Zaujímavosti, atrakcie

Jazero duchov: O čarovnom tibetskom mieste sa vraví, že je bránou do pekla

16.06.2021 |

Rakas alebo Langak (či tiež Laang Cuo) je rozľahlé jazero na juhozápade Tibetskej náhornej plošiny. Napriek jeho kráse sa k nemu odváži len málokto. Miestni ho totiž prezývajú „jazerom duchom“ a jeho názov v tibetskom jazyku by sa dal preložiť ako „jedovaté čierne jazero“.

Viac článkov
Jazero Rakas alebo Langak

Jazero duchov: O čarovnom tibetskom mieste sa vraví, že je bránou do pekla

16.06.2021 | 

Rakas alebo Langak (či tiež Laang Cuo) je rozľahlé jazero na juhozápade Tibetskej náhornej plošiny. Napriek jeho kráse sa k nemu odváži len málokto. Miestni ho totiž prezývajú „jazerom duchom“ a jeho názov v tibetskom jazyku by sa dal preložiť ako „jedovaté čierne jazero“.

Futuristický slnečník

Predstavili TOP vychytávku na leto: Futuristický slnečník vďaka solárnej energii ochladí vaše nápoje

14.06.2021 | 

Pozná to azda každý z nás. Prídeme k moru, vrhneme sa do chladivých vĺn a potom sa s radosťou vystavíme horúcim slnečným lúčom. Po chvíli ich však už začne byť akosi priveľa, a tak zatúžime po tieni a studenom nápoji. To prvé zoženieme pomerne ľahko, tekuté ľadové osvieženie však často zostáva len v podobe nesplniteľného sna. Prelomová novinka talianskeho výrobcu by mala všetko zmeniť.

Železnica v arktickom ľade

Železnica v arktickom ľade - extrémne ľudské úsilie

15.06.2021 | 

Kanada je krajinou, ktorá sa môže pýšiť svojou vlakovou dopravou. Napríklad kanadská pacifická železnica patrí dlhodobo k snom mnohých chlapcov, ktorých láska k vláčikom pretrvala až do dospelosti. My si však tentokrát povieme o inej trati, ktorá je o niečo extrémnejšia.

Nadzvukové lietadlo Overture

Zabudnite na Concorde: Novým nadzvukovým lietadlom je Overture (FOTO + VIDEO)

10.06.2021 | 

Americká letecká spoločnosť United Airlines plánuje zakúpiť 15 nových nadzvukových dopravných lietadiel a "vrátiť supersonickú rýchlosť do civilného letectva" v roku 2029. Informovala o tom stanica BBC. Nadzvukové lety komerčných liniek sa skončili v roku 2003, keď spoločnosti Air France a British Airways ukončili spoločnú prevádzku lietadiel typu Concorde.

Afroditina pláž

Najkrajšie pláže na Cypre: Doprajte si na jednej z nich luxusnú dovolenku

14.06.2021 | 

Cyprus patrí medzi najväčšie dovolenkové hity ostatných rokov. V tej správnej miere kombinuje grécku pohostinnosť s vysokou kvalitou tureckých služieb a u cestovateľov boduje aj vďaka úžasným plážam, ktoré tam nájdete vo viacerých regiónoch.

Staronový hit sa vracia:

Staronový hit sa vracia: Tieto krajiny sú pre dovolenku karavanom ideálne

14.05.2021 | 

Koronavírus výrazne ovplyvnil naše zvyklosti v cestovaní. Letecké dovolenky sme obmedzili a taktiež sme obozretnejší aj pri výbere vhodného ubytovania. Práve uprostred premýšľania o rozumnej alternatíve na spoznávanie sveta sa dovolenkári vrátili do spomienok a tam znova objavili karavany. Rodiny alebo kamaráti môžu pokojne cestovať izolovaní od ostatných cestujúcich a na sklonku dňa majú bezpečné bývanie.

Lietadlo na ostrove Skiathos

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Šmykľavka v Estepone

Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Železnica v arktickom ľade - extrémne ľudské úsilie

Železnica v arktickom ľade
15.06.2021

Kanada je krajinou, ktorá sa môže pýšiť svojou vlakovou dopravou. Napríklad kanadská pacifická železnica patrí dlhodobo k snom mnohých chlapcov, ktorých láska k vláčikom pretrvala až do dospelosti. My si však tentokrát povieme o inej trati, ktorá je o niečo extrémnejšia. viac »

Antarktídu pravdepodobne ako prví objavili Polynézania

Osamotený tučniak na Antarktíde
14.06.2021

Polynézski moreplavci pravdepodobne dosiahli pobrežie Antarktídy už niekoľko storočí pred západnými prieskumníkmi, ktorým sa zvyčajne pripisuje objavenie tohto zamrznutého kontinentu. Vyplýva to z novej štúdie, ktorý uskutočnil novozélandský výskumný inštitút Manaaki Whenua–Landcare Research. Informovala o tom v noci na pondelok tlačová agentúra AFP. viac »

Najkrajšie pláže na Cypre: Doprajte si na jednej z nich luxusnú dovolenku

Afroditina pláž
14.06.2021

Cyprus patrí medzi najväčšie dovolenkové hity ostatných rokov. V tej správnej miere kombinuje grécku pohostinnosť s vysokou kvalitou tureckých služieb a u cestovateľov boduje aj vďaka úžasným plážam, ktoré tam nájdete vo viacerých regiónoch. viac »

Predstavili TOP vychytávku na leto: Futuristický slnečník vďaka solárnej energii ochladí vaše nápoje

Futuristický slnečník
14.06.2021

Pozná to azda každý z nás. Prídeme k moru, vrhneme sa do chladivých vĺn a potom sa s radosťou vystavíme horúcim slnečným lúčom. Po chvíli ich však už začne byť akosi priveľa, a tak zatúžime po tieni a studenom nápoji. To prvé zoženieme pomerne ľahko, tekuté ľadové osvieženie však často zostáva len v podobe nesplniteľného sna. Prelomová novinka talianskeho výrobcu by mala všetko zmeniť. viac »

Nálezy zo Sudánu potvrdili výskyt násilia medzi ľuďmi už pred 13.000 rokmi

Archeológovia v Egypte objavili
14.06.2021

Násilné konflikty a zabíjanie medzi rôznymi skupinami ľudí sa vyskytovali už v období pred približne 13.400 rokmi. Vyplýva to z výsledkov analýzy vykopávok z pohrebiska v severnom Sudáne, informoval na svojej webovej stránke denník El País. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 19. jún. 2021. Meniny má Alfréd.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa