Príroda

Fantastický objav: Po 172 rokoch našli najzáhadnejšieho vtáka Indonézie

26.02.2021 |

Spevavého vtáka dudroša žltookého, o ktorom sa predpokladalo, že dávno vyhynul, opäť spozorovali po viac než 170 rokoch v dažďovom pralese na ostrove Borneo.

Viac článkov

Slovinsko sa pýši nádhernou prírodou: Tieto úžasné miesta skrátka musíte vidieť

Bledské jazero
11.08.2020

Slovinsko sa cestovateľom čoraz viac spája s aktívnou dovolenkou. V celej krajine máte nespočetne veľa možností na využitie voľného času. Môžete ísť na túru, máte tam veľa cyklistických trás, vyskúšať môžete raftovanie alebo si len tak oddýchnete pri mori. No a popri týchto skvelých tipoch navyše dominujú aj nádherné prírodné atrakcie, ktoré pokojne zahrňte do vášho aktívneho dovolenkového plánu. viac »

Nemecko je známe nádhernou prírodou: Toto sú tie najkrajšie miesta

Königssee
26.07.2020

Zaujímavá história, ale aj moderné interaktívne múzeá či atrakcie. Nemecko pridáva k týmto tromfom do hry ešte ďalšiu silnú kartu, ktorou je tunajšia príroda. Úžasné lokality nenájdete iba v Alpách, ale aj v ostatných regiónoch tejto krajiny. Prinášame vám niekoľko tipov na zaujímavé miesta, ktoré môžete navštíviť už počas najbližšieho výletu. viac »

Bobrom sa na Orave darí, napočítali tam viac ako 50 rodín

Bobrom sa na Orave
29.06.2020

Bobrom sa na Orave darí, v súčasnosti ich tam žije 50 až 100 rodín. Poukázal na to šéf Správy Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Horná Orava Dušan Karaska. viac »

Neskutočné zistenie vedcov: Kolibríky vidia farby, ktoré ľudia nedokážu zachytiť

Kolibrík
18.06.2020

Kolibríky dokážu vidieť viaceré farby, ktoré človek nie je schopný zachytiť. Tvrdí to tím vedcov z USA a Kanady, ktorý sa venoval výskumu farebného videnia vtákov a zistil, že môžu vnímať kombinácie farieb, ako sú ultrafialovočervená či ultrafialovozelená. Výsledky štúdie vyšli v odbornom časopise Proceedings of the National Academy of Sciences. viac »

Zvláštny úkaz v Indii: Kráterové jazero zo dňa na deň zružovelo

Jazero Lonar v Indii
14.06.2020

Kráterové jazero v indickom štáte Maháraštra zmenilo zo dňa na deň farbu na ružovo. Experti si fenomén vysvetľujú zmenou slanosti vody a výskytu rias, potvrdiť to však musí analýza vzoriek vody. viac »

Fascinujúca reportáž zo srdca džungle: Slávny fotograf strávil deň so stopármi goríl

Gorily v Rwande
07.06.2020

Brazílčan Felipe Dana patrí k najlepším spravodajským fotografom na svete. Svoj život trávi na cestách po miestach, kde sa dejú významné udalosti. V roku 2019 napríklad zvečnil voľby v Španielsku, vojnový konflikt v Sýrii aj protesty v Hongkongu, vďaka ktorým ho dokonca agentúra AP zvolila za fotografa roka. Okrem toho sa však venuje aj enviromentálnym témam a prostredníctvom pôsobivých obrázkov upozorňuje na pálčivé problémy prírody. Jedným z nich je aj situácia goríl v Rwande. viac »

OBRAZOM Krása, z ktorej prechádza zrak: Pole pri Trnave pokryli fialové maky

Rozkvitnuté maky siate
30.05.2020

Jar je podľa mnohých ľudí najkrajším obdobím v roku. Nielen kvôli príjemnému počasiu, ale aj preto, že celý svet opeknie vďaka kvitnúcim kvetom. Ak ste v poslednom období mali možnosť cestovať po vidieku, určite ste si všimli nádherné zlatožlté lány repky olejnej. Tých je síce na Slovensku najviac, pri troche šťastia sa vám však podarí naďabiť aj na iné farby. viac »

Aligátor, ktorý ušiel za vojny z berlínskej zoo a patril vraj Hitlerovi, uhynul v Moskve

Aligátor, ktorý ušiel za
25.05.2020

Aligátor, ktorý ku koncu druhej svetovej vojny ušiel zo zoologickej záhrady v Berlíne a potom sa dostal do Ruska, uhynul vo veku 84 rokov. V sobotu to oznámila moskovská zoo, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra DPA. Zviera menom Saturn zomrelo na starobu, uviedli jeho ošetrovatelia. viac »

Majstri maskovania: Týchto 10 zvierat v prírode ledva zbadáte

Majstri maskovania: Týchto 10
21.05.2020

Príroda nadelila všetkým zvieratám zopár schopností, vďaka ktorým dokážu prežiť o niečo ľahšie a dlhšie. Niektoré majú výnimočne vyvinutý jeden zo zmyslov, iným zas dobre poslúžia špeciálne prispôsobené končatiny či iné časti tela. K tým najväčším darom ale patrí schopnosť mimikry, vďaka ktorej dokážu lepšie splynúť s okolím a uniknúť pozornému oku predátora. Pozrite sa na náš výber majstrov maskovania. viac »

Chorvátsko hlási prvú kuriozitu sezóny: VIDEO Na obľúbenej pláži sa promenádoval diviak

Chorvátsko hlási prvú kuriozitu
14.05.2020

Obľúbené chorvátske letovisko Baška Voda dostalo zvláštnu návštevu. Na pláži sa totiž podarilo nafilmovať diviaka, ktorý sem podľa domácich zrejme doplával z ostrova Brač. viac »


Nedeľa, 28. február. 2021. Meniny má Zlatica.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa