Cestovateľské zaujímavosti

Top zážitky spod hladiny: Tri FOTOgrafie, ktoré nás toto leto absolútne dostali

21.08.2019 |

Naša Zem je plná nádherných prekvapení. Obrovské množstvo sa ich nachádza pod vodnou hladinou, preto ich väčšina z nás nikdy neuvidí. Odvážni potápači ale občas to potešenie majú a určite by potvrdili – na niektoré zážitky sa do konca života nedá zabudnúť. My sme vybrali tri, ktoré toto leto závidíme najviac.

Viac článkov

Sľuby vs. realita: Skutočný pohľad na známe atrakcie vás šokuje

Thajská pláž Krabi na
14.08.2019

Čakali ste romantiku na opustenej pláži, no bolo tam 300 ďalších párov? Tešili ste sa, ako si v pokoji vychutnáte pohľad na obľúbenú atrakciu, no ledva ste ju cez davy ľudí zazreli? Vitajte v 21. storočí, keď obľúbené turistické destinácie praskajú vo švíkoch. viac »

Pestrý, chutný a voňavý svet: FOTO z trhov, ktoré môžeme Indii iba tíško závidieť

Pestrý, chutný a voňavý
11.08.2019

India je krajina kontrastov, kde mnohé veci našincom veľmi blízke nie sú. O jednej veci ale niet pochýb - ich trhy im môžeme iba nemo závidieť. Výber voňavého a chutného ovocia a zeleniny je neskutočný a nielen gurmáni tam nájdu svoj raj. Pozrite si naše fotografie a pochopíte. viac »

Neuveriteľná symbióza prírody a človeka: Navštívili sme unikátne živé mosty Meghalaye

Živé mosty Meghalaye
09.08.2019

Priznám sa, že ani po 20 rokoch cestovania po svete som netušil, že nejaké živé mosty existujú. Tip mi dali českí priatelia, ktorých som stretol na Andamanských ostrovoch. Každý cestovateľ pravdepodobne má pár miest, ktoré na tejto planéte patria k tým „naj“. Keď som sa dopočul o živých mostoch, prevrátili sme náš trojmesačný cestovný plán hore nohami a vydali sa rovno do malého indického štátu Meghalaya. viac »

Jaskyňa poézie: Najmalebnejšie miesto na kúpanie je pri Jadrane

Grotta della Poesia
06.08.2019

Na svete je mnoho nádherných pláží či jazier, no len málo je tak výnimočných, že na kúpanie v nich naozaj nikdy nezabudnete. Jedno také miesto sme však našli aj na brehu Jadranského mora. viac »

Má len 4 a do vrecka strčí aj starých harcovníkov: Malé dievčatko zdolalo 46 vrcholov

Štvorročné dievčatko zdolalo 46
05.08.2019

Maebh Nesbitt sa ako štvorročná stala najmladším človekom, ktorý zdolal všetkých 46 vrcholov Adirondack Mountains, známych ako Adirondack High Peaks. Posledný z nich si pritom zo zoznamu vyškrtla dva dni pred piatymi narodeninami. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 21. august. 2019. Meniny má Jana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa