Príroda

Šakala si spájame najmä s Afrikou, darí sa mu však aj na východnom Slovensku

22.09.2020 |

Šakal zlatý už nie je na území Slovenska exotickým druhom. Tvrdia to ochranári zo Správy Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Vihorlat na základe záberov z fotopascí nainštalovaných v území senianskej depresie v okresoch Michalovce a Sobrance.

Viac článkov

Podarená opica: Ukradla mobil a robila si selfie (VIDEO)

Primát sa asi opičil
17.09.2020

Malajzijský študent, ktorému doma počas spánku ukradli mobilný telefón, vypátral páchateľa: opicu, ktorá si mobilom urobila selfie fotografie a videá a potom ho nechala tak. V stredu o tom informovali tlačové agentúra AP a DPA. viac »

Po prúde najdhlšej africkej rieky: Nespútaný Níl spoluvytvára krajinu plnú kontrastov

Nespútaný Níl spoluvytvára krajinu
12.09.2020

Níl, bezkonkurenčne najdlhšia africká rieka, fascinuje svojou nespútanosťou, rôznorodými prírodnými scenériami a zmesou kultúr po celom jeho toku, ale tiež tým, že sa presne nedokážeme zhodnúť na tom, kde sa nachádzajú jeho pramene. viac »

Maďarsko nie je len termál a skvelé jedlo: Toto sú jeho najkrajšie prírodné lokality

Maďarsko sa pýši krásnou
08.09.2020

Jesennú dovolenku si často vyberáme tak, aby sme čo najviac času strávili v prírode. Svet okolo nás hýri všetkými farbami, dni už nie sú nepríjemne horúce a prechádzky sú o to krajšie. Naši južní susedia nám aj v tomto smere dokážu ponúknuť množstvo skvelých tipov. viac »

Šok na Jadrane: Chorvátov postavil na nohy obrovský tvor v mori

Šok na Jadrane: Chorvátov
21.08.2020

Domáci aj turisti, ktorí sa vybrali dovolenkovať severne od Zadaru, majú v súčasnosti o zábavu postarané. Vo Velebitskom kanáli medzi ostrovom Pag a pevninou sa totiž už pár dní premáva 15-metrový tvor, akého len tak nevídať. viac »

Slovinsko sa pýši nádhernou prírodou: Tieto úžasné miesta skrátka musíte vidieť

Bledské jazero
11.08.2020

Slovinsko sa cestovateľom čoraz viac spája s aktívnou dovolenkou. V celej krajine máte nespočetne veľa možností na využitie voľného času. Môžete ísť na túru, máte tam veľa cyklistických trás, vyskúšať môžete raftovanie alebo si len tak oddýchnete pri mori. No a popri týchto skvelých tipoch navyše dominujú aj nádherné prírodné atrakcie, ktoré pokojne zahrňte do vášho aktívneho dovolenkového plánu. viac »

Nemecko je známe nádhernou prírodou: Toto sú tie najkrajšie miesta

Königssee
26.07.2020

Zaujímavá história, ale aj moderné interaktívne múzeá či atrakcie. Nemecko pridáva k týmto tromfom do hry ešte ďalšiu silnú kartu, ktorou je tunajšia príroda. Úžasné lokality nenájdete iba v Alpách, ale aj v ostatných regiónoch tejto krajiny. Prinášame vám niekoľko tipov na zaujímavé miesta, ktoré môžete navštíviť už počas najbližšieho výletu. viac »

Bobrom sa na Orave darí, napočítali tam viac ako 50 rodín

Bobrom sa na Orave
29.06.2020

Bobrom sa na Orave darí, v súčasnosti ich tam žije 50 až 100 rodín. Poukázal na to šéf Správy Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Horná Orava Dušan Karaska. viac »

Neskutočné zistenie vedcov: Kolibríky vidia farby, ktoré ľudia nedokážu zachytiť

Kolibrík
18.06.2020

Kolibríky dokážu vidieť viaceré farby, ktoré človek nie je schopný zachytiť. Tvrdí to tím vedcov z USA a Kanady, ktorý sa venoval výskumu farebného videnia vtákov a zistil, že môžu vnímať kombinácie farieb, ako sú ultrafialovočervená či ultrafialovozelená. Výsledky štúdie vyšli v odbornom časopise Proceedings of the National Academy of Sciences. viac »

Zvláštny úkaz v Indii: Kráterové jazero zo dňa na deň zružovelo

Jazero Lonar v Indii
14.06.2020

Kráterové jazero v indickom štáte Maháraštra zmenilo zo dňa na deň farbu na ružovo. Experti si fenomén vysvetľujú zmenou slanosti vody a výskytu rias, potvrdiť to však musí analýza vzoriek vody. viac »

Fascinujúca reportáž zo srdca džungle: Slávny fotograf strávil deň so stopármi goríl

Gorily v Rwande
07.06.2020

Brazílčan Felipe Dana patrí k najlepším spravodajským fotografom na svete. Svoj život trávi na cestách po miestach, kde sa dejú významné udalosti. V roku 2019 napríklad zvečnil voľby v Španielsku, vojnový konflikt v Sýrii aj protesty v Hongkongu, vďaka ktorým ho dokonca agentúra AP zvolila za fotografa roka. Okrem toho sa však venuje aj enviromentálnym témam a prostredníctvom pôsobivých obrázkov upozorňuje na pálčivé problémy prírody. Jedným z nich je aj situácia goríl v Rwande. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 24. september. 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa