Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre: V tejto miestnosti strávil svoje posledné dni slovenský velikán

Múzeum Ľudovíta Štúra v
2023-09-02 10:00:00

Návštevníci Slovenského národného múzea (SNM) - Múzea Ľudovíta Štúra v Modre môžu navštíviť jeho Pamätnú izbu. Ide o autentické miesto, kde po osudnom zranení strávil posledné tri týždne života a napokon zomrel. Otvorená bola pri príležitosti 100. výročia jeho úmrtia. Pre TASR to priblížila riaditeľka múzea Viera Jančovičová. viac »

OBRAZOM: V Topoľčiankach vystavujú vzácne exponáty spojené s T. G. Masarykom

OBRAZOM: V Topoľčiankach vystavujú
2023-08-26 08:00:00

Návštevníci zámku Topoľčianky majú až do konca septembra 2023 možnosť vidieť vzácne exponáty spojené s prvým československým prezidentom Tomášom Garriguom Masarykom. Výstavu Letné sídlo prezidentov - Masaryk a Topoľčianky otvorili pri príležitosti stého výročia od jeho prvej návštevy v Topoľčiankach. viac »

OBRAZOM: Mestské múzeum Lučenec vás vráti do detstva či mladosti

OBRAZOM: Mestské múzeum Lučenec
2023-08-05 12:00:00

Najobľúbenejšou atrakciou v Lučenci je majestátna synagóga, turisti by však rozhodne nemali vynechať ani návštevu múzea v radnici. Je totiž plné zaujímavých vecí, ktoré mnohých vrátia do detstva či mladosti! viac »

Múzeum Martina Benku v Martine: Spoznajte život a dielo jedného z najvýznamnejších umelcov

Múzeum Martina Benku v
2023-07-22 08:00:00

Múzeum Martina Benku v Martine po štvorročnej rekonštrukcii znova otvorili pre verejnosť. Múzeum sídli v dome, v ktorom slávny maliar, ilustrátor a grafik Martin Benka žil a tvoril od roku 1959 až do júna 1971. viac »

V košickom Múzeu obetí komunizmu otvorili novú expozíciu, približuje zverstvá ŠtB

V košickom Múzeu obetí
2023-06-26 10:00:00

Múzeum obetí komunizmu v piatok otvorilo novú expozíciu v priestoroch Štátnej vedeckej knižnice (ŠVK) na Pribinovej ulici v Košiciach. Výstava približuje tento objekt ako bývalú krajskú väznicu komunistickej Štátnej bezpečnosti (ŠtB). viac »

V Michalovciach otvorili múzeum veteránov, jeho súčasťou je aj turistický vláčik

V Michalovciach otvorili múzeum
2023-06-23 06:40:00

Múzeum automobilových a motocyklových veteránov v Michalovciach slávnostne otvorili vo štvrtok. Jeho súčasťou je aj vyhliadkový cestný turistický vláčik, ktorý bude slúžiť na predstavenie mesta a prepojenie s okolím vrátane Zemplínskej Šíravy. Ako TASR informovala krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT), plnohodnotne sa tak rozširuje ponuka turistických možností v regióne Dolný Zemplín. viac »

Múzeum kultúry karpatských Nemcov ponúka návštevníkom 6500 exponátov

Múzeum kultúry karpatských Nemcov
2023-06-17 09:00:00

Takmer 30 rokov otvára návštevníkom svoje brány Múzeum kultúry karpatských Nemcov, ktoré začalo svoju činnosť 1. augusta 1994. Od 1. januára 1997 je špecializovaným múzeom Slovenského národného múzea (SNM). viac »

Dom Majstra Pavla v Levoči: Gotická budova potrebuje obnovu

Dom Majstra Pavla v
2023-05-13 12:00:00

Dom Majstra Pavla v Levoči potrebuje obnovu, Slovenské národné múzeum (SNM) - Spišské múzeum chce na projekt získať externé zdroje. Pre TASR to potvrdila zástupkyňa riaditeľky múzea Dáša Uharčeková Pavúková s tým, že ide o budovu, v ktorej slávny neskorogotický rezbár žil a tvoril. Aktuálne je tam expozícia zostavená z faksimile jeho najznámejších diel. viac »

