Pútnické miesto - Marianka

Pútnické miesto v Marianke
01.01.2019

Tisícky veriacich každoročne navštevujú obec Marianka v okrese Malacky, ktorá sa nachádza na úpätí Malých Karpát. Ako pre TASR uviedol kňaz miestnej farnosti Marek Vadrna, Marianka je najstarším pútnickým miestom nielen na Slovensku, ale i v bývalom Uhorsku. Veriaci na toto pútnické miesto prichádzajú najmä kvôli uctievaniu Panny Márie Tálskej. viac »

Kalvária v Banskej Štiavnici sa opäť skvie vo svojej pôvodnej barokovej podobe

Kalvária v Banskej Štiavnici
18.10.2018

Banskoštiavnická kalvária sa opäť skvie vo svojej pôvodnej barokovej podobe. Po 11 rokoch sa skončila hlavná etapa jej rekonštrukcie. Z komplexu 24 objektov bolo komplexne zrekonštruovaných 22, vrátane Horného kostola, ktorý je jej dominantou. viac »

Krásy Slovenska trochu inak: 15 pútnických miest s výnimočnou atmosférou

Pútnické miesto Butkov
26.09.2018

Silná kresťanská tradícia po stáročia ovplyvňovala spoločenské a kultúrne dianie, ale i výchovu a vzdelávanie na Slovensku. Od stredoveku, cez renesanciu, buržoázne revolúcie, totalitné režimy až dodnes, ľudia vždy putovali za vierou. Silnú tradíciu majú najmä mariánske púte v Levoči, Šaštíne, Nitre, Úhornej, Ľutine či Litmanovej. Popri nich si však ľudia vybudovali aj vlastné malé pútnické miesta. viac »

Pútnické miesto na hore Osuheď pri obci Slivník

Kríž, kaplnka a kryté
24.09.2018

Obec Slivník v Trebišovskom okrese sa počas druhej svetovej vojny pri prechode frontu v decembri 1944 dostala do priameho ohrozenia. Miestni obyvatelia museli v rámci evakuácie náhle odísť, časť z nich našla útočisko v blízkom lese. V zime a nečase tu strávili dva týždne. Na hore Osuheď pri obci to pripomína drevený kríž, kaplnka so sochou Panny Márie, ku ktorej sa dedinčania modlili, a každoročná púť na toto miesto, ktorá sa koná 15. septembra. viac »

Pútnické miesto - Kohútovo pri Novej Bani

Pútnické miesto Kohútovo
24.09.2018

Len niekoľko minút od centra Novej Bane leží v objatí vysokých stromov pútnické miesto Kohútovo. Do areálu, ktorého dominantou je Kaplnka Panny Márie, prichádzajú už desaťročia s prosbami a nádejou veriaci z mesta i širokého okolia. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 Nasledujúci >>
Pondelok, 6. júl. 2020. Meniny má Patrícia, Patrik.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa