Zaujímavosti, atrakcie

Superluxus pre každého: V Londýne vás konkurencia Uberu odvezie zlatými športiakmi

22.03.2019 |

Lamborghini Aventador, Ferrari 488, Rolls Royce Ghost II, Mercedes G Wagon a McLaren 720 – to sú superautá, ktoré má vo svojej flotile firma konkurujúca známejšiemu Uberu. Odviezť sa nimi môžete pri najbližšej návšteve Londýna aj vy. Stačí si cez aplikáciu objednať odvoz a mať trochu šťastia. Ak budete stým návštevníkom, jazda života bude vaša.

Viac článkov
Zlaté taxíky miwhip

Superluxus pre každého: V Londýne vás konkurencia Uberu odvezie zlatými športiakmi

22.03.2019 | 

Lamborghini Aventador, Ferrari 488, Rolls Royce Ghost II, Mercedes G Wagon a McLaren 720 – to sú superautá, ktoré má vo svojej flotile firma konkurujúca známejšiemu Uberu. Odviezť sa nimi môžete pri najbližšej návšteve Londýna aj vy. Stačí si cez aplikáciu objednať odvoz a mať trochu šťastia. Ak budete stým návštevníkom, jazda života bude vaša.

Reštaurácia s názvom Under

Na svete existuje iba niekoľko podmorských reštaurácií, konečne jednu otvorili aj v Európe

21.03.2019 | 

Prvú európsku reštauráciu situovanú pod hladinou mora otvorili v stredu na južnom cípe Nórska. Reštaurácia vyzerá ako obrovská betónová trubica čiastočne ponorená do Severného mora a nesie názov Under, čo v angličtine znamená "pod" a v nórčine zároveň "zázrak", informuje tlačová agentúra Reuters.

Letisko v Prievidzi

Prievidzské letisko prešlo modernizáciou za približne 3,1 milióna eur

21.03.2019 | 

Viac možností na biznis a súkromné lietanie, ako i ďalšiu podporu cestovného ruchu na hornej Nitre po novom prinesie vybudovanie spevnenej asfaltovej plochy aj s osvetlením na letisku v Prievidzi. Jeho modernizáciu za približne 3,1 milióna eur, ktorú slávnostne odovzdali do užívania v utorok, zabezpečil prievidzský aeroklub.

Výstavou veteránov - automobily

Aj na Slovensku sa kedysi jazdilo vľavo, od zmeny smeru uplynulo 80 rokov

20.03.2019 | 

V Slovenskej republike sa jazdí vpravo, ale pred 80 rokmi sa jazdilo vľavo, ako je to napríklad vo Veľkej Británii. Československo hraničilo v 30. rokoch prevažne so štátmi (okrem Maďarska), kde bola zavedená jazda vpravo, tak sa Masarykova prvá republika zaviazala v roku 1931 v Ženeve, že do roku 1936 taktiež zavedie na našich cestách pravostranný smer jazdy.

Aitutaki, Cookove ostrovy

Dovolenka v trópoch: Toto sú najlepšie miesta na splnenie vášho exotického sna

18.03.2019 | 

Palmy, more, pláž s jemným pieskom a nádherná príroda. Kto by netúžil aspoň raz za život zažiť rozprávkovú tropickú dovolenku. Vybrať si zo zoznamu týchto exotických krajín je poriadna fuška. No niekedy stačí len jedna fotografia, vďaka ktorej sa zamilujete do vašej vysnívanej destinácii, kde sa zrazu ocitnete v úplne inom svete.

Madeira, Portugalsko

Je zbytočné čakať na leto, týchto 8 destinácií treba navštíviť PRÁVE TERAZ

04.03.2019 | 

Do dovolenkovej sezóny nám ešte chýba pár týždňov, ale napriek tomu si už teraz môžete dopriať oddych s vôňou letných radovánok. V týchto destináciách vás v týchto dňoch privíta príjemné teplé počasie, takže do kufra vám stačí zbaliť plavky, pár tričiek a dobrú náladu. Ešte predtým ako aj naša príroda rozkvitne do jarnej krásy, poďte sa pokochať inými nádhernými lokalitami.

Zbierka vlasov, tisíce žuvačiek

Zbierka vlasov, tisíce žuvačiek aj potkaní chrám: Toto sú najbizarnejšie atrakcie sveta

17.01.2019 | 

Skúsení cestovatelia začínajú časom vyhľadávať pamiatky a atrakcie, ktoré sa nejakým spôsobom vymykajú štandardu. Pri týchto bizarnostiach by si istotne každý prišiel na svoje. Zatiaľ čo niektoré predstavujú príjemné prekvapenia, na iné potrebujete určitú dávku guráže. Toto sú tie najbizarnejšie atrakcie na svete.

Len pre odvážnych: Najnebezpečnejšie

Len pre odvážnych: Najnebezpečnejšie turistické trasy na svete preveria váš pud sebazáchovy

14.01.2019 | 

Možno patríte medzi skúsených turistov a neodradí vás ani niekoľkohodinová túra. Pred začiatkom niektorých ciest by ste si ale mali dvakrát rozmyslieť, či sa do nich vôbec pustiť. Najnebezpečnejšie turistické trasy na svete totiž pozostávajú z úsekov, ktoré skutočne preveria váš pud sebazáchovy.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Skrátenie cesty do Bosny: Stavebníci dokončili most na hranici s Chorvátskom

Skrátenie cesty do Bosny:
27.02.2019

Bosnianske médiá v utorok oznámili, že stavebníkom sa podarilo dokončiť most ponad rieku Sáva, ktorý spája Chorvátsko s Bosnou a Hercegovinou a je súčasťou rozsiahlejšieho dopravného koridoru. viac »

Jediná noc v cene bytu: Vitajte v najdrahšom apartmáne na svete

Apartmán The Grand Penthouse,
27.02.2019

Vyše 65 tisíc eur - to je suma, za ktorú si na Slovensku môžete kúpiť byt, dom alebo v niektorých lokalitách dokonca aj dva. V newyorskom hoteli The Mark si toľko pýtajú za jedinú noc v apartmáne. Hoci je táto suma vôbec najvyššia na svete, stále sa nájdu ľudia, ktorí ju neváhajú zaplatiť. A dokonca tvrdia, že to rozhodne stojí za to. viac »

Ďalšia linka do Ázie: Od júna spojí priama letecká linka Budapešť so Šanghajom

Šanghaj, Čína
26.02.2019

Čínska letecká spoločnosť Shanghai Airlines otvorí 7. júna nové letecké spojenie medzi Šanghajom a Budapešťou, uviedla agentúra MTI s odvolaním sa na informáciu spoločnosti Budapest Airport (BA). viac »

Mesto duchov ako od Disneyho: V Turecku chátra luxusná štvrť pre arabskú smotánku

Mŕtve mestečko ako od
25.02.2019

Ako králi sa mali cítiť majitelia nehnuteľností v úplne novej luxusnej štvrti v tureckom mestečku Mudurnu medzi Istanbulom a Ankarou. K dispozícii mali mať všetko, na čo si len spomenú, no stavebná spoločnosť skrachovala a na mieste dnes chátra takmer 600 viliek, kde by pokojne mohli strašiť duchovia Disneyho postavičiek. viac »

Fascinujúce FOTO: Čína po prvý raz za uplynulých 94 rokov sprístupnila Zakázané mesto v noci

Zakázané mesto, Peking
23.02.2019

Čínske úrady po prvý raz za uplynulých 94 rokov v utorok sprístupnili verejnosti Zakázané mesto aj v nočných hodinách. Cisársky palácový komplex, ktorý na budúci rok oslávi 600 rokov od svojho vzniku, bol osvetlený po prvý raz od roku 1925, keď sa táto historická štvrť stala múzeom. viac »


Piatok, 22. marec. 2019. Meniny má Beňadik.