Doprava a cestovanie

Nové spojenie s Pekingom: Od mája sa do Číny bude lietať aj z Oslo

24.04.2019 |

Od 15. mája začne z Pekingu do Oslo lietať pravidelná linka spoločnosti Hainan Airlines Holding Co., Ltd. („Hainan Airlines"). Pôjde o prvé priame spojenie medzi Čínou a Nórskom a tiež o prvú priamu linku do Škandinávie.

Viac článkov

Rýchlosť, bezpečnosť a pohodlnosť - to ponúkajú najlepšie železnice v Európe

Rýchlosť, bezpečnosť a pohodlnosť
24.04.2019

Cestovanie železnicou predstavuje jeden z najlepších spôsobov dovolenkovej prepravy. Počas cesty sa môžete kedykoľvek poprechádzať po vagónoch, máte k dispozícii dobré občerstvenie v reštauračnom vozni a navyše sa tam počas noci pohodlne vyspíte, takže ušetríte na ubytovaní. Tak ako medzi aerolíniami, aj medzi týmito prepravcami nájdete takých, čo vo svojich kategóriách nejakým spôsobom vynikajú. viac »

Česko má čoskoro získať priame letecké spojenie s Vietnamom, cez Bamboo Airways

Pláž Vinpearl, Nha Trang,
16.04.2019

Česko pravdepodobne čoskoro získa priame letecké spojenie s Vietnamom. O otvorenie novej linky sa v súčasnosti snažia vietnamské aerolínie Bamboo Airways. O priamom spojení medzi Vietnamom a Českom sa hovorí už niekoľko rokov, doteraz sa však v tejto súvislosti zmieňovalo meno štátnej spoločnosti Vietnam Airlines. viac »

Lietanie postojačky: Aerolinky chystajú prevratné zmeny

Skyrider 3.0
15.04.2019

Svetové letecké spoločnosti sa už teraz pokúšajú prepravovať počas jedného letu čo najviac pasažierov. Nový návrh „sedadiel“, na ktorých sa vlastne ani nesedí, posúva túto snahu na ďalšiu úroveň. Vznikne v lietadlách úplne nová trieda s nepohodlnými, no cenovo dostupnými miestami? viac »

Bolt ponúka v Madride novú službu, prenájom elektrických skútrov

Bolt ponúka v Madride
09.04.2019

Bolt, estónska aplikácia pre spájanie cestujúcich a vodičov, predtým známa pod názvom Taxify, spúšťa v Madride novú službu - prenájom elektrických skútrov. viac »

Ryanair a uhoľné elektrárne: Tak vyzerá desiatka najväčších znečisťovateľov v Európe

Lietadlo Ryanair
04.04.2019

Írska letecká spoločnosť Ryanair patrí medzi desiatich najväčších znečisťovateľov v Európe. Ukázali to údaje európskej spoločnosti Transport & Environment. Je to prvýkrát, čo sa firma, ktorá neprevádzkuje uhoľné elektrárne, dostala na vrchol rebríčka. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 24. apríl. 2019. Meniny má Juraj.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa