Rozhovory

Bratislavčan Filip pôsobil v najlepších reštauráciách sveta: Varil som veľa bizarných vecí (ROZHOVOR)

16.03.2021 |

Filip Ondrušek má iba 24 rokov, no rozhodne patrí k najzaujímavejším postavám slovenskej gastronómie. Už na strednej škole absolvoval prvú stáž v michelinskej reštaurácii v Poľsku a neskôr pôsobil ako kuchár v luxusných podnikoch po celom svete, kde varil pre saudskoarabského princa, hollywoodskych hercov aj slávnych spevákov. Popri práci však dokázal množstvo krajín spoznať aj ako turista. V rozhovore nám o svojich zaujímavých skúsenostiach prezradil viac.

Viac článkov

Autobusár Ondrej jazdí v Nórsku, jeho zážitky sú hitom: Pri tomto som sa musel smiať (ROZHOVOR)

Ondrej Sokol je vodičom
03.01.2021

Od malička ho fascinovali autobusy, až sa stal vodičom. Pred vyše desiatimi rokmi odišiel do Nórska, z jeho zážitkov vznikli nakoniec dve knihy Ako som vozil Nórov. Budúci rok by Ondrejovi Sokolovi mala vyjsť tretia kniha Ako som vozil Kórejčanov. viac »

Filmári strávili tri mesiace v spoločnosti levov: Polovica mláďat sa nedožije prvých narodenín (ROZHOVOR)

Filmári strávili tri mesiace
11.01.2020

Aké zviera sa vám vybaví ako prvé, keď sa povie Afrika? Väčšina ľudí si čierny kontinent určite spája s levmi. Tieto majestátne mačkovité šelmy sú síce kráľmi džungle, ale najmä ide o zraniteľných členov ekosystému. Viac o nich v rozhovore prezradili dokumentaristi, ktorí ich pozorovaním strávili tri mesiace. viac »

Štefan navštívil všetky krajiny sveta: Lákadiel je ešte stále veľa (ROZHOVOR)

Štefan na afganskej hranici
24.10.2019

Má len niečo vyše štyridsiatky a už stihol navštíviť všetkých 197 krajín sveta. Ako sa mu to podarilo, čo zaujímavé na cestách zažil a ktoré miesta ho zaujali najviac, o tom sme sa so Štefanom Polakovičom porozprávali v otvorenom rozhovore. viac »

Vzácny hosť v Bratislave: Vyspovedali sme najmladšieho cestovateľa, ktorý navštívil všetky krajiny sveta

James Asquith
27.08.2019

Príbeh Jamesa Asquitha je splneným snom každého cestovateľa. Do veku 24 rokov a 192 dní navštívil všetky krajiny sveta a dodnes je zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov ako najmladší, komu sa to podarilo. My sme ho počas jeho návštevy Bratislavy trochu vyspovedali. viac »

Slováci na ceste okolo sveta: Najmilších ľudí sme stretli v tých najnebezpečnejších krajinách (ROZHOVOR)

Dvojica Travel with the
16.02.2019

Cestujú s úsmevom, a tak svoj projekt nazvali Travel with the Smile. Mladí Slováci Maya a Michal sa vybrali naprieč celým svetom, aby spoznali skutočný život ukrytý za turistickým pozlátkom. O svoje zážitky sa delia prostredníctvom sociálnych sietí, kde majú desaťtisíce fanúšikov a nám viac prezradili aj v príjemnom rozhovore. viac »

Odborník na polárnu turistiku: Do roku 2040 nemusí byť na Severnom póle žiadny ľad (ROZHOVOR)

Arktída
06.01.2019

Cestovaniu sa venuje čoraz viac ľudí. Klasické destinácie v Európe, Ázii či oboch Amerikách sa už mnohým zunovali a hľadajú nové dobrodružstvá v polárnych oblastiach. Antarktída a Arktída sú cieľom expedičných výprav pre vedcov i bežných turistov. Polárny svet na severe a juhu sa nenávratne mení a o pár desaťročí už nemusí byť synonymom pre trvalý sneh a ľad. V rozhovore pre TASR to povedal prezident spoločnosti Poseidon Expeditions Nikolaj Saveliev. viac »

Monacké knieža Albert II.: Svet nerobí dosť pre záchranu životného prostredia (ROZHOVOR)

Monacké knieža Albert II.
13.10.2018

Vyskúšal, aké je to byť viacnásobným olympionikom, zúčastnil sa na závodoch Paríž - Dakar. Bol prvou hlavou štátu na svete, ktorá stála na Severnom póle. No najmä je jedným zo svetových lídrov v oblasti ochrany životného prostredia. Napriek tomu, že summity štátov sveta sa tejto téme systematicky venujú od roku 1992, stále to nie je dosť. Monacké knieža Albert II. poskytol TASR exkluzívny rozhovor počas otvorenia výstavy slovenského fotografa Filipa Kuliseva o polárnych oblastiach v Monte Carle. viac »

Slovenka Nita žije na Jamajke už takmer 20 rokov: Šťastie je ako bumerang (ROZHOVOR)

Nita Kimuri a jej
01.07.2018

Preraziť kdekoľvek na svete je pomerne náročné, o chudobných krajinách tretieho sveta to platí dvojnásobne. Slovenke Nite Kimuri sa to podarilo – dnes je jediným expertom na Jamajku na Slovensku a v Čechách, autorkou štyroch cestopisných kníh o tomto karibskom štáte a zároveň profesionálnou sprievodkyňou, ktorá vám ukáže Jamajku takú, aká naozaj je. viac »

Dobrovoľník v Rwande: Aj v ošumelom malom obchode môžete platiť mobilom (ROZHOVOR)

Čech Petr Kočnar je
13.05.2018

Odletel do Rwandy, lebo sa chcel naučiť po francúzsky a pomáhať v sirotinci. Ani jeden z týchto plánov mu nevyšiel, no v Kigali založil neziskovú organizáciu Talking Through Art, ktorá pomáha fyzicky postihnutým zaradiť sa späť do spoločnosti. Podporiť ich môžete nákupom ručne vyrábaných misiek alebo aj tak, že si u nich objednáte prehliadku hlavného mesta Kigali. Viac o živote v Rwande aj o fungovaní organizácie prezradil jej zakladateľ Petr Kočnar v rozhovore. viac »

Jeden rok, 23 krajín a nekonečno zážitkov: Baška a David si splnili cestovateľský sen (ROZHOVOR)

Baška a David precestovali
29.04.2018

Práca, oddych, spánok a zase len práca - tak obvykle vyzerá bežný deň väčšiny z nás a inak to nebolo ani s lekárkou Baškou a informatikom Davidom. Ich náhodné zoznámenie na letnom festivale však všetko zmenilo a mladá sympatická dvojica zistila, že obaja túžia po jedinom - využiť mladosť a ušetrené peniaze a spolu spoznať celý svet. Výsledkom je cesta, ktorá zmenila ich život. viac »


<< Predchádzajúci Nasledujúci >>
Piatok, 30. júl. 2021. Meniny má Libuša.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa