Ukrajina

Ukrajina je tiež krajinou hradov a zámkov: Týchto 8 konkuruje aj tým našim

11.01.2019 |

Slovensko je mimoriadne bohaté na hrady a zámky, pôsobivými šľachtickými sídlami a pevnosťami sa ale môže pochváliť aj Ukrajina. Toto je osem najkrajších, ktoré by ste počas vašej návštevy u východného suseda rozhodne nemali obísť.

Viac článkov

Návšteva Kyjeva: Porovnali sme dve alternatívy leteckej dopravy

Kyjev, Ukrajina
07.07.2018

Ryanair začne čoskoro lietať z Bratislavy do Kyjeva. Je to skvelá správa, pretože na trase, ktorej kedysi vládli Austrian Airlines a pýtali si z Viedne 500 € za letenku, pribudne ďalší konkurent. Ak budete plánovať svoju cestu do hlavného mesta Ukrajiny, určite si všimnete, že WizzAir letí na iné letisko ako Ryanair. Ktorú alternatívu si pri ceste do Kyjeva vybrať? viac »

Nová linka z Bratislavy: Čo zaujímavé ponúka Kyjev?

Od decembra sa lieta
25.10.2016

Ukrajina sa po náročnom období opäť pomaly stavia na nohy a rada aspoň v niektorých pokojnejších lokalitách privíta zvedavých turistov. Ako prvý sa o slovo prihlásil Kyjev, do ktorého sa budete môcť dostať čochvíľa priamo aj zo Slovenska. Pracovný alebo krátky víkendový pobyt si môžete spestriť návštevou viacerých turistických zaujímavostí. viac »

Peklo v Černobyle

Černobyľ, Ukrajina
26.04.2013

UKRAJINA - V ruke máte žltý dozimeter a sprievodca hlási úroveň radiácie tridsaťpäťkrát vyššiu než pripúšťa medzinárodná norma. Vitajte v Černobyle, dejisku najväčšej jadrovej katastrofy v dejinách. viac »

Ukrajinský hrad Chotyn láka na rozprávkové čaro

Hrad Chotyn, Ukrajina
16.02.2012

UKRAJINA - Jeden zo 7 divov Ukrajiny je príjemným spestrením cestovania po západnej časti krajiny. Kedysi dejisko krvavých bojov, dnes obľúbené miesto stretnutí, piknikov a víkendovej pohodičky obyvateľov okolitých miest i turistov z celého sveta. Hrad Chotyn totiž ponúka kúsok rozprávky všetkým, ktorí nezabudli byť deťmi. viac »

Krym je skrinka plná prekvapení

pobrežie Simeiz, Krym, Ukrajina
01.10.2011

„Svet v miniatúre“ alebo aj múzeum pod holým nebom. Tak sa hovorí pýche Čiernomoria, čarovnému polostrovu Krym. Je jedným z najfascinujúcejších zákutí Ukrajiny. Ponúka najrôznejšie scenérie, podnebie a bohatú históriu, čo mu dáva neopakovateľné čaro. viac »

25 rokov po jadrovej katastrofe Ukrajina stopla výlety do Černobyľu

Černobyľ Ukrajina
22.09.2011

26. apríl 1986 navždy zmenil osudy miest v blízkosti jadrovej elektrárne Černobyľ. Z 50-tisícového mesta Pripjať sa po katastrofe vytratil život, ktorý sem neskôr navracali aspoň turisti bažiaci po apokalyptickom dobrodružstve. Ročne ich do rádioaktívnej zóny prišlo až desaťtisíc, po najnovšom rozhodnutí ukrajinskej prokuratúry sa však Pripjať opäť stane vyľudneným mestom duchov. viac »

Užhorod

Ukrajina Užhorod
09.09.2011

V Užhorode som bol už pred piatimi rokmi, no keď vznikol nápad zavítať sem opäť, dlho som neváhal. Bol som zvedavý, čo sa tu za tých pár rokov zmenilo a aj som sa sem tešil... Totiž, Zakarpatská Ukrajina ma oslovila svojou jednoduchosťou, otvorenosťou a spontánnosťou ľudí... viac »

Do Černobyľu ako turista

Do Černobyľu ako turista
30.01.2011

UKRAJINA - Turisti budú môcť pravdepodobne už čoskoro navštíviť uzavretú oblasť v okolí černobyľskej jadrovej elektrárne, kde sa odohrala najhoršia jadrová nehoda v dejinách ľudstva. viac »

10 DÔVODOV prečo cestovať do Odesy

Odesa, Ukrajina
14.06.2010

UKRAJINA/ video - V Odese sú slastné a únavné jarné večery, korenistá vôňa agátov a mesiac plný pravidelného a neodolateľného svitu nad temným morom, napísal kedysi o svojom rodnom meste Isaak Babel. viac »


Nedeľa, 25. august. 2019. Meniny má Ľudovít.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa