Turistické a cestovateľské informácie

Od piatka sa z Bratislavy lieta do Malagy, od soboty na Sardíniu

12.07.2020 |

V piatok odleteli z Bratislavy prví cestujúci do španielskeho letoviska Malaga. Lety zo španielskych destinácií sú povolené od začiatku tohto týždňa. Od soboty (11. 7.) bude spustená aj pravidelná letecká linka do Alghera na talianskej Sardínii. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského Letiska M. R. Štefánika Veronika Ševčíková.

Viac článkov

Provokácia pre celý civilizovaný svet: Turecko mení Hagiu Sofiu

Hagia Sofia, Istanbul
12.07.2020

Hagia Sofia patrí k dominantám Istanbulu. Bývalá kresťanská bazilika, v ktorej boli korunovaní byzantskí cisári, bola postavená v 6. storočí n. l. Po dobytí Konštantínopola osmanskými Turkami v roku 1453 sa stala mešitou a v 30. rokoch 20. storočia začala slúžiť ako múzeum, čo prezident Erdogan označil za "veľkú chybu". viac »

Navštívili sme Chorvátsko: Diaľnice sú prázdne, rúška nikto nenosí

Navštívili sme Chorvátsko: Diaľnice
11.07.2020

Koronavírus Covid-19 úplne zmenil tohtoročné leto. Prímorské krajiny, ktoré sú závislé na príjmoch z turizmu, avizujú bezpečnosť, mnoho ľudí však zatiaľ pristupuje k dovolenkovým plánom veľmi opatrne. My sme sa vybrali do Chorvátska a skontrolovali aktuálnu situáciu. viac »

V centre Bratislavy vyrástlo vyhliadkové koleso: Letná atrakcia rozhádala obyvateľov

Vyhliadkové kolo počas výstavby
10.07.2020

Bratislava sa už týždeň teší z horúcej letnej novinky - na Vajanského nábreží v bratislavskom Starom Meste vyrástlo vyhliadkové kolo. Mestská časť ho povolila ako dočasnú kompenzáciu a príspevok pre podporu lokálneho turistického ruchu v období koronakrízy a ako súčasť pripravovaného Leta na nábreží 2020. Jeho prevádzka predstavuje zároveň finančný benefit pre samosprávu. Napriek tomu, že v prevádzke bude len tri mesiace, rozdelila atrakcia obyvateľov na dva tábory. viac »

Leto na Slovensku: ZSSK zavádza 44 sezónnych vlakov na 10 linkách

Nová elektrická jednotka
10.07.2020

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) počas tohtoročného leta zavádza 44 sezónnych vlakov na celkovo 10 linkách, aby tak podporila Slovákov užiť si leto doma. Nové vlakové spojenia budú premávať do 15. septembra. viac »

Chorvátsko na skok: Vlaky RegioJet budú od piatka jazdiť denne z Bratislavy

Železnica v Splite
09.07.2020

Vlaky RegioJet budú od piatka (10. 7.) jazdiť z Bratislavy do Chorvátska a Slovinska denne. Dopravca reaguje na vysoký dopyt po cestovaní do Chorvátska, a preto pridáva spoje na každý deň. Informoval o tom hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj. viac »

Chorvátsko 2020: Dôležité informácie, ktoré musíte pred cestou vedieť

Chorvátsko 2020: Dôležité informácie,
01.07.2020

Nikto nevie, ako sa bude situácia vyvíjať, momentálne sú však hranice Slovenska otvorené a s príchodom prázdnin sa mnoho ľudí chystá do Chorvátska. Pripravte sa na aktuálne bezpečnostné nariadenia už vopred. viac »

Šok v Bojnických kúpeľoch: Riaditeľ chce vyberať vstupné do areálu

Šok v Bojnických kúpeľoch:
01.07.2020

Verejnosť by mala za vstup do areálu Kúpeľov Bojnice po novom platiť. Turnikety tam spoločnosť nainštalovala už dávnejšie, po novom na nich pribudla i nálepka s inštrukciami na platenie. Svoj zámer kúpele odôvodnili vykrytím nákladov, ktoré s údržbou areálu majú. Kedy k vyberaniu poplatku pristúpia, ešte nevedia. viac »

Turisti prichádzajúci do Grécka budú musieť vyplniť online dotazník

Aténska Akropola
30.06.2020

Turisti prichádzajúci do Grécka budú od stredy povinní vyplniť online dotazník, a to 48 hodín pred príchodom do krajiny. Na základe dotazníka sa rozhodne, či sa budú musieť pri príchode do Grécka podrobiť testu na koronavírus. Informovala o tom pondelok grécka vláda, ktorú citovala agentúra AFP. viac »

CK Banskobystrického kraja ponúka viac ako 30 zážitkov spojených s tradíciami aj históriou

Hriňová
27.06.2020

Tradície Podpoľania, históriu hradných ruín, remeslá Novohradu, ale tiež gastronómiu stredného Slovenska, architektúru Banskej Štiavnice či prírodu Gemera ponúka turistom na leto regionálna cestovná kancelária, ktorú prevádzkuje Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Banskobystrický kraj Turizmus. viac »

Medzi Zvolenom, B. Štiavnicou a Kremnicou bude v lete premávať Banícky expres

Medzi Zvolenom, B. Štiavnicou
25.06.2020

Po minuloročnej sezóne Horehronského expresu pridala Krajská organizácia cestovného ruchu Banskobystrický kraj Turizmus k historickým zážitkovým vlakom aj Zbojnícky expres medzi Tisovcom a Breznom a najnovšie aj Banícky expres. Premávať bude v lete z 'kráľovského' Zvolena, cez 'striebornú' Banskú Štiavnicu až do 'zlatej' Kremnice. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 16. júl. 2020. Meniny má Drahomír.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa