Príroda

Medvedie mláďa chodilo po lese s plastovou nádobou na hlave

16.10.2018 |

V americkom štáte Maryland ľudia zalarmovali ochranárov prírody, pretože zazreli po lese chodiť medvedie mláďa s plastovou nádobou na hlave. Tí po ňom najprv tri dni pátrali a keď ho našli, uspali ho a vyslobodili.

Viac článkov

Ako z iného sveta: O romantiku v jaskyni sa stará malý neobľúbený tvor

Svietiace červíky robia z
09.10.2018

Na prvý pohľad vyzerajú tieto fotografie ako z vesmíru či hádam z nejakého fantasy filmu, v skutočnosti sa však pozeráte na jaskyňu Waitomo na Novom Zélande. O jej výnimočnú výzdobu sa pritom stará pomerne neobľúbený tvor. viac »

Senianske rybníky - vzácny domov množstva vtákov

Senianske rybníky
06.10.2018

Senianske rybníky rozprestierajúce sa na Zemplíne patria, čo sa týka vodného a pri vode žijúceho vtáctva, medzi najvýznamnejšie ornitologické lokality na Slovensku. Zaznamenaných tu bolo približne 290 druhov, z toho viac ako 120 tam hniezdi alebo v minulosti hniezdilo. Pre TASR to uviedol Matej Repel zo Slovenskej ornitologickej spoločnosti/BirdLife Slovensko. viac »

Greenpeace upozorňuje na značky spájané s ničením pralesov v Indonézii

Borneo
04.10.2018

Spoločnosti vyrábajúce palmový olej, ktoré zásobujú aj veľké svetové značky, zničili v Indonézii od roku 2015 už 130.000 hektárov dažďového pralesa. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na oficiálnu správu organizácie Greenpeace. viac »

Ďalší dôvod skoncovať so zlozvykom: Produkcia tabaku vážne poškodzuje životné prostredie

Tabakové polia, Indonézia
03.10.2018

Tabak nielenže škodí ľudskému zdraviu, ale ohrozuje aj životné prostredie. Uvádza sa to v najnovšej správe, ktorú v utorok zverejnila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). viac »

Vedci varujú pred obdobím tepla, v ktorom porastú hladiny morí i teploty vzduchu

Vedci varujú pred obdobím
02.10.2018

Svet môže vstupovať do tzv. obdobia tepla, počas ktorého v dlhodobom horizonte stúpnu priemerné teploty ovzdušia od štyroch do piatich stupňov Celzia a hladiny morí o 10-60 metrov. Vyplýva to z nove štúdie, ktorú zverejnil Inštitút pre výskum vplyvu klímy v nemeckom Potsdame. viac »

FOTO na zaplakanie: Lykožrútová kalamita má byť tento rok najrozsiahlejšia

Lykožrútová kalamita má byť
29.09.2018

Podľa lesníckych odborníkov sa lykožrútová kalamita na Slovensku zhoršuje. Ponechanie zvyškov dreva v lesoch podľa nich zásadne sťažuje situáciu so šírením podkôrneho hmyzu a celkové zdravie lesa. viac »

VIDEO Fascinujúci úkaz pri Londýne: V Temži plávala malá veľryba

Mauyak, bieluha morská
26.09.2018

V rieke Temža neďaleko britskej metropoly Londýn spozorovali v utorok zriedkavého morského cicavca - bieluhu žltobielu. Veľrybu ako prvý spozoroval ekológ a ornitológ Dave Andrews, ktorý uviedol, že sa kŕmila pri člnoch v okolí mesta Gravesend v anglickom grófstve Kent. Informovala o tom agentúra AP. viac »

Strašidelné FOTO: Grécku pláž obalila megapavučina

Na snímke husté pavučiny,
25.09.2018

Tisíce malých pavúčikov v meste Etoliko na západe Grécka zahalili stromy, kríky a nízke rastliny na pobreží do hustých pavučín. Fascinujúce, až strašidelné fotografie priniesla v piatok agentúra AP. viac »

V Nemecku začal premávať prvý vlak na vodíkový pohon

Na snímke celosvetovo prvý
19.09.2018

Nemecko predstavilo v pondelok celosvetovo prvý vlak na vodíkový pohon, signalizujúc začiatok úsilia o ekologickejšiu, hoci drahšiu konkurenciu voči dieselovým súpravám. viac »

Vedci navrhujú premeniť Saharu na obrovskú veternú a slnečnú elektráreň

Erg Chebbi
13.09.2018

Medzinárodný tím klimatológov, vedcov z iných odborov a odborníkov z oblasti energetiky je presvedčený, že ľudstvu by výrazne pomohlo, keby na Sahare vznikli obrovské plochy posiate solárnymi panelmi a veternými turbínami. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 17. október. 2018. Meniny má Hedviga.

Foto dňa