Tip na výlet: Obec pri Košiciach zdobí zrúcanina hradu aj vzácne fresky

Obec Turňa nad Bodvou
21.06.2018

Obec Turňa nad Bodvou v okrese Košice-okolie má bohatú a slávnu minulosť, od 13. storočia bola sídlom Turnianskej župy. Dodnes láka na turistov na viacero pamiatok z tejto doby. viac »

Jar v Bratislave: Predstavujeme 5 najkrajších fontán hlavného mesta

V Bratislave spustili fontány
23.05.2018

V Bratislave sa nachádza množstvo čarovných fontán, ktoré sú však počas zimnej sezóny vypnuté. Včera hlavné mesto konečne 38 fontán a desať pitných fontánok naplno spustilo a obyvatelia aj návštevníci sa približne do konca septembra môžu tešiť z ich krásy. Poznáte však najznámejšie fontány aj vy? viac »

Archeologický výskum v Gombaseku: Kláštor pavlínov odhalil svoje vzácnosti

Medzinárodná archeologická dobrovoľnícka brigáda
16.05.2018

Svorník so zachovanou freskou, fragmenty stredovekých kódexov s časťami drevených dosiek či mince z 15. a 16. storočia. Všetky tieto nálezy našli archeológovia počas medzinárodného výskumu, ktorý v posledných týždňoch prebieha v lokalite zaniknutého kláštora pavlínov v Gombaseku, miestnej časti obce Slavec v Rožňavskom okrese. Hlavným realizátorom výskumu je Gemersko-malohontské múzeum (GMM) v Rimavskej Sobote v spolupráci s katedrou archeológie Univerzity Loránda Eötvösa (ELTE) z Budapešti. viac »

Reštaurátori piešťanského múzea vrátili lesk keramike z kaštieľa Chtelnica

Kaštieľ Chtelnica
15.05.2018

Vo výstavných priestoroch kaštieľa v Chtelnici pri Piešťanoch sú vystavené reštaurované predmety, nájdené počas archeologického prieskumu tamojšej pivničnej miestnosti. Kachlice a ich fragmenty, keramiku na stolovanie, úžitkovú hrnčinu či sklo z obdobia renesancie pracovníci Balneologického múzea Ľudovíta Wintera preniesli a roztriedili vo svojom sídle v Piešťanoch. viac »

Na zveľaďovaní Trenčianskeho hradu sa podieľajú aj stredoškoláci

Trenčiansky hrad
09.04.2018

Upravený trávnik na Trenčianskom hrade, nové kostýmy počas prehliadok i vymenené lavičky v hradnom amfiteátri priniesla spolupráca Trenčianskeho múzea v Trenčíne a troch stredných odborných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Spolupráca je výsledkom spoločného memoranda, má prispieť k zvýšeniu atraktivity a komfortu návštevníkov expozícií spadajúcich pod Trenčianske múzeum. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 Nasledujúci >>
Nedeľa, 19. august. 2018. Meniny má Lýdia.