Turistické a cestovateľské informácie

Slovákom kvôli Sputniku hrozí, že ostanú bez dovolenky: Strašenie sa už začína, tvrdí Matovič

03.03.2021 |

V súvislosti s koronavírusom COVID-19 sa už dlhšie hovorí o zavedení tzv. covid pasu, ktorý by umožňoval cestovanie po krajinách Európskej únie pre tých, ktorí už ochorenie prekonali, resp. sú proti nemu zaočkovaní. Vakcína Sputnik V však nie je registrovaná v EÚ, a tak sa právom vynárajú otázky, či bude uznaná pri vystavovaní covid pasu.

Viac článkov

Bratislava predstavila nové video: Pripomína hodnoty, ktoré ľudom v tomto čase pandémie chýbajú

Bratislava predstavila jedinečné video
03.03.2021

Prázdne ulice či chýbajúce emócie spojené s umením a návštevou mesta Bratislava. Aj na to poukazuje krátke video, ktoré zverejnila Bratislavská organizácia cestovného ruchu – Bratislava Tourist Board (BTB). Prostredníctvom záberov na dominanty hlavného mesta chce, aby Bratislava zostala v povedomí turistov a odkazuje im, že na nich po zlepšení situácie v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu čaká. viac »

Cestovné kancelárie sa pripravujú na leto: Hitom budú grécke ostrovy

Ostrov Hydra
01.03.2021

Cestovné kancelárie pripravujú letnú sezónu. Pozornosť sa upriamuje na grécke ostrovy, pretože dokážu veľmi efektívne regulovať a kontrolovať pohyb turistov. Pre TASR to uviedol prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) Roman Berkes. viac »

Bezpečné leto: Chorvátsko predstavilo dovolenkové opatrenia proti koronavírusu

Bezpečný pobyt v Chorvátsku
26.02.2021

Na včerajšej tlačovej konferencii ministerka cestovného ruchu a športu Chorvátska, Nikolina Brnjac, a riaditeľ Chorvátskeho turistického združenia, Kristjan Staničič, predstavili projekt Safe stay in Croatia (Bezpečný pobyt v Chorvátsku), webovú platformu, na ktorej všetci záujemcovia alebo zainteresované strany nájdu informácie o tom, čo Safe stay in Croatia predstavuje, môžu získať značku Safe stay in Croatia a zaslať spätnú väzbu. viac »

Šok v Prahe: Koronavírus majú i hviezdy ZOO

Samec Richard
26.02.2021

Gorilí samec Richard a dva levy indické z pražskej ZOO sa nakazili koronavírusom. Preukázali to testy z trusu. viac »

Pred 180 rokmi sa narodil Pierre-Auguste Renoir, jeden zo spoluzakladateľov impresionizmu

Pred 180 rokmi sa
25.02.2021

Francúzsky maliar Pierre-Auguste Renoir patril svojou tvorbou medzi zakladateľov a popredných predstaviteľov impresionizmu, umeleckého smeru, ktorý vznikol vo Francúzsku v druhej polovici 19. storočia. Sám o tom povedal: "Jedného rána jeden z nás už nemal žiadnu čiernu farbu, a narodil sa impresionizmus." Pre jeho tvorbu bol však charakteristický vlastný štýl a motívy, ktoré maľoval – viac ako krajinomaľba ho zaujímali ľudia. viac »

Výstavu obrazov Pavla Ruska sprístupnili virtuálne, ide o originálnu tvorbu špecifického zamerania

Oravská galéria v Dolnom
24.02.2021

Oravská galéria v Dolnom Kubíne pripravila virtuálnu komentovanú prehliadku výstavy obrazov ružomberského rodáka Pavla Ruska. Verejnosť si ju môže pozrieť na videokanáli galérie. viac »

Petrohradská Ermitáž preverí pravosť vystavených vajec Fabergé

Fabergého vajce
23.02.2021

Umeleckohistorické múzeum Ermitáž v Petrohrade uskutoční expertízu vajec z výstavy Fabergé - klenotník cárskeho dvora, pretože dostala upozornenia, že sú medzi nimi falzifikáty. viac »

Boeing opäť v problémoch: Lietadlám zlyhávajú motory!

Boeing 777X
22.02.2021

Americký výrobca lietadiel Boeing odporučil aerolíniám, aby pozastavili prevádzku niektorých strojov 777. Dôvodom je zlyhanie motora lietadla tohto typu. viac »

OBRAZOM Grécko a Izrael trápi tuhá zima: Pod snehom sú aj známe pamiatky

Zasnežené Atény
20.02.2021

Grécko, Izrael, ale aj krajiny Blízkeho východu tento týždeň poriadne potrápila zima. Aj miesta, kde obvykle o snehu ani nechyrovať, pokryla biela perina a spôsobila problémy v doprave. Pohľad na známe pamiatky v tomto neobvyklom šate je však naozaj čarovný. viac »

Egypt opäť prekvapil: Archeológovia objavili pravdepodobne najstarší známy pivovar

Na snímke egyptského ministerstva
15.02.2021

Americkí a egyptskí archeológovia objavili na jednom z najvýznamnejších archeologických nálezísk v Egypte pravdepodobne najstarší známy pivovar na svete. Informovala o tom v sobotu agentúra AP. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 3. marec. 2021. Meniny má Bohumil, Bohumila.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa