Cestovateľské zaujímavosti

20 zaujímavostí, ktoré ste netušili o paláci Tádž Mahal

14.05.2020 |

Jeden z najkrajších príbehov lásky, ale aj zaujímavá architektonická stavba, ktorá vás upúta už na prvý pohľad. Tádž Mahal patrí k najnavštevovanejším atrakciám v Indii. Postavili ho v priebehu 17. storočia, odkedy patril k významným pútnickým miestam v krajine.

Viac článkov

Shanghai World Financial Center - jeden z čínskych zázrakov architektúry

Shanghai World Financial Center
09.05.2020

Všetci v Šanghaji poznajú „otvárač“. Tým nemyslíme nástroj na otváranie fliaľ, ale jednu z najimpozantnejších architektonických dominánt tejto takmer deväťmiliónovej čínskej megalopoly – výškovú budovu Shanghai World Financial Center. Tá bola v čase svojho dokončenia vôbec najvyššou stavbou v oblasti pevninskej Číny. Nešlo však o jediné „naj“, ktoré sa s ňou neodmysliteľne spájalo. viac »

Mona Lisa – najznámejší obraz sveta je plný neodhalených tajomstiev

Mona Lisa
07.05.2020

Okolo žiadneho obrazu na svete sa nevedie toľko diskusií ako okolo Mony Lisy. Leonardo da Vinci namaľoval majstrovské dielo, ktoré láka k umeniu aj ľudí, ktorí k nemu inak nemajú blízko. Okrem jedinečnej techniky do neho zrejme zakomponoval aj niekoľko záhadných odkazov, ktoré sa pokúšajú dekódovať historici, vedci, ale aj znalci umenia. viac »

Najznámejší cestovateľský súboj v dejinách: Prvých dobyvateľov Južného pólu delil len mesiac

Robert Scott súboj prehral.
05.05.2020

Každý z nich bol iný a predsa toho mali veľa spoločného. Obaja túžili dobyť Južný pól a navždy sa zapísať do histórie ako hrdinovia. A obaja boli pre svoj sen ochotní obetovať všetko. Víťazom sa však mohol stať len jeden a osud to kruto zariadil tak, že ten druhý prišiel úplne o všetko. Súboj Amundsena a Scotta neprestáva fascinovať ani po vyše sto rokoch. viac »

Guinnessove rekordy zo sveta: Najstrmejšia ulica na svete je v meste Dunedin

Najstrmejšia ulica na svete
20.04.2020

Najstrmšia ulica na svete je v novozélandskom meste Dunedin. Podľa agentúry DPA to v stredu oznámili posudzovatelia Guinnessových svetových rekordov. viac »

Dátum 15. apríl je najtragickejším v dejinách, môžu za to aj udalosti zo sveta cestovania

Dátum 15. apríl je
15.04.2020

Dnes je 15. apríl, ktorý je vzhľadom k množstvu tragických udalostí považovaný za najhorší deň v dejinách ľudstva. V takýto dátum sa potopil Titanic, vybuchla islandská sopka Eyjafjallajökull a vyhorela parížska katedrála Notre-Dame. A to nie je všetko... viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 31. máj. 2020. Meniny má Petronela, Petrana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa