Rady a tipy pre cestovateľov

Karavanom po Slovensku: 5 najlepších tipov na toto leto

29.03.2021 |

Hľadáte tip na cestovanie karavanom po Slovensku? Naša malá krajina ponúka prekvapivo bohaté možnosti kempovania. Tieto miesta sa oplatí navštíviť.

Viac článkov

Leto na bicykli: Všetko, čo musíte vedieť skôr, než sa vydáte na výlet

Kráľova hoľa
31.07.2020

Tohtoročné leto strávi asi väčšina z nás na Slovensku. Nie je to vôbec na škodu, naša krajina ponúka množstvo krásnych miest, pamiatok a očarujúcu prírodu. K takejto tradičnej dovolenke patrí bicykel, na ktorom sa objavujú zákutia prírody aj v kruhu rodiny a detí najpohodlnejšie. Netreba ale zabúdať na bezpečnosť. viac »

Cenné rady autoturistom: Cesta do Chorvátska

Cenné rady autoturistom: Cesta
29.07.2020

Aj keď nový koronavírus radikálne zmení letné dovolenkové plány mnohých Slovákov a nemálo z nich zostane počas letných prázdnin i dovoleniek doma, pomerne veľa bude takých, ktorí sa vyberú k moru. Medzi najvyhľadávanejšie prímorské destinácie patria pláže Chorvátska a Slovinska, ale aj Bulharska. viac »

Financie pod kontrolou: Ak na dovolenke vyberáte peniaze z bankomatov, robíte chybu

Financie pod kontrolou: Ak
24.07.2020

Odborník zo spoločnosti HomeCredit Slovakia tvrdí, že počas pobytu v cudzine je lepšie a lacnejšie platiť kartou všade, kde je to možné, ako zakaždým vyberať z bankomatov hotovosť v miestnej mene. viac »

Cenné rady autoturistom: Cesta do Slovinska

Portorož, Slovinsko
20.07.2020

Slovinsko, ktoré sa dotýka Álp a obmývajú ho vody Jadranského mora, je vyhľadávané dovolenkármi zo Slovenska nielen pre horskú turistiku, ale aj malebnú riviéru, hoci pobrežie má len 47 kilometrov. viac »

Toto musí vedieť každý: 3 tipy, ako si užiť aj návrat z dovolenky

Toto musí vedieť každý:
18.07.2020

Dovolenka obvykle patrí k najšťastnejším obdobiam v roku, návrat z nej však občas prináša veľmi nemilé prekvapenia. Aby ste sa im vyhli a udržali si nádherné pocity z oddychu a nových zážitkov čo najdlhšie, stačí dodržať zopár pravidiel. viac »

Polícia upozorňuje: Psovi hrozí v rozhorúčenom aute prehriatie a dehydratácia

Polícia upozorňuje: Psovi hrozí
17.07.2020

Psovi hrozí v rozhorúčenom aute prehriatie a dehydratácia. Upozorňuje na to tretí ročník preventívnej kampane Policajného zboru Nezabudni na mňa v aute. Hlavný veterinár Ministerstva vnútra SR Martin Paľa a zástupca riaditeľa Úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru (PPZ) Marek Kordík kampaň predstavili na tlačovej besede. viac »

Cenné rady autoturistom: Cesta do Bulharska

Sinemorec, Bulharsko
14.07.2020

Ani v silnej konkurencii najrozmanitejších prímorských destinácií nestráca Bulharsko, ktoré ponúka až 180 slnečných dní v roku, svoj pôvab. Dovolenkárov zo Slovenska lákajú rok čo rok najmä pláže Čierneho mora v letoviskách - ako napríklad Slnečné pobrežie, Zlaté piesky, Primorsko, Pomorie, Albena, Nessebar alebo Sozopol, pričom nemálo turistov zamieri do Bulharska autom. viac »

Desať tipov, vďaka ktorým ušetríte pri rezervácii ubytovania

Desať tipov, vďaka ktorým
11.06.2020

Ubytovanie predstavuje počas cestovania jednu z najdrahších položiek. Ušetriť na ňom môžete vďaka viacerým trikom, ktoré použijete priamo počas rezervácie alebo pri hľadaní nocľahu. Vďaka tomu vám zostane väčší rozpočet na spoznávanie novej krajiny a návštevu zaujímavých pamiatok. viac »

Leto na Slovensku: Vieme, koľko zaplatí štvorčlenná rodina za týždňovú dovolenku

Vyrazte toto leto na
05.06.2020

Prognózy na cestovanie do zahraničia sú ešte stále nejasné, a tak je práve teraz ideálna doba na podporu domáceho cestovného ruchu a spoznávania krás, ktoré sme mali neobjavené priamo pod nosom. Pozreli sme sa na to, koľko vás dovolenka na Slovensku bude stáť. viac »

Dostali sme varovanie od prírody. Ako cestovať ekologickejšie?

Dostali sme varovanie od
17.05.2020

Odborníci sa predbiehajú v odhadoch, ako sa zmení svet po aktuálnej koronakríze. Viacerých noviniek sa istotne dočká aj cestovanie. Situácia bola niekedy už neúnosná, preto sme od prírody dostali jasné varovanie a druhú šancu, aby sme napravili svoje správanie. Ak sa nechceme dostať na pokraj ďalšej katastrofy, mali by sme napraviť aj naše cestovateľské návyky. viac »


Sobota, 17. apríl. 2021. Meniny má Rudolf.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa