Príroda

Ryanair a uhoľné elektrárne: Tak vyzerá desiatka najväčších znečisťovateľov v Európe

04.04.2019 |

Írska letecká spoločnosť Ryanair patrí medzi desiatich najväčších znečisťovateľov v Európe. Ukázali to údaje európskej spoločnosti Transport & Environment. Je to prvýkrát, čo sa firma, ktorá neprevádzkuje uhoľné elektrárne, dostala na vrchol rebríčka.

Viac článkov

Na Sardínii objavili mŕtvu veľrybu: Pitva odhalila peklo

Svetový fond na ochranu
03.04.2019

Svetový fond na ochranu prírody (WWF) spustil v pondelok poplach pre veľké množstvo plastov v Stredozemnom mori - na pobreží talianskeho ostrova Sardínia totiž našli mŕtvu osemmetrovú veľrybu, vorvaňa tuponosého, a v jej žalúdku 22 kilogramov plastov. Informovala o tom tlačová agentúra AP. viac »

Na rande s ľadovým medveďom: Cestovateľ Ľuboš Fellner zoči-voči predátorom

Stretnutie s medveďom
31.03.2019

Známy slovenský cestovateľ Ľuboš Fellner sa pred pár mesiacmi vydal v stopách dobrodruha Fridtjofa Nansena Osla cez Špicbergy po Grónsko, severnú Sibír a drsnú, nedostupnú Zem Františka Jozefa, aby napokon dosiahol svoju veľkú métu - Severný pól. Počas výpravy zažil mnoho výnimočných situácií, k takým určite patrí aj stretnutie s ľadovým medveďom. viac »

Kráľ džungle a jeho tajomstvá: 10 vecí, ktoré o tigroch neviete

Kráľ džungle a jeho
30.03.2019

Jedno z najkrajších zvierat planéty, aj tak býva táto nádherná a vzácna pruhovaná šelma označovaná. Ako dobre ale tigre poznáte? Viete, ktorý poddruh je najväčší, ako dlho sa stará samica o mláďa, či koľko mäsa za rok tento predátor skonzumuje? Tu prinášame odpovede. viac »

Havaj plánuje ako prvý štát v USA zakázať používanie plastov v reštauráciách

Belinda Lauová, manažérka honolulskej
29.03.2019

Havaj by sa mohol stať prvým americkým štátom, ktorý zakáže používanie väčšiny plastových obalov v reštauráciách. Navrhovaný zákon má za cieľ znížiť množstvo odpadu, ktorý znečisťuje oceán, informovala agentúra AP. Hoci plastové obaly zakázali už desiatky miest v USA, Havaj by bol prvým federálnym štátom, ktorý zavedie ich plošný zákaz. viac »

FOTO, po ktorom skoncujete s igelitkami: Mŕtva veľryba mala v žalúdku 40 kilogramov plastov

Uhynutý vorvaňovec na Filipínach
19.03.2019

Uhynutý vorvaňovec, ktorého našli vyplaveného na filipínskom pobreží, mal v žalúdku neuveriteľné množstvo plastového odpadu, vrátane šestnástich vreciek z ryže a desiatok nákupných tašiek. Pri pohľade na fotografie z pitvy už skutočne prestanete takéto veci používať. viac »

Zázrak prírody úplne zblízka: Za zvieratami Nového Zélandu sa oplatí cestovať cez pol sveta

Jedinečná fauna Nového Zélandu
10.03.2019

Nový Zéland bol dlho úplne izolovaný od okolitého sveta, takže sa na jeho území vyskytuje mnoho živočíšnych druhov, ktoré nežijú nikde inde na svete. Vďaka neexistujúcim predátorom predstavovali oba ostrovy ideálne útočisko pre nelietajúce vtáky ako napríklad kiwi, ktorý sa dokonca stal symbolom krajiny. Tieto časy sa však zmenili s príchodom ľudí. viac »

Apokalyptický pohľad: Sibír trápi krvavá rieka a čierny sneh

Sibír trápi krvavá rieka
20.02.2019

Keď sa v septembri 2016 sfarbila sibírska rieka Daldykan dočervena, mnohí Rusi v tom videli znamenie osudu a začali sa pripravovať na najhoršie. Napokon vysvitlo, že za všetko zrejme môže odpad z metalurgického závodu a žiadna apokalypsa sa nekoná. Podobné obavy sa ale zasa opakujú. Keď zmenil farbu aj ďalší z ruských tokov a z neba začal padať čierny sneh, v domácich to vyvolalo zdesenie. Vysvetlenia týchto úkazov ale dokazujú jediné - najväčšiu skazu si pripravujeme sami. viac »

Vtáky si "valentínky" neposielajú, o samice sa uchádzajú inak

Vtáky si
14.02.2019

Aj keď sa zdá, že vonku je neustále zima a jar je v nedohľadne, vo vtáčej ríši niektoré druhy vytvárajú páry, orliaky morské už dokonca hniezdia. Prenesene sa dá povedať, že aj niektoré operence majú svojho Valentína. Dokonca niektoré samce na to, aby si získali priazeň samice, nosia potravu a bojujú o ňu. Namiesto červených ruží a belgických praliniek to však bývajú hlodavce alebo hmyz. viac »

Stav núdze na súostroví Nová Zem: V blízkosti obydlí sa zhromažďujú medvede biele

Medveď biely
11.02.2019

"Invázia" medveďov bielych viedla úrady k vyhláseniu núdzového stavu na arktickom súostroví Nová Zem na severe Ruska. S odvolaním sa na víkendové správy miestnych médií o tom v nedeľu informovala agentúra DPA. viac »

Slováci vo svete: Humenčan Anton Romža sa venuje čisteniu pralesov v Ugande

Humenčan Anton Romža sa
09.02.2019

Humenčan Anton Romža sa už niekoľko mesiacov intenzívne venuje čisteniu pralesov v Ugande v Afrike. Spolu s kolegom Marekom Chomistom tam založili neziskovú organizáciu Green Blue Life Uganda. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 25. apríl. 2019. Meniny má Marek.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa