Turistické a cestovateľské informácie

Koronavírus výrazne znížil ceny: Vyberte sa tam, kde je momentálne najlacnejšie

24.09.2020 |

Pandémia koronavírusu nám nepriniesla iba samé nevýhody. Okrem lockdownov, počas ktorých si mnohí stihli prehodnotiť svoje životné priority, poskytla zopár výhod aj pre dovolenkárov. Ľudia zatiaľ nemajú odvahu púšťať sa do plánovania ciest, takže ak sa v rámci dodržiavania všetkých odporučení odhodláte aspoň na krátky výlet, konečne si môžete užiť pokojné nepreplnené destinácie. To sa výrazne odrazilo aj na cenách, ktoré v mnohých mestách klesli o štvrtinu.

Viac článkov

IATA požaduje povinné rýchlotesty na COVID-19 pred nástupom do lietadla

IATA požaduje povinné rýchlotesty
23.09.2020

Cestujúci by mali opäť bez obáv lietať na medzinárodných linkách. Medzinárodné združenie leteckých dopravcov (IATA) preto požaduje rýchlotest na COVID-19 pre každého pasažiera priamo pred odletom. To by znamenalo, že povinná karanténa v cieľových krajinách by sa stala zbytočná, uviedol v utorok šéf IATA Alexandre de Juniac. Karanténne opatrenia totiž dusia vytúžené zotavenie leteckej dopravy. viac »

Úžasný objav v Egypte: Na starovekom pohrebisku Sakkára našli ďalších 14 sarkofágov

Na starovekom pohrebisku Sakkára
23.09.2020

Egyptské ministerstvo pre historické pamiatky v nedeľu oznámilo objav 14 sarkofágov na pohrebisku Sakkára južne od Káhiry, ktoré boli pochované 2500 rokov. Informuje o tom tlačová agentúra AFP. viac »

Novú cestu k južnému opevneniu Trenčianskeho hradu by mali dokončiť v novembri

Novú cestu k južnému
17.09.2020

Trenčianska radnica začala s rekonštrukciou prístupovej cesty k južnému opevneniu Trenčianskeho hradu v lesoparku Brezina. Rekonštrukcia je súčasťou spoločného medzinárodného projektu (TreBuChET) Trenčianskeho samosprávneho kraja, mesta Trenčín a moravského mesta Bučovice. viac »

Na Slovensku sa uvoľnili lety, cestujúci majú vypĺňať formulár

Prvé lietadlo s cestujúcimi
08.09.2020

Od pondelka platí na Slovensku plošné uvoľnenie letov. Podmienené je dodržiavaním prísnych protiepidemických opatrení. Každý cestujúci, ktorý prilieta na Slovensko z ktorejkoľvek krajiny, musí vyplniť Formulár na vyhľadanie cestujúceho v súvislosti s ochranou verejného zdravia (Public Health Passenger Locator Form). Informoval o tom hovorca Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Ivan Rudolf s tým, že formulár je už k dispozícii aj online. viac »

Bicyklovanie po koľajniciach je minulosťou, obľúbené cyklodreziny dostali šialenú pokutu

Horehronské dreziny
06.09.2020

Horehronské cyklodreziny nielenže počas celej tejto letnej sezóny zostali stáť v depe, okrem zákazu ich prevádzkovania majiteľ cyklodrezín, Čiernohronská železnica (ČHŽ) dostala likvidačnú pokutu 30.000 eur. TASR o tom informoval riaditeľ ČHŽ Aleš Bílek a Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie, ktorá tým prišla o jednu z najobľúbenejších turistických atrakcií počas hlavnej letnej sezóny. viac »

Košice budú mať nové linky na letiská Liverpool a Doncaster Sheffield

Letisko Košice
04.09.2020

Košiciam najnovšie pribudnú dve letecké spojenia s oblasťou severného Anglicka. Spoločnosť Ryanair ohlásila od 25. októbra spustenie novej linky Košice – Liverpool a aerolínie Wizz Air sa od 23. októbra vracajú k spojeniu na letisko Doncaster Sheffield. Informovalo o tom v stredu košické letisko. viac »

Do Prahy sa vracajú turisti a centrum opäť zdražuje, chýbajú už len Číňania

Karlov most, Praha, Česká
02.09.2020

Trdelníky sa zase točia, matriošky "zdobia" ulice a ceny v krčmách opäť stúpajú. Historické jadro Prahy sa prebudilo po pauze spôsobenej blokádami na zabránenie šírenia nového koronavírusu. Obdobie, keď krásy Prahy zostali na obdiv výhradne Čechom, je - aspoň zatiaľ - minulosťou, konštatuje internetový portál Lidových novín. viac »

Koronatesty zadarmo či preplatenie nákladov: Chorváti lákajú na septembrovú dovolenku

Koronatesty zadarmo či preplatenie
31.08.2020

Prímorské destinácie trápi toto leto obrovské zníženie počtu turistov a o každého bojujú zo všetkých síl. Cyperská vláda už v máji prisľúbila, že pokryje výdaje každého, koho počas tamojšej dovolenky pozitívne otestujú na koronavírus, a začiatkom augusta prišli s rovnakou ponukou aj Kanárske ostrovy. Teraz zavelilo do boja o turistov aj Chorvátsko. viac »

Riziko nákazy koronavírusom v lietadle je podľa IATA nízke, vzduch v kabíne je čistý

Prvé lietadlo s cestujúcimi
28.08.2020

Riziko, že sa cestujúci nakazí v lietadle novým koronavírusom, je nízke. Tvrdí to David Powell, zdravotnícky expert Medzinárodného združenia leteckých dopravcov IATA (International Aviation Transport Association), ktoré celosvetovo združuje 290 leteckých spoločností. Informovala o tom hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Veronika Ševčíková. viac »

Chorvátske letoviská sú ohniskom nákazy: Turisti musia dodržiavať nové nariadenia

Chorvátske letoviská sú ohniskom
27.08.2020

V Chorvátsku pribudlo za ostatných 24 hodín 304 nových prípadov nákazy koronavírusom. Už deň predtým to bolo 358, najvyšší počet od začiatku pandémie. Zodpovední pristúpili k riešeniam. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 24. september. 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa