Nové lákadlo Stropkova: Mesto chce sprístupniť kostolnú vežu pre verejnosť

Sanktuárium Najsvätejšieho Tela a
14.08.2019

Vežu Sanktuária Najsvätejšieho Tela a Krvi v Stropkove chce mesto sprístupniť pre verejnosť. Ako pre TASR uviedol stropkovský primátor Ondrej Brendza, veria, že to pomôže k rozvoju turizmu v regióne. viac »

Kaštieľ v Žiari - neobjavený klenot v srdci Slovenska

Kaštieľ v Žiari nad
08.07.2019

Pýchou Slovenska je nielen nádherná príroda, ale aj hrady, zámky či kaštiele. Mnohé z nich pritom ešte len čakajú na svoje objavenie. Jeden menej známy poklad ukrýva aj Žiar nad Hronom. viac »

Zaujímavosť na Orave: Ruinu kostola nad Sedliackou Dubovou zachraňujú dobrovoľníci

Kostol svätého Kozmu a
02.07.2019

Zachrániť ruinu Kostola svätého Kozmu a Damiána v oravskej obci Sedliacka Dubová pred ďalším chátraním formou letných táborov je zámerom projektu Dubova Colonorum. Mladí dobrovoľníci z celého Slovenska aj zahraničia prichádzajú na toto miesto v srdci Oravy, aby spoznali, ako sa žilo v 14. storočí a súčasne svojou prácou prispeli k záchrane národnej kultúrnej pamiatky. viac »

Dominanta Krupiny opäť v plnej kráse: Historická radnica má novú fasádu aj strechu

V Krupine v týchto
21.06.2019

V Krupine finišujú v týchto dňoch s rekonštrukciou fasády a strechy historickej radnice. Budova, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou, bola postavená v roku 1901 a okrem náteru fasády po povodni v roku 1996, neprešiel jej exteriér žiadnou výraznejšou obnovou. viac »

Na habánskom mlyne v Sobotišti pokračujú rekonštrukčné práce

V Sobotišti v okrese
18.06.2019

V obci Sobotište v okrese Senica rekonštruujú habánsky mlyn, obec na to získala finančné prostriedky z programu Interreg 5A SR – ČR. V utorok bol v priestoroch mlyna kontrolný deň, na ktorom sa stretli zástupcovia obce, dodávateľa reštaurátorských prác a manažérka projektu. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 22. september. 2019. Meniny má Móric.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa