Turistické a cestovateľské informácie

Fantastický úspech: Tri najlepšie historické hotely Európy sú na Slovensku

20.11.2019 |

Slovenské historické hotely bodovali na medzinárodnom podujatí Heritage Hotels of Europe Awards Gala Ceremony 2019. Členovia Historických hotelov Slovenska (HHS) si v konkurencii viac ako 100 hotelov z 13 krajín odviezli osem cien, z toho tri víťazstvá z celkovo siedmich kategórií. Ceny sa odovzdávali v nedeľu (17. 11.) vo Viedni.

Viac článkov

Kambodža bez týrania: Pri komplexe Angkór Vat už turisti nebudú môcť jazdiť na slonoch

Angkor Wat, Kambodža
18.11.2019

Pri chrámovom komplexe Angkór Vat na severozápade Kambodže už nebudú turistom ponúkať jazdy na slonoch. Nariadili to miestne úrady s tým, že slonom nájdu vhodnejší domov v džungli, informovala agentúra AP. viac »

V Bratislave budú korčuľovať na umelom ľade, nemusí byť ani mráz

Umelé klzisko
18.11.2019

Obyvatelia bratislavského Ružinova sa tento rok môžu tešiť na špeciálnu novinku. Pri Dome kultúry už začali stavať klzisko s umelým ľadom s technológiou Glice, ktorá je ekologická a nepotrebuje k prevádzke vodu ani teploty pod nulou. viac »

Hory dnes budú veľmi nebezpečné: Záchranári upozorňujú na vietor, ľad a poškodené rebríky

Vysoké Tatry
16.11.2019

Poškodené rebríky v roklinách Slovenského raja a silný vietor do 100 kilometrov za hodinu v Nízkych a Západných Tatrách, ale aj na Kysuciach a v lokalite Kremnica - Skalka. Pred týmito nebezpečenstvami dnes varuje turistov na svojom webe Horská záchranná služba. Vo Vysokých i Západných Tatrách môžu byť horské chodníky pokryté námrazou alebo vrstvou ľadu. viac »

Najväčšia turistická atrakcia v regióne finišuje: Prvé FOTO Tatranského ľadového dómu

Stavba ľadového dómu na
15.11.2019

Na Hrebienku vo Vysokých Tatrách v súčasnosti vyrastá najväčšia zimná turistická atrakcia v regióne. Hlavný sochár Adam Bakoš pre TASR potvrdil, že koncepcia Tatranského ľadového dómu sa začala tvoriť ešte v máji. „Rozhodneme sa najprv, čo ideme robiť, keď sa zámer schváli, tak začnem počítať koľko kociek ľadu bude treba, koľko sochárov a koľko financií,“ priblížil proces Bakoš. viac »

Zoopark pri Bratislave má nových obyvateľov: Zoznámte sa so vzácnymi tigrami Misty a Shadow

Bengálsky tiger
14.11.2019

V zvieracom parku v Orechovej Potôni (okres Dunajská Streda) našli nový domov dva bengálske tigre. Ich umiestnenie sa zrealizovalo vďaka spolupráci slovenského a českého ministerstva životného prostredia. TASR o tom informoval hovorca Ministerstva životného prostredia SR Tomáš Ferenčák. viac »

Islandská sopka sa trasie: Hrozí výbuch a ochromenie leteckej dopravy

Vulkán Askja  a
13.11.2019

Mnohí z nás majú v pamäti erupciu islandskej sopky Eyjafjallajökull z 13. apríla 2010, keď oblaky popola narušili letecký priestor a až 10 miliónov cestujúcich uviazlo na letiskách. Teraz hrozí, že sa situácia bude opakovať. viac »

Apokalypsa v Benátkach: Mesto bojuje s druhými najväčšími záplavami v histórii, dvaja ľudia zomreli

Strašný pohľad na jedno
13.11.2019

Situácia v Benátkach je horšia, ako sa očakávalo. Včera sme vás informovali, že jedno z najnavštevovanejších miest na svete zaliala voda, dnes talianske médiá informovali o dvoch obetiach. A prognózy stále nie sú dobré. viac »

Strašný pohľad na jedno z najkrajších miest sveta: Benátky sú opäť pod vodou!

Strašný pohľad na jedno
12.11.2019

Talianske Benátky patria k najobľúbenejším turistickým cieľom aj vďaka tomu, že sú vybudované na mnohých ostrovčekoch. To však so sebou prináša nemalé problémy, najmä keď poriadne zaprší. V týchto dňoch sú ulice a námestia mesta opäť zaliate vodou a v ohrození je aj najznámejšia pamiatka. viac »

Lyžiari, je to tu: Prvé stredisko na Liptove spustilo zasnežovanie

Lyžiari, je to tu:
11.11.2019

V lyžiarskom stredisku v Demänovskej Doline spustili v pondelok zasnežovanie. Ide o prvé stredisko na Liptove, ktoré začalo prípravu na nadchádzajúcu zimnú sezónu. viac »

Upozornenie k cestám do Talianska: Autá musia mať alarm na zabudnuté dieťa

Upozornenie k cestám do
08.11.2019

Motoristi v Taliansku musia vybaviť svoje auto výstražným zariadením, ktoré vodiča upozorní na prítomnosť dieťaťa vo vozidle. Cieľom tohto opatrenia, ktoré platí od štvrtka, je zabrániť úmrtiam detí v dôsledku prehriatia, keď na ne vodič auta zabudne. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 21. november. 2019. Meniny má Elvíra.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa