Afrika – exotická dovolenka

Užite si jesennú dovolenku pri mori: Navštívte Tunisko

23.09.2022 |

Letná dovolenka so sebou nesie aj pár nevýhod. Niektorí cestovatelia nemajú radi, keď ich všade vítajú preplnené pláže a množstvo turistov. Preto vyhľadávajú skôr jesenné termíny a destinácie, v ktorých je ešte stále teplo a môžu sa okúpať v mori. Jednou z nich je Tunisko, kde býva vo viacerých regiónoch letné počasie až do konca novembra.

Viac článkov

Predĺžte si leto v horúcej Afrike: Týchto 5 pláží je v JAR najkrajších

Predĺžte si leto v
20.09.2022

Južná Afrika patrí medzi najkrajšie krajiny afrického kontinentu. Dozviete sa tam najviac o jeho histórii, spoznáte nádhernú prírodu a taktiež sa môžete slniť na úžasných plážach. Tie sa nenachádzajú len v blízkosti obľúbeného Kapského Mesta, ale aj v iných regiónoch. viac »

Líbyjská metropola Tripolis - skutočne výnimočná turistická destinácia

Líbyjská metropola Tripolis -
05.09.2022

Pokiaľ radšej chodíte na miesta, kam nesmerujú davy turistov, v tom prípade vás tip na takúto nevšednú destináciu nepochybne poteší. Tripolis je spomedzi všetkých miest v Líbyi tým najbezpečnejším. Ak teda máte chuť spoznať niečo nezvyčajné, nech je to tunajšia metropola, ktorej história sa začala písať už v 6. storočí. viac »

Snívate o dovolenke na Kapverdách? 5 najkrajších pláži by vám mohlo pomôcť v rozhodovaní

Snívate o dovolenke na
30.08.2022

Kapverdské ostrovy oslovia na dovolenku aj tých najnáročnejších klientov. Jedným z dôvodov sú aj ich pláže. Nájdete tu viacero opustených miest na pobreží, kde si dokonale oddýchnete od všetkých starostí a načerpáte novú energiu. Týchto päť patrí na zoznam najkrajších. viac »

Afrika nie je iba o divokej prírode. Navštívte tam aj tieto pamiatky

Luxor
18.08.2022

Divoká príroda je pre väčšinu dovolenkárov tým hlavným dôvodom, prečo sa rozhodnú pre cestu do Afriky. Vidieť na vlastné oči toľko jedinečných zvierat a zažiť na vlastnej koži podmanivosť tohto kontinentu je nepochybne intenzívnym zážitkom. No keď už preskúmate všetky krásne prírodné= zákutia, nemali by ste zabudnúť ani na cenné historické pamiatky, ktoré sa tam nachádzajú. viac »

Maroko v luxusnom šate: Navštívte mesto Agadir

Maroko v luxusnom šate:
06.06.2022

Dovolenka v afrických krajinách má veľkú výhodu v tom, že tam môžete zájsť v podstate kedykoľvek počas roka. I keď vládne chladnejšie obdobie, stále je tam pre nás príjemne teplo. Vďaka tomu sa veľkej obľube teší Maroko. Pokiaľ chcete ísť mimo klasických rezortov a lepšie spoznať tunajšiu kultúru, vyberte sa na pobyt do mesta Agadir. viac »

Skryté drahokamy Južnej Afriky: Tieto miesta raz musíte vidieť

Dračie vrchy, Juhoafrická republika
04.06.2022

Energia, ktorá prúdi celou Južnou Afrikou, je neuveriteľne silná. Každý cestovateľ vám potvrdí, že na tomto kúsku sveta panuje iná atmosféra, vďaka ktorej sa medzi ľuďmi zotierajú všetky rozdiely. Najlepšiu atmosféru pochopiteľne zažijete mimo veľkomiest. Vyberte sa preto po stopách tých odvážnejších a objavte aj skryté poklady tejto krajiny, o ktorých nevie až tak veľa turistov. viac »

Casablanca - symbol romantiky

Casablanca
03.06.2022

Casablancu milovali cestovatelia už v dávnej minulosti. Mala špeciálnu nenapodobiteľnú atmosféru, ktorá k sebe stále vždy lákala množstvo turistov. Ešte väčšiu popularitu získala vďaka rovnomennému filmu. Ak chcete zažiť to najlepšie z Maroka, potom sa istotne vyberte do tohto mesta opradeného tajomstvami a pútavou minulosťou. viac »

Veľká mešita v Djenné - najväčšia stavba z nepálených tehál na svete

Veľká mešita v Djenné
02.06.2022

Africká krajina Mali sa môže pochváliť unikátnou mešitou. Dominantu Djenné totiž vybudovali iba z nepálených tehál a je najväčšou stavbou tohto druhu na svete. Pre veriacich je významným pútnickým miestom a pre dovolenkárov zas veľkým turistickým lákadlom. viac »

Veľké Zimbabwe - obrovská kamenná stavba na juhu Afriky je zdrojom legiend a záhad

Veľké Zimbabwe
28.04.2022

Anglicko má Stonehenge, Egypt slávne pyramídy a Čína zas veľký múr. O týchto stavbách ste už určite veľa počuli, no svoju verziu starobylej a tajomstvami opradenej stavby má aj Zimbabwe. Najväčšiu kamennú stavbu Afriky na juh od Sahary spájali s kráľom Šalamúnom aj kráľovnou zo Sáby, no hoci sú už dnes tieto legendy vedecky vyvrátené, zrúcaniny Veľkého Zimbabwe si ešte mnohé tajomstvá uchovávajú. viac »

Senegal má byť novým hitom letnej sezóny: Pripravte sa na krásne pláže a ďalšie zaujímavosti

Senegal má byť novým
11.04.2022

Afrika prichádza s novou ponukou pre cestovateľov. Tentoraz vás láka na Senegal, ktorý vám ukáže pravú exotiku. Každý z vás si istotne nájde to správne miesto, kde sa bude cítiť ako vo svojom raji. Nádherné pláže, ale aj zaujímavá príroda vám prinesú zaujímavé možnosti na výlety. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 3. október. 2022. Meniny má Stela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa