Cestovateľské zaujímavosti

Plavba loďou: Zoznam poplatkov, ktoré by vás mohli nemilo prekvapiť

19.08.2018 |

Láka vás plavba na obrovskej výletnej lodi, alebo už ju dokonca plánujete? V tom prípade určite počítajte s tým, že cena, ktorú ste zaplatili za pobyt, nie je konečná. Na lodi je totiž množstvo miest, kde na vás budú číhať poplatky. Očakávať ich teda môžete nielen vonku na miestach, na ktorých zakotvíte, ale aj v reštauráciách a baroch na lodi a tiež pri najrôznejších aktivitách, ktoré chcete na palube vyskúšať. Tu je zoznam poplatkov, ktoré by vás mohli nemilo prekvapiť.

Viac článkov

Pastva pre oči: Brusel zdobí koberec z pol milióna kvetov

Brusel zdobí obrovský kvetinový
18.08.2018

Vyše 500.000 kvetín rozmiestnených na ploche 1800 štvorcových metrov je od štvrtka do nedele hlavnou atrakciou belgickej metropoly. Autori kvetinového koberca na námestí v centre Bruselu, ktorý mesto pripravuje raz za dva roky, sa v lete 2018 inšpirovali motívmi z Mexika, konkrétne z regiónu Guanajuato. viac »

Stalinský gulag na vlastnej koži: Navštívili sme akmolský pracovný tábor žien zradcov národa

Akmolský pracovný tábor žien
17.08.2018

Dve Češky a jedna občianka Československa z medzivojnového obdobia sú na zozname väzenkýň v bývalom ALŽIR-e (Akmolskom pracovnom tábore žien zradcov vlasti). Na mieste bývalého stalinského ženského gulagu pri obci Akmol (predtým Malinovka) neďaleko kazašskej metropoly Astana je v súčasnosti Pamätné miesto ALŽIR, zriadené 31. mája 2007 z iniciatívy kazašského prezidenta Nursultana Nazarbajeva. viac »

Rodina z Paríža sa sťažuje na pokazenú dovolenku, ten dôvod vás dostane

Rodina z Paríža sa
10.08.2018

Rodina z Paríža, ktorá si za miesto dovolenky zvolila dedinu Bondons v národnom parku Cévennes na juhu Francúzska a ubytovala sa v kamenici v tesnej blízkosti bývalého kláštora a fungujúceho kostola, sa starostovi obce oficiálne sťažovala na vyrušovanie hlaholom zvonov. viac »

Na tento motel nezabudnete – 110 izieb a každá v inom štýle

Kalifornský motel Madonna Inn
06.08.2018

Hotel už dávno nie je len miestom, kde si večer ľahnete do postele a po náročnom dni ani nevnímate priestor, kde spíte. O pozornosť zákazníkov bojuje čoraz viac zaujímavých ubytovacích zariadení, ktoré ako bonus prikladajú nejaký netradičný zážitok. Kalifornský motel Madonna Inn sa medzi nimi preslávil vďaka originálnemu dizajnu všetkých jeho izieb. viac »

V Kolíne objavili obrovskú knižnicu spred 2 000 rokov

V Kolíne objavili obrovskú
02.08.2018

V centre nemeckého Kolína nad Rýnom objavili archeológovia obrovskú knižnicu z čias Rímskej ríše. Pozostatky budovy, ktorá bola postavená v polovici druhého storočia nášho letopočtu, objavili pri rekonštrukcii kostola v centre tohto nemeckého mesta už v minulom roku, doteraz však nevedeli, na čo slúžila. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 19. august. 2018. Meniny má Lýdia.