Unikát v tieni Tribeča: Horné Lefantovce sa pýšia štyrmi kaštieľmi a názvom podľa bieleho slona

Renesančný kaštieľ v Horných
18.04.2021

Obec Horné Lefantovce leží na úpätí tribečského pohoria severozápadne od Nitry. V minulosti šlo o významné sídlo, o čom svedčí fakt, že sa tam dodnes zachovali tri kaštiele a zvyšky panskej kúrie. Záznam o miestnom kostole navyše patrí k najstarším dokladom o katolíckom chráme na Slovensku. viac »

V Jablonici rekonštruujú kaštieľ, v súčasnosti sa uskutočňuje oprava strechy

 V Jablonici rekonštruujú
08.03.2021

Občianske združenie (OZ) Útulný domov získalo v rámci výzvy Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) "Podpora regionálneho rozvoja v trnavskej župe" dotáciu na opravu kaštieľa v obci Jablonica v okrese Senica vo výške 42.570 eur. viac »

Múzeum v Mojmírovciach: V romantickom letohrádku spoznáte mnohé historické zaujímavosti

Regionálne múzeum Mojmírovce -
19.02.2021

Turisti, ktorých lákajú rôzne zaujímavosti z našej histórie, by počas svojich výletov nemali vynechať obec Mojmírovce v Nitrianskom okrese. Hneď vedľa miestneho kaštieľa sa nachádza niekdajší letohrádok kniežaťa Aldobrandíniho, v ktorom sídli regionálne múzeum. viac »

Obec Poruba sa pýši veľkou vzácnosťou: Výborne zachované fresky majú 600 rokov!

Kostol sv. Mikuláša biskupa
15.01.2021

Fresky, ktoré patria k najpočetnejším najzachovanejším na Slovensku, môže nájsť verejnosť v Kostole sv. Mikuláša biskupa v hornonitrianskej obci Poruba. Národná kultúrna pamiatka stojí v obci od 14. storočia, v období prvej svetovej vojny si ako jedna z mála zachovala aj všetky svoje zvony, ktoré z iných kostolov putovali na výrobu nábojov. viac »

Rímske lapidárium v Komárne - unikátna zbierka starovekých diel z nášho územia

Lapidárium v Komárne
01.01.2021

Rímske lapidárium v Komárne, ktoré sídli v jednej zo starých mestských fortifikačných stavieb, v tzv. Bašte VI., a je súčasťou Podunajského múzea v Komárne, ponúka návštevníkom prehliadku prastarých rímskych kameňosochárskych pamiatok pochádzajúcich z nášho územia. Za túto expozíciu bolo Podunajské múzeum (PM) ocenené viacerými cenami vrátane medzinárodnej Europa Nostra za európske dedičstvo. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 13. máj. 2021. Meniny má Servác.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa