Príroda

V Tatrách bude zimovať viac ako 1000 kamzíkov

08.11.2021 |

V Tatranskom národnom parku (TANAP) bude zimovať prinajmenšom 1095 kamzíkov. Ukázala to minulotýždňová inventúra, ktorá mala zmapovať stav populácie kamzíka vrchovského tatranského na slovenskej i poľskej strane Tatier. TASR o tom informovala koordinátorka vonkajšej komunikácie Štátnych lesov Tatranského národného parku (TANAP) Martina Petránová.

Viac článkov

Zaujímavé zistenie vedcov: Útoky žralokov na človeka spôsobuje ich zlý zrak

Veľký biely žralok, záber
31.10.2021

Žraloky neútočia na ľudí úmyselne, ale plavcov alebo surfistov si vo vode v dôsledku zlého zraku mýlia so svojou obvyklou potravou, ako sú tulene. Tento predpoklad potvrdzuje vedecká štúdia, ktorá bola nedávno publikovaná v britskom časopise Journal of the Royal Society Interface, ktorý vydáva Kráľovská spoločnosť, uviedla agentúra AFP. viac »

Ružové jazero aj kamenný les: Austrálska príroda ukrýva vzácne poklady

Dvanásť apoštolov
22.10.2021

Pri návšteve Austrálie budete mať pocit, že ste sa ocitli v úplne inom svete. Tunajšia príroda je výnimočne nádherná a pripraviť sa treba aj na trochu divočiny. Nebuďte prekvapení, keď počas vašich potuliek stretnete aj zaujímavé exotické zvieratá. viac »

Najjedovatejšie zvieratá sveta: Proti týmto krásavcom nemáte šancu

Najjedovatejšie zvieratá sveta u
05.10.2021

Mnohé zvieratá sa pred útokmi predátorov bránia zbraňami, ktoré nemusia byť príjemné ani pre človeka. Pred akými tvormi je dobré sa mať na pozore, pokiaľ nechceme prísť (v najhoršom prípade) o život? viac »

Belgicko preslávili najmä pamiatky: Týchto 7 prírodných atrakcií im však poriadne šliape na päty

Jazero Minnewater
30.09.2021

Belgicko nám nepochybne ponúka obrovské množstvo zaujímavých historických pamiatok, ale aj moderných atrakcií. Stačí si spomenúť na Brusel, kde na každom kroku uvidíte iné príťažlivé a pútavé miesto. Popri nich sa však môžu v tejto krajine pochváliť aj nádhernou prírodou, ktorú by nemali prehliadať ani cestovatelia. viac »

Sedem najkrajších jaskýň sveta: Magický svet ukrytý v hlbinách

Jaskyňa Skaftafell, Island
20.09.2021

Príroda si necháva niektoré svoje tromfy dobré ukryté. Stačí sa ísť prejsť do podzemia, kde sa vám odhalí úplne iný a tajuplný svet. I z toho dôvodu patria jaskyne medzi najvyhľadávanejšie turistické atrakcie. Na chvíľku sa ponoríme do ich krásy a obdivujme to dokonalé divadlo, ktoré pre nás pripravili. Či sú ľadové, morské alebo plné stalagmitov a stalaktitov, stále budú pre vás príjemným prekvapením. viac »

Slovensko je domovom 28 druhov netopierov, žije u nás aj ten najväčší

Podkovár veľký v jednej
09.09.2021

Na Slovensku sa vyskytuje 28 druhov netopierov, ktoré sú chránené. V krajine boli vyhlásené viaceré územia európskeho významu, ktorých predmetom ochrany sú aj netopiere. Uvádza to Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR na svojom webe. viac »

Smutné výročie: Pred 85 rokmi vyhynul prekrásny tasmánsky tiger (VIDEO)

Vakovlk
08.09.2021

Naša planéta je nádherným miestom, kde kedysi žili všetky tvory v dokonalej symbióze. Konanie človeka ju však postupne narušilo natoľko, že niektoré zvieratá úplne vyhynuli. Jedným z nich je aj vakovlk, kedysi prekrásny obyvateľ Tasmánie. viac »

Dokonalá pastva pre oči: Najkrajší strom sveta vyzerá ako z rozprávky

Eukalyptus dúhový
03.09.2021

Pri pohľade na fotografie eukalyptu dúhového by ste si azda mohli pomyslieť, že sú upravené v počítačovom programe. Nie je to však pravda, tento strom má skutočne výnimočne pestrofarebný kmeň a patrí vďaka tomu k vyhľadávaným turistickým atrakciám. To však nie je jediné, čo z neho robí svetový unikát. viac »

Nádherné údolia a kaňony nájdete v každej krajine: Tieto vás očaria najviac

Kaňon Bryce, USA
03.09.2021

Grand Canyon v USA je najznámejším kaňonom na svete. Vo viacerých krajinách však nájdete ešte krajšie atrakcie tohto druhu. Pozrite si tie najzaujímavejšie údolia, ktoré si určite zamilujete natoľko, že si kvôli nim prispôsobíte aj vaše dovolenkové plány. viac »

Fascinujúce prírodné divadlo: Etna chrlí lávu (VIDEO)

Etna
30.08.2021

Sopka Etna na talianskom ostrove Sicília je najaktívnejšou v Európe a v súčasnosti dokonca aj vo svete. Už od februára opakovane chrlí lávu a mrak popola stúpa do výšky niekoľkých kilometrov. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 27. november. 2021. Meniny má Milan.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa