Zaujímavosti, atrakcie

Zomrieť zakázané: Najsevernejšie mesto na svete má skutočne zvláštne nariadenia

01.04.2020 |

Mesto Longyearbyen je najsevernejším mestom na svete. Leží na ostrove Svalbard (Špicbergy) asi v strede cesty medzi Nórskom a Severným pólom a žije tam asi 2.368 obyvateľov. Zomrieť však v Longyearbyene nesmú...

Viac článkov
Longyearbyen, Špicbergy

Zomrieť zakázané: Najsevernejšie mesto na svete má skutočne zvláštne nariadenia

01.04.2020 | 

Mesto Longyearbyen je najsevernejším mestom na svete. Leží na ostrove Svalbard (Špicbergy) asi v strede cesty medzi Nórskom a Severným pólom a žije tam asi 2.368 obyvateľov. Zomrieť však v Longyearbyene nesmú...

Bledské jazero

Veľmi nebezpečná krása: Slávne slovinské jazero Bled sa sfarbilo dočervena

30.03.2020 | 

Bledské jazero patrí k najkrajším miestam Slovinska. Najmä vďaka ostrovčeku s kostolom a panoráme Júlskych Álp v pozadí je mimoriadne fotogenické po celý rok, v tomto období ale ponúka ešte krajší pohľad - sfarbilo sa totiž dočervena. Kvôli dôvodu však miestni bijú na poplach.

Na archívnej snímke zo

KORONAVÍRUS je obrovskou hrozbou pre leteckú dopravu

23.03.2020 | 

Európsky výrobca lietadiel Airbus naznačil, že v prípade pretrvávania súčasnej krízy spôsobenej šírením nového koronavírusu niekoľko mesiacov je možné, že bude potrebovať určitú podporu zo strany vlády. Podobne sa vyjadrili už aj zástupcovia Boeingu a Lufthansy.

Lietadlo EasyJet

Vyhlásili svetové letiská s najlepšími službami, Slováci nemajú dôvod na radosť

11.03.2020 | 

Organizácia Airports Council International (ACI) World v pondelok zverejnila víťazov svetovo uznávaných cien Kvality letiskových služieb. Cena je určená pre letiská na celom svete, ktoré poskytujú najlepšie zážitky podľa názoru samotných cestujúcich. V tomto roku si 140 ocenení rozdelilo 84 letísk. Tie, z ktorých lietajú Slováci najčastejšie, sa však do výberu nedostali.

Víkendová romantika: 5 tipov

Víkendová romantika: 5 tipov na valentínsky výlet autobusom

07.02.2020 | 

Sviatok zamilovaných, deň sv. Valentína, tohto roku pripadá na piatok. A to je skvelá príležitosť chopiť sa iniciatívy a naplánovať si romantický výlet vo dvojici! Stredná Európa je plná krásnych miest a mnohé z nich môžete navštíviť hromadnou dopravou na priamom spoji.

Guadalajara, Mexiko

Trendy na rok 2020: Airbnb odhalilo, ktoré mestá sú u cestovateľov najpopulárnejšie

08.01.2020 | 

Trendy v cestovaní môžeme určovať podľa rôznych ukazovateľov. Spoločnosť Airbnb odhalila rebríček tých miest, v ktorých v porovnaní uplynulých rokov najvýraznejšie stúpol počet rezervácií cez ich systém ubytovania v súkromí. Z nich vytvorili dvadsiatku najpopulárnejších, ktoré budú trendovými destináciami aj v roku 2020.

Lietadlo na ostrove Skiathos

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Šmykľavka v Estepone

Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Nový archeologický nález v Ríme nie je Romulovou hrobkou, ale pamätníkom

Na snímke sú sarkofág
23.02.2020

Talianski archeológovia predstavili v piatok v Ríme prevratný nález - posmrtnú komoru venovanú Romulovi, ktorý bol podľa tradície jedným zo zakladateľov Ríma. Medzi archeológmi však panujú rôzne názory na to, ako tesne sa tento nález samotného Romula týka. To, že by nájdená komora mohla byť jeho hrobkou, takmer všetci vylučujú. "Nevieme ani, či Romulus fyzicky existoval," pripomenula v piatok pri predstavení nálezu novinárom talianska archeologička Patrizia Fortini. viac »

Pozor, kam stúpate: Londýnsky umelec tvorí obrazy zo žuvačiek na chodníku

Zo zvyškov žuvačiek na
22.02.2020

Žuvačky odhodené na chodníkoch v Londýne pretvára britský výtvarník Ben Wilson na malé umelecké diela. Tento 57-ročný Brit sa maľbe miniatúr, ktorých základom sú stopy po žuvačkách na chodníkoch či mostoch, venuje už viac ako 15 rokov, pričom pochodil už celý Londýn. viac »

Dovolenka na mori: Toto sú najlepšie a najhoršie lodné spoločnosti

MSC Cruises
21.02.2020

Výlety na lodiach sa zaradili medzi aktuálne populárne hity v cestovaní. Po celý čas získate pohodu svojho apartmánu, vynikajúce služby a navyše sa vám podarí navštíviť hneď niekoľko zaujímavých krajín. Spoločnosť The Which? preto urobila prieskum ohľadom kvality služieb na výletných lodiach, z ktorého určila päť najlepších a päť najhorších spoločností, u ktorých si môžete objednať tieto služby. viac »

V Taliansku našli sarkofág Romula, zakladateľa Ríma

Našli sarkofág Romula, zakladateľa
20.02.2020

Archeológovia objavili pri vykopávkach v Ríme posmrtnú komoru venovanú Romulovi, ktorý bol podľa tradície jedným zo zakladateľov Ríma. V komore je 1,4 metra vysoký sarkofág, a tiež objekt, ktorý pripomína oltár. viac »

Netradičný turizmus: Do malebného talianskeho mestečka cestujú všetci škaredí

Piobbico
18.02.2020

Mestečko Piobbico leží v lone čarovnej prírody a pochváliť sa môže aj niekoľkými historickými pamiatkami. Napriek tomu sa však po svete preslávilo kvôli niečomu inému. Je totiž baštou škaredých ľudí. viac »


Streda, 1. apríl. 2020. Meniny má Hugo.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa