Zaujímavosti, atrakcie

Apokalyptický pohľad: Sibír trápi krvavá rieka a čierny sneh

20.02.2019 |

Keď sa v septembri 2016 sfarbila sibírska rieka Daldykan dočervena, mnohí Rusi v tom videli znamenie osudu a začali sa pripravovať na najhoršie. Napokon vysvitlo, že za všetko zrejme môže odpad z metalurgického závodu a žiadna apokalypsa sa nekoná. Podobné obavy sa ale zasa opakujú. Keď zmenil farbu aj ďalší z ruských tokov a z neba začal padať čierny sneh, v domácich to vyvolalo zdesenie. Vysvetlenia týchto úkazov ale dokazujú jediné - najväčšiu skazu si pripravujeme sami.

Viac článkov
Drsný zážitok z Bahám:

VIDEO Drsný zážitok z Bahám: Modelka sa chcela kúpať s prasiatkami, pohrýzli ju do zadku (VIDEO)

16.02.2019 | 

Big Major Cay na Bahamách v bahamskom súostroví Exuma je známy ako Ostrov prasiat. Pláž a priľahlé more tu totiž okupuje množstvo sviniek, ktoré sa stali vyhľadávanou turistickou atrakciou. Nie je však všetko tak ružové a prasiatka dokážu občas ukázať aj svoju divokejšiu stránku. Nedávno sa o tom presvedčila istá modelka.

Zbohom, nudný Valentín: Spoznajte

Zbohom, nudný Valentín: Spoznajte 7 najzaujímavejších ľúbostných tradícií zo sveta

14.02.2019 | 

Už aj u nás je zvykom, že 14. február je venovaný oslave lásky. Zo všetkých strán sa na nás valia srdiečka, zamilovaní sa obdarovávajú plyšákmi a predraženými ružami a tí nezadaní z toho obvykle majú hlavu v smútku. Nie každá krajina ale oslavuje lásku dnes a takýmto spôsobom. Možno zvyky niektorej z nich inšpirujú aj vás.

Nočná mora na letisku:

Nočná mora na letisku: Toto sú najnepríjemnejší cestujúci, patríte k nim aj vy?

19.02.2019 | 

Cestovanie lietadlom predstavuje veľa napätia. Keď sa do toho primiešajú ľudia, ktorí sú mimoriadne nepríjemní, nervozita sa začne ešte viac stupňovať. Možno si to ani neuvedomujete a pokojne medzi nich môžete patriť aj vy.

Airbus A380 je najväčším

Smutný koniec najväčšieho lietadla na svete: Superjumbo A380 končí!

15.02.2019 | 

Európsky výrobca lietadiel Airbus oznámil za minulý rok rast čistého zisku o vyše štvrtinu a predpokladá, že tento rok dodá na trh takmer 900 lietadiel. Spoločnosť však zároveň informovala, že s výrobou najväčšieho lietadla na svete A380 končí.

Loď Mardi Gras

Plávajúce mesto pôžitkov a zábavy: Najnovšia výletná loď prekonala všetky očakávania

01.02.2019 | 

Dovolenka na lodi má špecifickú príchuť. Navštívite počas nej viaceré miesta, no zážitkom sú aj presuny medzi nimi. Lodné spoločnosti sa predbiehajú v tom, kto ponúkne klientom vzrušujúcejší program a služby. Tak sa zdá, že momentálne vedie Carnival Cruise Line; ich novú loď Mardi Gras totiž len tak niečo neprekoná.

Ako na Nový rok,

Ako na Nový rok, tak po celý rok: 6 tipov na Silvestra v exotike

13.12.2018 | 

Vianočný čas aj privítanie nového roka je za rohom a každý premýšľa, kam sa na Silvestra vyberie. Väčšina ľudí sa zrejme so starým rokom rozlúči klasickým spôsobom niekde na Slovensku, toto obdobie je však ideálne aj na cestu do exotiky. Veď nenadarmo sa hovorí: Ako na Nový rok, tak po celý rok.

