Doprava a cestovanie

Nočná mora na letisku: Toto sú najnepríjemnejší cestujúci, patríte k nim aj vy?

19.02.2019 |

Cestovanie lietadlom predstavuje veľa napätia. Keď sa do toho primiešajú ľudia, ktorí sú mimoriadne nepríjemní, nervozita sa začne ešte viac stupňovať. Možno si to ani neuvedomujete a pokojne medzi nich môžete patriť aj vy.

Viac článkov

Smutný koniec najväčšieho lietadla na svete: Superjumbo A380 končí!

Airbus A380 je najväčším
15.02.2019

Európsky výrobca lietadiel Airbus oznámil za minulý rok rast čistého zisku o vyše štvrtinu a predpokladá, že tento rok dodá na trh takmer 900 lietadiel. Spoločnosť však zároveň informovala, že s výrobou najväčšieho lietadla na svete A380 končí. viac »

Cestovanie do Českej republiky prejde veľkou zmenou

Na snímke pohľad z
06.02.2019

Od roku 2021 nebudú v Česku existovať diaľničné nálepky. Vodiči osobných vozidiel budú platiť mýtne výhradne elektronicky prostredníctvom mobilnej aplikácie alebo internetu. Česká vláda sa rozhodla, že predloží v parlamente príslušný zákon, uviedli v utorok české médiá. Prechod na elektronické diaľničné známky by mal zvýšiť výnosy z mýta a znížiť náklady. viac »

Z Bratislavy sa bude lietať do Moskvy denne, predaj leteniek už spustili

Moskva, Ruská federácia
01.02.2019

Ruská letecká spoločnosť Pobeda spustila predaj leteniek z Bratislavy do Moskvy na letnú sezónu 2019. Dopravca, ktorý zabezpečuje pravidelné priame lety z Letiska M. R. Štefánika do Moskvy-Vnukovo a spiatočne, tak potvrdil, že i počas jari a jesene bude zabezpečovať denne, resp. 3 x týždenne v lete, pravidelné lety medzi hlavnými mestami Slovenska a Ruska. viac »

Plávajúce mesto pôžitkov a zábavy: Najnovšia výletná loď prekonala všetky očakávania

Loď Mardi Gras
01.02.2019

Dovolenka na lodi má špecifickú príchuť. Navštívite počas nej viaceré miesta, no zážitkom sú aj presuny medzi nimi. Lodné spoločnosti sa predbiehajú v tom, kto ponúkne klientom vzrušujúcejší program a služby. Tak sa zdá, že momentálne vedie Carnival Cruise Line; ich novú loď Mardi Gras totiž len tak niečo neprekoná. viac »

Tokijské metro sa snaží zmierniť preťaženie počas špičky originálnym spôsobom

Tokijské metro
28.01.2019

Jedna z najpreplnenejších liniek tokijského metra sa rozhodla riešiť preťaženosť počas rannej špičky originálnym spôsobom. Ponúka svojim klientom bezplatné jedlo v snahe získať si ich "srdcia cez žalúdky". viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 20. február. 2019. Meniny má Lívia.