Príroda

Svet neprestáva prekvapovať: Toto sú jeho najzaujímavejšie miesta

17.10.2019 |

Aj vy patríte medzi cestovateľov, ktorí majú v počítači vytvorené priečinky s fotografiami a informáciami z miest zo svojich cestovateľských plánov? Pripravte sa na to, že teraz vám do tohto zoznamu pribudne hneď niekoľko zaujímavostí. Svet nás neprestáva prekvapovať novými zákutiami, ktoré vyrážajú dych svojou krásou a každým dňom dokazujú, akú výnimočnú silu a kreativitu má príroda.

Viac článkov

Švédska príroda je úžasná. Toto je to najkrajšie z nej

Švédska príroda je úžasná.
14.10.2019

Cestovatelia milujú všetky severské štáty najmä kvôli ich jedinečnej prírode. Švédsko im z tohto hľadiska ponúka najväčšiu rozmanitosť. Uvidíte tam krásne jazerá, pláže, horské oblasti a budete mať skvelé podmienky aj na lyžovanie. Stačí si len vybrať to, čo najlepšie ulahodí vášmu vkusu a potom sa môžete vybrať na spoznávanie nových končín. viac »

Veľká vzácnosť v našich horách: Kriticky ohrozenú orchideu môžu zachrániť ovce

Pokrut jesenný
11.10.2019

Rozšíriť najneskôr kvitnúcu vzácnu orchideu (pokrut jesenný) by v oblasti Nízkych Beskýd mohlo pomôcť spásanie lúk ovcami. Vyplýva to z informácií, ktoré ochranári zo Správy Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Východné Karpaty zverejnili na svojej internetovej stránke. viac »

Najohrozenejší vtáčí druh na Slovensku: Kedysi ich tu žili tisíce, dnes len 37 kusov

Drop
10.10.2019

Drop fúzatý, nazývaný aj drop veľký, sa postupne stal najohrozenejším vtáčím druhom na Slovensku. Tvrdia to ornitológovia zo Slovenskej ornitologickej spoločnosti (SOS)/BirdLife Slovensko. Ako organizácia informuje na sociálnej sieti, tento rok nezahniezdil na Slovensku ani jeden drop, rok predtým tu hniezdili štyri dropie sliepky. Kritický stav potvrdilo aj tohtotýždňové medzinárodné sčítanie dropov v oblasti slovensko-maďarsko-rakúskych hraníc. Na Slovensku napočítali len 37 dropov. viac »

Najväčšia volavka na svete: Zoo Bojnice chová unikátneho vtáka

Volavka obrovská
02.10.2019

Bojnická zoologická záhrada sa môže pochváliť viacerými unikátmi. Vidieť v nej môžete napríklad tajomnú nandíniu africkú, najnebezpečnejšieho vtáka na svete kazuára, leva berberského, ktorého by ste už vo voľnej prírode nenašli, ale aj najväčšiu volavku na svete. viac »

Nemecké národné parky – skvelá voľba na jesennú dovolenku

Most Bastei, Nemecko
22.09.2019

Jeseň je ideálnym obdobím na horské dovolenky. Počasie už nie je nepríjemne horúce, nehrozia nečakané letné búrky a počas pekných dní je príroda najkrajšia. Nemecko je z tohto hľadiska veľmi zaujímavou alternatívou. Domáci obyvatelia preferujú aktívny turizmus, vďaka čomu majú vo svojich národných parkoch vynikajúce podmienky na tento typ dovoleniek. viac »

Alarmujúce následky ekologickej katastrofy: Najväčšia sibírska rieka vysychá (FOTO)

Rieka Lena vysychá
11.09.2019

Sibírska rieka Lena preteká územím, ktoré je pokryté tajgou, tundrou a mokraďami. Veľká časť pôdy je tvorená permafrostom, ktorý sa však vplyvom klimatických zmien a rozsiahlych letných požiarov roztápa. A to má fatálny vplyv aj na jedenástu najdlhšiu rieku sveta. viac »

Päť FOTOgrafií, aké ste ešte nevideli: Takéto tvory žijú v hĺbke 30 metrov

Fascinujúci podmorský svet okom
06.09.2019

Ľudstvo už podniká cesty do vesmíru, ale vlastnú planétu pritom ešte poriadne nepoznáme. Moria a oceány sú samostatným svetom, ktorý si svoje tajomstvá pozorne stráži. Zopár výnimočných momentov sa ale nedávno podarilo odkryť. viac »

Plánujete cestu do Chorvátska? Toto kúzelné miesto by ste rozhodne nemali vynechať

Rieka Cetina v Chorvátsku
28.08.2019

Do Chorvátska každoročne mieria tisíce slovenských turistov. Väčšina sa ponáhľa k moru a zastávku si spravia maximálne na „odmorišti“. Je to však škoda, krajina ponúka mnoho nádherných miest, ktoré treba vidieť. K tým najzaujímavejším patrí rieka Cetina. viac »

V rakúskom národnom parku objavili najstarší známy buk v Európe, má 546 rokov

NP Vápencové Alpy
26.08.2019

V rakúskom Národnom parku Vápencové Alpy objavila skupina talianskych výskumníkov buk, ktorého najstaršie letokruhy sú datované do roku 1474, teda do neskorého stredoveku. Ide tak o najstarší známy strom tohto druhu v Európe, uviedla v stredu rakúska verejnoprávna rozhlasová a televízna stanica ORF. viac »

Top zážitky spod hladiny: Tri FOTOgrafie, ktoré nás toto leto absolútne dostali

Top zážitky spod hladiny:
21.08.2019

Naša Zem je plná nádherných prekvapení. Obrovské množstvo sa ich nachádza pod vodnou hladinou, preto ich väčšina z nás nikdy neuvidí. Odvážni potápači ale občas to potešenie majú a určite by potvrdili – na niektoré zážitky sa do konca života nedá zabudnúť. My sme vybrali tri, ktoré toto leto závidíme najviac. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 22. október. 2019. Meniny má Sergej.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa