Turistické a cestovateľské informácie

Nalaďte sa na Vianoce: Takáto nádherná atmosféra vládne v slovenských mestách

04.12.2021 |

Najkrajšie sviatky roka už klopú na dvere, a tak je najvyšší čas naladiť sa aj napriek náročnému obdobiu na vianočnú náladu. Určite vám v tom výborne pomôže prechádzka sviatočne vyzdobenými ulicami. Ak vám to ale okolnosti nedovoľujú, pozrite sa na adventnú atmosféru v najväčších mestách aspoň na fotografiách.

Viac článkov

Prehliadky Piešťany podľa Wintera sú cestou do histórie

Socha barlolámača v Piešťanoch
03.12.2021

V predvianočnom období do 18. decembra sa počas sobôt budú môcť návštevníci Piešťan, ale i domáci zoznámiť originálnou formou s históriou kúpeľného mesta. Zážitkové prehliadky dostali názov Piešťany podľa Wintera a dávajú možnosť nazrieť, ako mesto v uplynulom storočí kreovala a vnímala rodina Winterovcov, ktorá je spojená so zlatou érou kúpeľov, no nielen ich. viac »

Smutná správa z Čiech: Zomrel slávny cestovateľ Miroslav Zikmund

Miroslav Zikmund
02.12.2021

Vo veku 102 rokov zomrel český cestovateľ a spisovateľ Miroslav Zikmund. S odvolaním sa na jeho rodinu o tom vo štvrtok informoval Český rozhlas. viac »

V SNM otvorili výnimočnú výstavu: Približuje Pálffyovcov za čias Márie Terézie

Snímka z otvorenia výstavy
01.12.2021

Pálffyovci z Červeného Kameňa a Mária Terézia je názov novej výstavy, ktorú v pondelok predstavili médiám v Slovenskom národnom múzeu v Bratislave. Ide o ďalšiu z profilových výstav špecializovaných múzeí SNM, prezentovanú v jeho sídelnej budove. "Súčasná výstava z bohatých zbierok Múzea Červený Kameň prezentuje viacero tém, pripravená je k výročiu úmrtia Márie Terézie," uviedla pre TASR Gabriela Podušelová, komisárka výstavného projektu, ktorý predstavuje príslušníkov šľachtickej rodiny Pálffy, hradu Červený Kameň a panstva, a to všetko v kontexte politiky Habsburského dvora, v čase osvietenského absolutizmu. viac »

Strediská v Tatrách už zasnežujú: Lanovky i ľadový dóm sú však uzavreté

Na snímke lyžiarske stredisko
26.11.2021

Lyžiarske strediská Vysoké Tatry a Jasná-Nízke Tatry spustili zasnežovanie. Lanovky v strediskách i Tatranský ľadový dóm sú však od štvrtka až do odvolania pre verejnosť uzavreté. TASR o tom informoval Marián Galajda zo spoločnosti Tatry mountain resorts (TMR). viac »

Rakúsko zavedie od pondelka lockdown, očkovanie bude povinné

Policajné auto stojí na
20.11.2021

Rakúsko zavedie po rekordnom počte nových prípadov nákazy koronavírusom plošný lockdown, ktorý sa začne v pondelok a bude sa týkať zaočkovaných aj nezaočkovaných občanov. Oznámil to v piatok predpoludním kancelár Alexander Schallenberg. Lockdown bude trvať maximálne 20 dní s prehodnotením situácie po desiatich dňoch. viac »

Dočkali sme sa! V Tatrách otvárajú ľadový dóm, má podobu ikonickej stavby

Hlavným motívom Tatranského ľadového
19.11.2021

Svätojakubská púť je hlavným motívom deviateho pokračovania Tatranského ľadového dómu. Na Hrebienku vo Vysokých Tatrách vyrástla ľadová podoba jedného z najvýznamnejších pútnických miest v Európe - Katedrála sv. Jakuba zo Santiaga de Compostela. „Verejnosť bude môcť dielo obdivovať od piatka 19. novembra počas celej zimnej sezóny,“ uviedol Lukáš Brodanský z horkého strediska Vysoké Tatry. viac »

Jozef cestoval do USA: takto to po uvoľnení obmedzení prebieha

Jozef cestoval do USA:
17.11.2021

Cestujúci do USA po tohtotýždňovom uvoľnení zákazu vstupu pre iné ako nevyhnutné cesty musia byť plne zaočkovaní proti koronavírusu a mať so sebou okrem bežných dokumentov aj negatívny výsledok PCR testu nie starší ako 72 hodín. Pravdivosť všetkých dokumentov potvrdzujú cestujúci svojím podpisom v oficiálnom formulári. viac »

Šialené čísla: Znečistené ovzdušie spôsobuje v Európe státisíce predčasných úmrtí ročne

Na snímke bosnianske mesto
17.11.2021

Hoci kvalita ovzdušia v Európe sa zlepšuje, v roku 2019 bolo zaznamenaných odhadom 307.000 predčasných úmrtí spôsobených znečistením ovzdušia jemnými prachovými časticami s rozmermi do 2,5 mikrometra (PM2,5). Vo svojej výročnej správe zverejnenej v pondelok to podľa agentúr AFP a DPA uviedla Európska agentúra pre životné prostredie (EEA). viac »

Letisko v Bratislave upozorňuje na nutnosť splniť podmienky krajín pred odletom

Prvé lietadlo s cestujúcimi
15.11.2021

V rámci opatrení proti pandémii nového koronavírusu je potrebné, aby cestujúci pred odletom splnili všetky vstupné podmienky jednotlivých krajín. Inak sa môže stať, že sa nedostanú na palubu lietadla. Upozornila na to hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Zuzana Drobová. V októbri letisko zaevidovalo takmer 80 cestujúcich, ktorým bol odmietnutý tzv. boarding. viac »

Vesmírny turista Glen de Vries zahynul pri havárii malého lietadla

Glen de Vries
13.11.2021

Americký podnikateľ Glen de Vries, ktorý v októbri letel do vesmíru ako člen posádky opakovateľne použiteľnej suborbitálnej rakety New Shepard vyvinutej spoločnosťou Blue Origin, zahynul pri leteckom nešťastí. Informovala o tom tlačová agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie polície. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 5. december. 2021. Meniny má Oto.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa