Ázia – exotická dovolenka

Meenakshi Amman - jeden z najkrajších chrámov sveta

28.04.2021 |

Hinduistický chrám v meste Maduraj patrí k najkrajším architektonickým dielam v Indii. Tento komplex pozostáva z niekoľkých budov a námestia. Každý jeden detail je dôkladne premyslený a prináša nielen duchovný, ale aj silný umelecký zážitok. Meenakshi Amman vďaka tomu označujú za jednu z najkrajších sakrálnych pamiatok na svete.

Viac článkov

Moderné mestá, starobylé pamiatky aj nádherná príroda: Vitajte v Kazachstane!

Moderné mestá, starobylé pamiatky
17.04.2021

Cestovanie v Ázii si skôr spájame s krajinami ako Japonsko, Thajsko alebo aktuálne populárny Vietnam. No v týchto končinách nájdete aj iné štáty, ktoré prinášajú zaujímavú kultúru a pútavú históriu. Medzi nimi vyniká aj Kazachstan, ktorý ponúka ako bonus navyše nádhernú divokú prírodu. viac »

Wow, to je krása: Najkrajšie chrámy Indie vyzerajú ako z exotickej rozprávky

Virupaksha, Hampi
25.03.2021

Pri vstupe do novej krajiny vždy zažijete dobre známe vzrušenie, no ak sa ocitnete v pre nás exotickej kultúre, je tento pocit ešte intenzívnejší. Presne ako v Indii, ktorá hýri pestrými farbami a vôňami. Keď sa navyše vyberiete na prehliadky do chrámov, budete sa cítiť ako uprostred nádhernej rozprávky. Občas totiž pripomínajú skôr luxusné paláce, viac »

Top prírodné atrakcie v Japonsku: Z tej krásy sa vám zatočí hlava

Top prírodné atrakcie v
13.03.2021

Na cestovaní je najvzrušujúcejšie spoznávanie iných kultúr. Vďaka tomu sa stále učíme a posúva nás to niekde ďalej. Z tohto hľadiska je veľmi lákavé Japonsko. Okrem pútavej histórie a zaujímavých zvyklostí majú pre turistov ďalší bonus navyše – ich nádhernú prírodu. V obklopení týchto atrakcií zažijete nádherný pokoj a harmóniu. viac »

Ostrovy Komodo – domov malých drakov

Komodský drak
10.03.2021

Na svete máme niekoľko miest, kde ešte stále žijú rôzne exotické zvieratá, vyzerajúce akoby prichádzali z dávnej minulosti. Najmä Galapágy sú známe vďaka ich obrovským korytnačkám, ale rovnako veľké dobrodružstvo zažijete na ostrovoch Komodo, ktoré sa nachádzajú v Indonézii. Tam sa môžete tešiť na malé draky, ktoré tam našli skvelé podmienky pre život. viac »

Čarovný Taiwan - skvelá kombinácia panenskej prírody a zaujímavej kultúry

Čarovný Taiwan - skvelá
07.03.2021

Taiwan sa rozprestiera na jednom hlavnom a niekoľkých susedných menších ostrovoch. Do dnešného dňa nevyhlásil svoju samostatnosť, preto oficiálne patrí pod správu Číny. Na jeho povrchu prevažujú kopce pohoria Tchaj-wan-šan. Turistom tak ostrov ponúka skvelú kombináciu turistiky a zaujímavej kultúry. viac »

Čína nie je len veľký múr a pandy: 7 menej známych atrakcií, ktoré stojí za to vidieť

Zhouzhuang
08.02.2021

Čínsky múr, Zakázané mesto a špeciálna ZOO pre pandy v Čcheng-tu patria medzi najžiadanejšie atrakcie v Číne. Lenže počas dovolenky v tejto krajine by ste si nemali nechať ujsť ani návštevu ďalších zaujímavostí. viac »

Srí Lanka – domov vzácnych prírodných i historických atrakcií

Sígirija, Srí Lanka
05.12.2020

Prichádza to najlepšie obdobie na návštevu Srí Lanky. I keď v tejto krajine panuje celoročne príjemné počasie, predsa len od decembra do konca marca tam sú pre Európanov najprijateľnejšie teploty. Rozdeľte si vašu dovolenku na dve časti. Keď uvidíte to krásne more s plážami, určite si po prílete budete chcieť niekoľko dní oddýchnuť v takomto raji. No potom už neleňošte a choďte spoznávať skryté krásy tohto nádherného ostrova. viac »

Samarkand – jedno z najstarších miest sveta nepoložil na kolená ani Džingischán

Samarkand, Uzbekistan
07.11.2020

Uzbecké mesto Samarkand vzniklo v 4. storočí pred Kristom a patrí medzi najstaršie v centrálnej časti Ázie, ale aj na svete. Z historického hľadiska je najvzácnejšou lokalitou v krajine. Nájdete tam mnohé cenné pamiatky, ktoré prinášajú dokonalý obraz o kultúre, ktorá dominovala v týchto končinách. viac »

Biely chrám v Thajsku: Do najkrajšej svätyne vedie cesta cez peklo

Biely chrám v Thajsku
01.10.2020

Už od nepamäti sa ľudia predbiehali v tom, aby postavili nový veľkolepejší chrám, ktorým by vzdali úctu svojmu bohu. Takýmto spôsobom chceli preukázať svoju vďaku a zabezpečiť si aj do budúcnosti jeho ochranu. Práve kvôli tomu mnohé sakrálne pamiatky konkurujú aj niektorým palácom. Jeden z najvýnimočnejších nájdete v Thajsku. O Bielom chráme sa hovorí, že vyzerá presne tak, ako keby k nám zišiel priamo z nebies. viac »

To najlepšie z metropoly Číny: TOP 10 atrakcií v Pekingu

To najlepšie z Pekingu
26.06.2020

Hlavné mesto Číny je vyhľadávanou turistickou atrakciou aj kvôli tomu, že v krajine stále panuje prísny socialistický režim. Preto ľudí láka preskúmať túto úplne inú kultúru a pochopiť zvyklosti jedného z najmocnejších národov vo svete. Peking si vás podmaní pútavou históriou, ale aj novými atrakciami, ktoré preukazujú talent domácich majstrov. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 14. máj. 2021. Meniny má Bonifác.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa