Dobrovoľníci ukončili druhú etapu záchrany historického kamenného mosta v Hnúšti

Kamenný most v Hnúšti
25.10.2018

Práca na severnej päte mosta a znovuvybudovanie nábehového múra, ktorý odráža vodu od jeho základov pod mostnú klenbu. To boli hlavné práce, ktoré realizovali dobrovoľníci z občianskeho združenia (OZ) Horná Rimava počas druhej etapy záchranných prác na kamennom jednoklenbovom moste v Hnúšti-Maši v okrese Rimavská Sobota. viac »

Národná kultúrna pamiatka svojsky ožije: V bratislavskej Cvernovke budú kancelárie

Výrobná hala - pradiareň
24.10.2018

V bratislavskom Ružinove sa začína obnova jednej z najvýznamnejších priemyselných pamiatok, z bývalej cvernovej továrne bude Pradiareň 1900. Vo vynovenom objekte budú kancelárie so zachovanou atmosféru spred sto rokov. Obnova je súčasťou projektu spoločnosti YIT Slovakia, ktorá v areáli bývalej Bratislavskej cvernovej továrne vybuduje novú štvrť ZWIRN. Prví nájomníci by sa podľa plánov mali nasťahovať v druhej polovici roka 2020. viac »

Kedysi najluxusnejší hotel, dnes dom duchov: Hotel Slovan je jazvou na tvári slávnych kúpeľov

Hotel Slovan, Piešťany
23.10.2018

Mohol byť ozdobou pri vstupe do Mestského parku v Piešťanoch, je však jeho nepeknou bránou, roky zanedbávanou takmer ruinou. Za plotom s pestrofarebnými grafitmi už tri desaťročia stojí opustený a chátrajúci bývalý luxusný Grand hotel Rónai, ktorému za socializmu prischlo pomenovanie Slovan. U návštevníkov kúpeľného mesta vzbudzuje jeho súčasný stav údiv, u Piešťancov otázku, prečo sa dostal až do takéhoto žalostného stavu. viac »

10 najkrajších zvoníc Slovenska: Klenot, aký nájdete iba na Spiši

Zvonica v Podolínci
24.09.2018

Zvonice mali v živote miest či obcí veľký význam. Slúžili ako strážne veci a pozorovateľne, predovšetkým sa z nich ale v prípade nebezpečenstva vyhlasoval poplach. Mimoriadnej obľube sa tešili počas renesancie aj na Spiši, kde sa zachovalo viacero vzácnych stavieb tohto typu. Toto je desiatka najkrajších. viac »

Pamiatky Gotickej cesty na Gemeri predstavuje nová mapa

Interiér kostola v Štítniku
19.09.2018

Kostoly Gotickej cesty a ďalšie zaujímavosti na Gemeri približuje nová mapa, ktorú v týchto dňoch vydalo občianske združenie (OZ) Gotická cesta. Ako pre TASR uviedol jeho člen Vladimír Ondrejovič, zámerom je dostať Gotickú cestu a celý Gemer viac do povedomia ľudí a pripraviť im pomôcku na jeho spoznávanie. viac »


Pondelok, 21. október. 2019. Meniny má Uršula.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa