Zaujímavosti, atrakcie

Hon na Escobarove hrochy: Z vášne drogového baróna sa stala environmentálna dráma

02.03.2021 |

Drogový magnát Pablo Ecsobar je takmer tri desaťročia po svojej smrti. Napriek tomu aj dnes budí záujem, vášne a zamestnáva kolumbijskú vládu a mnoho odborníkov. Prečo je tomu tak?

Viac článkov
Hon na Escobarove hrochy

Hon na Escobarove hrochy: Z vášne drogového baróna sa stala environmentálna dráma

02.03.2021 | 

Drogový magnát Pablo Ecsobar je takmer tri desaťročia po svojej smrti. Napriek tomu aj dnes budí záujem, vášne a zamestnáva kolumbijskú vládu a mnoho odborníkov. Prečo je tomu tak?

Ostrov v Oceánii

Pikantný objav v exotickom raji: Takýto penis ste ešte nevideli

24.02.2021 | 

Príroda je plná prekvapení a občas sa s nami poriadne zahráva, keď niektoré úkazy pripomínajú čosi úplne iné. Videli sme už napríklad ostrov v podobe dokonalého srdca, známy je aj ten v tvare helikoptéry či delfína, no nedávno istá žena vďaka Google Earth objavila taký, čo vyzerá ako kresba mužského pohlavia.

RegioJet vypraví v lete

RegioJet zahájil predaj lístkov: Vieme, koľko vás bude stáť cesta do Chorvátska

19.02.2021 | 

RegioJet odštartoval predaj cestovných lístkov na vlaky do Chorvátska. Vlaky pôjdu do Rijeky a po novom aj do Splitu a Záhrebu. Nadväzné autobusy napoja celé jadranské pobrežie

Prvá slovenská loď: V

Luxus po slovensky: V Komárne spustili na hladinu výletnú loď Albertina

04.02.2021 | 

V komárňanských lodeniciach spustili v stredu na vodu lodným výťahom luxusnú riečnu osobnú loď Albertina, ktorá by mala byť dokončená do štyroch mesiacov, potom by sa mala plaviť na európskych riekach. Loď naprojektovali v kancelárii v Komárne. Motory, vzduchotechniku, interiéry vyrábajú a dodávajú slovenské firmy, pričom slovenskí architekti projektovali aj interiéry.

Cestovateľské hity roka: O

Cestovateľské hity roka: O tieto destinácie sa po uvoľnení opatrení turisti pobijú

22.02.2021 | 

Svet sa opäť pomaly začína otvárať turizmu a hoci momentálne cestovatelia vyhľadávajú iba exotiku, kde je aktuálna pandemická situácia pod kontrolou, v lete by sme sa už mohli s našou záľubou opäť naplno rozbehnúť. Pri vyberaní dovolenky sa inšpirujte aj aktuálnymi horúcimi trendmi.

Cestovanie za babku: Tieto

Cestovanie za babku: Tieto lacné destinácie budú hitom roka

09.02.2021 | 

Precestovať počas jedného roka veľa krajín si vyžaduje určité umenie plánovania, ale aj správnu voľbu destinácií. Niekedy si môžete dopriať drahšie mestá, ale potom vám zas padne vhod navštíviť lacnejšie krajiny, kde čosi ušetríte. Počas aktuálneho roka budú jasným hitom v nízkonákladovom cestovaní tieto zaujímavé lokality.

Lietadlo na ostrove Skiathos

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Šmykľavka v Estepone

Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Aj cestovanie má svoje negatíva: Tieto miesta turizmus zničil najviac

Aj cestovanie má svoje
01.03.2021

Cestovanie sa pre nás stalo takmer drogou. Túžime navštíviť čo najviac miest a len čo sa niekde objaví nová hviezdna lokalita, hneď ju obsadia davy dovolenkárov. Nemôžeme si nič navrávať, nie vždy sa k týmto destináciám správame slušne. Neraz ničíme všetko - počnúc prírodou až po trpezlivosť miestnych obyvateľov. Týchto osem regiónov utrpelo kvôli množstvu cestovateľov najväčšiu ranu. viac »

Rusko: Sprístupnili turistickú trasu mapujúcu posledné dni Romanovovcov

Romanovovci
28.02.2021

Turisti, ktorí sa zaujímajú o cársku minulosť Ruska, sa teraz môžu odviezť mimoriadnym vlakom prechádzajúcim cez pohorie Ural a po trase, ktorú absolvovalo niekoľko členov ruskej cárskej rodiny pred svojou popravou v roku 1918. Informovala o tom tlačová agentúra Reuters. viac »

Palác Bangalore – miesto, ktoré očarilo aj rockové hviezdy

Palác Bangalore
27.02.2021

Mesto Bangalúr je ponímané ako moderná indická metropola, v ktorej prevažuje moderná architektúra s viacerými mrakodrapmi. No stačí zájsť na jeho predmestie a tam vás už čaká príjemné prekvapenie v podobe kráľovského paláca Bangalore. viac »

Cestovatelia odhalili najkrajšie pláže: Tu zabudnete na všetky problémy sveta!

Kaanapali, Havaj
26.02.2021

Európa ponúka cestovateľom množstvo lákadiel – od historických pamiatok cez hory až po čarovné pláže. Do top desiatky sa však tento rok dostala len Spiaggia Dei Conigli na Lampeduse, ostatné ceny Travellers´ Choice portálu TripAdvisor pre najkrajšie pláže putujú do omnoho vzdialenejších kútov našej planéty. viac »

Tajné mesto uprostred púšte: Projekt Manhattan priniesol najničivejšiu zbraň na svete

Projekt Manhattan
25.02.2021

Mal to byť prostriedok, ako ukončiť 2. svetovú vojnu, nikto však nečakal, že sa v dnešnej dobe budeme obávať toho, aby nevznikla nová vojna, a že budeme uzatvárať všemožné dohody, aby sa tento ničivý prostriedok už nikdy nepoužil. Áno, reč je o atómovej bombe, ktorá už od začiatku svojho vývoja mala neuveriteľnú silu. Čo však naháňa naozaj strach, je, že do dnešnej doby nadobudla takú efektivitu, že najsilnejšia jadrová bomba na svete by dnes dokázala vymazať z mapy 400 Hiroším. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 3. marec. 2021. Meniny má Bohumil, Bohumila.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa