Poľsko

Aktívna dovolenka v Poľsku je skvelý nápad: Naplánujte si turistiku, bicykle aj šport na vode

28.08.2022 |

Poľsko je pre nás výhodné na dovolenku hneď z viacerých dôvodov. Máme to doslova na skok, takže si tam môžeme naplánovať dlhší pobyt, ale aj krátke jednodňové výlety. Okrem toho majú poriadne rozmanitú ponuku zábavných, historických a prírodných atrakcií a k tomu pripočítajte ešte ich typickú pohostinnosť, dobré jedlo a skvelú zábavu. Inšpirujte sa tiež našimi tipmi, ktoré vám pomôžu vymyslieť si dovolenku plnú aktivít v obklopení krásnej poľskej prírody.

Viac článkov

Vroclavský palác slúžil kráľovi. Dnes v ňom sídli rozsiahle múzeum

Vroclavský palác slúžil kráľovi.
25.08.2022

Zo Žiliny sa dostanete autom do Vroclavy za štyri hodiny a z Popradu za päť. Ak teda máte chuť na víkendový výlet, toto poľské mesto je naň ako stvorené. Jedným z hlavných lákadiel je Kráľovský palác, ktorý v minulosti slúžil pruskému panovníkovi. Dnes v ňom okrem nádhernej architektúry uvidíte aj zaujímavé výstavy tunajšieho múzea. viac »

Na potulkách Velkopoľskom: Prvé hlavné mesto, legendárna Poznaň a ešte omnoho viac

Na potulkách Velkopoľskom: Prvé
26.06.2022

Región v severozápadnom Poľsku sa pýši mnohými cennými historickými pamiatkami. Nájdete tu napríklad prvé hlavné mesto krajiny, krásne zámky a aj najstaršie železničné depo parných lokomotív. viac »

Poľské kostoly: Ľudia natruc režimu stavali vesmírne lode

Poľské kostoly: Ľudia natruc
23.05.2022

Získať stavebné povolenie je takmer nadľudská úloha. Materiálu je nedostatok a namiesto výkonných moderných strojov si musia vystačiť s lopatami. Veriacich v komunistickom Poľsku to ale neznechutí. V priebehu niekoľkých dekád svojpomocne vybudujú v krajine takmer 4000 kostolov, ktoré sa výrazne odlišujú od nudnej šede komunistických panelákov. viac »

Ťažko skúšané Poľsko: 5 miest, ktoré nám nedovolia zabudnúť na zverstvá 2. svetovej vojny

Ťažko skúšané Poľsko: 5
08.05.2022

Čas vylieči všetky rany, ale s tým prichádza aj nepríjemný fakt, že kvôli nemu zabúdame na niektoré nebezpečné veci, ktoré by sme mali mať stále na pamäti. Druhá svetová vojna priniesla do Európy mnohé zverstvá. Keď si ich nebudeme pripomínať, môžeme ich časom zľahčovať, a to je ideálne prostredie na opätovné šírenie týchto ideológií. Preto pamiatky súvisiace s touto smutnou udalosťou patria k tým najdôležitejším. Hneď niekoľko ich nájdeme aj v ťažko skúšanom Poľsku. viac »

Varšavské geto - stelesnenie ľudskej krutosti, pred ktorou mnohí zatvárali oči

Na archívnej snímke z
19.04.2022

Varšavské geto bolo najväčším židovským getom v nacistami okupovanej Európe počas druhej svetovej vojny. V oblasti veľkej 3,4 km² sa v neľudských podmienkach tlačilo vyše 400 000 ľudí. Konca vojny sa podľa odhadov nedočkalo 300 tisíc z nich. viac »

Na výlete k susedom: Poľská Poznaň ponúka pútavú históriu aj gastronomické pochúťky

Poznaň, Poľsko
14.03.2022

Zima a jar sa z cestovateľského hľadiska nesú skôr v znamení spoznávania miest a susedných krajín. Skvelou voľbou na predĺžený víkend je výlet do Poznane. Cestu do poľskej metropoly hudby a hospodárstva si môžete skrátiť jednodňovou zastávkou vo Vroclave. Odtiaľ sú to už do vášho cieľa len dve hodiny. Potom sa môžete pripraviť na pútavú históriu, gastronomické pochúťky a iné zaujímavosti. viac »

Na potulkách Poľskom: Svätokrížske vojvodstvo Slovákov veľmi prekvapí

Sandomierz
20.10.2021

Poľsko, to je pre väčšinu slovenských turistov len Krakov a Varšava. Menej známe Svätokrížske vojvodstvo rozprestierajúce sa medzi nimi, bohaté na prírodné geoparky, kúpele aj hrady, nás však poriadne prekvapilo. viac »

Jeseň praje výletom: 6 tipov na najzaujímavejšie túry v Poľsku

Kasprov vrch
06.09.2021

Slovensko je známe výbornými podmienkami pre turistiku. V ničom však nezaostáva ani susedné Poľsko. Okrem ich strany Tatier ponúkajú aj iné zaujímavé možnosti na spoznávanie tejto nádhernej prírody. Po navštívení nezabudnuteľných poľských miest s pútavou históriou si teda zabaľte do batožiny aj trekingové topánky a vyberte si niektorú zo zaujímavých trás. viac »

More v poľskom prevedení: Zaleťte si na dovolenku do Gdyne

Gdyňa
01.06.2021

Slovákov to väčšinou ťahá na dovolenku k moru do južnej časti Európy. No svoje čaro má aj oddych na severe, kde nájdete krásne mieste v Nemecku, Dánsku, Švédsku, ale aj Poľsku. Pri vychytenom Gdaňsku, kam sa pohodlne dostanete letecky, sa nachádza nádherné mesto Gdyňa, ktoré má okrem oddychu na pobreží v zálohe aj niekoľko zaujímavých tipov na miestne atrakcie. viac »

Upírske hroby a nadprirodzené bytosti: Spoznajte Poľsko z jeho mytologickej stránky

Upírske hroby a nadprirodzené
29.04.2021

Povery a ľudové tradície jednotlivých krajín sú často pre turistov veľkým prekvapením. Prinášajú totiž nečakané príbehy, ktoré nás pobavia, prinútia nás zamyslieť sa nad niečim, ale dokonca i vyvolajú trochu strachu. Poľsko je opradené takýmito tradíciami, ktoré inšpirovali spisovateľov, filmárov alebo tvorcov hier. U našich susedov preto nájdete množstvo zaujímavých miest, ktoré by nemali ujsť vašej pozornosti. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 3. október. 2022. Meniny má Stela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa