Cestovateľské zaujímavosti

Ženy samurajky, módne rúška a automaty na všetko: 8 zaujímavostí, ktoré ste o Japonsku netušili

31.07.2020 |

To, že japonské vlaky sú najpresnejšie na svete, je dobre známe. Viete však, čo všetko museli muži podstúpiť pri výrobe katany? A čo ženy samurajky? Pozrime sa na osem pozoruhodných faktov o Krajine vychádzajúceho slnka. Osmičku sme si vybrali preto, lebo je v Japonsku považovaná za šťastné číslo. Kandži, teda znak, ktorý sa pre ňu používa, pripomína znak pre prosperitu a šťastnejšie zajtrajšky.

Viac článkov

20 zaujímavostí, ktoré ste netušili o Mont-Saint-Michel

Mont Saint-Michel, Francúzsko
28.07.2020

Titul hlavnej turistickej atrakcie Normandie nepochybne patrí komplexu Mont-Saint-Michel. Ten vznikol na unikátnom mieste na skalnom výbežku v mori, ku ktorému vedie iba jednoduchá cesta. Počas prílivu zostáva kláštor s dedinkou často odrezaný od sveta. Keď je však vody málo, môžete sa prejsť po morskom dne a obdivovať tento unikát z úplne inej perspektívy. viac »

Najväčší palác na svete: 20 zaujímavostí o čínskom Zakázanom meste

Zakázané mesto, Peking, Čína
08.07.2020

Zakázané mesto postavili v 15. storočí a odvtedy bolo sídlom čínskych cisárov. Na začiatku 20. storočia ho prestali využívať na tieto účely a neskôr ho sprístupnili verejnosti. Odvtedy sa stalo najnavštevovanejšou pamiatkou v Pekingu, ale aj jednou z najpopulárnejších atrakcií v Číne. viac »

OBRAZOM Takto vonia a chutí život v tajomnom Iráne

OBRAZOM Takto vonia a
21.06.2020

Najkrajšie turistické atrakcie Iránu sme vám už predstavili. Žiadnu krajinu či mesto ale nespoznáme skutočne, ak nenazrieme aj do bežného života domácich obyvateľov. Ako chutí a vonia ten v Iráne, na to sme sa pozreli prostredníctvom fotoreportáže. viac »

Najznámejší symbol priateľstva oslavuje: Pred 135 rokmi dorazila do New Yorku Socha slobody

Socha slobody
17.06.2020

Socha slobody stojaca na ostrove Liberty Island pred newyorským prístavom patrí k najznámejším turistickým atrakciám na celom svete. Ikonický monument je pripomienkou priateľstva a pomoci, ktorú Francúzsko ako jediná krajina poskytlo americkým osadníkom počas ich boja za nezávislosť od Británie začiatkom roku 1776. Presne pred 135 rokmi socha priplávala do New Yorku. viac »

Zabudnite na notoricky známe pamiatky: Týchto 10 alternatív sa vám oplatí viac

Carnac, Bretónsko, Francúzsko
05.06.2020

Každý chce vidieť Louvre, Westminsterské opátstvo alebo Sagradu Familia. Tieto pamiatky sú skutočne výnimočné, ale daňou za ich popularitu je obrovské množstvo turistov, ktorí ich denne navštevujú. Preto portál Express.co.uk ponúkol zoznam desiatich alternatívnych atrakcií, ktoré nie sú natoľko preplnené dovolenkármi a majú rovnako atraktívnu históriu. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 14. august. 2020. Meniny má Mojmír.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa