Rady a tipy pre cestovateľov

Radíme: Slováci majú nárok na konzulárnu pomoc aj tam, kde SR nemá konzuláty

12.07.2018 |

Keď sa Slováci ocitnú v núdzi v krajine, v ktorej Slovensko nemá veľvyslanectvo alebo konzulát, môžu o konzulárnu pomoc požiadať diplomatov z ktorejkoľvek členskej krajiny EÚ. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR. Smernica, ktorá právo zavádza, platí od 1. mája.

Viac článkov

Výlet na bicykli: Nepodceňujte reflexné prvky ani nosenie prilby

Výlet na bicykli: Nepodceňujte
11.07.2018

Medzi najčastejšie chyby cyklistov patrí jazda bez svetiel a reflexných prvkov alebo jazda na bicykli mimo obce bez prilby. Podľa hovorkyne Prezídia Policajného zboru Denisy Baloghovej nie je výnimočná ani jazda v skupinkách vedľa seba alebo jazda pod vplyvom alkoholu. Polícia preto pripomína, aké pravidlá by mali cyklisti počas svojich ciest dodržiavať. viac »

Cyklistika na Horehroní: Nový internetový portál ponúka všetky potrebné informácie

Nový internetový portál poradí,
11.07.2018

Horehronie je už niekoľko rokov označované ako Bike & E-bike región a pre milovníkov cyklistiky ponúka túto sezónu nový internetový portál. Na stránke www.cyklo.horehronie.net nájdu cyklisti zoznam požičovní elektrobicyklov, všetky typy e-bikov s fotografiou, technickými špecifikáciami a všetkými informáciami potrebnými nato, aby si klient mohol bicykel objednať online. Región pritom ponúka sieť piatich požičovní. viac »

Dovolenka v Chorvátsku: Slovensko bude mať opäť pri mori svojich strážcov zákona

Slovenskí policajti v Chorvátsku
10.07.2018

Slovenskí policajti budú aj počas tohtoročného leta dohliadať na poriadok a bezpečnosť dovolenkárov v Chorvátsku. Pobyt v tejto krajine však prináša zmeny, ktoré sa týkajú aj Slovákov, TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová. Osem slovenských policajtov bude hliadkovať v Chorvátsku od 1. júla do 3. septembra. viac »

Prvýkrát na letisku: Dodržujte tieto rady a všetko pôjde hladko

Letisko M. R. Štefánika
09.07.2018

Letisko M. R. Štefánika by malo v roku 2018 odbaviť viac ako 2 milióny cestujúcich! Mnoho z nich však letí na dovolenku úplne prvýkrát a na letisku nikdy predtým neboli. Letisko preto vydalo podrobný postup spolu s fotografiami, aby tak uľahčilo leteckú dovolenku tým, ktorí sa ju rozhodli absolvovať tento rok prvý raz v živote. viac »

RADÍME: Na dovolenku sa dá cestovať aj s domácim zvieraťom

RADÍME: Na dovolenku sa
03.07.2018

Ani počas dovolenky sa rodina nemusí rozlúčiť so svojím štvornohým priateľom. Ľudia, ktorí majú psy, s nimi najčastejšie cestujú na dovolenku do zariadení priateľských k psičkárom v Taliansku, Chorvátsku, Vysokých Tatrách či v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Cestovanie so psom alebo mačkou však prináša určité obmedzenia a povinnosti. viac »

Chorvátsko autom: Prehľad pokút, ktoré vám hrozia za volantom

Chorvátsko autom: Prehľad pokút,
02.07.2018

Chorvátsko dlhodobo patrí k najobľúbenejším destináciám dovolenkujúcich Slovákov a na rozdiel od vzdialenejších krajín sem väčšina ľudí cestuje autom. Hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová informovala, na čo si majú vodiči na chorvátskych cestách dávať pozor a aké pokuty im za jednotlivé priestupky hrozia. viac »

Letisko upozorňuje dovolenkárov: Na tieto chyby si dajte pozor pred odletom na dovolenku!

Letisko M. R. Štefánika
01.07.2018

Letisko M. R. Štefánika očakáva tento rok najvyťaženejšiu dovolenkovú sezónu v celej svojej histórii. Naplánovaných je vyše 2 500 odletov a príletov charterových liniek s dovolenkármi. Každoročne sa však dovolenka pre viacerých z nich skončí ešte pred samotným odletom a to z dôvodu, že cestujúcemu nie je umožnený odlet pre jeden z nasledujúcich dôvodov. Letisko M. R. Štefánika preto dovolenkárov upozorňuje, aby sa týchto chýb vyvarovali. viac »

Stratené mesto Inkov: Ako zažiť slávne Machu Picchu na vlastnej koži

Trek k Machu Picchu,
30.06.2018

Machu Picchu alebo “Stratené mesto Inkov” bolo postavené v 15. storočí v peruánskych Andách blízko vtedajšieho hlavného mesta ríše Cusca z dodnes neznámych dôvodov. Nachádza sa vo výške 2430 m n. m., preto bolo skryté pred verejnosťou dlhé stáročia. Až na začiatku 20. storočia ho objavil cestovateľ Hiram Bingham, ktorý sa vydal na expedíciu do Peru iba na základe legiend od Indiánov. V roku 2007 bolo Machu Picchu vyhlásené za jeden z moderných divov sveta a je jedným z mála, ktorý sa dá navštíviť aj dobrodružným spôsobom. viac »

Leto je plné nástrah: 6 najčastejších úrazov a rady, ktoré musí poznať každý rodič

Leto je plné nástrah:
29.06.2018

Krvácajúca rana, zlomenina, úraz hlavy, podvrtnutý členok či úpal. Rodičia sú podľa záchranárov často svedkami takýchto úrazov detí počas prázdnin, nie každý však vie, ako v takejto situácii zareagovať. viac »

Zmapovali sme najpopulárnejšie nízkonákladové aerolinky: Aký je medzi nimi rozdiel?

Zmapovali sme najpopulárnejšie nízkonákladové
26.06.2018

Lietanie je tak lacné ako nikdy predtým. Počas akcií si môžete kúpiť spiatočnú letenku do niektorých destinácií do 10 eur. Aj štandardné ceny smelo konkurujú iným formám dopravy, pričom vám ponúkajú väčší komfort a šetrenie času. Kvôli výhodným ponukám najčastejšie volíme nízkonákladové letecké spoločnosti, ktoré sa líšia prostredníctvom ponúkaných služieb a zľavovej politiky. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 16. júl. 2018. Meniny má Drahomír.