Zaujímavosti, atrakcie

Architektonické skvosty Európy: 7 najzaujímavejších moderných stavieb

22.08.2019 |

Turisti sú niekedy ochotní precestovať stovky kilometrov len kvôli tomu, aby uvideli nejakú významnú historickú budovu. Popri tom niekedy prehliadajú moderné stavby, ktorých architektúra je rovnako výnimočná. Často sa vyznačujú kreatívnym prístupom a ukazujú obrovské možnosti, ktoré majú stavitelia v súčasnosti.

Viac článkov
Tržnica, Rotterdam, Holandsko

Architektonické skvosty Európy: 7 najzaujímavejších moderných stavieb

22.08.2019 | 

Turisti sú niekedy ochotní precestovať stovky kilometrov len kvôli tomu, aby uvideli nejakú významnú historickú budovu. Popri tom niekedy prehliadajú moderné stavby, ktorých architektúra je rovnako výnimočná. Často sa vyznačujú kreatívnym prístupom a ukazujú obrovské možnosti, ktoré majú stavitelia v súčasnosti.

Top zážitky spod hladiny:

Top zážitky spod hladiny: Tri FOTOgrafie, ktoré nás toto leto absolútne dostali

21.08.2019 | 

Naša Zem je plná nádherných prekvapení. Obrovské množstvo sa ich nachádza pod vodnou hladinou, preto ich väčšina z nás nikdy neuvidí. Odvážni potápači ale občas to potešenie majú a určite by potvrdili – na niektoré zážitky sa do konca života nedá zabudnúť. My sme vybrali tri, ktoré toto leto závidíme najviac.

Mrakodrap Lotte World Tower

Poľská letecká spoločnosť LOT začne z Budapešti lietať do Soulu a 4 miest Európy

08.08.2019 | 

Poľská národná letecká spoločnosť LOT bude od septembra lietať z Budapešti do kórejského Soulu a štyroch európskych miest - Prahy, Belehradu, Stuttgartu a Sofie, oznámil v maďarskom hlavnom meste generálny riaditeľ LOT-u Rafal Milczarski.

Letisko M. R. Štefánika

Z Bratislavy pribudne nová pravidelná letecká linka do Odesy na Ukrajine

07.08.2019 | 

Z Letiska M. R. Štefánika budú môcť cestujúci využiť už tretiu pravidelnú leteckú linku na Ukrajinu. Po Kyjeve a Ľvove otvorí dopravca Wizz Air od novembra aj letecké spojenie z Bratislavy do Odesy pri Čiernom mori. Nová letecká linka bude k dispozícii od 3. novembra 2019 s frekvenciou dvakrát týždenne, v stredu a v sobotu.

Miro Jaroš

Dovolenkové tipy: Spevák Miro Jaroš sa vždy rád vracia do Izraela

28.07.2019 | 

Slovenský spevák Miro Jaroš trávi letné dni prácou i oddychom. Možno jeho výber letnej dovolenky inšpiruje aj vás.

Vysoké Tatry

Inšpirácia na dovolenku: Lonely Planet zverejnil zoznam top európskych miest 2019

24.05.2019 | 

Známy cestovateľský sprievodca Lonely Planet zostavil aj tento rok zoznam 10 najlákavejších európskych destinácií, ktoré odporúča cestovateľom navštíviť. Rebríčku v kategórii Best in Europe 2019 kraľujú Vysoké Tatry, najvyššie pohorie Karpatského oblúka.

Lietadlo na ostrove Skiathos

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Šmykľavka v Estepone

Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Luník IX sa môže schovať: Obľúbená turistická destinácia ukrýva odporné Odpadkové mesto

Manshiyat Nasser, Mesto odpadkov
21.07.2019

K najobľúbenejším turistickým destináciám na svete patrí aj Egypt. Návštevníkom ponúka nielen nádherné pláže, ale aj množstvo unikátnych pamiatok. Obrovským lákadlom je hlavné mesto Káhira s jeho pyramídami, mešitou Al-Azhar a citadelou. Hneď vedľa nej však leží štvrť, do ktorej vstúpia len skutočne odvážni turisti. Volá sa Odpadkové mesto. viac »

Toxická romantika: Mladí Rusi sa chvália fotkami z raja, pravda však naháňa strach

Nádrž
19.07.2019

Pre pár minút (pofidérnej) slávy a nejaký ten páčik (teda „lajk“) spravia čokoľvek. Reč je o influenceroch, o ktorých počúvame stále viac. Hoci by však mali ľudí „influence“, teda ovplyvňovať, v skutočnosti by ste sa ich radám mali neraz radšej vyhnúť. Dokazuje to aj najnovšia móda z Ruska. Sociálne siete totiž ovládli fotografie z nádherného, no veľmi nebezpečného jazera. viac »

Dovolenka na jazyku: Ako chutia typické jedlá najobľúbenejších letných destinácií?

Výhľad z gréckej reštaurácie
18.07.2019

Dovolenka je čas, ktorý sa snažíme vychutnávať všetkými zmyslami. Významnú úlohu tu prirodzene zohráva aj gastronómia, bolo by predsa priam hriechom neochutnať v danej krajine jej najlepšie špeciality! Pozreli sme sa na to, čím poteší maškrtné jazýčky Chorvátsko, Taliansko, Grécko, Bulharsko a Turecko. viac »

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

Lietadlo na ostrove Skiathos
17.07.2019

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos. viac »

Turkish Airlines na Slovensku končí: Od septembra pozastavuje svoju linku do Košíc

Turkish Arilines začnú lietať
24.06.2019

Spoločnosť Turkish Airlines k 1. septembru pozastavuje letecké spojenie Istanbul – Košice. Linka bola prevádzkovaná štyrikrát týždenne počas troch rokov. Ako TASR za letisko Košice informovala Karolína Linhartová, pozastavenia linky do Košíc je dôsledkom globálnej leteckej krízy spôsobenej uzemnením Boeingov 737 MAX. viac »


Štvrtok, 22. august. 2019. Meniny má Tichomír.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa