Zaujímavosti, atrakcie

Zomrieť zakázané: Najsevernejšie mesto na svete má skutočne zvláštne nariadenia

01.04.2020 |

Mesto Longyearbyen je najsevernejším mestom na svete. Leží na ostrove Svalbard (Špicbergy) asi v strede cesty medzi Nórskom a Severným pólom a žije tam asi 2.368 obyvateľov. Zomrieť však v Longyearbyene nesmú...

Viac článkov
Longyearbyen, Špicbergy

Zomrieť zakázané: Najsevernejšie mesto na svete má skutočne zvláštne nariadenia

01.04.2020 | 

Mesto Longyearbyen je najsevernejším mestom na svete. Leží na ostrove Svalbard (Špicbergy) asi v strede cesty medzi Nórskom a Severným pólom a žije tam asi 2.368 obyvateľov. Zomrieť však v Longyearbyene nesmú...

Bledské jazero

Veľmi nebezpečná krása: Slávne slovinské jazero Bled sa sfarbilo dočervena

30.03.2020 | 

Bledské jazero patrí k najkrajším miestam Slovinska. Najmä vďaka ostrovčeku s kostolom a panoráme Júlskych Álp v pozadí je mimoriadne fotogenické po celý rok, v tomto období ale ponúka ešte krajší pohľad - sfarbilo sa totiž dočervena. Kvôli dôvodu však miestni bijú na poplach.

Na archívnej snímke zo

KORONAVÍRUS je obrovskou hrozbou pre leteckú dopravu

23.03.2020 | 

Európsky výrobca lietadiel Airbus naznačil, že v prípade pretrvávania súčasnej krízy spôsobenej šírením nového koronavírusu niekoľko mesiacov je možné, že bude potrebovať určitú podporu zo strany vlády. Podobne sa vyjadrili už aj zástupcovia Boeingu a Lufthansy.

Lietadlo EasyJet

Vyhlásili svetové letiská s najlepšími službami, Slováci nemajú dôvod na radosť

11.03.2020 | 

Organizácia Airports Council International (ACI) World v pondelok zverejnila víťazov svetovo uznávaných cien Kvality letiskových služieb. Cena je určená pre letiská na celom svete, ktoré poskytujú najlepšie zážitky podľa názoru samotných cestujúcich. V tomto roku si 140 ocenení rozdelilo 84 letísk. Tie, z ktorých lietajú Slováci najčastejšie, sa však do výberu nedostali.

Víkendová romantika: 5 tipov

Víkendová romantika: 5 tipov na valentínsky výlet autobusom

07.02.2020 | 

Sviatok zamilovaných, deň sv. Valentína, tohto roku pripadá na piatok. A to je skvelá príležitosť chopiť sa iniciatívy a naplánovať si romantický výlet vo dvojici! Stredná Európa je plná krásnych miest a mnohé z nich môžete navštíviť hromadnou dopravou na priamom spoji.

Guadalajara, Mexiko

Trendy na rok 2020: Airbnb odhalilo, ktoré mestá sú u cestovateľov najpopulárnejšie

08.01.2020 | 

Trendy v cestovaní môžeme určovať podľa rôznych ukazovateľov. Spoločnosť Airbnb odhalila rebríček tých miest, v ktorých v porovnaní uplynulých rokov najvýraznejšie stúpol počet rezervácií cez ich systém ubytovania v súkromí. Z nich vytvorili dvadsiatku najpopulárnejších, ktoré budú trendovými destináciami aj v roku 2020.

Lietadlo na ostrove Skiathos

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Šmykľavka v Estepone

Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Vedci šokujú: Južnú Ameriku v minulosti obývali korytnačky veľké ako auto

Južnú Ameriku v minulosti
18.02.2020

V Kolumbii a Venezuele objavili nové fosílie gigantickej korytnačky, ktoré priblížili život tohto tvora veľkého ako osobné auto. Stupendemys geographicus žila v mokradiach na severe Južnej Ameriky pred 13 až 7 miliónmi rokov, ešte predtým, ako sa sformovali rieky Amazonka a Orinoko. Hoci prvé fosílie korytnačky objavili už v 70. rokoch minulého storočia, veľa o nej nebolo známe. viac »

Dokonalé dielo prírody: 5 najkrajších vodopádov Európy

Vodopád Sedem sestier, Nórsko
17.02.2020

Burácanie v ušiach, kvapky vody v tvári. Kto stojí pred vodopádom, pocíti naplno silu prírody. Čím je vodopád mohutnejší, tým ohromujúcejšie divadlo vytvára pre jeho pozorovateľov. Aj týchto päť európskych vodopádov vás presvedčí o tom, že sú to fascinujúce diela prírody. viac »

Spoznajte pravú chuť navštívených krajín: Ochutnajte miestne delikatesy priamo na ulici

Tanghulu
14.02.2020

Ak pre vás patrí jedlo k dôležitým spôsobom, ako spoznať kultúru navštívených krajín, istotne sa vyhýbate all inclusive rezortom s veľmi podobnou ponukou pokrmov alebo celosvetovým sieťam, ktoré všade chutia rovnako. No tú pravú originálnu gastronómiu nenájdete ani v tradičných reštauráciách, ale priamo v pouličných stánkoch. Street food sa aktuálne teší veľkej obľube, pretože vám v jednoduchej čistej forme ukáže to najlepšie, čo ponúka regionálna kuchyňa. viac »

Koniec mýtov: Zisťovali sme, kde končí obsah záchoda v lietadle, na lodi či vo vlaku

Koniec mýtov: Zisťovali sme,
13.02.2020

V roku 2016 médiá informovali o prípade, keď na dom v indickom Aamkhole spadla z lietadla guľa zamrznutých fekálií. Dodnes sa podobnej situácie obáva mnoho ľudí, ktorí veria, že splachovanie vo vzduchu, ale aj na vode funguje podobne ako v starých vlakoch. Skutočne však hrozí, že nám pri troche smoly pristanú na hlave ľudské výkaly? viac »

British Airways zrejme prekonali rekord v lete komerčného podzvukového lietadla

Lietadlo British Airways
11.02.2020

Britská letecká spoločnosť British Airways vďaka silnému vetru spôsobenému búrkou Ciara zrejme prekonala rekord v najkratšom lete komerčného podzvukového lietadla medzi New Yorkom a Londýnom. viac »


Streda, 1. apríl. 2020. Meniny má Hugo.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa