Zaujímavosti, atrakcie

Zabudnite na davy turistov: Nahraďte preplnené atrakcie rovnako atraktívnymi dvojníkmi

09.07.2020 |

Aj na vlastnej koži niekedy počas cestovania pociťujeme, že turizmus už siaha za svoje hranice možností. Tie najznámejšie atrakcie sú natoľko preplnené návštevníkmi, že si už nedokážeme vychutnať ich čaro. Menia sa na masové trháky, ktorým ukradli ich hlavné myšlienky. Preto vám prinášame niekoľko dvojníkov, s ktorými zažijete rovnakú zábavu a môžete sa spoľahnúť na to, že vás tam nebudú čakať davy zvedavých dovolenkárov.

Viac článkov
Zakázané mesto, Peking, Čína

Najväčší palác na svete: 20 zaujímavostí o čínskom Zakázanom meste

08.07.2020 | 

Zakázané mesto postavili v 15. storočí a odvtedy bolo sídlom čínskych cisárov. Na začiatku 20. storočia ho prestali využívať na tieto účely a neskôr ho sprístupnili verejnosti. Odvtedy sa stalo najnavštevovanejšou pamiatkou v Pekingu, ale aj jednou z najpopulárnejších atrakcií v Číne.

OBRAZOM Takto vonia a

OBRAZOM Takto vonia a chutí život v tajomnom Iráne

21.06.2020 | 

Najkrajšie turistické atrakcie Iránu sme vám už predstavili. Žiadnu krajinu či mesto ale nespoznáme skutočne, ak nenazrieme aj do bežného života domácich obyvateľov. Ako chutí a vonia ten v Iráne, na to sme sa pozreli prostredníctvom fotoreportáže.

Tieto aerolinky sú veľmi

Tieto aerolinky sú veľmi zlou voľbou: EÚ zverejnila čierny zoznam zakázaných leteckých spoločností

04.06.2020 | 

Európska únia aktualizovala svoj zoznam pre leteckú bezpečnosť, čiže zoznam leteckých spoločností, ktoré podliehajú zákazu vykonávania leteckej dopravy, alebo prevádzkovým obmedzeniam v priestore EÚ, pretože nespĺňajú medzinárodné bezpečnostné normy. Európska komisia spresnila, že jej záujmom je zaistiť najvyššiu úroveň leteckej bezpečnosti pre všetkých cestujúcich v Európskej únii.

Stanica v Záhrebe

Fantastická správa: Z Brna bude premávať priamy vlak do Chorvátska, láka na ceny aj nadštandardné služby

01.06.2020 | 

Český dopravca RegioJet zavedie v lete priame vlakové spojenie medzi Českom a chorvátskym prístavným mestom Rijeka na pobreží Jadranského mora. Prvý vlak by mal z Prahy vyraziť 30. júna. V ČR sa spoj zastaví ešte v Pardubiciach a Brne.

Elba,Taliansko

Zabudnite na davy turistov: Nahraďte preplnené atrakcie rovnako atraktívnymi dvojníkmi

09.07.2020 | 

Aj na vlastnej koži niekedy počas cestovania pociťujeme, že turizmus už siaha za svoje hranice možností. Tie najznámejšie atrakcie sú natoľko preplnené návštevníkmi, že si už nedokážeme vychutnať ich čaro. Menia sa na masové trháky, ktorým ukradli ich hlavné myšlienky. Preto vám prinášame niekoľko dvojníkov, s ktorými zažijete rovnakú zábavu a môžete sa spoľahnúť na to, že vás tam nebudú čakať davy zvedavých dovolenkárov.

Privateers - Saint Malo,

Desať tipov skúsených cestovateľov: Po otvorení hraníc určite zamierime sem

23.05.2020 | 

Pre nás cestovateľov je príznačné, že hneď po návrate z jednej dovolenky už začíname vymýšľať, kam sa vyberieme nabudúce. Koronakríza nás síce na chvíľu pripútala na jedno miesto, zároveň nám ale poskytla dosť času na plánovanie ďalších výletov. Magazín The Guardian sa spýtal skúsených cestovateľov na ich tipy, na ktoré miesto sa po návrate do normálneho života najviac tešia.

Lietadlo na ostrove Skiathos

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Šmykľavka v Estepone

Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Mayská kultúra je opradená tajomstvami: 7 najzaujímavejších pamiatok, ktoré nám zanechala

Xunantunich, Belize
02.06.2020

Cestovateľov vždy najviac lákali tie pamiatky, ktoré sú opradené množstvom tajomstiev. Pri nich sa v nás prebúdza duša dobrodruha, ktorý chce odhaliť aspoň kúsok týchto nepoznaných informácií z dávnej histórie. V tomto smere nám majú čo ponúknuť najmä pamiatky, ktoré vybudovali členovia mayskej kultúry. Nájdete ich v rôznych kútoch zaoceánskych krajín. viac »

Archeológovia našli dôkaz: Starí Izraeliti pálili počas náboženských rituálov marihuanu

Archeologické nálezisko Tel Arad
02.06.2020

Starí Izraeliti pálili marihuanu ako súčasť svojich náboženských rituálov. Vyplýva to z novej archeologickej štúdie. Dobre zachovanú látku objavili v 2 700 rokov starom chráme na archeologickej lokalite Tel Arad vrátane jej psychoaktívnej zložky THC. viac »

Banskú Štiavnicu propaguje nové VIDEO: Ten úlet musíte vidieť

Banskú Štiavnicu propaguje nové
01.06.2020

Región Banskej Štiavnice ako ideálne miesto pre trávenie tohtoročnej letnej dovolenky sa rozhodla Oblastná organizácia cestovného ruchu (OO CR) Región Štiavnica spropagovať prostredníctvom nového videa. A je skutočne netradičné... viac »

Najsmutnejšia FOTOREPORTÁŽ: Detská práca zďaleka nie je minulosťou

Detská práca zďaleka nie
31.05.2020

Stovky miliónov detí po celom svete si zajtra užijú svoj sviatok. Ešte stále je však obrovské množstvo tých, ktorí na oslavy ani len nepomyslia. Sú totiž v práci. viac »

Slováci sú rekordmanmi EÚ: Do hôr jazdia viac než ktokoľvek iný

Štrbské pleso
26.05.2020

Slovenské hory môžu očakávať nával turistov, každý štvrtý výlet Slovákov totiž smeruje do hôr. Uviedla to analytička Slovenskej sporiteľne Lenka Buchláková, vychádzajúc zo štatistík Eurostatu za rok 2019. Pre obmedzenia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu očakáva Buchláková zmeny preferencií Slovákov v prípade letných dovoleniek. Myslí si, že voľbou mnohých bude dovolenka na Slovensku. viac »


Pondelok, 13. júl. 2020. Meniny má Margita.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa