Príroda

Šesťročné dievčatko naháňal žralok: Matka si všetko pokojne nakrúcala na VIDEO

07.05.2021 |

Mal to byť príjemný víkendový pobyt pri mori, zmenil sa však na obrovskú drámu. Do bezprostrednej blízkosti kúpajúcich sa totiž doplával nebezpečný žralok a je zázrak, že nikomu neublížil. Všetko nakrútila na video nič netušiaca matka dievčatka vo vode.

Viac článkov

V Tatrách zabili medvedicu s mladým: Bolo to krajné riešenie, tvrdia ochranári

Medveď hnedý testuje novú
04.05.2021

Zásahový tím pre medveďa hnedého Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR imobilizoval a eutanazoval v noci z nedele (2. 5.) na pondelok dva jedince medveďa hnedého nachádzajúce sa pri kontajneroch na komunálny odpad v meste Vysoké Tatry. Ako TASR informovala hovorkyňa štátnych ochranárov Anna Weissová, usmrtenie medveďov bolo "najkrajnejším riešením". Zásahový tím bude dva zvyšné medvede, ktoré počas zásahu utiekli, naďalej monitorovať. viac »

Obrovský úspech: Českí vedci objavili nový rod žaby z Konga

Vzácna udalosť: Českí vedci
02.05.2021

Tím Václava Gvoždíka objavil nový rod žaby žijúcej v pralesoch stredného Konga. Popis nového rodu žaby v Afrike je veľký úspech, posledný rod bol popísaný pred siedmimi rokmi. Jedná sa tak o významný objav, ktorý je dôležitý najmä pre ochranu miestnych ekosystémov. Terénny výskum, pri ktorom bol zásadný materiál v roku 2018 nazbieraný, bol hradený Národným múzeom. Následný laboratórny výskum potom vznikal primárne v laboratóriách Akadémie vied ČR. viac »

Vyzerá ako had, no nie je ním: Vedci pod vedením slovenského zoológa rozlúskli záhadu

Nový poddruh slepúchovca Pseudopus
01.05.2021

Vedci opísali nový poddruh jaštera z Blízkeho východu. Unikátne slepúchovce si ľudia v oblastiach ich výskytu mýlia s hadmi a nezmyselne ich zabíjajú. Majú pritom viaceré znaky, ktoré ich od hadov jasne odlišujú. Medzinárodná skupina vedcov na čele so zoológom Danielom Jablonskim z Univerzity Komenského v Bratislave publikovala začiatkom apríla štúdiu o slepúchovcoch v časopise Vertebrate Zoology. viac »

Fantastické: Na Slovensku objavili nový vtáčí druh

Kolibiarik iberijský
24.04.2021

Na Slovensku sa dosiaľ potvrdil výskyt 368 druhov vtákov, z toho posledný bol zaznamenaný v utorok, 20. apríla 2021. V Bratislave ho objavili pozorovatelia vtáctva z watching.sk. Takýto husársky kúsok sa naozaj nepodarí každému ornitológovi. viac »

Amazonský prales je pľúcami Zeme: Vedci zistili, ako vznikol

Amazonský prales
08.04.2021

Amazónia - to je nekonečná zeleň, prezývaná aj "pľúca Zeme". Z veľkej časti je dodnes neprebádaná, o to vzácnejšie je každé ďalšie zistenie. Najnovšie vedci objavili, čo vlastne vznik obrovského pralesa spôsobilo. viac »

Ďalší dôkaz klimatických zmien: Japonské sakury tento rok rozkvitli najskôr za ostatných 1200 rokov

Sakury tento rok rozkvitli
01.04.2021

Japonské čerešne známe ako sakury tento rok rozkvitli v dôsledku klimatickej zmeny najskôr za ostatných 1200 rokov. Informoval o tom v utorok britský denník The Independent. viac »

Čudá z oceánu: V tmavých hlbočinách žijú zvláštne priehľadné tvory

Tmavé hĺbky oceánu sú
30.03.2021

Tmavá hlbočina morí a oceánov ukrýva množstvo zaujímavých tvorov. Niektoré z nich pripomínajú votrelcov z vesmíru, no merajú len pár milimetrov. Taiwanskému fotografovi Yung-Sen Wuovi sa ich podarilo zachytiť na skutočne fascinujúcich záberoch. viac »

Je to zlé: Arktída vlani zažila rekordy v oblasti teploty a rozlohy ľadovej pokrývky

Arktída
30.03.2021

Rusko v roku 2020 zaznamenalo na svojej arktickej námornej trase rekordne vysoké priemerné teploty a rekordný pokles letnej ľadovej pokrývky, uviedla vo svojej výročnej správe o špecifikách klímy za rok 2020 Federálna služba pre hydrometeorológiu a monitorovanie životného prostredia v Rusku (Rosgidromet). viac »

Symbol Polonín už kvitne: Čemerica purpurová je krásna, ale aj vysoko jedovatá

Čemerica purpurová
28.03.2021

Chránená čemerica purpurová, karpatsko-dácky subendemit a poloninský posol jari už kvitne. Svojimi fialovými kvetmi aktuálne zdobí lúky medzi mestom Snina a obcou Stakčín, vo vyšších polohách Polonín ju bude možné vidieť až do mája. Pre TASR to potvrdil botanik správy Národného parku Poloniny Miroslav Buraľ. viac »

Žena si na dovolenke chytila roztomilú chobotnicu: Zázrak, že to prežila

Žena si na dovolenke
24.03.2021

O obrovskom šťastí môže hovoriť istá mladá žena, ktorá dovolenkuje v Bali. Do rúk totiž vzala farebnú chobotnicu, aby sa s ňou odfotila. Ako neskôr zistila, jednalo sa o jedného z najjedovatejších tvorov sveta a je priam zázrak, že stretnutie s ním prežila. viac »


<< Predchádzajúci Nasledujúci >>
Piatok, 7. máj. 2021. Meniny má Monika.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa