Príroda

Aligátor, ktorý ušiel za vojny z berlínskej zoo a patril vraj Hitlerovi, uhynul v Moskve

25.05.2020 |

Aligátor, ktorý ku koncu druhej svetovej vojny ušiel zo zoologickej záhrady v Berlíne a potom sa dostal do Ruska, uhynul vo veku 84 rokov. V sobotu to oznámila moskovská zoo, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra DPA. Zviera menom Saturn zomrelo na starobu, uviedli jeho ošetrovatelia.

Viac článkov

Majstri maskovania: Týchto 10 zvierat v prírode ledva zbadáte

Majstri maskovania: Týchto 10
21.05.2020

Príroda nadelila všetkým zvieratám zopár schopností, vďaka ktorým dokážu prežiť o niečo ľahšie a dlhšie. Niektoré majú výnimočne vyvinutý jeden zo zmyslov, iným zas dobre poslúžia špeciálne prispôsobené končatiny či iné časti tela. K tým najväčším darom ale patrí schopnosť mimikry, vďaka ktorej dokážu lepšie splynúť s okolím a uniknúť pozornému oku predátora. Pozrite sa na náš výber majstrov maskovania. viac »

Chorvátsko hlási prvú kuriozitu sezóny: VIDEO Na obľúbenej pláži sa promenádoval diviak

Chorvátsko hlási prvú kuriozitu
14.05.2020

Obľúbené chorvátske letovisko Baška Voda dostalo zvláštnu návštevu. Na pláži sa totiž podarilo nafilmovať diviaka, ktorý sem podľa domácich zrejme doplával z ostrova Brač. viac »

Úžasné: More okolo Thajska zaplnili pre úbytok turistov vzácne druhy živočíchov

Plskozubec
04.05.2020

More okolo Thajska zaplnili v poslednom období ryby a vzácne druhy morských živočíchov, ktoré sa v dôsledku prítomnosti turistov zväčša zdržiavajú ďalej od pevniny. Píše o tom agentúra DPA s odvolaním sa na thajské ministerstvo národných parkov, ochrany divej zvery a rastlín. viac »

Peklo na Zemi: Najšpinavšou riekou sveta je Buriganga

Rieka Buriganga je najšpinavšou
03.05.2020

Bangladéšska Buriganga bola kedysi klasickou riekou, dnes je však považovaná za najšpinavšiu na svete. Mŕtva stoka je plná odpadkov a chemikálií, no miestni do nej ďalej hádžu všetko nepotrebné. A o kúsok ďalej ju využívajú ako zdroj pitnej vody. viac »

Vedci bijú na poplach: Slovensko môže prísť o dva najvzácnejšie druhy vtákov!

Sokol kobcovitý
02.05.2020

Slovensko môže prísť o dva najvzácnejšie vtáčie druhy, dropa veľkého a sokola kobcovitého. Pravidelne hniezdia v Chránenom vtáčom území (CHVÚ) Sysľovské polia. Napriek zákazovým značkám momentálne do oblasti chodia stovky cyklistov, korčuliarov a chodcov, a tým narúšajú hniezdenie vtákov. Tvrdia to organizácie Ochrana dravcov na Slovensku a Slovenská ornitologická spoločnosť (SOS)/BirdLife Slovensko. viac »

Vedecky potvrdené: Koronavírus ľudí trápi, no prírode prospieva

Kultová hora Matterhorn je
27.04.2020

Pandémia nového koronavírusu síce výraznou mierou obmedzila spoločenský život, no spomalenie až zastavenie stále rastúceho spoločenského tempa sa v dobrom smere odráža na životnom prostredí. Zo sledovania Európskej environmentálnej agentúry v Kodani vyplýva, že obmedzenia v doprave a priemysle znížili hladiny oxidu dusičitého a oxidu uhličitého, ktoré spôsobujú kyslé dažde, smog a skleníkové plyny. viac »

Moment, z ktorého tuhne krv v žilách: Hyena začala žrať pakoňa ešte zaživa (FOTO)

Krvavé divadlo v Keni
26.04.2020

Príroda nám poskytuje nekonečné množstvo krás, občas však dokáže byť aj poriadne drsná. Svedčia o tom aj výnimočné snímky z Kene, ktoré sa podarilo zachytiť nórskemu fotografovi Tomovi Dryingovi. Hyena na nich žerie pakoňa, kým úbohé zviera ešte stojí na nohách. Jej krvavé hodovanie nie je pre slabšie povahy. viac »

Fantastické! Vedci zistili, ako zastaviť úbytok rastlín, v tíme bol aj Slovák

Poniklec otvorený (Pulsatilla patens)
23.04.2020

Spôsob, ako zastaviť ubúdajúci počet živočíchov a rastlín na Zemi, vyriešil medzinárodným tímom vedcov, ktorého súčasťou bol aj Slovák František Máliš z Technickej univerzity (TU) vo Zvolene. viac »

Švajčiarska príroda je nezabudnuteľná: Toto sú jej najkrajšie jazerá

Thunské jazero
21.04.2020

Podľa cestovateľov má Švajčiarsko jednu z najkrajších prírodných oblastí na svete. Môžete navštíviť nezabudnuteľné Alpy, nádherné údolia, vodopády a veľkým tromfom sú aj jazerá. Okolo každého z nich sa rozprestierajú zaujímavé mestečká alebo dedinky a nájdete tam aj viacero iných turistických atrakcií. viac »

Do prírody vyráža obrovské množstvo turistov, ochranári vyzývajú k rešpektovaniu pravidiel

Dolina Zeleného plesa
17.04.2020

Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR eviduje zvýšený nárast turistov a pohybu ľudí vo voľnej prírode aj mimo turistických chodníkov. Ochranári ľudí vyzývajú na ohľaduplnosť k prírode, rešpektovanie pravidiel a návštevných poriadkov. Na turistov apeluje aj Správa Tatranského národného parku (TANAP). viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 30. máj. 2020. Meniny má Ferdinand.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa