Turistické a cestovateľské informácie

V Hriňovej našli dýku z doby bronzovej, môže mať až 3600 rokov

16.10.2018 |

Unikátnu dýku z doby bronzovej našiel v uplynulých dňoch na brehu potoka Slanec v Hriňovej miestny občan. Z priebežného odhadu a porovnania s podobnými nálezmi na Slovensku, možno predpokladať, že dýka pochádza z mladšej alebo strednej doby bronzovej, a môže byť stará 3200 až 3600 rokov.

Viac článkov

Od novembra pribudnú na bratislavskom letisku tri nové linky

Letisko M. R. Štefánika
15.10.2018

Na bratislavskom Letisku M. R. Štefánika pribudnú od novembra linky do Kyjeva-Borispiľu a Ľvova na Ukrajine a do Marakéša v Maroku. Počas V. ročníka Dní otvorených dverí (DOD), ktoré sa konali na letisku tento víkend, to uviedla pre médiá jeho hovorkyňa Veronika Ševčíková. Na podujatí, ktoré sa uskutočnilo pár dní pred 100. výročím vzniku československého letectva, bolo 1300 registrovaných návštevníkov. viac »

Odštartoval najdlhší komerčný let na svete, trvá takmer 19 hodín

Najdlhší priamy komerčný let
12.10.2018

Prelom v dejinách leteckej dopravy. Singapurské aerolínie včera obnovili najdlhší priamy komerčný let na svete, medzi Singapurom a New Yorkom, ktorý meria vyše 16.600 kilometrov. Let SQ22 odštartoval o 23.37 miestneho času so 150 pasažiermi a 17-člennou posádkou na palube. Let trvá takmer 19 hodín a realizuje sa na lietadlách typu Airbus A350-900ULR. viac »

Chodníkom viníc slovensko-poľského pohraničia

Chodníkom viníc slovensko-poľského pohraničia
12.10.2018

Voňavé dobré hrozno je už niekoľko rokov jedným z prvkov krajiny kopcov v pohraničí. História podkarpatského vína siaha až do stredoveku, kedy bolo vyrábané kláštornými vinicami a používané pri liturgiách. Čoskoro sa stalo tiež obľúbeným nápojom medzi mešťanmi. Spolu s rozširovaním cestnej siete a obchodných ciest boli podkarpatské vína postupne nahradené maďarskými vínami. Našťastie však tradície a umenie vinárstva v oblasti nezanikli. viac »

Batožina v lietadle: Od novembra mení podmienky aj WizzAir

NOVÁ LINKA WIZZ AIR
11.10.2018

Letecký dopravca Wizz Air, ktorý zabezpečuje z Letiska M. R. Štefánika pravidelné lety do päť destinácií – Londýn-Luton, Skopje, Sofia, Kyjev-Žuljany, Ľvov – mení od 1. novembra 2018 podmienky prepravy príručnej batožiny. viac »

Aj vaša podpora pomohla: Grécko zakázalo obéznym turistom voziť sa na somároch

Osol na Santorini
11.10.2018

Grécko zakázalo obéznym turistom voziť sa na somároch. Urobilo tak po upozornení aktivistov, že tieto zvieratá trpia následkami - poraneniami chrbtice. V utorok večer o tom informoval portál najčítanejších britských novín Metro. viac »

V Tatrách čistili plesá, v tom Štrbskom našli aj tomahawk Gojka Mitiča

Čistenie Štrbského plesa
10.10.2018

Pod hladinu Velického, Popradského a Štrbského plesa sa počas 25. ročníka akcie Čisté vody ponorilo štyridsaťjeden potápačov, aby vylovili odpadky, ktoré ostali na dne predovšetkým po letnej turistickej sezóne. Tento rok v rámci podujatia vyčistili aj kameňolom v popradskej Kvetnici. Vo vreciach už tradične končili fľaše či plastové poháre, kurióznym úlovkom bol tomahawk, ktorý v Štrbskom plese ostal zrejme po nakrúcaní filmu Náčelník Veľký had s legendárnym Gojkom Mitičom v hlavnej úlohe. viac »

Slovenskí vedci odhalili princípy fungovania mayského poľnohospodárstva

Mayské pamiatky v Guatemale
09.10.2018

Počet obyvateľov dnes už zaniknutej starej mayskej civilizácie bol oveľa väčší, ako sa pôvodne predpokladalo, a to si vyžadovalo intenzívne obrábanie pôdy. Na to, aby si starí Mayovia dokázali zabezpečiť dostatok potravy, používali sofistikovaný systém zavlažovania a odvodňovania pôdy, vďaka ktorému sa dokázali uživiť milióny ľudí. viac »

TIC na Zemplíne nemajú núdzu o návštevníkov, prichádzajú aj z ďalekých krajín

Zemplínska Šírava
09.10.2018

Turistické informačné centrá (TIC) na Zemplíne nemajú núdzu o návštevníkov. Nielen za tipmi na výlety do nich prichádzajú aj ľudia z ďalekých krajín. viac »

V Karlových Varoch ocenili najlepšie cestovateľské filmy, boli sme pri tom

Tourfilm 2018
08.10.2018

Tourfilm je najstarším medzinárodným filmovým festivalom s cestovateľskou tematikou na svete. Koná sa už od roku 1967 a jeho poslaním je uviesť a oceniť dokumentárne a propagačné filmy a posty, ktoré prispievajú k rozvoju cestovného ruchu. Tento rok bola v rámci osláv 100. výročia založenia Československa partnerskou krajinou festivalu Slovenská republika. A reprezentovalo nás na ňom skutočne to najlepšie. viac »

Greenpeace upozorňuje na značky spájané s ničením pralesov v Indonézii

Borneo
04.10.2018

Spoločnosti vyrábajúce palmový olej, ktoré zásobujú aj veľké svetové značky, zničili v Indonézii od roku 2015 už 130.000 hektárov dažďového pralesa. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na oficiálnu správu organizácie Greenpeace. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 17. október. 2018. Meniny má Hedviga.

Foto dňa