Zaujímavosti, atrakcie

Dovolenkári rozhodli: Toto sú momentálne tie najlepšie pláže sveta

28.09.2020 |

Tento rok si väčšina cestovateľov nechala zájsť chuť, o to intenzívnejšie však plánujeme naše budúce výlety. Ak snívate o oddychu na dokonalej pláži, nechajte sa inšpirovať výberom toho najlepšieho podľa užívateľov portálu TripAdvisor. Podľa ich osobných skúsenosti určite nebudete sklamaní.

Viac článkov
Hrad Bran

Legendárne sídlo krvavého Drakulu: 20 zaujímavostí o hrade Bran

14.09.2020 | 

Legendami opradený gróf Drakula je úzko spätý s rumunským hradom Bran. Táto pamiatka vás na prvý pohľad upúta nádhernou architektúrou. Vyzerá ako romantický zámoček z rozprávky, ktorý vám ale nerozpovie príbeh so šťastným koncom, ale desivú historku, ktorá sa dedí z generácie na generáciu.

Krištáľová voda a biely

Krištáľová voda a biely piesok len kúsok od nás: Splnenie sna o exotike je na dosah

07.09.2020 | 

Pri pohľade na lagúnu s tyrkysovou krištáľovo čistou vodou si zrejme väčšina z nás predstaví niektorú z exotických destinácií. Už čoskoro sa ale možno niečoho podobného dočkáme aj v Maďarsku, Chorvátsku či Ukrajine.

UV lampa, ktorá dezinfikuje

Revolúcia v bezpečnosti na palube: Boeing predstavil lampu, ktorá zneškodní akýkoľvek vírus

25.09.2020 | 

Rok 2020 bude história navždy spomínať v spojení s koronavírusom. Covid-19 ovládol dianie prakticky vo všetkých oblastiach nášho života, mimoriadne sa však dotkol predovšetkým cestovania. Krajiny zatvárali svoje hranice a obavy vyvoláva aj preprava v uzavretom lietadle. Boeing však sľubuje absolútnu bezpečnosť.

Lietadlo Qantas

Zaujímavá inšpirácia: Známe aerolinky pripravili špeciálny vyhliadkový let nad krajinou

21.09.2020 | 

Austrálska letecká spoločnosť Qantas ponúkla pre ľudí, ktorým v dôsledku reštrikcií súvisiacich s koronavírusovou pandémiou chýba lietanie, sedemhodinový vyhliadkový let nad Austráliou.

Elba,Taliansko

Zabudnite na davy turistov: Nahraďte preplnené atrakcie rovnako atraktívnymi dvojníkmi

09.07.2020 | 

Aj na vlastnej koži niekedy počas cestovania pociťujeme, že turizmus už siaha za svoje hranice možností. Tie najznámejšie atrakcie sú natoľko preplnené návštevníkmi, že si už nedokážeme vychutnať ich čaro. Menia sa na masové trháky, ktorým ukradli ich hlavné myšlienky. Preto vám prinášame niekoľko dvojníkov, s ktorými zažijete rovnakú zábavu a môžete sa spoľahnúť na to, že vás tam nebudú čakať davy zvedavých dovolenkárov.

Privateers - Saint Malo,

Desať tipov skúsených cestovateľov: Po otvorení hraníc určite zamierime sem

23.05.2020 | 

Pre nás cestovateľov je príznačné, že hneď po návrate z jednej dovolenky už začíname vymýšľať, kam sa vyberieme nabudúce. Koronakríza nás síce na chvíľu pripútala na jedno miesto, zároveň nám ale poskytla dosť času na plánovanie ďalších výletov. Magazín The Guardian sa spýtal skúsených cestovateľov na ich tipy, na ktoré miesto sa po návrate do normálneho života najviac tešia.

Lietadlo na ostrove Skiathos

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Šmykľavka v Estepone

Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Verejné záchody do slova a do písmena: V japonskom parku sú toalety zo skla

V Japonsku majú priehľadné
04.09.2020

K cestovaniu obvykle patria aj menej romantické činnosti – napríklad taká návšteva verejnej toalety. Tá nám síce možno najviac prezradí o miestnej kultúre či vyspelosti národa, často však nepatrí k zážitkom, na ktoré by sme radi spomínali. Inak je tomu v jednom z japonských parkov. viac »

Pre vzdelanie riskujú takmer všetko: V ázijských horách ide žiakom o život

Pre vzdelanie riskujú takmer
02.09.2020

Prázdniny skončili, začal školský rok a deti budú svoje dni opäť tráviť v laviciach. Niektoré to majú doslova na skok, iné musia každé ráno aj popoludnie cestovať dlhšie. Určite to však nie je nič v porovnaní s prekážkami, ktoré musia v snahe o vzdelanie prekonávať žiaci z čínskych hôr. viac »

Luxusné letovisko bojuje s koronakrízou: Neuveríte, na čo slúži hotelový bazén

Luxusné letovisko bojuje s
26.08.2020

Luxusné letovisko v južnej Indii premenilo svoj plavecký bazén na chovný rybník, aby zastavilo prepad tržieb v čase ekonomickej krízy spôsobenej pandémiou nového koronavírusu. Informovala o tom tlačová agentúra AFP. viac »

Brutálna pokuta v obľúbenom letovisku Slovákov: Pár minút vášne a môžete si brať úver!

Brutálna pokuta v obľúbenom
24.08.2020

Leto je obdobie, ktoré si chcú všetci čo najviac užiť. Dokonalý relax, spoznávanie zaujímavých miest, skvelé jedlo a v neposlednom rade aj telesné radovánky – to je to správne korenie každej dovolenky. Vášeň však patrí za zavreté dvere a nie na verejnosť, ba ani do auta. Svoje o tom vie dvojica, ktorá si na pokutu za pár minút vášne môže vziať úver. viac »

Krvavá skratka medzi oceánmi: Panamský prieplav mal desaťtisíce obetí, projektoval ho aj Košičan

Panamský prieplav
16.08.2020

Už 106 rokov Panamský prieplav spája Atlantický oceán s Tichým oceánom. Pretína stredoamerickú Panamskú šiju - jeho dĺžka predstavuje 81,6 kilometra a šírka sa pohybuje v rozpätí od 150 do 305 metrov. Napríklad lodiam, ktoré sa plavia z New Yorku do San Francisca, skrátil prieplav cestu z 22.500 na 9500 kilometrov. Oficiálne ho otvoril 15. augusta 1914 americký prezident Woodrow Wilson a ako prvý ním preplával parník Ankon. viac »


Pondelok, 28. september. 2020. Meniny má Václav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa