Zaujímavosti, atrakcie

Moskovské metro prvýkrát riadia ženy: Krásky oslavuje ich vlastná Barbie

22.01.2021 |

Moskovské metro umožnilo skupine žien pracovať ako strojvedúce dopravnej súpravy. Nové zamestnankyne dokonca predstavilo ako bábiky Barbie.

Viac článkov
10 najzaujímavejších FOTOgrafií našej

Rok 2020 pri pohľade z vesmíru: Toto je 10 najzaujímavejších FOTOgrafií našej planéty

15.01.2021 | 

Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) na svojej stránke pravidelne zverejňuje tzv. obrázok dňa. Pozrite si to najlepšie, čo nám pohľady na našu planétu z vesmíru poskytli tento rok.

Dielo

V brazílskom parku vyrástla obrovská vagína, dá sa do nej vojsť (VIDEO)

11.01.2021 | 

Brazílska umelkyňa Julia Notariová šokovala svet. Na severovýchode domovskej krajiny vytvorila 33-metrové dielo, ktoré vyzerá ako obria vagína. Má vyvolať dialóg o rovnoprávnosti pohlaví.

Moskovské metro prvýkrát riadia

Moskovské metro prvýkrát riadia ženy: Krásky oslavuje ich vlastná Barbie

22.01.2021 | 

Moskovské metro umožnilo skupine žien pracovať ako strojvedúce dopravnej súpravy. Nové zamestnankyne dokonca predstavilo ako bábiky Barbie.

British Airways začali ponúkať

V lietadle ako v luxusnej reštaurácii: British Airways začali ponúkať jedlo od michelinovského kuchára

21.01.2021 | 

Spoločnosť British Airways patrí k najspoľahlivejším a najlepším leteckým dopravcom. Teraz svoje služby posúva na ešte vyššiu úroveň. Na palube totiž začína ponúkať jedlo michelinského šéfkuchára Toma Kerridga. Aj vo vzduchu si tak budete môcť dopriať vyberané delikatesy!

Hotel Four Seasons Madrid

Vzrušujúce novinky: 5 najzaujímavejších hotelov Európy, ktoré otvoria tento rok

07.01.2021 | 

Je tu nový rok a všetci veríme, že bude k cestovaniu priaznivejší. Nádej si zachovávajú aj hotelieri, ktorí pre nás pripravili niekoľko zaujímavých noviniek. V nasledujúcich mesiacoch pribudne na mapu ubytovacích zariadení hneď päť skvostov.

Budúce hviezdy turizmu: 10

Budúce hviezdy turizmu: 10 európskych lokalít, ktoré by ste mali navštíviť v tomto roku

05.01.2021 | 

Vypĺňate si čas do sprístupnenia očkovania proti covidu plánmi na cestovanie v nasledujúcich mesiacoch? Možno vám v tom pomôže rebríček od Cntraveller, ktorý prináša desať kandidátov na hviezdy turizmu budúceho roka v európskych krajinách. Tieto štáty či mestá skrývajú množstvo neobjavených krás, ktoré čakajú už len na vás.

Lietadlo na ostrove Skiathos

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Šmykľavka v Estepone

Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Vianoce banskoštiavnických baníkov boli duchovné a mystické

Betlehem
25.12.2020

Vianočné sviatky v baníckych rodinách neboli materialisticky založené, prevládali skôr duchovné a mystické zvyky, ktoré mali ochrániť baníkov pri ich nebezpečnom povolaní. Niektoré z baníckych tradícií sa však v regióne podarilo udržať až dodnes, tvrdí riaditeľka Slovenského banského múzea (SBM) Zuzana Denková. viac »

Oblátky, med a cesnak: Tradičné vianočné jedlá majú jasnú symboliku

Vianočné oblátky s cesnakom
24.12.2020

Neodmysliteľnou súčasťou štedrovečernej večere v slovenskej tradícii bez ohľadu na región sú oblátky, med a cesnak. Ako pre TASR povedala vedecká pracovníčka Ústavu etnológie a sociálnej antropológie Slovenskej akadémie vied Katarína Popelková, symbolizujú "najdôležitejšie hodnoty", dobrotu, srdečnosť, zdravie a prosperitu. Med pobytom na štedrovečernom stole zároveň nadobudol "významné rituálne hodnoty". viac »

Zrodenie legendy: Pred 100 rokmi prišiel na svet cestovateľ Jiří Hanzelka

Jiří Hanzelka
23.12.2020

Spolu s Miroslavom Zikmundom vytvoril Jiří Hanzelka dvojicu českých cestovateľov, popularita ktorej dosiahla v 50. a 60. rokoch 20. storočia slávu filmových hviezd. Skratka H+Z sa stala nielenže nerozlučnou, ale aj legendárnou. Počas dvoch veľkých výprav okolo sveta precestovali 83 krajín, o čom natočili štyri celovečerné a 147 krátkometrážnych filmov, v miliónových nákladoch vydali viac ako dve desiatky kníh a napísali stovky reportáží. viac »

Betlehem – mesto, kde sa začal písať vianočný príbeh

Betlehem – mesto, kde
23.12.2020

Vianoce sa už stovky rokov spájajú s krásnym príbehom o narodení Ježiša Krista v meste Betlehem. Kvôli tomu sa tam na svoju púť ročne vyberajú tisíce kresťanov, aby uvideli na vlastné oči miesta, ktoré sa spájajú s prvými dňami života Božieho syna. viac »

Predvianočná nočná mora: Pri jednej z najväčších leteckých katastrof zahynulo 270 ľudí

Nešťastie pri Lockerbie si
21.12.2020

Vianoce 1988 boli pre množstvo ľudí mimoriadne smutné. 21. decembra totiž došlo nad škótskym mestečkom Lockerbie k tragickému výbuchu lietadla Boeing 747 s 243 cestujúcimi a 16 členmi posádky. Atentát bol až do udalostí z 11. septembra 2001 považovaný za najväčší teroristický útok na občanov USA, keďže 189 obetí boli Američania. viac »


Sobota, 23. január. 2021. Meniny má Miloš.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa