Rady a tipy pre cestovateľov

Izrael na vlastnej koži: Všetko, čo musíte vedieť pred návštevou Svätej zeme

01.12.2018 |

Už dávno neplatí, že do Izraela cestujú iba veriaci, ktorí chcú navštíviť Jeruzalem. Táto krajina v sebe skrýva omnoho viac ako iba humus, jarmulky a Mŕtve more a preto by ste túto fascinujúcu krajinu určite nemali nevynechať zo zoznamu krajín, ktoré treba spoznať. Pred tým, než sa však vyberiete okúsiť dobrodružstvá, ktoré si pre vás pripravila, treba poznať niekoľko dôležitých faktov

Viac článkov

8 dôvodov, prečo cestovať po Európe v zime

8 dôvodov, prečo cestovať
30.11.2018

Hoci hlavná turistická sezóna prebieha v lete, ani v zime sa cestovaniu určite netreba vyhýbať. A nemáme na mysli len zimné dovolenky v lyžiarskych strediskách – aj spoznávanie miest alebo krajiny má v zime svoje čaro, vyžaduje si to len o trochu viac príprav. Výsledok však stojí za to. Prečo si myslíme, že mnohé miesta vám učarujú nielen počas letných prázdnin, ale stojí za to navštíviť ich aj v zime? viac »

Do Číny svojho psa neberte, v krajine platia rôzne prísne zákazy

Na archívnej snímke z
23.11.2018

V čínskom meste Wen-šan najnovšie zakázali obyvateľom, aby chodili von so psami za denného svetla. Psy majú tiež úplný zákaz vstupu do parkov, nákupných centier, športových zariadení a iných verejných priestorov. V iných mestách platia rôzne prísne nariadenia už dávnejšie. viac »

Zabudnite na magnetky: Toto sú najlepšie darčeky pre hostí zo zahraničia

Zabudnite na magnetky: Toto
19.11.2018

Spoznali ste skvelých ľudí v zahraniční, pozvali ste sa navzájom na návštevy a teraz riešite dilemu, čo pekného im podarovať ako pamiatku na Slovensko? Ak ste sa ocitli v takejto situácii, najdôležitejšia je jedna rada - robte všetko od srdca. viac »

Tip na jesenné prázdniny: Preskúmajte s deťmi Bojnice a okolie

Bojnický zámok
19.10.2018

Jesenné prázdniny sú tu o chvíľu a my sme pre vás pri tej príležitosti pripravili seriál s tipmi na rodinnú dovolenku. Na Slovensku sme vybrali malebné Bojnice, lebo v samotnom mestečku aj v blízkom okolí nájdete množstvo zaujímavostí pre malých aj veľkých. viac »

Tip na jesenné prázdniny: Budapešť je pre deti rajom na Zemi

Budapešť, Maďarsko
17.10.2018

Jesenné prázdniny sú tu o chvíľu a my sme pre vás pri tej príležitosti pripravili seriál s tipmi na rodinnú dovolenku v okolitých krajinách. Možno to neznie celkom originálne, ale v Maďarsku sme vybrali hlavné mesto Budapešť. Máme ju neďaleko, takže nebudete strácať vzácny čas cestovaním, predovšetkým ale ponúka také množstvo atrakcií a aktivít pre všetky vekové kategórie, že vám možno týždeň ani stačiť nebude. viac »

Kuba na vlastnú päsť: 10 tipov, ktoré musíte poznať pred cestou na Ostrov slobody

Kuba
15.10.2018

Opäť tu máme sezónu lacných leteniek do exotických krajín. Veľkú pozornosť púta najmä Kuba, ktorá sa nám spája s krásnymi plážami a nezvyčajnou kultúrou. Mnohí dovolenkári sa už práve kvôli tomu nespoliehajú len na cestovné kancelárie a celý pobyt si vybavujú sami. Čo by ste však mali vedieť ešte predtým, ako sa pustíte do plánovania? viac »

Najkrajší deň trochu inak: Spečaťte svoju lásku v zahraničí

Deň D inak: Toto
01.10.2018

V ostatných rokoch je veľmi moderné uzavrieť manželstvo alebo obnoviť sľub napríklad pri zlatej alebo striebornej svadbe v zahraničí. Ak sa ani vám veľmi nepozdáva predstava ordinárneho obradu na radnici alebo v kostole a nákladná „veselka“ v najbližšej reštaurácii, táto možnosť by mohla byť ideálna aj pre vás. Stačí iba vynaložiť trošku viac snahy a finančných prostriedkov a svadba v zahraničí bude dokonalou oslavou vašej lásky. viac »

Cestujeme do Viedne z Bratislavy: Veľké porovnanie spôsobov dopravy

Cestujeme do Viedne bez
19.09.2018

Viedeň a Bratislava. Dve hlavné mestá, ktoré sú k sebe tak blízko ako žiadne iné na svete. Aj preto je ponuka dopravy z Bratislavy do Viedne taká široká. Zakaždým sa oplatí zvažovať všetky možnosti, preto sme pripravili prehľadné porovnanie. Zahŕňa popis každého zo spôsobov dopravy do Viedne spolu s hlavnými výhodami či nevýhodami. viac »

Pozor na nákup suvenírov: Tieto si z dovolenky radšej nenoste

Pozor na nákup suvenírov:
26.08.2018

Prednedávnom obletela svet správa o istom Talianovi, ktorý musel zaplatiť pokutu vyše 1000 eur, keď ho policajti chytili s plastovou fľašou plnou piesku z pláže na Sardínii. To však nie je jediný suvenír, ktorý vás môže vyjsť draho. Niektoré populárne spomienkové predmety môžu byť vyrobené z chránených druhov živočíchov alebo rastlín a ich kúpa a dovoz bez potrebných povolení môže mať za následok nielen jeho zhabanie, ale aj finančnú sankciu a môžu priniesť nepríjemnosti po dovolenke. viac »

Tipy a triky: Túto vec si so sebou určite vezmite na cesty!

Túto vec si so
24.08.2018

BRATISLAVA – Leto je obdobím, v ktorom väčšina populácie cestuje. Či už ste fanúšik lesných chodníkov, mestských hradieb alebo piesočných pláží, za svojou vášňou cestujete často celé hodiny. Práve na dlhé cesty je Mliečne Dobrô ako stvorené! viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 17. december. 2018. Meniny má Kornélia.