Cestovateľské zaujímavosti

Mikuláš v Holandsku - rasistický zvyk, ktorý vyvoláva pohoršenie a protesty

05.12.2019 |

V Holandsku sú decembrové zvyky trochu iné ako u nás - 25. december je v znamení pokoja a dôrazu na medziľudské vzťahy a deti dostávajú v tento deň rôzne sladkosti. Darčeky im prináša Sinterklaas (Sv. Mikuláš), a to už 5. decembra. Už oddávna ho pritom sprevádza jeho sluha - Čierny Peter, ktorý však v ostatnom období vyvoláva množstvo nevôle.

Viac článkov

OBRAZOM z marockého Atlasu: Za najdrahšou koreninou sveta je obrovská drina

Marocká dedina Askáun je
01.12.2019

Najdrahším korením sveta je šafran. Jeho pestovanie a najmä zber je veľmi náročné. Správna zrelosť trvá pomerne krátko a blizny sa oberajú výhradne ručne. Na jeden kilogram je potrebných až okolo 75 tisíc kvetov. V súčasnosti sa vyše 95% celkovej svetovej produkcie šafranu pripisuje Iránu, pestuje sa však aj v marockom pohorí Atlas. Pozrite si čarovné fotografie z dedinky Askáun. viac »

12 najväčších muzeálnych lúpeží v histórii: Budete pozerať, čo všetko zlodeji pokradli

12 najväčších muzeálnych lúpeží
29.11.2019

Neznámi páchatelia sa v pondelok vlámali do historickej zbierky štátneho múzea v Drážďanoch a v Grünes Gewölbe (Zelená klenba) odcudzili šperky v sume niekoľkých miliónov eur. Škody ešte nie sú presne vyčíslené, zrejme však prekonajú všetky doterajšie lúpeže umeleckých artefaktov. Toto sú tie najväčšie z nich. viac »

Expedícia pre náročných: Jediná hodina vás vyjde toľko, čo dovolenka pri mori

Luxusná vzducholoď Airlander 10
25.11.2019

Švédska spoločnosť OceanSky, zaoberajúca sa ekologickými zážitkovými dovolenkami, uviedla svoju najexkluzívnejšiu ponuku – výlet na Severný pól v superluxusnej vzducholodi. 1287-kilometrový let sa uskutoční v roku 2023, no miestenku si môžete zarezervovať už teraz. viac »

Najkrajšie pohorie Európy v jesenných farbách: Toto VIDEO slovenských filmárov je dokonalosť sama

Jesenné Dolomity
24.11.2019

Dolomity nepochybne patria k tým najkrajším pohoriam sveta a v Európe by ste im len ťažko našli konkurenciu. Predstavte si zasnežené skalnaté vrcholky, zelené lúky, všadeprítomné oranžovo sfarbené stromy a prevaľujúcu sa hmlu - presne tak vyzerá toto čarovné miesto na jeseň. Niet sa čo čudovať, že práve v tomto období navštevuje Dolomity tak mnoho fotografov a filmárov. Vrátane známej dvojice z projektu „Hike the World“. viac »

Tajomstvá slávnych atrakcií: Ukrývajú v sebe skryté miestnosti pre vyvolených

Tajomstvá slávnych atrakcií. Skrývajú
21.11.2019

Máte pocit, že známe atrakcie dôverne poznáte a ničím vás už nemôžu prekvapiť? Tak to zrejme ani len netušíte, že mnohé z nich skrývajú tajné miestnosti, do ktorých nahliadne len málokto. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 8. december. 2019. Meniny má Marína.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa