Zaujímavosti, atrakcie

Dubaj pripravuje ďalšiu bombu: V októbri otvoria najväčšie vyhliadkové koleso sveta

28.09.2021 |

V Dubaji nás už niekoľkokrát presvedčili, že pre nich nie je takmer nič nemožné. Z turistického hľadiska ponúkajú také zaujímavosti ako lyžovačku uprostred nákupného centra, umelo vybudované ostrovy alebo vzácnu botanickú záhradu. Túto jeseň k nim pribudne ďalšia zaujímavosť – najväčšie vyhliadkové koleso na svete.

Viac článkov
V Dubaji otvoria najväčšie

Dubaj pripravuje ďalšiu bombu: V októbri otvoria najväčšie vyhliadkové koleso sveta

28.09.2021 | 

V Dubaji nás už niekoľkokrát presvedčili, že pre nich nie je takmer nič nemožné. Z turistického hľadiska ponúkajú také zaujímavosti ako lyžovačku uprostred nákupného centra, umelo vybudované ostrovy alebo vzácnu botanickú záhradu. Túto jeseň k nim pribudne ďalšia zaujímavosť – najväčšie vyhliadkové koleso na svete.

Maldivy na čínsky spôsob:

Maldivy na čínsky spôsob: Jazero Dongtai Jinel je očarujúco krásne, no kúpať sa v ňom nedá

23.09.2021 | 

Maldivy považujú mnohí za stelesnenie predstavy o raji na Zemi. Kombinácia čistučkej tyrkysovej vody a bielych brehov je skrátka neodolateľná. Rovnako lákavo vyzerá na pohľad aj jazero Dongtai Jinel. No hoci ho domáci považujú za čínsku verziu obľúbenej exotickej destinácie, nahradiť ju predsa len nemôže.

Macron predstavil nový model

Vo Francúzsku predstavili nový model rýchlovlaku TGV

20.09.2021 | 

Francúzsky prezident Emmanuel Macron predstavil model novej generácie superrýchlych vlakov, známych ako TGV. Informovala o tom agentúra AP. Stalo sa tak štyri desaťročia po uvedení prvej súpravy tohto typu na trh.

Burdž chalífa, Dubaj

Smartwings otvorí pravidelnú linku z Bratislavy do Dubaja

17.09.2021 | 

Letecká spoločnosť Smartwings od 24. októbra spustí prevádzku pravidelnej linky z Bratislavy do Dubaja v Spojených arabských emirátoch. Linka bude počas zimy prevádzkovaná s frekvenciou 1x týždenne, každú nedeľu. Na priame lety, ktoré trvajú približne 5,5 hodiny, Smartwings nasadí moderné lietadlo Boeing 737 MAX 8.

Afroditina pláž

Najkrajšie pláže na Cypre: Doprajte si na jednej z nich luxusnú dovolenku

14.06.2021 | 

Cyprus patrí medzi najväčšie dovolenkové hity ostatných rokov. V tej správnej miere kombinuje grécku pohostinnosť s vysokou kvalitou tureckých služieb a u cestovateľov boduje aj vďaka úžasným plážam, ktoré tam nájdete vo viacerých regiónoch.

Staronový hit sa vracia:

Staronový hit sa vracia: Tieto krajiny sú pre dovolenku karavanom ideálne

14.05.2021 | 

Koronavírus výrazne ovplyvnil naše zvyklosti v cestovaní. Letecké dovolenky sme obmedzili a taktiež sme obozretnejší aj pri výbere vhodného ubytovania. Práve uprostred premýšľania o rozumnej alternatíve na spoznávanie sveta sa dovolenkári vrátili do spomienok a tam znova objavili karavany. Rodiny alebo kamaráti môžu pokojne cestovať izolovaní od ostatných cestujúcich a na sklonku dňa majú bezpečné bývanie.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

V kráľovských sídlach sa dodnes píšu dejiny: Tie najkrajšie môžete navštíviť aj vy

Kráľovský palác v Madride
27.09.2021

Oficiálne, letné alebo súkromné sídla monarchie patrili vždy k tým najzaujímavejším skvostom architektúry. Viaceré z nich ešte stále využívajú šľachtici, ktorí sú však už k ľuďom ústretovejší ako v minulosti. Minimálne niektoré časti palácov a aspoň počas niekoľkých dní v roku sprístupňujú verejnosti. Aj bežní smrteľníci sa tak môžu pozrieť na miesta, kde sa odohrávala veľká história a v ktorých žili tí najvýznamnejší ľudia na svete. viac »

KVÍZ: Ako dobre poznáte slovenské mestá?

Košice
26.09.2021

Ich názvy sú vám samozrejme veľmi dobre známe a väčšinu z nich ste už zrejme navštívili aj osobne. Spoznáte však slovenské mestá aj na našich fotografiách? viac »

Pláž prasiat či zajačí ostrov: Do týchto destinácií sa cestuje kvôli ich zvieracím obyvateľom

Gibraltár
24.09.2021

Zoologické záhrady sa už medzi milovníkmi fauny netešia až tak veľkej obľube. Deti si ešte s nadšením pozrú nezvyčajné druhy, ale dospelí ich čoraz radšej pozorujú skôr vo voľnej prírode. Popri safari preto získali popularitu aj destinácie, v ktorých namiesto ľudí kraľujú práve zvieratá. viac »

Maldivy na čínsky spôsob: Jazero Dongtai Jinel je očarujúco krásne, no kúpať sa v ňom nedá

Maldivy na čínsky spôsob:
23.09.2021

Maldivy považujú mnohí za stelesnenie predstavy o raji na Zemi. Kombinácia čistučkej tyrkysovej vody a bielych brehov je skrátka neodolateľná. Rovnako lákavo vyzerá na pohľad aj jazero Dongtai Jinel. No hoci ho domáci považujú za čínsku verziu obľúbenej exotickej destinácie, nahradiť ju predsa len nemôže. viac »

Cestovateľka Dorota Nvotová: Ocitnúť sa v nebezpečných situáciách je korením môjho života (ROZHOVOR)

Dorota Nvotová
22.09.2021

Dorota Nvotová je herečka, speváčka, spisovateľka, no v neposlednom rade vášnivá cestovateľka. Mnohí slovenskí turisti mali možnosť v jej sprievode spoznať nádherný Nepál či Indiu. Vyspovedali sme túto nevyliečiteľnú svetobežníčku, ktorá bude dnes jedným z hostí v diskusnej talkshow Hry v DPOH. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 28. september. 2021. Meniny má Václav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa