Bratislava skrásnela: Historickú budovu pri dóme sv. Martina zrekonštruovali

V centre Bratislavy ukončili
11.11.2021

Zrekonštruovaná historická budova na Rudayovom námestí "Martineum", prepojená s Katedrálou sv. Martina, poskytne potrebné zázemie pre rôzne významné návštevy, umelecké zoskupenia či pre sobášiacich sa. Spolu s renováciou Rudnayovho námestia tak v centre Bratislavy vznikol reprezentatívny priestor s turistickým potenciálom. viac »

PAMIATKY, KTORÉ PLAČÚ: Medený hámor v Banskej Bystrici

Medený hámor v Banskej
30.10.2021

Medený hámor v Banskej Bystrici bol priemyselný metalurgický závod na výrobu medených výrobkov, ktorý bol súčasťou Banskobystrického mediarskeho podniku. V rokoch 1494 – 1546 podnik viedla Turzovsko-fuggerovská spoločnosť. Aj potom v ňom pokračovalo spracovanie rúd. V roku 1958 bola ukončená výroba medi a v roku 1991 všetka výroba. Podnik tak fungoval na rovnakom mieste takmer 500 rokov. viac »

Pálffyovský kaštieľ a park - vzácna dominanta mesta Malacky

Kaštieľ a park v
07.10.2021

Pálffyovský kaštieľ je štvorkrídlový, uzatvorený objekt s vnútorným nádvorím. Pôvodne bol barokovým reprezentačným šľachtickým sídlom, dnes patrí k dominantám mesta Malacky. viac »

Historická chvíľa pre Ilavu: Dobrovoľníci čiastočne obnovili židovský cintorín

Obnova židovského cintorína v
23.09.2021

Židovský cintorín v Ilave prešiel čiastočnou obnovou. Revitalizáciu najmä v podobe očistenia náhrobkov pochovaných ľudí zabezpečili dobrovoľníci z radov obyvateľov mesta pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva. Naposledy prešlo pietne miesto väčšou úpravou v polovici 90. rokov 20. storočia. viac »

Kostol v Turni nad Bodvou: Na pohľad jednoduchá stavba ukrýva obrovský poklad

Kostol Nanebovzatia Panny Márie
15.09.2021

Počas druhej svetovej vojny bol kostol Nanebovzatia Panny Márie v Turni značne poškodený. Zachovali sa však vzácne stredoveké fresky skryté pod vrstvami omietok. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 30. november. 2021. Meniny má Ondrej, Andrej.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa