Zaujímavosti, atrakcie

Aerolínie SAS začnú čoskoro predávať letenky na lety elektrickým lietadlom

07.06.2023 |

Letecká spoločnosť Scandinavian Airlines (SAS) oznámila, že cestujúci si už čoskoro budú môcť zakúpiť letenky na prvé lety jej elektrického lietadla. SAS plánuje tieto lety prevádzkovať od roku 2028 zo Švédska, Nórska a Dánska. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Viac článkov
Mona Lisa

Tajomstvo Mony Lisy odhalené: Taliansky vedec lokalizoval krajinu na pozadí slávneho obrazu

05.05.2023 | 

Taliansky historik umenia Silvano Vinceti tvrdí, že krajinu na pozadí slávneho obrazu Mona Lisa od Leonarda da Vinciho identifikoval ako mestečko Laterina v provincii Arezzo južne od Florencie v Toskánsku. Ako poznamenala agentúra DPA, o tejto téme sa medzi historikmi umenia viedli dlhé roky vášnivé diskusie.

Svietiaca pláž na Maldivách

Svietiaca pláž na Maldivách - zázrak z dielne prírody

13.04.2023 | 

Vo svete nájdete hneď niekoľko svietiacich pláží, tá najznámejšia sa nachádza na maldivskom ostrove Vádú. Stačí si počkať na zotmenie a spustí sa nádherné divadlo, na ktoré nikdy nezabudnete.

Aký typ stieračov si

Aký typ stieračov si vybrať a ako ich vymeniť?

07.06.2023 | 

Čisté čelné sklo je základom dobrej viditeľnosti a tým pádom aj bezpečnosti. Aký typ stieračov si ale vybrať, aby sa starali o vždy dobrý výhľad na vozovku? A ako ich vlastne vymeniť, keď už definitívne doslúžia?

Aerolínie SAS začnú čoskoro

Aerolínie SAS začnú čoskoro predávať letenky na lety elektrickým lietadlom

07.06.2023 | 

Letecká spoločnosť Scandinavian Airlines (SAS) oznámila, že cestujúci si už čoskoro budú môcť zakúpiť letenky na prvé lety jej elektrického lietadla. SAS plánuje tieto lety prevádzkovať od roku 2028 zo Švédska, Nórska a Dánska. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Turks a Caicos

Najkrajšie pláže sveta: Takto vyzerá raj na Zemi

12.05.2022 | 

TripAdvisor každoročne zverejňuje zoznam najkrajších pláží, ktorý vychádza z recenzií cestovateľov. Tento rok sa na prvých piatich miestach umiestnili najmä pláže z Karibiku a Južnej Ameriky.

Lonely Planet zverejnil rebríček

Lonely Planet zverejnil rebríček na rok 2022: Toto sú TOP krajiny na dovolenku

22.11.2021 | 

Cestovatelia sa každoročne tešia na rebríček Lonely Planet, ktorý vyhľadáva zaujímavé destinácie pre nasledujúcu sezónu. Medzi novými krajinami nájdete okrem exotiky aj dva európske štáty, ktoré vás upútajú najmä krásnou prírodou.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Desivý nález archeológov: V Číne objavili biologické laboratórium z čias japonskej okupácie

Desivý nález archeológov: V
06.06.2023

Archeológovia odkryli na severovýchode Číny podzemný bunker, v ktorom počas druhej svetovej vojny japonskí vedci robili pokusy na ľuďoch a testovanie biologických zbraní. TASR o tom informuje podľa denníka The Independent. viac »

Predchodca Shakespeara: Zinscenovala smrť Christophera Marlowa tajná služba?

Predchodca Shakespeara: Zinscenovala smrť
05.06.2023

Malou zapadnutou krčmičkou na okraji Deptfordu sa rozlieha krik. „Zbláznil si sa?“ stihne ešte vykríknuť podnapitý mladík, než ho Marlowe udrie do hlavy. Tvár mu sčervenie, oči sa mu zúžia v nenávistnej štrbinky. Potom z vrecka vytiahne nôž a bodne svojho súpera tesne nad oko. Marlowe zdesene vykríkne, zapotáca sa a zrúti sa na zem. Do pár minút je mŕtvy. viac »

Japonsko v jednom ohni: Posledný samuraj bojovať s cisárom nechcel

Japonsko v jednom ohni:
03.06.2023

Japonskí samuraji boli neohrození a zdatní bojovníci, zakladajúci si na oddanosti a morálnych pravidlách. Keď sa v roku 1877 pustili do beznádejného boja, bolo to preto, že sa svojich zásad nechceli vzdať. Svet už ale o samurajskú česť nestál... viac »

FOTOREPORTÁŽ: Stretnutie so zanzibarskými deťmi je zážitkom na celý život

FOTOREPORTÁŽ: Stretnutie so zanzibarskými
02.06.2023

Súostrovie Zanzibar patrí k najatraktívnejším exotickým destináciám. Turistov láka na nádherné pláže, nedotknutú prírodu, ale aj sympatické ceny. Obrovskou devízou sú aj jeho obyvatelia, ktorých radosť zo života je priam nákazlivá. Stretnutie s miestnymi deťmi je zážitok, na ktorý len tak nezabudnete. viac »

Skvelá možnosť preskúmať Slovinsko: Krajina zaviedla celoštátny preukaz na verejnú dopravu

Skvelá možnosť preskúmať Slovinsko:
02.06.2023

Slovinsko vo štvrtok zaviedlo celoštátny preukaz na verejnú dopravu. Cestujúcim vrátane turistov umožňuje využívať všetku verejnú dopravu okrem mestskej hromadnej dopravy, ktorej integrácia sa plánuje do konca roka. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry STA. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 7. jún. 2023. Meniny má Róbert.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa