Zaujímavosti, atrakcie

Cesta za splnením sna: Vozičkár Milan vyrazil na 3400-kilometrovú púť Európou

23.03.2019 |

Cesta do niektorej vzdialenej krajiny sa môže pre mnoho ľudí stať celoživotným snom. Milan Langer sa však rozhodol konať a svoju túžbu naplniť. Aj napriek tomu, že musí bojovať s mnohými zdravotnými problémami, vydal sa vo štvrtok na 3400-kilometrovú cestu do španielskeho Santiaga de Compostela a k Atlantickému oceánu.

Viac článkov
Vozičkár Milan sa s

Cesta za splnením sna: Vozičkár Milan vyrazil na 3400-kilometrovú púť Európou

23.03.2019 | 

Cesta do niektorej vzdialenej krajiny sa môže pre mnoho ľudí stať celoživotným snom. Milan Langer sa však rozhodol konať a svoju túžbu naplniť. Aj napriek tomu, že musí bojovať s mnohými zdravotnými problémami, vydal sa vo štvrtok na 3400-kilometrovú cestu do španielskeho Santiaga de Compostela a k Atlantickému oceánu.

Zlaté taxíky miwhip

Superluxus pre každého: V Londýne vás konkurencia Uberu odvezie zlatými športiakmi

22.03.2019 | 

Lamborghini Aventador, Ferrari 488, Rolls Royce Ghost II, Mercedes G Wagon a McLaren 720 – to sú superautá, ktoré má vo svojej flotile firma konkurujúca známejšiemu Uberu. Odviezť sa nimi môžete pri najbližšej návšteve Londýna aj vy. Stačí si cez aplikáciu objednať odvoz a mať trochu šťastia. Ak budete stým návštevníkom, jazda života bude vaša.

Letisko v Prievidzi

Prievidzské letisko prešlo modernizáciou za približne 3,1 milióna eur

21.03.2019 | 

Viac možností na biznis a súkromné lietanie, ako i ďalšiu podporu cestovného ruchu na hornej Nitre po novom prinesie vybudovanie spevnenej asfaltovej plochy aj s osvetlením na letisku v Prievidzi. Jeho modernizáciu za približne 3,1 milióna eur, ktorú slávnostne odovzdali do užívania v utorok, zabezpečil prievidzský aeroklub.

Výstavou veteránov - automobily

Aj na Slovensku sa kedysi jazdilo vľavo, od zmeny smeru uplynulo 80 rokov

20.03.2019 | 

V Slovenskej republike sa jazdí vpravo, ale pred 80 rokmi sa jazdilo vľavo, ako je to napríklad vo Veľkej Británii. Československo hraničilo v 30. rokoch prevažne so štátmi (okrem Maďarska), kde bola zavedená jazda vpravo, tak sa Masarykova prvá republika zaviazala v roku 1931 v Ženeve, že do roku 1936 taktiež zavedie na našich cestách pravostranný smer jazdy.

Aitutaki, Cookove ostrovy

Dovolenka v trópoch: Toto sú najlepšie miesta na splnenie vášho exotického sna

18.03.2019 | 

Palmy, more, pláž s jemným pieskom a nádherná príroda. Kto by netúžil aspoň raz za život zažiť rozprávkovú tropickú dovolenku. Vybrať si zo zoznamu týchto exotických krajín je poriadna fuška. No niekedy stačí len jedna fotografia, vďaka ktorej sa zamilujete do vašej vysnívanej destinácii, kde sa zrazu ocitnete v úplne inom svete.

Madeira, Portugalsko

Je zbytočné čakať na leto, týchto 8 destinácií treba navštíviť PRÁVE TERAZ

04.03.2019 | 

Do dovolenkovej sezóny nám ešte chýba pár týždňov, ale napriek tomu si už teraz môžete dopriať oddych s vôňou letných radovánok. V týchto destináciách vás v týchto dňoch privíta príjemné teplé počasie, takže do kufra vám stačí zbaliť plavky, pár tričiek a dobrú náladu. Ešte predtým ako aj naša príroda rozkvitne do jarnej krásy, poďte sa pokochať inými nádhernými lokalitami.

Zbierka vlasov, tisíce žuvačiek

Zbierka vlasov, tisíce žuvačiek aj potkaní chrám: Toto sú najbizarnejšie atrakcie sveta

17.01.2019 | 

Skúsení cestovatelia začínajú časom vyhľadávať pamiatky a atrakcie, ktoré sa nejakým spôsobom vymykajú štandardu. Pri týchto bizarnostiach by si istotne každý prišiel na svoje. Zatiaľ čo niektoré predstavujú príjemné prekvapenia, na iné potrebujete určitú dávku guráže. Toto sú tie najbizarnejšie atrakcie na svete.

Len pre odvážnych: Najnebezpečnejšie

Len pre odvážnych: Najnebezpečnejšie turistické trasy na svete preveria váš pud sebazáchovy

14.01.2019 | 

Možno patríte medzi skúsených turistov a neodradí vás ani niekoľkohodinová túra. Pred začiatkom niektorých ciest by ste si ale mali dvakrát rozmyslieť, či sa do nich vôbec pustiť. Najnebezpečnejšie turistické trasy na svete totiž pozostávajú z úsekov, ktoré skutočne preveria váš pud sebazáchovy.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Nočná mora turistov aj domácich: 10 miest s najhoršou MHD na svete

Nočná mora turistov aj
20.03.2019

Prvé cestovanie v novom a veľkom meste predstavuje pre turistov vždy určitú dávku stresu. Musíte sa vyznať v spleti rôznych liniek a dávať pozor, aby ste vystúpili na správnom mieste. Zatiaľ čo niektoré metropoly majú dobre čitateľný systém dopravy, pri iných sa dostávate do kontaktu s divokou džungľou, ktorá vás ľahko prehltne. viac »

Morská vlna, ktorá sa ani nepohne: Wave Rock patrí k najúchvatnejším dielam prírody

Wave Rock, Austrália
19.03.2019

Rozhodne sa na nej nedá surfovať, no aj tak je považovaná za najkrajšiu vlnu na svete. Skalný útvar Wave Rock v Austrálii za to vďačí nielen dokonalému tvaru, ale aj farebnosti, ktoré z nej robia malý zázrak uprostred vyprahnutej krajiny. viac »

Dovolenka v trópoch: Toto sú najlepšie miesta na splnenie vášho exotického sna

Aitutaki, Cookove ostrovy
18.03.2019

Palmy, more, pláž s jemným pieskom a nádherná príroda. Kto by netúžil aspoň raz za život zažiť rozprávkovú tropickú dovolenku. Vybrať si zo zoznamu týchto exotických krajín je poriadna fuška. No niekedy stačí len jedna fotografia, vďaka ktorej sa zamilujete do vašej vysnívanej destinácii, kde sa zrazu ocitnete v úplne inom svete. viac »

Pozvánka do Kórey: Lampiónový festival Lotus patrí k nazujímavejším na svete

Lampiónový festival Lotus (Yeon
15.03.2019

Yeon Deung Hoe má tradíciu, ktorá je 1200 rokov stará a dnes už tvorí súčasť Kórejského nehmotného kultúrneho dedičstva kórejskej vlády č. 122. Počet divákov tohto podujatia sa už vyšplhal na viac ako 300.000 návštevníkov z Kórei a 50.000 divákov zo zahraničia. Je to nielen najväčší festival svojho druhu na svete, časopis The Travel Magazine ho tiež vyhlásil za jeden z "10 fantastických festivalov roku 2018". viac »

Sľubuje raj, ponúka peklo: Z reálnych FOTO slávnej pláže vám bude do plaču

Pláž Kuta - reklama
14.03.2019

Aj vás láka pokoj a romantika, ktorá sála z pláže Kuta na indonézskom Lomboku a chcete vyraziť na dovolenku? Možno by ste si pred definitívnym rozhodnutím mali okrem tých reklamných pozrieť aj skutočné fotografie. Predídete tak obrovskému sklamaniu. viac »


Sobota, 23. marec. 2019. Meniny má Adrian.