Poľsko

Slováci jazdia v lete aj do Poľska, obľubujú pobrežie Baltského mora aj Mazurské jazerá

26.07.2019 |

Rýchlorastúcej obľube sa medzi slovenskými turistami teší poľské pobrežie Baltského mora s Trojmestím Gdaňsk, Gdyňa a Sopot, aj Mazurské jazerá. Pre TASR to uviedlo politicko-ekonomické oddelenie poľského veľvyslanectva na Slovensku.

Viac článkov

Poľský Zwardoń – oáza pokoja v srdci nedotknutej prírody

Zwardoń
14.05.2019

Dedina Zwardoń sa nachádza doslova pár krokov od slovenskej hranice a predstavuje rekreačný raj pre všetkých Poliakov. Známa je najmä počas zimných mesiacov ako lyžiarske stredisko, keď sa tu sneh obvykle drží až do apríla, ale i počas roka je v nej čo objavovať. viac »

Hradný vrch Wawel bol sídlom kráľov a ukrýva aj dračiu jaskyňu

Hrad Wawel v poľskom
21.04.2019

Návštevu Krakova si viacerí dovolenkári nevedia predstaviť aspoň bez krátkej vychádzky po nádvorí hradu Wawel. Stačí sa pokochať pohľadom na historické centrum a rieku Visla, nasať atmosféru týchto majestátnych priestorov a už máte pocit, že ste sa dostali až do srdca tohto. viac »

Múzeum voskových figurín v Tatrách: Bez poriadnej dávky fantázie sem ani nechoďte

Múzeum voskových figurín v
12.02.2019

Na dobrú lyžovačku či horskú turistiku nám stačí naša strana Tatier, ak ale chcete vidieť aj zopár originálnych atrakcií, mali by ste sa vydať do poľského Zakopaného. Tam okrem najväčšieho snežného labyrintu na svete môžete vidieť aj Múzeum voskových figurín, aké by ste u nás zatiaľ hľadali márne. viac »

Adršpašské skaly a Broumovsko: Jedna návšteva vám stačiť nebude

Kaplnka Hviezda, Broumov
09.02.2019

Voňavé jarné aj teplé letné slnečné dni strávené v kulisách Broumovska si užijete naplno. Región poskytuje obrovské množstvo krás, ktoré môžete objavovať pešo aj na bicykli. Na svoje si prídu najmä milovníci prírody, navštíviť ale môžete aj zaujímavé architektonické pamiatky a niekoľko múzeí, qaké nenájdete nikde inde. viac »

Najväčší snežný labyrint na svete je opäť v Tatrách

Snežný labyrint v poľskom
21.01.2019

Zimné hlavné mesto Poľska, aj takýto prívlastok má Zakopané neďaleko slovenských hraníc. Obrovské množstvo turistov sem mieri nielen za lyžovaním, ale aj za atrakciou, ktorá má už niekoľko rokov zápis v Guinessovej knihe rekordov. Najväčší snežný labyrint na ploche 3000 metrov štvorcových totiž nájdete práve na poľskej strane Tatier. viac »

Stredoveký poľský hrad láka turistov z celého sveta: Sídli v ňom škola čarodejníctva

Fanúšikovia čarodejníka Harryho Pottera
20.12.2018

Silná generácia fanúšikov Harryho Pottera udržiava popularitu tejto série aj niekoľko rokov po nakrútení posledného filmového dielu. Všetky atrakcie v spojení s týmto čarodejníkom majú veľký úspech a to si veľmi dobre uvedomili aj v Poľsku. Jeden z ich hradov preto premenili na školu čarodejníctva, vďaka čomu sa tam teraz hrnú cestovatelia z celého sveta. viac »

Poľská Zlatá baňa – unikátny svet zábavy v útrobách zeme

Zlatá baňa v Poľsku
10.10.2018

Naši severní susedia ponúkajú množstvo skvelých atrakcií pre deti a rodiny. Preto neváhajte sadnúť do auta a vezmite vašich blízkych napríklad na výlet do Zlatej bane. Tá má toľko zaujímavostí, že tam pokojne strávite aj celý deň. viac »

Mal byť sídlom Hitlera, zostal len gestapu: Poľský zámok Ksiaz ukrýva mnoho tajomstiev

Zámok Ksiaz, Poľsko
14.09.2018

Keby vedeli múry rozprávať, na poľskom zámku Ksiaz by ste sa akiste dozvedeli mimoriadne zaujímavé veci. Počas dlhej histórie bol sídlom husitov aj gestapa, údajne ho chcel pre seba samotný Adolf Hitler a v útrobách zeme pod sebou ukrýva spleť dlhých chodieb a možno aj jantárovú komnatu. Starobylé steny mlčia, veľa o svojich zaujímavých dejinách však prezradia aj bez slov. viac »

Krakov a Osvienčim – nemí svedkovia minulých hrôz

Stará synagóga, Krakov
23.07.2018

Kráľovské mesto Krakov je situované iba pár kilometrov od severných hraníc Slovenska. Popretkávané architektonickými skvostami a históriou ponúka hmatateľné stopy po druhej svetovej vojne, ale aj komunistickej ére. Jeho historické centrum mesta je zapísané na zozname UNESCO. viac »

Poľsko s deťmi: 7 tipov na skvelý rodinný výlet

Poľsko s deťmi: 7
09.07.2018

Letná dovolenka s deťmi ubehne veľmi rýchlo. Potom vám ešte do konca prázdnin zostáva veľa voľného času, ktorý môžete vyplniť krátkymi víkendovými výletmi. V Poľsku nájdete mnoho zaujímavých múzeí a atrakcií, ktoré výborne zabavia najmenších, ale aj dospelých návštevníkov. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 22. august. 2019. Meniny má Tichomír.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa