Turistické a cestovateľské informácie

Foto, ktoré zabolí: Najkrajšie pláže sveta zívajú prázdnotou

01.04.2020 |

Koronavírus zasiahol celý svet. K opatreniam, ktoré majú zabrániť jeho ďalšiemu šíreniu, pristúpili prakticky všetky krajiny a aj tam, kde nie je pohyb obmedzený, zostávajú ľudia v obave o svoje zdravie radšej doma. Obvykle rušné miesta stíchli a zívajú prázdnotou. A pláže nie sú žiadnou výnimkou...

Viac článkov

V areáli Bradla sa začala rekonštrukcia historickej Strážnice

Mohyla na Bradle
31.03.2020

V areáli Bradla, kde sa nachádza Mohyla Milana Rastislava Štefánika, sa začala rekonštrukcia historickej budovy Strážnice. Tá bola postavená v polovici minulého storočia ako zázemie pre správcu mohyly. viac »

Prírodné antibiotikum: Viete, kde rastie medvedí cesnak v okolí Trnavy?

Medvedí cesnak
28.03.2020

Medvedí cesnak je zázračná bylinka, ktorá by nemala chýbať vo vašom jarnom jedálničku. Skvele chutí, má blahodarné účinky a príroda nám ho ponúka zadarmo. Prinášame vám tipy, kam sa za ním vybrať. viac »

Cestovné kancelárie a agentúry nechcú dovolenkárom vracať peniaze, majú inú predstavu

Cestovné kancelárie a agentúry
27.03.2020

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) očakáva od novej vlády zmiernenie ich povinností vyplývajúcich zo zákona o zájazdoch. Podobný prístup má aj väčšina ich kolegov z Európskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr (ECTAA). viac »

Národné múzeum v Prahe sa otvára návštevníkom aj v čase karantény: Výstavy sprístupňuje online

Národné múzeum v Prahe
26.03.2020

Národné múzeum a všetky jeho objekty vrátane výstav a expozícií sú síce v súčasnej dobe pre návštevníkov uzavreté, múzeum však chce i tak slúžiť verejnosti a udržať kontakt s návštevníkmi. Začalo preto ponúkať virtuálne prehliadky svojich aktuálnych výstav online prostredníctvom svojich webových stránok. viac »

Neruš pobyt, zmeň termín: Podporiť turizmus môže každý z nás

Neruš pobyt, zmeň termín:
24.03.2020

Aktuálna situácia v súvislosti s novým koronavírusom negatívne zasiahla aj turizmus. Všetci však dúfame, že o pár týždňov či mesiacov sa veci vrátia do normálnych koľají a opäť si budeme môcť užívať slobodu pohybu a spoznávať nové zaujímavé miesta. Ak chceme, aby služby fungovali ako predtým, je dôležité turizmus podporiť aj v tejto dobe. Pripomína to aj výzva „Neruš pobyt, zmeň termín“. viac »

Zväz cestovného ruchu vyzýva vládu na prijatie opatrení, CK už zastavujú predaj zájazdov

Vyľudnené Tatry
23.03.2020

Situácia v odvetví cestovného ruchu je kritická. Upozornil na to Zväz cestovného ruchu (ZCR) SR, ktorý zároveň vyzval novú vládu, aby prijala okamžité opatrenia na zmiernenie negatívnych dosahov na odvetvie cestovného ruchu. viac »

Rím včera a dnes: Pozrite sa, ako zákerný koronavírus zmenil jedno z najkrajších miest na svete

Španielske schody v Ríme
21.03.2020

Nádherný Rím patrí k najnavštevovanejším mestám na svete. Vďačí za to romantickej atmosfére, talianskej živelnosti a predovšetkým bohatej histórii, ktorá zanechala vo "večnom meste" množstvo stôp v podobe vzácnych pamiatok z rôznych období. V talianskej metropole je viac turistických atrakcií ako kdekoľvek inde, preto sú jej námestia a ulice obvykle stále plné ľudí. Koronavírus však všetko zmenil... viac »

Vyľudnené a pod snehom: Koronavírus zmenil aj podobu Tatier (FOTO)

Vyľudnené a pod snehom:
20.03.2020

Ešte nedávno Slovákov pobúrili davy ľudí, ktorí sa napriek výnimočnej situácii vybrali do Tatier lyžovať. Teraz už takéto obrázky neuvidíte - zimné strediská aj horské chaty uzavreli a Tatry zívajú prázdnotou. viac »

KORONAVÍRUS: Múzeum v Mojmírovciach sprístupňuje svoje zbierky cez internet

Múzeum Mojmírovce
19.03.2020

Regionálne múzeum v obci Mojmírovce sprístupňuje svoje zbierky aj v čase, keď musí byť pre hrozbu nového koronavírusu zatvorené. Pre záujemcov o históriu pripravilo seriál s názvom Malá prechádzka zatvoreným múzeom, ktorý postupne zverejňuje na sociálnej sieti. viac »

Plány cestovných kancelárií a agentúr skrížili tvrdé opatrenia štátu proti nákaze

Koronavírus vyhnal ľudí aj
17.03.2020

Tvrdé preventívne opatrenia štátu proti šíreniu koronavírusu, vrátane zastavenia medzinárodnej osobnej dopravy a obmedzenia cestovania, skrížili plány aj cestovných kancelárií, resp. agentúr. Tie pre následný pokles záujmu ľudí, ktorí prehodnocujú svoje dovolenkové predstavy, rušia a presúvajú termíny zahraničných zájazdov, či výletov, obmedzujú svoju prevádzku a personál. A začínajú počítať finančné straty. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 1. apríl. 2020. Meniny má Hugo.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa