Zaujímavosti, atrakcie

Pozor na miestne pravidlá: Týchto 8 vecí v zahraničí radšej neskúšajte!

16.04.2021 |

V Európe sme zvyknutí na to, že máme veľmi podobné hlavné pravidlá vo všetkých krajinách. No len čo sa dostaneme do exotiky, tam nás môžu niektoré zákazy poriadne prekvapiť. Pred každou cestou do cudziny si preto preštudujte aj takéto kuriózne nariadenia, aby ste sa nedostali do problémov so zákonom, alebo neurazili domácich obyvateľov.

Viac článkov
McDonald´s nájdete po celom

McDonald´s nájdete po celom svete: 10 najkrajších budov, kde sa rýchlo najete

04.04.2021 | 

K skvelej dovolenke nepochybne patrí aj ochutnávanie domácich špecialít. Sú však aj turisti, ktorí sa chcú najesť hlavne rýchlo a lacno. Mnohí tiež radi vyhľadávajú rôzne reťazce, pretože si tam môžu dať to, na čo sú zvyknutí. K symbolom takejto globalizácie nepochybne patrí aj McDonald´s. No hoci ponúka v každej krajine takmer rovnaké menu, s jeho priestormi to tak už nie je. Budete prekvapení, v akých nádherných budovách ponúka svoje hamburgery či hranolčeky!

Hon na Escobarove hrochy

Hon na Escobarove hrochy: Z vášne drogového baróna sa stala environmentálna dráma

02.03.2021 | 

Drogový magnát Pablo Ecsobar je takmer tri desaťročia po svojej smrti. Napriek tomu aj dnes budí záujem, vášne a zamestnáva kolumbijskú vládu a mnoho odborníkov. Prečo je tomu tak?

Sériová čierna pasažierka Marilyn

Žena dvadsať rokov lietala načierno, vraj sa vždy nalepila na niekoho s modrou taškou

20.03.2021 | 

Na prvý pohľad vyzerá 69-ročná Marilyn Hartmanová úplne nevinne, v skutočnosti však patrí k sériovým zločincom. Počas takmer dvadsiatich rokov sa jej totiž minimálne tridsaťkrát podarilo cestovať bez letenky. Onedlho sa postaví pred súd a pravdepodobne sa nevyhne pobytu za mrežami.

Riadna mela na palube:

Riadna mela na palube: Pilot a stevard sa pobili kvôli toalete!

15.03.2021 | 

Incidenty na palube lietadla nebývajú veľmi ojedinelé a zdalo sa, že nás v tomto smere už nič neprekvapí. Nedávno však predsa len jeden konflikt končiaci fyzickou potýčkou šokoval celý svet. Jeho účastníkmi totiž boli pilot a stevard.

Taliansko - Salento

Plánujete letnú dovolenku? Pomôžeme vám vybrať zaujímavú destináciu

07.04.2021 | 

Po ročnom pôste už ľudia s nádejou pozerajú na letnú sezónu a plánujú, kam by sa vybrali na dovolenku. Keďže niektoré cestovné kancelárie avizujú znižovanie cien pobytov, je dosť možné, že dobre známe rezorty budú preplnené turistami. Ak si chcete užiť pokojnejší pobyt pri mori, poradíme vám niekoľko menej známych lokalít v našich najobľúbenejších destináciách.

Veľká noc vo Vatikáne

Veľká noc vo svete: Tieto 4 turistické destinácie sú so sviatkami spojené najviac

02.04.2021 | 

Veľká noc predstavuje pre kresťanov najväčší sviatok v roku. Na konci pôstneho obdobia oslavujú Spasiteľovo obetovanie za ich hriechy a jeho zmŕtvychvstanie. S týmito udalosťami sa spája len izraelský Jeruzalem, ak však plánujete stráviť budúce veľkonočné sviatky cestovaním, máme pre vás aj ďalšie zaujímavé tipy.

Lietadlo na ostrove Skiathos

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Šmykľavka v Estepone

Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Riadna mela na palube: Pilot a stevard sa pobili kvôli toalete!

Riadna mela na palube:
15.03.2021

Incidenty na palube lietadla nebývajú veľmi ojedinelé a zdalo sa, že nás v tomto smere už nič neprekvapí. Nedávno však predsa len jeden konflikt končiaci fyzickou potýčkou šokoval celý svet. Jeho účastníkmi totiž boli pilot a stevard. viac »

Suzdaľ - nádherná cesta do stredovekého Ruska

Suzdaľ
12.03.2021

Ruské mesto Suzdaľ je súčasťou známeho Zlatého okruhu, ktorý sústreďuje historicky dôležité miesta v regióne Zálesie. Tie podľa historikov výrazne ovplyvnili dejiny krajiny a vznik štátnosti. Nachádzajú sa tam viaceré zaujímavé pamiatky, ktoré vám ukážu pôvodnú tvár tejto časti Ruska. Jedným z nich je Suzdaľ, ktorý sa môže pochváliť viacerými stredovekými atrakciami. viac »

Pripravte sa na nadpozemské zážitky: Prvý vesmírny hotel sa stáva realitou

Prvý vesmírny hotel sa
11.03.2021

Ak je vám naša planéta už primalá, mali by ste začať šetriť. Americká spoločnosť Orbital Assembly Corporation totiž predstavila hotel, ktorý má na nízkom orbite obletieť Zem každých 90 minút. Prvých hostí by mal privítať už o pár rokov. viac »

Najväčšie hrady na svete: V prvej sedmičke je aj slovenská pýcha

Spišský hrad
10.03.2021

Hrady, zámky a kaštiele boli kedysi jedným z nástrojov prezentácie moci. Keď mal totiž nejaký panovník veľké a honosné sídlo, bolo už z diaľky viac ako jasné, že sa jeho krajine darí a nemá núdzu o peniaze. Preto sa stalo zvykom, že sa časom začali jeden pred druhým pretekať, aby vytvorili ten najrozsiahlejší hradný komplex na svete. viac »

Zabudnite na preplnené hotely: Prenajmite si celý ostrov a strávte dovolenku bezpečne

Zabudnite na preplnené hotely:
09.03.2021

Predstavte si, že ležíte na piesočnej pláži, slniečko vám zohrieva celé telo a jediné, čo počujete, je šum mora. Ste tam len vy, vaši blízki a snáď ešte niekto, kto sa stará o váš dokonalý komfort. Že to znie ako nesplniteľný sen? Naopak, dokonalá dovolenka je dostupnejšia, ako by ste čakali. viac »


Utorok, 20. apríl. 2021. Meniny má Marcel.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa