Príroda

Top zážitky spod hladiny: Tri FOTOgrafie, ktoré nás toto leto absolútne dostali

21.08.2019 |

Naša Zem je plná nádherných prekvapení. Obrovské množstvo sa ich nachádza pod vodnou hladinou, preto ich väčšina z nás nikdy neuvidí. Odvážni potápači ale občas to potešenie majú a určite by potvrdili – na niektoré zážitky sa do konca života nedá zabudnúť. My sme vybrali tri, ktoré toto leto závidíme najviac.

Viac článkov

Najväčšia pýcha bojnickej ZOO: Vyhynutý lev, ktorý bojoval proti gladiátorom

Lev berberský. Národná zoo
18.08.2019

Bojnická zoologická záhrada sa môže pochváliť viacerými unikátmi. Vidieť v nej môžete napríklad tajomnú nandíniu africkú, najnebezpečnejšieho vtáka na svete kazuára, ale aj leva berberského. A toho by ste už vo voľnej prírode nenašli. viac »

Rady, ktoré vám môžu zachrániť život: Takto sa správajte pri stretnutí s medveďom

Medveď
04.08.2019

Ľudia, ktorí stretnú v lese medveďa hnedého, by mali ostať pokojne stáť a zhodnotiť danú situáciu. „Každému stretnutiu človeka s medveďom predchádza celý rad okolností. Z dôvodu rozmanitosti situácie, prostredia, ako aj vzdialenosti, na ktorú sa človek s medveďom stretne, nie je možné vydať univerzálne odporúčanie, ako by sa mal človek pri stretnutí s medveďom zachovať,“ povedal pre TASR Marián Hletko zo Zásahového tímu pre medveďa hnedého zo Štátnej ochrany prírody SR. viac »

Slovensko, inšpiruj sa: V Etiópii za jediný deň vysadili vyše 200 miliónov stromov

Strom v Etiópii
31.07.2019

Etiópčania vysadili v pondelok viac než 200 miliónov stromov, čím pokorili doterajší svetový rekord v počte stromov vysadených za jediný deň. Ambiciózny projekt etiópskeho premiéra Abiyho Ahmeda má pomôcť s obnovou scenérie tejto africkej krajiny, ktorú podľa expertov pustošia odlesňovanie i klimatická zmena, informuje agentúra AP. viac »

Nová atrakcia Slovenska: Neuveríte, čo k nám láka turistov zo západu

Pozorovanie medveďov v Západných
31.07.2019

O pozorovanie medveďov vo voľnej prírode majú záujem predovšetkým turisti zo západnej Európy. TASR to potvrdil Erik Ševčík, ktorý má turistickú agentúru a návštevníkov zo všetkých kútov sveta sprevádza po regióne. Jednou z jeho služieb je aj pozorovanie medveďa hnedého v dolinách Západných Tatier. viac »

Zoo Bojnice chová najnebezpečnejšieho vtáka na svete

Kazuár
26.07.2019

Národná zoologická záhrada Bojnice chová jedného z najnebezpečnejších vtákov na svete. Je ním austrálsky kazuár, ktorého medzinárodný deň si dnes Zoo pripomína edukačnými aktivitami o živote tohto zaujímavého živočícha. Ako informoval hovorca bojnickej zoologickej záhrady Jaroslav Slašťan, kazuára považujú za najnebezpečnejšieho vtáka na Zemi. viac »

Množia sa správy o útokoch žralokov: Skutočne sa máme báť cestovať k moru?

Na snímke Juana Oliphanta
23.07.2019

V ostatnom čase sa v médiách objavuje čoraz viac šokujúcich správ o útokoch žralokov na človeka. Po desivom napadnutí mladej ženy na Bahamách, ktorú doslova roztrhala skupina žralokov tigrích, pohrýzol blízko bahamského ostrovčeka Great Guana Cay žraločí predátor turistov pri šnorchlovaní. Navyše Slovákmi milovanú prázdninovú destináciu Chorvátsko momentálne desí záznam nemeckého turistu, na ktorom v blízkosti Makarskej riviéry zachytil žraloka mako. Naozaj nám teraz hrozí nebezpečenstvo aj v európskych letoviskách? viac »

Rašeliniská Krivý kút a Trstinné lúky - veľmi neobvyklý kúsok našej krajiny

Rašelinisko Trstinné lúky
19.07.2019

V katastri mesta Spišská Belá, okres Kežmarok môžete navštíviť dve veľmi neobvyklé miesta. Podarilo sa tu totiž obnoviť rašeliniská Krivý kút a Trstinné lúky, ktoré boli zničené predchádzajúcou ťažbou rašeliny v 50. a 60. rokoch minulého storočia. Kľúčovou úlohou revitalizácie bola stabilizácia vodného režimu tak, aby podzemná voda siahala až k povrchu terénu a dosiahlo sa trvalé zamokrenie. Až keď je vrstva rašeliny nasýtená vodou, sú vytvorené vhodné podmienky pre jej opätovný rast. viac »

Výnimočný tvor, ktorý patrí ku každej letnej dovolenke: Top zaujímavosti o cikádach

Cikáda
08.07.2019

Dovolenky pri mori majú svoju špecifickú vôňu, chuť, ale aj zvuk. O ten sa za horúcich večerov a nocí starajú cikády – drobné nenápadné tvory s pozoruhodným životom. viac »

Robert Downey Jr. plánuje vyčistiť planétu s pomocou robotov

Robert Downey Jr. plánuje
17.06.2019

Americký herec Robert Downey Jr. plánuje vyčistiť planétu s pomocou robotov a pokročilej technológie. viac »

Stredozemné more sa plní plastmi: Toto sú najznečistenejšie dovolenkové destinácie

Stredozemné more sa plní
08.06.2019

V Stredozemnom mori skončí každý rok viac než 500.000 ton plastového odpadu, pričom k tomuto množstvu významne prispievajú aj dovolenkári. Konštatuje to správa, ktorú v piatok zverejnil Svetový fond na ochranu prírody (WWF). viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 21. august. 2019. Meniny má Jana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa