Česko

Mestečko Frymburk na brehu Lipna - atraktívny cieľ pre aktívnych turistov

15.08.2018 |

Leňošenie pri vode, aktívny oddych na jachte či bicykli a večerné romantické prechádzky so zastávkou v útulnej reštaurácii na pohárik dobrého vínka a chutnú večeru. Čo by ste povedali na takúto inšpiráciu v podobe predĺženého víkendu či rovno zaslúženej týždennej dovolenky?

Viac článkov

Pálava – domov Věstonickej Venuše, hradu Děvečky a skvelého vína

Pálava – domov Věstonickej
03.08.2018

Existujú miesta, ktoré vás uchvátia na prvý pohľad. Zamilujete si ich a radi sa tam vraciate zas a znova. U našich západných susedov je jedným z takých miest Chránená krajinná oblasť Pálava. Nachádza sa na južnej Morave medzi obcami Dolní Věstonice a Pavlov a z Bratislavy je vzdialená čosi vyše 100 kilometrov. viac »

Južná Morava má nové aktivity pre záujemcov o prírodu a históriu

Kráľovské mesto Znojmo dnes
03.08.2018

V prihraničnom Juhomoravskom kraji pribudli nové turistické možnosti pre záujemcov o prírodné lokality a históriu. viac »

Pokojnejšia tvár Prahy: Uniknite ruchu veľkomesta do ticha kvetov a antiky

Trojský zámok, Praha, Česká
17.07.2018

Ten, kto zavíta do Stovežatej, si určite nenechá ujsť Karlov most, Staromestské či Václavské námestie. Samozrejme, že zmienené miesta sa nedajú obísť, ale pokiaľ už budete mať dosť predierania sa medzi turistami a podarí sa vám odfotografovať všetky tieto stálice, môžete zavítať niekam, kde je pokojnejšie, ale kde váš fotoaparát zaručene nebude odpočívať. viac »

10 slov, ktoré vám v Čechách nebudú rozumieť

Praha, Česká republika
14.07.2018

Krásna, starobylá, magická Praha. Nie je to ešte tak dávno, keď bola hlavným mestom aj pre nás Slovákov. I keď sme už samostatné štáty, do Prahy sa mnohí Slováci radi vracajú. Je právom považovaná za jedno z najkrajších miest v Európe a ešte stále sa v ňom cítime ako doma. Až na to, že nám nie všetko budú rozumieť... viac »

Mestečko vína a umelcov: Juhomoravský Mikulov je ideálny (aj) na víkend

Mikulov, Česká republika
06.07.2018

Predĺžený víkend si doslova pýta takzvanú zmenu vzduchu. Ak sa chcete nadýchať vône viniča (aj v jeho tekutej podobe), oddýchnuť si pri prechádzke zámockým areálom či absolvovať výlet do tajomnej židovskej histórie, nech sa páči. Vo štvrtok večer stačí zbaliť malú tašku a v piatok si už vychutnávate juhomoravský Mikulov. viac »

Nádherný Český Krumlov a okolie: Jedeň deň vám nepostačí

Český Krumlov, Česká republika
22.06.2018

Navštívte jeden z najkrajších zámkov Českej republiky, vyberte sa po stopách benediktínskeho rádu cisterciánov a zavítajte aj do dedinky, ktorá je zapísaná v zozname UNESCO. To všetko ponúka preslávený Český Krumlov a jeho okolie. viac »

Tip na netradičný výlet: Česká obec Dobrošov je rajom pre chlapcov a chlapov

Dobrošov, Česká republika
15.06.2018

Neďaleko východočeského mesta Náchod v obci Dobrošov si môžete vychutnať krásu romantického výhľadu z výšin, ale tiež pocítiť, čo znamená ukrývať sa v podzemí. Na svoje si prídu najmä chlapci a chlapi. viac »

Nádherný hrad Karlštejn - klenotnica českých kráľovských pokladov

Karlštejn, Česká republika
11.06.2018

Karlštejn leží na mohutnej vápencovej skale na ľavom brehu rieky Berounky v Českej republike. Je dobre ukrytý medzi kopcami a návštevníkom sa pred zrakmi zjaví nečakane. Výstavba Karlštejnu sa začala pred 670 rokmi 10. júna 1348, keď bol položený jeho základný kameň. viac »

Rozprávkové domčeky v náručí rybníkov: Navštívte Telč a neoľutujete

Telč, Česká republika
05.06.2018

Zamierte na Ter(L)č a cieľov bude hneď niekoľko. Či priamo pamiatka UNESCO alebo raj vláčikov, vždy trafíte do čierneho. viac »

Neobjavené pamiatky Českej republiky: 12 výnimočných miest, kde vás nič nebude rušiť

Neobjavené pamiatky Českej republiky:
26.05.2018

Český pamiatkový úrad nedávno predstavil výber tzv. Neobjavených pamiatok, na ktoré turisti pri plánovaní výletov často neprávom zabúdajú. Práve na týchto miestach ešte stále môžu zažiť autentickú atmosféru bez davov zvedavých návštevníkov. Spolu sa na zozname nachádza až 36 pamiatok. Neobjavené zámky sme vám už predstavili, teraz sú na rade ostatné pamiatky zo zoznamu - výnimočné kostoly, kláštory, ale aj skanzen či baňa. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 15. august. 2018. Meniny má Marcela.