Rakúsko

Dolné Rakúsko - dokonalé miesto pre rodinnú dovolenku

25.07.2021 |

Prázdniny sú v plnom prúde a kam inam vyraziť s deťmi, ak nie do krásnej prírody alebo za hravým poznávaním histórie a zábavnými zážitkami. V Dolnom Rakúsku si na svoje prídu malí i veľkí. Zažite prázdniny na farmárskom dvore, prechádzku s lamami, zaplávajte si v termálnom prírodnom kúpalisku, pozrite si zápas gladiátorov alebo prežite noc na zámku, kde svoje medové týždne strávili Sissi a František Jozef.

Viac článkov

Prírodné kúpaliská v Rakúsku: Osvieženie s výhľadom

Gosauseen
14.07.2021

Kto chce plávať vo vode v kvalite pitnej vody a pozerať pritom na krásnu prírodu či hory, nájde v Rakúsku množstvo idylických miest na kúpanie. viac »

Príroda bola ku Korutánsku veľmi štedrá: Užite si dovolenku na slnečnej strane Álp

Weissensee
13.06.2021

Korutánsko je spolková krajina s najväčším vodným bohatstvom v Rakúsku – na jeho území sa nachádza 200 jazier, 8000 kilometrov riek, 60 liečivých prameňov a 43 ľadovcov. Okrem toho sú tu hory, siahajúce od majestátnych trojtisícoviek až po oblé kopce pohoria Nockberge. Z ich vrcholkov sa pohľad zatúla ponad krajinu, ktorú charakterizuje kultúrna rozmanitosť alpsko-jadranskej oblasti, mierne a slnečné podnebie na južnej strane Álp a ľudia, ktorí vítajú hostí s radosťou, otvorenosťou a veľkou dávkou chuti do života. viac »

Top výletná lokalita na skok od Bratislavy: Objavte opäť krásy zámku Schloss Hof

Objavte opäť krásy zámku
11.06.2021

Hľadáte miesto, kde by ste sa odpútali od monotónnosti všedných dní a zažili niečo výnimočné? Neďaleko slovensko-rakúskej hranice sa v malebnej prírodnej kulise na ploche 70 hektárov rozprestiera zámocký areál Schloss Hof, ktorý ponúka mimoriadne zážitky. viac »

Zážitok, ktorému sa nič nevyrovná: 10 najúžasnejších vyhliadok v Rakúsku

Schody do prázdna, Dachstein
31.05.2021

Z vtáčej perspektívy vyzerá krajina celkom inak: hory a jazerá sa nám odhalia v celej svojej majestátnej kráse a všetko ostatné v údolí sa javí celkom maličké. Takýto výhľad poskytujú návštevníkom vyhliadkové plošiny na mnohých miestach v Rakúsku. Vybrali sme pre vás desať najkrajších. viac »

Dva v jednom po rakúsky: Z najvyššej drevenej rozhľadne sveta vedie 52-metrová šmykľavka

Pyramidenkogel
27.04.2021

Rakúsko je domovom niekoľkých svetových unikátov, za všetky spomeňme napríklad Eisriesenwelt – najväčšiu ľadovú jaskyňu. Od roku 2013 tam stojí aj najvyššia drevená vyhliadková veža. Okrem úžasného výhľadu na okolie s malebným jazerom Wörthersee ponúka aj niekoľko adrenalínových zážitkov. viac »

Mozart, Freud aj krásna Sisi: Rakúsko odhaľuje tajomstvá viacerých velikánov

Rakúsko dalo svetu niekoľko
23.04.2021

Preniesť sa do života známych osobností, pátrať po ich myšlienkach a ideách – na to sa nájde v Rakúsku mnoho príležitostí. Tu ponúkame krátky výber zaujímavých miest, ktoré ovanul duch géniov. viac »

Schönbrunn patrí k najúžasnejším palácom sveta: 20 zaujímavých faktov, ktorým za to vďačí

Schönbrunn
29.03.2021

Zámok Schönbrunn patrí medzi obľúbené pamiatky Slovákov. Práve tam často vedú naše kroky pri prvej návšteve Viedne. Vždy mal povesť nádherného šľachtického sídla, ktoré už v minulosti pútalo pozornosť svojou veľkoleposťou a pompéznym zariadením. Bol domovom viacerých významných panovníkov a stal sa pýchou rakúskeho národa. viac »

Viedeň je pre Slovákov obzvlášť srdcovou záležitosťou: Spoznajte jej fascinujúcu minulosť

Viedenská minulosť fascinuje
15.11.2020

Bývalá metropola habsburskej ríše a súčasná metropola Rakúska je aktuálne poznamenaná nedávnymi teroristickými útokmi, ktoré súvisia s témami trápiacimi súčasnú Európu ako celok. Pozrime sa však radšej spoločne do minulosti tohto klenotu medzi stredoeurópskymi mestami, ktorý je fascinujúcou zmesou vojenskej a kultúrnej histórie. viac »

Palác Hofburg v Innsbrucku – miesto, kde kráľovská svadba skončila veľkým smútkom

Hofburg v Innsbrucku
13.09.2020

Innsbruck patrí medzi najnavštevovanejšie rakúske mestá. K jeho dominantám patrí palác Hofburg, ktorý za zveľadenie vďačí najmä kráľovnej Márii Terézii. Tá si mesto v obklopení hôr obľúbila natoľko, že ho zvolila aj za miesto sobáša jedného z jej potomkov. viac »

Vo Viedni opäť otvorili Freudovo múzeum, rozšírené o súkromné izby

Múzeum Sigmunda Freuda vo
01.09.2020

Múzeum Sigmunda Freuda (SFM) v rakúskej metropole Viedeň v sobotu, po 18 mesiacoch renovácie, opäť otvorilo svoje brány pre návštevníkov. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 28. júl. 2021. Meniny má Krištof.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa