Doprava a cestovanie

Budúcnosť je tu: V prvej krajine začnú jazdiť autonómne taxíky bez vodiča

29.11.2021 |

Čínsky technologický koncern Baidu a startup Pony.ai získali minulý týždeň povolenie na spustenie robotickej taxislužby.

Viac článkov

Horšie než Zlaté Piesky: Pri najväčšej katastrofe u nás narazilo lietadlo do kopca pri Bratislave

V roku 1966 sa
25.11.2021

Lietadlo bulharskej spoločnosti TABSO havarovalo na Sakrakopci, patriaceho do katastra mesta Svätý Jur, neďaleko bratislavskej mestskej časti Rača pred 55 rokmi 24. novembra 1966. Nešťastie si vyžiadalo 82 obetí, medzi ktorými bola napríklad známa bulharská operná speváčka Jekaterina Popová či honduraský spisovateľ Ramon Amaya Amador. viac »

Pandémia praje superjachtám, tento rok by mal byť najlepší za vyše desaťročie

Pandémia praje superjachtám, tento
22.11.2021

Zatiaľ čo mnohé odvetvia ekonomiky pandémia nového koronavírusu ťažko zasiahla, výrobcovia superjácht sa na chorobu COVID-19 sťažovať nemôžu. Trh s luxusnými loďami sa po otrase na začiatku pandémie začal veľmi rýchlo zotavovať a ako sa ukazuje, tento rok by mal byť najlepší za viac než desaťročie. viac »

Jozef cestoval do USA: takto to po uvoľnení obmedzení prebieha

Jozef cestoval do USA:
17.11.2021

Cestujúci do USA po tohtotýždňovom uvoľnení zákazu vstupu pre iné ako nevyhnutné cesty musia byť plne zaočkovaní proti koronavírusu a mať so sebou okrem bežných dokumentov aj negatívny výsledok PCR testu nie starší ako 72 hodín. Pravdivosť všetkých dokumentov potvrdzujú cestujúci svojím podpisom v oficiálnom formulári. viac »

V Dubaji sa začal letecký veľtrh, Boeing predstavil dlhoočakávanú novinku

Atmosféra na leteckom veľtrhu
16.11.2021

V Dubaji sa v nedeľu začal letecký veľtrh, ktorý sa koná každé dva roky. A tento rok prichádza práve v čase, keď sa letecký priemysel spamätáva z pandémie nového koronavírusu, ktorá zvlášť tvrdo zasiahla práve leteckú dopravu. Koncerny Boeing a Airbus sú už tradične hviezdami leteckého veľtrhu. Súperia o objednávky od leteckých spoločností v hodnote niekoľkých miliárd dolárov. viac »

Ryanair spustí od budúceho roka linku z Bratislavy do Ľvova

Ľvov, Ukrajina
16.11.2021

Letecká spoločnosť Ryanair spustí od 2. januára 2022 prevádzku pravidelnej priamej linky z Bratislavy do mesta Ľvov na Ukrajine. Linka bude počas zimy prevádzkovaná s frekvenciou trikrát týždenne, a to v pondelok, piatok a v nedeľu. Lietať sa bude Boeingom 737-800. Informovala o tom hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Zuzana Drobová. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 30. november. 2021. Meniny má Ondrej, Andrej.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa