Doprava a cestovanie

Koniec mýtov: Zisťovali sme, kde končí obsah záchoda v lietadle, na lodi či vo vlaku

13.02.2020 |

V roku 2016 médiá informovali o prípade, keď na dom v indickom Aamkhole spadla z lietadla guľa zamrznutých fekálií. Dodnes sa podobnej situácie obáva mnoho ľudí, ktorí veria, že splachovanie vo vzduchu, ale aj na vode funguje podobne ako v starých vlakoch. Skutočne však hrozí, že nám pri troche smoly pristanú na hlave ľudské výkaly?

Viac článkov

British Airways zrejme prekonali rekord v lete komerčného podzvukového lietadla

Lietadlo British Airways
11.02.2020

Britská letecká spoločnosť British Airways vďaka silnému vetru spôsobenému búrkou Ciara zrejme prekonala rekord v najkratšom lete komerčného podzvukového lietadla medzi New Yorkom a Londýnom. viac »

Železničná spoločnosť predstavila nové vlaky, konečne sa aj u nás odvezieme na úrovni

Nová elektrická jednotka
07.02.2020

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) predstavila vo štvrtok vo Vrútkach ucelenú elektrickú jednotku z dielne konzorcia českej Škoda Transportation a slovenskej ŽOS Trnava, ktorú od leta nasadia do prevádzky na trate žilinského a trenčianskeho regiónu. Máme sa veru na čo tešiť. viac »

Zaujímavá novinka železníc: Cestovanie vo vlakoch budú skvalitňovať dobrovoľní rómski asistenti

Dobrovoľní rómski asistenti budú
06.02.2020

Integrácia rómskych asistentov vo vlakoch má pomôcť v oblastiach marginalizovaných komunít. Projekt pod názvom DOPAS predstavili v stredu vo vestibule popradskej železničnej stanice, pričom cieľom iniciatívy je pozitívne rozvíjať vzťahy medzi zamestnancami Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) a cestujúcimi. Zároveň chcú takto neutralizovať možné konfliktné situácie ešte pred ich vznikom, a to aktívnou participáciou všetkých zúčastnených strán. viac »

Z Kalkaty do Bombaja po koľajniciach: Kto necestoval vlakom, nespoznal Indiu

Kto necestoval vlakom, nepoznal
02.02.2020

Indovia sú neskutočne početný národ, ktorý ešte k všetkému veľmi rád migruje. Z jedného konca Indie na druhý a zase späť. A pokiaľ možno s čo najväčším množstvom batožiny. Indovia sa doslova hemžia ako mravce v mravenisku. A pretože sú vzdialenosti v Indii naozaj obrovské, javí sa ako najlepší dopravný prostriedok vlak. Podľa toho to aj vyzerá. viac »

Lietadlá sú semeniskom nákazy: 10 tipov, ako neochorieť počas letu

Lietadlá sú semeniskom nákazy:
29.01.2020

Spoločnosť Which? robila prieskum medzi pasažiermi ohľadom čistoty aerolínií, ktoré lietajú do všetkých britských miest. Najhoršie z neho vyšiel Ryanair, ktorý má podľa tohto hodnotenia problémy s hygienou v ich lietadlách a zvyšuje tým riziko ochorenia priamo počas letu. Nakaziť sa môžete nielen od chorých cestujúcich, ale aj kvôli zle vyčisteným priestorom. Preto by ste podľa odborníkov mali dodržiavať týchto desať dôležitých pravidiel. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 18. február. 2020. Meniny má Jaromír.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa