Cestovateľské zaujímavosti

Fantastická správa z Egypta: Turisti môžu prvýkrát navštíviť Džoserovu hrobku

17.09.2021 |

Keď sa povie meno Džoser, milovníci histórie si určite predstavia stupňovitú pyramídu v Sakkáre, ktorá je najstaršou v Egypte. Málokto však vie, že neďaleko nej stojí nemenej zaujímavá faraónova hrobka. Jej brány sa po prvýkrát v histórii otvorili aj bežným turistom.

Viac článkov

Mesa Verde – skalné mestá s množstvom tajomstiev

Masa Verde
01.09.2021

V národnom parku v Colorade vás čaká príjemné prekvapenie. Okrem tradičných prírodných atrakcií sa dostanete aj na miesta, ktoré ovplyvnila ľudská ruka. Skalné mestá Mesa Verde pôsobia aj desiatky rokov po ich objavení tajomne a ľudstvu ešte stále prinášajú viac otáznikov ako odpovedí. Celý archeologický komplex patrí medzi najzaujímavejšie atrakcie v tomto štáte. viac »

Na skok k moru aj do večného Ríma: Čarovné stredoveké mestečko ponúka domy za euro

Maenza
30.08.2021

Ak túžite po sladkom živote (Dolce vita) na taliansky spôsob, alebo snívate o vlastnom bývaní, no je pre vás príliš drahé, máme pre skvelý tip. Čarovné stredoveké mestečko Maenza sa totiž zaradilo k lokalitám, ktoré hľadajú nových obyvateľom a domy ponúkajú za euro. A to je v súčasnej dobe, keď čoraz viac ľudí pracuje z domu prakticky odkiaľkoľvek, viac než zaujímavá ponuka! viac »

Bizarné nariadenie v Nórsku: Za nesprávny smer močenia hrozí vysoká pokuta

Jakobselva
28.08.2021

Pri rieke Jakobselva, ktorá tvorí hranicu medzi Nórskom a Ruskom, pribudla na nórskej strane tabuľa, ktorá upozorňuje turistov, že je zakázané močiť smerom k Rusku. V prípade porušenia tohto zákazu hrozí vysoká pokuta, informovala vo štvrtok agentúra AFP. viac »

Vtedy a dnes: Najväčšie námestia Bratislavy by ste na RETRO foto takmer nespoznali

Bratislava na archívnych záberoch
28.08.2021

V našom seriáli načrieme hlboko do archívov a odhalíme zaujímavé historické fotografie známych pamiatok. Dnes sa prenesieme do rokov minulých na známe bratislavské námestia. Niektoré už takmer nespoznáte! viac »

V Pompejach objavili zaujímavú hrobku: Prináša nové informácie o starovekej kultúre

Hrobky v nekropole Porta
21.08.2021

Mimoriadne dobre zachovanú kostru odkryli archeológovia v hrobke na nekropole Porta Sarno v Pompejach. Objav rozširuje poznatky o pohrebnom ríte i divadelnej činnosti v tomto prírodným živlom zničenom starorímskom meste, informovali podľa agentúry Reuters cez týždeň predstavitelia Pompejského archeologického parku. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 18. september. 2021. Meniny má Eugénia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa