Zaujímavosti, atrakcie

Fantastický úspech: Všetky kórejské aerolinky ponúkajú slovenskú čokoládu

20.09.2018 |

Nitriansku firmu Lyra Chocolate môžeme bez váhania zaradiť k tým najúspešnejším na Slovensku. Čokolády z jej produkcie sú držiteľmi nespočetných gastronomických ocenení vrátane toho najprestížnejšieho Gold Chocolate of the Year. Teraz ich môžu ochutnať aj cestujúci niektorej z kórejských aeroliniek, všetky totiž na palubách svojich lietadiel ponúkajú práve hriešne dobré delikatesy z Nitry.

Viac článkov
Slovenskú čokoládu môžete ochutnať

Fantastický úspech: Všetky kórejské aerolinky ponúkajú slovenskú čokoládu

20.09.2018 | 

Nitriansku firmu Lyra Chocolate môžeme bez váhania zaradiť k tým najúspešnejším na Slovensku. Čokolády z jej produkcie sú držiteľmi nespočetných gastronomických ocenení vrátane toho najprestížnejšieho Gold Chocolate of the Year. Teraz ich môžu ochutnať aj cestujúci niektorej z kórejských aeroliniek, všetky totiž na palubách svojich lietadiel ponúkajú práve hriešne dobré delikatesy z Nitry.

Európa na tanieri: Poznáte

Európa na tanieri: Poznáte národné jedlá známych krajín?

13.09.2018 | 

Keď sa povie Taliansko, určite mnohým z vás zaznie v hlave pieseň „víno, pizza, makaróny“. Niektoré iné krajiny však svojim národným jedlom až tak preslávené nie sú. Trúfli by ste si povedať, aký pokrm reprezentuje Poľsko, Španielsko či Dánsko?

Jesenné last minute pri

Jesenné last minute pri mori: Kam sa môžete vybrať na skvelú dovolenku pri mori?

06.09.2018 | 

Dovolenku v septembri si vyberá čoraz viac bezdetných cestovateľov, ktorí sa nemusia prispôsobovať prázdninám svojich potomkov. Počasie je počas týchto týždňov ešte príjemne teplé a aj čoraz viac rezortov uzatvára sezónu až v októbri. Aj v tomto období si teda môžete vybrať z viacerých prímorských destinácií.

Tipy na plavbu po

Tipy na plavbu po západnom Stredomorí

01.08.2018 | 

Malebné prístavy, očarujúce pláže, ale i nákupy vo vychýrených butikoch a významné pamiatky. Prinášame vám tipy, ako si takú plavbu vychutnať so všetkým, čo k nej patrí.

Banff Skywalk

Adrenalín na maximum: 7 najvzrušujúcejších skywalkov na svete

03.09.2018 | 

Na niektoré vyhliadky potrebujú cestovatelia poriadnu guráž. Skywalky sa vyznačujú tým, že ponúkajú zákazníkom skutočne netradičnú prechádzku so skvelým výhľadom. Môžu byť počas nej napríklad pripevnení horolezeckými popruhmi a prechádzať sa po strechách alebo prejdú po moste či chodníku so sklenenou podlahou.

Adrenalínová prehliadka, na ktorú

Adrenalínová prehliadka, na ktorú nezabudnete: V Švédsku vás povodia po strechách domov

03.03.2018 | 

Ak máte radi nové zážitky a nevadí vám ani trochu adrenalínu, vyberte sa do Švédska. V dvoch škandinávskych mestách totiž ponúkajú naozaj netradičné prehliadky - na svet sa tam môžete pozrieť z výšky striech.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

7 najkrajších majákov na svete

Najkrajšie majáky sveta
18.09.2018

Majáky vždy plnili dôležitú funkciu v lodnej doprave. Pre námorníkov boli symbolom nádeje, že sa blížia k pevnine a opäť si trochu oddýchnu od náročného spôsobu života. Zároveň boli jedným z ich dôležitých znamení, ktoré im udávali správny smer. Časom sa z nich stali ďalšie štýlové doplnky architektúry danej lokality. Mnoho ľudí si ich zamilovalo dokonca natoľko, že si tam vytvorili svoje trvalé alebo dovolenkové sídla. viac »

Známy hudobník navštívil Južný Sudán: Sú to utečenci vo vlastnej krajine

Raper Vec pomáhal Magne
16.09.2018

Raper Vec, vlastným menom Branislav Kováč, prijal výzvu humanitárnej organizácie Magna. Pridal sa k Magna zdravotnému tímu a pomáhal liečiť deti v Južnom Sudáne. V utečeneckom tábore ale vydržal len tri dni. viac »

Európa na tanieri: Poznáte národné jedlá známych krajín?

Európa na tanieri: Poznáte
13.09.2018

Keď sa povie Taliansko, určite mnohým z vás zaznie v hlave pieseň „víno, pizza, makaróny“. Niektoré iné krajiny však svojim národným jedlom až tak preslávené nie sú. Trúfli by ste si povedať, aký pokrm reprezentuje Poľsko, Španielsko či Dánsko? viac »

Ako chutí väzenský chlebík: Egyptská reštaurácia láka zvedavcov na podivnú ponuku

Egyptská reštaurácia zákazníkov láka
10.09.2018

Zažiť egyptské väzenie nie je zrejme snom ani toho najdobrodružnejšieho turistu. V Káhire to však môžete vyskúšať aj úplne bez obáv, tunajšie bistro totiž návštevníkov láka na neobyčajnú ponuku – prežiť obed či večeru ako trestanec. viac »

Európa čelí vymieraniu vtáčích druhov, za väčšinu hrozieb je zodpovedný človek

Aj Európa čelí znepokojivému
07.09.2018

V Európe sú najviac ohrozené vzácne druhy vtákov, ako napríklad sova snežná, alka bielobradá či hrdlička poľná. Vyplýva to zo správy Stav vtáctva vo svete v roku 2018 (State of the World's Birds 2018), ktorú zverejnila environmentálna organizácia BirdLife International. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 22. september. 2018. Meniny má Móric.