V Pavlovciach nad Uhom otvorili múzeum vysťahovalectva do Severnej Ameriky

V Pavlovciach nad Uhom
2023-05-09 06:00:00

Múzeum vysťahovalectva z územia Slovenska do Severnej Ameriky v sobotu slávnostne otvorili v obci Pavlovce nad Uhom v okrese Michalovce. Približuje emigráciu Slovákov najmä do Spojených štátov a ich tamojšie kultúrne aktivity. viac »

Historická železnica, kaštieľ i skanzen: Kysucké múzeum je bohaté na zážitky

Historická železnica, kaštieľ i
2023-03-21 12:00:00

Zachovaním kultúry a tradícií Kysúc sa zaoberá tunajšie Kysucké múzeum. Jeho expozícia je rozdelená do piatich zaujímavých častí. Ponúkajú pútavé výstavy aj praktické ukážky histórie v podobe pôvodnej železnice a skanzenu s domami z celého regiónu. viac »

Zabudnite na nudnú teóriu: Múzeum Prvého slovenského gymnázia je plné zaujímavostí

Zabudnite na nudnú teóriu:
2023-01-07 12:30:00

Gemer a Malohont, to je čarovná oblasť Slovenska, kde sa v minulosti písala jedna z najvýznamnejších etáp našich dejín. V meste Revúca vzniklo vôbec prvé slovenské gymnázium, ktorého fungovanie dnes pripomína malé, ale o to zaujímavejšie múzeum v pôvodnej budove. viac »

Fantastická novinka v múzeu máp: Na leteckom simulátore preletíte ponad Slovensko

Fantastická novinka v múzeu
2022-11-27 12:00:00

V Slovenskom múzeu máp v Kynceľovej pri Banskej Bystrici pribudla nová atrakcia. Je ňou letecký simulátor, vďaka ktorému budú môcť návštevníci preletieť a spoznávať celý Banskobystrický kraj i Slovensko. viac »

V Bratislave otvorili netradičnú výstavu, približuje myšlienkový svet Karla Kocha a Dušana Jurkoviča

V Bratislave otvorili netradičnú
2022-10-30 08:00:00

Človek človeku. Karel Koch a Dušan Jurkovič je názov neštandardnej výstavy, ktorú otvorili v piatok v Múzeum mesta Bratislavy (MMB) v Starej radnici. V niekoľkých tematických častiach približuje myšlienkový svet a životnú filozofiu uznávaného lekára Karla Kocha a jeho priateľa, architekta Dušana Jurkoviča. "Spoločný dialóg oboch aktérov sa zhmotnil najmä v projekte súkromného sanatória na bratislavských Palisádach. Výstava však odhaľuje omnoho viac," uvádza múzeum. viac »

Sto rokov Dunajplavby: V Múzeu dopravy otvorili novú výstavu

Sto rokov Dunajplavby: V
2022-10-23 10:00:00

Storočnú históriu plavby na území Slovenska približuje výstava pod názvom 100 rokov Dunajplavby - Príbehy slovenských lodí na riekach, moriach a oceánoch. Otvorili ju vo štvrtok v Slovenskom technickom múzeu – Múzeu dopravy v Bratislave, ktoré výstavu pripravilo v spolupráci so spoločnosťou Slovenská plavba a prístavy, Strednou priemyselnou školou dopravnou v Bratislave a spoločnosťou Korveta. viac »

Zaujímavá novinka v Trebišove: Život na panstve Andrássyovcov priblíži virtuálna realita

Zaujímavá novinka v Trebišove:
2022-10-18 08:00:00

Návrat do života v minulosti na panstve rodu Andrássyovcov prináša nová virtuálna expozícia v trebišovskom múzeu. Návštevníci sa tak prostredníctvom svojich mobilných zariadení môžu stretnúť s niekdajšími obyvateľmi a pracovníkmi kaštieľa. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 24. september. 2023. Meniny má Ľubor, Ľuboš.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa