Ázia – exotická dovolenka

FOTOREPORTÁŽ: Káthmandu je mestom živých i mŕtvych, prekvapí vás svojou rozmanitosťou

FOTOREPORTÁŽ: Káthmandu je mestom
2024-04-04 16:00:00

Hlavné nepálske mesto Káthmandu je veľký unikát a návštevníkom ponúka širokú rozmanitosť aktivít. Zachovalo sa tu bohaté historické dedičstvo, v ktorom nahliadnete do budhistického či hinduistického sveta. Kedysi to bolo aj útočisko medzinárodných turistov, ktorí tu končili svoju pozemnú cestu po Ázii. Tento “hippie” štýl tu pocítite nielen pri prechádzke mestom, ale aj pri návšteve reštaurácií či klubov. viac »

REPORTÁŽ: Ak niekto zvažuje prvú návštevu Ázie, ostrov Penang je tým správnym miestom

REPORTÁŽ: Ak niekto zvažuje
2024-03-30 00:00:00

Svetoznámy ostrov Penang patrí k najturistickejším destináciám v Malajzii. Túlanie sa po jeho hlavnom meste George Town vám zaručí, že nazriete do histórie, kedy bol tento región preslávený obchodom s koreninami, a taktiež budete obdivovať súhru antických a moderných architektonických štýlov. Netreba zabudnúť na fantastickú gastronómiu, ktorou je toto miesto preslávené. viac »

Bájna Ayutthaya mala kedysi milión obyvateľov. Zostali po nich chrámy a sochy bez hláv

Bájna Ayutthaya mala kedysi
2024-03-25 12:00:00

Neďaleko Bangkoku sa nachádza historické mesto Ayutthaya, ktoré bolo kedysi hlavným sídlom ríše. Počas jeho najlepšej éry tam žilo približne milión obyvateľov, takže by pokojne mohlo konkurovať aj súčasným veľkomestám. Jeho dôležitou súčasťou boli chrámy, ktoré sem dodnes lákajú turistov. viac »

Prvé rande s Áziou: Najlepšou voľbou je podľa našich cestovateľov Malajzia

Prvé rande s Áziou:
2024-03-21 00:00:00

Malajziu v juhovýchodnej Ázii preslávila bohatá kuchyňa, prenádherná príroda aj nevšedná biodiverzita. Krajina sa rozkladá na dvoch separátnych častiach. Jednu časť možno hľadať na ostrove s dažďovým pralesom Borneo, o ktorý sa Malajzia delí s Indonéziou. Tou druhou je Malajský polostrov, susediaci s Thajskom. Toto sú štyri miesta, ktoré tam turistovi poskytnú tie nezabudnuteľnejšie zážitky. viac »

Na vlastnej koži: Prečo sa oplatí navštíviť turistami prehliadaný Bangladéš?

Na vlastnej koži: Prečo
2024-03-16 00:00:00

Bangladéš je krajina, ktorú väčšina turistov prehliadne napriek tomu, že má pre návštevníka pripravenú širokú ponuku zaujímavých miest. Krajina je plná prekvapení a unikátneho mixu prírodných krás, bohatej histórie či kultúrneho dedičstva. Bangladéš je stopercentne autentický a výlet bude jedným akčným dobrodružstvom. Čo sa tu dá teda vidieť a prečo sa sem oplatí cestovať? viac »

Sladký ostrov zamrznutý v čase: Negros pokrývajú trstinové plantáže a miestnych živí cukor

Sladký ostrov zamrznutý v
2024-03-11 00:00:00

Keď sa povie rum, väčšina ľudí si zrejme predstaví Karibik či Latinskú Ameriku, ten najlahodnejší sa ale vyrába aj na Filipínach. Takmer polovica cukru v tejto krajine pochádza z ostrova Negros, ktorý si vďaka tomu vyslúžil prezývku Sugarlandia. Cesta naň je ako výlet v čase do dávnej koloniálnej minulosti. viac »

Najvyššiu japonskú horu Fudži trápia turisti: Davom nestačia toalety, vstup bude regulovaný

Najvyššiu japonskú horu Fudži
2024-03-08 16:00:00

Turisti, ktorí chcú vystúpiť na najvyššiu japonskú horu Fudži, budú od začiatku letnej lezeckej sezóny musieť zaplatiť poplatok 2000 jenov. Opatrenie sa bude týkať iba najpopulárnejších chodníkov vedúcich na vrchol. Pre spoplatnenie sa japonské úrady rozhodli preto, že je chodník preľudnený, čo vyvoláva zvýšené riziko nehôd a obavy z ničenia životného prostredia v oblasti, informoval denník The Guardian. viac »

Skrytý poklad Indonézie: Na ostrove Moyo oddychovala aj princezná Diana

Skrytý poklad Indonézie: Na
2024-03-06 00:00:00

Ak vám pripadajú  Bali alebo Lombok príliš turistické a túžite po úniku na malebný ostrov, navštívte ostrov Moyo severne od ostrova Sumbawy. Nájdete tam pláže s bielym pieskom, skryté vodopády či nádherné korálové útesy, ktoré budú počas dovolenky patriť iba vám. Prečo je teda ostrov Moyo skrytým pokladom Indonézie? viac »

Unikátny chrám obrátený hore nohami: Kráľovnina studňa predčila aj Tádž Mahal

Unikátny chrám obrátený hore
2024-03-03 16:00:00

Keď v 17. storočí mughalský vládca Šáhdžahán prikázal postaviť slávny Tádž Mahal ako poctu svojej manželke, iný symbol lásky už v Indii v tom čase bol. A možno trochu prekvapivo ho nechala vybudovať žena pre svojho manžela... viac »

Nepál nie je len pre horolezcov: Slovenskí cestovatelia si pochvaľujú kultúru aj prírodu

Nepál nie je len
2024-02-29 12:00:00

Hoci je sú pre Nepál najviac charakteristické Himaláje, ktoré ročne lákajú tisícky turistov, táto krajina nie je len o osemtisícovkách. Možno vás hlavné mesto Káthmandu prekvapí svojou bohatou kultúrou, mesto Pokhara zas svojím pomalým oddychovým tempom a národné parky hustou džungľou. Výlet do Nepálu teda môže byť pokojná dovolenka s kultúrnym zážitkom, ale aj plná adrenalínu. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 16. apríl. 2024. Meniny má Dana, Danica.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa