Zaujímavosti, atrakcie

Moskovské metro prvýkrát riadia ženy: Krásky oslavuje ich vlastná Barbie

22.01.2021 |

Moskovské metro umožnilo skupine žien pracovať ako strojvedúce dopravnej súpravy. Nové zamestnankyne dokonca predstavilo ako bábiky Barbie.

Viac článkov
10 najzaujímavejších FOTOgrafií našej

Rok 2020 pri pohľade z vesmíru: Toto je 10 najzaujímavejších FOTOgrafií našej planéty

15.01.2021 | 

Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) na svojej stránke pravidelne zverejňuje tzv. obrázok dňa. Pozrite si to najlepšie, čo nám pohľady na našu planétu z vesmíru poskytli tento rok.

Dielo

V brazílskom parku vyrástla obrovská vagína, dá sa do nej vojsť (VIDEO)

11.01.2021 | 

Brazílska umelkyňa Julia Notariová šokovala svet. Na severovýchode domovskej krajiny vytvorila 33-metrové dielo, ktoré vyzerá ako obria vagína. Má vyvolať dialóg o rovnoprávnosti pohlaví.

Moskovské metro prvýkrát riadia

Moskovské metro prvýkrát riadia ženy: Krásky oslavuje ich vlastná Barbie

22.01.2021 | 

Moskovské metro umožnilo skupine žien pracovať ako strojvedúce dopravnej súpravy. Nové zamestnankyne dokonca predstavilo ako bábiky Barbie.

British Airways začali ponúkať

V lietadle ako v luxusnej reštaurácii: British Airways začali ponúkať jedlo od michelinovského kuchára

21.01.2021 | 

Spoločnosť British Airways patrí k najspoľahlivejším a najlepším leteckým dopravcom. Teraz svoje služby posúva na ešte vyššiu úroveň. Na palube totiž začína ponúkať jedlo michelinského šéfkuchára Toma Kerridga. Aj vo vzduchu si tak budete môcť dopriať vyberané delikatesy!

Hotel Four Seasons Madrid

Vzrušujúce novinky: 5 najzaujímavejších hotelov Európy, ktoré otvoria tento rok

07.01.2021 | 

Je tu nový rok a všetci veríme, že bude k cestovaniu priaznivejší. Nádej si zachovávajú aj hotelieri, ktorí pre nás pripravili niekoľko zaujímavých noviniek. V nasledujúcich mesiacoch pribudne na mapu ubytovacích zariadení hneď päť skvostov.

Budúce hviezdy turizmu: 10

Budúce hviezdy turizmu: 10 európskych lokalít, ktoré by ste mali navštíviť v tomto roku

05.01.2021 | 

Vypĺňate si čas do sprístupnenia očkovania proti covidu plánmi na cestovanie v nasledujúcich mesiacoch? Možno vám v tom pomôže rebríček od Cntraveller, ktorý prináša desať kandidátov na hviezdy turizmu budúceho roka v európskych krajinách. Tieto štáty či mestá skrývajú množstvo neobjavených krás, ktoré čakajú už len na vás.

Lietadlo na ostrove Skiathos

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Šmykľavka v Estepone

Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Všetko pre šťastný nový rok: 10 najbláznivejších silvestrovských zvykov zo sveta

Všetko pre šťastný nový
31.12.2020

Prelom rokov sa nám štandardne spája s bujarými oslavami, alkoholom a zábavou. Dnes sa však žiadne masové podujatia nekonajú, preto väčšina z nás Nový rok privíta v komornejšej atmosfére. A to je ideálna príležitosť oprášiť klasické zvyky a vyskúšať aj niečo nové. Želáme vám, aby sa vám v roku 2021 splnili všetky sny. viac »

Najosamelejší dom sveta - stavba opradená podivnými legendami

Najosamelejší dom na svete
29.12.2020

Čarovná biela stavba na opustenom ostrove je vraj „najosamelejším domom na svete“. Pre niekoho nočná mora, ak ste však introvert a túžite po súkromí, tichu a pokoji, našli ste svoje vysnené bývanie. viac »

Gigant za miliardu: Najnovšia výletná loď má na palube horskú dráhu aj zónu iba pre dospelých

Loď Mardi Gras
28.12.2020

Hoci rok 2020 výletným plavbám neprial, lodné spoločnosti sa stále predbiehajú v tom, kto ponúkne klientom väčší luxus a vzrušujúcejší program. Momentálne na seba púta najviac pozornosti nová loď spoločnosti Carnival Cruise Line, ktorú verejnosti predstavili minulý týždeň. viac »

Staroveký fastfood: Archeológovia v Pompejách vykopali pult na podávanie teplých jedál

Archeológovia v Pompejach vykopali
28.12.2020

Pod nánosmi popola v meste Pompeje sa archeológom podarilo nájsť veľmi dobre zachovaný pult, ktorý slúžil na predaj a podávanie teplých jedál. Freskami bohato zdobené termopolium — ekvivalent súčasného stánku s rýchlym občerstvením — objavili v jednej z doteraz málo preskúmaných oblastí tohto starovekého mesta, informovala stanica CBS News. viac »

Ľudská snaha o prekonanie krás prírody: 7 najkrajších barokových stavieb sveta

Santiago de Compostela
26.12.2020

Obdobie baroka znamenalo značný rozmach všetkých druhov umenia. V architektúre sa zo začiatku používal najmä pri výstavbe kostolov a kláštorov, neskôr si ho obľúbili aj šľachtici a aplikovali ho na ich súkromné sídla. Pozrite si sedem najkrajších príkladov tohto staveného štýlu. viac »


Sobota, 23. január. 2021. Meniny má Miloš.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa