Dovolenka pri mori

Grécky Samos – ideálna voľba na septembrovú dovolenku

02.09.2021 |

Septembrová dovolenka môže byť výhodná z viacerých dôvodov. Deti sú už v škole, takže je v hoteloch pokojnejšia atmosféra, ceny sú trošku nižšie a navyše nie je ani tak horúco ako počas júla či augusta. Ideálnym miestom na takýto pobyt je napríklad grécky ostrov Samos. I v septembri je tam príjemne teplo a vy si užijete letné radovánky.

Viac článkov

Dovolenka dva v jednom: Najkrajšie španielske mestá pri mori nikdy nesklamú

Valencia
11.08.2021

More, pamiatky, obchody a zábava - to je ideálna dovolenka pre mnohých z nás. V typických rezortoch však často nemáte na výber z toľkých možností služieb. Preto istotne neodoláte nášmu tipu zo Španielska. Tam vám voľný čas popri leňošení na mestskej pláži vyplní aj veľa zaujímavých atrakcií a kultúrny program. Zaručene sa nebudete nudiť a zamilujete si takýto typ dovoleniek. viac »

Tinos – čarovný grécky ostrov, ktorý čaká na objavenie

Grécky ostrov Tinos
23.07.2021

Dovolenkovať stále na tom istom gréckom ostrove nemusí byť až natoľko zábavné. Preto skúste nájsť aj doteraz turistami neobjavené lokality, ktoré si zachovali v dnešnej dobe tak cenenú autentickosť. Tinos sa nachádza blízko Mykonosu a s počtom 8000 obyvateľov patrí k menším ostrovom v Egejskom mori. viac »

Grécko za pár eur: Toto sú najlacnejšie ostrovy

Serifos
13.07.2021

Pobyt v Grécku si môžete prispôsobiť presne svojim finančným možnostiam. Luxusnejšie lokality ako Mykonos ponúkajú exkluzívne služby, za ktoré si priplatíte. Kréta má výborné podniky a hotely s prijateľnými cenami. No ak chcete ušetriť, letnú dovolenku si naplánujte na niektorom z najlacnejších ostrov. viac »

Grécko na mieru: Poznáme najlepšie pláže pre nudistov, party ľudí aj rodiny s deťmi

Žena sa opaľuje na
01.07.2021

Tou najväčšou nočnou morou je, ak vôbec neodhadnete vybranú destináciu alebo dokonca pláž a počas celej dovolenky ste potom nervózni. Chcete sa baviť a namiesto toho máte okolo seba veľa detí. Nevyhovuje vám ani zlý prístup do mora alebo obmedzené možnosti na plávanie. Týmto trampotám zabránite vďaka nášmu manuálu, ktorý vám vyberie grécke pláže ušité akoby pre vás na mieru. viac »

Lastovo - menej známy, no predsa čarovný ostrov v Chorvátsku

Ostrov Lastovo
30.06.2021

Ani jedna z turistických destinácií sa u dovolenkárov dlhé roky neteší tak veľkej obľube ako Chorvátsko. Niektorí Slováci sa stále vracajú na rovnaké miesta, iní chcú vždy spoznávať nové lokality. Pre nich máme jeden zaujímavý tip. Príďte si tento rok oddýchnuť na ostrov Lastovo, ktorý sa nachádza blízko Korčule. viac »

Sardínia – dovolenka ako v luxusnej exotike

Costa Smeralda, Sardínia
24.06.2021

Nie nadarmo sa o Sardínii hovorí ako o európskom Karibiku. Hneď niekoľko častí pobrežia ponúka romantickú idylku s dlhými pieskovými plážami a nádhernou tyrkysovou vodou. Bonusom navyše je, že mnohé z nich sú na opustených miestach, kde si doprajete súkromie. Pridajte k tomu ešte výbornú gastronómiu, ktorá je od zvyšku Talianska v mnohom odlišná, a už dobre viete, že ste prišli dovolenkovať na to najlepšie miesto. viac »

Inšpirácia na letnú dovolenku: 7 najkrajších pláží vo Francúzsku

Biarritz, Francúzsko
22.06.2021

Francúzsko si Slováci spájajú skôr s poznávacími zájazdmi, návštevou Paríža alebo vínnymi cestami. No aj v tejto krajine nájdete množstvo krásnych pláží, na ktorých môžete stráviť letnú dovolenku a užiť si trošku pohodlia a krásnej prírody. Ich výhodou je, že často nadväzujú na populárne turistické oblasti, takže zároveň môžete preskúmať aj zaujímavé historické lokality. viac »

Dovolenkuj ako celebrita

Sardínia
20.06.2021

Po jednoročnej pauze od cestovania všetci túžime po poriadnej dovolenke. Či už sa chceme ísť odreagovať od stresu predchádzajúcich náročných mesiacov, alebo si podporiť imunitu či preliečiť pľúca, lepší recept ako more a slnko Vám nepredpíše nikto. viac »

More v poľskom prevedení: Zaleťte si na dovolenku do Gdyne

Gdyňa
01.06.2021

Slovákov to väčšinou ťahá na dovolenku k moru do južnej časti Európy. No svoje čaro má aj oddych na severe, kde nájdete krásne mieste v Nemecku, Dánsku, Švédsku, ale aj Poľsku. Pri vychytenom Gdaňsku, kam sa pohodlne dostanete letecky, sa nachádza nádherné mesto Gdyňa, ktoré má okrem oddychu na pobreží v zálohe aj niekoľko zaujímavých tipov na miestne atrakcie. viac »

Inpširácia na letnú dovolenku: 7 najkrajších pláži v Čiernej Hore

Pláž Jaz, Čierna Hora
28.05.2021

Čierna Hora sa stáva čoraz populárnejšou destináciou pre letné dovolenky. Ak zaujala aj vás, pri rozhodovaní o konkrétnej lokalite vám určite pomôže náš manuál s tými najkrajšími plážami v tejto krajine. viac »


<< Predchádzajúci Nasledujúci >>
Nedeľa, 5. december. 2021. Meniny má Oto.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa