Cestovateľské zaujímavosti

Najväčší palác na svete: 20 zaujímavostí o čínskom Zakázanom meste

08.07.2020 |

Zakázané mesto postavili v 15. storočí a odvtedy bolo sídlom čínskych cisárov. Na začiatku 20. storočia ho prestali využívať na tieto účely a neskôr ho sprístupnili verejnosti. Odvtedy sa stalo najnavštevovanejšou pamiatkou v Pekingu, ale aj jednou z najpopulárnejších atrakcií v Číne.

Viac článkov

Budete sa zalizovať až za ušami: Toto sú tie najlepšie dezerty z celého sveta

Budete sa zalizovať až
30.01.2020

Novú krajinu spoznávame prostredníctvom jej histórie, pamiatok, prírody, obyvateľov a zvykov. Veľmi obľúbenou častou objavovania je ochutnávanie miestnej gastronómie. Aká by to bola dovolenka bez toho, keby sme si nedopriali sladkú bodku za náročným dňom. Práve chutné dezerty často odlišujú kuchyne nielen jednotlivých krajín, ale navyše aj rôznych regiónoch. viac »

Bizár zo sveta: 10 zvykov, ktoré vás prekvapia

Indonézski mladomanželia
20.01.2020

Pri spoznávaní sveta sa dostávame do stretu s rôznymi kultúrami. Často sme prekvapení z toho, aké zvyklosti dodržiavajú iné národy. Pred návštevou každej krajiny by ste si mali pozrieť aspoň základné informácie o takýchto odlišnostiach, aby ste potom na mieste nezostali zaskočení, alebo nevyrobili nejaký nepríjemný trapas. viac »

Zabudnite na nudné fasády: V týchto mestách zdobí ulice parádne umenie

Zabudnite na nudné fasády:
19.01.2020

Street art maľby sa stali populárnym druhom novodobého umenia. Skrášľujú všedné časti miest a často im dodávajú nov rozmer. Jedným z najznámejších umelcov tohto druhu je Angličan Banksy, ktorého maľby sa už stali legendárnymi. Dodnes tají svoju identitu, čím jeho práce získavajú na zaujímavosti a ľudia za nimi často precestujú stovky kilometrov. viac »

Najšialenejší koncoročný zvyk (FOTO): Španieli po sebe hádžu vajcia, múku a petardy

Účastníci festivalu Els Enfarinats
06.01.2020

Festival Els Enfarinats v španielskom meste Ibi pri Alicante patrí k tomu najšialenejšiemu, čo môžete vo svete zažiť. Obyvatelia mesta sa vždy 28. decembra v rôznych vtipných vojenských odevoch pred miestnou radnicou obsypávajú múkou, hádžu po sebe vajíčka a petardy. Táto tradícia má už vyše 200 rokov. viac »

Nový rok vo svete: Nášmu zákazu hydiny či rýb konkurujú ďalšie zaujímavé zvyky

Nový rok vo svete:
01.01.2020

Každá krajina si pestuje svoje vlastné novoročné zvyklosti. U nás to je napríklad varenie jedla so šošovicou, aby bola rodina po nasledujúce mesiace bohatá, zákaz prípravy hydiny alebo rýb, aby vám z domu neuletelo alebo neodplávalo šťastie a jednou zo starých tradícií je nič si v tento deň nepožičať, aby ste sa nedostali do dlhov. Tieto zvyky sa spájajú s našou kultúrou, ale ako je tomu vo svete? viac »


Sobota, 11. júl. 2020. Meniny má Milota.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa