Cestovateľské zaujímavosti

Hon na Escobarove hrochy: Z vášne drogového baróna sa stala environmentálna dráma

02.03.2021 |

Drogový magnát Pablo Ecsobar je takmer tri desaťročia po svojej smrti. Napriek tomu aj dnes budí záujem, vášne a zamestnáva kolumbijskú vládu a mnoho odborníkov. Prečo je tomu tak?

Viac článkov

Pikantný objav v exotickom raji: Takýto penis ste ešte nevideli

Ostrov v Oceánii
24.02.2021

Príroda je plná prekvapení a občas sa s nami poriadne zahráva, keď niektoré úkazy pripomínajú čosi úplne iné. Videli sme už napríklad ostrov v podobe dokonalého srdca, známy je aj ten v tvare helikoptéry či delfína, no nedávno istá žena vďaka Google Earth objavila taký, čo vyzerá ako kresba mužského pohlavia. viac »

Úžasný darček matky Zeme: Baníci objavili tie najkrajšie polodrahokamy

Ametyst v tvare srdca
14.02.2021

Pracovný deň, aký by chcel zažiť každý z nás! Uruguajskí baníci objavili pri ťažbe kameňa nečakané prekvapenie - dokonalo tvarovaný ametyst. Takýto objav by potešil každého! viac »

Maják, med aj kúpele: Vieme, čo znamenajú názvy najobľúbenejších chorvátskych ostrovov

Chorvátsky Hvar
11.02.2021

Chorvátske ostrovy patria k našim najobľúbenejším dovolenkovým destináciám, a tak ich veľa Slovákov považuje takmer za svoje. Hoci ich však možno poznáte takmer ako rodnú dedinu, o ich názvoch zrejme veľa neviete. viac »

Symbol New Yorku aj celej Ameriky: 20 zaujímavostí o Soche slobody

Socha slobody
07.02.2021

Stala sa nielen symbolom New Yorku, ale aj celej Ameriky. Pri myšlienkach na túto krajinu sa nevyhneme obrazom známej Sochy slobody, ktorá chráni domácich obyvateľov a zdraví prichádzajúcich cudzincov. Za jej vznikom sa skrýva zaujímavý príbeh, ktorý dokazuje dlhodobé dobré vzťahy dvoch vzdialených národov. viac »

Rok 2020 pri pohľade z vesmíru: Toto je 10 najzaujímavejších FOTOgrafií našej planéty

10 najzaujímavejších FOTOgrafií našej
15.01.2021

Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) na svojej stránke pravidelne zverejňuje tzv. obrázok dňa. Pozrite si to najlepšie, čo nám pohľady na našu planétu z vesmíru poskytli tento rok. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 3. marec. 2021. Meniny má Bohumil, Bohumila.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa