Cestovateľské zaujímavosti

Najväčším darčekom Nežnej je sloboda: Takto sme na dovolenky cestovali kedysi

17.11.2019 |

Mladým ľuďom to dnes možno bude pripomínať zlé sci-fi, v minulosti však bol svet skutočne rozdelený na dve časti a pohyb medzi nimi nebol jednoduchý. Odhliadnuc od politickej situácie bolo navyše cestovanie úplne iné aj kvôli technologickému pokroku. Takéto sú naše spomienky na dovolenky spred pár desaťročí.

Viac článkov

Osem najväčších pyramíd sveta: Budete prekvapení, kde všade stoja

Pyramídy v Gíze
05.09.2019

V minulosti boli pyramídy veľmi obľúbenými stavbami, ktorými dávali panovníci najavo svoju moc a zároveň vzdávali úctu bohom. Najtypickejšie sú pre oblasť okolo súčasného Egypta a objavujú sa taktiež v mayskej kultúre. Neskôr tento typ stavieb prevzali aj inde do sveta, kde sa začali pretekať v tom, kto postaví väčšiu a majestátnejšiu pyramídu. viac »

Archeológovia v Peru objavili ostatky rituálne obetovaných detí: 227 je rekordný počet

Archeológovia v Peru objavili
30.08.2019

Archeológovia odkryli v Peru pozostatky 227 obetovaných detí na lokalite využívanej ľuďmi predkolumbovskej civilizácie. Vedci tvrdia, že ide o dosiaľ najväčší nález svojho druhu vôbec. viac »

Architektonické skvosty Európy: 7 najzaujímavejších moderných stavieb

Tržnica, Rotterdam, Holandsko
22.08.2019

Turisti sú niekedy ochotní precestovať stovky kilometrov len kvôli tomu, aby uvideli nejakú významnú historickú budovu. Popri tom niekedy prehliadajú moderné stavby, ktorých architektúra je rovnako výnimočná. Často sa vyznačujú kreatívnym prístupom a ukazujú obrovské možnosti, ktoré majú stavitelia v súčasnosti. viac »

Top zážitky spod hladiny: Tri FOTOgrafie, ktoré nás toto leto absolútne dostali

Top zážitky spod hladiny:
21.08.2019

Naša Zem je plná nádherných prekvapení. Obrovské množstvo sa ich nachádza pod vodnou hladinou, preto ich väčšina z nás nikdy neuvidí. Odvážni potápači ale občas to potešenie majú a určite by potvrdili – na niektoré zážitky sa do konca života nedá zabudnúť. My sme vybrali tri, ktoré toto leto závidíme najviac. viac »

Sľuby vs. realita: Skutočný pohľad na známe atrakcie vás šokuje

Thajská pláž Krabi na
14.08.2019

Čakali ste romantiku na opustenej pláži, no bolo tam 300 ďalších párov? Tešili ste sa, ako si v pokoji vychutnáte pohľad na obľúbenú atrakciu, no ledva ste ju cez davy ľudí zazreli? Vitajte v 21. storočí, keď obľúbené turistické destinácie praskajú vo švíkoch. viac »


Pondelok, 18. november. 2019. Meniny má Eugen.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa