Cestovateľské zaujímavosti

Superluxus pre každého: V Londýne vás konkurencia Uberu odvezie zlatými športiakmi

22.03.2019 |

Lamborghini Aventador, Ferrari 488, Rolls Royce Ghost II, Mercedes G Wagon a McLaren 720 – to sú superautá, ktoré má vo svojej flotile firma konkurujúca známejšiemu Uberu. Odviezť sa nimi môžete pri najbližšej návšteve Londýna aj vy. Stačí si cez aplikáciu objednať odvoz a mať trochu šťastia. Ak budete stým návštevníkom, jazda života bude vaša.

Viac článkov

Na svete existuje iba niekoľko podmorských reštaurácií, konečne jednu otvorili aj v Európe

Reštaurácia s názvom Under
21.03.2019

Prvú európsku reštauráciu situovanú pod hladinou mora otvorili v stredu na južnom cípe Nórska. Reštaurácia vyzerá ako obrovská betónová trubica čiastočne ponorená do Severného mora a nesie názov Under, čo v angličtine znamená "pod" a v nórčine zároveň "zázrak", informuje tlačová agentúra Reuters. viac »

Morská vlna, ktorá sa ani nepohne: Wave Rock patrí k najúchvatnejším dielam prírody

Wave Rock, Austrália
19.03.2019

Rozhodne sa na nej nedá surfovať, no aj tak je považovaná za najkrajšiu vlnu na svete. Skalný útvar Wave Rock v Austrálii za to vďačí nielen dokonalému tvaru, ale aj farebnosti, ktoré z nej robia malý zázrak uprostred vyprahnutej krajiny. viac »

Pozvánka do Kórey: Lampiónový festival Lotus patrí k nazujímavejším na svete

Lampiónový festival Lotus (Yeon
15.03.2019

Yeon Deung Hoe má tradíciu, ktorá je 1200 rokov stará a dnes už tvorí súčasť Kórejského nehmotného kultúrneho dedičstva kórejskej vlády č. 122. Počet divákov tohto podujatia sa už vyšplhal na viac ako 300.000 návštevníkov z Kórei a 50.000 divákov zo zahraničia. Je to nielen najväčší festival svojho druhu na svete, časopis The Travel Magazine ho tiež vyhlásil za jeden z "10 fantastických festivalov roku 2018". viac »

Sümela – výnimočná stavba na výnimočnom mieste

Kláštor Sümela, Turecko
13.03.2019

Bývalý kláštor Sümela v Trabzone postavili mnísi približne v 4. storočí. Vďaka tomu patrí k najstarším podobným stavbám na svete. Paradoxom je, že ho nenájdete v žiadnej kresťanskej krajine, ale priamo uprostred Turecka. Niekoľko rokov bol opustený a potom ho vďaka skvelej polohe na výnimočnom mieste a zaujímavým dejinám sprístupnili verejnosti. viac »

Zabudnite na trápne selfie: 10 najkrajších fotiek cez iPhone vám vyrazí dych

Zabudnite na trápne selfie:
07.03.2019

Už dávno neplatí, že kvôli zvečneniu svojich cestovateľských zážitkov treba so sebou nosiť ťažkú zrkadlovku. Súčasné technológie natoľko pokročili, že skvelé fotografie dokážete urobiť aj s kvalitným mobilom. Hlavný je aj tak cit pre kompozíciu a zachytenie toho správneho momentu. Dôkazom je aj fotosúťaž spoločnosti Apple, ktorá tento týždeň predstavila jej víťazov. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 22. marec. 2019. Meniny má Beňadik.