Cestovateľské zaujímavosti

Bizár zo sveta: 10 zvykov, ktoré vás prekvapia

20.01.2020 |

Pri spoznávaní sveta sa dostávame do stretu s rôznymi kultúrami. Často sme prekvapení z toho, aké zvyklosti dodržiavajú iné národy. Pred návštevou každej krajiny by ste si mali pozrieť aspoň základné informácie o takýchto odlišnostiach, aby ste potom na mieste nezostali zaskočení, alebo nevyrobili nejaký nepríjemný trapas.

Viac článkov

Zabudnite na nudné fasády: V týchto mestách zdobí ulice parádne umenie

Zabudnite na nudné fasády:
19.01.2020

Street art maľby sa stali populárnym druhom novodobého umenia. Skrášľujú všedné časti miest a často im dodávajú nov rozmer. Jedným z najznámejších umelcov tohto druhu je Angličan Banksy, ktorého maľby sa už stali legendárnymi. Dodnes tají svoju identitu, čím jeho práce získavajú na zaujímavosti a ľudia za nimi často precestujú stovky kilometrov. viac »

Najšialenejší koncoročný zvyk (FOTO): Španieli po sebe hádžu vajcia, múku a petardy

Účastníci festivalu Els Enfarinats
06.01.2020

Festival Els Enfarinats v španielskom meste Ibi pri Alicante patrí k tomu najšialenejšiemu, čo môžete vo svete zažiť. Obyvatelia mesta sa vždy 28. decembra v rôznych vtipných vojenských odevoch pred miestnou radnicou obsypávajú múkou, hádžu po sebe vajíčka a petardy. Táto tradícia má už vyše 200 rokov. viac »

Nový rok vo svete: Nášmu zákazu hydiny či rýb konkurujú ďalšie zaujímavé zvyky

Nový rok vo svete:
01.01.2020

Každá krajina si pestuje svoje vlastné novoročné zvyklosti. U nás to je napríklad varenie jedla so šošovicou, aby bola rodina po nasledujúce mesiace bohatá, zákaz prípravy hydiny alebo rýb, aby vám z domu neuletelo alebo neodplávalo šťastie a jednou zo starých tradícií je nič si v tento deň nepožičať, aby ste sa nedostali do dlhov. Tieto zvyky sa spájajú s našou kultúrou, ale ako je tomu vo svete? viac »

20 zaujímavostí o vianočnej výzdobe a Silvestri v New Yorku

Vianoce v New Yorku
30.12.2019

Snom každého milovníka Vianoc je zažiť toto obdobie v New Yorku. Okázalá výzdoba vás prenesie do rozprávkového sveta, ktorý musíte milovať. Každoročne tam rozsvietia desaťtisíce svetiel, ozdobia stovky stromčekov a pripravia vám akcie, ktoré vás správne naladia na koncoročné sviatky a prichádzajúci Silvester, ktorý premení Veľké jablko na jednu obrovskú party. viac »

Návštevníkov pláže vydesili tisícky penisov: Podivná hračka prírody je vraj skvelou delikatesou

Urechis unicinctus
18.12.2019

Keď si myslíte, že vás už nič nemôže prekvapiť, matka príroda vytiahne ďalšie eso z rukáva. Presvedčiť sa o tom nedávno mohli aj návštevníci pláže, ktorú pokrývali tisícky útvarov, silno pripomínajúcich mužský penis. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 25. január. 2020. Meniny má Gejza.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa