Zaujímavosti, atrakcie

Peking bude mať letisko pre 100 miliónov cestujúcich ročne

12.12.2018 |

V katastri čínskeho hlavného mesta rýchlym tempom pokračuje výstavba letiska Ta-sing. Časom bude najväčšie na svete. O akú gigantickú stavbu ide, vidieť z faktu, že projekt realizuje viac ako 40.000 stavbárov a subdodávateľov.

Viac článkov
V Prahe otvorili nevestinec

Sexturizmus po česky: V Prahe otvorili nevestinec s luxusnými silikónovými prostitútkami

11.12.2018 | 

Praha sa už dlho teší mimoriadnej obľube u návštevníkov z celého sveta a tak sa zdá, že sa teraz zapíše aj na mapu sexturizmu. Nebude to však vďaka Češkám, ktoré nepochybne patria k najkrajším ženám na svete, vášnivých milovníkov totiž stovežatá láka na ich umelé náhrady - ponúka totiž sex s luxusnými silikónovými prostitútkami.

Na snímke červená a

Nová rarita v Nemecku: V meste Friedberg inštalovali semafory s podobizňou Elvisa

10.12.2018 | 

Úrady v nemeckom meste Friedberg pri Frankfurte nad Mohanom nechali inštalovať na troch priechodoch pre chodcov špeciálne semafory, ktoré zobrazujú ikonického amerického rokenrolového speváka Elvisa Presleyho. Informovala o tom televízna stanica Deutsche Welle.

Peking, Čína

Peking bude mať letisko pre 100 miliónov cestujúcich ročne

12.12.2018 | 

V katastri čínskeho hlavného mesta rýchlym tempom pokračuje výstavba letiska Ta-sing. Časom bude najväčšie na svete. O akú gigantickú stavbu ide, vidieť z faktu, že projekt realizuje viac ako 40.000 stavbárov a subdodávateľov.

Letisko Domodedovo, Moskva, Ruská

Domodedovo a Šeremeťjevo končia: Ľudia rozhodli o nových názvoch moskovských letísk

07.12.2018 | 

Dve medzinárodné letiská v Moskve budú premenované - Šeremeťjevo bude niesť meno romantického básnika a prozaika Alexandra Puškina a Domodedovo bude pomenované po vedcovi Michailovi Lomonosovovi. Informovala o tom agentúra AFP. Vyplýva to z výsledkov hlasovania v celoštátneho ankete Veľké mená Ruska, do ktorej sa zapojilo 5,5 milióna ľudí. Jeho výsledky zverejnili ruské médiá v utorok.

Dolomity

VIDEO Pár minút v raji: Nádherné VIDEO Martina a Mimy pohladí dušu milovníkov hôr

12.12.2018 | 

Každý milovník hôr potvrdí, že talianske Dolomity patria k najkrajším častiam našej planéty. Dôkazom ich výnimočnosti je aj zápis v Zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO. Ak zvažujete, kam sa najbližšie vybrať na výlet, možno vás navnadí najnovšie video z produkcie Hike the World.

Vanoce pri mori

Vianoce s príchuťou exotiky: Kam cestujú Slováci počas sviatkov?

21.11.2018 | 

Iste, určitou dávkou humoru by sme mohli povedať, že najviac Slovákov cestuje počas vianočných sviatkov z Bratislavy na východ krajiny, pravda je však taká, že mnoho ľudí využíva dlhšie voľno aj na vzdialenejšie výlety. A keďže sa nám najkrajšie sviatky v roku pomaly blížia, možno by ste nad spôsobom ich strávenie mali uvažovať aj vy.

Banff Skywalk

Adrenalín na maximum: 7 najvzrušujúcejších skywalkov na svete

03.09.2018 | 

Na niektoré vyhliadky potrebujú cestovatelia poriadnu guráž. Skywalky sa vyznačujú tým, že ponúkajú zákazníkom skutočne netradičnú prechádzku so skvelým výhľadom. Môžu byť počas nej napríklad pripevnení horolezeckými popruhmi a prechádzať sa po strechách alebo prejdú po moste či chodníku so sklenenou podlahou.

Adrenalínová prehliadka, na ktorú

Adrenalínová prehliadka, na ktorú nezabudnete: V Švédsku vás povodia po strechách domov

03.03.2018 | 

Ak máte radi nové zážitky a nevadí vám ani trochu adrenalínu, vyberte sa do Švédska. V dvoch škandinávskych mestách totiž ponúkajú naozaj netradičné prehliadky - na svet sa tam môžete pozrieť z výšky striech.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Pár minút v raji: Nádherné VIDEO Martina a Mimy pohladí dušu milovníkov hôr

Dolomity
12.12.2018

Každý milovník hôr potvrdí, že talianske Dolomity patria k najkrajším častiam našej planéty. Dôkazom ich výnimočnosti je aj zápis v Zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO. Ak zvažujete, kam sa najbližšie vybrať na výlet, možno vás navnadí najnovšie video z produkcie Hike the World. viac »

Sexturizmus po česky: V Prahe otvorili nevestinec s luxusnými silikónovými prostitútkami

V Prahe otvorili nevestinec
11.12.2018

Praha sa už dlho teší mimoriadnej obľube u návštevníkov z celého sveta a tak sa zdá, že sa teraz zapíše aj na mapu sexturizmu. Nebude to však vďaka Češkám, ktoré nepochybne patria k najkrajším ženám na svete, vášnivých milovníkov totiž stovežatá láka na ich umelé náhrady - ponúka totiž sex s luxusnými silikónovými prostitútkami. viac »

Nová rarita v Nemecku: V meste Friedberg inštalovali semafory s podobizňou Elvisa

Na snímke červená a
10.12.2018

Úrady v nemeckom meste Friedberg pri Frankfurte nad Mohanom nechali inštalovať na troch priechodoch pre chodcov špeciálne semafory, ktoré zobrazujú ikonického amerického rokenrolového speváka Elvisa Presleyho. Informovala o tom televízna stanica Deutsche Welle. viac »

Vianoce ako súťaž: Toto sú americké mestá s najzaujímavejšou výzdobou

Vianočne ozdobený dom
09.12.2018

Američania milujú Vianoce a celý advent prežívajú veľmi intenzívnym spôsobom. Už na konci novembra ľudia vytiahnu z povál všetky dekorácie a začnú zdobiť všetko od obývačiek až po okolie domu. Nechýba trochu gýča, ktorý taktiež patrí k tomuto obdobiu. Jednotlivé rodiny a mestá premenia výzdobu na veľkú súťaž. Súperia v tom, kto ju bude mať krajšiu a viac oslávi príchod týchto sviatkov. viac »

Tajomný útvar na dne mora: Dokonalé kruhové obrazce vytvára len jediný tvor

Kruhy v obilí sú
08.12.2018

Bezchybne vytvorené kruhy v obilí sú opradené mnohými záhadami. Mnohí veria, že presné geometrické obrazce v tak veľkom rozmere jednoducho nemohol vytvoriť človek. Keď preto v Japonsku objavili podobný úkaz na dne mora, lovci senzácií ich opäť vzrušene pripisovali mimozemšťanom. Vedci však dokázali, že autorom tohto zázraku je drobná nenápadná rybička. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 12. december. 2018. Meniny má Otília.