Zaujímavosti, atrakcie

Londýnsky mor roku 1665 a súčasný Covid 19: Zistili sme paralely

05.03.2021 |

Ako už iste viete, Covid 19 rozhodne nie je prvou pandémiou v histórii, ktorá dokázala zraziť na kolená celé mestá a paralyzovať ľudskú populáciu. V roku 1665 bolo Anglicko spustošené morom, ktorý si len v Londýne vyžiadal viac ako 100 000 obetí, teda štvrtinu vtedajšej populácie.

Viac článkov
Hon na Escobarove hrochy

Hon na Escobarove hrochy: Z vášne drogového baróna sa stala environmentálna dráma

02.03.2021 | 

Drogový magnát Pablo Ecsobar je takmer tri desaťročia po svojej smrti. Napriek tomu aj dnes budí záujem, vášne a zamestnáva kolumbijskú vládu a mnoho odborníkov. Prečo je tomu tak?

Ostrov v Oceánii

Pikantný objav v exotickom raji: Takýto penis ste ešte nevideli

24.02.2021 | 

Príroda je plná prekvapení a občas sa s nami poriadne zahráva, keď niektoré úkazy pripomínajú čosi úplne iné. Videli sme už napríklad ostrov v podobe dokonalého srdca, známy je aj ten v tvare helikoptéry či delfína, no nedávno istá žena vďaka Google Earth objavila taký, čo vyzerá ako kresba mužského pohlavia.

Vzduchloď Hindenburg

Pred 85 rokmi prvýkrát vzlietla vzducholoď Hindenburg: Nacistickú pýchu dodnes nič neprekonalo

04.03.2021 | 

Tým, čím bol legendárny Titanic pre lodnú dopravu, tým mala byť pre lietanie vzducholoď Hindenburg. Čakal ju však aj rovnako neslávny koniec, hoci dodnes zostáva vo viacerých ohľadoch neprekonaná.

RegioJet vypraví v lete

RegioJet zahájil predaj lístkov: Vieme, koľko vás bude stáť cesta do Chorvátska

19.02.2021 | 

RegioJet odštartoval predaj cestovných lístkov na vlaky do Chorvátska. Vlaky pôjdu do Rijeky a po novom aj do Splitu a Záhrebu. Nadväzné autobusy napoja celé jadranské pobrežie

Cestovateľské hity roka: O

Cestovateľské hity roka: O tieto destinácie sa po uvoľnení opatrení turisti pobijú

22.02.2021 | 

Svet sa opäť pomaly začína otvárať turizmu a hoci momentálne cestovatelia vyhľadávajú iba exotiku, kde je aktuálna pandemická situácia pod kontrolou, v lete by sme sa už mohli s našou záľubou opäť naplno rozbehnúť. Pri vyberaní dovolenky sa inšpirujte aj aktuálnymi horúcimi trendmi.

Cestovanie za babku: Tieto

Cestovanie za babku: Tieto lacné destinácie budú hitom roka

09.02.2021 | 

Precestovať počas jedného roka veľa krajín si vyžaduje určité umenie plánovania, ale aj správnu voľbu destinácií. Niekedy si môžete dopriať drahšie mestá, ale potom vám zas padne vhod navštíviť lacnejšie krajiny, kde čosi ušetríte. Počas aktuálneho roka budú jasným hitom v nízkonákladovom cestovaní tieto zaujímavé lokality.

Lietadlo na ostrove Skiathos

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Šmykľavka v Estepone

Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Cestovatelia odhalili najkrajšie pláže: Tu zabudnete na všetky problémy sveta!

Kaanapali, Havaj
26.02.2021

Európa ponúka cestovateľom množstvo lákadiel – od historických pamiatok cez hory až po čarovné pláže. Do top desiatky sa však tento rok dostala len Spiaggia Dei Conigli na Lampeduse, ostatné ceny Travellers´ Choice portálu TripAdvisor pre najkrajšie pláže putujú do omnoho vzdialenejších kútov našej planéty. viac »

Tajné mesto uprostred púšte: Projekt Manhattan priniesol najničivejšiu zbraň na svete

Projekt Manhattan
25.02.2021

Mal to byť prostriedok, ako ukončiť 2. svetovú vojnu, nikto však nečakal, že sa v dnešnej dobe budeme obávať toho, aby nevznikla nová vojna, a že budeme uzatvárať všemožné dohody, aby sa tento ničivý prostriedok už nikdy nepoužil. Áno, reč je o atómovej bombe, ktorá už od začiatku svojho vývoja mala neuveriteľnú silu. Čo však naháňa naozaj strach, je, že do dnešnej doby nadobudla takú efektivitu, že najsilnejšia jadrová bomba na svete by dnes dokázala vymazať z mapy 400 Hiroším. viac »

Objavili najstaršie výtvarné dielo v Austrálii, dvojmetrová kengura má vyše 17-tisíc rokov

Kengura
24.02.2021

Austrálski vedci objavili doteraz najstaršiu známu skalnú maľbu v krajine, 17.300-ročnú maľbu kengury. Výtvarné dielo meria dva metre a bolo namaľované červeným okrom na strop skalného úkrytu. viac »

Tri kroky a je koniec: Najkratšiu ulicu sveta prejdete za pár sekúnd

Najkratšia ulica sveta
24.02.2021

Ak patríte k lovcom rekordov, máme pre vás skvelý tip na ďalší výlet. Na rozdiel od mnohých iných podobných cieľov vás tento dokonca nebude veľa stáť a je vhodný aj pre cestovateľov so slabšou kondíciou. V škótskom mestečku Wick totiž majú najkratšiu uličku sveta. viac »

Pikantný objav v exotickom raji: Takýto penis ste ešte nevideli

Ostrov v Oceánii
24.02.2021

Príroda je plná prekvapení a občas sa s nami poriadne zahráva, keď niektoré úkazy pripomínajú čosi úplne iné. Videli sme už napríklad ostrov v podobe dokonalého srdca, známy je aj ten v tvare helikoptéry či delfína, no nedávno istá žena vďaka Google Earth objavila taký, čo vyzerá ako kresba mužského pohlavia. viac »


Sobota, 6. marec. 2021. Meniny má Radoslav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa