Cestovateľské zaujímavosti

Chorvátsko inak: Tieto miesta poznáte zo slávnych filmov

21.06.2021 |

Chorvátsko neuchvátilo iba turistov, ale stalo sa aj magnetom pre filmové štáby. Kombinácia pútavej histórie, krásnych pamiatok a jedinečnej prírody je tým pravým koktejlom, ktorý hľadajú pre svoje budúce kinohity. Vďaka tomu sa rôzne chorvátske lokality objavili aj v známych filmoch či seriáloch.

Viac článkov

Úžasný darček matky Zeme: Baníci objavili tie najkrajšie polodrahokamy

Ametyst v tvare srdca
14.02.2021

Pracovný deň, aký by chcel zažiť každý z nás! Uruguajskí baníci objavili pri ťažbe kameňa nečakané prekvapenie - dokonalo tvarovaný ametyst. Takýto objav by potešil každého! viac »

Maják, med aj kúpele: Vieme, čo znamenajú názvy najobľúbenejších chorvátskych ostrovov

Chorvátsky Hvar
11.02.2021

Chorvátske ostrovy patria k našim najobľúbenejším dovolenkovým destináciám, a tak ich veľa Slovákov považuje takmer za svoje. Hoci ich však možno poznáte takmer ako rodnú dedinu, o ich názvoch zrejme veľa neviete. viac »

Symbol New Yorku aj celej Ameriky: 20 zaujímavostí o Soche slobody

Socha slobody
07.02.2021

Stala sa nielen symbolom New Yorku, ale aj celej Ameriky. Pri myšlienkach na túto krajinu sa nevyhneme obrazom známej Sochy slobody, ktorá chráni domácich obyvateľov a zdraví prichádzajúcich cudzincov. Za jej vznikom sa skrýva zaujímavý príbeh, ktorý dokazuje dlhodobé dobré vzťahy dvoch vzdialených národov. viac »

Rok 2020 pri pohľade z vesmíru: Toto je 10 najzaujímavejších FOTOgrafií našej planéty

10 najzaujímavejších FOTOgrafií našej
15.01.2021

Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) na svojej stránke pravidelne zverejňuje tzv. obrázok dňa. Pozrite si to najlepšie, čo nám pohľady na našu planétu z vesmíru poskytli tento rok. viac »

V brazílskom parku vyrástla obrovská vagína, dá sa do nej vojsť (VIDEO)

Dielo
11.01.2021

Brazílska umelkyňa Julia Notariová šokovala svet. Na severovýchode domovskej krajiny vytvorila 33-metrové dielo, ktoré vyzerá ako obria vagína. Má vyvolať dialóg o rovnoprávnosti pohlaví. viac »


Streda, 23. jún. 2021. Meniny má Sidónia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa