Zaujímavosti, atrakcie

RegioJet v lete spojí Bratislavu s pobrežím Jadranského mora

21.01.2019 |

RegioJet bude počas letnej sezóny prevádzkovať autobusovú linku, ktorou spojí Bratislavu s pobrežím Jadranského mora. Žlté autobusy začnú premávať 31. mája 2019 a jazdiť budú počas celého leta až do 5. septembra 2019. Spočiatku pôjde o jeden spoj týždenne, tesne pred začiatkom letných prázdnin však plánuje dopravca počet spojov zdvojnásobiť. Informoval o tom hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.

Viac článkov
Súťaž Jallikattu (krotenie býkov)

OBRAZOM V Indii oslavovali prvú úrodu súbojmi s býkmi

19.01.2019 | 

Štvordňový festival Pongal je oslavou zimnej žatvy a patrí k najobľúbenejším sviatkom v juhoindickom štáte Tamil Nadu. Aj v dedine Palamedu neďaleko mesta Madurai je vrcholom osláv netradičný zvyk - do davu vypustia býka a ľudia sa ho snažia chytiť a jazdiť na ňom.

Plážové letovisko Wonsan-Kalma, Severná

Severná Kórea dokončuje prímorské letovisko, chce sa stať turistickou destináciou

19.01.2019 | 

Severokórejská ľudovodemokratická republika sa otvára svetu. Donedávna vojenské letisko Kalma sprístupnili pre civilné lety, v roku 2013 dokončili lyžiarske stredisko Masikryong a tak sa zdá, že prvých turistov čoskoro privíta aj veľkolepé prímorské letovisko.

RegioJet v lete spojí

RegioJet v lete spojí Bratislavu s pobrežím Jadranského mora

21.01.2019 | 

RegioJet bude počas letnej sezóny prevádzkovať autobusovú linku, ktorou spojí Bratislavu s pobrežím Jadranského mora. Žlté autobusy začnú premávať 31. mája 2019 a jazdiť budú počas celého leta až do 5. septembra 2019. Spočiatku pôjde o jeden spoj týždenne, tesne pred začiatkom letných prázdnin však plánuje dopravca počet spojov zdvojnásobiť. Informoval o tom hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.

T.R.A.M. ponúkol vyšší level

Vyšší level spojenia Bratislavy s Viedňou: Z galérie vo vlaku sa tešilo pol milióna účastníkov

18.01.2019 | 

Viac ako 175-tisíc najazdených kilometrov, 91 medzinárodných umelcov, 39 predstavení, 4 výstavy a vyše pol milióna účastníkov. Taká je bilancia bezmála rok trvajúceho projektu „T.R.A.M. – cesta časom Viedeň – Bratislava“, ktorý netradičným spôsobom spojil dve európske metropoly. Umelecká vlaková súprava s galériou súčasného umenia premávala medzi Bratislavou a Viedňou 8 až 11-krát denne. Každú stredu večer sa vo vybraných priestoroch vlaku viedli diskusie a uskutočňovali prezentácie a prednášky významných hostí z oblasti umenia a kultúry.

Ako na Nový rok,

Ako na Nový rok, tak po celý rok: 6 tipov na Silvestra v exotike

13.12.2018 | 

Vianočný čas aj privítanie nového roka je za rohom a každý premýšľa, kam sa na Silvestra vyberie. Väčšina ľudí sa zrejme so starým rokom rozlúči klasickým spôsobom niekde na Slovensku, toto obdobie je však ideálne aj na cestu do exotiky. Veď nenadarmo sa hovorí: Ako na Nový rok, tak po celý rok.

Dolomity

VIDEO Pár minút v raji: Nádherné VIDEO Martina a Mimy pohladí dušu milovníkov hôr

12.12.2018 | 

Každý milovník hôr potvrdí, že talianske Dolomity patria k najkrajším častiam našej planéty. Dôkazom ich výnimočnosti je aj zápis v Zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO. Ak zvažujete, kam sa najbližšie vybrať na výlet, možno vás navnadí najnovšie video z produkcie Hike the World.

Zbierka vlasov, tisíce žuvačiek

Zbierka vlasov, tisíce žuvačiek aj potkaní chrám: Toto sú najbizarnejšie atrakcie sveta

17.01.2019 | 

Skúsení cestovatelia začínajú časom vyhľadávať pamiatky a atrakcie, ktoré sa nejakým spôsobom vymykajú štandardu. Pri týchto bizarnostiach by si istotne každý prišiel na svoje. Zatiaľ čo niektoré predstavujú príjemné prekvapenia, na iné potrebujete určitú dávku guráže. Toto sú tie najbizarnejšie atrakcie na svete.

Len pre odvážnych: Najnebezpečnejšie

Len pre odvážnych: Najnebezpečnejšie turistické trasy na svete preveria váš pud sebazáchovy

14.01.2019 | 

Možno patríte medzi skúsených turistov a neodradí vás ani niekoľkohodinová túra. Pred začiatkom niektorých ciest by ste si ale mali dvakrát rozmyslieť, či sa do nich vôbec pustiť. Najnebezpečnejšie turistické trasy na svete totiž pozostávajú z úsekov, ktoré skutočne preveria váš pud sebazáchovy.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Opitý rušňovodič v Nemecku zabudol zastaviť na stanici

Na archívnej snímke z
11.01.2019

Rušňovodič v Nemecku nastúpil do práce pod vplyvom alkoholu a zabudol zastaviť na jednej zo staníc. Zhodou okolností sa vo vlaku viezli i príslušníci Spolkovej polície. viac »

Denný život v Jemene: FOTOreportáž z jednej z najnebezpečnejších krajín sveta

Jemen
10.01.2019

Sú krajiny, ktoré už navštívil asi každý vášnivý cestovateľ a potom tie, ktorým sa predovšetkým z bezpečnostného hľadiska väčšina ľudí vyhýba. K takým patrí aj Jemen, trochu tajomná krajina na juhu Arabského polostrova. Nádherný ostrov Sokotra s nedotknutým ekosystémom je pomerne známy, o hlavnom meste Saná a bežnom živote Jemenčanov však vieme len málo. Teraz fotografi agentúry AP odhalili aj čo-to z ich tajomstiev. viac »

Najhoršie aerolinky lietajú aj ku nám, ich názov vás zrejme neprekvapí

Ryanair od novembra ruší
09.01.2019

Už šiesty rok po sebe sa stala nízklonákladová írska letecká spoločnosť Ryanair podľa hodnotení britských cestujúcich tou najhoršou v krajine. Zlyháva v oblasti nastupovania pasažierov do lietadla, pohodlnosti sedadiel aj v ponuke občerstvenia. viac »

Ľahšie k moru: Smartwings spustí pravidelné lety zo Slovenska do tureckej Antalye

Antalya, Turecko
08.01.2019

Česká letecká spoločnosť Smartwings spustí koncom mája nové sezónne linky z Bratislavy a Košíc do tureckej Antalye. Populárne letovisko na pobreží Stredozemného mora je síce tradičnou destináciou českej spoločnosti, doteraz tam ale zo Slovenska vysielala iba charterové lety. Uviedol to server E15.cz. viac »

Rady, ktoré zmenia vaše cestovanie: Letušky prezradili svoje tajné triky

Rady, ktoré zmenia vaše
08.01.2019

Nechajte si pred dovolenkou v zahraničí poradiť od skúsenejších. Letušky strávia v lietadlách a v hoteloch stovky hodín a veľmi dobre vedia, čo je najlepšie pre vaše pohodlie a akými trikmi si spríjemníte tento čas. Týchto trinásť rád vám zmení pohľad na niektoré dôležité veci počas cestovania. viac »


Utorok, 22. január. 2019. Meniny má Zora.