Zaujímavosti, atrakcie

RegioJet v lete spojí Bratislavu s pobrežím Jadranského mora

21.01.2019 |

RegioJet bude počas letnej sezóny prevádzkovať autobusovú linku, ktorou spojí Bratislavu s pobrežím Jadranského mora. Žlté autobusy začnú premávať 31. mája 2019 a jazdiť budú počas celého leta až do 5. septembra 2019. Spočiatku pôjde o jeden spoj týždenne, tesne pred začiatkom letných prázdnin však plánuje dopravca počet spojov zdvojnásobiť. Informoval o tom hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.

Viac článkov
Súťaž Jallikattu (krotenie býkov)

OBRAZOM V Indii oslavovali prvú úrodu súbojmi s býkmi

19.01.2019 | 

Štvordňový festival Pongal je oslavou zimnej žatvy a patrí k najobľúbenejším sviatkom v juhoindickom štáte Tamil Nadu. Aj v dedine Palamedu neďaleko mesta Madurai je vrcholom osláv netradičný zvyk - do davu vypustia býka a ľudia sa ho snažia chytiť a jazdiť na ňom.

Plážové letovisko Wonsan-Kalma, Severná

Severná Kórea dokončuje prímorské letovisko, chce sa stať turistickou destináciou

19.01.2019 | 

Severokórejská ľudovodemokratická republika sa otvára svetu. Donedávna vojenské letisko Kalma sprístupnili pre civilné lety, v roku 2013 dokončili lyžiarske stredisko Masikryong a tak sa zdá, že prvých turistov čoskoro privíta aj veľkolepé prímorské letovisko.

RegioJet v lete spojí

RegioJet v lete spojí Bratislavu s pobrežím Jadranského mora

21.01.2019 | 

RegioJet bude počas letnej sezóny prevádzkovať autobusovú linku, ktorou spojí Bratislavu s pobrežím Jadranského mora. Žlté autobusy začnú premávať 31. mája 2019 a jazdiť budú počas celého leta až do 5. septembra 2019. Spočiatku pôjde o jeden spoj týždenne, tesne pred začiatkom letných prázdnin však plánuje dopravca počet spojov zdvojnásobiť. Informoval o tom hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.

T.R.A.M. ponúkol vyšší level

Vyšší level spojenia Bratislavy s Viedňou: Z galérie vo vlaku sa tešilo pol milióna účastníkov

18.01.2019 | 

Viac ako 175-tisíc najazdených kilometrov, 91 medzinárodných umelcov, 39 predstavení, 4 výstavy a vyše pol milióna účastníkov. Taká je bilancia bezmála rok trvajúceho projektu „T.R.A.M. – cesta časom Viedeň – Bratislava“, ktorý netradičným spôsobom spojil dve európske metropoly. Umelecká vlaková súprava s galériou súčasného umenia premávala medzi Bratislavou a Viedňou 8 až 11-krát denne. Každú stredu večer sa vo vybraných priestoroch vlaku viedli diskusie a uskutočňovali prezentácie a prednášky významných hostí z oblasti umenia a kultúry.

Ako na Nový rok,

Ako na Nový rok, tak po celý rok: 6 tipov na Silvestra v exotike

13.12.2018 | 

Vianočný čas aj privítanie nového roka je za rohom a každý premýšľa, kam sa na Silvestra vyberie. Väčšina ľudí sa zrejme so starým rokom rozlúči klasickým spôsobom niekde na Slovensku, toto obdobie je však ideálne aj na cestu do exotiky. Veď nenadarmo sa hovorí: Ako na Nový rok, tak po celý rok.

Dolomity

VIDEO Pár minút v raji: Nádherné VIDEO Martina a Mimy pohladí dušu milovníkov hôr

12.12.2018 | 

Každý milovník hôr potvrdí, že talianske Dolomity patria k najkrajším častiam našej planéty. Dôkazom ich výnimočnosti je aj zápis v Zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO. Ak zvažujete, kam sa najbližšie vybrať na výlet, možno vás navnadí najnovšie video z produkcie Hike the World.

Zbierka vlasov, tisíce žuvačiek

Zbierka vlasov, tisíce žuvačiek aj potkaní chrám: Toto sú najbizarnejšie atrakcie sveta

17.01.2019 | 

Skúsení cestovatelia začínajú časom vyhľadávať pamiatky a atrakcie, ktoré sa nejakým spôsobom vymykajú štandardu. Pri týchto bizarnostiach by si istotne každý prišiel na svoje. Zatiaľ čo niektoré predstavujú príjemné prekvapenia, na iné potrebujete určitú dávku guráže. Toto sú tie najbizarnejšie atrakcie na svete.

Len pre odvážnych: Najnebezpečnejšie

Len pre odvážnych: Najnebezpečnejšie turistické trasy na svete preveria váš pud sebazáchovy

14.01.2019 | 

Možno patríte medzi skúsených turistov a neodradí vás ani niekoľkohodinová túra. Pred začiatkom niektorých ciest by ste si ale mali dvakrát rozmyslieť, či sa do nich vôbec pustiť. Najnebezpečnejšie turistické trasy na svete totiž pozostávajú z úsekov, ktoré skutočne preveria váš pud sebazáchovy.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

15 najzábavnejších fotografií z paluby lietadla: Želáme vám veselý Silvester!

15 najzábavnejších fotografií z
31.12.2018

Je tu posledný deň roka, obľúbený čas bujarých osláv a zábavy. Privítajte aj vy nový rok v dobrej nálade, ktorú vám iste spríjemnia aj tie najvtipnejšie fotografie z paluby lietadla. Za redakciu Dromedára vám ďakujeme za priazeň a želáme vám veselého Silvestra a veľa nezabudnuteľných cestovateľských zážitkov v roku 2019. viac »

India otvorila svoj najdlhší diaľnično-železničný most Bogibil

India otvorila svoj najdlhší
28.12.2018

Indický premiér Naréndra Módí v utorok slávnostne otvoril najdlhší diaľnično-železničný most v krajine. Most s názvom Bogibil má dĺžku 4,9 kilometra a klenie sa nad riekou Brahmaputra v štáte Ásam. Most spája okresy, ktoré susedia so štátom Arunáčalpradéš - sporným územím nárokovaným Čínou. viac »

OBRAZOM Rusi zostávajú verní topánkam z plsti

Tradičné ruské zimné topánky
22.12.2018

Tradičné ruské zimné topánky z plsti sa nazývajú válenky a pri nízkych teplotách sa k nim Rusi stále vracajú. Obuv je vhodná do mrazov a suchej zimy, čo je typické počasie pre väčšinu územia Ruska. Ich dizajn však kráča s dobou, a tak môžeme v uliciach miest či dedín vidieť válenky s rôznou funkciou, tvarom aj zdobením. viac »

ČSA rušia lety: Končí aj spoj z Bratislavy do Košíc

Letisko M. R. Štefánika
20.12.2018

České aerolínie (ČSA) zrušia v januári 2019 pravidelnú linku medzi Prahou a Bratislavou, vnútroštátny spoj medzi Bratislavou a Košicami a tiež spoj medzi Prahou a Ostravou. Prevádzka na linke medzi Prahou a Košicami zostane bez zmeny. viac »

Vyzerá ako raj na Zemi, no ukrýva peklo: Najnebezpečnejší ostrov na svete

Severný Sentinel
18.12.2018

Severný Sentinel v súostroví Andamany vyzerá na prvý pohľad ako raj na zemi. Napriek tomu sem nejazdia takmer žiadni turisti, indická vláda totiž už v 90. rokoch zakázala vôbec sa k ostrovu priblížiť. Tí, ktorí zákaz porušia, veľmi rýchlo pochopia, prečo je nevyhnutný. Vtedy je však už neskoro. viac »


Utorok, 22. január. 2019. Meniny má Zora.