Zbierka vlasov, tisíce žuvačiek

Zbierka vlasov, tisíce žuvačiek aj potkaní chrám: Toto sú najbizarnejšie atrakcie sveta

17.01.2019 | 

Skúsení cestovatelia začínajú časom vyhľadávať pamiatky a atrakcie, ktoré sa nejakým spôsobom vymykajú štandardu. Pri týchto bizarnostiach by si istotne každý prišiel na svoje. Zatiaľ čo niektoré predstavujú príjemné prekvapenia, na iné potrebujete určitú dávku guráže. Toto sú tie najbizarnejšie atrakcie na svete.

Len pre odvážnych: Najnebezpečnejšie

Len pre odvážnych: Najnebezpečnejšie turistické trasy na svete preveria váš pud sebazáchovy

14.01.2019 | 

Možno patríte medzi skúsených turistov a neodradí vás ani niekoľkohodinová túra. Pred začiatkom niektorých ciest by ste si ale mali dvakrát rozmyslieť, či sa do nich vôbec pustiť. Najnebezpečnejšie turistické trasy na svete totiž pozostávajú z úsekov, ktoré skutočne preveria váš pud sebazáchovy.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Nočná mora na letisku: Toto sú najnepríjemnejší cestujúci, patríte k nim aj vy?

Nočná mora na letisku:
19.02.2019

Cestovanie lietadlom predstavuje veľa napätia. Keď sa do toho primiešajú ľudia, ktorí sú mimoriadne nepríjemní, nervozita sa začne ešte viac stupňovať. Možno si to ani neuvedomujete a pokojne medzi nich môžete patriť aj vy. viac »

Desať najkrajších pláží sveta: Nový rebríček vyhrala pýcha Európy

Desať najkrajších pláží sveta:
18.02.2019

Ich hlavným poslaním je hodnotenie zaujímavých miest, pamiatok a prírodných zázrakov. Novinári, blogeri a editori magazínov alebo rubrík o cestovaní tentoraz dostali možnosť zvoliť tú najkrajšiu pláž, akú navštívili počas minulého roka. Vyše 600 zástupcov médií prekvapivo nevybralo exotické lokality, ale najviac hlasov získala európska destinácia. viac »

Drsný zážitok z Bahám: Modelka sa chcela kúpať s prasiatkami, pohrýzli ju do zadku (VIDEO)

Drsný zážitok z Bahám:
16.02.2019

Big Major Cay na Bahamách v bahamskom súostroví Exuma je známy ako Ostrov prasiat. Pláž a priľahlé more tu totiž okupuje množstvo sviniek, ktoré sa stali vyhľadávanou turistickou atrakciou. Nie je však všetko tak ružové a prasiatka dokážu občas ukázať aj svoju divokejšiu stránku. Nedávno sa o tom presvedčila istá modelka. viac »

Smutný koniec najväčšieho lietadla na svete: Superjumbo A380 končí!

Airbus A380 je najväčším
15.02.2019

Európsky výrobca lietadiel Airbus oznámil za minulý rok rast čistého zisku o vyše štvrtinu a predpokladá, že tento rok dodá na trh takmer 900 lietadiel. Spoločnosť však zároveň informovala, že s výrobou najväčšieho lietadla na svete A380 končí. viac »

Zbohom, nudný Valentín: Spoznajte 7 najzaujímavejších ľúbostných tradícií zo sveta

Zbohom, nudný Valentín: Spoznajte
14.02.2019

Už aj u nás je zvykom, že 14. február je venovaný oslave lásky. Zo všetkých strán sa na nás valia srdiečka, zamilovaní sa obdarovávajú plyšákmi a predraženými ružami a tí nezadaní z toho obvykle majú hlavu v smútku. Nie každá krajina ale oslavuje lásku dnes a takýmto spôsobom. Možno zvyky niektorej z nich inšpirujú aj vás. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 20. február. 2019. Meniny má Lívia.