Česko

Múr Johna Lennona patrí k symbolom Prahy, vznikla na ňom nová veľká maľba

22.03.2019 |

Slávny Múr Johna Lennona na Velkopřevorskom námestí v Prahe sa v pondelok dočkal novej podoby. Dve desiatky výtvarníkov a umelcov ho znovu pomaľovali a vytvorili na ňom spoločné výtvarné dielo s rozlohou 150 metrov štvorcových. Jedným z motívov je nápis All You Need Is Love v 30 jazykoch, odkazujúci na názov svetoznámej Lennonovej piesne, informuje spravodajský server Novinky.cz.

Viac článkov

Len kúsok od hraníc: Najmladším moravským zámkom je čarovná Lešná

Zámok Lešná v areáli
18.03.2019

Kde začať výlet na Morave? Ak navštívite zlínsku ZOO, máte takpovediac dva v jednom. Úsmev na tvári vám vyčaria tunajšie zvieratká a na zámku budete od toľkej krásy možno až ústa otvárať. viac »

Hrad Bouzov – rozprávkový domov Arabely aj skutočných rytierov

Hrad Bouzov, Česká republika
12.03.2019

Vyzerá naozaj rozprávkovo! Poviete si, veď to takmer každý jeden hrad či zámok. O hrade Bouzov v stredozápadnej časti Moravy to však predsa len platí o niečo viac. Otočme pomyselným Arabeliným prsteňom a prenesme sa do romantického sídla, ktoré milujú aj filmári. viac »

Užite si jarnú prírodu naplno: 7 skvelých tipov na výlety v Českej republike

Jizerské hory, Česká republika
09.03.2019

Česká republika je známa vďaka svojim historickým pamiatkam. Ale keď vás už cesty zavedú k našim susedom, bola by škoda zostať len v meste. Odporučíme vám aj krásne a unikátne trasy cez lesy, jaskyňami v podzemí i chodníkmi v korunách stromov. viac »

ZOO Jihlava - 5 kontinentov na jedinom mieste

ZOO Jihlava
06.03.2019

Zoologické záhrady sú vďačným miestom, kde môžete stráviť čas s deťmi vonku a ešte je pri tom aj slušná zábava. Veď koľkokrát sa aj dospelý zasmeje nad nejakým tým „opičákom“. viac »

Konopiště – unikátny pohľad do súkromia českej šľachty

Zámok Konopiště, Česká republika
26.02.2019

História zámku Konopiště sa spája s významným panovníckym menom Habsburgovcov – Františkom Ferdninadom d’Este. Sídlo niekdajšieho arcivojvodu patrí dnes do desiatky najnavštevovanejších zámkov v Čechách. Ak by totiž už vtedy existovali paparazzi, určite by sa „pobili“ o fotografie zo súkromia panovníka a jeho rodiny. Vy sa dnes o to, aby ste do tohto súkromia nazreli, biť nemusíte. Stačí, ak zavítate na Konopište. viac »

Slávnu kostnicu v Kutnej Hore čaká renovácia

Kostnica v Kutnej Hore,
22.02.2019

Českí reštaurátori začali v osáriu Kostola Všetkých svätých v Kutnej Hore s rozoberaním unikátnych útvarov vytvorených vnútri kostola z ľudských kostí a lebiek za účelom ich vyčistenia. Informovala o tom v stredu agentúra Reuters. viac »

Česká verzia zámkov na Loire: Divoká Orlice patrí k najväčším pýcham krajiny

Nový Zámek, Kostelec nad
10.02.2019

Zámky na Loire patria k najkrajším ozdobám Francúzska a ich český ekvivalent tiež nezaostáva. Na Divokej Orlici na východe Čiech na vás čaká rozmanitosť historických pamiatok, ale aj členitosť a malebnosť prírody Podorlicka. viac »

Bílá Strž – stále šumiace a tlčúce srdce Šumavy

Bílá Strž, Česká republika
06.02.2019

Keď sa vietor preháňa korunami šumavských smrekov, dubov a bukov, šumí to tak, že tieto hory podľa toho dostali svoj český názov. Nájdete tu však aj miesto, kde nešumí len vietor, ale aj voda valiaca sa po skalách údolím Bieleho potoka – miesta s atmosférou starého Královského hvozdu s prírodnou rezerváciou a predovšetkým s najvyšším šumavským vodopádom. viac »

Čierna veža – legenda južných Čiech

Čierna veža, České Budejovice
02.01.2019

Obyvatelia južných Čiech sú veľkí patrioti a o svojom kraji sú presvedčení, že je tým najkrajším miestom na svete. Nech si už o tom myslíte čokoľvek, je pravda, že južné Čechy k nádherným miestam patria. Najkrajšie pohľady na ne sú z niekoľkých tunajších rozhľadní a v úplnom srdci Juhočeského kraja stojí jedna z najzaujímavejších. Čierna veža – perla a symbol Českých Budejovíc. viac »

Advent na českých hradoch: Spojte prehliadku s vianočnými produjatiami

Loket, Česká republika
15.12.2018

České historické objekty v správe Národného pamiatkového ústavu (NPÚ) zvyšujú svoju úspešnú tohtoročnú návštevnosť adventnými a vianočnými podujatiami na hradoch a zámkoch vo svojej správe. Okrem prehliadok a výstav sú to koncerty, divadelné predstavenia, jarmoky, remeselné dielne, zabíjačkové, mikulášske a iné aktivity. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 23. marec. 2019. Meniny má Adrian.