Česko

Filmové južné Čechy: Poďte s nami na miesta, kde vznikli poklady našej kinematografie

18.09.2022 |

Južné Čechy sú veľmi fotogenický kraj a dobre to vedia aj filmári, ktorí tu radi a často nakrúcajú. Veľkej obľube sa tešia najmä hrady a zámky, na ktorých vzniklo viacero ikonických filmov a rozprávok.

Viac článkov

Divoká Šárka – vzácna oáza pokoja v ruchu stovežatej Prahy

Divoká Šárka – vzácna
07.09.2022

Že ste už Karlovým mostom prechádzali viackrát, na Hradčanoch ste sa už samozrejme tiež zastavali a zašli ste aj mimo centra, na zámok Troja, no a stále vás to do tej Prahy láka? Alebo ste v stovežatej prvýkrát, no máte ruch oddýchnuť si od ruchu veľkomesta v lone prírody? Ponúkame vám tip na miesto, aké by ste v blízkosti metropoly rozhodne nečakali! viac »

Národný park Krkonoše - nádherná tundra v srdci Európy

Národný park Krkonoše -
20.08.2022

Že si neviete predstaviť výlet do nehostinnej tundry a navyše v strede Európy? Poďte zistiť, že práve tu si dosýta vychutnáte prechádzky chránenou prírodou, spoznáte čo–to z histórie, dobre si zabicyklujete a keď budete mať šťastie, možno stretnete aj ochrancu tejto krajinnej oblasti, bájneho Krakonoša. Národný park Krkonoše je viac ako len najvyšší vrch Českej republiky – Sněžka. viac »

České more Lipno - dokonalé miesto na zážitkovú dovolenku

České more Lipno -
14.07.2022

Keď sa povie Lipno, tak môžeme doplniť - najväčšia česká priehrada, originálna 'Stezka korunami stromů', ktorá bola prvá svojho druhu v Čechách, ale aj mestečko na polostrove, ako sa zvykne hovoriť Frymburku. Čo z toho však zabaví a zláka prázdninujúce deti? Z Lipna vyberáme pár tipov, ktoré vám doprajú dovolenkový aktívny oddych a deťom prázdninové zážitky, o ktorých zaručene porozprávajú aj spolužiakom po prázdninách v škole. viac »

Skvelý tip pre milovníkov histórie: Vo východných Čechách je až deväť kráľovských miest

Hradec Králové, labské parníčky
14.06.2022

Deväť miest, ktoré až na jednu výnimku ležia vo východných Čechách, spája nielen spoločná história, ale aj vzájomná spolupráca na propagáciu turistickej ponuky pre domácich aj zahraničných návštevníkov. Dvůr Králové nad Labem, Hradec Králové, Chrudim, Jaroměř, Mělník, Nový Bydžov, Polička, Trutnov a Vysoké Mýto patrili v minulosti českým kráľovnám. viac »

Nenápadný kostol ukrýva hotové poklady: Tieto diela môže Česku závidieť celý svet!

Nenápadný kostol ukrýva hotové
29.05.2022

Neveľká obec Kunratice u Cvikova ukrýva obrovský poklad. Miestni sklári totiž spojili sily s tunajším kňazom a starému kostolu vdýchli nový život. V svätostánku inštalovali vzácne umelecké diela zo skla, kvôli ktorým tam teraz okrem veriacich mieri aj množstvo turistov. Popri nádherných výtvoroch svetoznámych osobností obdivujú aj monštranciu pre pápeža či jeden veľkonočný poklad. viac »

OBRAZOM zo strednej Moravy: Ľudovú kultúru najlepšie spoznáte v Hanáckom múzeu v prírode

Hanácky skanzen
29.05.2022

Mesto Olomouc je centrom Hanej, etnografickej a významnej poľnohospodárskej oblasti s vlastným nárečím aj zvykmi. Ak vás zaujíma ľudová kultúra a tradície, rozhodne nevynechajte návštevu Hanáckeho skanzenu v obci Příkazy. viac »

Dvojhlavé zvieratá aj horoskop smrti: Frýdlant ponúka fascinujúcu cestu českou históriou

Hrad a zámok Frýdland
18.05.2022

Stojí takmer na hranici s Poľskom a Nemeckom, a pritom patrí k najnavštevovanejším pamiatkam Českej republiky. Hrad Frýdlant turistov láka nielen svojou výnimočnou architektúrou, ale pýši sa tiež hneď niekoľkými unikátmi. Kde inde by ste pod jedinou strechou videli kanceláriu najstaršieho múzea v strednej Európe, horoskop známeho politika, kaplnku s dvomi oltármi či dvojhlavé teľa? viac »

Vyskúšali sme za vás: Najdlhší visutý most sveta je v Česku

Vyskúšali sme za vás:
13.05.2022

V piatok 13. mája 2022 sa o 10. hodine pre verejnosť otvára svetový unikát, ktorým Česká republika prepísala Guinessovu knihu rekordov. Prvenstvo najdlhšieho visutého mostu pre peších na svete získala Dolní Morava v Pardubickom kraji. viac »

Šesťročná obnova hlavnej sály Vřídelní kolonády v Karlových Varoch je hotová

Šesťročná obnova hlavnej sály
11.05.2022

V Karlových Varoch sa po šiestich rokoch náročných opráv opäť otvorila hlavná sála Vřídelní kolonády. Hlavná karlovarská kolonáda tak ponúkne svoje zázemie tesne pred začiatkom novej kúpeľnej sezóny, informoval v piatok spravodajský webový portál iROZHLAS.cz. viac »

Poďte NaFilM: Fimové múzeum v Prahe je lepšie ako kino

Poďte NaFilM: Fimové múzeum
07.05.2022

Kamera – klapka – akcia! Americké filmové štúdia sú síce vzdialené tisíce kilometrov, no pocit toho pravého českého Hollywoodu nájdete predsa len o niečo bližšie. V stovežatej Prahe zájdite NaFilM do Národného filmového múzea, kde sa zvukárom či tvorcom animovaného filmu na chvíľu stanete aj vy. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 3. október. 2022. Meniny má Stela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa