Príroda

Na vlastnej koži: Zanzibarská džungľa Jozani je jediné miesto, kde žijú opice guerézy červené

26.01.2023 |

Hoci väčšina turistov cestuje na Zanzibar najmä kvôli rajským plážam, vynechať by ste nemali ani zopár výletov. Napríklad do jediného národného parku na ostrove, kde uvidíte unikátne opice guerézy červené. Nikde inde na svete nežijú!

Viac článkov

Unikátne VIDEO priamo z papule: Kameru slovenského filmára chcel zožrať ľadový medveď

Unikátne VIDEO priamo z
27.10.2022

Slovenský fotograf Martin Greguš sa po celom svete preslávil oceňovanou sériou snímok ľadových medveďov v kanadskej divočine. Počas jej vzniku došlo k množstvu zaujímavých situácií. Tú najkurióznejšiu zachytil objektív GoPro kamery. viac »

Hororový let: Pasažierov na palube vydesil slizký čierny pasažier

Hororový let: Pasažierov na
20.10.2022

Let ako zo zlého sna zažili v pondelok pasažieri United Airlines cestujúci z Tampy na Floride do Newarku v New Jersey. Krátko po pristátí totiž na palube objavili hada. viac »

Strašné zistenia vedcov: Počet voľne žijúcich populácií živočíchov klesol o 69 percent

Strašné zistenia vedcov: Počet
20.10.2022

Niektoré sledované populácie voľne žijúcich zvierat sa za uplynulých 50 rokov zmenšili v priemere o 69 percent. Vyplýva to zo správy Živá planéta (Living Planet), ktorá analyzuje stav Zeme a vplyv ľudskej činnosti. Vo štvrtok ju zverejnil Svetový fond na ochranu prírody (WWF). TASR správu prevzala z agentúry AFP a stránky WWF. viac »

La Aurora - pravá juhoamerická divočina prístupná všetkým

La Aurora - pravá
11.10.2022

Vo svete zostáva čoraz menej území, kde sa podarilo uchovať prírodu nedotknutú. Jedno z takýchto jedinečných miest nájdete v Kolumbii. La Aurora je prírodná rezervácia pod súkromnou správou, ktorá má za cieľ zachrániť aj viaceré ohrozené druhy zvierat. Jej návšteva je zážitkom na celý život. viac »

Nemecko prišlo pre mimoriadne teplé počasie o jeden z piatich ľadovcov

Nemecko prišlo pre mimoriadne
30.09.2022

Nemecko prišlo počas leta vplyvom mimoriadne teplého počasia o jeden zo svojich ľadovcov. Južný Schneeferner stratil štatút ľadovca pre rýchle topenie kedysi rozľahlej ľadovej pokrývky. "Hrúbka ľadu (ľadovca) Schneeferner sa výrazne zmenšila... na väčšine miest už nedosahuje ani dva metre," dodala Bavorská akadémia vied vo vyhlásení. viac »

Fantastická správa! Na Slovensku bol pozorovaný nový vtáčí druh

Fantastická správa! Na Slovensku
28.09.2022

Pri obci Mikušovce neďaleko Lučenca bol pozorovaný nový vtáčí druh. Ľabtušku veľkú spozorovali ornitológovia počas monitoringu migrácie vtákov, druh finálne určili vďaka jeho charakteristickému hlasu. TASR o tom informovala Slovenská ornitologická spoločnosť/BirdLife Slovensko (SOS/BirdLife Slovensko). viac »

Skvelá správa: Na Slovensku sa našlo po 12 rokoch hniezdo dropa veľkého

Drop
16.09.2022

Na Slovensku sa našlo po 12 rokoch hniezdo dropa veľkého, ornitológovia ho objavili v máji. Vták patrí na Slovensku k najohrozenejším druhom, hniezdenie je mimoriadne vzácne. TASR o tom informovala riaditeľka organizácie Ochrana dravcov na Slovensku Lucia Deutschová. viac »

KVÍZ pre milovníkov prírody: 10 rozkošných zvierat, ktoré spozná málokto

KVÍZ pre milovníkov prírody:
12.09.2022

Mnohé zvieratá vedia pomenovať už malé deti. Na svete však žijú aj také, ktoré sa do rozprávkových knižiek nedostali, hoci sú nemenej zaujímavé či roztomilé, o čom svedčí aj ich popularita v domovských krajinách a zoologických krajinách. Ktoré z týchto unikátnych živočíchov dokážete pomenovať? viac »

Veľmi smutná správa: Dugong morský v Číne prakticky vyhynul

Dugong
02.09.2022

Morský cicavec dugong morský (Dugong dugon), ktorý inšpiroval vznik mnohých mýtov a legiend o morských pannách a sirénach, v Číne prakticky vyhynul. Vyplýva to zo štúdie zverejnenej vo vedeckom časopise Royal Society Open Science. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA. viac »

Fascinujúca hračka prírody: Jedno koryto, dve rieky a úplne iné farby

Fascinujúca hračka prírody: Jedno
29.08.2022

Rieka Jang-c’-ťiang patrí k najvýznamnejším vodným tokom na svete. Na svojich 6300 kilometroch prechádza mnohými nádhernými oblasťami a z jej hladiny možno obdivovať majestátne hory, mohutné vodopády, ale aj miliónové mestá. V niekoľkých z nich môžete za vhodných podmienok sledovať aj skutočne unikátny prírodný úkaz. viac »


Pondelok, 30. január. 2023. Meniny má Ema.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa