Vzácnosť v Hervartove - najstarší drevený kostolík na Slovensku má vyše 500 rokov

Rímskokatolícky kostol sv. Františka
08.10.2020

Rímskokatolícky kostol sv. Františka z Assisi v Hervartove v okrese Bardejov navštívi ročne viac ako 3000 turistov. Tento kostolík z konca 15. storočia predstavuje najstarší a najzachovalejší typ drevených chrámov na Slovensku. Stavba bola postavená v gotickom slohu. viac »

Nádherná dominanta Košíc: 20 zaujímavostí o Dóme svätej Alžbety

Dóm sv Alžbety v
05.10.2020

Dóm svätej Alžbety je dominantou metropoly východu a jednou z najkrajších slovenských pamiatok. Keď vystúpite na vlakovej stanici, musíte prejsť najprv cez malý park. Hneď ako prekročíte most, začne na vás tento krásavec beťársky vykúkať. Čím bližšie budete k hlavnej ulici, tým viac na vás zapôsobí svojou majestátnosťou. viac »

Zborov - sídlo najseverenejšieho hradu aj známeho vojenského cintorína

Obec Zborov preslávil hrad
03.10.2020

Popri historických pamiatkach mesta Bardejov a Bardejovských kúpeľoch sa čoraz častejším cieľom návštevníkov severovýchodného Slovenska stáva Zborovský hrad (Makovica). Je národnou kultúrnou pamiatkou a má zaujímavú históriu, rovnako ako dedina na jeho úpätí. viac »

V Pečovskej Novej Vsi sa zachovali viaceré kúrie, sú spomienkou na miestnu šľachtu


Päť kúrií v Pečovskej
26.09.2020

Päť kúrií v Pečovskej Novej Vsi (okres Sabinov) sa zachovalo ako spomienka na šľachtické rody, ktoré tam v minulosti žili. Jedna zo stavieb slúži ako obecný úrad, ostatné sú v súčasnosti nevyužívané. viac »

Smutný obraz Slovenska: Jedna z najkrajších renesančných pamiatok je v dezolátnom stave

Renesančný kaštieľ v obci
11.09.2020

Renesančný kaštieľ v obci Dolná Mičiná patrí medzi najkrajšie, avšak najzanedbanejšie historické renesančné pamiatky na Slovensku. Bol postavený na gotickom základe - hrádku v druhej polovici 16. storočia a je typickým príkladom neskororenesančnej fortifikačnej stavby. viac »


Utorok, 18. január. 2022. Meniny má Bohdana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa