Afrika – exotická dovolenka

Najkrajšie ostrovy Afriky: Aspoň jeden by mal navštíviť každý

09.09.2021 |

Malé, takmer opustené, ale aj dobre známe turistické destinácie. Medzi africkými ostrovmi nájdete široký výber, ktorý zaujme aj náročných cestovateľov. Pustite sa do ich spoznávania a odhaľte ich skryté krásy. Mnohé z ostrovov sa úplne líšia od kontinentu, keďže ponúkajú pestrejšiu prírodu a k tomu ako bonus tie najkrajšie pláže.

Viac článkov

Ako stvorené na leňošenie pri vode: 7 najkrajších afrických pláží

Anse Soleil, Seychely
15.08.2021

Dovolenku v Afrike si spájame skôr so spoznávaním exotickej prírody alebo výletmi na safari. Aj na tomto kontinente však nájdete aj množstvo pláží, na ktorých sa dá leňošiť alebo užívať vodné radovánky. Toto sú najkrajšie z nich. viac »

Mafate na Réunione – nedotknutá krása, ktorá vznikla po erupcii sopky

Mafate, Réunion
09.08.2021

Ostrov Réunion sa nachádza v Indickom oceáne a patrí pod správu Francúzska. Medzi cestovateľmi je známy najmä vďaka prírodným zaujímavostiam. Jedným z najväčších klenotov je pohorie Mafate alebo tiež Cirque de Mafate, ktoré vzniklo po erupčnej činnosti sopky. Ideálne je najmä pre dovolenkárov, ktorí radi chodia na túry a túžia vidieť nádherné prírodné miesta. viac »

Úžasná esencia Afriky: 7 najväčších zaujímavostí, ktoré uvidíte v Gambii

Senegambia, Gambia
04.08.2021

Na západe Afriky sa nachádza najmenšia krajina tohto kontinentu. Gambiu milujú turisti práve kvôli tomu, že počas jednej dovolenky môžu preskúmať už tradične zaujímavú prírodu s jej krásnymi divokými oblasťami a potom sa jednoducho presunú do luxusných rezortov, kde si na nádhernej udržiavanej pláži užijú ten najvyšší komfort. viac »

Nekonečný piesok a voda: Hranica púšte Namib a oceánu patrí k najfascinujúcejším miestam planéty

Púšť Namib a Atlantický
08.04.2021

Názov púšte Namib pochádza z jazyka národa Nama a znamená „rozsiahly“. Toto miesto vystihuje veľmi dobre – vyše 80 tisíc metrov štvorcových pokrýva piesok či štrk a keď konečne vyprahnutá krajina skončí, vystrieda ju zas nekonečný oceán. Hranica medzi zemou a vodou patrí k najfascinujúcejším miestam planéty. viac »

Panenská krása severnej Afriky: Toto je 7 najzaujímavejších prírodných atrakcií v Maroku

Panenská krása severnej Afriky:
16.02.2021

Do Maroka cestujú dovolenkári najmä kvôli pútavej histórii. Ich starobylé mestečká sú pohladením pre dušu každého človeka, za návštevu však stoja aj prírodné zaujímavosti. Toto sú tie najzaujímavejšie. viac »

Kapverdské ostrovy - raj, kde môžete ujsť pred všetkými starosťami

Zátoka Faja D'Agua, Kapverdy
21.11.2020

Kapverdské ostrovy sú síce súčasťou Afriky, ale výrazne ich ovplyvnil aj západný štýl života. Okrem iného sa to odráža aj na kvalite ich služieb, ktoré sú na vyššej úrovni ako v iných krajinách tohto kontinentu. I vďaka tomu sa stávajú skvelou možnosťou na únik z nášho uponáhľaného sveta, kde môžeme všetky starosti hodiť za hlavu a odbremeniť sa od všetkého stresu. viac »

Veľký manuál pre dovolenku v Egypte: 4 najlepšie pláže, výlety, jedlá a praktické tipy

Veľký manuál pre dovolenku
27.07.2020

Egypt patrí dlhodobo medzi najobľúbenejšie destinácie slovenských dovolenkárov. O ich priazeň bojuje najmä výhodnými cenami a vynikajúcimi službami. Navyše sa tak dostanete do kontaktu s jednou z najstarších kultúr na svete a môžete si pozrieť rôzne jedinečné pamiatky. viac »

Veľký manuál pre dovolenku v Tunisku: 4 najlepšie pláže, výlety, jedlá a praktické tipy

Veľký manuál pre dovolenku
15.07.2020

Od konca júna otvorilo svoje hranice pre cestovateľov aj Tunisko. Turizmus v tejto krajine mierne opadol po teroristických útokoch. No situácia je opäť pod kontrolou a domáci hotelieri lákajú dovolenkárov na ešte kvalitnejšie služby a spoznávanie ich kultúry. Možno vás na výlet do týchto končín zlákajú aj ich „4 naj“. viac »

Najznámejšie mýty o cestovaní do Afriky vyvrátené: Nenechajte sa odradiť od dovolenky snov

Na archívnej snímke zo
07.07.2020

Napriek tomu, že Afrika je nádherný kontinent so vzácnou históriou a najmä úžasnou nedotknutou prírodou, stále má veľa cestovateľov určité predsudky, ktoré im bránia vybrať sa na dobrodružnú dovolenku do týchto končín. Pritom veľa ľudí priznáva, že pri troche rešpektu k tradíciám môžete viaceré z týchto krajín precestovať aj na vlastnú päsť. Stačí zbúrať deväť najväčších mýtov o tomto kontinente a môžete sa smelo pustiť do spoznávania. viac »

Tajomná krajina faraónov a pyramíd: Spoznajte aj menej známe poklady Egypta

Tajomná krajina faraónov a
29.10.2019

Dovolenka v Egypte má pre turistov tri hlavné ciele. Najprv si chodia obzrieť pyramídy, ktoré sú ešte stále opradené viacerými tajomstvami. Potom ich zaujímajú vzácne stavby v okolí rieky Níl a v neposlednom rade nezabúdajú na prírodnú atrakciu v podobe potápania a skúmania podmorského sveta. Okrem toho však môžu navštíviť aj niektorý z menej známych egyptských pokladov. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 27. september. 2021. Meniny má Cyprián.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa