Príroda

To je ale maco! Fotograf zachytil zrejme najtučnejšieho medveďa na svete

27.03.2020 |

Hovorí sa, že v USA je všetko väčšie a zdá sa, že to platí aj o ľadových medveďoch. Ten, ktorého zachytil fotograf na Aljaške, má podľa odhadov takmer 700 kilogramov, čo je o štvrť tony viac, než je bežné.

Viac článkov

Plastové peklo na slovenský spôsob: Nádrž Ružín sa zmenila na smetisko

Nádrž Ružín sa zmenila
20.11.2019

Vodná nádrž sa opäť zmenila na smetisko po tom, ako po výdatných dažďoch skončil odpad z brehov vo vode. Vodohospodári predpokladajú, že v tomto roku ho vytiahnu viac ako vlani. Nasvedčuje to aktuálna situácia po minulotýždňovej povodni na tokoch riek Hornád a Hnilec. Aktuálny pohľad na fotografie nádrže je tragický. viac »

Koniec výsmechu ekologickým hrozbám: Príroda už ukazuje svoju silu, svet zasiahli extrémy

Extrémne suchá zem v
15.11.2019

Klimatické zmeny sú témou, ktorá v spoločnosti silno rezonuje. Napriek varovaniam vedcov je ale stále mnoho ľudí, ktorí sú presvedčení, že ide o zveličovanie a situácia v skutočnosti nie je tak naliehavá. Najnovšie správy zo sveta dokazujú opak - príroda ukazuje svoju obrovskú silu a doslova prosí, aby sme s jej ničením konečne prestali. viac »

Stúpajúce moria sú rizikom pre trikrát viac ľudí, než sa doteraz predpokladalo

Šnorchlovanie v Egypte
11.11.2019

Približne trikrát viac ľudí, než sa doteraz predpokladalo, je do roku 2050 ohrozených stúpajúcou hladinou morí. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na nový výskum. Na území, ktoré bude do polovice storočia trvalo pod hladinou prílivu, žije okolo 150 miliónov ľudí, vyplýva z výskumu nezávislej vedeckej organizácie Climate Centra so sídlom v USA. Tento počet je významne vyšší než doterajší odhad 38 miliónov. viac »

Ekologický zločin: Neuveríte, koľko trvá najkratší pravidelný let na svete

Ekologický zločin: Neuveríte, koľko
06.11.2019

Belgicko podporuje možno najneekologickejšie letecké spojenie. Podľa televíznej stanice RTBF to tvrdí belgické ekologické hnutie Demain (Zajtrajšok), ktoré upozornilo na zbytočnosť letu medzi letiskami v holandskom Maastrichte a belgickom Liege. Podľa hnutia Demain je táto linka zbytočnou ekologickou záťažou, keďže ide o spojenie v celkovej dĺžke 38 kilometrov, pričom samotný let trvá iba deväť minút. viac »

V Poloninách rastú najvyššie buky na svete, mŕtve drevo dáva život

Národná prírodná rezervácia (NPR)
05.11.2019

Národná prírodná rezervácia (NPR) Havešová je jednou z troch rezervácií s najvyšším stupňom ochrany v rámci Národného parku (NP) Poloniny. Spolu so Stužicou a Rožkom je súčasťou lokality svetového prírodného dedičstva UNESCO Staré bukové lesy a pralesy Karpát a iných regiónov Európy. Ako na svojej internetovej stránke uvádza Správa NP Poloniny, v Havešovej rastú stromy s mimoriadnou hrúbkou a najväčšou nameranou výškou jedincov buka v celosvetovom meradle. Niektoré merajú až 58 metrov. viac »

Situácia je hrozná: V Zimbabwe uhynulo za dva mesiace od hladu najmenej 55 slonov

Slony v Keni
22.10.2019

Najmenej 55 slonov uhynulo v dôsledku vyhladovania počas uplynulých dvoch mesiacov v najväčšom zimbabwianskom národnom parku Hwange, ktorý - podobne ako aj zvyšok tejto africkej krajiny - sužuje extrémne sucho. Oznámil to v pondelok hovorca správy zimbabwianskych parkov Tinashe Farawo, ktorého citovala agentúra AP. viac »

Svet neprestáva prekvapovať: Toto sú jeho najzaujímavejšie miesta

Svet neprestáva prekvapovať: Toto
17.10.2019

Aj vy patríte medzi cestovateľov, ktorí majú v počítači vytvorené priečinky s fotografiami a informáciami z miest zo svojich cestovateľských plánov? Pripravte sa na to, že teraz vám do tohto zoznamu pribudne hneď niekoľko zaujímavostí. Svet nás neprestáva prekvapovať novými zákutiami, ktoré vyrážajú dych svojou krásou a každým dňom dokazujú, akú výnimočnú silu a kreativitu má príroda. viac »

Švédska príroda je úžasná. Toto je to najkrajšie z nej

Švédska príroda je úžasná.
14.10.2019

Cestovatelia milujú všetky severské štáty najmä kvôli ich jedinečnej prírode. Švédsko im z tohto hľadiska ponúka najväčšiu rozmanitosť. Uvidíte tam krásne jazerá, pláže, horské oblasti a budete mať skvelé podmienky aj na lyžovanie. Stačí si len vybrať to, čo najlepšie ulahodí vášmu vkusu a potom sa môžete vybrať na spoznávanie nových končín. viac »

Veľká vzácnosť v našich horách: Kriticky ohrozenú orchideu môžu zachrániť ovce

Pokrut jesenný
11.10.2019

Rozšíriť najneskôr kvitnúcu vzácnu orchideu (pokrut jesenný) by v oblasti Nízkych Beskýd mohlo pomôcť spásanie lúk ovcami. Vyplýva to z informácií, ktoré ochranári zo Správy Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Východné Karpaty zverejnili na svojej internetovej stránke. viac »

Najohrozenejší vtáčí druh na Slovensku: Kedysi ich tu žili tisíce, dnes len 37 kusov

Drop
10.10.2019

Drop fúzatý, nazývaný aj drop veľký, sa postupne stal najohrozenejším vtáčím druhom na Slovensku. Tvrdia to ornitológovia zo Slovenskej ornitologickej spoločnosti (SOS)/BirdLife Slovensko. Ako organizácia informuje na sociálnej sieti, tento rok nezahniezdil na Slovensku ani jeden drop, rok predtým tu hniezdili štyri dropie sliepky. Kritický stav potvrdilo aj tohtotýždňové medzinárodné sčítanie dropov v oblasti slovensko-maďarsko-rakúskych hraníc. Na Slovensku napočítali len 37 dropov. viac »


Sobota, 28. marec. 2020. Meniny má Soňa.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa