Zaujímavosti, atrakcie

Pozor na miestne pravidlá: Týchto 8 vecí v zahraničí radšej neskúšajte!

16.04.2021 |

V Európe sme zvyknutí na to, že máme veľmi podobné hlavné pravidlá vo všetkých krajinách. No len čo sa dostaneme do exotiky, tam nás môžu niektoré zákazy poriadne prekvapiť. Pred každou cestou do cudziny si preto preštudujte aj takéto kuriózne nariadenia, aby ste sa nedostali do problémov so zákonom, alebo neurazili domácich obyvateľov.

Viac článkov
McDonald´s nájdete po celom

McDonald´s nájdete po celom svete: 10 najkrajších budov, kde sa rýchlo najete

04.04.2021 | 

K skvelej dovolenke nepochybne patrí aj ochutnávanie domácich špecialít. Sú však aj turisti, ktorí sa chcú najesť hlavne rýchlo a lacno. Mnohí tiež radi vyhľadávajú rôzne reťazce, pretože si tam môžu dať to, na čo sú zvyknutí. K symbolom takejto globalizácie nepochybne patrí aj McDonald´s. No hoci ponúka v každej krajine takmer rovnaké menu, s jeho priestormi to tak už nie je. Budete prekvapení, v akých nádherných budovách ponúka svoje hamburgery či hranolčeky!

Hon na Escobarove hrochy

Hon na Escobarove hrochy: Z vášne drogového baróna sa stala environmentálna dráma

02.03.2021 | 

Drogový magnát Pablo Ecsobar je takmer tri desaťročia po svojej smrti. Napriek tomu aj dnes budí záujem, vášne a zamestnáva kolumbijskú vládu a mnoho odborníkov. Prečo je tomu tak?

Sériová čierna pasažierka Marilyn

Žena dvadsať rokov lietala načierno, vraj sa vždy nalepila na niekoho s modrou taškou

20.03.2021 | 

Na prvý pohľad vyzerá 69-ročná Marilyn Hartmanová úplne nevinne, v skutočnosti však patrí k sériovým zločincom. Počas takmer dvadsiatich rokov sa jej totiž minimálne tridsaťkrát podarilo cestovať bez letenky. Onedlho sa postaví pred súd a pravdepodobne sa nevyhne pobytu za mrežami.

Riadna mela na palube:

Riadna mela na palube: Pilot a stevard sa pobili kvôli toalete!

15.03.2021 | 

Incidenty na palube lietadla nebývajú veľmi ojedinelé a zdalo sa, že nás v tomto smere už nič neprekvapí. Nedávno však predsa len jeden konflikt končiaci fyzickou potýčkou šokoval celý svet. Jeho účastníkmi totiž boli pilot a stevard.

Taliansko - Salento

Plánujete letnú dovolenku? Pomôžeme vám vybrať zaujímavú destináciu

07.04.2021 | 

Po ročnom pôste už ľudia s nádejou pozerajú na letnú sezónu a plánujú, kam by sa vybrali na dovolenku. Keďže niektoré cestovné kancelárie avizujú znižovanie cien pobytov, je dosť možné, že dobre známe rezorty budú preplnené turistami. Ak si chcete užiť pokojnejší pobyt pri mori, poradíme vám niekoľko menej známych lokalít v našich najobľúbenejších destináciách.

Veľká noc vo Vatikáne

Veľká noc vo svete: Tieto 4 turistické destinácie sú so sviatkami spojené najviac

02.04.2021 | 

Veľká noc predstavuje pre kresťanov najväčší sviatok v roku. Na konci pôstneho obdobia oslavujú Spasiteľovo obetovanie za ich hriechy a jeho zmŕtvychvstanie. S týmito udalosťami sa spája len izraelský Jeruzalem, ak však plánujete stráviť budúce veľkonočné sviatky cestovaním, máme pre vás aj ďalšie zaujímavé tipy.

Lietadlo na ostrove Skiathos

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Šmykľavka v Estepone

Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Zabudnite na Káhiru, Egypt chystá nové hlavné mesto

New Administrative Capital v
22.03.2021

Káhira už potrebám moderného Egypta nestačí, krajina na severovýchode Afriky preto pripravuje nové hlavné mesto. Rozhodne na ňom nešetrí - súčasťou moderného komplexu, ktorý vyrastá v púšti, má byť napríklad aj najvyšší mrakodrap sveta. Prví zamestnanci sa do nového mesta majú nasťahovať už toto leto. viac »

Žena dvadsať rokov lietala načierno, vraj sa vždy nalepila na niekoho s modrou taškou

Sériová čierna pasažierka Marilyn
20.03.2021

Na prvý pohľad vyzerá 69-ročná Marilyn Hartmanová úplne nevinne, v skutočnosti však patrí k sériovým zločincom. Počas takmer dvadsiatich rokov sa jej totiž minimálne tridsaťkrát podarilo cestovať bez letenky. Onedlho sa postaví pred súd a pravdepodobne sa nevyhne pobytu za mrežami. viac »

Deťom vstup zakázaný: Najstaršia lodná spoločnosť ponúka plavby iba pre dospelých

Výletná loď Aurora
18.03.2021

Britská lodná spoločnosť P&O Cruises je najstaršou na svete, výletné plavby prevádzkuje už od roku 1837. V súčasnosti do jej flotily patrí sedem lodí a pre mnohých je určite zaujímavé, že dve z nich sú určené výhradne dospelým. viac »

Bratislavčan Filip pôsobil v najlepších reštauráciách sveta: Varil som veľa bizarných vecí (ROZHOVOR)

Bratislavčan Filip Ondrušek pôsobil
16.03.2021

Filip Ondrušek má iba 24 rokov, no rozhodne patrí k najzaujímavejším postavám slovenskej gastronómie. Už na strednej škole absolvoval prvú stáž v michelinskej reštaurácii v Poľsku a neskôr pôsobil ako kuchár v luxusných podnikoch po celom svete, kde varil pre saudskoarabského princa, hollywoodskych hercov aj slávnych spevákov. Popri práci však dokázal množstvo krajín spoznať aj ako turista. V rozhovore nám o svojich zaujímavých skúsenostiach prezradil viac. viac »

Zelené pľúca miest: Toto je 7 najväčších parkov na svete

Fairmont Park, Philadelphia, USA
15.03.2021

Mestskí architekti spravili pred niekoľkými dekádami veľkú chybu. Zeleň ustupovala expandujúcej výstavbe a kvôli tomu sa v súčasnosti počas leta ulice priveľmi prehrievajú. Práve teraz dokážeme oceniť význam mestských parkov, ktoré sú aspoň malými oázami pokoja uprostred betónovej džungle. V týchto lokalitách sa až dodnes podarilo uchovať tie najväčšie z nich. viac »


Utorok, 20. apríl. 2021. Meniny má Marcel.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa