Zaujímavosti, atrakcie

Albánsko je posiate bunkrami z čias studenej vojny: Konečne im našli využitie

27.07.2021 |

Vo viacerých postkomunistických krajinách zostali ako neželaná pamiatka na minulý režim stavby, ktoré prikázali postaviť jeho predstavitelia. Albánsko sa v tomto smere môže pochváliť jednou bizarnosťou. Počas vlády Envera Hodžu tam vzniklo množstvo bunkrov, ktoré dnes nemajú využitie a stávajú sa len miestom pre problémových ľudí.

Viac článkov
Na snímke Mel Elamová

OBRAZOM Mačka Floki absolvovala už 48 výstupov na vrcholy hôr

04.07.2021 | 

Vášeň k cestovaniu či turistike si obvykle spájame s ľuďmi, sú však známe aj prípady zvierat, ktoré so svojimi majiteľmi s radosťou spoznávajú zaujímavé miesta. Dnes vám predstavujeme mačku Floki, ktorej zážitky môže závidieť nejeden z nás.

Opatija, Chorvátsko

Chorvátsko inak: Tieto miesta poznáte zo slávnych filmov

21.06.2021 | 

Chorvátsko neuchvátilo iba turistov, ale stalo sa aj magnetom pre filmové štáby. Kombinácia pútavej histórie, krásnych pamiatok a jedinečnej prírody je tým pravým koktejlom, ktorý hľadajú pre svoje budúce kinohity. Vďaka tomu sa rôzne chorvátske lokality objavili aj v známych filmoch či seriáloch.

Rýchlovlak

Čína predstavila nový vlak: Jeho rýchlosť prekoná všetky rekordy

22.07.2021 | 

Čína predstavila v utorok najnovšiu verziu rýchlovlaku s technológiou magnetickej levitácie (maglev), ktorého maximálna rýchlosť je 600 kilometrov za hodinu. Informovala o tom agentúra Reuters.

V Mongolsku otvorili nové

V Mongolsku otvorili nové medzinárodné letisko, nesie meno po Džingischánovi

05.07.2021 | 

Pri mongolskom hlavnom meste Ulanbátar otvorili v nedeľu nové dlho očakávané medzinárodné letisko. Jeho prevádzku spustili leteckou linkou do Tokia; lietadlo mongolských štátnych aerolínií MIAT odštartovalo o 11.40 h miestneho času (05.40 h SELČ), informovala tlačová agentúra Sinchua.

Afroditina pláž

Najkrajšie pláže na Cypre: Doprajte si na jednej z nich luxusnú dovolenku

14.06.2021 | 

Cyprus patrí medzi najväčšie dovolenkové hity ostatných rokov. V tej správnej miere kombinuje grécku pohostinnosť s vysokou kvalitou tureckých služieb a u cestovateľov boduje aj vďaka úžasným plážam, ktoré tam nájdete vo viacerých regiónoch.

Staronový hit sa vracia:

Staronový hit sa vracia: Tieto krajiny sú pre dovolenku karavanom ideálne

14.05.2021 | 

Koronavírus výrazne ovplyvnil naše zvyklosti v cestovaní. Letecké dovolenky sme obmedzili a taktiež sme obozretnejší aj pri výbere vhodného ubytovania. Práve uprostred premýšľania o rozumnej alternatíve na spoznávanie sveta sa dovolenkári vrátili do spomienok a tam znova objavili karavany. Rodiny alebo kamaráti môžu pokojne cestovať izolovaní od ostatných cestujúcich a na sklonku dňa majú bezpečné bývanie.

Lietadlo na ostrove Skiathos

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Šmykľavka v Estepone

Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Najškaredšia pláž sveta: Tu by ste sa nekúpali, ani keby vám zaplatili

Obľúbenú čínsku pláž zaplavili
26.07.2021

Čistá voda je jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere dovolenky pri mori alebo jazere. Nie každý však má možnosť cestovať, a tak sa mnohí vo veľkých horúčavách chladia prakticky kdekoľvek. To je aj prípad obyvateľov čínskeho mesta Čching-tao, kde sa pláž v lete mení na azda najškaredšiu na svete. viac »

Tak šiel čas: Bratislavský hrad na vzánych RETRO foto

Bratislavský hrad
24.07.2021

V našom seriáli načierame hlboko do archívov a odhaľujeme zaujímavé historické fotografie známych pamiatok. Dnes sa prostredníctvom vzácnych archívnych fotografií pozrieme na stavebný vývoj jednej z najznámejších pamiatok na Slovensku - Bratislavského hradu. viac »

Čína predstavila nový vlak: Jeho rýchlosť prekoná všetky rekordy

Rýchlovlak
22.07.2021

Čína predstavila v utorok najnovšiu verziu rýchlovlaku s technológiou magnetickej levitácie (maglev), ktorého maximálna rýchlosť je 600 kilometrov za hodinu. Informovala o tom agentúra Reuters. viac »

Historické okienko: Nová budova letiska v Bratislave v lete 1970

Nová budova letiska v
17.07.2021

V našom seriáli načrieme hlboko do archívov a odhalíme zaujímavé historické fotografie známych pamiatok či toho, ako sme si kedysi užívali dovolenky. Dnes sa prenesieme na bratislavské letisko v roku 1971, pár mesiacov po otvorení novej budovy. viac »

V Dánsku dokončili najvyšší zámok z piesku na svete, má vyše 20 metrov

Zámok z piesku vyšší
11.07.2021

V Dánsku dokončili najvyšší zámok z piesku na svete, ktorý svojimi 21,16 metrami o viac než tri metre prekonal doterajší rekord z Nemecka z roku 2019. Informovali o tom zástupcovia Guinnessovej knihy rekordov, píše denník The Guardian. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 28. júl. 2021. Meniny má Krištof.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa