Zaujímavosti, atrakcie

Ženy samurajky, módne rúška a automaty na všetko: 8 zaujímavostí, ktoré ste o Japonsku netušili

31.07.2020 |

To, že japonské vlaky sú najpresnejšie na svete, je dobre známe. Viete však, čo všetko museli muži podstúpiť pri výrobe katany? A čo ženy samurajky? Pozrime sa na osem pozoruhodných faktov o Krajine vychádzajúceho slnka. Osmičku sme si vybrali preto, lebo je v Japonsku považovaná za šťastné číslo. Kandži, teda znak, ktorý sa pre ňu používa, pripomína znak pre prosperitu a šťastnejšie zajtrajšky.

Viac článkov
Ženy samurajky, módne rúška

Ženy samurajky, módne rúška a automaty na všetko: 8 zaujímavostí, ktoré ste o Japonsku netušili

31.07.2020 | 

To, že japonské vlaky sú najpresnejšie na svete, je dobre známe. Viete však, čo všetko museli muži podstúpiť pri výrobe katany? A čo ženy samurajky? Pozrime sa na osem pozoruhodných faktov o Krajine vychádzajúceho slnka. Osmičku sme si vybrali preto, lebo je v Japonsku považovaná za šťastné číslo. Kandži, teda znak, ktorý sa pre ňu používa, pripomína znak pre prosperitu a šťastnejšie zajtrajšky.

Mont Saint-Michel, Francúzsko

20 zaujímavostí, ktoré ste netušili o Mont-Saint-Michel

28.07.2020 | 

Titul hlavnej turistickej atrakcie Normandie nepochybne patrí komplexu Mont-Saint-Michel. Ten vznikol na unikátnom mieste na skalnom výbežku v mori, ku ktorému vedie iba jednoduchá cesta. Počas prílivu zostáva kláštor s dedinkou často odrezaný od sveta. Keď je však vody málo, môžete sa prejsť po morskom dne a obdivovať tento unikát z úplne inej perspektívy.

Cenné rady autoturistom: Cesta

Cenné rady autoturistom: Cesta do Chorvátska

29.07.2020 | 

Aj keď nový koronavírus radikálne zmení letné dovolenkové plány mnohých Slovákov a nemálo z nich zostane počas letných prázdnin i dovoleniek doma, pomerne veľa bude takých, ktorí sa vyberú k moru. Medzi najvyhľadávanejšie prímorské destinácie patria pláže Chorvátska a Slovinska, ale aj Bulharska.

Portorož, Slovinsko

Cenné rady autoturistom: Cesta do Slovinska

20.07.2020 | 

Slovinsko, ktoré sa dotýka Álp a obmývajú ho vody Jadranského mora, je vyhľadávané dovolenkármi zo Slovenska nielen pre horskú turistiku, ale aj malebnú riviéru, hoci pobrežie má len 47 kilometrov.

Elba,Taliansko

Zabudnite na davy turistov: Nahraďte preplnené atrakcie rovnako atraktívnymi dvojníkmi

09.07.2020 | 

Aj na vlastnej koži niekedy počas cestovania pociťujeme, že turizmus už siaha za svoje hranice možností. Tie najznámejšie atrakcie sú natoľko preplnené návštevníkmi, že si už nedokážeme vychutnať ich čaro. Menia sa na masové trháky, ktorým ukradli ich hlavné myšlienky. Preto vám prinášame niekoľko dvojníkov, s ktorými zažijete rovnakú zábavu a môžete sa spoľahnúť na to, že vás tam nebudú čakať davy zvedavých dovolenkárov.

Privateers - Saint Malo,

Desať tipov skúsených cestovateľov: Po otvorení hraníc určite zamierime sem

23.05.2020 | 

Pre nás cestovateľov je príznačné, že hneď po návrate z jednej dovolenky už začíname vymýšľať, kam sa vyberieme nabudúce. Koronakríza nás síce na chvíľu pripútala na jedno miesto, zároveň nám ale poskytla dosť času na plánovanie ďalších výletov. Magazín The Guardian sa spýtal skúsených cestovateľov na ich tipy, na ktoré miesto sa po návrate do normálneho života najviac tešia.

Lietadlo na ostrove Skiathos

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Šmykľavka v Estepone

Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Zabudnite na notoricky známe pamiatky: Týchto 10 alternatív sa vám oplatí viac

Carnac, Bretónsko, Francúzsko
05.06.2020

Každý chce vidieť Louvre, Westminsterské opátstvo alebo Sagradu Familia. Tieto pamiatky sú skutočne výnimočné, ale daňou za ich popularitu je obrovské množstvo turistov, ktorí ich denne navštevujú. Preto portál Express.co.uk ponúkol zoznam desiatich alternatívnych atrakcií, ktoré nie sú natoľko preplnené dovolenkármi a majú rovnako atraktívnu históriu. viac »

Tieto aerolinky sú veľmi zlou voľbou: EÚ zverejnila čierny zoznam zakázaných leteckých spoločností

Tieto aerolinky sú veľmi
04.06.2020

Európska únia aktualizovala svoj zoznam pre leteckú bezpečnosť, čiže zoznam leteckých spoločností, ktoré podliehajú zákazu vykonávania leteckej dopravy, alebo prevádzkovým obmedzeniam v priestore EÚ, pretože nespĺňajú medzinárodné bezpečnostné normy. Európska komisia spresnila, že jej záujmom je zaistiť najvyššiu úroveň leteckej bezpečnosti pre všetkých cestujúcich v Európskej únii. viac »

Mayská kultúra je opradená tajomstvami: 7 najzaujímavejších pamiatok, ktoré nám zanechala

Xunantunich, Belize
02.06.2020

Cestovateľov vždy najviac lákali tie pamiatky, ktoré sú opradené množstvom tajomstiev. Pri nich sa v nás prebúdza duša dobrodruha, ktorý chce odhaliť aspoň kúsok týchto nepoznaných informácií z dávnej histórie. V tomto smere nám majú čo ponúknuť najmä pamiatky, ktoré vybudovali členovia mayskej kultúry. Nájdete ich v rôznych kútoch zaoceánskych krajín. viac »

Archeológovia našli dôkaz: Starí Izraeliti pálili počas náboženských rituálov marihuanu

Archeologické nálezisko Tel Arad
02.06.2020

Starí Izraeliti pálili marihuanu ako súčasť svojich náboženských rituálov. Vyplýva to z novej archeologickej štúdie. Dobre zachovanú látku objavili v 2 700 rokov starom chráme na archeologickej lokalite Tel Arad vrátane jej psychoaktívnej zložky THC. viac »

Banskú Štiavnicu propaguje nové VIDEO: Ten úlet musíte vidieť

Banskú Štiavnicu propaguje nové
01.06.2020

Región Banskej Štiavnice ako ideálne miesto pre trávenie tohtoročnej letnej dovolenky sa rozhodla Oblastná organizácia cestovného ruchu (OO CR) Región Štiavnica spropagovať prostredníctvom nového videa. A je skutočne netradičné... viac »


Streda, 12. august. 2020. Meniny má Darina.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa