Afrika – exotická dovolenka

Timgad vznikol ako vojenská kolónia, obchodníci ho premenili na alžírsku perlu

Timgad vznikol ako vojenská
2023-12-05 12:00:00

Do Timgadu v Alžírsku dnes putujú turisti z celého sveta, aby si pozreli toto antické mesto ukazujúce najpodmanivejšiu časť dejín tohto regiónu. O jeho vznik sa zaslúžil cisár Traján, ktorý tam založil vojenskú kolóniu. Časom však na jeho vývin začali mať väčší vplyv obchodníci. Stalo sa z neho dôležité obchodné miesto, vďaka čomu tam plynulo veľa peňazí a tie investovali do jeho rozvoja. viac »

Senegalský ostrov Gorée presiakol bolesťou a utrpením: Preslávil ho najväčší trh s otrokmi

Senegalský ostrov Gorée presiakol
2023-11-24 12:00:00

Mesto Dakar sa skladá z devätnástich štvrtí. Gorée je jednou z nich a rozprestiera sa na samostatnom ostrove. Tento malý kúsok pevniny má za sebou náročnú históriu, smutne sa preslávil najmä tým, že sa tam v minulosti nachádzal najväčší trh s otrokmi. Akoby vtedy presiakol atmosférou bolesti, sĺz a utrpenia, ktoré sprevádzalo obchodovanie s ľuďmi. viac »

Krugerov národný park - to najlepšie safari v srdci africkej divočiny

Krugerov národný park -
2023-11-07 12:00:00

Počas návštevy Afriky sa turisti najviac tešia na spoznávanie tunajšej prírody a safari. Až keď na vlastnej koži zažijete divočinu, pochopíte, prečo tento kontinent mnohí tak veľmi milujú. Krugerov národný park v JAR patrí k najstarším na svete a obýva ho množstvo nádherných zvierat, ktoré ste dovtedy poznali iba zo ZOO. Nielen pre milovníkov prírody to bude zážitok, na ktorý už nikdy nezabudnú. viac »

Mesto legendárnej Angeliky: Sidi Bou Said milujú filmoví fanúšikovia aj umelci

Mesto legendárnej Angeliky: Sidi
2023-10-16 09:00:00

Na prvý pohľad Sidi Bou Said nevyzerá ako typické tuniské mesto, podľa domácich obyvateľov je však najkrajším na celom pobreží. Aj preto inšpiroval filmové štáby a pred mnohými rokmi sa tam natáčala napríklad aj legendárna Angelika. viac »

Africké súostrovie Svätý Tomáš a Princov ostrov - hotový raj na Zemi

Svätý Tomáš a Princov
2023-10-13 00:00:00

Neďaleko afrického kontinentu sa nachádza súostrovie Svätý Tomáš a Princov ostrov. Turistom ponúka najmä veľa krásnych prírodných atrakcií, napriek tomu o ňom mnohí veľa nevedia, preto tam ešte stále nechodí mnoho dovolenkárov. Pre pár odvážlivcov je to teda raj, kde si oddýchnete od ruchu veľkomiest a získate nezabudnuteľné zážitky. viac »

Africké opevnenia ksar: Kedysi ich využívali berberi, dnes lákajú turistov

Ait Ben-Haddou v Maroku
2023-07-18 12:00:00

Každá významnejšia oblasť vo svete mala určitý obranný systém, ktorý pomáhal tunajším obyvateľom chrániť sa pred nepriateľmi. V minulosti boli boje o moc bežnou záležitosťou a najmä menšie mestečká či usadlosti museli často zápasiť o svoju slobodu a majetok. V Afrike preto vymysleli opevnené sídla s pomenovaním ksar, ktoré využívali najmä Berberi. V súčasnosti sú obľúbenou turistickou atrakciou. viac »

Najväčší tuniský magnet má názov El-Jem: Múry v gigantickom koloseu by vedeli dlho rozprávať

Najväčší tuniský magnet má
2023-05-27 13:00:00

EL-JEM - Máte v malíčku filmy a dávne príbehy o gladiátoroch bojujúcich v arénach či amfiteátroch, ktorí neraz pred zrakmi obecenstva a najvyššej kasty umierali? Presne takéto kruté druhy zábavy mali kedysi mešťania pred očami pravidelne, výnimkou nie je ani oblasť dnešného mesta El-Jem, kde dodnes stojí jeden z najzachovalejších amfiteátrov na africkom kontinente. Nesie rovnomenný názov po meste, v ktorom sa nachádza, jeho história je skutočne bohatá a nedá sa zrátať, koľko akcií a neuveriteľných udalostí sa tam odohralo. viac »

More, pamiatky aj skvelá gastronómia: Tunis je fantastická dovolenková destinácia

More, pamiatky aj skvelá
2023-05-11 08:00:00

TUNIS - Ak ste ešte nenavštívili famózny africký kontinent, mali by ste to čím skôr napraviť. Množstvo jeho krás určite ocení nejeden slovenský cestovateľ. My sme navštívili Tunisko, s ktorým sa spájajú starobylé pamiatky, more aj fantastická gastronómia. Pripravte sa na divokú kavalériu spomienok a množstvo zážitkov, ktoré len tak niekde nenájdete. viac »

Constantine - mesto mostov, ktoré zbesilo striedalo majiteľov

Constantine - mesto mostov,
2023-04-24 12:00:00

Nieslo viacero mien, opakovane bolo zničené a vládlo mu mnoho národov. Alžírske mesto Constantine niekoľko storočí patrilo k významným obchodným metropolám na severe Afriky. Dnes sem ľudia jazdia za bohatou históriou, prekrásnymi výhľadmi aj kvôli unikátnemu mostu… viac »

Etiópska Lalibela – svetový unikát v srdci čierneho kontinentu

Etiópska Lalibela – svetový
2023-03-31 10:00:00

Na Afrike je zaujímavé sledovať, ako nám postupne odhaľuje svoje turistické tajomstvá. Už dávno neplatí pravidlo, že hlavným dôvodom na návštevu tohto kontinentu je príroda. Čoraz viac si ľudia všímajú aj zaujímavé pamiatky, napríklad unikátne kostoly v etiópskej Lalibele. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 23. február. 2024. Meniny má Roman, Romana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa