Zaujímavosti, atrakcie

Dovolenkári rozhodli: Toto sú momentálne tie najlepšie pláže sveta

28.09.2020 |

Tento rok si väčšina cestovateľov nechala zájsť chuť, o to intenzívnejšie však plánujeme naše budúce výlety. Ak snívate o oddychu na dokonalej pláži, nechajte sa inšpirovať výberom toho najlepšieho podľa užívateľov portálu TripAdvisor. Podľa ich osobných skúsenosti určite nebudete sklamaní.

Viac článkov
Hrad Bran

Legendárne sídlo krvavého Drakulu: 20 zaujímavostí o hrade Bran

14.09.2020 | 

Legendami opradený gróf Drakula je úzko spätý s rumunským hradom Bran. Táto pamiatka vás na prvý pohľad upúta nádhernou architektúrou. Vyzerá ako romantický zámoček z rozprávky, ktorý vám ale nerozpovie príbeh so šťastným koncom, ale desivú historku, ktorá sa dedí z generácie na generáciu.

Krištáľová voda a biely

Krištáľová voda a biely piesok len kúsok od nás: Splnenie sna o exotike je na dosah

07.09.2020 | 

Pri pohľade na lagúnu s tyrkysovou krištáľovo čistou vodou si zrejme väčšina z nás predstaví niektorú z exotických destinácií. Už čoskoro sa ale možno niečoho podobného dočkáme aj v Maďarsku, Chorvátsku či Ukrajine.

UV lampa, ktorá dezinfikuje

Revolúcia v bezpečnosti na palube: Boeing predstavil lampu, ktorá zneškodní akýkoľvek vírus

25.09.2020 | 

Rok 2020 bude história navždy spomínať v spojení s koronavírusom. Covid-19 ovládol dianie prakticky vo všetkých oblastiach nášho života, mimoriadne sa však dotkol predovšetkým cestovania. Krajiny zatvárali svoje hranice a obavy vyvoláva aj preprava v uzavretom lietadle. Boeing však sľubuje absolútnu bezpečnosť.

Lietadlo Qantas

Zaujímavá inšpirácia: Známe aerolinky pripravili špeciálny vyhliadkový let nad krajinou

21.09.2020 | 

Austrálska letecká spoločnosť Qantas ponúkla pre ľudí, ktorým v dôsledku reštrikcií súvisiacich s koronavírusovou pandémiou chýba lietanie, sedemhodinový vyhliadkový let nad Austráliou.

Elba,Taliansko

Zabudnite na davy turistov: Nahraďte preplnené atrakcie rovnako atraktívnymi dvojníkmi

09.07.2020 | 

Aj na vlastnej koži niekedy počas cestovania pociťujeme, že turizmus už siaha za svoje hranice možností. Tie najznámejšie atrakcie sú natoľko preplnené návštevníkmi, že si už nedokážeme vychutnať ich čaro. Menia sa na masové trháky, ktorým ukradli ich hlavné myšlienky. Preto vám prinášame niekoľko dvojníkov, s ktorými zažijete rovnakú zábavu a môžete sa spoľahnúť na to, že vás tam nebudú čakať davy zvedavých dovolenkárov.

Privateers - Saint Malo,

Desať tipov skúsených cestovateľov: Po otvorení hraníc určite zamierime sem

23.05.2020 | 

Pre nás cestovateľov je príznačné, že hneď po návrate z jednej dovolenky už začíname vymýšľať, kam sa vyberieme nabudúce. Koronakríza nás síce na chvíľu pripútala na jedno miesto, zároveň nám ale poskytla dosť času na plánovanie ďalších výletov. Magazín The Guardian sa spýtal skúsených cestovateľov na ich tipy, na ktoré miesto sa po návrate do normálneho života najviac tešia.

Lietadlo na ostrove Skiathos

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Šmykľavka v Estepone

Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Berlínsky múr – miesto pripomínajúce ťažkú skúšku dejín

Berlínsky múr
17.09.2020

Komunizmus smutne rozdelil Európu na krajiny so slobodnou demokraciou a tie, ktoré trpeli diktát Sovietskeho zväzu a ich podobu socializmu. Mementom tejto ťažkej doby je Berlínsky múr, ktorý na dlhé roky spôsobil nielen rozdelenie jednej veľkej krajiny, ale najmä odlúčenie rodín, ktoré zostali v pasci nezmyselného systému. Pri pohľade na jeho pozostatky by sme mali vždy pamätať na to, že nostalgia za týmto režimom je len falošným pozlátkom, ktoré dláždi cestu k neslobode. viac »

Legendárne sídlo krvavého Drakulu: 20 zaujímavostí o hrade Bran

Hrad Bran
14.09.2020

Legendami opradený gróf Drakula je úzko spätý s rumunským hradom Bran. Táto pamiatka vás na prvý pohľad upúta nádhernou architektúrou. Vyzerá ako romantický zámoček z rozprávky, ktorý vám ale nerozpovie príbeh so šťastným koncom, ale desivú historku, ktorá sa dedí z generácie na generáciu. viac »

Po stopách legendárneho Atillu: Jeho meno rezonuje dodnes, ale čo o ňom vieme?

Vojvodca Attila, jeho meno
10.09.2020

Attila, Bič Boží. Vojvodca a vládca Hunov, tajomného národa, o ktorom toho v dnešnej dobe príliš nevieme a musíme sa tak spoliehať skôr na historické dohady a špekulácie. viac »

Krištáľová voda a biely piesok len kúsok od nás: Splnenie sna o exotike je na dosah

Krištáľová voda a biely
07.09.2020

Pri pohľade na lagúnu s tyrkysovou krištáľovo čistou vodou si zrejme väčšina z nás predstaví niektorú z exotických destinácií. Už čoskoro sa ale možno niečoho podobného dočkáme aj v Maďarsku, Chorvátsku či Ukrajine. viac »

Gotthardský tunel - 40 rokov rekordov, technických zázrakov aj ľudských obetí

Gotthardský tunel
05.09.2020

Gotthardský cestný tunel je jedným z najvýznamnejších tunelov v Alpách, ktorý tvorí dôležitú dopravnú spojnicu medzi severnou a južnou Európou. Leží na diaľnici A2 spájajúcou švajčiarske mestá Luzern a Lugano, pričom denne ním prejde v priemere viac ako 17.000 áut. V sobotu 5. septembra uplynie 40 rokov od slávnostného otvorenia tohto tunela, ktorý bol v tom čase svojou dĺžkou 16,9 kilometra najdlhším cestným tunelom na svete. viac »


Pondelok, 28. september. 2020. Meniny má Václav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa