Cestovateľské zaujímavosti

Nebezpečné schody Haiku priťahujú ľudí napriek vysokej pokute

18.10.2019 |

Adrenalín v žilách je často tým najlepším cestovateľským sprievodcom. Motivuje vás k hľadaniu nových výziev a dostane vás na ojedinelé miesta, ktoré by ste bez trochy odvahy istotne nenavštívili. Nie nadarmo sa hovorí, že zakázané ovocie chutí najlepšie. I preto stúpol záujem o nebezpečné schody Haiku na Havaji až potom, keď ich pre verejnosť uzavreli a zvedavci sa tam musia dostať tajne poza chrbát polície.

Viac článkov

Skutočne napínavé: Najodpornejšie múzeum sveta je poriadnou výzvou pre žalúdok

Múzeum odporného jedla
15.10.2019

Neoddeliteľnou súčasťou spoznávania cudzích krajín je aj ochutnávanie miestnej kuchyne. Obvykle lokálne špeciality pošteklia maškrtný jazýček aj ostatné zmysly, v mnohých kútoch však sveta však konzumujú aj pokrmy, ktoré pre našinca predstavujú priam adrenalínové dobrodružstvo. Mnohé z nich môžete ochutnať aj pod jednou strechou - v Múzeu odporného jedla. viac »

Sexica zverejnila FOTO z dovolenky: Mama jej to poriadne natrela a zabáva celý internet

Sexica zverejnila FOTO z
07.10.2019

V súčasnom svete sociálnych sietí sa zdá, že vidieť niečo neobvyklé, navštíviť zaujímavé miesto alebo sa len tak radovať z maličkostí je len polovicou zážitku. Tou druhou je podeliť sa o to s celým svetom. Inak tomu nebolo ani v prípade mladej Alexy, ktorá dovolenkovala v Španielsku. Neprirodzené pózy na zverejnených fotografiách inšpirovali jej matku k tej najzábavnejšej reakcii. viac »

Z Ázie do vašej obývačky: Zaujímavé FOTO odhaľuje dlhú cestu ručne tkaných kobercov

Sušenie kobercov v Turecku
06.10.2019

Ázia je preslávená nádhernými kobercami, ktoré putujú do celého sveta. Ich cesta je však nielen dlhá, ale aj veľmi zaujímavá. Vedeli ste napríklad, že sa koberce z celého Turecka po dlhých hodinách tkania ešte perú a sušia v oblasti Döşemealtı na slnku, aby sa zjemnila ich farba? viac »

Netradičné dominanty: 6 obrovských sôch so zaujímavým posolstvom

Kúpajúca sa žena, Hamburg,
05.10.2019

Umenie má v ľuďoch vyvolať emócie a zanechať intenzívny dojem. Pokiaľ sa autorovi podarilo prinútiť vás premýšľať o jeho diele aj dlho po výstave, odviedol vynikajúcu prácu, ktorá ovplyvní ďalšie generácie. Zaujímavým odvetvím je vytváranie nadrozmerných sôch, ktoré so sebou často prinášajú dôležité posolstvá. Niektoré z nich potešili turistov len krátky čas, napriek tomu sa natrvalo vryli do ich spomienok. viac »

Sídla hriechu a neresti: 5 slávnych miest, kde by sa aj steny červenali

Nevestinec, Pompeje
01.10.2019

Ľudia sa odjakživa oddávali sexu nielen z túžby po rozmnožovaní, ale aj kvôli telesnej slasti. Aby si tohto pôžitku užili dosýta, neraz boli ochotní telesnú rozkoš hľadať aj mimo rodinného krbu. Prastaré múry niektorých budov po celom svete by mohli rozprávať príbehy, pri ktorých by sa možno mnohí z nás červenali. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 22. október. 2019. Meniny má Sergej.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa