Zaujímavosti, atrakcie

Láska nepozná hraníc: Kosatka smútila nad smrťou mláďaťa 17 dní

14.08.2018 |

Samička kosatky dravej sa po 1600 kilometrov dlhej "púti žiaľu" v mori, keď smútila nad smrťou svojho mláďaťa a najmenej 17 dní niesla na hlave jeho telo, už vrátila k lovu a k šanteniu so svojím húfom. V pondelok o tom informoval portál spravodajskej televízie Sky News s odvolaním sa na výskumníkov.

Viac článkov
Rodina z Paríža sa

Rodina z Paríža sa sťažuje na pokazenú dovolenku, ten dôvod vás dostane

10.08.2018 | 

Rodina z Paríža, ktorá si za miesto dovolenky zvolila dedinu Bondons v národnom parku Cévennes na juhu Francúzska a ubytovala sa v kamenici v tesnej blízkosti bývalého kláštora a fungujúceho kostola, sa starostovi obce oficiálne sťažovala na vyrušovanie hlaholom zvonov.

Kalifornský motel Madonna Inn

Na tento motel nezabudnete – 110 izieb a každá v inom štýle

06.08.2018 | 

Hotel už dávno nie je len miestom, kde si večer ľahnete do postele a po náročnom dni ani nevnímate priestor, kde spíte. O pozornosť zákazníkov bojuje čoraz viac zaujímavých ubytovacích zariadení, ktoré ako bonus prikladajú nejaký netradičný zážitok. Kalifornský motel Madonna Inn sa medzi nimi preslávil vďaka originálnemu dizajnu všetkých jeho izieb.

Tipy na plavbu po

Tipy na plavbu po západnom Stredomorí

01.08.2018 | 

Malebné prístavy, očarujúce pláže, ale i nákupy vo vychýrených butikoch a významné pamiatky. Prinášame vám tipy, ako si takú plavbu vychutnať so všetkým, čo k nej patrí.

Plavba do Karibiku

Plavba loďou s českým delegátom: Na aké destinácie sa tešiť?

31.07.2018 | 

Plánujete prvú plavbu luxusnou loďou a desí vás jazyková bariéra? Je pravda, že počas plavby stretnete množstvo rôznych národností a môžete si tu dokonca nájsť i medzinárodných priateľov. Pre mnohých je ale jednoduchšie, ak môže na lodi komunikovať vo svojom rodnom jazyku.

Adrenalínová prehliadka, na ktorú

Adrenalínová prehliadka, na ktorú nezabudnete: V Švédsku vás povodia po strechách domov

03.03.2018 | 

Ak máte radi nové zážitky a nevadí vám ani trochu adrenalínu, vyberte sa do Švédska. V dvoch škandinávskych mestách totiž ponúkajú naozaj netradičné prehliadky - na svet sa tam môžete pozrieť z výšky striech.

Dvaja Slováci, dva psy

Neskutočné dobrodružstvo Slovákov: 30 000 kilometrov na bicykli a s dvomi psami!

15.02.2018 | 

Kanadský Vancouver a mesto Ushuaia na Ohňovej zemi delí 30 tisíc kilometrov - celá Južná a Stredná Amerika aj časť Severnej. Hoci to znie priam neuveriteľne, dvaja odvážni Slováci sa rozhodli zdolať túto trasu na bicykloch. A aby toho nebolo málo, spoločnosť im pritom robia dvaja štvornohí členovia rodiny!

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Zážitok na celý život: Slováci v Keni stretli starú mamu Barracka Obamu

Sarah Obamová
11.07.2018

Členovia a členky výpravy KETANGA 2018, ktorú zorganizovala Katedra regionálnej geografie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského, navštívili v Keni Sarah Obamovú, starú mamu bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu. viac »

Zážitok na celý život: Košičanka Ivana sa kúpala s mantami obrovskými

Zážitok na celý život:
07.07.2018

Ivana Ďurčová strávila nedávno tri mesiace cestovaním po Ázii. Na Filipínach, v Thajsku aj na Bali zažila mnoho nezabudnuteľných okamihov, k tým najkrajším rozhodne patrí aj plávanie s mantami obrovskými na indonézskom ostrove Nusa Penida. viac »

Dovolenkové tipy: Janko Kuric prezradil svoje plány na leto

Janko Kuric s manželkou
04.07.2018

Slovenský spevák a frontman skupiny Vidiek Janko Kuric plánuje cez leto mnoho festivalov aj nakrúcanie videoklipu, stihne však aj dovolenku s rodinou. viac »

Slovenka Nita žije na Jamajke už takmer 20 rokov: Šťastie je ako bumerang (ROZHOVOR)

Nita Kimuri a jej
01.07.2018

Preraziť kdekoľvek na svete je pomerne náročné, o chudobných krajinách tretieho sveta to platí dvojnásobne. Slovenke Nite Kimuri sa to podarilo – dnes je jediným expertom na Jamajku na Slovensku a v Čechách, autorkou štyroch cestopisných kníh o tomto karibskom štáte a zároveň profesionálnou sprievodkyňou, ktorá vám ukáže Jamajku takú, aká naozaj je. viac »

Grécky ostrov Santorini zarába na mimoriadne krutej atrakcii, aktivisti volajú po jej zákaze

Somáre na gréckom ostrove
28.06.2018

Grécky ostrov Santorini patrí k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám. Turisti sem prichádzajú kvôli oddychu na nádherných plážach, mnohí pritom ale považujú priam za povinnosť povoziť sa na ostrove na somárikovi. Ochranári však bijú na poplach a apelujú, aby ste sa tohto zážitku radšej vzdali. Chvíľková zábava ľudí totiž zvieratám spôsobuje hotové muky. viac »


Streda, 15. august. 2018. Meniny má Marcela.