Česko

Na skok od Slovenska: Spoznajte krásy Východnej Moravy vlakom

14.09.2021 |

Každý, kto má rád pobyt na čerstvom vzduchu a krajinu s ďalekými výhľadmi, v ktorej sa striedajú lesy s lúkami a pastvinami, by mal zamieriť do juhovýchodného cípu Zlínskeho kraja. Prelínajú sa tu územia hneď štyroch chránených krajinných oblastí – CHKO Bílé Karpaty, CHKO Biele Karpaty, CHKO Kysuce a CHKO Beskydy, ktoré môžete preskúmať aj vlakom.

Viac článkov

Stroj času existuje: V Děteniciach vás zavedú priamo do stredoveku

V Děteniciach vás zavedú
31.08.2021

„Středověk neskončil, středověk trvá. ...“ Nie, nepozývame vás na koncert legendárnej kapely Lucie, ktorá takto spieva v jednom zo svojich hitov. Pozvanie prijmite do Královohradeckého kraja, do obce Detěnice. Tu stredovek skutočne trvá a dávne roky sú realitou aj v 21. storočí. viac »

Zámok Vranov nad Dyjí - baroková perla na juhu Moravy

Vranov nad Dyjí
25.08.2021

Južná Morava nie sú len krásne vinohrady a ich sladké víno. V okrese Znojmo objavíte klenot európskeho baroka, v ktorom stále „bije“ aj srdce stredoveku. Zámok Vranov nad Dyjí, to je čarovný pohľad na sídlo na vysokej skale nad riekou, ale oči necháte aj na unikátnej maliarskej a sochárskej výzdobe. viac »

Petřínska rozhľadňa v Prahe oslavuje 130 rokov od otvorenia

Petřínska rozhľadňa
21.08.2021

Petřínska rozhľadňa v Prahe, ktorú chcel dať Hitler počas nemeckej okupácie zbúrať, v piatok oslavovala – táto "pražská Eiffelovka" práve pred 130 rokmi privítala prvých návštevníkov. Informoval o tom portál Českého rozhlasu, iROZHLAS.cz. viac »

Na Hradčany, a predsa nie na hrad: Pražská Bílkova vila je hotovým umeleckým dielom

Bílkova vila v Prahe
14.08.2021

Umenie zvyčajne obdivujeme v galériách. Praha však ponúka aj jedno v tomto smere úplne autentické miesto. Postaviť si ho dal sám umelec, a tak tu dnes okrem jeho tvorby či vlastného ateliéru môžete obdivovať takzvané „Gesamtkunstwerk“ - komplexné umelecké dielo v podobe Bílkovej vily na Hradčanoch. viac »

Záhrady a parky českých zámkov - potešenie pre všetky zmysly

Průhonický park s puncom
11.08.2021

Čo by ste povedali na romantickú prechádzku v zámockom parku u našich susedov? Preneste sa na tieto krásne miesta vďaka našim tipom. viac »

Na vlastnej koži: Pardubický kraj preslávili najmä kone, ponúka aj niekoľko unikátov

Zámok Slatiňany
08.08.2021

Ak milujete kone, určite zavítajte do Pardubického kraja vo východných Čechách. Na tieto ušľachtilé zvieratá tam narazíte na každom kroku. V Pardubiciach na slávnom závodisku, v Kladruboch nad Labem a v Slatiňanoch v jedinečných žrebčínoch a taktiež na množstve konských rančov a fariem, kde si môžete vyskúšať vychádzku na koni, prípadne aj starostlivosť o ne. Tento kraj však ponúka aj ďalšie pozoruhodné pamiatky, ktoré stoja za návštevu. viac »

Vyhnite sa davom turistov: 10 neobjavených hradov a zámkov v Českej republike

Zámok Lysice
26.07.2021

Ak chcete mať pri cestovaní trochu viac súkromia a nejazdiť tam, kam chodia všetci, určite vás zaujme desať turisticky neobjavených hradov a zámkov Českej republiky. Niektoré sú krásne, iné nedostavané už niekoľko sto rokov a ďalšie zase unikátne svojou polohou. Nechajte sa inšpirovať doteraz neobjavenými miestami a vyberte sa za poznaním naprieč Českou republikou. viac »

Nóbl poštári, labyrintárium a bociany s makom: Zvláštne indície vedú na zámok Loučeň

Loučeň
15.07.2021

Viete, že za históriou poštových služieb nemusíte do poštového múzea? Že zábavnú skrývačku môžete vyskúšať aj v labyrantáriu? No a že za exotickým gastrozážitkom nemusíte do ďalekých krajín? Stačí vám poznať jediný názov - Loučeň. viac »

Kunětická hora - Rumburakov hrad, ktorý dobyl Fantomas

Miestni hrad nazývajú familiárne
12.07.2021

Miesta, spojené s kultovými filmami či seriálmi, sa čoskoro po uvedení do kín stanú vyhľadávaným cieľom turistov, ktorí chcú na vlastné oči vidieť lokácie, kde sa vyskytovali ich filmoví hrdinovia. Výnimkou nie je ani Rumburakov hrad. viac »

Česká republika z vodnej hladiny: Najzaujímavejšie plavby po riekach a priehradách

Děčín
09.07.2021

Hoci v Českej republike nenájdete more, aj tak môžete na niekoľkých miestach nastúpiť na loď a užiť si príjemné chvíle s nezabudnuteľným výhľadom z vodnej hladiny. K dispozícii sú vám rieky Vltava, Labe, Dyje alebo Morava a niekoľko rozsiahlych nádrží. Máme pre vás tipy na pravidelnú i nepravidelnú lodnú dopravu, okružné plavby, výlety a iné lodné dobrodružstvá. Vyberte sa na výlet parníkom, okúste romantiku večernej plavby alebo si prezrite mestá či okolitú krajinu z paluby výletnej lode. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 18. september. 2021. Meniny má Eugénia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa