Zaujímavosti, atrakcie

Kalifornia hľadá správcov majáku, hlási sa celý svet

15.01.2019 |

Historický maják East Brother Light Station na idylickom skalnatom ostrovčeku v zátoke pri San Franciscu potrebuje nových správcov. Ponuka je pre dvojicu a ročný plat pre oboch je 130.000 dolárov. Na Spojené štáty to nie je veľa, no menej peňazí vynahradí nádherné pracovné prostredie.

Viac článkov
Maják East Brother Light

Kalifornia hľadá správcov majáku, hlási sa celý svet

15.01.2019 | 

Historický maják East Brother Light Station na idylickom skalnatom ostrovčeku v zátoke pri San Franciscu potrebuje nových správcov. Ponuka je pre dvojicu a ročný plat pre oboch je 130.000 dolárov. Na Spojené štáty to nie je veľa, no menej peňazí vynahradí nádherné pracovné prostredie.

Kašmír

Raj v krvavom poli - Kašmír, India (FOTOEPORTÁŽ)

13.01.2019 | 

Prichádzame do nádherného kraja na severe Indie, provincie Džammú a Kašmír. V Kašmírskom údolí kvitnúce ovocné sady a obrovské stromy orecha striedajú zelené terasovité políčka s ryžou. Popri ceste sa sušia vŕbové a topoľové kláty, z ktorých kašmírski majstri vyrezávajú kriketové pálky na vývoz do celého sveta. Zdvíham zrak a vidím majestátne Himaláje. Vrcholky vysokých strmých brál sú koncom mája ešte stále pokryté snehom. Jasnozelené listnaté stromy spolu s tmavými smrekmi, snehom a modrou oblohou tvoria krásny na oko pohľadný kontrast. Je tu však aj obraz, od ktorého odvraciam zrak. Všade je vojsko.

Izrael otvoril kontroverznú novú

Izrael otvoril kontroverznú diaľnicu: Múrom oddeľuje izraelských a palestínskych vodičov

14.01.2019 | 

Izrael vo štvrtok slávnostne otvoril novú diaľnicu v okupovanom Predjordánsku, ktorej súčasťou je dlhý betónový múr rozdeľujúci cestu pre izraelských a palestínskych vodičov.

Na archívnej snímke z

Opitý rušňovodič v Nemecku zabudol zastaviť na stanici

11.01.2019 | 

Rušňovodič v Nemecku nastúpil do práce pod vplyvom alkoholu a zabudol zastaviť na jednej zo staníc. Zhodou okolností sa vo vlaku viezli i príslušníci Spolkovej polície.

Ako na Nový rok,

Ako na Nový rok, tak po celý rok: 6 tipov na Silvestra v exotike

13.12.2018 | 

Vianočný čas aj privítanie nového roka je za rohom a každý premýšľa, kam sa na Silvestra vyberie. Väčšina ľudí sa zrejme so starým rokom rozlúči klasickým spôsobom niekde na Slovensku, toto obdobie je však ideálne aj na cestu do exotiky. Veď nenadarmo sa hovorí: Ako na Nový rok, tak po celý rok.

Dolomity

VIDEO Pár minút v raji: Nádherné VIDEO Martina a Mimy pohladí dušu milovníkov hôr

12.12.2018 | 

Každý milovník hôr potvrdí, že talianske Dolomity patria k najkrajším častiam našej planéty. Dôkazom ich výnimočnosti je aj zápis v Zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO. Ak zvažujete, kam sa najbližšie vybrať na výlet, možno vás navnadí najnovšie video z produkcie Hike the World.

Len pre odvážnych: Najnebezpečnejšie

Len pre odvážnych: Najnebezpečnejšie turistické trasy na svete preveria váš pud sebazáchovy

14.01.2019 | 

Možno patríte medzi skúsených turistov a neodradí vás ani niekoľkohodinová túra. Pred začiatkom niektorých ciest by ste si ale mali dvakrát rozmyslieť, či sa do nich vôbec pustiť. Najnebezpečnejšie turistické trasy na svete totiž pozostávajú z úsekov, ktoré skutočne preveria váš pud sebazáchovy.

Banff Skywalk

Adrenalín na maximum: 7 najvzrušujúcejších skywalkov na svete

03.09.2018 | 

Na niektoré vyhliadky potrebujú cestovatelia poriadnu guráž. Skywalky sa vyznačujú tým, že ponúkajú zákazníkom skutočne netradičnú prechádzku so skvelým výhľadom. Môžu byť počas nej napríklad pripevnení horolezeckými popruhmi a prechádzať sa po strechách alebo prejdú po moste či chodníku so sklenenou podlahou.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Najhoršie aerolinky lietajú aj ku nám, ich názov vás zrejme neprekvapí

Ryanair od novembra ruší
09.01.2019

Už šiesty rok po sebe sa stala nízklonákladová írska letecká spoločnosť Ryanair podľa hodnotení britských cestujúcich tou najhoršou v krajine. Zlyháva v oblasti nastupovania pasažierov do lietadla, pohodlnosti sedadiel aj v ponuke občerstvenia. viac »

Ľahšie k moru: Smartwings spustí pravidelné lety zo Slovenska do tureckej Antalye

Antalya, Turecko
08.01.2019

Česká letecká spoločnosť Smartwings spustí koncom mája nové sezónne linky z Bratislavy a Košíc do tureckej Antalye. Populárne letovisko na pobreží Stredozemného mora je síce tradičnou destináciou českej spoločnosti, doteraz tam ale zo Slovenska vysielala iba charterové lety. Uviedol to server E15.cz. viac »

Rady, ktoré zmenia vaše cestovanie: Letušky prezradili svoje tajné triky

Rady, ktoré zmenia vaše
08.01.2019

Nechajte si pred dovolenkou v zahraničí poradiť od skúsenejších. Letušky strávia v lietadlách a v hoteloch stovky hodín a veľmi dobre vedia, čo je najlepšie pre vaše pohodlie a akými trikmi si spríjemníte tento čas. Týchto trinásť rád vám zmení pohľad na niektoré dôležité veci počas cestovania. viac »

Odborník na polárnu turistiku: Do roku 2040 nemusí byť na Severnom póle žiadny ľad (ROZHOVOR)

Fotografia z jednej z
06.01.2019

Cestovaniu sa venuje čoraz viac ľudí. Klasické destinácie v Európe, Ázii či oboch Amerikách sa už mnohým zunovali a hľadajú nové dobrodružstvá v polárnych oblastiach. Antarktída a Arktída sú cieľom expedičných výprav pre vedcov i bežných turistov. Polárny svet na severe a juhu sa nenávratne mení a o pár desaťročí už nemusí byť synonymom pre trvalý sneh a ľad. V rozhovore pre TASR to povedal prezident spoločnosti Poseidon Expeditions Nikolaj Saveliev. viac »

Orol je jedným zo symbolov Slovenska, ohrozuje ho však človek

Orol, Albánsko
04.01.2019

Orol je jedným zo symbolov Slovenska, predstavuje slobodu, silu a vznešenosť. Ide o zákonom chráneného živočícha. V Tatranskom národnom parku (TANAP) evidujú ochranári v súčasnosti dva druhy orlov. Jedným je orol skalný, ktorý celý rok žije v lokalite Tatier. Druhým orol krikľavý. Žije v podhorí a na zimu odlieta do teplých krajín. viac »


Streda, 16. január. 2019. Meniny má Kristína.