Zaujímavosti, atrakcie

Tajomstvo koncentračného tábora Buchenwald: Smrť tam našla aj talianska princezná

30.01.2023 |

Ľudia tu umierajú každý deň, tí zvyšní už poznajú len ťažkú drinu a utrpenie. Dni v koncentračných táboroch plynú pomaly a každá minúta môže priniesť smrť. Princezná Mafalda to dobre vie, ale myslí na svoje deti. Snáď kvôli nim by sa raz mohla vrátiť domov.

Viac článkov
Amsterdam predstavil najväčšiu garáž

VIDEO Amsterdam predstavil najväčšiu garáž pre bicykle: Takéto niečo svet ešte nevidel

29.01.2023 | 

V holandskej metropole Amsterdam otvorili v stredu prvý z najväčších parkovacích komplexov pre bicykle. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AFP.

Skutoční Flinstonovci: Portugalskí manželia

Skutoční Flinstonovci: Portugalskí manželia si postavili najčudnejší dom na svete

11.01.2023 | 

Na severe Portugalska stojí stavba, ktorá láka množstvo turistov. Majitelia si ju totiž vybudovali priamo medzi obrovskými balvanmi, takže pripomína príbytok slávnych Flinstonovcov. zrejme aj preto sa jej hovorí „najčudnejší dom na svete“.

Na snímke prvý let

Letisko Košice od jari navýši počet leteckých spojení

24.01.2023 | 

Letisko Košice od jari navýši počet leteckých spojení, dôjde aj k obnoveniu niektorých spojov. Spoločnosť Ryanair, ktorá pozastavila odlety do Viedne a do Varšavy, však momentálne neplánuje ich obnovenie, uvažuje o inej vhodnej destinácii. Pre TASR to z letiska potvrdila Lucia Kočišová.

Pláž pri Marsa Alam,

Egypt na dosah: Na bratislavskom letisku pribudne linka do Marsa Alam aj charter do Marsa Matruh

12.01.2023 | 

Z bratislavského Letiska M. R. Štefánika (BTS) začne lietať priama linka do dovolenkovej destinácie Marsa Alam v Egypte a tiež charter do egyptskej Marsa Matruh. V stredu o tom informovala PR špecialistka bratislavského letiska Veronika Hauswaldová.

Turks a Caicos

Najkrajšie pláže sveta: Takto vyzerá raj na Zemi

12.05.2022 | 

TripAdvisor každoročne zverejňuje zoznam najkrajších pláží, ktorý vychádza z recenzií cestovateľov. Tento rok sa na prvých piatich miestach umiestnili najmä pláže z Karibiku a Južnej Ameriky.

Lonely Planet zverejnil rebríček

Lonely Planet zverejnil rebríček na rok 2022: Toto sú TOP krajiny na dovolenku

22.11.2021 | 

Cestovatelia sa každoročne tešia na rebríček Lonely Planet, ktorý vyhľadáva zaujímavé destinácie pre nasledujúcu sezónu. Medzi novými krajinami nájdete okrem exotiky aj dva európske štáty, ktoré vás upútajú najmä krásnou prírodou.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Letisko Košice od jari navýši počet leteckých spojení

Na snímke prvý let
24.01.2023

Letisko Košice od jari navýši počet leteckých spojení, dôjde aj k obnoveniu niektorých spojov. Spoločnosť Ryanair, ktorá pozastavila odlety do Viedne a do Varšavy, však momentálne neplánuje ich obnovenie, uvažuje o inej vhodnej destinácii. Pre TASR to z letiska potvrdila Lucia Kočišová. viac »

Zimný KVÍZ: Spoznáte obľúbené turistické lokality pod snehovou prikrývkou?

Paríž pod snehom
22.01.2023

Hoci studené počasie výletom na zaujímavé miesta až tak veľmi nepraje, aj toto obdobie má čosi do seba. Keď sa na obľúbené turistické destinácie znesie biely sneh, vyzerajú snáď ešte o čosi čarovnejšie ako po zvyšok roka. Dokážete ich však na našich netradičných fotografiách správne identifikovať? viac »

Najstarší kláštor sveta je na Sinaji: Predstavuje bezpečnostné riziko?

Najstarší kláštor sveta je
20.01.2023

Po stáročia strážia mnoho pokladov. S moslimami žijú v mieri a navzájom si pomáhajú. Napriek tomu majú mnísi z kláštora svätej Kataríny i svojich nepriateľov. Jeden z nich napríklad chcel pred rokmi „gréckych okupantov“ zo Sinajského polostrova vyhnať a ich domov zrovnať so zemou! viac »

Nórski archeológovia našli zrejme najstarší runový kameň na svete

Nórski archeológovia našli zrejme
18.01.2023

Nórski archeológovia objavili zrejme najstarší runový kameň na svete. Nápis na ňom môže mať takmer 2000 rokov, čo je o niekoľko stoviek rokov viac než mali doterajšie nálezy. V utorok to oznámili členovia archeologického tímu. TASR informuje podľa agentúry AFP. viac »

Dúhové hory patria k najkrajším dielam matky prírody, pýši sa nimi hneď niekoľko krajín

Dúhové hory patria k
16.01.2023

Ich fotografie vyzerajú ako upravené v počítačovom programe, v skutočnosti sú však iba dokonalým dielom prírody. Prekrásne Dúhové hory s farebnými pruhmi červenej, žltej a hnedej zdobia hneď niekoľko krajín. Nájdeme ich na Islande aj v USA, ti neznámejšie sú však v Peru a Číne. viac »


Pondelok, 30. január. 2023. Meniny má Ema.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa