Vzácny kostol zo 14. storočia opäť slúži veriacim, rekonštrukcia trvala dlhých 14 rokov

Vzácny kostol zo 14.
07.06.2019

Stredoveký kostol v Rimavskom Brezove po rekonštrukcii interiéru, ktorá sa realizovala postupne posledných 14 rokov, opäť slúži veriacim. Ako TASR informovala administrátorka Cirkevného zboru Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania Rimavské Brezovo Janka Miháliková, v nedeľu (2. 6.) sa konali vo svätostánku prvé bohoslužby. viac »

Pohľad na zaplakanie: 350-ročný kaštieľ v Banskej Bystrici je ruinou bez šance

Chátrajúci Bárczyovský kaštieľ v
06.05.2019

Národná kultúrna pamiatka Kaštieľ Radvanských z prvej polovice 16. storočia už prechádza rozsiahlou rekonštrukciou, jeho približne o sto rokov mladší sused už toľko šťastia nemá. Zrejme ani nikdy mať nebude – zo vzácnej pamiatky je dnes už len ruina bez šance na obnovu. viac »

Kaštieľ v Žiari nad Hronom budú rekonštruovať, počas príprav našli zlatého draka

Historická dominanta Žiaru nad
22.03.2019

Kaštieľ v Žiari nad Hronom, ktorý mesto kúpilo v minulom roku, začína odkrývať svoje tajomstvá. Pri prácach a prieskumoch, ktoré predchádzajú projektu obnovy, našli takzvaného zlatého draka. Ako informuje internetová stránka mesta, v minulosti sa takíto draci týčili asi v polovici hromozvodovej tyče na nárožných vežiach kaštieľa. Podľa kastelána Petra Mosného bol drak v dezolátnom stave, ale dobre identifikovateľný. Mesto urobí z neho kópie a umiestni ich na pôvodné miesta. Autentického draka vystavia v múzeu v kaštieli. viac »

V Senci rekonštruujú synagógu, malo by v nej vzniknúť kultúrno-kreatívne centrum

Synagóga v Senci
25.02.2019

Rekonštrukčné práce na Národnej kultúrnej pamiatke Synagógy ortodoxných v Senci pokračujú podľa harmonogramu. Po kontrolnom dni to skonštatovali zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a mesta Senec, ktorí si zároveň pozreli aj výstavbu novej budovy Info pavilónu. Obe budovy by mali byť návštevníkom k dispozícii koncom roka 2020. viac »

Najväčšia muzeálna lúpež Európy: Z Trnavy zmizlo vyše 1000 vecí, nenašlo sa takmer nič

Budova Západoslovenského múzea v
21.02.2019

Najväčšia muzeálne krádež Európy, ktorá sa stala v Západoslovenskom múzeu v Trnave, nemá ani po pätnástich rokoch svoje rozuzlenie. Jej páchatelia nie sú doteraz známi a z celkových 1210 odcudzených predmetov sa na aukciách objavilo iba niekoľko. Vrátené do múzea boli tri kusy. Do pátrania sa popri polícii zapojil aj slovenský i český Interpol. viac »


Pondelok, 21. október. 2019. Meniny má Uršula.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa