Zaujímavosti, atrakcie

Superluxus pre každého: V Londýne vás konkurencia Uberu odvezie zlatými športiakmi

22.03.2019 |

Lamborghini Aventador, Ferrari 488, Rolls Royce Ghost II, Mercedes G Wagon a McLaren 720 – to sú superautá, ktoré má vo svojej flotile firma konkurujúca známejšiemu Uberu. Odviezť sa nimi môžete pri najbližšej návšteve Londýna aj vy. Stačí si cez aplikáciu objednať odvoz a mať trochu šťastia. Ak budete stým návštevníkom, jazda života bude vaša.

Viac článkov
Zlaté taxíky miwhip

Superluxus pre každého: V Londýne vás konkurencia Uberu odvezie zlatými športiakmi

22.03.2019 | 

Lamborghini Aventador, Ferrari 488, Rolls Royce Ghost II, Mercedes G Wagon a McLaren 720 – to sú superautá, ktoré má vo svojej flotile firma konkurujúca známejšiemu Uberu. Odviezť sa nimi môžete pri najbližšej návšteve Londýna aj vy. Stačí si cez aplikáciu objednať odvoz a mať trochu šťastia. Ak budete stým návštevníkom, jazda života bude vaša.

Reštaurácia s názvom Under

Na svete existuje iba niekoľko podmorských reštaurácií, konečne jednu otvorili aj v Európe

21.03.2019 | 

Prvú európsku reštauráciu situovanú pod hladinou mora otvorili v stredu na južnom cípe Nórska. Reštaurácia vyzerá ako obrovská betónová trubica čiastočne ponorená do Severného mora a nesie názov Under, čo v angličtine znamená "pod" a v nórčine zároveň "zázrak", informuje tlačová agentúra Reuters.

Letisko v Prievidzi

Prievidzské letisko prešlo modernizáciou za približne 3,1 milióna eur

21.03.2019 | 

Viac možností na biznis a súkromné lietanie, ako i ďalšiu podporu cestovného ruchu na hornej Nitre po novom prinesie vybudovanie spevnenej asfaltovej plochy aj s osvetlením na letisku v Prievidzi. Jeho modernizáciu za približne 3,1 milióna eur, ktorú slávnostne odovzdali do užívania v utorok, zabezpečil prievidzský aeroklub.

Výstavou veteránov - automobily

Aj na Slovensku sa kedysi jazdilo vľavo, od zmeny smeru uplynulo 80 rokov

20.03.2019 | 

V Slovenskej republike sa jazdí vpravo, ale pred 80 rokmi sa jazdilo vľavo, ako je to napríklad vo Veľkej Británii. Československo hraničilo v 30. rokoch prevažne so štátmi (okrem Maďarska), kde bola zavedená jazda vpravo, tak sa Masarykova prvá republika zaviazala v roku 1931 v Ženeve, že do roku 1936 taktiež zavedie na našich cestách pravostranný smer jazdy.

Aitutaki, Cookove ostrovy

Dovolenka v trópoch: Toto sú najlepšie miesta na splnenie vášho exotického sna

18.03.2019 | 

Palmy, more, pláž s jemným pieskom a nádherná príroda. Kto by netúžil aspoň raz za život zažiť rozprávkovú tropickú dovolenku. Vybrať si zo zoznamu týchto exotických krajín je poriadna fuška. No niekedy stačí len jedna fotografia, vďaka ktorej sa zamilujete do vašej vysnívanej destinácii, kde sa zrazu ocitnete v úplne inom svete.

Madeira, Portugalsko

Je zbytočné čakať na leto, týchto 8 destinácií treba navštíviť PRÁVE TERAZ

04.03.2019 | 

Do dovolenkovej sezóny nám ešte chýba pár týždňov, ale napriek tomu si už teraz môžete dopriať oddych s vôňou letných radovánok. V týchto destináciách vás v týchto dňoch privíta príjemné teplé počasie, takže do kufra vám stačí zbaliť plavky, pár tričiek a dobrú náladu. Ešte predtým ako aj naša príroda rozkvitne do jarnej krásy, poďte sa pokochať inými nádhernými lokalitami.

Zbierka vlasov, tisíce žuvačiek

Zbierka vlasov, tisíce žuvačiek aj potkaní chrám: Toto sú najbizarnejšie atrakcie sveta

17.01.2019 | 

Skúsení cestovatelia začínajú časom vyhľadávať pamiatky a atrakcie, ktoré sa nejakým spôsobom vymykajú štandardu. Pri týchto bizarnostiach by si istotne každý prišiel na svoje. Zatiaľ čo niektoré predstavujú príjemné prekvapenia, na iné potrebujete určitú dávku guráže. Toto sú tie najbizarnejšie atrakcie na svete.

Len pre odvážnych: Najnebezpečnejšie

Len pre odvážnych: Najnebezpečnejšie turistické trasy na svete preveria váš pud sebazáchovy

14.01.2019 | 

Možno patríte medzi skúsených turistov a neodradí vás ani niekoľkohodinová túra. Pred začiatkom niektorých ciest by ste si ale mali dvakrát rozmyslieť, či sa do nich vôbec pustiť. Najnebezpečnejšie turistické trasy na svete totiž pozostávajú z úsekov, ktoré skutočne preveria váš pud sebazáchovy.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Sümela – výnimočná stavba na výnimočnom mieste

Kláštor Sümela, Turecko
13.03.2019

Bývalý kláštor Sümela v Trabzone postavili mnísi približne v 4. storočí. Vďaka tomu patrí k najstarším podobným stavbám na svete. Paradoxom je, že ho nenájdete v žiadnej kresťanskej krajine, ale priamo uprostred Turecka. Niekoľko rokov bol opustený a potom ho vďaka skvelej polohe na výnimočnom mieste a zaujímavým dejinám sprístupnili verejnosti. viac »

Boeing 737 MAX 8 – výstavná skriňa moderného letectva alebo rakva s krídlami?

Boeing 737 Max 8
12.03.2019

Boeing 737 je najpredávanejšie prúdové dopravné lietadlo v histórii letectva. Nepretržite sa vyrába už vyše 40 rokov a oblohu počas tohto obdobia brázdilo približne 8000 kusov. Verzia s označením MAX 8 sa mu však možno stane osudnou – v priebehu niekoľkých mesiacov sa jej lety stali fatálnymi pre vyše 300 ľudí. viac »

Najekologickejšou leteckou spoločnosťou je EasyJet, najškodlivejšou Air China

Najekologickejšou leteckou spoločnosťou je
07.03.2019

Leteckou spoločnosťou, ktorá sa najviac snaží obmedziť vypúšťanie skleníkových plynov do atmosféry a najviac tak bojuje proti ničivým dôsledkom klimatických zmien, je britská nízkonákladová letecká spoločnosť EasyJet. Uvádza to štúdia britských vedcov z London School of Economics, o ktorej výsledkoch informovala britská mediálna spoločnosť BBC. viac »

Zabudnite na trápne selfie: 10 najkrajších fotiek cez iPhone vám vyrazí dych

Zabudnite na trápne selfie:
07.03.2019

Už dávno neplatí, že kvôli zvečneniu svojich cestovateľských zážitkov treba so sebou nosiť ťažkú zrkadlovku. Súčasné technológie natoľko pokročili, že skvelé fotografie dokážete urobiť aj s kvalitným mobilom. Hlavný je aj tak cit pre kompozíciu a zachytenie toho správneho momentu. Dôkazom je aj fotosúťaž spoločnosti Apple, ktorá tento týždeň predstavila jej víťazov. viac »

ČR pre mladých: Držitelia študentského preukazu ISIC môžu cestovať s veľkou zľavou

Vlak Českých drah
04.03.2019

Už pol roka môžu držitelia študentského preukazu ISIC (International Student Identity Card) cestovať v Českej republike so 75-percentnou zľavou. TASR o tom informoval Vladimír Jedlička, obchodný riaditeľ združenia CKM SYTS, ktoré vydáva na Slovensku preukazy ISIC (International Student Identity Card) a ITIC (International Teacher Identity Card). viac »


Piatok, 22. marec. 2019. Meniny má Beňadik.