Dovolenka pri mori

Grécko nikdy nesklame: Toto sú jeho najkrajšie pláže

10.08.2020 |

Milované Grécko patrí medzi najobľúbenejšie letné destinácie Slovákov. Chutné jedlo, nádherné počasie, čisté more a priateľská atmosféra sú najčastejšie argumenty, prečo sa tam vraciame zas a znova. Jedným z hlavných dôvodov, ktorý nás láka na oddych v tejto krajine, sú nepochybne tunajšie pláže. Každý z ostrovov prináša v tomto smere niečo iné a zaujímavé, čo vás chytí za srdce.

Viac článkov

Najkrajšie pláže v Albánsku: Skvelý pomer kvality a ceny

Dhërmi
26.06.2020

Služby v Albánsku sa rok čo rok zlepšujú, vďaka čomu táto krajina láka stále viac turistov. Jedným z dôležitých kritérií pre výber presnej lokality je kvalita pláží. Čistota vody, jemnosť piesku, ale aj pekná príroda v okolí či dobré služby – to všetko majú v Albánsku najlepšie nasledovné pláže. viac »

Koronakríza končí: 10 najbezpečnejších pláží v Európe na letnú dovolenku 2020

Parga, Grécko
28.05.2020

Koronavírus nás na dlhé týždne uväznil za múrmi bytov či domov, a tak viac než inokedy snívame o dovolenke, kde si užijeme čerstvý vzduch a slnko. Hrozba však stále úplne nepominula, a tak treba pri plánovaní stále zvažovať aj možné riziká. Európska organizácia European Best Destinations zostavila výber tých najbezpečnejších pláží, kde si môžete oddýchnuť bez obavy z Covidu-19. viac »

Milujeme ostrovy, dovolenkujeme však inde: 10 najnavštevovanejších miest v Chorvátsku

Baška Voda
04.03.2020

Slováci sú 9. najčastejšími návštevníkmi Chorvátska. Do krajiny ich vlani prišlo vyše 464 tisíc a priemerne v krajine strávili 6,5 dňa. Toto je desať miest, kde ste slovenčinu mohli počuť najčastejšie. viac »

Gradac – ideálna chorvátska dovolenka pre rodiny s deťmi

Gradac, Chorvátsko
11.07.2019

Dovolenkový rezort a mestečko Gradac sa nachádza len 40 kilometrov od hraníc s Bosnou a Hercegovinou. Jeho výhodou je, že tam vládne pokojná atmosféra, pláže a more sú čisté s výbornými podmienkami na plávanie, takže ho kvôli tomu vyhľadávajú najmä rodiny s deťmi. Zároveň im ponúka možnosti na aktívnu dovolenku plnú športových zaujímavostí. viac »

Víkend pri mori: 7 miest s ideálnym leteckým spojením

Zadar
04.07.2019

Dovolenka nám vie niekedy ubehnúť veľmi rýchlo a po zvyšok leta už len snívame o tom, kedy sa ešte budeme môcť vybrať k moru. Jednou z možností je rozdeliť si vaše voľno na niekoľko častí a ísť do cudziny počas leta niekoľkokrát. Využite priame lety z Bratislavy, ktoré vás zavezú rovno na pláž, kde si môžete oddýchnuť počas predĺženého víkendu. Tieto alternatívy sú ideálne aj pre tých, ktorí majú málo dní dovolenky alebo menší rozpočet. viac »

Obľúbené španielske ostrovy a ich najkrajšie pláže: Dovolenka snov

Cala Mesquida, Malorka
27.06.2019

Španielske ostrovy patria k top dovolenkovým destináciám. Vo veľkej obľube ich majú aj Slováci, ktorí tam často podnikajú dovolenky na vlastnú päsť. Stačí si len vybrať jednu z nádherných pláží a môžete aj v Európe zažiť svoj raj na Zemi. viac »

Grécky raj na vlastnej koži: Na Kose nájdete termálnu pláž a zaplávať si môžete aj na opustenom ostrove

Grécky raj na vlastnej
16.06.2019

Na ostrov Kos sa dostanete letecky cez Viedeň s gréckymi aerolíniami Aegean Air, ktoré sú členom Star Alliance. Najprv poletíte do Atén, odkiaľ môžete okrem tohto ostrova prestúpiť na linky do ďalších 30 domácich destinácií. Tam vás už okrem zaujímavých historických pamiatok čakajú aj pláže s krásnym čistým morom a možnosti na zaujímavé plavby v okolí. viac »

Obdivujte, snívajte a vyberajte: Toto sú najkrajšie pláže Európy 2019

Mamaia, Rumunsko
12.06.2019

Teploty stúpajú a väčšina z nás by už zrejme najradšej balila kufre. Ak sa ešte stále rozhodujete, kam sa toto leto vybrať, máme pre vás niekoľko tipov. Európska organizácia European Best Destinations totiž zverejnila výber tých najkrajších pláží na rok 2019. Určite je medzi nimi aj tá, ktorá splní práve vaše predstavy. viac »

Chorvátsko v jeho najdivokejšej podobe: Na Kornati môžete dovolenkovať ako Robinson

Súostrovie Kornati
03.06.2019

Národný park Kornati leží v severnej Dalmácii a je dobre dostupné zo Zadaru a Šibeniku. Tvorí ho 89 zväčša neobývaných ostrovov rôznej veľkosti. Medzi najväčšie patrí Kornat, Žut, Piškera, Levrnaka, Lavsa a Sita, aj tie však majú len približne 1 km2. Bez lode preto toto čarovné miesto nespoznáte. viac »

Sedem najkrajších pláží Turecka: Dovolenka v raji, na ktorú len tak nezabudnete

Pláž Iztuzu
30.05.2019

Leto je už predo dvermi a s ním aj naše vytúžené dovolenky. Väčšina Slovákov už tradične zavíta do Turecka, ktoré im vďaka výbornému počasiu, krásnej prírode a vynikajúcim službám prirástlo k srdcu. Konkrétny rezort si môžete vybrať nielen na základe predošlých skúseností, ale aj vďaka kvalite pláží, ktoré sa nachádzajú pri hoteloch. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 20. apríl. 2021. Meniny má Marcel.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa