Zaujímavosti, atrakcie

Zaujímavá inšpirácia: Známe aerolinky pripravili špeciálny vyhliadkový let nad krajinou

21.09.2020 |

Austrálska letecká spoločnosť Qantas ponúkla pre ľudí, ktorým v dôsledku reštrikcií súvisiacich s koronavírusovou pandémiou chýba lietanie, sedemhodinový vyhliadkový let nad Austráliou.

Viac článkov
Hrad Bran

Legendárne sídlo krvavého Drakulu: 20 zaujímavostí o hrade Bran

14.09.2020 | 

Legendami opradený gróf Drakula je úzko spätý s rumunským hradom Bran. Táto pamiatka vás na prvý pohľad upúta nádhernou architektúrou. Vyzerá ako romantický zámoček z rozprávky, ktorý vám ale nerozpovie príbeh so šťastným koncom, ale desivú historku, ktorá sa dedí z generácie na generáciu.

Krištáľová voda a biely

Krištáľová voda a biely piesok len kúsok od nás: Splnenie sna o exotike je na dosah

07.09.2020 | 

Pri pohľade na lagúnu s tyrkysovou krištáľovo čistou vodou si zrejme väčšina z nás predstaví niektorú z exotických destinácií. Už čoskoro sa ale možno niečoho podobného dočkáme aj v Maďarsku, Chorvátsku či Ukrajine.

Lietadlo Qantas

Zaujímavá inšpirácia: Známe aerolinky pripravili špeciálny vyhliadkový let nad krajinou

21.09.2020 | 

Austrálska letecká spoločnosť Qantas ponúkla pre ľudí, ktorým v dôsledku reštrikcií súvisiacich s koronavírusovou pandémiou chýba lietanie, sedemhodinový vyhliadkový let nad Austráliou.

Gotthardský tunel

Gotthardský tunel - 40 rokov rekordov, technických zázrakov aj ľudských obetí

05.09.2020 | 

Gotthardský cestný tunel je jedným z najvýznamnejších tunelov v Alpách, ktorý tvorí dôležitú dopravnú spojnicu medzi severnou a južnou Európou. Leží na diaľnici A2 spájajúcou švajčiarske mestá Luzern a Lugano, pričom denne ním prejde v priemere viac ako 17.000 áut. V sobotu 5. septembra uplynie 40 rokov od slávnostného otvorenia tohto tunela, ktorý bol v tom čase svojou dĺžkou 16,9 kilometra najdlhším cestným tunelom na svete.

Elba,Taliansko

Zabudnite na davy turistov: Nahraďte preplnené atrakcie rovnako atraktívnymi dvojníkmi

09.07.2020 | 

Aj na vlastnej koži niekedy počas cestovania pociťujeme, že turizmus už siaha za svoje hranice možností. Tie najznámejšie atrakcie sú natoľko preplnené návštevníkmi, že si už nedokážeme vychutnať ich čaro. Menia sa na masové trháky, ktorým ukradli ich hlavné myšlienky. Preto vám prinášame niekoľko dvojníkov, s ktorými zažijete rovnakú zábavu a môžete sa spoľahnúť na to, že vás tam nebudú čakať davy zvedavých dovolenkárov.

Privateers - Saint Malo,

Desať tipov skúsených cestovateľov: Po otvorení hraníc určite zamierime sem

23.05.2020 | 

Pre nás cestovateľov je príznačné, že hneď po návrate z jednej dovolenky už začíname vymýšľať, kam sa vyberieme nabudúce. Koronakríza nás síce na chvíľu pripútala na jedno miesto, zároveň nám ale poskytla dosť času na plánovanie ďalších výletov. Magazín The Guardian sa spýtal skúsených cestovateľov na ich tipy, na ktoré miesto sa po návrate do normálneho života najviac tešia.

Lietadlo na ostrove Skiathos

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Šmykľavka v Estepone

Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Najkrajšie lagúny sveta: Takto vyzerá raj na zemi

Modrá lagúna, Malta
21.09.2020

Lagúny predstavujú pre mnohých ľudí raj na zemi. Zväčša sa vyznačujú nádherne priezračnou vodou, miernym vstupom do nej a peknými plážami v okolí. Často sa v ich blízkosti nachádzajú aj atoly s bohatým podmorským svetom, takže sa stávajú skutočne dokonalým miestom pre dovolenkový relax. viac »

Najlepšie cestovateľské FOTO roka: Presne pre toto milujeme potulky po svete

 „Neuveriteľné okamihy“, @rakia10
19.09.2020

Hoci boli tento rok naše cestovateľské možnosti značne obmedzené, predsa sa mnohým ľuďom podarilo navštíviť zaujímavé miesta a vytvoriť na nich úžasné fotografie. Pozrite si päť najlepších, ktoré vzišli z takmer 15.000 príspevkoch v súťaži na aplikácii Agora. viac »

Zázrak zo Sibíri: Topiaci sa ľad vydal dokonalú múmiu pravekého medveďa

Múmia jaskynného medveďa
18.09.2020

Topenie permafrostu je veľkým ekologickým problémom, v týchto dňoch mu však vďačíme za úžasný objav. Ľad na Sibíri totiž desiatky tisíc rokov ukrýval múmiu jaskynného medveďa so zachovanými zubami, ňufákom aj vnútornými orgánmi. Dnes nám odhaľuje skutočnú podobu pravekého zvieraťa. viac »

Berlínsky múr – miesto pripomínajúce ťažkú skúšku dejín

Berlínsky múr
17.09.2020

Komunizmus smutne rozdelil Európu na krajiny so slobodnou demokraciou a tie, ktoré trpeli diktát Sovietskeho zväzu a ich podobu socializmu. Mementom tejto ťažkej doby je Berlínsky múr, ktorý na dlhé roky spôsobil nielen rozdelenie jednej veľkej krajiny, ale najmä odlúčenie rodín, ktoré zostali v pasci nezmyselného systému. Pri pohľade na jeho pozostatky by sme mali vždy pamätať na to, že nostalgia za týmto režimom je len falošným pozlátkom, ktoré dláždi cestu k neslobode. viac »

Legendárne sídlo krvavého Drakulu: 20 zaujímavostí o hrade Bran

Hrad Bran
14.09.2020

Legendami opradený gróf Drakula je úzko spätý s rumunským hradom Bran. Táto pamiatka vás na prvý pohľad upúta nádhernou architektúrou. Vyzerá ako romantický zámoček z rozprávky, ktorý vám ale nerozpovie príbeh so šťastným koncom, ale desivú historku, ktorá sa dedí z generácie na generáciu. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 24. september. 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa