Zaujímavosti, atrakcie

Londýnsky mor roku 1665 a súčasný Covid 19: Zistili sme paralely

05.03.2021 |

Ako už iste viete, Covid 19 rozhodne nie je prvou pandémiou v histórii, ktorá dokázala zraziť na kolená celé mestá a paralyzovať ľudskú populáciu. V roku 1665 bolo Anglicko spustošené morom, ktorý si len v Londýne vyžiadal viac ako 100 000 obetí, teda štvrtinu vtedajšej populácie.

Viac článkov
Hon na Escobarove hrochy

Hon na Escobarove hrochy: Z vášne drogového baróna sa stala environmentálna dráma

02.03.2021 | 

Drogový magnát Pablo Ecsobar je takmer tri desaťročia po svojej smrti. Napriek tomu aj dnes budí záujem, vášne a zamestnáva kolumbijskú vládu a mnoho odborníkov. Prečo je tomu tak?

Ostrov v Oceánii

Pikantný objav v exotickom raji: Takýto penis ste ešte nevideli

24.02.2021 | 

Príroda je plná prekvapení a občas sa s nami poriadne zahráva, keď niektoré úkazy pripomínajú čosi úplne iné. Videli sme už napríklad ostrov v podobe dokonalého srdca, známy je aj ten v tvare helikoptéry či delfína, no nedávno istá žena vďaka Google Earth objavila taký, čo vyzerá ako kresba mužského pohlavia.

Vzduchloď Hindenburg

Pred 85 rokmi prvýkrát vzlietla vzducholoď Hindenburg: Nacistickú pýchu dodnes nič neprekonalo

04.03.2021 | 

Tým, čím bol legendárny Titanic pre lodnú dopravu, tým mala byť pre lietanie vzducholoď Hindenburg. Čakal ju však aj rovnako neslávny koniec, hoci dodnes zostáva vo viacerých ohľadoch neprekonaná.

RegioJet vypraví v lete

RegioJet zahájil predaj lístkov: Vieme, koľko vás bude stáť cesta do Chorvátska

19.02.2021 | 

RegioJet odštartoval predaj cestovných lístkov na vlaky do Chorvátska. Vlaky pôjdu do Rijeky a po novom aj do Splitu a Záhrebu. Nadväzné autobusy napoja celé jadranské pobrežie

Cestovateľské hity roka: O

Cestovateľské hity roka: O tieto destinácie sa po uvoľnení opatrení turisti pobijú

22.02.2021 | 

Svet sa opäť pomaly začína otvárať turizmu a hoci momentálne cestovatelia vyhľadávajú iba exotiku, kde je aktuálna pandemická situácia pod kontrolou, v lete by sme sa už mohli s našou záľubou opäť naplno rozbehnúť. Pri vyberaní dovolenky sa inšpirujte aj aktuálnymi horúcimi trendmi.

Cestovanie za babku: Tieto

Cestovanie za babku: Tieto lacné destinácie budú hitom roka

09.02.2021 | 

Precestovať počas jedného roka veľa krajín si vyžaduje určité umenie plánovania, ale aj správnu voľbu destinácií. Niekedy si môžete dopriať drahšie mestá, ale potom vám zas padne vhod navštíviť lacnejšie krajiny, kde čosi ušetríte. Počas aktuálneho roka budú jasným hitom v nízkonákladovom cestovaní tieto zaujímavé lokality.

Lietadlo na ostrove Skiathos

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Šmykľavka v Estepone

Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Cestovateľské hity roka: O tieto destinácie sa po uvoľnení opatrení turisti pobijú

Cestovateľské hity roka: O
22.02.2021

Svet sa opäť pomaly začína otvárať turizmu a hoci momentálne cestovatelia vyhľadávajú iba exotiku, kde je aktuálna pandemická situácia pod kontrolou, v lete by sme sa už mohli s našou záľubou opäť naplno rozbehnúť. Pri vyberaní dovolenky sa inšpirujte aj aktuálnymi horúcimi trendmi. viac »

RegioJet zahájil predaj lístkov: Vieme, koľko vás bude stáť cesta do Chorvátska

RegioJet vypraví v lete
19.02.2021

RegioJet odštartoval predaj cestovných lístkov na vlaky do Chorvátska. Vlaky pôjdu do Rijeky a po novom aj do Splitu a Záhrebu. Nadväzné autobusy napoja celé jadranské pobrežie viac »

Ako vajce vajcu: Objavili sme zahraničné dvojičky známych slovenských atrakcií

Saumur
19.02.2021

Hoci svet ponúka takmer nekonečné množstvo rôznych turistických zaujímavostí, občas nám niektoré pripadajú dobre známe, hoci sme ich nikdy predtým nevideli. Nemusí to byť vždy len Déjà vu, občas sa skrátka stáva, že sa dve rôzne pamiatky nápadne podobajú. My sme našli dvojčatá známych slovenských atrakcií. viac »

Najvyššie budovy na svete: Aj mrakodrapy sa pri nich zdajú malé!

CTF Finančné centrum, Čína
18.02.2021

Pri pohľade na panorámu mesta sú vždy tie neprehliadnuteľné. Najvyššie budovy sveta upútajú vašu pozornosť a neviete od nich odtrhnúť zrak. Dokazujú výnimočnosť talentu architektov a ukazujú, kam sa až dokážu posúvať naše možnosti. Často sa stávajú symbolom jednotlivých metropol a je to tá prvá vec, ktorá nám napadne pri spomienkach na naše výlety do týchto končín. viac »

Hotely s temnou minulosťou: Za ich múrmi sa diali hrôzy, aké si len ťažko predstaviť

Hotely s temnou minulosťou:
16.02.2021

Hotely si väčšinou spájame s príjemným oddychom, no neraz boli aj svedkami rôznych tragédií. Keby steny vedeli rozprávať, možno by sme si na niektorých miestach radšej ihneď zbalili kufor. Prečítajte si príbehy tých najdesivejších hotelov a posúďte sami. viac »


Sobota, 6. marec. 2021. Meniny má Radoslav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa