Ázia – exotická dovolenka

Rajská jaskyňa je najdlhšou v Ázii: Meria viac ako 30 kilometrov

29.09.2022 |

Quáng Bính patrí k najkrajším regiónom Vietnamu a nachádza sa v ňom aj viacero zaujímavých jaskýň. Tou najvzácnejšou je Hang Thien Duóng, čo v preklade znamená „Rajská alebo nebeská jaskyňa“. Každý návštevník potvrdí, že toto meno dostala právom.

Viac článkov

Udajpur – mesto jazier a honosných palácov

Udajpur – mesto jazier
20.09.2022

Udajpur sa nachádza v indickom štáte Rádžastan. Pred rokmi tam vybudovali niekoľko umelých jazier, ktoré dotvárajú príjemnú atmosféru. Kvôli nim dostalo prezývku „mesto jazier“ alebo tiež „Benátky Orientu“. K jeho dominantám patria honosné paláce so zaujímavou architektúrou. Keďže ich je tam viac, v súčasnosti už z niektorých z nich urobili luxusné hotely. viac »

Zabudnite na otrepané atrakcie: Tieto skryté poklady Singapuru vás očaria omnoho viac

Zabudnite na otrepané atrakcie:
14.09.2022

Singapur konkuruje aj oveľa známejším ázijským krajinám. Počas dovolenky v týchto končinách uvidíte známe moderné atrakcie, ale aj kúsok ich histórie. Možno by sa zdalo, že už musíte poznať všetky zaujímavosti, ktoré táto krajina ponúka dovolenkárom. No tieto jedinečné a dobre skryté klenoty vám zrejme predstaví len málokto. viac »

Irak ako kolíska kultúr: Slávne časy dodnes pripomína niekoľko vzácnych pamiatok

Irak ako kolíska kultúr:
09.09.2022

Sú krajiny, ktoré nepatria na vrchol rebríčka našich cestovateľských snov. Často býva najväčšou prekážkou bezpečnosť. No každý dobrodruh vám povie, že cestovať môžete v podstate kamkoľvek, len musíte prísne dodržiavať domáce kultúrne pravidlá. Ak sa budete držať týchto rád a spriatelíte sa s miestnymi obyvateľmi, pokojne spoznáte aj trošku tajomný, ale nádherný Irak. viac »

Dubaj za pár eur: Tieto zaujímavosti uvidíte úplne zadarmo

Dubaj za pár eur:
07.09.2022

Letenky do Dubaja už dávno nie sú tak nedostupné ako v minulosti. Preto si tam dovolenku doprajú aj tí, ktorí nepatria k bohatým cestovateľom. Veľkých výdavkov sa nemusia báť ani na mieste. Vždy sa dá nájsť lacnejší hotel ďalej od pláže a na výber máte aj niekoľko atrakcií s bezplatnými vstupmi. viac »

Prvá diaľnica sveta aj terakotová armáda: Dielo slávneho čínskeho cisára žije dodnes

Sochy terakotovej armády, vystavené
27.06.2022

Vojaci, ktorí sa po rokoch vrátili do hlavného mesta, sa nestačia čudovať. Zatiaľ čo sa na hraniciach ríše podieľali na vzniku Veľkého čínskeho múru, metropola Sien-jang sa premenila na nepoznanie. Jej najväčšie divy sú pritom ich zrakom skryté. Pod mestom pracujú tisíce robotníkov, ďalší neďaleko budujú obrie mauzóleum. Všetko sa pritom deje z vôle prvého čínskeho cisára... viac »

Laos - dovolenka v znamení nádhernej prírody

Laos
10.06.2022

Turizmus na Laose trpí tým, že susedí s oveľa známejšími dovolenkovými destináciami a navyše nemá more. Lenže keď ho už raz objavíte, tak vám rýchlo prirastie k srdcu a budete sa tam často vracať. viac »

Jeruzalem - magické mesto troch náboženstiev

Jeruzalem - magické mesto
09.06.2022

Mesto Jeruzalem je cieľom mnohých pútnikov. Nachádza sa tam veľa miest spojených so začiatkom kresťanstva, dôležitých lokalít pre židovskú komunitu, ale aj iných pamiatok. Už po prvej návšteve pochopíte, že sa do tejto jedinečnej metropoly musíte vrátiť späť, aby ste uvideli ďalšie magické zákutia. viac »

Najkrajším jazerom sveta je Jamdrok: Stvorila ho vraj víla z neba

Najkrajším jazerom sveta je
26.05.2022

V náručí sivozelených hôr sa ako vzácny drahokam jagá jazero Jamdrok. Keď zasvieti slnko, pred jeho žiarivo tyrkysovou vodou musíte privrieť oči. Azda preto ho turisti považujú za najkrajšie na svete a pre domácich Tibeťanov je dokonca posvätné... viac »

Indický chrám Jain: Historická perla so sochou, ktorá vám splní tajné želania

Indický chrám Jain: Historická
04.05.2022

Chrám Jain v Ranakpure patrí k pamiatkam, na ktoré po ich návšteve už nikdy v živote nezabudnete. Postavený bol v 15. storočí a architekti na ňom urobili niekoľko vzácnych a zaujímavých prvkov, ktoré neuvidíte nikde inde na svete. Dokonca tam nájdete jednu údajne zázračnú sochu, ktorá má pre domácich obyvateľov veľký význam. viac »

Nahliadnite s nami do Južnej Kórey: Tieto historické poklady lákajú turistov najviac

Chrám Bulguksa
29.04.2022

Južná Kórea je plná pútavej histórie. Jej pamiatky sú farebné a často opradené zaujímavými legendami. Tunajšie dejiny ovplyvnilo niekoľko vážených dynastií, ktoré zanechali pečať aj na kultúre a architektúre. Vďaka ich rozmanitosti a zaujímavosti je niekedy ťažké vybrať si, ktorý kút tejto nádhernej krajiny by ste mali navštíviť. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 3. október. 2022. Meniny má Stela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa