Cestovateľské zaujímavosti

OBRAZOM V Indii oslavovali prvú úrodu súbojmi s býkmi

19.01.2019 |

Štvordňový festival Pongal je oslavou zimnej žatvy a patrí k najobľúbenejším sviatkom v juhoindickom štáte Tamil Nadu. Aj v dedine Palamedu neďaleko mesta Madurai je vrcholom osláv netradičný zvyk - do davu vypustia býka a ľudia sa ho snažia chytiť a jazdiť na ňom.

Viac článkov

Severná Kórea dokončuje prímorské letovisko, chce sa stať turistickou destináciou

Plážové letovisko Wonsan-Kalma, Severná
19.01.2019

Severokórejská ľudovodemokratická republika sa otvára svetu. Donedávna vojenské letisko Kalma sprístupnili pre civilné lety, v roku 2013 dokončili lyžiarske stredisko Masikryong a tak sa zdá, že prvých turistov čoskoro privíta aj veľkolepé prímorské letovisko. viac »

Kalifornia hľadá správcov majáku, hlási sa celý svet

Maják East Brother Light
15.01.2019

Historický maják East Brother Light Station na idylickom skalnatom ostrovčeku v zátoke pri San Franciscu potrebuje nových správcov. Ponuka je pre dvojicu a ročný plat pre oboch je 130.000 dolárov. Na Spojené štáty to nie je veľa, no menej peňazí vynahradí nádherné pracovné prostredie. viac »

Raj v krvavom poli - Kašmír, India (FOTOEPORTÁŽ)

Kašmír
13.01.2019

Prichádzame do nádherného kraja na severe Indie, provincie Džammú a Kašmír. V Kašmírskom údolí kvitnúce ovocné sady a obrovské stromy orecha striedajú zelené terasovité políčka s ryžou. Popri ceste sa sušia vŕbové a topoľové kláty, z ktorých kašmírski majstri vyrezávajú kriketové pálky na vývoz do celého sveta. Zdvíham zrak a vidím majestátne Himaláje. Vrcholky vysokých strmých brál sú koncom mája ešte stále pokryté snehom. Jasnozelené listnaté stromy spolu s tmavými smrekmi, snehom a modrou oblohou tvoria krásny na oko pohľadný kontrast. Je tu však aj obraz, od ktorého odvraciam zrak. Všade je vojsko. viac »

Denný život v Jemene: FOTOreportáž z jednej z najnebezpečnejších krajín sveta

Jemen
10.01.2019

Sú krajiny, ktoré už navštívil asi každý vášnivý cestovateľ a potom tie, ktorým sa predovšetkým z bezpečnostného hľadiska väčšina ľudí vyhýba. K takým patrí aj Jemen, trochu tajomná krajina na juhu Arabského polostrova. Nádherný ostrov Sokotra s nedotknutým ekosystémom je pomerne známy, o hlavnom meste Saná a bežnom živote Jemenčanov však vieme len málo. Teraz fotografi agentúry AP odhalili aj čo-to z ich tajomstiev. viac »

Orol je jedným zo symbolov Slovenska, ohrozuje ho však človek

Orol, Albánsko
04.01.2019

Orol je jedným zo symbolov Slovenska, predstavuje slobodu, silu a vznešenosť. Ide o zákonom chráneného živočícha. V Tatranskom národnom parku (TANAP) evidujú ochranári v súčasnosti dva druhy orlov. Jedným je orol skalný, ktorý celý rok žije v lokalite Tatier. Druhým orol krikľavý. Žije v podhorí a na zimu odlieta do teplých krajín. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 24. január. 2019. Meniny má Timotej.