Dovolenka pri mori

Palmová riviéra - klenot talianskeho Jadranu

16.08.2018 |

Palmová riviéra je oblasť, ktorá sa nachádza v strede Talianska pri Jadranskom mori. Každý rok je cieľom státisícov dovolenkárov. Odpoveď „prečo“ je veľmi jednoduchá. Je tu nádherne a romanticky. Palmy sú vysadené všade navôkol, pri domoch, bytoch, na balkónoch a lemujú celé pobrežie. Ak sa táto atmosféra spojí so slnečným počasím a piesočnatými plážami, ktoré nemajú konca, vznikne z toho nezabudnuteľná dovolenka nielen pre zamilovaných.

Viac článkov

Ostrov Ischia - neobjavený poklad v Neapolskom zálive

Ostrov Ischia, Taliansko
13.08.2018

Všetky talianske ostrovy sú preslávené svojou malebnosťou a nádhernými zákutiami. Sicília aj Sardínia sú turistom dobre známe, už menej ľudí ale pozná Ischiu. Tento ostrov pritom rozhodne má návštevníkom čo ponúknuť. viac »

Autom po Sardínii - množstvo nezabudnuteľných zážitkov pre celú rodinu

Sardínia
06.08.2018

Sardínia je vyhľadávaným stredomorským ostrovom s výbornou klímou, ktorý leží medzi talianskou Sicíliou a francúzskou Korzikou. Je to úžasná dovolenková destinácia, ktorá ponúka množstvo fascinujúcich pamiatok a aktivít vhodných pre rodiny s deťmi. Či už ste sa rozhodli navštíviť Sardíniu, aby ste si pozreli fénické alebo rímske zrúcaniny, alebo len aby ste nabrali energiu a vychutnávali si vynikajúce sardínske vína, určite budete mať na tomto čarovnom ostrove skvelú dovolenku. viac »

Bájna Kréta: 5 dôvodov pre návštevu najväčšieho gréckeho ostrova

Kréta, Grécko
12.07.2018

Kréta je najjužnejším a najväčším gréckym ostrovom. Je opradená množstvom legiend a dodnes sa tam nachádzajú historické poklady našej civilizácie. Gréci sú na ňu právom hrdí, pretože konkuruje najkrajším ostrovom na svete. viac »

Inšpirácia na dovolenku: 10 najkrajších pláží Portugalska

Praia Marinha, Carvoeiro, Portugalsko
10.07.2018

Portugalsko zatiaľ nepatrí medzi top destinácie Slovákov. Každý, kto túto neveľkú krajinu na Pyrenejskom polostrove navštívil, však rozhodne potvrdí, že jej pláže patria k tým najkrajším. Či už hľadáte rušné letoviská s výbornými službami alebo uprednostníte oddych v srdci divokej prírody, Portugalsko má ponuku pre každého. viac »

Turecký Dalaman: Nová destinácia Ryanairu ponúka more, pamiatky aj zábavu

Oludeniz, Turecko
29.06.2018

Letecká spoločnosť Ryanair včera spustila novú leteckú linku do Dalamanu. Výlety do Turecka sú určené najmä pre dovolenkárov, ktorí uprednostňujú týždňové pobyty pri mori. Lety z tohto mesta budú každý štvrtok a aj počas hlavnej sezóny zaplatíte za spiatočnú cestu do 100 eur. viac »

Dovolenka na skok od nás: 10 najkrajších pláží Istrie

Pláž na Istrii
27.06.2018

Chorvátsky polostrov Istria je Slovákom veľmi dobre známy. Od Bratislavy ho delí necelých 600 kilometrov, je teda ideálny napríklad aj vtedy, ak máte na oddych pri mori len pár dní. Už po šiestich hodinách sa môžete prechádzať po typických chorvátskych mestečkách alebo ležať na slnkom vyhriatej pláži. Toto sú tie najkrajšie. viac »

Dovolenka v Bulharsku: 7 tipov na výlet zo Slnečného pobrežia

Bulharsko ponúka mnoho možností
25.06.2018

Bulharsko patrí medzi obľúbené dovolenkové destinácie Slovákov. Spomedzi všetkých lokalít si najčastejšie vyberajú Slnečné pobrežie, ktoré je známe vďaka pekným plážam. Denne si tam môžete vyberať z mnohých zaujímavých fakultatívnych výletov, počas ktorých sa môžete ísť pozrieť dokonca aj do Turecka. viac »

Kréta - večne slnečný ostrov

Kréta, Grécko
23.06.2018

Grécko je kolískou prvej veľkej európskej civilizácie a tak sa okrem pláží na svetoznámych ostrovoch, ktorých má Grécko asi 1400, môžete tešiť aj na krajinu plnú neskutočne krásnych antických pamiatok. Väčšinu turistov sem však láka ideálne počasie a prekrásne pláže. viac »

Južný a Severný Cyprus: Porovnali sme výhody a nevýhody oboch častí

Cyprus
20.06.2018

Cyprus patrí medzi najobľúbenejšie ostrovy Stredomoria a ročne ho navštevujú státisíce turistov. Krajina má čo turistom ponúknuť, treba si však dobre zvážiť, do ktorej časti sa vyberiete. Každá je totiž trochu iná. viac »

Polostrov Peloponéz - nevídaný poklad gréckej pevniny

Peloponéz, Grécko
18.06.2018

Plánujete letnú dovolenku, ale ešte stále sa neviete rozhodnúť, kde zakotvíte? Možno by ste mali zvážiť návštevu Grécka, ktoré je síce preslávené najmä ostrovmi, no za návštevu rozhodne stojí aj jeho pevninská časť. Ak vás lákajú azúrové zákutia, nádherné dlhé piesočnaté pláže, veľa zábavných podnikov a ruiny starovekej civilizácie, navštívte polostrov Peloponéz. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 19. august. 2018. Meniny má Lýdia.

Foto dňa