Doprava a cestovanie

V roku 2017 využilo letecké služby v EÚ vyše miliardy cestujúcich, Slovensko je na chvoste

13.12.2018 |

V roku 2017 v priestore Európskej únie (EÚ) využilo možnosti leteckej dopravy 1,043 miliardy cestujúcich, čo je sedempercentný nárast voči roku 2016 a nárast o 39 percent v porovnaní s rokom 2009. Uviedol to Eurostat, štatistický úrad Európskej únie.

Viac článkov

Peking bude mať letisko pre 100 miliónov cestujúcich ročne

Peking, Čína
12.12.2018

V katastri čínskeho hlavného mesta rýchlym tempom pokračuje výstavba letiska Ta-sing. Časom bude najväčšie na svete. O akú gigantickú stavbu ide, vidieť z faktu, že projekt realizuje viac ako 40.000 stavbárov a subdodávateľov. viac »

Domodedovo a Šeremeťjevo končia: Ľudia rozhodli o nových názvoch moskovských letísk

Letisko Domodedovo, Moskva, Ruská
07.12.2018

Dve medzinárodné letiská v Moskve budú premenované - Šeremeťjevo bude niesť meno romantického básnika a prozaika Alexandra Puškina a Domodedovo bude pomenované po vedcovi Michailovi Lomonosovovi. Informovala o tom agentúra AFP. Vyplýva to z výsledkov hlasovania v celoštátneho ankete Veľké mená Ruska, do ktorej sa zapojilo 5,5 milióna ľudí. Jeho výsledky zverejnili ruské médiá v utorok. viac »

Nová linka ZSSK: Z Bratislavy do Zürichu za menej ako 10 hodín

Súprava nového priameho vlaku
07.12.2018

Cestujúci z Bratislavy sa do švajčiarskeho Zürichu dostanú rýchlovlakom za necelých 10 hodín bez prestupu. Je to významný krok k rýchlejšiemu a častejšiemu spojeniu smerom na západ. Vo štvrtok to povedal generálny riaditeľ národného dopravcu Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) Filip Hlubocký počas predstavenia vlakového prepojenia Railjet xpress, ktoré je výsledkom spolupráce s rakúskou železničnou spoločnosťou ÖBB. Začne premávať 9. decembra 2018. viac »

Luxembursko zruší všetky poplatky za verejnú dopravu, zvažuje tiež legalizáciu marihuany

Luxemburg, Luxembursko
06.12.2018

Luxembursko sa stane prvou krajinou sveta, kde bude všetka verejná doprava zdarma. Cestovné za vlaky, električky a autobusy sa zrušia na budúci rok v lete na základe plánov opätovne zvolenej koaličnej vlády pod vedením Xaviera Bettela, ktorý sa v stredu po druhý raz ujal funkcie premiéra. viac »

Z Letiska Piešťany začnú v roku 2019 lietať charterové lety do obľúbených destinácií

Letisko Piešťany
05.12.2018

Z Letiska Piešťany začnú v roku 2019 lietať historicky prvé charterové lety do tureckej Antalye a blízko pred uzavretím dohody sú lety do egyptskej Hurghady. Devätnásť letov by malo do každej destinácie prepraviť 4000 cestujúcich. Na tlačovej konferencii v Žiline to oznámil Jozef Viskupič, predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), ktorý je väčšinovým vlastníkom letiska. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 15. december. 2018. Meniny má Ivica.