopravili štvoricu vesmírnych turistov

Spoločnosť SpaceX dopravila na
16.09.2021

Americká spoločnosť SpaceX dopravila v noci na štvrtok na palube svojej nosnej rakety Falcon 9 do kozmu štyroch vesmírnych turistov. Ide o vôbec prvú misiu, ktorej posádka pozostáva výlučne z civilistov. Štvorica bude obiehať okolo Zeme tri dni, informovala tlačová agentúra AFP. viac »

Najlepší starostovia sveta: Ocenený bol aj primátor Bratislavy Matúš Vallo

Matúš Vallo
16.09.2021

Medzinárodná organizácia The City Mayors Foundation, ktorá každé dva roky udeľuje cenu pre najlepších starostov sveta, ocenila aj primátora Bratislavy Matúša Valla. Získal cenu pre starostu budúcnosti (World Mayor Future Award). TASR o tom informovalo oddelenie komunikácie a marketingu Kancelárie primátora hlavného mesta. viac »

Biela noc pozýva na 17-dňovú prechádzku mestom, predstaví najmä domácu scénu

Z festivalu súčasného umenia
15.09.2021

Najväčší medzinárodný festival súčasného umenia na Slovensku Biela noc tento rok v Bratislave pozýva na prechádzku mestom. Väčšinu diel, najmä domácich autorov, predstaví v exteriéri a potrvá až 17 dní, a to od piatka 17. septembra do 3. októbra. viac »

Vysoké Tatry čaká červený režim, najviac sa dotkne kabínkových lanoviek v T. Lomnici

Víkendová jarná lyžovačka v
13.09.2021

Prevádzkovateľ kabínkových lanoviek v Tatranskej Lomnici, spoločnosť Tatry mountain resorts (TMR), obmedzí od pondelka 13. septembra počet osôb v kabínke na 50 percent alebo na členov jednej domácnosti. Preprava v lanovkách bude v režime kompletne zaočkovaní. Opatrenie sa netýka detí do 12 rokov. Informoval o tom riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský. Dôvodom je prechod okresu Poprad do červenej fázy varovania podľa COVID automatu. viac »

Stále váhate nad last minute dovolenkou? Máme pre vás dva tipy

Stále váhate nad last
10.09.2021

Patríte k tým, ktorí s letnou dovolenkou čakajú až do poslednej chvíle na nejaký cenovo zaujímavý last minute? Tak v tom prípade je najvyšší čas rýchlo navštíviť cestovnú kanceláriu a niečo si vybrať. Ponuka sa zmenšuje zo dňa na deň. viac »

V Benátkach po rekonštrukcii inaugurovali most Rialto, spieval i Andrea Bocelli

Ponte di Rialto, Benátky,
08.09.2021

Talianske mesto Benátky v utorok oslávilo dokončenie kompletnej obnovy mosta Rialto, ktorý je vďaka svojmu elegantnému oblúku, výrazným arkádam a žiarivo bielej farbe jednou z najviac fotografovaných pamätihodností. Informovala o tom agentúra AFP. viac »


<< Predchádzajúci Nasledujúci >>
Nedeľa, 26. september. 2021. Meniny má Edita.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa