Spoznávame Slovensko: Kalvársky komplex nad Hornou Rovňou

Kalvársky komplex nad Hornou
29.03.2020

Horná Roveň je miestna časť obce Štiavnické Bane neďaleko Banskej Štiavnice. Nad ňou sa týči kalvária, ktorú by ste pri potulkách okolím rozhodne nemali vynechať. viac »

Pútnické miesto - Marianka

Pútnické miesto v Marianke
01.01.2019

Tisícky veriacich každoročne navštevujú obec Marianka v okrese Malacky, ktorá sa nachádza na úpätí Malých Karpát. Ako pre TASR uviedol kňaz miestnej farnosti Marek Vadrna, Marianka je najstarším pútnickým miestom nielen na Slovensku, ale i v bývalom Uhorsku. Veriaci na toto pútnické miesto prichádzajú najmä kvôli uctievaniu Panny Márie Tálskej. viac »

Kalvária v Banskej Štiavnici sa opäť skvie vo svojej pôvodnej barokovej podobe

Kalvária v Banskej Štiavnici
18.10.2018

Banskoštiavnická kalvária sa opäť skvie vo svojej pôvodnej barokovej podobe. Po 11 rokoch sa skončila hlavná etapa jej rekonštrukcie. Z komplexu 24 objektov bolo komplexne zrekonštruovaných 22, vrátane Horného kostola, ktorý je jej dominantou. viac »

Krásy Slovenska trochu inak: 15 pútnických miest s výnimočnou atmosférou

Pútnické miesto Butkov
26.09.2018

Silná kresťanská tradícia po stáročia ovplyvňovala spoločenské a kultúrne dianie, ale i výchovu a vzdelávanie na Slovensku. Od stredoveku, cez renesanciu, buržoázne revolúcie, totalitné režimy až dodnes, ľudia vždy putovali za vierou. Silnú tradíciu majú najmä mariánske púte v Levoči, Šaštíne, Nitre, Úhornej, Ľutine či Litmanovej. Popri nich si však ľudia vybudovali aj vlastné malé pútnické miesta. viac »

Pútnické miesto na hore Osuheď pri obci Slivník

Kríž, kaplnka a kryté
24.09.2018

Obec Slivník v Trebišovskom okrese sa počas druhej svetovej vojny pri prechode frontu v decembri 1944 dostala do priameho ohrozenia. Miestni obyvatelia museli v rámci evakuácie náhle odísť, časť z nich našla útočisko v blízkom lese. V zime a nečase tu strávili dva týždne. Na hore Osuheď pri obci to pripomína drevený kríž, kaplnka so sochou Panny Márie, ku ktorej sa dedinčania modlili, a každoročná púť na toto miesto, ktorá sa koná 15. septembra. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 Nasledujúci >>
Utorok, 29. september. 2020. Meniny má Michal, Michaela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa