Cestovateľské zaujímavosti

Ako sa rodí poklad: Navštívili sme perlovú farmu vo Vietname

Ako sa rodí poklad:
2024-01-31 00:00:00

Podľa slávnej skladby sú síce najlepším priateľom ženy diamanty, žiadnu by však rozhodne neurazil ani krásny šperk z perál. My sme sa v ďalekom Vietname pozreli, ako tieto nádherné prírodné drahokamy vlastne vznikajú. viac »

Megalodon patril k najstrašidelnejším tvorom planéty: Podľa vedcov vyzeral inak

Megalodon patril k najstrašidelnejším
2024-01-24 12:00:00

Prehistorický žralok Megalodon je považovaný za jedného z najstrašidelnejších tvorov na svete. Nová štúdia však naznačuje, že doterajšie predstavy o jeho podobe neboli správne. TASR informuje na základe správy agentúry AFP. viac »

Obrovský objav: Archeológovia zo Slovenska našli v Guatemale jedno z najstarších mayských miest

Obrovský objav: Archeológovia zo
2024-01-09 12:00:00

Česko-slovenský archeologický tím vlani objavil na severe Guatemaly v provincii Petén jedno z najstarších mayských miest s takmer 3000 rokov starou históriou. Archeológovia využili pri príprave expedície okrem iného aj výstupy z leteckého snímkovania a odhalili paláce, sochy, pozostatky rituálov, astronomické observatóriá a ďalšie objekty. Nálezy pomôžu odkryť neobjasnené a rozhodujúce fázy mayských dejín. viac »

Žreby, fastfood aj kolieskové korčule: Toto je 8 najbizarnejších vianočných tradícií sveta

Žreby, fastfood aj kolieskové
2023-12-24 00:00:00

My si nevieme predstaviť Vianoce bez kapustnice, ryby so šalátom, kolied a darčekov. Ale ako je to vo svete? Niektoré zvyky vás istotne prekvapia a možno sa vám pár z nich zapáči natoľko, že si ich budete chcieť taktiež vyskúšať. viac »

Slováci strávili deň s kmeňom Mentawai: Potetovaní domorodci žijú jednoducho, ale krásne

Slováci strávili deň s
2023-12-02 14:00:00

Pod indonézskym ostrovom Sumatra na Mentavajských ostrovoch hlboko v dažďovom pralese dodnes žije tradičným životom kmeň, ktorý dostal prezývku „kvetinkoví ľudia“ či „šťastní ostrovania“. Verí sa, že patria k najstarším kmeňom v Indonézii. viac »


<< Predchádzajúci Nasledujúci >>
Pondelok, 27. máj. 2024. Meniny má Iveta.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa