Zaujímavosti, atrakcie

Antarktídu pravdepodobne ako prví objavili Polynézania

14.06.2021 |

Polynézski moreplavci pravdepodobne dosiahli pobrežie Antarktídy už niekoľko storočí pred západnými prieskumníkmi, ktorým sa zvyčajne pripisuje objavenie tohto zamrznutého kontinentu. Vyplýva to z novej štúdie, ktorý uskutočnil novozélandský výskumný inštitút Manaaki Whenua–Landcare Research. Informovala o tom v noci na pondelok tlačová agentúra AFP.

Viac článkov
Futuristický slnečník

Predstavili TOP vychytávku na leto: Futuristický slnečník vďaka solárnej energii ochladí vaše nápoje

14.06.2021 | 

Pozná to azda každý z nás. Prídeme k moru, vrhneme sa do chladivých vĺn a potom sa s radosťou vystavíme horúcim slnečným lúčom. Po chvíli ich však už začne byť akosi priveľa, a tak zatúžime po tieni a studenom nápoji. To prvé zoženieme pomerne ľahko, tekuté ľadové osvieženie však často zostáva len v podobe nesplniteľného sna. Prelomová novinka talianskeho výrobcu by mala všetko zmeniť.

Ashford Castle

Hotely snov: Na týchto miestach sa budete prebúdzať s tým najkrajším výhľadom

26.05.2021 | 

Dovolenku si vyberáme podľa rôznych kritérií. Niekoho zaujímajú pamiatky, iného prírodné atrakcie, či zaujímavé podujatia. No a niekto si potrpí na zaujímavom hoteli, ktorý je pre neho odmenou za tvrdú prácu, ktorú odvádza počas roka. Pekné ubytovanie vám môže ako bonus navyše priniesť aj nádherný výhľad, ktorým sa pokocháte každé ráno po zobudení, pri raňajkách alebo posedení pri káve.

Nadzvukové lietadlo Overture

Zabudnite na Concorde: Novým nadzvukovým lietadlom je Overture (FOTO + VIDEO)

10.06.2021 | 

Americká letecká spoločnosť United Airlines plánuje zakúpiť 15 nových nadzvukových dopravných lietadiel a "vrátiť supersonickú rýchlosť do civilného letectva" v roku 2029. Informovala o tom stanica BBC. Nadzvukové lety komerčných liniek sa skončili v roku 2003, keď spoločnosti Air France a British Airways ukončili spoločnú prevádzku lietadiel typu Concorde.

Do Benátok priplávala po

Do Benátok priplávala po 17 mesiacoch prvá výletná loď: Vyvolala hneď dve demonštrácie

04.06.2021 | 

Do Benátok priplávala vo štvrtok prvá výletná loď od vypuknutia koronavírusovej pandémie. Naposledy v tejto vyhľadávanej turistickej destinácii kotvili výletné lode pred 17 mesiacmi, uviedla agentúra AFP.

Afroditina pláž

Najkrajšie pláže na Cypre: Doprajte si na jednej z nich luxusnú dovolenku

14.06.2021 | 

Cyprus patrí medzi najväčšie dovolenkové hity ostatných rokov. V tej správnej miere kombinuje grécku pohostinnosť s vysokou kvalitou tureckých služieb a u cestovateľov boduje aj vďaka úžasným plážam, ktoré tam nájdete vo viacerých regiónoch.

Staronový hit sa vracia:

Staronový hit sa vracia: Tieto krajiny sú pre dovolenku karavanom ideálne

14.05.2021 | 

Koronavírus výrazne ovplyvnil naše zvyklosti v cestovaní. Letecké dovolenky sme obmedzili a taktiež sme obozretnejší aj pri výbere vhodného ubytovania. Práve uprostred premýšľania o rozumnej alternatíve na spoznávanie sveta sa dovolenkári vrátili do spomienok a tam znova objavili karavany. Rodiny alebo kamaráti môžu pokojne cestovať izolovaní od ostatných cestujúcich a na sklonku dňa majú bezpečné bývanie.

Lietadlo na ostrove Skiathos

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Šmykľavka v Estepone

Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Pred 240 rokmi sa narodil G. Stephenson, najvýznamnejší priekopník železničnej dopravy

Pred 240 rokmi sa
09.06.2021

Najvýznamnejším priekopníkom v histórii železničnej dopravy bol konštruktér parných lokomotív, zakladateľ továrne na ich výrobu a staviteľ železničných tratí George Stephenson. Od narodenia anglického strojného inžiniera samouka a vynálezcu uplynie dnes (9. júna) 240 rokov. viac »

Ľud rozhodol: Toto sú najkrajšie ostrovy sveta

Ostrov svätého Bartolomeja
08.06.2021

Až šesťstotisíc hlasujúcich v ankete Reader`s Choice Awards hľadalo pred niekoľkými mesiacmi tie najkrajšie ostrovy sveta. Z nich vznikol v každej zaujímavej lokalite sveta rebríček, ktorý vám pomôže odhaliť tie najväčšie perly. Istotne budete prekvapení aj tým, kto sa stal európskym víťazom. viac »

Do Benátok priplávala po 17 mesiacoch prvá výletná loď: Vyvolala hneď dve demonštrácie

Do Benátok priplávala po
04.06.2021

Do Benátok priplávala vo štvrtok prvá výletná loď od vypuknutia koronavírusovej pandémie. Naposledy v tejto vyhľadávanej turistickej destinácii kotvili výletné lode pred 17 mesiacmi, uviedla agentúra AFP. viac »

Je to oficiálne: Najčistejšia voda na kúpanie je v týchto krajinách

Je to oficiálne: Najčistejšia
04.06.2021

Viac ako štyri pätiny európskych pláží sa môžu hrdiť "vynikajúcou" kvalitou vody, pričom vôbec najčistejšiu vodu na kúpanie má spomedzi nich Cyprus a následne Rakúsko, Grécko a Malta. Vyplýva to zo zistení, ktoré zverejnila Európska agentúra pre životné prostredie (EEA), kontrolný orgán EÚ so sídlom v dánskej metropole Kodaň. viac »

Najlepšie európske krajiny pre dovolenku autom: Slovensko si odnáša cenné víťazstvo

Najlepšie európske krajiny pre
02.06.2021

Keď cestovatelia plánujú dovolenku autom, zvažujú pri výbere destinácie viaceré faktory ako napríklad cenu pohonných hmôt, bezpečnosť či počasie. Vyznať sa v nich však nebýva vždy jednoduché, preto pripravil globálny cestovateľský vyhľadávač KAYAK veľké porovnanie, s ktorým bude rozhodovanie oveľa ľahšie. viac »


Pondelok, 14. jún. 2021. Meniny má Vasil.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa