Cestovateľské zaujímavosti

Bizár zo sveta: 10 zvykov, ktoré vás prekvapia

20.01.2020 |

Pri spoznávaní sveta sa dostávame do stretu s rôznymi kultúrami. Často sme prekvapení z toho, aké zvyklosti dodržiavajú iné národy. Pred návštevou každej krajiny by ste si mali pozrieť aspoň základné informácie o takýchto odlišnostiach, aby ste potom na mieste nezostali zaskočení, alebo nevyrobili nejaký nepríjemný trapas.

Viac článkov

Najkrajšie pohorie Európy v jesenných farbách: Toto VIDEO slovenských filmárov je dokonalosť sama

Jesenné Dolomity
24.11.2019

Dolomity nepochybne patria k tým najkrajším pohoriam sveta a v Európe by ste im len ťažko našli konkurenciu. Predstavte si zasnežené skalnaté vrcholky, zelené lúky, všadeprítomné oranžovo sfarbené stromy a prevaľujúcu sa hmlu - presne tak vyzerá toto čarovné miesto na jeseň. Niet sa čo čudovať, že práve v tomto období navštevuje Dolomity tak mnoho fotografov a filmárov. Vrátane známej dvojice z projektu „Hike the World“. viac »

Tajomstvá slávnych atrakcií: Ukrývajú v sebe skryté miestnosti pre vyvolených

Tajomstvá slávnych atrakcií. Skrývajú
21.11.2019

Máte pocit, že známe atrakcie dôverne poznáte a ničím vás už nemôžu prekvapiť? Tak to zrejme ani len netušíte, že mnohé z nich skrývajú tajné miestnosti, do ktorých nahliadne len málokto. viac »

Svetový unikát: V Kodani bez jediného kopca otvorili lyžiarsku zjazdovku

Amager Bakke
20.11.2019

Dánsko je krajinou bez jediného kopca, aj tak tam ale už zopár týždňov môžete lyžovať. A to priamo v hlavnom meste – unikátnu zjazdovku otvorili na budove spaľovne odpadu! viac »

Najväčším darčekom Nežnej je sloboda: Takto sme na dovolenky cestovali kedysi

Najväčším darčekom Nežnej je
17.11.2019

Mladým ľuďom to dnes možno bude pripomínať zlé sci-fi, v minulosti však bol svet skutočne rozdelený na dve časti a pohyb medzi nimi nebol jednoduchý. Odhliadnuc od politickej situácie bolo navyše cestovanie úplne iné aj kvôli technologickému pokroku. Takéto sú naše spomienky na dovolenky spred pár desaťročí. viac »

Fascinujúca hra prírody: Fínsku pláž pokryli tisícky ľadových gulí

Fascinujúca hra prírody: Fínsku
11.11.2019

Pláž na fínskom ostrove Hailuoto pokryli tisícky ľadových gulí. Takzvané "ľadové vajcia" sú podľa odborníkov výsledkom zriedkavého fenoménu počasia, keď malé kúsky ľadu prevaľujú voda a vietor. viac »


Streda, 29. január. 2020. Meniny má Gašpar.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa