Ázia – exotická dovolenka

Fukušima pred rokmi vydesila svet: Tieto atrakcie opäť lákajú turistov

12.08.2021 |

Od nešťastnej havárie v jadrovej elektrárni vo Fukušime ubehlo už desať rokov. Po zemetrasení a nasledujúcom tsunami sa poškodilo zariadenie a došlo k úniku rádioaktívneho materiálu. Celý svet vtedy s napätím sledoval, do akej miery je elektráreň zničená a či neohrozí aj iné najbližšie krajiny. Táto oblasť bola dlhé roky opustená, ale dnes je už opäť sprístupnená turistom.

Viac článkov

Turisti objavili ďalšiu neprebádanú krajinu: 7 najzaujímavejších miest čarovného Arménska

Turisti objavili ďalšiu neprebádanú
10.08.2021

Turisti objavili ďalšiu zaujímavú krajinu, ktorá je stále málo prebádaná. Arménsko láka cestovateľov najmä kvôli tomu, že sa mu podarilo uchovať pravú atmosféru a ponúka možnosť na vlastnej koži spoznať ďalšiu zaujímavú kultúru. Čakajú tam na vás tajomné kláštory, historické mestá a taktiež divoká príroda. Večer si potom sadnite do reštaurácie, dajte si priniesť najlepší arménsky koňak a zaspomínajte si na krásny deň, ktorý máte za sebou. viac »

Maisúrsky palác patrí k najkrajším v Indii: Ukrýva aj skvosty z bývalého Československa

Maisúrsky palác, India
28.07.2021

Indický palác Maisúr (Mysore) sa nachádza v štáte Karnataka, v meste Maisúr. Domáci ho tiež nazývajú Mysuru alebo Mysuu. Prvé stavby na jeho území začali stavať v 14. storočí, po jednoduchých obydliach sa však z bežného obranného komplexu rýchlo stalo nádherné panovnícke sídlo. Aktuálne patrí k najnavštevovanejším pamiatkam v krajine. viac »

Veľká mešita šejka Zayeda - prehliadka obrovského bohatstva

Abú Zabí, Spojené arabské
20.07.2021

Počas histórie sa menili spôsoby výstavby sakrálnych pamiatok a tiež miest, kde ich tradične budovali. No jedna vec zostala vždy spoločná. Ľudstvo do nich vždy investovalo obrovské množstvo peňazí, aby tak vzdalo úctu najvyššiemu. Preto i Veľká mešita šejka Zayeda v Abú Dhabí je veľkolepým dielom, ktoré vám vyrazí dych. viac »

Archeologický komplex Bagan – najkrajšia historická časť Mjanmarska

Bagan
09.06.2021

Mjanmarsko predstavuje pre cestovateľov stále celkom nespoznanú krajinu. Okrem nádhernej prírody a exotickej kultúry ponúka tiež veľa historických zaujímavostí. Jednou z nich je archeologický komplex Bagan, ktorý pozostáva z množstva menších a väčších budhistických kláštorov a chrámov, ktoré predstavujú klenot nevyčísliteľnej hodnoty. viac »

Emirát Ras Al Khaimah investuje milióny do cestovného ruchu: Turistov láka na tieto projekty

Spojené arabské emiráty investujú
07.06.2021

Ras Al Khaimah (Rás al-Chajmá) patrí k menej známym členom Spojených arabských emirátov. Má bohatú námornú históriu, populáciu asi 263 tisíc obyvateľov a turistom rozhodne má čo ponúknuť. viac »

Kašgar – perla Hodvábnej cesty s najväčšou mešitou v Číne

Tashkurgan
30.05.2021

V Číne nájdete mnoho historických miest, ktoré majú lákavé pamiatky a zaujímavú architektúru. Jedným z nich je Kašgar, ktorý sa nachádza neďaleko hraníc s Kirgizskom. V minulosti sa preslávilo ako dôležitá zastávka na Hodvábnej ceste, dnes je známe vďaka pútavej histórii, túram v blízkom pohorí a najväčšej mešite v krajine. viac »

Bali splní váš sen o raji na Zemi: Toto sú jeho najzaujímavejšie miesta

Ubudu na Bali
28.05.2021

Bali sa stalo prvým z veľkých hitov exotického cestovania. Nadšenie turistov na chvíľku zabrzdilo veľké tsunami, ktoré zničilo aj časť obľúbených dovolenkových miest popri pobreží. No nakoniec to prinieslo i jednu výhodu. Keď sa tam po čase začali dovolenkári opäť vracať, chceli viac spoznávať vnútrozemie, kde objavili nové veľmi atraktívne miesta. viac »

Meenakshi Amman - jeden z najkrajších chrámov sveta

Madurai Meenakshi
28.04.2021

Hinduistický chrám v meste Maduraj patrí k najkrajším architektonickým dielam v Indii. Tento komplex pozostáva z niekoľkých budov a námestia. Každý jeden detail je dôkladne premyslený a prináša nielen duchovný, ale aj silný umelecký zážitok. Meenakshi Amman vďaka tomu označujú za jednu z najkrajších sakrálnych pamiatok na svete. viac »

Moderné mestá, starobylé pamiatky aj nádherná príroda: Vitajte v Kazachstane!

Moderné mestá, starobylé pamiatky
17.04.2021

Cestovanie v Ázii si skôr spájame s krajinami ako Japonsko, Thajsko alebo aktuálne populárny Vietnam. No v týchto končinách nájdete aj iné štáty, ktoré prinášajú zaujímavú kultúru a pútavú históriu. Medzi nimi vyniká aj Kazachstan, ktorý ponúka ako bonus navyše nádhernú divokú prírodu. viac »

Wow, to je krása: Najkrajšie chrámy Indie vyzerajú ako z exotickej rozprávky

Virupaksha, Hampi
25.03.2021

Pri vstupe do novej krajiny vždy zažijete dobre známe vzrušenie, no ak sa ocitnete v pre nás exotickej kultúre, je tento pocit ešte intenzívnejší. Presne ako v Indii, ktorá hýri pestrými farbami a vôňami. Keď sa navyše vyberiete na prehliadky do chrámov, budete sa cítiť ako uprostred nádhernej rozprávky. Občas totiž pripomínajú skôr luxusné paláce, viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 18. september. 2021. Meniny má Eugénia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa