Zaujímavosti, atrakcie

Tri vzbury proti Mediciovcom: Slávne miesta boli svedkami krvavých udalostí

15.08.2022 |

Talianska Florencia aj Rím patrí k najkrajším mestám planéty, za sebou však má aj poriadne divokú minulosť. Ich ulice či známe pamiatky boli neraz dejiskom krutých vybavovaní účtov a nasiakli krvou. Ponorte sa s nami do histórie za slávnymi Mediciovcami a spoznajte, kde a ako chceli konkurenti týchto slávnych panovníkov zlikvidovať.

Viac článkov
Luxor

Zlomený obelisk + ďalších 9 zaujímavostí o chrámovom komplexe v Karnaku

05.08.2022 | 

Hneď po pyramídach je ďalšou obľúbenou egyptskou pamiatkou chrámový komplex v Karnaku. Toto historicky veľmi cenné miesto odkrýva dejiny krajiny a spôsob života, akým tu kedysi žili ich predkovia. V súčasnosti sa už podarilo uchovať len pozostatky pôvodného sídla, ktoré napriek tomu ročne lákajú tisíce nových turistov.

Knižnica Klementinum

Cestovateľské príručky vznikli už v starom Grécku, dajú sa využiť aj dnes

02.08.2022 | 

Cestovných sprievodcov poznali ľudia už v staroveku. Príručku s názvom periplus na svojich cestách využívali najmä námorníci a obchodníci. Vznikli však aj také texty, ktoré sa dajú ako sprievodcovia pamiatkami využiť aj dnes. TASR o tom informoval Vladislav Knoll zo Slovanského ústavu Akadémie vied Českej republiky (AV ČR).

Adrenalínové VIDEO z gréckeho

VIDEO Adrenalínové VIDEO z gréckeho ostrova: Lietadlo preletelo tesne nad hlavami turistov

13.08.2022 | 

Lietadlo maďarských nízkonákladových aerolínií Wizz Air uskutočnilo mimoriadne nízke pristátie na gréckom ostrove Skiathos a preletelo niekoľko metrov nad hlavami ľudí na konci pristávacej dráhy. TASR správu prevzala v piatok z webovej stránky stanice Sky News.

Praha

Pražské štvrte spojí lanovka, povedie ponad Vltavu

12.08.2022 | 

V hlavnom meste Českej republiky postavia lanovú dráhu, ktorá má ponad Vltavu prepojiť Prahu 6 a Prahu 8. Stavba by mala byť hotová do troch rokov, informuje TASR na základe článku spravodajského servera Novinky.cz.

Turks a Caicos

Najkrajšie pláže sveta: Takto vyzerá raj na Zemi

12.05.2022 | 

TripAdvisor každoročne zverejňuje zoznam najkrajších pláží, ktorý vychádza z recenzií cestovateľov. Tento rok sa na prvých piatich miestach umiestnili najmä pláže z Karibiku a Južnej Ameriky.

Lonely Planet zverejnil rebríček

Lonely Planet zverejnil rebríček na rok 2022: Toto sú TOP krajiny na dovolenku

22.11.2021 | 

Cestovatelia sa každoročne tešia na rebríček Lonely Planet, ktorý vyhľadáva zaujímavé destinácie pre nasledujúcu sezónu. Medzi novými krajinami nájdete okrem exotiky aj dva európske štáty, ktoré vás upútajú najmä krásnou prírodou.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Slovenskí turisti sa dočkali: V Chorvátsku otvorili Pelješacký most (VIDEO)

Slovenskí turisti sa dočkali:
27.07.2022

V Chorvátsku v utorok slávnostne otvorili dlho očakávaný most spájajúci južnú časť jeho jadranského pobrežia so zvyškom krajiny, pričom obchádza úzky pás územia Bosny a Hercegoviny. Informuje o tom agentúra AFP. viac »

Vyzerá ako vlak, fičí ako lietadlo: Toto je superrýchla doprava budúcnosti

Vyzerá ako vlak, fičí
25.07.2022

Budúcnosť cestovania dostáva svoju podobu. Startup TransPod predstavil FluxJet, hybrid medzi lietadlom a vlakom, ktorý bude využívať ultra-vysokorýchlostný pozemný dopravný systém (TransPod Line). viac »

Luxus v prírode: Vyberte sa na dovolenku do glampingu

Luxus v prírode: Vyberte
25.07.2022

Kempovanie či stanovanie už dávno nie je iba záležitosťou cestovateľov batôžkárov. V Európe sa momentálne veľkej popularite tešia glampingy. Luxusnejšie prevedenie chatiek či stanových príbytkov je navyše často spojené aj s ekologickým spôsobom hotelierstva. V kombinácii s prírodou tak zažijete unikátne bývanie s pohodlím veľmi kvalitných služieb. viac »

Potešte všetky svoje zmysly: Najlepšia reštaurácia sveta je v Kodani

Reštaurácia Tickets
24.07.2022

Na prvom mieste v prestížnom zozname 50 najlepších reštaurácií sveta sa tento rok ocitla reštaurácia Geranium z Kodane. Slávnostný ceremoniál sa mal tento rok konať v Moskve, ale po invázii ruskej armády na Ukrajinu bol presunutý do Londýna, kde sa uskutočnil v pondelok. V rebríčku sa neocitla ani jedna ruská reštaurácia, poznamenala vo svojej správe agentúra AFP. viac »

Tragická expedícia Denmark: Polárnici si zjedli vlastných kamarátov

Expedícia Denmark
23.07.2022

Vedia, že vrátiť sa na loď už nezvládnu. Majú málo potravín aj ťažné psy jeden po druhom hynú. Trojica dánskych polárnikov preto v jednom zo svojich táborov postaví kamennú mohylu a do nej uloží správu o svojom fantastickom objave. „Snáď ju niekto niekedy objaví,“ dúfajú. Nikto ich už živých neuvidí. viac »


Pondelok, 15. august. 2022. Meniny má Marcela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa