Zaujímavosti, atrakcie

Nové spojenie s Pekingom: Od mája sa do Číny bude lietať aj z Oslo

24.04.2019 |

Od 15. mája začne z Pekingu do Oslo lietať pravidelná linka spoločnosti Hainan Airlines Holding Co., Ltd. („Hainan Airlines"). Pôjde o prvé priame spojenie medzi Čínou a Nórskom a tiež o prvú priamu linku do Škandinávie.

Viac článkov
Veľká noc vo svete:

Veľká noc vo svete: Niektoré jedlá sú podobné našim, iné vás prekvapia

21.04.2019 | 

Počas dvoch hlavných sviatkov roka je zaujímavé sledovať nielen jednotlivé zvyklosti, ale aj jedlá, ktoré sa objavujú na sviatočnom stole. Prostredníctvom nich spoznávame celý svet a symbolicky tak cestujeme aj v čase, keď zostávame doma so svojimi blízkymi. Poďte sa pozrieť, na čom si pochutnáva svet počas dní, keď na Slovensku z kuchyne rozvoniava šalát, vajíčka, údené mäso a klobásky.

Au, toto nevyšlo: Z

Au, toto nevyšlo: Z dizajnérskych nápadov v niektorých hoteloch pôjdete do kolien

16.04.2019 | 

Papier znesie všetko. Aj to sa hovorí o reklamách, ktorými sa podnikatelia snažia prilákať zákazníkov. Nasľubujú hory-doly, no realita býva občas trochu odlišná. Niekedy nemusia ani klamať, stačí len trochu prifarbiť realitu, alebo čo-to zamlčať. Neraz to platí aj o ubytovaní a turisti zažívajú po príchode do hotela rôzne prekvapenia. Toto sú tie najzábavnejšie z nich.

Zakázané mesto, Peking, Čína

Nové spojenie s Pekingom: Od mája sa do Číny bude lietať aj z Oslo

24.04.2019 | 

Od 15. mája začne z Pekingu do Oslo lietať pravidelná linka spoločnosti Hainan Airlines Holding Co., Ltd. („Hainan Airlines"). Pôjde o prvé priame spojenie medzi Čínou a Nórskom a tiež o prvú priamu linku do Škandinávie.

Rýchlosť, bezpečnosť a pohodlnosť

Rýchlosť, bezpečnosť a pohodlnosť - to ponúkajú najlepšie železnice v Európe

24.04.2019 | 

Cestovanie železnicou predstavuje jeden z najlepších spôsobov dovolenkovej prepravy. Počas cesty sa môžete kedykoľvek poprechádzať po vagónoch, máte k dispozícii dobré občerstvenie v reštauračnom vozni a navyše sa tam počas noci pohodlne vyspíte, takže ušetríte na ubytovaní. Tak ako medzi aerolíniami, aj medzi týmito prepravcami nájdete takých, čo vo svojich kategóriách nejakým spôsobom vynikajú.

Aitutaki, Cookove ostrovy

Dovolenka v trópoch: Toto sú najlepšie miesta na splnenie vášho exotického sna

18.03.2019 | 

Palmy, more, pláž s jemným pieskom a nádherná príroda. Kto by netúžil aspoň raz za život zažiť rozprávkovú tropickú dovolenku. Vybrať si zo zoznamu týchto exotických krajín je poriadna fuška. No niekedy stačí len jedna fotografia, vďaka ktorej sa zamilujete do vašej vysnívanej destinácii, kde sa zrazu ocitnete v úplne inom svete.

Madeira, Portugalsko

Je zbytočné čakať na leto, týchto 8 destinácií treba navštíviť PRÁVE TERAZ

04.03.2019 | 

Do dovolenkovej sezóny nám ešte chýba pár týždňov, ale napriek tomu si už teraz môžete dopriať oddych s vôňou letných radovánok. V týchto destináciách vás v týchto dňoch privíta príjemné teplé počasie, takže do kufra vám stačí zbaliť plavky, pár tričiek a dobrú náladu. Ešte predtým ako aj naša príroda rozkvitne do jarnej krásy, poďte sa pokochať inými nádhernými lokalitami.

Ľuboš Fellner sa okúpal

Zima, ľad a silná rozkoš: Cestovateľ Ľuboš Fellner vyskúšal kúpanie na Severnom póle

06.04.2019 | 

Známy slovenský cestovateľ Ľuboš Fellner sa nedávno vydal v stopách dobrodruha Fridtjofa Nansena Osla cez Špicbergy po Grónsko, severnú Sibír a drsnú, nedostupnú Zem Františka Jozefa, aby napokon dosiahol svoju veľkú métu - Severný pól. Ako to na tomto nehostinnom mieste v obklopení snehu a ľadu vyzerá, to si pri troche fantázie predstaviť vieme. S kúpaním medzi ľadovými kryhami to však tak jednoducho nejde...

Zbierka vlasov, tisíce žuvačiek

Zbierka vlasov, tisíce žuvačiek aj potkaní chrám: Toto sú najbizarnejšie atrakcie sveta

17.01.2019 | 

Skúsení cestovatelia začínajú časom vyhľadávať pamiatky a atrakcie, ktoré sa nejakým spôsobom vymykajú štandardu. Pri týchto bizarnostiach by si istotne každý prišiel na svoje. Zatiaľ čo niektoré predstavujú príjemné prekvapenia, na iné potrebujete určitú dávku guráže. Toto sú tie najbizarnejšie atrakcie na svete.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Rýchlosť, bezpečnosť a pohodlnosť - to ponúkajú najlepšie železnice v Európe

Rýchlosť, bezpečnosť a pohodlnosť
24.04.2019

Cestovanie železnicou predstavuje jeden z najlepších spôsobov dovolenkovej prepravy. Počas cesty sa môžete kedykoľvek poprechádzať po vagónoch, máte k dispozícii dobré občerstvenie v reštauračnom vozni a navyše sa tam počas noci pohodlne vyspíte, takže ušetríte na ubytovaní. Tak ako medzi aerolíniami, aj medzi týmito prepravcami nájdete takých, čo vo svojich kategóriách nejakým spôsobom vynikajú. viac »

Veľká noc vo svete: Šibačke konkurujú ďalšie zaujímavé zvyky

Muž zdobí strom veľkonočnými
22.04.2019

Počas veľkonočných sviatkov zostáva doma menej ľudí ako na Vianoce, keď si chceme vychutnať súkromnú atmosféru a spoločnosť svojich blízkych. Jarné oslavy však čoraz častejšie trávime na dovolenkách a počas nich môžeme spoznať aj neobvyklé veľkonočné tradície vo svete. Nie sme totiž jediní, kto dokáže turistov prekvapiť šibačkou a polievačkou. viac »

Veľká noc vo svete: Niektoré jedlá sú podobné našim, iné vás prekvapia

Veľká noc vo svete:
21.04.2019

Počas dvoch hlavných sviatkov roka je zaujímavé sledovať nielen jednotlivé zvyklosti, ale aj jedlá, ktoré sa objavujú na sviatočnom stole. Prostredníctvom nich spoznávame celý svet a symbolicky tak cestujeme aj v čase, keď zostávame doma so svojimi blízkymi. Poďte sa pozrieť, na čom si pochutnáva svet počas dní, keď na Slovensku z kuchyne rozvoniava šalát, vajíčka, údené mäso a klobásky. viac »

Česko má čoskoro získať priame letecké spojenie s Vietnamom, cez Bamboo Airways

Pláž Vinpearl, Nha Trang,
16.04.2019

Česko pravdepodobne čoskoro získa priame letecké spojenie s Vietnamom. O otvorenie novej linky sa v súčasnosti snažia vietnamské aerolínie Bamboo Airways. O priamom spojení medzi Vietnamom a Českom sa hovorí už niekoľko rokov, doteraz sa však v tejto súvislosti zmieňovalo meno štátnej spoločnosti Vietnam Airlines. viac »

Au, toto nevyšlo: Z dizajnérskych nápadov v niektorých hoteloch pôjdete do kolien

Au, toto nevyšlo: Z
16.04.2019

Papier znesie všetko. Aj to sa hovorí o reklamách, ktorými sa podnikatelia snažia prilákať zákazníkov. Nasľubujú hory-doly, no realita býva občas trochu odlišná. Niekedy nemusia ani klamať, stačí len trochu prifarbiť realitu, alebo čo-to zamlčať. Neraz to platí aj o ubytovaní a turisti zažívajú po príchode do hotela rôzne prekvapenia. Toto sú tie najzábavnejšie z nich. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 25. apríl. 2019. Meniny má Marek.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa