Zaujímavosti, atrakcie

Návrat do minulosti: Najväčší pioniesky tábor sveta Artek opäť ožíva

07.05.2021 |

Ak máte 40 a viac rokov, určite si ešte veľmi dobre pamätáte na pionierske tábory. Možno si dokonca spomínate aj na ten najznámejší – Artek na polostrove Krym. Kedysi sen všetkých detí východného bloku dnes chátra a najlepšie časy má, zdá sa, za sebou.

Viac článkov
Peklo na zemi: Hororový

Peklo na zemi: Hororový park v Thajsku reálne zobrazuje posmrtné utrpenie hriešnikov

03.05.2021 | 

Na posmrtný život sa často pozeráme z tej lepšej perspektívy. Predstavujeme si, ako to bude vyzerať v nebi a čo pekné nás čaká po prechode na druhý svet. No thajský Wang Saen Suk nám ponúka iný pohľad. Budhistický park vám totiž ukáže, čo po smrti čaká na všetkých hriešnikov. A verte, že to pre nikoho nebude príjemné zistenie.

Pohľad na prvý bazén

Prvý na svete: V Londýne otvoria vznášajúci sa bazén len pre odvážnych

28.04.2021 | 

Milovníci adrenalínu, pozor! Za netradičnými zážitkami pri kúpaní už nebudete musieť cestovať za oceán. V Londýne totiž už onedlho otvoria bazén, aký nikde inde na svete nenájdete. Je totiž umiestnený medzi dvomi budovami a vyrobený zo skla, takže budú mať plavci pod sebou 35 metrov.

Železnica v Splite

Slovenské železnice predstavili perfektnú novinku do Chorvátska: Z ceny sa vám však zatočí hlava

23.04.2021 | 

Zaujímavú novinku pre všetkých fanúšikov dovolenky v Chorvátsku pripravila Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v spolupráci s rakúskym dopravcom Österreichische Bundesbahnen (ÖBB). Už počas tohtoročnej letnej sezóny sa dostanú vlakom z Bratislavy priamo do Splitu. A vziať si so sebou môžu aj svoje auto či motorku!

VIDEO hrôzy: Dieťa delili

VIDEO hrôzy: Dieťa delili od smrti pod vlakom dve sekundy, zachránil ho odvážny železničiar

21.04.2021 | 

Zamestnanca indických železníc oslavujú ako "superhrdinu", pretože riskoval vlastný život, aby zachránil dieťa z dráhy expresného vlaku. Informovala o tom v utorok tlačová agentúra AFP.

Park Guell v Barcelone

Dovolenka s deťmi: Tieto krajiny sú pre vás najideálnejšie

05.05.2021 | 

Mnoho rodičov s deťmi vyhľadáva jednoduchší spôsob dovolenkovania, keď si rezervujú all inclusive pobyt pri mori a celý čas strávia zabávaním sa na pláži a pri animačnom programe. Lenže takéto oddychové výlety nevyhovujú všetkým a vášniví cestovatelia túžia ukázať svojim potomkom jednotlivé krajiny tak, ako ich poznajú oni. Pre túto alternatívu cestovania sú najvhodnejšie práve tieto lokality.

Amorgos

Dovolenka v Grécku trochu inak: Vyberte si ostrov z vášho obľúbeného filmu

26.04.2021 | 

Grécke ostrovy ponúkajú nádhernú prírodu, ktorá je ako stvorená aj pre filmovanie. Kvôli tomu sa im do týchto končín podarilo zlákať viacero štábov, ktoré tam nakrútili hneď niekoľko obľúbených kinohitov. Preto keď si neviete vybrať miesto vašej budúcej letnej dovolenky, môžete sa rozhodnúť aj podľa vašich obľúbených filmov.

Lietadlo na ostrove Skiathos

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Šmykľavka v Estepone

Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Dovolenka s deťmi: Tieto krajiny sú pre vás najideálnejšie

Park Guell v Barcelone
05.05.2021

Mnoho rodičov s deťmi vyhľadáva jednoduchší spôsob dovolenkovania, keď si rezervujú all inclusive pobyt pri mori a celý čas strávia zabávaním sa na pláži a pri animačnom programe. Lenže takéto oddychové výlety nevyhovujú všetkým a vášniví cestovatelia túžia ukázať svojim potomkom jednotlivé krajiny tak, ako ich poznajú oni. Pre túto alternatívu cestovania sú najvhodnejšie práve tieto lokality. viac »

Belgický farmár vyvolal pobavenie: Posunul hranicu s Francúzskom

Belgický farmár vyvolal pobavenie:
05.05.2021

Belgický farmár vyvolal údiv a pobavenie, keď mierne upravil hranicu svojej krajiny s Francúzskom. Miestny nadšenec histórie si počas prechádzky lesom všimol, že jeden hraničný kameň, označujúci belgicko-francúzske pomedzie, je posunutý o 2,3 metra. viac »

To je šupa: V Portugalsku otvorili najdlhší visutý most pre peších na svete

V Portugalsku otvorili Otvorili
05.05.2021

V Portugalsku otvorili najdlhší visutý most pre peších na svete. Úzka kovová lávka zavesená na oceľových lanách ponad kaňon dosahuje dĺžku 516 metrov. Približne 175 metrov pod konštrukciou tečie dravá rieka Paiva. viac »

Plávajúce mesto zábavy: Predstavujeme najväčšiu výletnú loď sveta

Wonder of the Seas
04.05.2021

Obrovská šmykľavka, zipline či takmer 30 reštaurácií. To všetko sľubuje výletná loď Wonder of the Seas, ktorá vypláva už budúci rok. So svojimi rozmermi a kapacitou takmer 7000 hostí bude najväčšou na svete. viac »

Peklo na zemi: Hororový park v Thajsku reálne zobrazuje posmrtné utrpenie hriešnikov

Peklo na zemi: Hororový
03.05.2021

Na posmrtný život sa často pozeráme z tej lepšej perspektívy. Predstavujeme si, ako to bude vyzerať v nebi a čo pekné nás čaká po prechode na druhý svet. No thajský Wang Saen Suk nám ponúka iný pohľad. Budhistický park vám totiž ukáže, čo po smrti čaká na všetkých hriešnikov. A verte, že to pre nikoho nebude príjemné zistenie. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 7. máj. 2021. Meniny má Monika.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa